» »

Google Pixel

Google Pixel

««
49 / 69
»»

Bellzmet ::

PARTyZAN je izjavil:

Načeloma šestica nima težav z zvokom pri klicih, tako da če ti ostali kompromisi niso pomembni bo tudi OK.


Kaj pa so "ostali kompromisi" pri 6a?

Boobiz ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Ne vem kaj počnete, ampak telefon pošljejo v Slovenijo. S poštnino in vsemi davki pride 465 funtov.


ampak telefon dejansko pride iz UK in je UK model. Če imajo modeli podprte iste frekvence ne vem, ampak moj P6 iz UK je kar opazno slabši pri signalu kot stari telefon na istem omrežju.

naročanja iz UK za telefone ne bom več prakticiral.
I'm drunk, what's your excuse?

Pat_MaGroin ::

Telefoni so identični, potem ti pac Pixel vlece slabše kot predhodnik.

NekdoPach ::

Bellzmet je izjavil:

PARTyZAN je izjavil:

Načeloma šestica nima težav z zvokom pri klicih, tako da če ti ostali kompromisi niso pomembni bo tudi OK.


Kaj pa so "ostali kompromisi" pri 6a?


Isti kot pri vseh ostalih pixlih: volte & 5g ne dela. Kar se tiče google featurjev je tudi treba preverit, baje nekateri ne delajo v vseh državah.

PARTyZAN ::

Tako je, VoLTE in 5G ne delujeta, 3G pa naši operaterji izklapljajo. To pomeni, da boš obstojen na klice preko 2G (v telekomovem omrežju že zdaj, v A1 pa 30. junija letos).

Bellzmet ::

Uf še dobro, da sem to opazil v tej temi. Hvala. Si nisem mislil, da lahko izdelovalci telefonov po svoji "blesavosti" tako omejujejo telefone. Kaj pa če s Pixlom potuješ po svetu...?

ZveeZ ::

Bellzmet je izjavil:

Uf še dobro, da sem to opazil v tej temi. Hvala. Si nisem mislil, da lahko izdelovalci telefonov po svoji "blesavosti" tako omejujejo telefone. Kaj pa če s Pixlom potuješ po svetu...?

Potujes samo po pozegnanih drzavah pa je:))

erkgheoruugh ::

Ja kaj pa 4g?

Bellzmet ::

Ja baje po 4g ni klicev, če volte ne dela. In preklaplja na 2g.

pirlo ::

Bellzmet je izjavil:

Uf še dobro, da sem to opazil v tej temi. Hvala. Si nisem mislil, da lahko izdelovalci telefonov po svoji "blesavosti" tako omejujejo telefone. Kaj pa če s Pixlom potuješ po svetu...?

Tak je ko blesavi američani in indijci vodijo firmo... pa druga ne vidijo ko teh držav.

Excavator ::

Če bo kdo testiral, na žalost sem še na 5ki :)

https://github.com/kyujin-cho/pixel-vol...

PrimozR ::

A kdo ve za koga ki ima kak razbit oz. nedelujoč Pixel 3 viška? Meni je odpadel PWR gumb (štrcelj, ki tesni in pritisne na switch je še noter, sem pa izgubil eno izmed dveh vzmeti).

PARTyZAN je izjavil:

Tako je, VoLTE in 5G ne delujeta, 3G pa naši operaterji izklapljajo. To pomeni, da boš obstojen na klice preko 2G (v telekomovem omrežju že zdaj, v A1 pa 30. junija letos).

V bistvu enako čaka nas uporabnike starejših modelov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

mc-milan ::

Lahko potrdim, da postopek, ki ne zahteva root dostopa, za aktiviranje VoLTE in VoWiFi opisan tukaj (https://github.com/kyujin-cho/pixel-vol..., deluje s telefonom Pixel 7 Pro v omrežju Telekoma Slovenije. Delujeta obe storitvi, VoLTE in VoWiFi. Končno.

vinkop ::

bo kdo testiral tudi na omrežju A1, oziroma bob?
@mc-milan, link ne dela?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vinkop ()

PrimozR ::

Zaklepaj odstrani. Sicer je pa Excavator nalimal isti link 2 posta višje.

mc-milan ::

vinkop je izjavil:

bo kdo testiral tudi na omrežju A1, oziroma bob?
@mc-milan, link ne dela?


Še enkrat link:
https://github.com/kyujin-cho/pixel-vol...

OK.d ::

Zanimivo, samo ne bi jaz nalagal nekaj iz nepreverjenih virov.
LPOK.d

Zoro3 ::

Kaj pa na telemachu deluje je mogoče probal kdo?

MPM ::

probal s p6 na bobu in mi ne deluje. Tudi po nekaj restartih telefona je System Utilizing VoLTE še vedno off. Je imel kdo drug kaj več sreče?

damjankov ::

Pa so ti na bob-u dejansko vklopili VoLTE?
Jaz sem jih moral extra poklicat, da so naredili vklop in potem je zacelo delat (seveda na Samsungu:)

Boobiz ::

MPM je izjavil:

probal s p6 na bobu in mi ne deluje. Tudi po nekaj restartih telefona je System Utilizing VoLTE še vedno off. Je imel kdo drug kaj več sreče?


si bob naročnik ali predplačnik? samo naročniki imajo možnost volte.

poskusim sedajle še jaz na P6. bob naročnik.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

dejanslo ::

bob p6 naročnik ne dela
izi p7 in p7 pro ne dela
There`s More Than One Way To Do It

Excavator ::

Zoro3 je izjavil:

Kaj pa na telemachu deluje je mogoče probal kdo?


Kolegu deluje VOLTE na P6.

ZveeZ ::

dejanslo je izjavil:

bob p6 naročnik ne dela
izi p7 in p7 pro ne dela

Afaik izi nima ne volte ne 5g.

Boobiz ::

dejanslo je izjavil:

bob p6 naročnik ne dela
izi p7 in p7 pro ne dela


TS VoLTE na iziju sploh ne ponujajo. Preverjeno pri njih, ker sem zato šaltal na bob.
I'm drunk, what's your excuse?

dejanslo ::

Hvala za info.
There`s More Than One Way To Do It

Boobiz ::

Pixel 6. Bob naročnik.

Klical na bob, so vklopili (ker prej ni bilo vklopljeno po defaultu) in ob rebootu je telefon res potrdil IMS registracijo. Med klicem ostajam na 4G in lahko vmes brskam po internetih.

Deluje torej.
I'm drunk, what's your excuse?

Zoro3 ::

Excavator je izjavil:

Zoro3 je izjavil:

Kaj pa na telemachu deluje je mogoče probal kdo?


Kolegu deluje VOLTE na P6.


Super hvala...potem pa bom končno lahko nabavil pixel-a :)

dejanslo ::

Boobiz je izjavil:

Pixel 6. Bob naročnik.

Klical na bob, so vklopili (ker prej ni bilo vklopljeno po defaultu) in ob rebootu je telefon res potrdil IMS registracijo. Med klicem ostajam na 4G in lahko vmes brskam po internetih.

Deluje torej.


Torej je zapis na njihovi strani https://www.bob.si/svetovalnica/volte

"ob lansiranju, bomo v roku 14 dni samodejno aktivirali vsem bob uporabnikom, ki imajo izpolnjene naslednje pogoje: imajo kartico SIM, ki podpira LTE, VoLTE certificiran telefon in da niso izrecno zahtevali izklopa storitve VoLTE."

bull?

edit:
no, ko so lansirali, res nismo imeli certificiranega telefona.
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejanslo ()

Boobiz ::

dejanslo je izjavil:

Boobiz je izjavil:

Pixel 6. Bob naročnik.

Klical na bob, so vklopili (ker prej ni bilo vklopljeno po defaultu) in ob rebootu je telefon res potrdil IMS registracijo. Med klicem ostajam na 4G in lahko vmes brskam po internetih.

Deluje torej.


Torej je zapis na njihovi strani https://www.bob.si/svetovalnica/volte

"ob lansiranju, bomo v roku 14 dni samodejno aktivirali vsem bob uporabnikom, ki imajo izpolnjene naslednje pogoje: imajo kartico SIM, ki podpira LTE, VoLTE certificiran telefon in da niso izrecno zahtevali izklopa storitve VoLTE."

bull?

edit:
no, ko so lansirali, res nismo imeli certificiranega telefona.


sem prebral to in na to nisem pozabil. če je bull al ne, ne vem. vem da sem klical čist samo za double check ker pač... po mojih izkušnjah do sedaj, veliko teh stvari ne gre tako kot piše na straneh. dvojno to velja za karkoli A1, kjer se zdi da majo diskonekt med tistim, kar pišejo in tistim kar njihovi tehniki storijo/ne storijo oz. predvsem kako in kdaj.
I'm drunk, what's your excuse?

dejanslo ::

Ta A1 je res tako-tako. Sem poslal mail na bob support za vklop in strpno čakam.
P7 Telekom - dela.
There`s More Than One Way To Do It

p0ki ::

Telemach?
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

Eukaliptus ::

Na tejle zadnji strani vsi kar na enkrat nekaj pišete, da dela, enim tu, enim tam. Kaj ste vsi namestili tisti program z neznanega vira ali dela zaradi česar drugega?

(sprašujem neučakano v želji po nakupu P6P, telekom)

Hvala in lp

joze ::

Deluje na Telemach omrežju na pixel 6pro.

Boobiz ::

Shizuku ni ravno "neznani program". Je uporabniško prijazen način, kako na telefonu izvajat adb shell komande, s katerimi lahko narediš še in još brez roota. A ker velika večina rajši roota telefon in pimpa stvar na tak način, za Shizuku niti vejo ne, čeprav obstaja že vrsto let.

App, ki ga po guidu moraš naložiti da enejblaš VoLTE pa ima source na gitu in lahko pogledaš kodo in sam presodiš, če počne tisto kar je napisano.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

jure2610 ::

Pravkar izvedel postopek prek Shizuku in tudi meni dela VoLTE in VoWiFi na pixel 7, operater Telekom Slovenija. Brez reseta ...

OK.d ::

Kaj pa na 4a5G in 5 tudi deluje?
LPOK.d

GupeM ::

Tudi meni na P6 pro na bob omrežju deluje po tem, ko sem poklical, da mi aktivirajo.

blackbird42 ::

Dela .. P6 na Telekom-u kot tudi P6a na A1

matogato ::

Meni pa na Pixel 6a pri bob-u ne dela. Sem jih najprej klical in so mi aktivirali VoLTE. Nato sem po navodilih Shizuku naredil kot je treba in sem lahko vklopil VoLTE v Pixel IMS.
Ko pa sem ponovno zagnal telefon mi v Appu Pixel IMS piše, da ni registred. Ima mogoče kdo kakšen nasvet?
Je mogoče tudi kaj odvisno od APN nastavitev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matogato ()

blackbird42 ::

Mogoče sem bil malce prehiter da dela P6a in A1. Na telefonu je vse videt kot mora bit. Klic pa kar noče it preko 4G/LTE. :(

Eukaliptus ::

Še eno vprašanje neučakanega pred nakupom P6P v Telekomu: če torej ta Shizuku namestiš in s tem aktiviraš votle, mora biti Shizuku potem za vselej nameščen ali le tistikrat za odklep funkcije? So tovrstne rešitve v primeru uporabe CalyxOS zanesljive za zmeraj, ali lahko enkrat Google možnost nekako onemogoči in bo v žepu spet drag neuporaben cegel?

Za 5G pa še ni rešitve?

Zgodovina sprememb…

MPM ::

Lahko odstraniš. Ko pa bo naslednja mesečna nadgradnja Androida, boš moral spet ponoviti postopek.

hondinna ::

Pozdravljeni, verjetno je že bila debata o tem ampak vseeno, če mi nekdo lahko razloži,
kupil bi si P7PRO in me zanima kako deluje na Telekomvem omrežju(trenutno uporabljam) oz.
s katerim omrežjem je P7pro najbolj kompatibilen v Sloveniji,

sem laik glede teh frekfrenc itd.

OK.d ::

Preberi si par zadnjih strani te teme in boš vse izvedel iz prve roke.
LPOK.d

Boobiz ::

matogato je izjavil:

Meni pa na Pixel 6a pri bob-u ne dela. Sem jih najprej klical in so mi aktivirali VoLTE. Nato sem po navodilih Shizuku naredil kot je treba in sem lahko vklopil VoLTE v Pixel IMS.
Ko pa sem ponovno zagnal telefon mi v Appu Pixel IMS piše, da ni registred. Ima mogoče kdo kakšen nasvet?
Je mogoče tudi kaj odvisno od APN nastavitev?


preveri rajši s klicem, če ti deluje ali ne. to je edini definitivni test.

vtipkaj *#*#4636#*#* v klicalnik - phone info - 3 pike - IMS service info - ti piše VoLTE: available?

Eukaliptus je izjavil:

Še eno vprašanje neučakanega pred nakupom P6P v Telekomu: če torej ta Shizuku namestiš in s tem aktiviraš votle, mora biti Shizuku potem za vselej nameščen ali le tistikrat za odklep funkcije? So tovrstne rešitve v primeru uporabe CalyxOS zanesljive za zmeraj, ali lahko enkrat Google možnost nekako onemogoči in bo v žepu spet drag neuporaben cegel?


če zadeva preživi update, bomo najbrž videli naslednji mesec. jaz sem februarski update namestil preden sem tole probal.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

GupeM ::

Jaz sem danes probal. Zadeva ne preživi updata, ki sem ga danes naložil, tako da sem moral zadevo ponoviti.

Mi pa VoWiFi ne dela, VoLTE pa. Sem na Bobu in mislim, da bob ne podpira VoWiFi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

matogato ::

Boobiz je izjavil:

matogato je izjavil:

Meni pa na Pixel 6a pri bob-u ne dela. Sem jih najprej klical in so mi aktivirali VoLTE. Nato sem po navodilih Shizuku naredil kot je treba in sem lahko vklopil VoLTE v Pixel IMS.
Ko pa sem ponovno zagnal telefon mi v Appu Pixel IMS piše, da ni registred. Ima mogoče kdo kakšen nasvet?
Je mogoče tudi kaj odvisno od APN nastavitev?


preveri rajši s klicem, če ti deluje ali ne. to je edini definitivni test.

vtipkaj *#*#4636#*#* v klicalnik - phone info - 3 pike - IMS service info - ti piše VoLTE: available?

Eukaliptus je izjavil:

Še eno vprašanje neučakanega pred nakupom P6P v Telekomu: če torej ta Shizuku namestiš in s tem aktiviraš votle, mora biti Shizuku potem za vselej nameščen ali le tistikrat za odklep funkcije? So tovrstne rešitve v primeru uporabe CalyxOS zanesljive za zmeraj, ali lahko enkrat Google možnost nekako onemogoči in bo v žepu spet drag neuporaben cegel?


če zadeva preživi update, bomo najbrž videli naslednji mesec. jaz sem februarski update namestil preden sem tole probal.



Evo preveril in piše:
IMS Status
IMS Registration: Registered
Voice over LTE: Available
Voice over WiFi: Unavailable
Video Calling: Unavailable
UT Interface: Unavailable

Tako, da očitno dela.

Thx za pomoč

Boobiz ::

Ja ne očitno, pokliči nekoga pa boš videl če med klicem telefon ostane na 4G :D

Jaz sem ravno naredil delta update in res zadeva ne preživi updejta. Ampak ker sem si enejblal wireless debugging, je ponovno nastavitev vsega skupaj stvar pol minute:
-v dev options aktiviraš wireless debug in potrdiš ssid
-v shizuku tapneš start
-v pixel IMS tapneš enable volte
- to je to, deluje brez reboota.
I'm drunk, what's your excuse?

akulp ::

U krasno, en teden nisem spremljal forumov in tole je krasno presenečenje. :)

Dela tudi meni, Telekom.

Sicer pa ja, ker ni uradne podpore ne boš imel zgoraj vidne ikone, kot ima to npr. Samsung, tako da, pokliči nekoga, preveri če vidiš ikono 4G in poskusi recimo vmes surfati. Če dela net, potem je to to.
Lukcc
««
49 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32149133 (503) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
889063 (5939) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146266 (2526) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
449967 (6978) blackbfm

Več podobnih tem