» »

Google Pixel

Google Pixel

««
51 / 69
»»

PrimozR ::

SlimDeluxe je izjavil:

@Senitel, kaj pa bo čez 119 dni? :)

Predvidevam da Google I/O.

opajan ::

jure2610 je izjavil:

opajan je izjavil:

Na xda forumu vidim, da volte ne deluje ce imas esim. Je komu uspelo usposobit volte na pixlu in ima esim?


Jaz imam esim in VoLTe ter VoWiFi delujeta na Pixel 7, operater Telekom SLO.

Uhhh super. Hvala za info. Bom poskusil tudi jaz. Imam pa esim na A1 in pixel 6.

Pinturicchio ::

Mogoče butasto vprašanje za nekatere, ampak ali ima pixel 6a slovenski meni (jezik)?

scipascapa ::

itaq

Djole ::

NejcSSD ::

A zdaj dela tist hack za volte bp? Imam Telekom Slovenije
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Djole ::

NejcSSD je izjavil:

A zdaj dela tist hack za volte bp? Imam Telekom Slovenije

Na bobu dela

akulp ::

Dela, bp.
Lukcc

dejanslo ::

Je kdo po februarskem updateu opazil slabše lovljenje WiFi signala?
There`s More Than One Way To Do It

OK.d ::

LPOK.d

dejanslo ::

Na domačih p7p in p6 je ta od 5. februarja že kar nekaj časa.

Na rutinskih lokacijah zadnje čase opažam znatno slabše lovljenje WiFi signala na obeh bandih.
Ne vem čemu točno bi to pripisal, lahko gre za update. Verjetno VoLTE hack nima vpliva na to?.
There`s More Than One Way To Do It

Dark000 ::

Koliko (če) vam VoLTE hack vpliva na baterijo?

dejanslo ::

Jaz osebno nisem opazil vpliva. Drugi tu pišejo drugače.
There`s More Than One Way To Do It

opajan ::

Potrjujem, da volte deluje na pixel 6, operater A1 + esim.

BiHix ::

opajan je izjavil:

Potrjujem, da volte deluje na pixel 6, operater A1 + esim.


Je moral A1 predhodno vklopiti volte?

opajan ::

BiHix je izjavil:

opajan je izjavil:

Potrjujem, da volte deluje na pixel 6, operater A1 + esim.


Je moral A1 predhodno vklopiti volte?

Da.

Dark000 ::

Torej deluje brez hacka, samo če imaš esim? Moraš prej poklicati na A1 da vklopijo?

opajan ::

Dark000 je izjavil:

Torej deluje brez hacka, samo če imaš esim? Moraš prej poklicati na A1 da vklopijo?

Samo s hack-om deluje.Z esim ali navadnim. Da ti bo delovalo moras seveda imeti vklopljeno opcijo volte. Prej ali potem, nima veze pomoje.

KTr1sk ::

Je že kdo sprobal
CalyxOS is an Android mobile operating system that puts privacy and security into the hands of everyday users
https://calyxos.org/

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

vinkop ::

kdo ti garantira privatnost? Pa naj bo to android, google, calyxos ali bilokaj drugega ne verjamem v privatnost.

goodfella ::

a je s tem hackom telefon zadost reliable? namreč bi ga imel tudi za službene namene.

akulp ::

Jaz ga že od štarta uporabljam za privat in službo.
Od hacka naprej nisem bil niti enkrat nedosegljiv, niti enkrat še nisem opazil hreščanja.

Tako da, hack je, kar se mene tiče 100%, rešil zadeve. Tudi ne opažam, da bi to kakorkoli vplivalo na baterijo ali moč WiFi signala, kot pišejo nekateri.
Lukcc

Boobiz ::

KTr1sk je izjavil:

Je že kdo sprobal
CalyxOS is an Android mobile operating system that puts privacy and security into the hands of everyday users
https://calyxos.org/



Odkar GrapheneOS podpira sandboxane google services, je CalyxOS IMO popolnoma nesmiselna izbira, ki nima niti ene prednosti pred GOS.
I'm drunk, what's your excuse?

133127 ::

Boobiz je izjavil:

Odkar GrapheneOS podpira sandboxane google services, je CalyxOS IMO popolnoma nesmiselna izbira, ki nima niti ene prednosti pred GOS.


Pa ne samo CalyxOS.

Kdor ima pixla in nima nalozenega GrapheneOS je dobesedno nor.

Ima vse funkcionalnosti, kot jih ima originalen ROM, security patche izdajajo hitreje kot Google, zadrgnjena je varnost okrog samega telefona (vkljucno z zaklepanjem bootloaderja), scitene alokacije memorije (in posledicno pisanje v memorijo) in razsirjen nabor pravic okoli softwara, za povrh pa imas se kontrolo nad googlovo svinjarijo, ki ne tece vec priviligirana, kar posledicno prinese, daljse trajanje baterije, lahko izklopite mikrofon in kamero, ko je v uporabi GPS je vidna zelena pika na top baru, lahko omejite dostop do senzorjev, kar nobena non-root aplikacija ne more zaobiti (niti googlove lastne aplikacije ne).

In ce "nimate nic za skrivat" vam tudi z GrapheneOSom ni treba, pa imate se vedno bolj varen telefon.

Niti ene same prednosti nima originalen ROM pred GrapheneOSom in je popolen nesmisel, ce ga nimate nalozenega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 133127 ()

akulp ::

133127 je izjavil:

Boobiz je izjavil:

Odkar GrapheneOS podpira sandboxane google services, je CalyxOS IMO popolnoma nesmiselna izbira, ki nima niti ene prednosti pred GOS.


Pa ne samo CalyxOS.

Kdor ima pixla in nima nalozenega GrapheneOS je dobesedno nor.

Ima vse funkcionalnosti, kot jih ima originalen ROM, security patche izdajajo hitreje kot Google, zadrgnjena je varnost okrog samega telefona (vkljucno z zaklepanjem bootloaderja), scitene alokacije memorije (in posledicno pisanje v memorijo) in razsirjen nabor pravic okoli softwara, za povrh pa imas se kontrolo nad googlovo svinjarijo, ki ne tece vec priviligirana, kar posledicno prinese, daljse trajanje baterije, lahko izklopite mikrofon in kamero, ko je v uporabi GPS je vidna zelena pika na top baru, lahko omejite dostop do senzorjev, kar nobena non-root aplikacija ne more zaobiti (niti googlove lastne aplikacije ne).

In ce "nimate nic za skrivat" vam tudi z GrapheneOSom ni treba, pa imate se vedno bolj varen telefon.

Niti ene same prednosti nima originalen ROM pred GrapheneOSom in je popolen nesmisel, ce ga nimate nalozenega.


Ja, jaz s Pixlom, ker nimam GraphenOS, običajno, ko me kdo kliče, prekinem in odhitim v tel. govorilnico in vrnem klic od tam. Pa pazim, da ne prekorači 30 sek. pogovora, da me težje izsledijo. Filmsko.

Dobro, da se upaš na ta forum prijaviti. :)
Lukcc

133127 ::

akulp je izjavil:

133127 je izjavil:

Boobiz je izjavil:

Odkar GrapheneOS podpira sandboxane google services, je CalyxOS IMO popolnoma nesmiselna izbira, ki nima niti ene prednosti pred GOS.


Pa ne samo CalyxOS.

Kdor ima pixla in nima nalozenega GrapheneOS je dobesedno nor.

Ima vse funkcionalnosti, kot jih ima originalen ROM, security patche izdajajo hitreje kot Google, zadrgnjena je varnost okrog samega telefona (vkljucno z zaklepanjem bootloaderja), scitene alokacije memorije (in posledicno pisanje v memorijo) in razsirjen nabor pravic okoli softwara, za povrh pa imas se kontrolo nad googlovo svinjarijo, ki ne tece vec priviligirana, kar posledicno prinese, daljse trajanje baterije, lahko izklopite mikrofon in kamero, ko je v uporabi GPS je vidna zelena pika na top baru, lahko omejite dostop do senzorjev, kar nobena non-root aplikacija ne more zaobiti (niti googlove lastne aplikacije ne).

In ce "nimate nic za skrivat" vam tudi z GrapheneOSom ni treba, pa imate se vedno bolj varen telefon.

Niti ene same prednosti nima originalen ROM pred GrapheneOSom in je popolen nesmisel, ce ga nimate nalozenega.


Ja, jaz s Pixlom, ker nimam GraphenOS, običajno, ko me kdo kliče, prekinem in odhitim v tel. govorilnico in vrnem klic od tam. Pa pazim, da ne prekorači 30 sek. pogovora, da me težje izsledijo. Filmsko.

Dobro, da se upaš na ta forum prijaviti. :)


Kekec, vse je v GrapheneOSu enako (razen, da si moras dodaten googlov spyware sam instalirati iz google playa - pac po potrebi). Ni razlike.

Ne rabis hoditi v nobeno govorilnico, zanimivo, da sploh dobis tako noro misel ocitno imas tezave z logiko.

Ni nobene razlike zate, ali je bolje kot v originalnem ROMu ali pa enako in AOSP veselo merga njihove featurje, tako, da jih bos v nekem updatu cez leto ali vec tako ali tako dobil. Skratka samo profitiras in to, da uporabljas nekaj kar deluje slabse je naravnost noro.

Kot bi imel moznost imeti moderen avtomobil, pa bi se raje odlocil za Yugo 45 s kvadratnimi gumami in to za enako ceno.

Ergo, namesti si ga, uporabljaj, pa bos potem pametoval.

Osebno, razen da lahko razne preprodajalce podatkov omejim in dobim security update takoj, ne vidim nobene razlike med originalnim ROMom ali GrapheneOS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 133127 ()

AgiZ ::

@Whomf-Bwomf, se strinjam glede GrapheneOS-a. Fenomenalen OS.
Po drugi strani pa nisem prepričan kako je na dolgi rok pametno oglaševati ta OS, saj bi mu v primeru splošne priljubljenosti znali začeti nagajati...

@akulp, predlagam da se malo izobrazis kaj GrapheneOS je preden take pišeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgiZ ()

133127 ::

Mimogrede, v zgornjem sestavku sem pozabil povedati, da mi baterija traja 20-30% dlje.

dominuspro ::

Jaz sem kupil pixla tudi zato, ker mi originalni Rom ustreza. Škoda cajta za "popravljati" nekaj, kar je dobro. Se raje ukvarjam z otrokom.

133127 ::

dominuspro je izjavil:

Jaz sem kupil pixla tudi zato, ker mi originalni Rom ustreza. Škoda cajta za "popravljati" nekaj, kar je dobro. Se raje ukvarjam z otrokom.

- torej ti bo tudi GrapheneOS ustrezal, ker je enak
- ni dobro, pravice na OSu so na originalnem ROMu nalasc zjebane, razen tega so updati bolj frekventni
- lepo, da si se pohvalil, da se ti je uspelo razmnoziti, ampak ker nisi edini, ti sporocam, da otroci zvecer spijo, kar ocitno nisi opazil

AgiZ je izjavil:

Po drugi strani pa nisem prepričan kako je na dolgi rok pametno oglaševati ta OS, saj bi mu v primeru splošne priljubljenosti znali začeti nagajati...


Se strinjam, ampak mislim, da ne bo hudega, pac "nije zvaka za seljaka", saj vidis, da se ze tukaj upirajo z brezveznimi izgovori.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 133127 ()

MPM ::

dominuspro te čisto razumem. Včasih se mi je še dalo igrat s temi ROMi ampak na koncu, če ti originalen ROM ustreza, je to to. Še najbolj zanesljivo deluje pa čeprav ima X ROM 12% boljšo baterijo, 7% močnejši signal in varnost primerno za USA predsednika. Potem pa pridejo še razni dodatki kot npr. senzor za svetlobo malo slabše reagira, wifi občasno ne dela na 5Ghz, app za banko ne zalaufa ipd. Sicer v naslednjem buildu to popravijo ampak...

In zato so pixli kul, ker se vsak odloči kot mu paše :)

akulp ::

133127 je izjavil:

akulp je izjavil:

133127 je izjavil:

Boobiz je izjavil:

Odkar GrapheneOS podpira sandboxane google services, je CalyxOS IMO popolnoma nesmiselna izbira, ki nima niti ene prednosti pred GOS.


Pa ne samo CalyxOS.

Kdor ima pixla in nima nalozenega GrapheneOS je dobesedno nor.

Ima vse funkcionalnosti, kot jih ima originalen ROM, security patche izdajajo hitreje kot Google, zadrgnjena je varnost okrog samega telefona (vkljucno z zaklepanjem bootloaderja), scitene alokacije memorije (in posledicno pisanje v memorijo) in razsirjen nabor pravic okoli softwara, za povrh pa imas se kontrolo nad googlovo svinjarijo, ki ne tece vec priviligirana, kar posledicno prinese, daljse trajanje baterije, lahko izklopite mikrofon in kamero, ko je v uporabi GPS je vidna zelena pika na top baru, lahko omejite dostop do senzorjev, kar nobena non-root aplikacija ne more zaobiti (niti googlove lastne aplikacije ne).

In ce "nimate nic za skrivat" vam tudi z GrapheneOSom ni treba, pa imate se vedno bolj varen telefon.

Niti ene same prednosti nima originalen ROM pred GrapheneOSom in je popolen nesmisel, ce ga nimate nalozenega.


Ja, jaz s Pixlom, ker nimam GraphenOS, običajno, ko me kdo kliče, prekinem in odhitim v tel. govorilnico in vrnem klic od tam. Pa pazim, da ne prekorači 30 sek. pogovora, da me težje izsledijo. Filmsko.

Dobro, da se upaš na ta forum prijaviti. :)


Kekec, vse je v GrapheneOSu enako (razen, da si moras dodaten googlov spyware sam instalirati iz google playa - pac po potrebi). Ni razlike.

Ne rabis hoditi v nobeno govorilnico, zanimivo, da sploh dobis tako noro misel ocitno imas tezave z logiko.

Ni nobene razlike zate, ali je bolje kot v originalnem ROMu ali pa enako in AOSP veselo merga njihove featurje, tako, da jih bos v nekem updatu cez leto ali vec tako ali tako dobil. Skratka samo profitiras in to, da uporabljas nekaj kar deluje slabse je naravnost noro.

Kot bi imel moznost imeti moderen avtomobil, pa bi se raje odlocil za Yugo 45 s kvadratnimi gumami in to za enako ceno.

Ergo, namesti si ga, uporabljaj, pa bos potem pametoval.

Osebno, razen da lahko razne preprodajalce podatkov omejim in dobim security update takoj, ne vidim nobene razlike med originalnim ROMom ali GrapheneOS.


S Kekcem ni potrebe iti na nivo skritega žaljenja.

Nisi pa dojel moje poante, niti približno. Za mano sta ti dva poskusila pojasniti, ampak se ne daš. :)
Take kot si ti, je najbolje pustiti na miru, da tolčejo svoj prav.

akulp je izjavil:

133127 je izjavil:

akulp je izjavil:

133127 je izjavil:

Boobiz je izjavil:

Odkar GrapheneOS podpira sandboxane google services, je CalyxOS IMO popolnoma nesmiselna izbira, ki nima niti ene prednosti pred GOS.


Pa ne samo CalyxOS.

Kdor ima pixla in nima nalozenega GrapheneOS je dobesedno nor.

Ima vse funkcionalnosti, kot jih ima originalen ROM, security patche izdajajo hitreje kot Google, zadrgnjena je varnost okrog samega telefona (vkljucno z zaklepanjem bootloaderja), scitene alokacije memorije (in posledicno pisanje v memorijo) in razsirjen nabor pravic okoli softwara, za povrh pa imas se kontrolo nad googlovo svinjarijo, ki ne tece vec priviligirana, kar posledicno prinese, daljse trajanje baterije, lahko izklopite mikrofon in kamero, ko je v uporabi GPS je vidna zelena pika na top baru, lahko omejite dostop do senzorjev, kar nobena non-root aplikacija ne more zaobiti (niti googlove lastne aplikacije ne).

In ce "nimate nic za skrivat" vam tudi z GrapheneOSom ni treba, pa imate se vedno bolj varen telefon.

Niti ene same prednosti nima originalen ROM pred GrapheneOSom in je popolen nesmisel, ce ga nimate nalozenega.


Ja, jaz s Pixlom, ker nimam GraphenOS, običajno, ko me kdo kliče, prekinem in odhitim v tel. govorilnico in vrnem klic od tam. Pa pazim, da ne prekorači 30 sek. pogovora, da me težje izsledijo. Filmsko.

Dobro, da se upaš na ta forum prijaviti. :)


Kekec, vse je v GrapheneOSu enako (razen, da si moras dodaten googlov spyware sam instalirati iz google playa - pac po potrebi). Ni razlike.

Ne rabis hoditi v nobeno govorilnico, zanimivo, da sploh dobis tako noro misel ocitno imas tezave z logiko.

Ni nobene razlike zate, ali je bolje kot v originalnem ROMu ali pa enako in AOSP veselo merga njihove featurje, tako, da jih bos v nekem updatu cez leto ali vec tako ali tako dobil. Skratka samo profitiras in to, da uporabljas nekaj kar deluje slabse je naravnost noro.

Kot bi imel moznost imeti moderen avtomobil, pa bi se raje odlocil za Yugo 45 s kvadratnimi gumami in to za enako ceno.

Ergo, namesti si ga, uporabljaj, pa bos potem pametoval.

Osebno, razen da lahko razne preprodajalce podatkov omejim in dobim security update takoj, ne vidim nobene razlike med originalnim ROMom ali GrapheneOS.


S Kekcem ni potrebe iti na nivo skritega žaljenja. Kekec je bil čist fajn poba.

Nisi pa dojel moje poante, niti približno. Za mano sta ti dva poskusila pojasniti, ampak se ne daš. :)
Take kot si ti, je najbolje pustiti na miru, da tolčejo svoj prav.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

PrimozR ::

133127 je izjavil:

dominuspro je izjavil:

Jaz sem kupil pixla tudi zato, ker mi originalni Rom ustreza. Škoda cajta za "popravljati" nekaj, kar je dobro. Se raje ukvarjam z otrokom.

- torej ti bo tudi GrapheneOS ustrezal, ker je enak
- ni dobro, pravice na OSu so na originalnem ROMu nalasc zjebane, razen tega so updati bolj frekventni
- lepo, da si se pohvalil, da se ti je uspelo razmnoziti, ampak ker nisi edini, ti sporocam, da otroci zvecer spijo, kar ocitno nisi opazil

AgiZ je izjavil:

Po drugi strani pa nisem prepričan kako je na dolgi rok pametno oglaševati ta OS, saj bi mu v primeru splošne priljubljenosti znali začeti nagajati...


Se strinjam, ampak mislim, da ne bo hudega, pac "nije zvaka za seljaka", saj vidis, da se ze tukaj upirajo z brezveznimi izgovori.

Kdo testira GrapheneOS in zagotavlja, da deluje relativno dobro? A lahko inštalriam tko, da v nastavitvah kliknem 'update' al moram odklepati bootloader, sideloadati ZIPe in podobno?

Kot so že rekli drugi, nekateri smo custom ROMe pustili v preteklosti. Kar se tiče mene se je to zgodilo z Nexus 4 in Android 4.4, ki sem ga na Nexus 4 že inštaliral v tovarniški obliki, predhodniki so bili pa od novega telefona mislim da CyanogenMod. Ali pa kaj drugega, kdo bi vedel. Nexus 4 je torej zaključil na tovarniškem ROM-u, Nexus 5X in Pixel 3 pa jasno ves čas na tovarniškem ROMu. Ker se ne mislim jebati s preverjanjem za novimi verrzijami, sideloadanjem, ponovnim nalaganjem aplikacij, itd. itd.

In ja, se približno zavedam, kaj to pomeni z vidika zasebnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Boobiz ::

Pri GOS je zanimivo ravno to, da je enako friendly za totalne analfabete kot da geeke. Še updejta se na enak način kot stock rom. Avtomatski OTA. Kdo testira builde? Najbrž tisti, ki ima v settingih nastavljeno kakšen build bi rad (alpha, beta ali stable). Njihovi first party appi so tudi nastavljeni, da se avtomatsko updejtajo v backgroundu.

Še postopek inštalacije imajo precej bolj napreden (beri: easy) kot ostala custom ROM scena. Telefon literally priklopiš na USB, na njihovi webUSB skripti klikneš 3 knofe in voila, skripta sama odklene BL, naloži OS in zaklene BL. 5-10min traja vse skupaj, nič več. Za tem nikoli več ne rabiš kakršnegakoli posredovanja preko kablov ali ponovnih flashov.

EDIT: ne me narobe razumet, jaz se silim ali ne žalim nikogar, ki mu ni. Moj point je samo, da so nekateri argumenti okrog "custom ROM" rahlo outdated.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

PrimozR ::

Huh, zdej dejansko obstaja WebFlashing? Vključno s tovarniškimi ROMi? Svašta... Je zgleda res kar nekaj napredka od custom recovery-jev, sideloadanja zip fajlov in podobnih komplikacij.

Sicer razumem, da se človeku da ukvarjati s flešanjem ROMov in testiranjem, ker sem to počel, ampak sem to počel 10 let nazaj, ko so bile prioritete v življenju drugačne. Ta moment mi paše, da stvari delajo. Tovarniški ROM meni dela dovolj dobro, da ne iščem alternativ. Podobno z Windowsi, na prejšnjem računalniku sem z Windows 7 šel prek 8 in 8.1 na Windows 10 (da so se ohranile vse nastavitve) vključno z nekaj spremembami HW-ja (z nVidia na AMD grafično, več RAMa, trije procesorji), samo zato, da ni bilo treba delati sveže inštalacije. Na trenutnem je pa ista inštalacija 10ke aktivna že 5,5 let. Pa pač dela, tako da ne eksperimentiram.

Razumem, da je z vidika zasebnosti GrapheneOS boljši pa mogoče še v katerem drugem pogledu, ampak mene npr. ne bolijo te stvari dovolj, da bi se ukvarjal s spremembami.

Boobiz ::

WebUSB is a JavaScript application programming interface (API) specification[1] for securely providing access to USB devices from web pages.[2]

It was published by the Web Platform Incubator Community Group. As of July 2021, it is in Draft Community status, and is supported[3] by Google Chrome, Microsoft Edge, QQ, Opera, and Samsung Internet.

WebUSB @ Wikipedia
I'm drunk, what's your excuse?

akulp ::

PrimozR je izjavil:

133127 je izjavil:

dominuspro je izjavil:

Jaz sem kupil pixla tudi zato, ker mi originalni Rom ustreza. Škoda cajta za "popravljati" nekaj, kar je dobro. Se raje ukvarjam z otrokom.

- torej ti bo tudi GrapheneOS ustrezal, ker je enak
- ni dobro, pravice na OSu so na originalnem ROMu nalasc zjebane, razen tega so updati bolj frekventni
- lepo, da si se pohvalil, da se ti je uspelo razmnoziti, ampak ker nisi edini, ti sporocam, da otroci zvecer spijo, kar ocitno nisi opazil

AgiZ je izjavil:

Po drugi strani pa nisem prepričan kako je na dolgi rok pametno oglaševati ta OS, saj bi mu v primeru splošne priljubljenosti znali začeti nagajati...


Se strinjam, ampak mislim, da ne bo hudega, pac "nije zvaka za seljaka", saj vidis, da se ze tukaj upirajo z brezveznimi izgovori.

Kdo testira GrapheneOS in zagotavlja, da deluje relativno dobro? A lahko inštalriam tko, da v nastavitvah kliknem 'update' al moram odklepati bootloader, sideloadati ZIPe in podobno?

Kot so že rekli drugi, nekateri smo custom ROMe pustili v preteklosti. Kar se tiče mene se je to zgodilo z Nexus 4 in Android 4.4, ki sem ga na Nexus 4 že inštaliral v tovarniški obliki, predhodniki so bili pa od novega telefona mislim da CyanogenMod. Ali pa kaj drugega, kdo bi vedel. Nexus 4 je torej zaključil na tovarniškem ROM-u, Nexus 5X in Pixel 3 pa jasno ves čas na tovarniškem ROMu. Ker se ne mislim jebati s preverjanjem za novimi verrzijami, sideloadanjem, ponovnim nalaganjem aplikacij, itd. itd.

In ja, se približno zavedam, kaj to pomeni z vidika zasebnosti.


Jaz sem svoj prvi komentar, ko je kolega omenil GrapheneOS, namenil IZKLJUČNO temu, da ne vidim nobenih težav z vidika zasebnosti pri GoogleOS-u (ja, zavedam se, da je ni niti malo). Ampak, glede na to, da uporabljamo toliko drugih stvari, kamor je vpleten Google oz. kdorkoli že pač, ne vidim nobene dodatne vrednosti, da bi si telefon "zaklepal". Zato sem omenil govorilnico in prijavo na ta forum...

GrapheneOS sem kar precej preučeval (ne pa testiral v praksi) in ne vidim absolutno nobene prednosti pred GoogleOS-om - ker vseeno se moraš dodatno ukvarjati s telefonom (tudi če samo priklopiš in namestiš), razen to da si "bolj varen".
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

ZveeZ ::

akulp je izjavil:


GrapheneOS sem kar precej preučeval (ne pa testiral v praksi) in ne vidim absolutno nobene prednosti pred GoogleOS-om - ker vseeno se moraš dodatno ukvarjati s telefonom (tudi če samo priklopiš in namestiš), razen to da si "bolj varen".

Jaz uporabljam telefon na nacin, kot da bi mi nekdo nonstop gledal pod prste, kaj pocnem. Tako mi je vseeno ali moje podatke dobi google ali grapheneOS developer ali kitajska vlada. Pa tudi ce ga dobi v roke sosedov mulc, ne bo veliko skode.
Sploh ce uporabnik uporablja googlove storitve (gmail, search, maps al whatever) je neumno degooglat sistem.

Ampak recimo, da ugriznem v jabolko.
Katere podatke bi vam koristilo skriti pred googlom oz katere podatke bi raje posredovali nekomu drugemu kakor googlu?
Zakaj je developer nekega xy roma bolj trustworthy?

akulp ::

ZveeZ je izjavil:

akulp je izjavil:


GrapheneOS sem kar precej preučeval (ne pa testiral v praksi) in ne vidim absolutno nobene prednosti pred GoogleOS-om - ker vseeno se moraš dodatno ukvarjati s telefonom (tudi če samo priklopiš in namestiš), razen to da si "bolj varen".

Jaz uporabljam telefon na nacin, kot da bi mi nekdo nonstop gledal pod prste, kaj pocnem. Tako mi je vseeno ali moje podatke dobi google ali grapheneOS developer ali kitajska vlada. Pa tudi ce ga dobi v roke sosedov mulc, ne bo veliko skode.
Sploh ce uporabnik uporablja googlove storitve (gmail, search, maps al whatever) je neumno degooglat sistem.

Ampak recimo, da ugriznem v jabolko.
Katere podatke bi vam koristilo skriti pred googlom oz katere podatke bi raje posredovali nekomu drugemu kakor googlu?
Zakaj je developer nekega xy roma bolj trustworthy?


Bv citirat mene. Jaz se s tabo 1000% strinja oz. sem enakega mnenja.

To,da si bolj varen sem zato namenoma dal v narekovaje. Ker kot vidiš, je vsem glavni dobitek pri Graphenu to, da so varni pred Googlom. :)
Lukcc

PrimozR ::

akulp je izjavil:

Jaz sem svoj prvi komentar, ko je kolega omenil GrapheneOS, namenil IZKLJUČNO temu, da ne vidim nobenih težav z vidika zasebnosti pri GoogleOS-u (ja, zavedam se, da je ni niti malo). Ampak, glede na to, da uporabljamo toliko drugih stvari, kamor je vpleten Google oz. kdorkoli že pač, ne vidim nobene dodatne vrednosti, da bi si telefon "zaklepal". Zato sem omenil govorilnico in prijavo na ta forum...

GrapheneOS sem kar precej preučeval (ne pa testiral v praksi) in ne vidim absolutno nobene prednosti pred GoogleOS-om - ker vseeno se moraš dodatno ukvarjati s telefonom (tudi če samo priklopiš in namestiš), razen to da si "bolj varen".

No pri meni je pogled na vse skupaj identičen. Zasebnost oz. kaj korporacije z našimi podatki delajo je izredno problematično, ampak glede tega težko kaj veliko narediš, ker si v življenju narediš ogromno ovir za... nja, malo efekta. Kot si rekel, govorilnice.

akulp ::

Ravno prava zadeva za tole temo.

Ju3, 20.40, SLO1.
https://www.imdb.com/title/tt15472056/?...

Tole pogledamo, potem pa vsi na GrapheneOS. :D
Lukcc

akulp ::

Je kdo s 7/7P že na marčevski posodobitvi?

PixelIMS, kot berem, naj bi še vedno deloval. Me pa skrbi tole:

https://www.reddit.com/r/GooglePixel/co...
Lukcc

dejanslo ::

Jaz sem dal včeraj gor, reaktiviral volte, zaenkrat še bp..
There`s More Than One Way To Do It

blackbird42 ::

A je kdo kje zasledil zakaj je marčevski update zamujal oz. ga za P6, P6 Pro in P6a še vedno ni?

BiHix ::

blackbird42 je izjavil:

A je kdo kje zasledil zakaj je marčevski update zamujal oz. ga za P6, P6 Pro in P6a še vedno ni?


Glede na https://support.google.com/pixelphone/t... od 20.3. naprej...

blackbird42 ::

BiHix je izjavil:

blackbird42 je izjavil:

A je kdo kje zasledil zakaj je marčevski update zamujal oz. ga za P6, P6 Pro in P6a še vedno ni?


Glede na https://support.google.com/pixelphone/t... od 20.3. naprej...

Super za datum .. ampak bolj me zanima razlog za marčevsko zamudo (pri vseh Pixel telefonih) ;)

GupeM ::

Februar je kratek :P

user-pass ::

akulp je izjavil:

Je kdo s 7/7P že na marčevski posodobitvi?

PixelIMS, kot berem, naj bi še vedno deloval. Me pa skrbi tole:

https://www.reddit.com/r/GooglePixel/co...

Nobenih problemov tukaj. Zgleda, da imajo vecinoma probleme v US s T-Mobile.

blackbird42 ::

blackbird42 je izjavil:

A je kdo kje zasledil zakaj je marčevski update zamujal oz. ga za P6, P6 Pro in P6a še vedno ni?

Si kar sam odgovorim.. oz. malce špekuliram
Lahko da je kaj povezano s tem: https://www.androidauthority.com/google...

MPM ::

Je že kakšen junak ki je probal QPR3 beta1? baje so 5G vključili v nekaterih državah.
https://www.reddit.com/r/GooglePixel/co...
««
51 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32149144 (514) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
889064 (5940) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146266 (2526) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
449969 (6980) blackbfm

Več podobnih tem