» »

Google Pixel

Google Pixel

««
52 / 69
»»

jopar ::

MPM je izjavil:

Je že kakšen junak ki je probal QPR3 beta1? baje so 5G vključili v nekaterih državah.
https://www.reddit.com/r/GooglePixel/co...

Jaz sem na Pixel 7 pro in ni nobenih sprememb kar se 5G tiče (na A1).

Excavator ::

MPM je izjavil:

Je že kakšen junak ki je probal QPR3 beta1? baje so 5G vključili v nekaterih državah.
https://www.reddit.com/r/GooglePixel/co...


Pixel 5, Telemach in Telekom - ni sprememb :)

OK.d ::

LPOK.d

Boobiz ::

Je kdo z GOS na pixlu komitent NLB ali NKBM in mu v mobilne denarnice gre dodat placilne kartice brez tezav?
I'm drunk, what's your excuse?

bzp ::

Ne vem kaj je GOS ampak NKBM deluje na pixlih. Razen kadar pride nova verzija Androida, takrat crkne vse skupaj za 2 meseca in si odrezan od spletnega plačevanja.

acookook ::

Boobiz je izjavil:

Je kdo z GOS na pixlu komitent NLB ali NKBM in mu v mobilne denarnice gre dodat placilne kartice brez tezav?

+ Revolut?

bzp je izjavil:

Ne vem kaj je GOS ampak NKBM deluje na pixlih. Razen kadar pride nova verzija Androida, takrat crkne vse skupaj za 2 meseca in si odrezan od spletnega plačevanja.

GOS = Graphene OS
.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: acookook ()

Djole ::

Ima kdo morda pixel stand 2 in koliko je bil najceneje, oz koliko se splaca napram drugim wireless chargerjem?

Boobiz ::

Update:
NLB Pay in NKBM mDenarnica delujeta za flik nakazila in potrjevanje spletnih nakupov brez Goolag servisov na GOS. Če NLB Payu omogočiš še Goolag nesnago, ti pusti dodati kartico za NFC plačila s telefonom in plačila delujejo. NKBM medtem ne jebe sistema niti z Goolagom.
I'm drunk, what's your excuse?

mc-milan ::

Djole je izjavil:

Ima kdo morda pixel stand 2 in koliko je bil najceneje, oz koliko se splaca napram drugim wireless chargerjem?

Gre za edini wireless charger, ki Pixla polni tako rekoč enako hitro kot 30W wired charger. Ob tem tudi skrbi za to, da se telefon med polnjenjem ne pregreje saj ima vgrajen ventilator, ki skrbi za hlajenje telefona, ko je to potrebno. Ima še nekaj softwareskih bombončkov kot je prikaz slik med polnjenjem (digitalni okvir mode), možnost upravljanja Google Home naprav, možnost alarma s prijaznim prebujanjem za tiste, ki stand namestijo v spalnico pa še kaj bi se našlo. Vsekakor priporočam kot najboljšo možnost wireless polnjenja Pixel naprav.

AgiZ ::

Kaj pa kak tanek wireless charger ki deluje samo počasi 5V, malo A, in posledično ne uničuje baterije zaradi toplote?

GrapheneOS: vse banke, ki sem jih poskusil delujejo bp. Tudi Revolut.

OK.d ::

Uporabniki pišejo, da je počasen:D
https://www.ikea.com/si/sl/p/nordmaerke...
LPOK.d

Masayoshi ::

Tako kot vsak 5W brezžični polnilec

kronos_10_ ::

Da ne bom bral celotne teme. Imam namen nabaviti Pixel 6. Tik pred nakupom sem zasledil, da imajo ti aparati težave z povezljivostjo Wifi. Sedaj me zanima ali to drži? Imajo res kake hibe?
Drugače sem bom držal kitajca še naprej (Honor) v zadnjih 7 letih niti enega problema. Zadnji po 3 letih dela ku urca. Na bateriji se malo pozna. Ni bil pa niti enkrat resetiran.
Hvala lp.

Boobiz ::

jaz nimam nobenih problemov z wifi ali gsm podatki/dosegljivostjo.
I'm drunk, what's your excuse?

GupeM ::

kronos_10_ je izjavil:

Da ne bom bral celotne teme. Imam namen nabaviti Pixel 6. Tik pred nakupom sem zasledil, da imajo ti aparati težave z povezljivostjo Wifi. Sedaj me zanima ali to drži? Imajo res kake hibe?
Drugače sem bom držal kitajca še naprej (Honor) v zadnjih 7 letih niti enega problema. Zadnji po 3 letih dela ku urca. Na bateriji se malo pozna. Ni bil pa niti enkrat resetiran.
Hvala lp.

Meni 6 pro dela brez težav. Mi je pa zanimivo, da razmišljaš o menjavi znamke, če si s staro zadovoljen. Saj ne, da ne smeš zamenjat, ampak jaz ponavadi ostanem na tistem, s čimer sem zadovoljen. Razen, če konkurenca ponudi več/ceneje/kaj novega.

kronos_10_ ::

Potem super, če ni problemov. Pixel telefon bi vzel predvsem zaradi kamere in posodobitev, ki trajajo 5 let, če se ne motim. Prav tako omogoča brezžično polnjenje. Na drugi strani sem gledal tudi Honor 70. Vendar imam občutek, da odkar se je ločil od Huawei-a ni več isti telefon. Morda se motim.

kronos_10_ ::

Aja pa še to. Ali ima pixel serviserja v Sloveniji?

scipascapa ::

Nima ne, vsaj uradno ne?

OK.d ::

LPOK.d

tomazic89 ::

Zelo redko govorim dolgo po telefonu, zdajle ravnokar pa sem imel en daljsi pogovor in je po 10 minutah kvaliteta klica padla nenormalno (pokanje, robotski glas).
Gre se za Pixel 7 na Telekomovem omrezju. Kako lahko odpravim to tezavo? Bi menjava za esim kaj pomagala, ali moram namestiti tisti program za vklop volte?

OK.d ::

Tisti program menda pomaga.
LPOK.d

blablu ::

OK.d je izjavil:

Tisti program menda pomaga.


Kaj program to je misljeno github repo, link k ga je nekdo poslal??

PARTyZAN ::

blablu ::

Tisti, ki imate operaterja Telekom na Pixel 7, ali je nujno, da imam e-sim zato da mi VoLTE in VoWifi delata brez problema?

akulp ::

Ne bo ti delalo ne z eSIm ne z navadno SIM, če ne daš gor Pixel IMS.

Če pa daš, pa dela z navadno SIM zagotovo bp, za eSIM pa ne znam potrditi.
Lukcc

blablu ::

Ok, hvala

bigbada ::

Imam namen kupiti novi telefon (verjetno Google Pixel). Slišal sem da nimajo "podpore" v Sloveniji oz. so neki problemi z voLTE oz. omrežjem? Imam pa bob naročnino.
Lahko kdo to potrdi oz. ovrže? Ima kdo bob in google pixel novi?

akulp ::

bigbada je izjavil:

Imam namen kupiti novi telefon (verjetno Google Pixel). Slišal sem da nimajo "podpore" v Sloveniji oz. so neki problemi z voLTE oz. omrežjem? Imam pa bob naročnino.
Lahko kdo to potrdi oz. ovrže? Ima kdo bob in google pixel novi?


Fantje, dajte si vzeti 10, 15 min, pa prebrati nekaj zadnjih strani te teme.

Vsem bo vse jasno. Sicer se samo ponavljamo, vsak 5 post nekdo nekaj razlaga, kar je bilo že 10x povedano.
Lukcc

bigbada ::

Sorry, sem laik in sem bral in videl te stvari omenjene in zato nisem ziher. Sem upal na kaki kratki odgovor za nas laike :)

Pinturicchio ::

Ne kupuj, razen če nisi pri Telemachu. Telefon je primarno namenjen telefoniranju. Imaš super fotič, super ekran, odličen procesor, 5 let posodobitev,.... ne moreš pa se normalno pogovarjat ker hrešči in poka po zvočniku, ter nisi dosegljiv, za nameček pa moraš nameščat še neke tretje aplikacije, da ti koliko toliko dela vse normalno.....

GupeM ::

Če se pogovarjaš malo, tako kot jaz, kvaliteta zvoka niti ni pomembna. Včasih so telefoni res bili primarno namenjeni telefoniranju, danes so za večino ljudi bolj namenjeni čemu drugemu. Telefoniranje je pa samo za zraven.

Brez problema pa še vedno lahko nekoga pokličeš preko Viberja, WhatsAppa, whatever...

Pač, odvisno od človeka. Jaz imam na mesec nekaj minut pogovorov preko navadnega telefona. Več jih imam kot video klic preko Viberja, ko z otroki pokličemo stare starše...

bigbada ::

Sem se odločil da se izognem Pixlu... Ima kdo kaki predlog (best buy) za recimo 500 do 600€ ali pa mogoče 700€?
Sem malo gledal Xiaomi, Redmi note in Samsunge...

Kaj bi vi vzeli? Pomembno je da je dober fotoaparat, dosti rama (hitrost), pa 256GB... pa da ni ravno "cigl" (6.3 boljše). Rabim nekaj novega da bo vsaj 5 let mir. Sedaj je 10 let star moj telefon in počasi se poslavlja (šteka)...

vinkop ::

bigbada je izjavil:

Sem se odločil da se izognem Pixlu... Ima kdo kaki predlog (best buy) za recimo 500 do 600€ ali pa mogoče 700€?
Sem malo gledal Xiaomi, Redmi note in Samsunge...

Kaj bi vi vzeli? Pomembno je da je dober fotoaparat, dosti rama (hitrost), pa 256GB... pa da ni ravno "cigl" (6.3 boljše). Rabim nekaj novega da bo vsaj 5 let mir. Sedaj je 10 let star moj telefon in počasi se poslavlja (šteka)...

Pol pa še stisn tistih 150€ pa uzameš S23 Galaxy in boš imel vse to kar si naštel.

Pinturicchio ::

akulp ::

bigbada je izjavil:

Sorry, sem laik in sem bral in videl te stvari omenjene in zato nisem ziher. Sem upal na kaki kratki odgovor za nas laike :)


Ajde, gremo. :)

Dejansko sem jaz "oživel" tole temo in začel jamrati o težavah. Potem so se pridružili še ostali. Ogromno uporabljam telefon, veliko imam dolgih klicev, veliko sem na terenu (menjava omrežij, itd).
In res sem bil že precej obupan. Potem pa je prišlo ven tole:

https://github.com/kyujin-cho/pixel-vol...

Praktično ne rabiš nič kaj več znanja, kot za naložiti recimo Nova Launcher (omenjam, ker je vseeno za urediti kar nekaj nastavitev, itd, če hočeš iztisniti max), ki je taka conifg app. Rabiš pa 15, 20 min če nisi vešč teh stvari, da vse prebereš.

Od takrat naprej še nisem resetiral telefona (razen ob posodobitvi), nimam več nobenih težav.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

KTr1sk ::

@akulp: to je za vklop volte 4g klicanje ...ampak kaj pa, če kličeš nekoga, ki nima volte? Ali ti priklpi na EDGE 2g?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

bweemfi ::

akulp je izjavil:

bigbada je izjavil:

Sorry, sem laik in sem bral in videl te stvari omenjene in zato nisem ziher. Sem upal na kaki kratki odgovor za nas laike :)


Ajde, gremo. :)

Dejansko sem jaz "oživel" tole temo in začel jamrati o težavah. Potem so se pridružili še ostali. Ogromno uporabljam telefon, veliko imam dolgih klicev, veliko sem na terenu (menjava omrežij, itd).
In res sem bil že precej obupan. Potem pa je prišlo ven tole:

https://github.com/kyujin-cho/pixel-vol...

Praktično ne rabiš nič kaj več znanja, kot za naložiti recimo Nova Launcher (omenjam, ker je vseeno za urediti kar nekaj nastavitev, itd, če hočeš iztisniti max), ki je taka conifg app. Rabiš pa 15, 20 min če nisi vešč teh stvari, da vse prebereš.

Od takrat naprej še nisem resetiral telefona (razen ob posodobitvi), nimam več nobenih težav.


Ajde gremo:

With the the recently announced Exynos baseband vulnerabilities, Google recommend users to disable VoLTE (a toggle switch they removed from Android).


Tako, da zares dobra ideja, da vklapljate podporo za VoLTE, tacas, ko jo drugi izklapljajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bweemfi ()

Evolve ::

torej pixel telefoni so šrot?

razen če hočeš fotkič za 600€?

acookook ::

V Sloveniji so res šrot. Se ti splača kak Samsung vzet.
.

Curve Ball ::

bweemfi je izjavil:

akulp je izjavil:

bigbada je izjavil:

Sorry, sem laik in sem bral in videl te stvari omenjene in zato nisem ziher. Sem upal na kaki kratki odgovor za nas laike :)


Ajde, gremo. :)

Dejansko sem jaz "oživel" tole temo in začel jamrati o težavah. Potem so se pridružili še ostali. Ogromno uporabljam telefon, veliko imam dolgih klicev, veliko sem na terenu (menjava omrežij, itd).
In res sem bil že precej obupan. Potem pa je prišlo ven tole:

https://github.com/kyujin-cho/pixel-vol...

Praktično ne rabiš nič kaj več znanja, kot za naložiti recimo Nova Launcher (omenjam, ker je vseeno za urediti kar nekaj nastavitev, itd, če hočeš iztisniti max), ki je taka conifg app. Rabiš pa 15, 20 min če nisi vešč teh stvari, da vse prebereš.

Od takrat naprej še nisem resetiral telefona (razen ob posodobitvi), nimam več nobenih težav.


Ajde gremo:

With the the recently announced Exynos baseband vulnerabilities, Google recommend users to disable VoLTE (a toggle switch they removed from Android).


Tako, da zares dobra ideja, da vklapljate podporo za VoLTE, tacas, ko jo drugi izklapljajo.


Eh no, Pixel nima Exynosa...

OK.d ::

Pixel ima Exynos v Tenzor preobleki.
LPOK.d

bigbada ::

Sedaj kolebam med Xiaomi 12T PRO in Samsung S23... Kaj bi vi vzeli?

buttcrack ::

Xiaomi, brez pomisleka

bigbada ::

Še ga ima kdo drugi v sloveniji ali samo mishop?
https://www.smartus.si/telefoni/2112-xi...

Evolve ::

kaj pa oneplus 11?

sam sem bil prepričan da vzamem samsunga s23+, pa me zdaj zarad raznih xiaomijev, oneplusev mika kaj drugega.. sploh za ceno katero plačaš (vzel bi ga brez vezave, tudi iz tujine)

Pinturicchio ::

bigbada je izjavil:

Še ga ima kdo drugi v sloveniji ali samo mishop?
https://www.smartus.si/telefoni/2112-xi...


Ni slovenska trgovina, samo vseeno za 300€ manj??
https://www.mobileshop.eu/xiaomi/mobile...

bigbada ::

Samo kako je potem z garancijo? A ni mishop uradni servis za xiaomi telefone v Sloveniji?

PARTyZAN ::

bweemfi je izjavil:

Ajde gremo:

With the the recently announced Exynos baseband vulnerabilities, Google recommend users to disable VoLTE (a toggle switch they removed from Android).


Tako, da zares dobra ideja, da vklapljate podporo za VoLTE, tacas, ko jo drugi izklapljajo.


Ajde gremo še enkrat:
Besides the Pixel 6 (Exynos 5123) and 7 (Exynos 5300), this includes the S22, as well as the Galaxy Watch 4 and 5. On Pixel phones, the main CVE-2023-24033 vulnerability was fixed with the March 2023 security patch...

Vir.

akulp ::

KTr1sk je izjavil:

@akulp: to je za vklop volte 4g klicanje ...ampak kaj pa, če kličeš nekoga, ki nima volte? Ali ti priklpi na EDGE 2g?


Ne, v nobenem primeru ne boš imel več težav s tem "progijem".
Lahko ti tudi ostali potrdijo.

Pred mano pa je že nekdo pordil, da je bil odkrit VoLTE security bug že odpravljen v zadnji posodobitvi. Pa tudi, take zadeve me res pretirano ne skrbijo. Veliko jih je že bilo in jih še bo, pa večina preživi, tveganje je pa vedno, povsod. Ne vezano na Pixel, govorim.
Lukcc

5erson ::

Kakšne polnilce kupujete sedaj, ko se ga ne dobi zraven telefona?

Sprašujem npr. za pixel 6a?
««
52 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32149147 (517) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
889065 (5941) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146267 (2527) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
449969 (6980) blackbfm

Več podobnih tem