» »

Firma ni sposobna zagotoviti rezervnih delov - prijava na inšpektorat

Firma ni sposobna zagotoviti rezervnih delov - prijava na inšpektorat

Temo vidijo: vsi

mainman ::

Imam problem in sicer sem avgusta kupil stroj. V dokumentaciji piše, da bodo zagotavljali rezervne dele 3 leta po izteku garancije, ki je eno leto. Takoj po nakupu sem naročil nekaj rezervnih delov (potrošni material). Po večih urgiranjih sem prvo polovico delov dobil in sicer nekje v začetku novembra, zdaj pa še vedno čakam drugo polovico. Urgiral sem že večkrat po mailu in po telefonu, na maile večinoma ne odgovarjajo. Po cca. mesecu sem dobil odgovor, da se naj obrnem na drugega človeka. Zgleda da se onemu prvemu več ne da ukvarjati s tem.
Novemu človeku sem pisal po mailu, odgovora nisem dobil. Dvakrat sem ga klical, vedno pravi, da je zaposlen in da bo javil/odgovoril.
Po dveh tednih čakanja sem zadevo predal njegovemu šefu, odgovor sem dobil, da mi naslednji dan pošljejo ponudbo. Minil je dober teden ponudbe ni bilo. Sem ponovno pisal mail, da ponudbe ne rabim, da vem ceno, in mi naj zadevo dobavijo. Po treh dneh odgovora še vedno ni. Tudi po telefonu ga ne uspem dobiti, tajnica pravi, da je ali odsoten ali na sestanku.

Firma je uradni uvoznik strojev.

Skratka, zadeva je po mojem zrela za inšpekcijo.

Prosim za napotke ali moram paziti na kakšne roke oz.druge pogoje, da mi primer ne pade.

Ima kdo kakšne izkušnje glede tega?

SeMiNeSanja ::

In zakaj ne kontaktiraš proizvajalca direktno?

Drugače pa smo danes v EU in brez težav lahko naročiš od kateregakoli drugega EU prodajalca/zastopnika. Če niso navedeni na strani proizvajalca, pa ti bo zagotovo posredoval seznam partnerjev, če ga kontaktiraš.

Na koncu boš morda prišel še ceneje čez, kot če bi kupil od našega neodzivnega zastopnika...?

mainman ::

Proizvajalec je iz indije. Sicer pa zakaj bi iskal alternative, naj lepo naš zastopnik uredi tisto kaj obljublja, če ne pa naj plača kazen. Danes bi vsak prodajal, ko pa pride do podpore pa, ...

solatko ::

mainman - Zagotovljena je dobava na pooblaščenih servisih, če serviserja ni, tudi delov ne boš dobil. HP rezervne dele dobiš izključno na pooblaščenem servisu, fizične osebe jih ne morejo dobiti.
Vem, ker sem imel velikokrat probleme, da bi moral za določen del, plačati nekajkrat višjo ceno, ker bi mi avtomatično zaračunali še vgradnjo (tipkovnica za model, pri katerem se jo dobi ven z odvitjem dveh vijakov, so mi hoteli na servisu zaračunat 110€, novo SLO tipkovnico sem potem dobil preko eBay-a, iz HP servisa v Franciji, freeshiping za celih 15€).
Delo krepa človeka

mainman ::

Kaj pa je narobe z indijsko robo. Obstaja slovenski uvoznik, ki nudi servis (vsaj tako govorijo). Problem je, da je nesposoben. Sicer bi lahko kupil drugo znamko, enak stroj, druga barva, cena x2. Proizveden v enaki tovarni, deli enaki. Torej opcijo nabave delov imam tudi drugje.

Sicer pa ne veš kaj vse se dela v indiji in tukaj prodaja.

Ne gre za računalnik ampak za stroj.

Če v navodilih, ki sem jih dobil piše, da zagotavljajo dele in nudijo servis mora to nekaj pomeniti. Ali?

smacker ::

mainman je izjavil:

Če v navodilih, ki sem jih dobil piše, da zagotavljajo dele in nudijo servis mora to nekaj pomeniti. Ali?

Žal to pomeni ravno toliko da si lahko rit obrišeš s tem papirjem. Druge znamke so z razlogom 2x dražje, ni vedno izdelek z najnižjo nabavno ceno tudi zares najcenejši.

shmandi ::

Nič se ne rabiš s tem ukvarjat, kontaktiraj zastopnika (uvoznika) in inšpekcijo.
Lahko pa še malo počakaš, ko bo tale tema dolga 10 strani in se veliko naučiš od komentarjev :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem ena d.o.o. servis !!! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20653543 (13509) Han
»

Garancija, 45 dni, nov izdelek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
22641200 (16725) Furbo
»

Večina proizvajalcev garancijo nepošteno omejuje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13624449 (19140) St235
»

Garancijsko popravilo - 45dni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9412722 (9799) smacker
»

Katastrofalni servisi (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
677451 (4921) zcetrt

Več podobnih tem