» »

Google Pixel

Google Pixel

««
43 / 70
»»

cvick ::

Meni se klicaj pojavi pri vsakem pogovoru, med 15 in 20 sekundo pogovora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cvick ()

Clone ::

Lastniki Pixla 6a, kako je s pregrevanjem telefona ob brskanju po netu ter fotkanju? Kako je z omrežjem? Sedaj imam Poco F3. Drugače vredu telefon, SD870 se ne pregreva, dovolj hiter za vse stvari, samo nekoliko prevelik. Imam še iPhone SE, velikost super, pogrešam pa android. Baterija in kamera sta čisto ok za moje potrebe.

Zamudil sem z nakupom na Prime day ko je bila cena 335€, čakam ponovno znižanje, takrat ga vzamem.

cvick ::

borutz je izjavil:

tudi meni se je 2x pojavil klicaj pri omrezju do sedaj.
sem na izimobilu
sem resetiral in je delovalo normalno naprej
nisem pa opazil pri daljsih pogovorih da bi kaj bilo narobe.
klicaj se pojavi random ko hocem klicati, ne med pogovorom

Sem probla še z izimobil-om. Enak problem.
Bom Pixla kar nazaj poslal :(

ZveeZ ::

cvick je izjavil:

borutz je izjavil:

tudi meni se je 2x pojavil klicaj pri omrezju do sedaj.
sem na izimobilu
sem resetiral in je delovalo normalno naprej
nisem pa opazil pri daljsih pogovorih da bi kaj bilo narobe.
klicaj se pojavi random ko hocem klicati, ne med pogovorom

Sem probla še z izimobil-om. Enak problem.
Bom Pixla kar nazaj poslal :(

Seveda je problem enak, ker IZI = Telekom Slovenije

bzp ::

cvick je izjavil:

Problem se pojavi pri pogovorih. Namreč pri okoli 7h minutah pogovora se pojavi pokanje in hreščanje v zvočniku in se sogovornika komaj sliši. Pri prekinitvi pogovora in ponovni vzpostavitvi klica se problem zopet pojavi pri okoli 7 minutah. Prav tako se med pogovorom pri signalu omrežja pojavi klicaj.


Hmmm, tole se je tudi meni zgodilo 1x, prav tako na Telekom omrežju. Pri daljšem pogovoru je začelo pokati/hreščati.

scipascapa ::

kje najceneje pixel 6a?

Boobiz ::

najbrž na švabskem amazonu. nekam veliko 3rd party sellerjev prodaja 6a in cene lepo padajo. zdaj cene prilezejo as low as 365€.
I'm drunk, what's your excuse?

cvick ::

ZveeZ je izjavil:

cvick je izjavil:

borutz je izjavil:

tudi meni se je 2x pojavil klicaj pri omrezju do sedaj.
sem na izimobilu
sem resetiral in je delovalo normalno naprej
nisem pa opazil pri daljsih pogovorih da bi kaj bilo narobe.
klicaj se pojavi random ko hocem klicati, ne med pogovorom

Sem probla še z izimobil-om. Enak problem.
Bom Pixla kar nazaj poslal :(

Seveda je problem enak, ker IZI = Telekom Slovenije

Vem, da je izi na Telekomu, ampak glede, da uporabnik borutz nima problemov, sem vseeno moral sprobati. Pa še z novo sim kartico sem sprobal.

cvick ::

bzp je izjavil:

cvick je izjavil:

Problem se pojavi pri pogovorih. Namreč pri okoli 7h minutah pogovora se pojavi pokanje in hreščanje v zvočniku in se sogovornika komaj sliši. Pri prekinitvi pogovora in ponovni vzpostavitvi klica se problem zopet pojavi pri okoli 7 minutah. Prav tako se med pogovorom pri signalu omrežja pojavi klicaj.


Hmmm, tole se je tudi meni zgodilo 1x, prav tako na Telekom omrežju. Pri daljšem pogovoru je začelo pokati/hreščati.

Meni se je pri vsakem pogovoru to pojavilo, v 2G omrežju Telekoma in Telemaha. Ni pa hreščalo pri Telemahu na 3G omrežju.

BiHix ::

Navadni klici ne gredo preko 4G, ampak 3G oz. 2G, zato klicaj. Preko 4G gredo samo z opcijo VoLTE (Voice over LTE), takrat je tudi možna hkratna uporaba podatkovnega prenosa, kar pa na Pixlih v Sloveniji (uradno) ni mogoče. Ja, Google ne dovoli ...

ZveeZ ::

BiHix je izjavil:

Navadni klici ne gredo preko 4G, ampak 3G oz. 2G, zato klicaj. Preko 4G gredo samo z opcijo VoLTE (Voice over LTE), takrat je tudi možna hkratna uporaba podatkovnega prenosa, kar pa na Pixlih v Sloveniji (uradno) ni mogoče. Ja, Google ne dovoli ...

In ker je Telekom izklopil 3G, gredo klici izkljucno preko 2G.

Clone ::

Znižanje Pixlov čez dober teden. Kdo ve kako zadevo naročiti iz Google Store DE? Je potreben naslov v Nemčiji ali je dovolj poštni predal?

https://www.gsmarena.com/google_reveals...

alkoo ::

BiHix je izjavil:

Navadni klici ne gredo preko 4G, ampak 3G oz. 2G, zato klicaj. Preko 4G gredo samo z opcijo VoLTE (Voice over LTE), takrat je tudi možna hkratna uporaba podatkovnega prenosa, kar pa na Pixlih v Sloveniji (uradno) ni mogoče. Ja, Google ne dovoli ...


To da Google "ne dovoli" je verjetno samo cvetka naših operaterjev? Glede na to, da Googlovi telefoni podpirajo VoLTE (ki je standard in tudi pri nas deluje s telefoni drugih proizvajalcev) je verjetno problem samo v naših operaterjih ali?

Sprašujem, ker mi res ni jasno kakšno vlogo ima tu proizvajalec telefona. Saj on je že dodal podporo VoLTE v napravo. Operater mora samo opraviti aktivacijo na strežniku.

destroyer2k ::

alkoo je izjavil:

To da Google "ne dovoli" je verjetno samo cvetka naših operaterjev? Glede na to, da Googlovi telefoni podpirajo VoLTE (ki je standard in tudi pri nas deluje s telefoni drugih proizvajalcev) je verjetno problem samo v naših operaterjih ali?

Sprašujem, ker mi res ni jasno kakšno vlogo ima tu proizvajalec telefona. Saj on je že dodal podporo VoLTE v napravo. Operater mora samo opraviti aktivacijo na strežniku.


Google programsko onemogoči to opcijo in enako naredi z 5G. Tako da tudi če bi operater omogočil še vedno bi google blokiral.

Senitel ::

Je pol Pixel dejansko dinozaver pri nas? Brez 5G, brez VoLTE, 3G se ukinja... GrapheneOS reši kaj od tega?

acookook ::

VoLTE brez problema deluje na Samsung Galaxy A53 5G pri A1 (od danes na android 13, tudi brez problema).
.

acookook ::

Isto kot na mojem pixlu ne dela ŠDL wifi, ker nimajo volje, da bi kaj naredili v tej smeri.
.

chaddicus ::

Kaj potem pixel sploh ni za kupt v tem primeru?

Jebac18 ::

Torej voLTE oz. 5g se da nekako bi sloveniji če odkleneš bootloader kolkr razumem??

akulp ::

cvick je izjavil:

Pozdravljeni,

Ali ima še kdo problem z Pixel 7 na telekomovem omrežju.
Aparat se pri pogovorih preklopi na omrežje 2G zaradi neaktiviranega VoLTE (nepodprta država).
Problem se pojavi pri pogovorih. Namreč pri okoli 7h minutah pogovora se pojavi pokanje in hreščanje v zvočniku in se sogovornika komaj sliši. Pri prekinitvi pogovora in ponovni vzpostavitvi klica se problem zopet pojavi pri okoli 7 minutah. Prav tako se med pogovorom pri signalu omrežja pojavi klicaj.
Aparat je posodobljen in sem ga ponastavil na tovarniške nastavitve, izklopil sem tudi opcijo Adaptive connectivity, vendar problem ostaja.
Testiral sem tudi z Telemach-ovo kartico, vendar se tam aparat poveže na 3G omrežje (mobitel je izklopil 3G omrežje) in teh problemov ni, prav tako med pogovori deluje internet.
Z telekomovo kartico prav tako nimam nobenih problemov v MI8 aparatu, ki pa se prav tako pri klicu poveže na 2G omrežje (nimam aktiviranega VoLTE, zaradi nezmožnosti izklopa klica na čakanju pri vklopljeni VoLTE opciji).
Zgodil se mi je tudi scenarij ko aparat ni imel dostopa do omrežja (no network), pomagal je samo reset aparata.

Sumim na težave z modemom.

Ali obstaja še kakšna nastavitev, ki bi jo lahko probal?

Bi počakal na nadgradnjo, vendar se bojim, da bo prej poteklo 30dnevno vračilo na amazonu. Ne vem pa ali je to strojni problem ali programski.

Lep pozdrav,



Ja!

Ubijam se s tem, končno sem našel še nekoga.

Do danes sem sumil mojo staro SIM kartico, ker je precej zgurana in ko sem je dejal ven in notri sem mislil, da sem jo karkoli poškodoval.

No, danes sem si rekel ajde, menjam v eSIM. Poklikam, aktiviram eSIM, ista zgodba. Celo huje. Prišel sem do tega "no network". In potem deaktiviral vse, se zafrknil, ker sem pobrisal sim, naročil spet nov eSIM, aktiviral in s slednjim SPLOH nisem uspel klicati/bil nedosegljiv, dobival pa sem SMSe o nedosegljivosti, lahko sem pošiljal SMSe, podatki so delovali.

2h nazaj sem šel na TK center in vzel nazaj fizično SIM kartico. Zdaj deluje... Ampak, sem prepričan, sploh po tem, da vidim, da nisem edini, da bo spet težava. Torej ja, po X času se začne pokanje/hreščanje.

Sem zasledil tudi tukaj:

https://piunikaweb.com/2022/10/26/pixel...

Govoril sem danes tudi z enim tipom, ki je očitno malo višje v verigi TK supporta in razložil mi je, da že od začetka oktobra čakajo odziv Googla, če lahko doda potrebne parametre na Pixla, ker očitno se zavedajo do so težave. Potem mi je ročno izklopil VoLTE in 5G, ker pravi, da čisto možno, da to povzroča težave. Ker TK omrežke forsira to nastavitev, tel. pa je ne podpira za našo državo.

Bomo videli. Je pa tole res sran**, ker ne veš, na koga se obrniti. Me pa res zanima ali recimo na A1/Telemachu zadeva deluje tudi na P7(Pro).

Če je še kdo, ki ima TK in enake težave naj se prosim javi, več nas bo, lažje bo...
Lukcc

akulp ::

Dodam še malo več podrobnosti:

Skratka, po pogovoru s TK mi je razložil, da že od začetka oktobra čakajo odziv Googla (enak odgovor sem dobil 14 dni nazaj, ko sem spet spraševal za 5G, kar sem naredil že pred dvema letoma, ko sem uporabljal P5), če lahko doda potrebne parametre na Pixla, ker očitno se zavedajo do so težave. Torej ja, zagotovo ni vse na strani TK, Google mora to podpreti. Je tudi razložil, da Xiaomi je bil zelo odziven in so uredili hitro, z določenimi prizvajalci so urejali tudi pol leta.

Potem mi je svetoval, da mi bo še ročno izklopil VoLTE in 5G (sam kot user ga baje čisto, preko MojTelekom ne moreš), ker pravi, da čisto možno, da to povzroča težave. Ker TK omrežke forsira to nastavitev, tel. pa, ker ne podpira naše države to narobe "interpretira".



Bom pa jim tole temo poslal tudi na helpdesk, da bodo videli, da nisem edini.
Lukcc

akulp ::

Aja no, pa še to.

Tole je moj 3. Pixel telefon, pred 7-ko sem uporabljal zdaj 2 leti Pixel 5, brez kakršnihkoli težav, z isto SIM kartico.

Kar upam in 99% verjamem je, da je tole res programska napaka, sicer ne vem, kaj bom s telefonom, ki ni bil poceni. :)
Lukcc

acookook ::

Me pa res zanima ali recimo na A1/Telemachu zadeva deluje tudi na P7(Pro).
Saj še na 4a 5g to ne dela
.

akulp ::

acookook je izjavil:

Me pa res zanima ali recimo na A1/Telemachu zadeva deluje tudi na P7(Pro).
Saj še na 4a 5g to ne dela


Ne, malo narobe sem se izrazil. Zanimalo me je, če se ta težava pojavlja tudi na A1/Telemach omrežju s P7 telefoni.

BTW, ravnokar sem odkril. Če ONEMOGOČIŠ nastavitev "Allow 2G" si stalno nedosegljiv!

Zdaj mi je jasno, zakaj mi eSIM ni deloval, tole sem namreč za test izklopil (default je vklopljeno), pa potem pozabil vklopiti in nisem opazil/dojel, da to vpliva na dosegljivost.
Kar seveda ne reši osnovnega problema hreščanja/izgubljanja omrežja.
Lukcc

ZveeZ ::

akulp je izjavil:

acookook je izjavil:

Me pa res zanima ali recimo na A1/Telemachu zadeva deluje tudi na P7(Pro).
Saj še na 4a 5g to ne dela


Ne, malo narobe sem se izrazil. Zanimalo me je, če se ta težava pojavlja tudi na A1/Telemach omrežju s P7 telefoni.

BTW, ravnokar sem odkril. Če ONEMOGOČIŠ nastavitev "Allow 2G" si stalno nedosegljiv!

Zdaj mi je jasno, zakaj mi eSIM ni deloval, tole sem namreč za test izklopil (default je vklopljeno), pa potem pozabil vklopiti in nisem opazil/dojel, da to vpliva na dosegljivost.
Kar seveda ne reši osnovnega problema hreščanja/izgubljanja omrežja.

Preko cesa bi pa ti klical, ce izklopis 2G?
3G je izklopil TS, volte in vowifi pa Google.

akulp ::

To, da je TK izklopil 3G, nisem vedel...
Očitno tudi stric na TK centru danes ne, ker sem mu pokazal to nastavitev, pa je rekel, da nima veze... Škoda, ker sam nisem takoj preizkusil in sem to naredil šele zdajle, ko sem tule prebral, da TK nima več 3G.

Torej, zdaj v bistvu manjka samo preverjena informacija, če v omrežjih, kjer 3G deluje, te napake res ni. Potem je vse jasno, kje je treba iskati težavo.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

dejanslo ::

Jaz sem doživel to pokanje/hreščanje na 7pro le enkrat ali dvakrat. Ker sem o tem bral v tej temi, sem nazadnje pogledal na čas klica in je bilo nekaj čez 11 min. Klic sem prekinil, ponovni klic je bil ok. Sicer tudi z daljšimi klici načeloma nimam težav.

Imam pa drugo težavo, ko sem občasno nedosegljiv, čeprav tega ne vem. Dobim SMS o neuspelem klicu. Sredi dneva ali sredi noči, ponavadi hitro (časovna razlika med prejetim SMS in navedenim časom klica je par minut) enkrat pa tudi ne (cca 2uri). Mislim, da takrat telefon ne kaže nedosegljivosti - slednje sem enkrat zagotovo videl, ko je kar priletel SMS, ob ostalih priložnostih žal ne. (Ali obstaja kak log za stanje brez omrežja?).
Sem na Iziju, sem jim pisal, so posredovali, na baznih postajah niso ugotovili napak in end of story.
Še kdo s podobno težavo?
@akulp, a lahko prosim preveriš pri svoji vezi, ali smo uporabniki Izija "drugorazredni" na omrežju in mogoče teh težav na Telekomu ne bi imel?
Zadeva je zapletena, dosegljivost je pomembna in nvm ali naj menjam telefon (res ne bi :) ) ali operaterja. Prej na Xiaomi Mi9T nisem imel teh težav.
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejanslo ()

cvick ::

akulp je izjavil:


Torej, zdaj v bistvu manjka samo preverjena informacija, če v omrežjih, kjer 3G deluje, te napake res ni. Potem je vse jasno, kje je treba iskati težavo.

Jest sem testiral 2G telekom in telemach omrežje in mi je povsod začelo pokati po 6 -7 minut pogovora.
Testiral pa sem tudi 3G telemach, tam pa mi ni zaželo pokati, tudi po 12 minutah pogovora.

akulp ::

cvick je izjavil:

akulp je izjavil:


Torej, zdaj v bistvu manjka samo preverjena informacija, če v omrežjih, kjer 3G deluje, te napake res ni. Potem je vse jasno, kje je treba iskati težavo.

Jest sem testiral 2G telekom in telemach omrežje in mi je povsod začelo pokati po 6 -7 minut pogovora.
Testiral pa sem tudi 3G telemach, tam pa mi ni zaželo pokati, tudi po 12 minutah pogovora.


Torej, nekaj mora biti s to foro 2G omrežja.

@dejanslo saj ta občasna nedosegljivost je tudi pri meni problem. BTW, nimam nobene veze na TK, to me je poklical nekdo iz supporta, čisto po uradni poti.

V tejle temi imaš na zadnji (3.) strani NetTool app, ki bi znala početi to, kar iščeš. Bom sam tudi preizkusil:

https://forum.xda-developers.com/t/pixe...


In ja, tudi sam ne vem, kaj naj. Tole se bojim, da bo trajalo lahko še dolgo. To, da si nedosegljiv, je kar se mene tiče, nedopustno in izredno nadležno.

Ima kdo izkušnje, kako kontaktirati Google, da dobiš kak pameten odziv oz. kakega pametnega sogovornika, glede na to, da smo "unsupported" država?
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

bzp ::

Meni se je pokanje zgodilo 1x. Prav tako sem parkrat že dobil SMS da sem bil par minut prej nedosegljiv (Telekom omrežje, eSIM sicer od T2). Potem sem telefon restartal (sicer ga zelo poredko), izklopil Adaptive connectivity in nastavil Preferred network type na LTE. Po cca. tednu dni je zaenkrat vse ok in upam da tako ostane.

akulp ::

Tudi sam sem včeraj dal potem na preffered 4G, Adaptive sem imel že prej off.
Lukcc

cvick ::

akulp je izjavil:

Tudi sam sem včeraj dal potem na preffered 4G, Adaptive sem imel že prej off.

To sem jaz imel vse izklopljeno, pa sem imel enake probleme.
Če nimaš vklopljene VoLTE ti pri klicu avtomatsko preklopi na 2G ali 3G.
Sem siguren, da je problem v aparatu in ne v omrežju, ker sedaj nimam nobenih problemov v 2G omrežju na MI8, kjer imam tudi izklopljen VoLTE.
Jest sem svoj aparat poslal nazaj, ker nisem siguren ali je problem v strojni opremi ali programski opremi.

PARTyZAN ::

Mislim, da bo kar problem v softwaru, glede na to, da nas je kar nekaj z enako težavo.

All in all se mi zdi, da je bil to zadnji Pixel, ki sem ga kupil, vsaj dokler se ne odločijo nehat ignorirat Slovenijo.

akulp ::

Ja, jaz sem prepričan, da je tole SW problem.

In sem enakega mnenja. Če ne bodo s P7 vključili Slovenije v t.i. podprto državo, je to moj zadnji njihov telefon. Škoda, ker sem sicer res zadovoljen s Pixli.

Se mi pa zdi, da nas bodo končno vzeli "pod okrilje", glede na to, da se zdaj precej širi nabor držav, da so nas dali v Google Pay...
Lukcc

akulp ::

Evo, daljši klic. Nekje po 10. minuti se je začelo pokanje/hreščanje. Dejansko tako moteče, da moraš prekiniti in začeti znova.

Katastrofa :/
Lukcc

akulp ::

Update, po klicu tehnika s strani TK Slovenije.

Imela sva, prav za test, klic dolg 15 min. On me je sicer klical iz stac. omrežja. Nobenih težav. Mogoče je dejansko problem samo mobilno-mobilno omrežje.
Lahko to kdo od vas potrdi/ovrže oz. ima primer takega klica?

Kar lahko naredijo je, da pogledajo po logih, če je karkoli vidno na omrežju, tako da sem mu predal podatke jutranjega klica in mi javijo.

Sam sumi, da bi bil lahko problem "pokanja" v tem, da imam vklopljen 5G/VoLTE/VoWIFI na sistemski ravni in ga sam nisem mogel izklopiti.
So mi sedaj dali vse na off, pa da vidimo.
Lukcc

borutz ::

Ima izimobil 5G/VoLTE avtomatsko vklopljen?
jaz sem imel hreščanje 1x do sedaj, res pa je da nimam daljših pogovorov
pod preferred network imam sicer 5G izbran, ki pa itak ne dela

cvick ::

Jest sem testiral iz stacionarnega v mobilni in obratno, različna mobilna omrežja, vedno pokalo.
Iz mobilnega v mobilni in obratno, različna mobilna omrežja vedno pokalo.
Vse to je bilo v 2G omrežju na Telekomovi, Izimobil in Telemach SIM kartici. Stacionarno omrežje je bilo Telemach.
Je pa res, da je samo meni v zvočniku na pixlu pokalo in sem jaz slabo slišal, na drugi strani se me je normalno slišalo.

akulp ::

Super, hvala za test!

Bom sam zdajle čez vikend tudi testiral več klicev po 15 min med svojimi ciframi.

Sicer pa ja, to me je včeraj spraševal TK tehnik - "Ali sogovornik tudi opazi pokanje?"
In ja, meni dejansko nihče ni rekel, da bi imel težave s tem, kako me sliši. Jaz pa na določeni točki ne slišim praktično nič več razločno.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

akulp ::

Nov update s strani TK (moram jih res pohvaliti, da so bli odzivni in so se lotili primera, čeprav je blo precej jasno, da kaj dosti pomagati ne bodo mogli).

Preverili so loge in kar se tiče samega omrežja, je bilo vse ok, klici, ki sem jim jih posredoval (to so bili vsi tisti daljši, s "pokanjem) so bili vsi preko 2G omreža (normalno, sej drugače ne more biti :) ).

So pa videli, da lahko, da prihaja (podobno so imeli pri Huaweiu, Xiaomi-ju...) po nekje 10 -15 minutah do t.i. "recall-a". To mi je tako bolj plastično pojasnil. Kot da telefon hoče delati ponoven klic in to je bil pri ostalih znamkah (dokler niso tega uredili) problem, ki se je podobno odražal, kot tole, kar se dogaja nam.

Še vedno pa čakajo na odgovor Googla glede 5G (in posledično VoLTEVoWIFI), baje se jim še vedno ne oglašajo. So namreč zelo zainteresirani (TK), da se pokrije tud Pixle s pravimi parametri omrežja.

Je pa tole zagotovo težava SW telefona, ne omrežja.
Lukcc

PrimozR ::

Te težave so samo na semdicah?

akulp ::

PrimozR je izjavil:

Te težave so samo na semdicah?


Ja, po mojem, ja. Jaz jih na petici, ki sem jo uporabljal do 14 dni nazaj, nisem imel.
Lukcc

Excavator ::

A pričakujete da se bo kaj premaknilo glede 5G/Volte, ko je Google Pay dobil podporo za Slovenijo?

akulp ::

To je pa mill-dollar question. :D

Imam pa znanko, ki dela za Google, jutri izvem kaj več, če mi lahko zrihta kak kontakt pameten, brez da je treba preko klasičnih mailov, Google Dev forumov, itd. Ker smo nepodprta država, je to itak nemogoče.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

PrimozR ::

Excavator je izjavil:

A pričakujete da se bo kaj premaknilo glede 5G/Volte, ko je Google Pay dobil podporo za Slovenijo?

Je dobil? Ali bo dobil?

Aha, vidim, je dobil, ampak je bore malo bank, ki Pay tudi podpira...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

akulp ::

PrimozR je izjavil:

Excavator je izjavil:

A pričakujete da se bo kaj premaknilo glede 5G/Volte, ko je Google Pay dobil podporo za Slovenijo?

Je dobil? Ali bo dobil?

Aha, vidim, je dobil, ampak je bore malo bank, ki Pay tudi podpira...


Imaš v drugi temi več o tem:
https://slo-tech.com/forum/t790476/99
Lukcc

dejanslo ::

Hm ja, jaz sem zdaj bil cca 20-30 min vidno nedosegljiv. Še malo pred tem so SMSi šli, potem kao omrežje je, ampak poizkus klica neuspešen in od takrat pa do sedaj brez signala. Sem poizkusil odjavo in prijavo v omrežje, ni šlo.
Ker sem tukaj bral o prednostnem omrežju, sem iz 5g nastavil na 4g in se je telefon takoj povezal in sedaj dela. Sem pa vmes spreminjal lokacijo, verjetno sem šel čez več baznih postaj.. in sedaj je v zaporednih klicih po cca 11-12min pričelo poktia oz hreščati. Sogovornik opaža, da ni optimalen zvok, ampak to verjetno na račun 2G.
Žena na 6ki se ne spomni, da bi kdaj imela podobne težave.
There`s More Than One Way To Do It

akulp ::

dejanslo je izjavil:

Hm ja, jaz sem zdaj bil cca 20-30 min vidno nedosegljiv. Še malo pred tem so SMSi šli, potem kao omrežje je, ampak poizkus klica neuspešen in od takrat pa do sedaj brez signala. Sem poizkusil odjavo in prijavo v omrežje, ni šlo.
Ker sem tukaj bral o prednostnem omrežju, sem iz 5g nastavil na 4g in se je telefon takoj povezal in sedaj dela. Sem pa vmes spreminjal lokacijo, verjetno sem šel čez več baznih postaj.. in sedaj je v zaporednih klicih po cca 11-12min pričelo poktia oz hreščati. Sogovornik opaža, da ni optimalen zvok, ampak to verjetno na račun 2G.
Žena na 6ki se ne spomni, da bi kdaj imela podobne težave.


Ja, tole se je meni dogajalo zadnjič par ur, ko sem si vmes vzel eSIM in bil prepričan, da je to krivo.

Imaš vklopljen 2G? Sicer boš stalno nedosegljiv, lahko pa boš fural podatke in SMSe. :)
Settings-Network-SIM-Allow 2G (čisto na koncu).

Potem pa daj preferred network na 4G, ja.

Si na Telekomu?
Lukcc

dejanslo ::

Je vklopljen 2G in sem na Izimobil (omrežje Mobitel, sedaj tudi lastnik Telekom - zato tudi prej vprašanje o prednostih v omrežju).
There`s More Than One Way To Do It

Onlyx ::

Vidim, da je 7 Pro v akciji za 750 eur v google trgovini. Je možno, da ga po tej ceni dobim v Slovenijo ali potrebujem nekoga, da ga prevzame v podprtih državah in potem pošlje k nam?
««
43 / 70
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32150954 (2324) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
889972 (6848) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146424 (2684) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
4410166 (7177) blackbfm

Več podobnih tem