» »

6600agp za 34k sit

6600agp za 34k sit

sirotka ::

če imaš vse nenavito, je najbrž kriv napajalec.... Probaj odvit grafo...kar dost jo odvij, pa boš videl kaj bo

Sheva ::

nič nimam navito

napajalnik pa mam LC 550W

saj zato ne vem kaj je narobe
Gigabyte 7VT600L,Athlon 2600+BARTON,RAM 512MB,GeForce 6600,80 GB,LC Power 550W

sirotka ::

hja, Lc ni ne vem kaj, ampak mora bit še z meri orenk premočan:)! Se ti vrti vent na grafi? Malo se igrej z nastavitvam v biosu,... poglej kake temp. maš, itd. Kere driverje imaš za grafo?

Sheva ::

verzija drajverjev je 71.84

za temperaturo ne vem kje se pogleda

ker tud ne vem če ma grafična temp. senzor
Gigabyte 7VT600L,Athlon 2600+BARTON,RAM 512MB,GeForce 6600,80 GB,LC Power 550W

sirotka ::

driverji so vredu, temp. senzor majo pa baje vse, samo da ga morš vklopt v biosu...to kar je medena prej pisal...:=

Probaj nove winse, ...

Sheva ::

ali si mislil windowse ko si napisal winse

windowse sem naložil ravno v petek tako da to nima bit kaj krivo

pa teb dela temp. senzor pa kolk ti kaže
Gigabyte 7VT600L,Athlon 2600+BARTON,RAM 512MB,GeForce 6600,80 GB,LC Power 550W

sirotka ::

ne, men ne(zaenkat) dela, moram bios spremenit, sem mislil danes,ampak je že pozno in se mi ne da disketnika priklučvat. Djte mi povedat, če pali tud na navadni 6600 unaarjanta, da pobarvaš z grafitom R81 za gpu voltažo. Pa še to, eni pravijo r81, eni pa R87....imate kaj izkušenj s tem? Koliko se sploh pobarva;)?:8)

Sheva ::

a je to mogoče

v 3d marku 2005

mam 3d mark score: 1147

grafa je nenavita

resolucija je bila 1024 X 768

a moram še kaj posebej naštimat

ker tukaj se mi zdi da nekaj ni v redu
Gigabyte 7VT600L,Athlon 2600+BARTON,RAM 512MB,GeForce 6600,80 GB,LC Power 550W

sirotka ::

jah, ne vem koliko naredi nenavita, ker imam grafo navito od day one:) Samo se mi zdi da bi moral dobit okoli 2k pik...mogoče malo manj

Sheva ::

fantje zanima me

če bi jo navijal in bi dal potem vse nazaj bi se videlo da sem jo navijal ali ne

če bi uveljavljal garancijo mislim

ali bi tam lahko videli da je nisem navijal
Gigabyte 7VT600L,Athlon 2600+BARTON,RAM 512MB,GeForce 6600,80 GB,LC Power 550W

Goldee ::

ce jo bos skuril nimas cesa nazaj na default dajat :D
in veretn se bo tistim tam posvetilo ja... >:D

sirotka ::

Ne, če boš navijal prek softwera jim ne bo jasno, pa tud če jim bo...ti ne morejo dokazat:)!!! Tko da, kr navijej. Samo PAZI in ne pretiravej, navijaj po malih korakih in je skoraj da nemogoče da boš kaj skuril........

msms ::

Iščem sliko od te PointOfView NVidia GeForce 6600 grafe pa jo ne najdem.
Lahko kdo da link al sliko gor.

sirotka ::

Lažje boš našel sliko os asuske....pow je skoraj identična, samo da ima v qurcu hladilnik! Če nočeš metati denarja stran za hladilnik, pojdi na asusko...Pa še temp kaže v originalu, pri pow pa ne vem al bo treba bios al pa nima diode;(

Trocki ::

Danes sem kupil Asus 6600. Zaenkrat se kar dobro odnese. Z nenavito dobim v 3dmarku 5000 pik. Verjetn je tudi procesor mal pik odtrgal ( t-bred 2 GHz). Navil pa sem jo zaenkrat na 380/600 (5700 pik). Sej po moje še gre sam danes ni časa.

sirotka ::

daj mi povej kako je hladilnik pritjen na grafo...moj se kar premika in odmika, cm termalne, itd. Malo sem začel dvomit v kvaliteto POW, bo treba novo termalko dat pa vse probat. Daj si procesor malo navij;)

Trocki ::

Procesor je že navit za skoraj 600 MHz. Sej si bom verjetno v kratnem probal kakšnega bartona zrihtat. :)) Hladilnik je pritrjen čvrsto pa tudi preglasen ni. Zdej ko imam navitega se mi GPU segreje na max. 28, ram pa na 37 stopinj. Zakaj ne zamenjaš hladilnika na tvoji grafi?

msms ::

Kako se pa obnese leadtekova in club 3d kartica ki imata ram 500, asusova pa 550.

Sami ::

Jaz bi raje kupil 256MB verzijo, ki ima tudi RAM-e na 500Mhz, tehle 256MB bo v prihodnosti kar pomogalo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

sirotka ::

matr....zajebal, ker nisem asus vzel:'( nimam cajta bios drkat, potem pa še hladilnik čist mlahav. Mah bi že zdavnaj menjal, samo moram lambdo kupit za avto, ker je začel žret po 13l/100km in to ne pele več nikamor.

Goldee ::

trocki a potem si zadovoljen s to grafo? sam 5000 v 3d marku doseze tud r9800pro... kolko misles se ti bo se navila? s kterim programom pa navijas? LP

Sheva ::

v katerem 3d marku ste to testiral
Gigabyte 7VT600L,Athlon 2600+BARTON,RAM 512MB,GeForce 6600,80 GB,LC Power 550W

Goldee ::

ja 3dmark03 :) v 01 bi jih dobil ful vec, v 05 pa ene dvakrat manj... :P

Trocki ::

Navijam kar z nekim asus doctor programom ki sem ga dobil zraven gonilnikov. A mislite da se mi bolj splača s kakim drugim programom? Zaenkrat sem jo navil na 400\610 bom pa še probal ko pridem domov. Sedaj dobim 5700 pik v 3dmarku 03, v 05 pa 2460. Koliko je pa razultat odvisen od procesorja?

LP

sirotka ::

jaz sem probal na xp2400+@2200mhz in na athlonu 64 2800+@2200mhz, pa razlike ni bila ne vem kakšna(146fsb proti 240!!), mogoče kakih 300markov....

bigrabbit ::

Nekak sem se odločil, da si tudi js nabavim 6600. Edino kar me bega je proizvajalec. Za katerega se naj odločim: Asus, POV, Leadtek,Club3D... Na začetku še ne mislim navijat, mogoče kdaj kasnej. Cene so pa itak pribižno enake od 32-35k. Hvala za pomoč!

Sami ::

bigrabbit: Priporočal bi ti Leadtek, ki je strašen navijalec.


Navijam kar z nekim asus doctor programom ki sem ga dobil zraven gonilnikov. A mislite da se mi bolj splača s kakim drugim programom?

Trocki: Uporabljaj raje nVidia Coolbits 2.0 ali RivaTuner.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

msms ::

Jaz tud nevem katerega vzet. Nagibam se k asusu ker ima rame ločene in tudi temperaturo kaže vendar je najdražja. Za je POV govora da ima slab pritrjevalni sistem vendar se dobro navija. Ena dobra kombinacija je vzet najcenejšo POV in še hladilnik za grafo ZALMAN VF700 AlCu ki ima zraven še hladilnike za ram.

sirotka ::

asuska ima mogoče 2k višjo ceno... pa kaže temp:'(

sirotka ::

dobro se navijajo firme, ki jih pri nas še nisem zasledil, oz. bolj poredko! Albatron in gigabyte sta baje huda, hladilnik je 3x večji kot pri moji in še bakren je...proc pa letečih 600 mhz8-O 8-O

Trocki ::

Evo novi rezultati. Čist me je presenetla tale scena z Asus 6600. Sedaj sem navil kar na max. možno frekvenco v programu ( 475/650). 3dmark 03 - 6400, 05 - 2830 točk. Temperatura procesorja ne preseže 28 stopinj ( ram 38), tako da predvidevam da bi še šlo. S katerim programom se mi najbolj splača navijat. Pa da ni prevelik ker ga bom mogel z navadnim modemom dol vlečt. :8) Do katere temperature je ponavadi grafična še stabilna?

LP

sirotka ::

pa kako mate tko nizke temp8-O . Moja ne kaže, pa je na dotik hladilnik vreu, agp bridge - a bi kdo pečena jajca rad jedu;)? Rami so pa čist 8-O jaz sicer dobim 680 čist lepo...po programu in gredo najbrž še več, ampak imam hladilnike. Menja kdo dobro navijaško POW za asus>:D ?

msms ::

Ah nekje 60-80 stopinj ma bol praktično je daš roko na hladilnik in če ne peče je vredu.8-)

msms ::

A ima kdo leadtekovo 6600. Kaj ima rame 4ns(500mhz)?

sirotka ::

Še nekaj mi ni jasno, kako so lahko z albatronovo 6600, ki ima 4ns rame prilezli na 700mhz brez hladilnikov...to je že skoraj nemogoče

Sheva ::

ali je možno da je slab spoj med hladilnikom in procom na grafi

in se pregreva ko je obremenjena
Gigabyte 7VT600L,Athlon 2600+BARTON,RAM 512MB,GeForce 6600,80 GB,LC Power 550W

Suli ::

Odstrani hladilnik, še enkrat premaži s termalno pasto in probaj. Vse je mogoče.:D

sirotka ::

Naredil bios mod, po medeninih navodilih. Zdaj kaže temp:D , vendar je bila visooooka v idle! Potem sem zamenjal termalko, dodal 2 podložki, da je hladilnik bolj na trdo na grafi in imam zdaj v idle okoli 48C. Drnč od hladilnika, dno je neravno, polno pikic, celoten hladilnik tehta manj kot hladilnik na NBju, vent ima pa ne vem...1k obratov???

Trocki ::

Sirotka: S katerim programom ti navijaš? Sedaj sem si dal dol rivatuner pa ma max. hitrost procesorja 450. S CoolBits mi pa procesorja ne spusti na več kot 475 ko dam Test. Ker vem da bi še šlo naprej. Ram spusti do 680.

Smorny ::

Kako pa je s garancijo, če odstraniš hladilnik in original čigumi termalni trak? Mam 9800se@pro v garancijskem obdobju, pa mi je prodajalec rekel, de ne ve če mi bodo hoteli priznati garancijo, ker je bil hladilnik odstranjen. Vzel, jo je vseeno, in sedaj čakam, da me pokličejo.
edit: do okvare ni prišlo zaradi mojega fizičnega posega na grafični.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smorny ()

sirotka ::

z riva tunerjem, saj se da nastavit višji limit!
Glede termalke....pa saj na čipu ponavadi ni termalnega lepila, ampak je termalka! Kaj si mu povedal da si dol dau;)? CCCC

Smorny ::

Saj itak, da na servisu pogledajo pod hladilnik, še posebaj, če zatiči niso več originalni.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

sirotka ::

a nis dal orig. zatiče;)? Jaz to vedno spravim da je vse pr roki, če so česa pride;)! Drugače pa nikol ne priznaj ničesar:D!

bf4ed ::

Dobro od katerega proizvajalca je zdaj najbolje kupit da se kar najbolje navije? In kje v Sloveniji?

sirotka ::

jaz bi reku asus, al pa gigabyte...če ga boš kje dobil...

msms ::

Asus je dobra majo jo za 35,4k sit pri Funtech.
Najcenejša je POV(32,9k sit) pri kadarkoli in Leadtek pri Pcdomu(32,8k sit).
Asus in POV imata 3,6ns rame(550mhz), Leadtek pa ima 4ns rame(500mhz).
Vse naj bi se dobro navijale. Vendar nekateri pravijo da ima POV slab pritrjevalni hladilni sistem. Asus ima ločene rame od gpuja tako da se lahko komot da hladilnike gor na memorjo.Leadtek ima skupaj memorjo za POV pa nevem.

aha981 ::

sirotka dej povej mi nekaj...kak zgleda tvoja GF6600...js mam POV gf6600...pa je popolnoma enaka tej na spodnjem linku


http://uk.asus.com/products/vga/en6600t...

kaj tvoja tud?
//ni podpisa sploh!

sirotka ::

ja, ista je. Čista kopija Asus, samo da je manjši hladilnik....

Trocki ::

Danes sem se mal navijal. Procesorja mi ne spusti na več kot na 500 MHz čeprav se ne segreje na več kot 33 stopinj. V 3dmarku mi začne proti koncu risati male trikotnike potem pa še za nekaj časa freezne pa vse čudn... Ram mi pa zaenkrat lepo dela na 700 in več Mhz (čeprav se greje okoli 40-45 stopinj). Po moje napajalnik ni kriv. Saj ti fleki se rišejo zaradi pregrevanja drugače ne?

LP

sirotka ::

madona, kaku vam delajo rami na 700? Ka mene kj napajalc jebe;)? Pa nekam nizko temp. maš...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z Club 3D 6600GT! Cisto s***** od grafe!!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
564337 (3463) pharaon
»

Odklepanje 6800LE ozeroma mod. v 6800GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1137719 (5053) Alesi
»

WINFAST A6600 GT ali XFX 6600 GT? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
74347218 (20720) AtaStrumf
»

Kera grafa za dvajst čukof? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1026958 (5184) ross|e20
»

navijanje winfast px 6600

Oddelek: Navijanje
482779 (1563) Nande

Več podobnih tem