» »

Cestarje znova presenetilo...

Cestarje znova presenetilo...

Buggy ::

Zadnjic je na sredini nekega klanca obstal nek BMW ki je seveda imel letne gume. Ker ima avto pogon zadaj se seveda na ozki cesti se obrniti ni mogel tako je naredil guzvo 6-ih vozil ki smo ga cakali kaj bo naredil. Ker je bil trd kot se kdo tukaj je vztrajal in drgnil tista jajca toliko casa, da je na cesti naredil se ledene predele. Ko sem vstal iz avta ter mu sel povprasat ce mu ni jasno da ima se polovico klanca pred sabo in da ce mu v pol ure ni ratal nic da tudi pol ne bo....pa da naj se ze enkrat umakne da bomo drugi sli lahko mimo...je samo debelo pogledal, ces kaj bi sploh rad?!? Ljudje so neverjetno zagledani sami vase in mislijo, da so edini na cesti in najbolj pametni. Danes na poti v sluzbo so se stvari samo se potrjevale ko je sel voznik tovornjaka mimo dveh spluzenih pocivalisc (seveda je imel za sabo ze kilometrsko kolono) in je nato obstal na malo vecjem klancku. Mu ni prej kapnilo da bi se lahko umaknil ze zaradi kolone...pes en.

trnvpeti ::

coolbits je otrok, ki hoce vse prepricat, da ima prav
in vsi kr kimajo
recimo bo coolbits nasel link, kjer bo nazorno vidno, da na suhi cesti, pri -5 stopinj letna guma bolje prime kot zimska
ker ce bo drug nasel ta link, potem coolbits to ne bo verjel

in ker obvlada in vozi v zimskih razmerah temu primernu, in je full dober voznik
potem ima varnostno razdaljo se pol krajso od kolega,ki ima zimske gume, in ker letne bolje primejo, lahko vozi se vec
in zaradi tega nastanejo kolone,ker ljudje uporabljajo zimske gume
in potem coolbits ne more se hitreje vozit
in ker bi vsi hitreje vozli, bi bilo se manj guzve

para! ::

Coolbits v 17-ih letih vožnje ni dojel bistva. Otroku prej kapne ;)

lp
Death before dishonor!

CoolBits ::

Nisem dojel bistva pač ;) vseeno pa si prišparam strošek zimskih gum brez posledic že kar nekaj let.

Buggy ::

No vidis...takemu bi jaz na licu mesta vzel izpit ter ga poslal se enkrat v avto solo...egocentrik. Vazno da si ti prisparal nekaj, potencialne posledice te seveda ne zanimajo. Mah...

CoolBits ::

Zakaj pa... a kršim kak zakon? Ne govorit neumnosti prosim.
Kakšne potencialne posledice jao?? Te so lahko že ko se vsedeš v avto z zimskimi gumami al pa z letnimi sredi sončnega popoldneva poleti...

imagodei ::

CoolBits> "Nisem dojel bistva pač ;) vseeno pa si prišparam strošek zimskih gum brez posledic že kar nekaj let."

Tko kukr un Francelj, k so mu vsi sosedje govoril, naj zavaruje hišo proti požaru, ker da je to smiselno, on pa je trdil, da je že 10 let nima zavarovane in je na ta način že ful prišparal. Sej mu še nikoli ni nič zagorelo.

No, en poletje je zagorel pri sosedu. So vsi takoj pomagal gasit, ampak je ogenj že zajel tudi Franceljnovo hišo. Gasilci so bili hitro tam, samo je sosedu vseen cela hiša zgorela, Franceljnu pa so tudi samo še stene stale.

Sosed si je potem novo hišo zgradil, ker je imel zavarovano proti požaru, Francelj pa pri sinu in snahi živi v bloku. Ima eno sobico zase, 3x3 metre. Mogoče, če bo enkrat dobil dovolj obresti od tistega denarja, ki ga je prišparal, ker ni vsako leto plačal zavarovanja, bo pa spet začel gradit novo bajto.

Edit: referenca
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

globoko grlo ::

eh fantje ne se sekirat, coolbits ma verjetno gor celoletne M+S pa sploh ne ve in misli da se celo leto vozi z letnimi gumami :)
drgač me pa res zanima kje pride coolbits hitreje/dlje od avta z zimskimi gumami
pa kakšne so te vozniške sposobnosti našega CBja da oplemenitijo letno gumo z zimskimi lastnostmi
aja, mogoče je pa na morju doma, pol se pa lahko vozi z letnimi, to pa

CoolBits ::

M+S pa res ne kupim... te so še večji nateg :) Dobro da ne prodajajo še gum s čokolado za "izreden mraz" LOL
Je pa zadnjih par postov popolnoma OT... se opravičujem.

Buggy ::

Coolbits: ja krsil si zakon ze s tem ko si se danes (kot si opisoval) vozil z letnimi pnevmatikami ceprav je bil na cestiscu sneg, verig pa nisi imel namescenih na pogonska kolesa.

[ KLIK

V skladu z določbami tega pravilnika se za zimsko opremo šteje: 1. Pri dvoslednih motornih vozilih, katerih največja dovoljena masa ne presega 3500 kg, in priklopnih vozilih, ki jih vlečejo: * zimske pnevmatike na vseh kolesih ali * poletne pnevmatike in v priboru ustrezno velike snežne verige za pogonska kolesa ali verigam enakovredni pripomočki. Vozila s štirikolesnim pogonom morajo imeti v primeru stalnega pogona snežne verige vsaj za zadnjo os in v primeru priklopljivega pogona vsaj za stalno vklopljeno os. Pogoji za uporabo snežnih verig so izpolnjeni takrat, ko je na vozišču toliko snega, da pnevmatika med vožnjo ne pride v stik s površino vozišča (za pnevmatiko ostaja snežena sled);


Ja in se enkrat...takim objestnezem (ki se potem se hvalijo) bi ce bi bilo v moji moci vzel izpit. Verjetno je trenuten scenarij samo ena izmed cvetk, ki jih pocnes na cesti.

...to, da se pa ne zavedas posledic, ki lahko s tvojim neodgovornim dejanjem nastanejo, me pa nic ne cudi.

Sicer pa, s tabo se nima smisla ukvarjat.

Cestna podjetja so me danes presenetila v tem smislu, da je bilo na perferiji bolje poskrbljeno za ceste kot v sami LJ.

Invictus ::

Potem se tistih par dni ko je sneg ne vozi


OK šefe... hehe
No sej zakon mi to dovoljuje... ampak če ti tko rečeš...


Spet en pameten ...

ta pamet me spominja na ljudi, ki vozijo 90 km/h po prehitevalnem pasu po avtocesti, potem pa pravijo da zakon to dovoljuje.

Sploh ne bom komentiral. Pač argument ljudi brez zdrave pameti ...

Sicer pa Coolbits, jaz na 4 leta zamenjam in letne in zimske gume. Tako ali tako imava enake stroške, poleg tega pa sem pozimi bolj varen. Sedaj brez problema vozim 100 po avtocesti ...

Predvidevam da prihajaš s Primorske ...

LP I.

Buggy ::

Coolbits je napisal :
M+S pa res ne kupim... te so še večji nateg :) Dobro da ne prodajajo še gum s čokolado za "izreden mraz" LOL


[//imagodei: odstranjen žaljiv del]

4. Zimske pnevmatike so tiste pnevmatike, ki imajo na boku proizvajalčevo oznako "M+S". - C/P iz zgornjega linka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Invictus ::

M+S pa res ne kupim... te so še večji nateg :) Dobro da ne prodajajo še gum s čokolado za "izreden mraz" LOL
Je pa zadnjih par postov popolnoma OT... se opravičujem.


M+S niso nikakršen nateg. M+S pomeni Mud+Snow (blato + sneg za neangliste), kar pomeni da so vse gume s to oznako zimske gume.

Zakaj je pa "Mud" na gumi ?

Zato ker ima boljše odvajanje materiala (beri sneg) in posledično tudi blata.

Tiste fore o celotnih gumah so pač nategancija. Jaz jih imam na puntotu gor, ker delam mogoče 700 km/mesec. pa imam raje tudi poleti gor zimske. Malo drugačno šparanje (Gorenc pač :))).

Drugače se pa pri gumah ne splača šparat. Sem zaradi njih že stolkel avto, pa sem potem pri registraciji ene 3x preplačal gume zaradi izgubljenega bonusa.

LP I.

imagodei ::

OK, Coolbitsovo mentalno stanje je off topic in vsaj v Loži o njem ne bomo razpravljali na žaljiv način.

Nazaj na temo.
- Hoc est qui sumus -

jest10 ::

Sploh zdajle, za količino snega, ki je padla - ceste so solidno splužene in zaenkrat nimam večjih pripomb.

Em, to ti en tak hud, zelo hud sarkazem zganjaš ane?

Ker take katastrofe, kot je bila danes zjutraj na relaciji Ivančna Gorica-Kranj-Ljubljana že dolgo ne pomnim. IMO 10cm snega na avtocesti. Šel od doma 6.20, prišel v službo v centru LJ 9.40. Sem si večino poti mislil, kako prifukneni so vsi po spisku. O_o

Če ne veš, je v okolici Lj v manj kot treh urah zapadlo 15-20cm snega. Tudi superman ti tega ne bo uspel spucati...

WarpedGone ::

Da so ble ceste na periferiji ljubljane danes dobro očiščene? Hmm, na moji poti iz smeri litije ni blo kakega sledu o kakšnem pluženju. Furali/drsali smo se po steptanem snegu. Pri 50kmh avto ni hotu več niti naravnost it, pr 20 mi je na rondoju rit odneslo. Zimske gume. Ampak to je pač zima.

Še ena anekdota za rubriko "Saj ni res pa je":

Okrog 9:20 sem prišel po štajerski AC in se vklučil na severno obvoznico proti Bežigradu. Promet je bil večinoma omejen na 20kmh pa še to le občasno. Ravno se mi uspe vključit v kolono na obvoznici, ko desno za mano nekdo zahupa. Pogledam kaj se dogaja, pa vidm da se je en s KP registracijo zrinil pred nekoga drugega, ki se je trudil vklučit nekje za mano. Ta s KP registracijo nato spusti levo šipo, z levo roko seže na streho po sneg, naredi kepo, se nagne skozi šipo ven in vrže kepo v avto za sabo. Med vsem tem ni niti povsem ustavu. Pa še ful smešno mu je blo vse.

Nism prepričan al je bla kriva travca, alkohol al enostavno defektni geni...
Zbogom in hvala za vse ribe

Good Guy ::

ma dej tej cestarji butasti..

ne vejo kaj je zorana cesta..

pr nas sam posujejo preden začne snežit pol jim pa dol visi
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

T-h-o-r ::

tudi na cesti dravograd - maribor je bila cesta solidno spucana, normalno si se lahko peljal 70-80 brez zanašanja ali kakšnih drugih težav

potem pa pridem v mb, zavijem na eno malo manj glavno ulico, pa je na cestišču 10cm snega ;((
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zheegec ::

Vsi, ki se z letnimi gumami peljete PROSIM ostanite doma, ko sneži.
Pri Domžalah se je za enim butcem v Cliotu nabrala kolona, on pa še vedno svojih 30Km/h izven naselja, pa še nevarno je prehitevati. Taki nimate kaj iskati na cesti.

Drugače pa se Coolbits frajari, najbrž pa se vozi nekje po kakšnem mestu levo in desno, kjer so ceste večinoma splužene in pa ni kakšnih klancev. Pridi enkrat, ko bo spet snežilo (pa še po možnosti led na cesti) 2 rudni v trojanski klanec in nazaj dol, pa bomo videli, kakšno je to tvoje znanje vožnje z letnimi po snegu. Sem že videl primer, ko se nekdo z letnimi ni moral zaustaviti - tudi z bremzo na polno je avto še vedno počasi drsel po klancu navzdol. Jaz s svojimi "bednimi" M+S pa sem lepo šel mimo in naprej.

Če pa še to ne bo dobro pa greva tukaj pri meni v en klanec, kjer tudi večina ljudi z zimskimi ne pride, še traktor ima težave...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Azrael ::

Moram reci, da so v našem koncu, cestarji tokrat delali dobro, zelo dobro, na to, da je padlo pol metra snega čez noč in je potem snežilo še vse dopoldne.

Kar malo presenečen, saj so začetek prejšnjega tedna, ko ni bilo nobene potrebe za njihove usluge, veselo solili in peskali - se pravi klepali ure. Čez nekaj dni, ko se je ohladilo in je nastala poledica, pa ni bilo nikjer nikogar.

Bomo videli kaj bo konec tedna, ko je napovedana nova pošiljka snega.
Nekoč je bil Slo-tech.

Super Sonic ::

CoolBits - tisti, ki govori, da je zimska guma nesmiselna, ne pozna zimske gume.

"Čar" zimske gume je v tem, da ostane kljub nizkim temperaturam še vedno mehka. Nekaj k temu pripomore tudi silika, ki je danes že sestavni del skoraj vsake gume.

Če bi pa rad primerjal zimsko in letno gumo poleti, ti pa lahko povem, da kar se tiče oprijema zimska guma vedno zmaga. Tak oprijem, ki ga boš dosegel z zimsko gumo, ga ne boš z letno nikoli. Problem zimskih gum poleti je pregrevanje in pa obraba (zaradi mehkobe). Lep primer je F1. Tam uporabljajo mehko in trdo različico gume, ki jo mora dirkač vedno znova uporabiti. Skoraj ni proge, kjer bi trda zmes bila hitrejša. Je pa jasno, da bi od obeh zmesi bila mehka - cestno zimska in trdo - cestno letna.

Poleg tega ti nobena guma ne bo "prijemala" pravilno, če ne bo v njej pravilen tlak. Tule pa si preberi kaj guma vse prestaja ko se pelje.

Sicer pa največja antireklama za letne gume pozimi je včerajšni posnetek Audija v VB. Ta buksel je imel to srečo, da njegov avto sploh ni speljal. Če bi, bi ga verjetno razbil. Kaj verjetno, 100%.

Bi pa rekel, da sem tudi sam imel priložnost voziti dobro letno pnevmatiko (Goodyear Eagle) pozimi. Bila je to neka razumna guma za tisto eno sneženje, problem kasneje pa je bil profil, čez leto dni pa še trdota = drsalke.

CoolBits - kar se pa tiče zakona, ki dovoljuje letne gume se pojdi zaletet z letnimi gumami v teh razmerah, ki vladajo danes in potem pojdi uveljavljat kuponček ali kasko zavarovanje na zavarovalnico - pa poročaj. Neki jim ni. Pravjo, da verige niso za gledat, dejstvo pa je, da z verigami več kot 20 km/h na uro ne moreš. Torej konkretno oviraš promet.

WarpedOne - geni.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Matako ::

Resnici na ljubo, je bila danes razlika med zimskimi gumami precej majhna, saj so bile temperature skoraj ves čas nad lediščem! Saj v Ljubljani, se je sneg očitno topil že zgodaj zjutraj. Zimske gume pridejo prav predvsem pri nizkih temperaturah, ker ostane material mehkejši - pri današnjih tempeaaturah igra vlogo samo še profil, ki pa ne more delati čudežev.

Recimo, če imate zimske gume, vendar 100kg ali več težji avto z enakim sistemom pogona, kot nekdo ki ima letne, je zelo malo verjetno da imate kaj prednosti.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Steinkauz ::

Nono letna ima poleti boljši oprijem kot zimska tako na suhem kot po mokrem.

PaX_MaN ::

[off]
Bomo videli kaj bo konec tedna, ko je napovedana nova pošiljka snega.

WTF? A to resno?
PMS, kam nej pa zmečem sneg z dvorišča? Že zdaj je na zelenici meter šestdeset visok kup, tretje (četrte?) runde se mi pa ne da spet gor metat.
[on]
Pri nas je prvič - za to pošiljko beline - oral včeraj zvečer, danes pa komaj pred dobro uro.

Super Sonic ::

"Nono letna ima poleti boljši oprijem kot zimska tako na suhem kot po mokrem."

Generalno gledano ga ima, jasno. Ampak perfomans, čeprav za čisto kratek čas, bo pa pri zimski gumi vedno boljši - neglede na okolje. Mehkoba ima prednost pred trdoto. Bi, reciva, v "prime" letni sezoni uničil komplet vrhunskih zimskih gum če bi se peljal iz Ljubljanev Šibenik. Po drugi strani pa letne gume ne boš pozimi uničil. Edino v kar se ta guma pozimi lahko spremni je drsalka in potem poleti spet dobi funkcionalnost nazaj. S tem, jasno, da izgubi na prožnosti.

Letna guma je z razlogom trša in zimska z razlogom mehkejša.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

karafeka ::

Na koncu bomo izvedeli, da je iz primorske.....

Bi te rad videl, ko se voziš dol po 8% ovinkastem klancu z letnimi gumami, po brozgi, ali pa še boljše, po zbitem snegu. Ni šans, da se sploh kdaj pravočasno ustaviš, pa verjetno bi itak že v prvem ovinku ven letel.

T0RN4D0 ::

To da majo zimske gume vedno boljši oprijem so seveda buče. Neki je mehka guma, drugo je pa premehka guma. Kar po toplem asfaltu vse zimske po vrsti so.

Drugo je pa to, da imajo zimske gume profil zasnovan tako, da se čim bolje sneg čisti z njih in predvsem zaradi tega so veliko boljše od letnih za v sneg. Z letnimi v snegu dejansko nimaš kej iskat, zakon ti pa omogoča da če maš letne daš na avto ketne al pa spokaš s ceste. Je pa tud res da se v fajn steptanem snegu z ledeno podlago po ovinkih tud z zimskimi gumami ne moreš kej velik več kot 30 vozit. Zato pa naj bi plužl ceste, kako jim to uspeva pa mam občutek da je precej različno od kraja od kraja, konkretno tule okol (vasica) je tisti, ki je zadolžen za pluženje očitno bil popoldan v službi, ker je začel plužit ob kakšnih pol 11, pa ponoči še parkrat, prej pa nič.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

cattom ::

Warpedone
Hmm, na moji poti iz smeri litije ni blo kakega sledu o kakšnem pluženju. Furali/drsali smo se po steptanem snegu.

To pa ne bo držalo,ob 7 uri zjutraj je bila cesta od kraja Senožeti do Litije povsem kopna.

Super Sonic ::

Matako - ti si si v svojo glavo vtepel sistem dobre (novejše) letne gume in slabe (starejše) zimske. Pa še vedno je razlika.

Zimska guma je danes, ob tej brozgi na cesti, imela strašansko prednost. Če bi pa rad opredelil zunanjo temperaturo, ki loči zimsko in letno gumo, je to v povprečju pri 10°C (odvisno od proizvajalca).

Pri nas je danes, naprimer, parkirišče "zaprl" en smrkavc star 18 let in letnimi gumami. Namreč obstal je pri speljevanju na cesto (iz parkirišča). Potem pa telefon in "halo ata".
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Super Sonic ::

T0RN4D0 - To da majo zimske gume vedno boljši oprijem so seveda buče.

Seveda, ampak daj še enkrat preberi o čem sem pisal.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

WarpedGone ::

To pa ne bo držalo,ob 7 uri zjutraj je bila cesta od kraja Senožeti do Litije povsem kopna.

Možno, ampak ob 8:45 je bla zgodba že čisto bela. Ob 9:15 na debelo bela.
Očitno enostavno nimajo dovolj vozil da bi lahko hitro popucali celo okolico Ljubljane.
Zbogom in hvala za vse ribe

jest10 ::

To pa ne bo držalo,ob 7 uri zjutraj je bila cesta od kraja Senožeti do Litije povsem kopna.

Možno, ampak ob 8:45 je bla zgodba že čisto bela. Ob 9:15 na debelo bela.
Očitno enostavno nimajo dovolj vozil da bi lahko hitro popucali celo okolico Ljubljane.

Ob sneženju, ki se v Lj ponovi na okoli 10let, bo pa res težko vse popucati v trenutku. Ob vrhuncu sneženja je padalo okoli 10cm/uro

šernk ::

Ob sneženju, ki se v Lj ponovi na okoli 10let, bo pa res težko vse popucati v trenutku. Ob vrhuncu sneženja je padalo okoli 10cm/uro


sploh ne vem če živimo v isti državi, kaj šele v istem kraju:|
glede na to izjavo bi rekel da je v LJ danes okoli 50cm snega bilo zjutraj. od nedelje do danes pa ga je zneslo vsega skupaj za okoli 30 cm (če ga je bilo sploh toliko in še to več kot 20cm na pločniku ga danes nisem videl)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jest10 ::

Ob sneženju, ki se v Lj ponovi na okoli 10let, bo pa res težko vse popucati v trenutku. Ob vrhuncu sneženja je padalo okoli 10cm/uro


sploh ne vem če živimo v isti državi, kaj šele v istem kraju:|
glede na to izjavo bi rekel da je v LJ danes okoli 50cm snega bilo zjutraj. od nedelje do danes pa ga je zneslo vsega skupaj za okoli 30 cm (če ga je bilo sploh toliko in še to več kot 20cm na pločniku ga danes nisem videl)

No po večini Lj in okolice je bilo nekaj čez deseto uro 35-40cm snega.
Malo podatkov
Pa kako je padalo na obrobju Lj:
7:45 ga je bilo 26cm, ob 8:45 33cm, ob 10:45 pa 40cm

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

karafeka ::

Kakorkoli gledaš, v Angliji so imeli, koliko 20 do 30cm, pa so zapirali šole... oz. je vse skupaj obstalo.

Good Guy ::

Kakorkoli gledaš, v Angliji so imeli, koliko 20 do 30cm, pa so zapirali šole... oz. je vse skupaj obstalo.



kaos kot sredi ljubljane tudi če pada samo dež
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

KandazaR ::


Ob sneženju, ki se v Lj ponovi na okoli 10let, bo pa res težko vse popucati v trenutku. Ob vrhuncu sneženja je padalo okoli 10cm/uro


No no. Cestarje spet presenetilo (kdaj jih pa še ni). Saj ni treba popucati vse, da pa so glavne cese (dolenka slovenska, tivolska...) zasnežene, da se črt ne vidi je pa tudi hudo narobe. In to ob 9h zjutraj.


Btw spomnite se 3 tedne nazaj ko ga je ravno tako veliko nasulo. Je bilo polnoma enako (seveda nespluženo). Tako da ne govor da se to dogaja na 10 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

jest10 ::


Ob sneženju, ki se v Lj ponovi na okoli 10let, bo pa res težko vse popucati v trenutku. Ob vrhuncu sneženja je padalo okoli 10cm/uro


No no. Cestarje spet presenetilo (kdaj jih pa še ni). Saj ni treba popucati vse, da pa so glavne cese (dolenka slovenska, tivolska...) zasnežene, da se črt ne vidi je pa tudi hudo narobe. In to ob 9h zjutraj.


Btw spomnite se 3 tedne nazaj ko ga je ravno tako veliko nasulo. Je bilo polnoma enako (seveda nespluženo). Tako da ne govor da se to dogaja na 10 let.

Intenzivnost snežnih padavin, kakor so bile današnje, se pojavlja na 10 let. To je dejstvo.
In da se lahko pluži, se more najprej nabrati nekaj snega. Ob taki intenziteti padavin skoraj v trenutku dobiš iz 5cm 10 cm, tako da je nemogoče vsem ugoditi in poplužiti vse ceste. Saj nimajo 500 plugov:P

WarpedGone ::

S pluženjem res morjo počakat da sneg najprej zapade.
Ne vem pa, koga morjo čakat s soljenjem?

Pr -1 al pa 0 kolikor je bilo danes zjutraj, bi tista sol precel dolgo uspešno topila sneg vsaj v kolesnicah, če že drugje ne. Odtečt pa nebi mela kam, ker bi bil ob strani sneženi rob. Nebi blo idealno ampak vseeno bolje od zasnežene ceste.

Nič nas ne sme presenetiti press

tako da je nemogoče vsem ugoditi in poplužiti vse ceste

Obstaja kvalitativna razlika med "vse ceste" in "glavne mestne vpadnice". Spluženo ni bilo NIČ od tega, vključno z obvoznico. Res ne vem kje so tako zavzeto plužili ...
Zbogom in hvala za vse ribe

Double_J ::

V avtomagazinu so delali test in zimske gume se bolje obnesejo zgolj res na snegu, v vseh drugih razmerah so boljše letne.
Dve šivanki...

T-h-o-r ::

ja, saj zadnje dni je sneg na cesti, svež z neba :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

steev ::

V avtomagazinu so delali test in zimske gume se bolje obnesejo zgolj res na snegu, v vseh drugih razmerah so boljše letne.

imagodei, kaj porečeš na to? Zanimam me samo tvoje mnenje.
:|

xandros ::

A lahko kdo prilepi link iz avtomagazina za test, ki ga je omenil Double J.

steev ::

A lahko kdo prilepi link iz avtomagazina za test, ki ga je omenil Double J.

Link do foruma na avtomagazin.
:|

xandros ::

To je forum, to ni test.

bluefish ::

Jah, za test boš moral pa najti in prebrati revijo.

xandros ::

Se pravi, ne rabimo vec zimskih gum?
A to je zakljucek avtomagazina?

steev ::

To ni zaključek avtomagazina. Preberi celo temo.
:|

bluefish ::

Ne. Tole je povedal eden od avtorjev revije (lahko bi že vedel, če bi kliknil na link in kaj prebral):
Lani smo delali teste. Na kratko: v veliki večini razmer pozimi je boljpa letna guma, razlike so majhhne. Razen na snegu, kjer je zimska (seveda) veliko boljša.
Če rabiš 100% mobilnost, je zinmska guma edina prava rešitev.

xandros ::

Ja sej to je zakljucek.
Razen v snegu, ko je tko bolje, da ne gres na cesto, da te kaksen tovornjak ne zgazi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

*** sneži 2016-2017 *** (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18134187 (17032) krneki0001
»

DARS je spet presenetilo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19138265 (32058) stara mama
»

*** sneži 2015-2016 *** (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6712156 (8315) Phantomeye
»

Zakaj se ne izloča tovornih vozil iz prometa, če je sneg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6814508 (12980) r3dkv1c4
»

pof*kani cestarji in šleparji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12111105 (7731) krneki0001

Več podobnih tem