» »

Anketa

Anketa

Blup ::

Sm pa mislu, da na tale forum zahaja kej več ludi k navija... mislm, rezultat 312:250 v prid nenavijačev je pa kr mal porazen! >:D :8) :D

Blup
:\

c3R4R ::

Jp, res je... Jst sm bil tud zlo presenečen... Sm mislu, da sploh noben ne bo glasoval za "Ne navijam":D :D

Mogoče bi blo potrebno anketo izvest pozimi, ker takrat se ekstremno navija, ko vlada deda ZMRZ:D... Veliko jih zdaj ne navija, ker pač ni temperaturnih pogojev....;)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Ziga Dolhar ::

Zakaj mislite, da vsi fanatično navijajo?

Jaz s svojim delom svojega P3 650 še zdaleč ne dohitevam.
https://dolhar.si/

c3R4R ::

Zakaj mislite, da vsi fanatično navijajo?
Hmm.. Pol sm se pa jst mal oštel.. Pa sm res mislu, da skoraj vsak "taprav" slo-techer navija....8-) :D

Očitno mas je malo takih....

Jaz s svojim delom svojega P3 650 še zdaleč ne dohitevam.
Kva pa delaš pol? Ga sam gledaš? Foldaš?:D
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

pingo76 ::

Zakaj ne navijam:
- Ne da se mi gledat temepratur
- Proti načelu stabilnosti
- Tiho je lepše :)
- Mašina je za resno delo in si ne morem privoščit kakih funky scen
- Manj možnosti okvare

Drugače pa ideološko nisem proti temu početju. Kupim pa si vedno intelove mamaplate, da me ne primejo kašni nizki nagoni...:D
No ja... Grafične pa že od nekdaj čačkam:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

darh ::

IMHO:

Navijem procesor in dobim za X MHz hitrejši proc. Vložim N SIT v hlajenje.
Kupim za N SIT dražji procesor, ki se od cenejše variante (ki bi jo lahk navil) razlikuje za X MHz.


Da ne omenjam možnosti okvar in neprizavanja garancije v prvem primeru.
Excuses are useless! Results are priceless!

goku :) ::

Nebi vedu zakaj toliko folka zdele ne navija, jst ne navijam zaradi slabših pogojev. Zdej itak ne boš dosegu najboljšega rezultata.0:)


Za: Lahko se pohvališ z doseženim


Proti: Stvar ti lahko uide z rok in gre vse v ....

alien-w ::

V navijanje mojega proca in grafe ni bilo vloženega veliko denarja, rezultat se pa kar pozna. Če primerjam, da bi za ta denar, ki sem ga porabil za hlajenje, kupil boljši proc/plato/grafo, bi imel še vedno precej slabši comp kot ga imam sedaj.

Blup ::

alien-w: to maš čist res .. sam jst si tek rezultat ankete razlagam s tem, da večina folka ne igra špilov... ker men se zdi da ti word nč hitrej ne piše če maš navit sistem :)

Blup
:\

kopernik ::

Zakaj ne navijam?
nimam potrebe, se mi ne da. Zame je računalnik orodje. Kot avto. Kakšnim posegom v drobovje se izogibam. Igric pa ne igram. Za programiranje, brskanje po internetu in podobne zadeve pa je en nenavit P4 popolnoma dovolj. Čez nekaj let pa spet nakup nove mašine. Itd... Vsakih nekaj let nova kišta.

Me to stane kaj več, kot če bi si kupil poceni procesor in ga navil? najbrž, ampak ker si z računalnikom služim vsakdanji kruh, si brez problema povrnem višjo investicijo na začetku.

c3R4R ::

Zakaj navijam? Dobro vprašanje...

Hm... Navijam iz užitka... Za nove rekorde... 8-)

Drugač se pa res tud jst strinjam z alienom-w. Ma čist prov...

P. S: čeprov trenutno nimam veliko navitega proca, ker rabim zanesljivo delo, ker programiram... Za tako delo zadostuje 1750mhz frekvenca. ;)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: OwcA ()

karafeka ::

Ja sej to je. Dans že vsi imajo več kot vsaj 1ghz procesor in na takem ti deluje vse optimalno (se ve, če si običajen uporabnik rač --> word, excel, internet ....). Zakaj bi potem sploh navijali, pa se matrali? Pa še cel sistem lahk skuriš $$$. Če pa maš kakšne stare gare, potem se pa bolj splača, pa tut pozna se, če npr. naviješ 300mhz na 500, če pa gre kaj po zlu, potem pa nimaš kakšnih posebnih stroškov, itak si morš nabavit malo bolj moderno opremo.
Seveda se pozna tudi če naviješ od 1500 na 2ghz, vendar ti zato winsi ne bodo šli nič hitreje, pa tut igre ne. Drugač je pri kakšnih oblikovalcih, ki rabijo surovo moč, ampak takšni majo itak dnarja za najnovejšo in top opremo.

alien-w ::

Hmm jest pa prav zaradi iger navijam. Največ sicer odtehta in pomaga optimiziranje BIOSa (pomnilnik ipd), samo potem se sigurno lotim še navijanja proca. Ne boste verjeli, koliko se pozna to pri špilih (predvsem zaradi FSBja).

Potem pa seveda obvezno še grafična, z navijanjem katere lahko dosežeš tudi hitrostni razred še enkrat dražje kartice. Kupil Ti4200, sedaj dela hitreje kot Ti4600. Kupil proc 1600+, sedaj dela hitreje kot 2300+ (FSB, spet). Optimiziral BIOS, prišel na raven 2600+, če me uprašate. Se splača glede na to, da sem kupil 4 uporčke za voltmode, (volcanota 9 ima tako ali tako tudi tisti ki ne navija) pa rebrčka za na grafo, ki niso prav draga pa rabiš kakšen meter žice, pa mal cina in to je to. Se mi zdi, da imam za manj denarja veliko boljše računalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alien-w ()

Azrael ::

Meni tudi nič jasno. V mnogih podpisih so seznami noro navitih mašin, rezultati ankete pa to zanikajo.
Drugače pa kar je doma navitih računalnikov so naviti neglede na letni čas. AMD5x86 133@160 MHz in C 333@500 MHz, P4 pa ni navit ker je zaenkrat dovolj hiter in ker ne dobim popravka za Win98 in se jim z navitim procesorjem strga, XP pa delajo v redu.
Drugače se mi pa zdi smiselno navijat samo do tiste meje ,da je sistem še stabilen in uporaben ne da bi rabil neko ekstra hlajenje za veliko $$$. Tako res lahko uživaš v zastonjskih MHz. Navijanje na maksimum, kar komponente komaj še zdržijo, po možnosti pri minus 20, toliko da dobiš nek screenshot pa je vsaj zame brez veze.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

c3R4R ::

Alien-w ma prov... FSB največ pomaga povsod.. V različnih testih (3d mark 2k1, 3d mark 2k3)... Visok FSB pomeni dober rezultat v testih... Poskusite, če ne verjamete ;)

Pri prejšnem postu sm pozabil povedat, da tud grafo navijam...:D 8-)

@Azrael
Navijanje na maksimum, kar komponente komaj še zdržijo, po možnosti pri minus 20, toliko da dobiš nek screenshot pa je vsaj zame brez veze.
Mnogokrat se ravno v takih razmerah postavijo novi rekordi... Dede ZMRZ je radodaren...:D :D
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

TESKAn ::

Navijam...hm, zakaj...pač hobi. Kot nekateri navijajo avte, mopede...jaz pač navijam kišto. In če ti uspe iz R9500 128 MB za 50 jurjev naredit R9700 PRO, ki te stane okrog 100 jurjev in ob tem da ti ta modifikacija razen malo časa in živcev ne vzame drugega...se splača:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

BigWhale ::

> Ne boste verjeli, koliko se pozna to pri špilih .
> (predvsem zaradi FSBja).

Ne bomo verjeli?

Kolk se pa to dejansko pozna? Namesto 70FPS imas 75FPS? :)

Naj nekdo v neki izmerljivi enoti pove koliko je bolje, ce imas namesto 1.8GHz 2.0GHz procesor... :)

Gandalfar ::

BigW: zadnja opravljena testiranja so pokazala, da se kernel 1 minuto manj kompajla =)

alien-w ::

Konkretne številke: Iz članka Ti4200@Ti4600 in Ti4200@Ti4600+:
Pri tovarniški frekvenci sem dosegel 10914 3DMarkov. Pri frekvenci 315/625, kot sem jih dosegel pred modifikacijo napetosti, sem dosegel 12190 točk. Najvišji overclock, 325/685, mi je doprinesel 12475 točk.


To je samo grafična. Bom popoldne stestiral koliko se pozna samo z navijanjem proca. Če vas zanima pa lahko tudi tovarniške nastavitve BIOSa primerjam z optimiziranimi.

monster-x ::

alien-w, tak rezultat doseže v 3D marku moj 9700 pro -- okol 12,1k; kar je zelo čudno... če pa navijem proc iz 1,83 GHz na 2,13 pa dosežem 1,2k markov več:) morm mal pregledat nastavitve v 3D marku, ker bi res rad kaj več iztisnil iz grafe.

Arkadij ::

jst mam proc iz 1.83 na 2.03 pa sem dobil z 9700pro, ko sm nazadnje pognal 3dmark01 15400 markov.

TESKAn ::

monster - x, tvoj rezultat je nekam nizek...jaz dobim z R9700 pro in AXP @ 1,7 GHz malo čez 13k v 3dmark2k1...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

monster-x ::

TESKAn, vem da je zelo čuden...tukaj gre pravzaprav za nenavito in ne-modificirano verzijo 9700 pro -- Se pravi original 9700 pro

TESKAn ::

No ja sej moja grafična je v bistvu modificiran R9500 nepro na 300/330 MHz. Hm povej mi na kaki hitrosti imaš FSB?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

monster-x ::

TESKAn: Pri 166 MHz FSB (Barton 2500+) doseže 12100 markov, pri 192 FSB-ja pa dosežem 13300 markov. Marley pa ima identično konfiguracijo, pa ima ful več markov. Čudno tole...

TESKAn ::

Ja...po moje imaš v ozadju kak program - kašen antivirus ali firewall...druge razlage nimam...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

monster-x ::

Na sveže formatiranem sistemu?:\ Sej bom že probu še kej postorit v tej smeri

monster-x ::

TESKAn, danes sem malo testiral pa mi je tale rezultat zelo všeč. Klik!:D :D

TESKAn ::

Hehehehe>:D. More like it.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d mark 2003 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Navijanje
56631479 (15626) R33D3M33R
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456744 (25476) LittleDevil
»

6600agp za 34k sit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32616645 (10097) Nande
»

Ati radeon 9200 - tak nateg da ni res...

Oddelek: Strojna oprema
272089 (1225) cpu
»

YESS 13k+ na axp in GF4 4200

Oddelek: Navijanje
442025 (1243) planetparty

Več podobnih tem