» »

odstranitev iz iskalnika

odstranitev iz iskalnika

tedl25 ::

Pozdrav,

zanima me če se je kdo že srečal s tem da bi rad odstranil iz iskalnika zadetke, ki jih prikaže google na strani bizi. Primer če vtipkam ime in priimek določene osebe, ki ima ime priimek sp. jo iskalnik google prikaže: bizi.si/ime-priimek-s-p Torej rad bi da tega zadetka google ne prikaže. Bral sem že da sicer se da lahko zahtevo na google samo ne vem ali to velja samo fizične osebe ali tudi za pravne osebe.

lp

St235 ::

Samo za fizične osebe. Pravna oseba nima osnove, da bi zahtevala izbris javno dostopnih podatkov.

...:TOMI:... ::

S. P. je fizična in ne pravna oseba.
Tomi

Invictus ::

S.P. je pravni subjekt, saj drugače ne bi mogel izdajati računov...

Gre samo za posebno obliko d.n.o.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

...:TOMI:... ::

Tomi

Ales ::

To z s.p. je... čudno, vsaj na prvi pogled. Je fizična oseba, ki opravlja gospodarsko dejavnost. Je pravni subjekt, a ni pravna oseba. Tako fizične kot pravne osebe so namreč pravni subjekti.

Vem, kup terminov in hitro se lahko zaplete.

Vsekakor obstajajo pravno / filozofsko / etični / ... razlogi za tako definicijo s.p., sam se nikoli nisem ravno toliko poglabljal v razloge. Saj konec koncev ni tako nelogično, je pa na prvo žogo dosti ljudem malo čudno.

Kakorkoli, vedno sam pri sebi ločim med osebo in "firmo", tudi če je s.p., ampak to dejansko ni čisto prav. Meni osebno služi kot neka razmejitev zasebnega in poklicnega življenja, posledično tako dualno dojemam vse s.p.-je.

Če to kaj pomaga glede Googla pa ne vem. :)

Čisto mimogrede, @tedl25, kaj pa je vzrok želji po izbrisu zadetka na Googlu?

Kaj ::

Sicer ne vem če bi šel ravno v zahteve po izbrisu zadetkov (no razen če je postopek enostaven - morda kak link?), me pa zanima koliko časa na iskalniku ostanejo zadetki, ki jih na strani ni več. Konkretneje, na https://depositphotos.com so bile slike izbrisane že pred meseci, na googlu zadetki ostajajo, prav tako slikice na google/iskalnik slik, ko odpreš povezavo pa te seveda ne vrže na sliko, ampak začetno stran.
Kok časa v praksi to traja, če sploh? Predvidevam da kaj osvežujejo zadeve, ali le dodajajo nove in pustijo stare, čeprav neobstoječe?

Popravek: sem link za zahtevo po odstranitvi že našel: https://support.google.com/websearch/an...
Sicer pa, če jim ne rečeš, po kolkem času to sami pogruntajo? Al kar gor ostane?

Oz še druga situacija. Na strani spremeniš svoje uporabniško ime, v google iskalniku ti še vedno meče rezultate za staro ime. Je tu na upravitelju strani ali se lahko tudi glede tega zahteva od googla, da odstrani spremenjene podatke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtje SP

Oddelek: Loža
388263 (7164) fraising
»

Samo en bančni račun za sp-je (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15640517 (30304) mojca
»

Odprtje s.p.

Oddelek: Loža
448114 (6517) next3steps
»

Google bo moral pravico do pozabe za Evropejce razširiti na cel svet (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
8333261 (30206) AndrejO
»

Ali so delničarji lastniki podjetja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31822413 (21260) Vajenc

Več podobnih tem