» »

Samo en bančni račun za sp-je

Samo en bančni račun za sp-je

1 2 3
4
»

M & M ::

No, vračilo dohodnine ni vidno ... Davčna tajnost pa to ;)

Konkretno v edinem primeru, ki ga poznam, je SP hkrati zaposlen na eni fakulteti. Kot SP dobiva prihodke iz dejavnosti (poslovanje z javnim sektorjem), ki so javni in se vidijo npr. na Supervizorju. Od kar pa za poslovanje uporablja zasebni račun, se pa vidi tudi plača, prihodki iz avtorske pogodbe in potni stroški, ki jih je dobil od fakultete.

mojca ::

Uf, na zasebne prihodke iz javne uprave nisem pomislila. Zoprno in nekoliko nefer. Po drugi strani pa si vseeno lahko odpreš dva navadna ločena računa, kjer so stroški vodenja še vedno bistveno nižji od stroškov za pravne osebe.

Mavrik ::

Saj ti prihodki so javni v vsakem primeru?
The truth is rarely pure and never simple.

mojca ::

Hočeš reči, da lahko kdorkoli za kogarkoli do centa natančno pogleda, koliko plače in potnih stroškov dobi vsak mesec od javne uprave, in da so vsi otroški dodatki, štipendije, socialni transferji, ... javni?

(Za vse tiste, ki so v javni upravi "zaposleni na SP", se sicer brez problema vidi, koliko dobijo.)

mojca ::

V tej temi je Lakotnik poudarjal, da utegne koga doleteti kazen, če bo imel odprt račun brez oznake T.

Na AJPES-u so mi v telefonskem pogovoru pojasnili, da oni ne zahtevajo oznake T (kar je sicer v nasprotju z mojim razumevanjem njihove objave), da se pa pač mora S.P. zavedati, da bodo plačniki računov manj zaupljivi, če podatek ne bo javen.

Pravijo pa, da se pripravlja nova rešitev (ne vedo še sicer, kakšna) ... Pustimo se presenetiti.

radmannsdorf ::

Kdor je komitent Ex Banke Koper, oz. sedajšne Intesa Sanpaolo Bank, se mu splača mal na banko stopit in povprašat za nove pakete, ki jih nudijo.
Jaz sem prej za poslovni račun plačeval okoli 11,50€/mesec za vodenje + spletno banko, provizija vsakega računa pa je bila skoraj euro...
Zdej sem pa zagrozil z zaprtjem računa, pa so mi ponudili Poslovni paket Basic. Razlika je očitna.... 3€/mesec za vodenje in spletno banko ter -50% na provizije.
http://www.intesasanpaolobank.si/Pravne...
http://www.intesasanpaolobank.si/Poslov...

mojca ::

Hvala za info. Meni so povedali samo to, da je mozno odpreti racun za 3 EUR mesecno, ampak samo za prvo leto. Kakrsnihkoli dodatnih opcij niso omenjali.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

N26 in popoldanski S.P. - plačilo prispevkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5618353 (494) jeremenen
»

Osebni račun kot poslovni račun sp - banka ga zapira

Oddelek: Loža
103777 (3013) BlaY0
»

Poslovni račun

Oddelek: Loža
407750 (3752) JN
»

osebni TRR oznaka T

Oddelek: Loža
396944 (5815) ChawaSi
»

Razlika v strošku delavca za enak neto dohodek pri zaposlitvi ali SPju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5915312 (13932) BlaY0

Več podobnih tem