» »

Google Pixel

Google Pixel

««
50 / 69
»»

skyline ::

P6a, bob, VoLTE dela.

Boobiz ::

Ikone za VoLTE v status baru res ni, je pa v klicalniku na seznamu klicov zraven ikona HD, ki je prej ni bilo.
I'm drunk, what's your excuse?

akulp ::

Ja, to sem opazil. Ampak, ni pa pri vseh klicih. In če Googlaš kaj pomeni, mi je sploh zanimivo, v čem je poanta.

Ko me je klicala žena ali pa jaz njo, ki ima VoLTE/VoWiFI (res pa je na drugem omrežju), te ikone nimam.

Ko pa sem klical sina, ki ima mojo prastaro Nokio E6 (ki def. ne podpira 4G :) ) pa vidimo to ikono.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

Boobiz ::

Na hitro in čez palec bi reku, da je ikona zraven, ko kličeš/prejmeš in si na 4G. Če kličeš/prejmeš ko si na wifi, te ikone ni. Point tud je, da dokler ti izpolnjuješ pogoj za VoLTE, bo ikona tam, pa tudi če kličeš na Bellov telefon.

Moram malo več preklicat, ker zaenkrat so to samo ugibanja na podlagi parih klicev.
I'm drunk, what's your excuse?

akulp ::

Boobiz je izjavil:

Na hitro in čez palec bi reku, da je ikona zraven, ko kličeš/prejmeš in si na 4G. Če kličeš/prejmeš ko si na wifi, te ikone ni. Point tud je, da dokler ti izpolnjuješ pogoj za VoLTE, bo ikona tam, pa tudi če kličeš na Bellov telefon.

Moram malo več preklicat, ker zaenkrat so to samo ugibanja na podlagi parih klicev.


Če si na WiFi, imaš pa wifi ikono zraven. ;)
Lukcc

Exztinkt ::

mc-milan je izjavil:

Lahko potrdim, da postopek, ki ne zahteva root dostopa, za aktiviranje VoLTE in VoWiFi opisan tukaj (https://github.com/kyujin-cho/pixel-vol..., deluje s telefonom Pixel 7 Pro v omrežju Telekoma Slovenije. Delujeta obe storitvi, VoLTE in VoWiFi. Končno.


P7 na Telemachu, VoLTE dela bp, hvala :)

pobcc ::

Odličen info se pravi je sedaj za naslednji telefon spet v igri pixel. Kaj pa je trenutno boljši deal P6pro ali p7 (navaden)? Cena je primerljiva...

acookook ::

Za starejše pixle (4a 5G) pa tega ni?
.

PrimozR ::

pobcc je izjavil:

Odličen info se pravi je sedaj za naslednji telefon spet v igri pixel. Kaj pa je trenutno boljši deal P6pro ali p7 (navaden)? Cena je primerljiva...

Počakaj še 2 meseca na 7a :)

blackbird42 ::

blackbird42 je izjavil:

Mogoče sem bil malce prehiter da dela P6a in A1. Na telefonu je vse videt kot mora bit. Klic pa kar noče it preko 4G/LTE. :(

Dela tudi A1 če/ko ti vklopijo VoLTE na številki/SIM-u. Sem po enem tednu obupal in klical support za vklop.
Baje imajo tud neko avtomatiko ti dela vklop VoLTE avtomatsko. Vendar vprašanje kako in kaj to dela za (po njihovem) necertificirane telefone.

Exztinkt ::

acookook je izjavil:

Za starejše pixle (4a 5G) pa tega ni?


Kolikor vem tole dela samo na Tensor chipsetih, torej P6/pro/a in P7/pro.

acookook ::

uf, pol naslednje fon najbrž več ne bo Pixel, enostavno premalo uradno podprt (v Sloveniji).
.

Eukaliptus ::

Tiste težave s pokanjen po x minuti in izgubo signala zaradi neuspešnega skoka s 4G na 2G so sedaj odpravljene?

Glede volte imamo torej tudi rešitev v obliki github app, torej do polnega telefona manjka le še 5G, kar pa tudi če ni.

Bo držalo?

vinkop ::

Eukaliptus je izjavil:

Tiste težave s pokanjen po x minuti in izgubo signala zaradi neuspešnega skoka s 4G na 2G so sedaj odpravljene?

Glede volte imamo torej tudi rešitev v obliki github app, torej do polnega telefona manjka le še 5G, kar pa tudi če ni.

Bo držalo?

dokler google ne bo uradno podprl pixla za slo tržišče bojo vedno težave manjše ali večje. Za povprečnega ali občasnega uporabnika mogoče to ni tako moteče, za high use uporabnike pa je to že preveč moteče in bojo rajši presedlali na samsung, apple ali huawei.

akulp ::

Do P7P ni bilo s Pixli sobenih težav. Jaz sem imel zadnjih 5, 6 let vedno Pixla, ne spomnim se kakih težav, sploh pa ne takih kot zdaj prve 3 mesece s tem telefonom.

Edino ja, ne dela 5G, kar pa abosolutno (za zdaj še) nima vpliva na nič, tudi za high use uporabnike, kamor sodim sam.

Po zadnjem "hacku", zdaj kot dela tudi VoLTE in VoWIFI nimam več ne pokanja, ne nedosegljivosti, vse dela tako, kot mora.
Lukcc

tigrr ::

Kratek report moje izkušnje z P7: Decembra sem nabavil P7 in ga še isti mesec vrnil zarad dveh detajlov - prstni odtis mi je deloval zelo nezanesljivo, bistveno slabše kot na najcenejših Samsungih, gumb za vklop prestavljen nad gumba za glasnost, kar je enostavno nepraktično. Kamera in sistem sta siver odlična, ampak ne odtehtata vseh slabosti, kot tud teže in googlovih cvetk - npr. pin moraš potrdit po vnosu, ni koledarja na standby screen-u, ipd..

dejanslo ::

blackbird42 je izjavil:

blackbird42 je izjavil:

Mogoče sem bil malce prehiter da dela P6a in A1. Na telefonu je vse videt kot mora bit. Klic pa kar noče it preko 4G/LTE. :(

Dela tudi A1 če/ko ti vklopijo VoLTE na številki/SIM-u. Sem po enem tednu obupal in klical support za vklop.
Baje imajo tud neko avtomatiko ti dela vklop VoLTE avtomatsko. Vendar vprašanje kako in kaj to dela za (po njihovem) necertificirane telefone.


Jaz sem poslal mail na bob 8. feb, pa je bilo vklopljeno danes. Tudi jaz potrjujem, da hack na P6 na bobu dela in da updatea ne preživi.
There`s More Than One Way To Do It

GupeM ::

tigrr je izjavil:

npr. pin moraš potrdit po vnosu

To, da PIN-a ni treba potrdit pa je največja neumnost vseh časov. Kako imaš lahko potem recimo 7 mestni PIN? Kdaj telefon zazna vnos PIN številke kot poskus vnosa? Pri štirih cifrah? Pri petih? Glede na dolžino dejanskega PIN-a? Če zadnje, potem telefon izdaja dolžino PIN-a, kar je neke vrste security risk ...

Neumnost brez primere, kot da je tako težko pritisniti še tisto eno tipko po vnosu?

akulp ::

GupeM je izjavil:

tigrr je izjavil:

npr. pin moraš potrdit po vnosu

To, da PIN-a ni treba potrdit pa je največja neumnost vseh časov. Kako imaš lahko potem recimo 7 mestni PIN? Kdaj telefon zazna vnos PIN številke kot poskus vnosa? Pri štirih cifrah? Pri petih? Glede na dolžino dejanskega PIN-a? Če zadnje, potem telefon izdaja dolžino PIN-a, kar je neke vrste security risk ...

Neumnost brez primere, kot da je tako težko pritisniti še tisto eno tipko po vnosu?


Saj precej aplikacij dela na ta način. WIN logon, vem recimo še za Bitstamp iz glave ... Sproti ti preverja vnešene podatke in ko je kombinacija prava, odklene.
Koliko mestna je, je precej vseeno in v prvi vrsti odvisno od security-ja same app.
Lukcc

Boobiz ::

GupeM je izjavil:

tigrr je izjavil:

npr. pin moraš potrdit po vnosu

To, da PIN-a ni treba potrdit pa je največja neumnost vseh časov. Kako imaš lahko potem recimo 7 mestni PIN? Kdaj telefon zazna vnos PIN številke kot poskus vnosa? Pri štirih cifrah? Pri petih? Glede na dolžino dejanskega PIN-a? Če zadnje, potem telefon izdaja dolžino PIN-a, kar je neke vrste security risk ...

Neumnost brez primere, kot da je tako težko pritisniti še tisto eno tipko po vnosu?


To sem nekoč imel na Oneplusu. Če me spomin ne vara, je telefon reagiral (beri odklenil brez potrditve) SAMO če je bil vnešen pravi pin. Če pin ni bil pravi, si lahko vnašal 4 ali 10 mestni pin in telefon ni trznil. Če pa si ročno potrdil katerikoli vnos ti je pa pač štelo napačen poskus.

Seveda iz stališča securityja to ne pije vode, ker lahko narediš vse kombinacije brez da skuriš katerikoli poskus.
I'm drunk, what's your excuse?

GupeM ::

Seveda, ravno zato je to security risk.
1. Če telefon ne trzne, dokler ne vpišeš prave kombinacije, lahko zelo hitro probaš vse kombinacije. Pa namesto ponovnega vnosa celega pina, povečuješ samo zadnjo cifro. Nato povečaš predzadnjo in spet zadnjo in ponavljaš. Hitro vpišeš 10000 številk.

2. Če trzne, izda dolžino PIN-a, ali pa kuri poskuse, ki v resnici to niso.

PIN je ravno zato varen, ker ima obicajno zelo nizko število poskusov.

Aja, iOS ima sicer tudi avtomatsko potrditev. Celo kaže, koliko cifer ima PIN.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Kawhi ::

Eh no. Tel ne trzne dokler ne vpišeš prave dolžine. Ko vpišeš pravo dolžino ima pa določeno število poskusov preden se zaklene. Good luck z ugotavljanjem prave kombinacije.

PrimozR ::

To je ves catch, pri vpisu napačne kode s pravo dolžino avtomatično močno zmanjšaš količino vnosov. Če govorimo o 4-mestnem pinu to pomeni 9000 kombinacij namesto 10000. Če govorimo o 6-mestnem pinu je to namesto 100000 kombinacij 90000. Govorimo o 10-odstotnem zmanjšanju, ker veš, da prvih cifer ni treba vpisovati. Situacija se precej spremeni, če začneš vpisovati predolge cifre (če ne veš pravilne dolžine), kjer je pa lahko 90 oz. 99 % (oz. x-krat 9 cifer) vnosov predolgih.

slowebb ::

Eno kratko vprašanje: kupiš pixla preko amazona.de in kam ga pošlješ v primeru garancije? Kaj pa po letu na random servis nekje v eu?

PrimozR ::

Nazaj Amazonu. Pojamraš, da nekaj ni vredu in takoj dobiš return label (odposlati moraš telefon v enem tednu). Jaz sem bil tako 1 mesec brez telefona, ker sem dobil vrnjeno kupnino, nisem bil pa 100 % kater telefon kupiti namesto vrnjenega.

Garancije je 2 leti, vsaj pri Pixel 3 je bila 2 leti. Po garanciji je popolnoma vseeno, kam daš telefon na servis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Exztinkt ::

https://forum.xda-developers.com/t/mod-...

Tole sem našel za voLTE/voWIFI/5g za pixla 5, če kdo rabi.

PrimozR ::

https://www.androidpolice.com/google-pi...

Tukaj piše, da bo 7a par desetink mm večji od 6a. Seveda gre za leak oz. rumor, ampak je to precej meh glede na originalne napovedi, da naj bi bil 7a manjši od 6a... I do not like. Pri tej velikosti je potem počasi že vseeno, če butneš kar navadno 7ko pa je rešeno. (malo rešujejo situacijo tiste napovedi o keramičnem ohišju pa to, tako da bomo videli)

Sicer po drugi strani pa tole: https://www.androidpolice.com/google-pi...

In:
Perhaps the one surprise element is a smaller form factor for the Pixel 8; we've already seen the Pixel 7 slim down from its predecessor, and this would be another step in that small flagship direction. The Pixel 8 Pro would retain its larger size.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Exztinkt ::

https://www.gsmarena.com/vodafone_will_...

Vodafone bo letos razširil podporo za Pixle v desetih evropskih državah. Slovenija je ena od kanditatk. To bi pomenilo uradno podporo tudi za 5G, VoLTE, VoWIFI. Upam da gre skozi :)

OK.d ::

LPOK.d

MPM ::

Je kdo mogoče kaj opazil, da/če se baterija hitreje prazni od kar si je vključil VoLTE?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MPM ()

Boobiz ::

Exztinkt je izjavil:

https://www.gsmarena.com/vodafone_will_...

Vodafone bo letos razširil podporo za Pixle v desetih evropskih državah. Slovenija je ena od kanditatk. To bi pomenilo uradno podporo tudi za 5G, VoLTE, VoWIFI. Upam da gre skozi :)


A ima Vodafone kako lastništvo pri nas, al zakaj bi to kakorkoli vplivalo na nas?
I'm drunk, what's your excuse?

opajan ::

Na xda forumu vidim, da volte ne deluje ce imas esim. Je komu uspelo usposobit volte na pixlu in ima esim?

GupeM ::

MPM je izjavil:

Je kdo mogoče kaj opazil, da/če se baterija hitreje prazni od kar si je vključil VoLTE?

Ne vem, ali je zaradi februarske posodobitve, ali zaradi volte. Sem pa opazil, ja. Mogoče se mi je pa tudi usecase spremenil v zadnjem času. Predvsem več streaminga preko VLC-ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Exztinkt ::

Boobiz je izjavil:

Exztinkt je izjavil:

https://www.gsmarena.com/vodafone_will_...

Vodafone bo letos razširil podporo za Pixle v desetih evropskih državah. Slovenija je ena od kanditatk. To bi pomenilo uradno podporo tudi za 5G, VoLTE, VoWIFI. Upam da gre skozi :)


A ima Vodafone kako lastništvo pri nas, al zakaj bi to kakorkoli vplivalo na nas?



Mislim da že od začetka sodelujejo z A1 oz. bivšim Simobilom. Verjetno bi A1 tudi uradno ponudil Pixle, če bi ga Vodafone podprl.

MPM ::

GupeM je izjavil:

MPM je izjavil:

Je kdo mogoče kaj opazil, da/če se baterija hitreje prazni od kar si je vključil VoLTE?

Ne vem, ali je zaradi februarske posodobitve, ali zaradi volte. Sem pa opazil, ja. Mogoče se mi je pa tudi usecase spremenil v zadnjem času. Predvsem več streaminga preko VLC-ja.


Sem tudi jaz mislil, da je posodobitev, ampak sem potem izklopil VoLTE za dva dni in zadeva spet drži kot ponavadi.

FireSnake ::

Ekran se prižiga (tudi kar tako, ko se nič ne zgodi):
- Tap to check phone = onemogočeno
- Lift to check phone = onemogočeno
- Wake screen on notifications = onemogočeno

Tukaj:
https://support.google.com/pixelphone/t...
nič pametnega (pa še zastarelo).

Še malo, pa ga bom Pixel 5 pribil na zid.

Kakšna ideja preden grem po žebelj in kladivo?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

zajtam123 ::

FireSnake je izjavil:

Ekran se prižiga (tudi kar tako, ko se nič ne zgodi):
- Tap to check phone = onemogočeno
- Lift to check phone = onemogočeno
- Wake screen on notifications = onemogočeno

Tukaj:
https://support.google.com/pixelphone/t...
nič pametnega (pa še zastarelo).

Še malo, pa ga bom Pixel 5 pribil na zid.

Kakšna ideja preden grem po žebelj in kladivo?


Je slučajno telefon malo zvit? Pa da je kakšen stik?

PrimozR ::

Factory reset?

FireSnake ::

zajtam123 je izjavil:


Je slučajno telefon malo zvit? Pa da je kakšen stik?


Ne, očuvan tako, da je tak kot prvi dan.
Od prve sekunde v Spigen ovitku.

PrimozR je izjavil:

Factory reset?

Tole bi pa trajalo. Nisem prepričan, da se mi da (jaz v oblak ne shranjujem ničesar).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

SlimDeluxe ::

Glede na to, da za 7ko še nič ne vemo za sigurno, če in kdaj bodo stvari urejene, me zanima, ali te težave/slab support veljajo tudi na seriji 6? Sem na Telemachu in vidim, da imajo v ponudbi navadno 6ko, torej verjetno dela vse kot treba? 5G, VoLTE? Kupil bi ga seveda na Amazonu :)
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Exztinkt ::

SlimDeluxe je izjavil:

Glede na to, da za 7ko še nič ne vemo za sigurno, če in kdaj bodo stvari urejene, me zanima, ali te težave/slab support veljajo tudi na seriji 6? Sem na Telemachu in vidim, da imajo v ponudbi navadno 6ko, torej verjetno dela vse kot treba? 5G, VoLTE? Kupil bi ga seveda na Amazonu :)



Support za te tri stvari manjka na vseh Pixlih, tudi na 6-ki (čeprav ga je Telemach dal v prodajo brez dodatnih opomb).

PrimozR ::

FireSnake je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Factory reset?

Tole bi pa trajalo. Nisem prepričan, da se mi da (jaz v oblak ne shranjujem ničesar).

Maš prav, na steno ga nabiti in kupiti nov telefon ima več smisla...

SlimDeluxe ::

Exztinkt je izjavil:

SlimDeluxe je izjavil:

Glede na to, da za 7ko še nič ne vemo za sigurno, če in kdaj bodo stvari urejene, me zanima, ali te težave/slab support veljajo tudi na seriji 6? Sem na Telemachu in vidim, da imajo v ponudbi navadno 6ko, torej verjetno dela vse kot treba? 5G, VoLTE? Kupil bi ga seveda na Amazonu :)

Support za te tri stvari manjka na vseh Pixlih, tudi na 6-ki (čeprav ga je Telemach dal v prodajo brez dodatnih opomb).

Torej zaključimo lahko, da v Sloveniji nimamo tehnične možnosti imeti (podprt) stock Android in je stvar bolj hit-and-miss?
Vseeno me zanima, če bi lahko preživel brez 5G in VoLTE, ali so tukaj opisane težave s 7. serijo (pokanje, prekinjanje, nedosegljivost...) prisotne tudi na 6. seriji?
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

ZveeZ ::

SlimDeluxe je izjavil:


Torej zaključimo lahko, da v Sloveniji nimamo tehnične možnosti imeti (podprt) stock Android in je stvar bolj hit-and-miss?
Vseeno me zanima, če bi lahko preživel brez 5G in VoLTE, ali so tukaj opisane težave s 7. serijo (pokanje, prekinjanje, nedosegljivost...) prisotne tudi na 6. seriji?


Tehnicno gledano, imas tudi druge telefone, kateri so +- enaki priblizki stock androidu kot pixli.
Npr Motorola, Nokia, Asus.
Pixel != stock android.

Exztinkt ::

SlimDeluxe je izjavil:

Exztinkt je izjavil:

SlimDeluxe je izjavil:

Glede na to, da za 7ko še nič ne vemo za sigurno, če in kdaj bodo stvari urejene, me zanima, ali te težave/slab support veljajo tudi na seriji 6? Sem na Telemachu in vidim, da imajo v ponudbi navadno 6ko, torej verjetno dela vse kot treba? 5G, VoLTE? Kupil bi ga seveda na Amazonu :)

Support za te tri stvari manjka na vseh Pixlih, tudi na 6-ki (čeprav ga je Telemach dal v prodajo brez dodatnih opomb).

Torej zaključimo lahko, da v Sloveniji nimamo tehnične možnosti imeti (podprt) stock Android in je stvar bolj hit-and-miss?
Vseeno me zanima, če bi lahko preživel brez 5G in VoLTE, ali so tukaj opisane težave s 7. serijo (pokanje, prekinjanje, nedosegljivost...) prisotne tudi na 6. seriji?



Teh težav s Pixel 7 nimamo vsi, verjetno jih niti večina nima, boš pa seveda na forumih videl samo uporabnike, ki imajo določene težave. Se pa da čisto lepo preživet brez 5G in VoLTE :)

dev ::

Brez 5G brez problema, saj LTE omogoča dovolj pokritosti in hitrosti. Kar se tiče VoLTE pa tudi gre, ampak je malo bolj moteče. Mogoče pa kmalu podprejo, upanje umre zadnje :)
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Senitel ::

Sej še 119 dni pa bo... :D

SlimDeluxe ::

ZveeZ je izjavil:


Tehnicno gledano, imas tudi druge telefone, kateri so +- enaki priblizki stock androidu kot pixli.
Npr Motorola, Nokia, Asus.
Pixel != stock android.

Tnx, bom preveril še te variante malo.
Sicer, berem da se menda da tudi na Samsungu spucati smeti brez rootanja. Google Photos ekskluzive pa itak pridejo tudi na druge Androide in iOS.

@Senitel, kaj pa bo čez 119 dni? :)
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Zgodovina sprememb…

Senitel ::

Še A1 ugasne UMTS... Ostane samo še Telemachovo in T-2jevo lastno UMTS omrežje.

jure2610 ::

opajan je izjavil:

Na xda forumu vidim, da volte ne deluje ce imas esim. Je komu uspelo usposobit volte na pixlu in ima esim?


Jaz imam esim in VoLTe ter VoWiFi delujeta na Pixel 7, operater Telekom SLO.
««
50 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32149161 (531) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
889073 (5949) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146267 (2527) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
449970 (6981) blackbfm

Več podobnih tem