» »

Google Pixel

Google Pixel

««
29 / 69
»»

thebaloh ::

FireSnake je izjavil:

acookook je izjavil:

Preveri Kommadata mobi trgovina, so pa cene vesele.

mobitrgovina.com ....Imajo predrago, danes sem ga naročil iz Nemčije preko prijatelja, cena 643€ vključno z DHL. V Slo bi tak telefon moral biti za 650€.


Hvala, sem pogledal:
https://mobitrgovina.com/izdelek/google...

Ja, cene so neprimerno preveč napihnjene.
100€ več, kot v tujini, bi jim še dal.
Tako pa izgleda, da bo treba naročiti iz Nemčije.

FireSnake ::

Na koncu sem ga naročil v Nemčiji (Mediamarkt):
https://geizhals.eu/google-pixel-5-just...
(na kolegov naslov - on mi ga bo preposlal v SLO)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Jerry000 ::

Mislite da bo pixel 5 cena kaj padla konec leta? Ali pa drugo leto januarja. Razmišljam o nabavi ampak bi ga kupil tam za 450 max :)

PrimozR ::

Pixel 3 je bil po enem letu, ko sem kupoval nadomestnega, še vedno 600 €. Ni pa nujno dober pokazatelj stanja okrog petice. Ampak mislim da prej skenslajo telefon kot bi se drastično pocenil, vsaj v Evropi.

znbojan ::

Na nemški Google store strani je "samo še" 399€ 4a 5G model.
Kateri etui (zaščito) ste vzeli za 4a 5G oz. 5 (premišljujem kateri model bi vzel, če bi...)?
znbojan

FireSnake ::

Etui bom jaz kupil v Sloveniji.
Kje pa še ne vem.

Jerry000 je izjavil:

Mislite da bo pixel 5 cena kaj padla konec leta? Ali pa drugo leto januarja. Razmišljam o nabavi ampak bi ga kupil tam za 450 max :)


Kupi štirko.
Za tako ceno, kot ga ti misliš dobiti, ga ne bo.

acookook ::

Za 5g sem vzel tole in sem zelo zadovoljen https://www.amazon.de/Spigen-Tough-Komp... edino stekla pa še res ne rabim (je gg3 okej za kakšne padce?)

Jerry000 ::

FireSnake je izjavil:

Etui bom jaz kupil v Sloveniji.
Kje pa še ne vem.

Jerry000 je izjavil:

Mislite da bo pixel 5 cena kaj padla konec leta? Ali pa drugo leto januarja. Razmišljam o nabavi ampak bi ga kupil tam za 450 max :)


Kupi štirko.
Za tako ceno, kot ga ti misliš dobiti, ga ne bo.

Štirka mi ni všeč, nima niti za prstne odtise, kar je petka vpeljala nazaj

misticnimrk ::

znbojan je izjavil:

Na nemški Google store strani je "samo še" 399€ 4a 5G model.
Kateri etui (zaščito) ste vzeli za 4a 5G oz. 5 (premišljujem kateri model bi vzel, če bi...)?


Jaz sem jo vzel za 420 ene 10 dni nazaj v media markt.
Cakam da C&M prepošlje v slo in da plačam poštnino, da ga dobim v roke.

Glede ovitka pa, jaz sem gledal Latercase, ampak je cena s poštnino nekje 45€ če se ne motim.
Nisem se še odločil ali ja ali ne.

MaX ::

Je kdo naročil Pixel 4a 5G na nemškem Google storu? Že od 4. 2. mi piše, da je pošiljka zakasnjena in da bo poslana ...enkrat. Denarja sicer še niso vzeli, naj bi ga, ko bo izdelek poslan. Je kdo v tem času uspešno naročil pri njih? Ker če ne gre, storniram naročilo in naročim iz Mediamarkt, kjer je trenutno enaka cena...

acookook ::

Meni je samo, žal da nisem vzel 5ko

dominuspro ::

acookook je izjavil:

Meni je samo, žal da nisem vzel 5ko

Kaj te pa moti pri 4a 5G?

FireSnake ::

FireSnake je izjavil:

Na koncu sem ga naročil v Nemčiji (Mediamarkt):
https://geizhals.eu/google-pixel-5-just...
(na kolegov naslov - on mi ga bo preposlal v SLO)


Naročil sem ga v Nemčiji.
8 dni je trajalo (od 10.02 do 18.02), da ga je kolega v Nemčiji dobil.
Poslal ga je takoj včeraj.
Zdaj me pa zanima, kako dolgo bo zadeva potovala iz Nemčije do nas.

acookook ::

dominuspro je izjavil:

acookook je izjavil:

Meni je samo, žal da nisem vzel 5ko

Kaj te pa moti pri 4a 5G?

Nič realnega. Če 5ka nima več extra core za procesiranje foto je ok, ampak zadnje dneve fotkam k nor, še posebej panoramo/sfere.

deleted ::

Tisti, ki ste kupili v promotu ... je kdo sploh že dobil Bose slušalke ?

FireSnake ::

Dobil Pixla petko.

Prvi vtisi:
- hiter ko hudič
- izbirčen glede napajalnih kablov (imam ene zelo kavalitetne, pa jih ne mara)

Akran do roba ga seka in ravno prava velikost.
Jaz bi imel še manjšega, če bi se dalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Jazzie ::

FireSnake je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Na koncu sem ga naročil v Nemčiji (Mediamarkt):
https://geizhals.eu/google-pixel-5-just...
(na kolegov naslov - on mi ga bo preposlal v SLO)


Naročil sem ga v Nemčiji.
8 dni je trajalo (od 10.02 do 18.02), da ga je kolega v Nemčiji dobil.
Poslal ga je takoj včeraj.
Zdaj me pa zanima, kako dolgo bo zadeva potovala iz Nemčije do nas.

Pri meni je trajalo 3 delovne dni. Nemška pošta je super.

S telefonom (Pixel 4a) sem sicer zaenkrat super zadovoljna, edino padanje wifija me res moti.

jsuln ::

Vzel 2x 4a5g v nemčiji, 360eur kos, s poštnino vred. Zaenkrat super zadovoljen.

Daleč najbolj moteča stvar - ni več ločene nastavitve glasnosti za zvonenje in notificatione. Ali piska čisto preveč naglas za obvestila (če želim imet normalen volume zvonenja), ali pa imam normalen volume obvestil, pa zvonenja ne slišim. Je kdo našel kakšno rešitev?

lpj

dominuspro ::

jsuln je izjavil:

ni več ločene nastavitve glasnosti za zvonenje in notificatione.


To tudi mene moti, dobro so zaj... Na Settings > About phone > Send feedback about this device lahko malo potožimo. Mogoče nam prinese kak update tudi to.

jsuln ::

Pa še ena stvar - nikjer ne najdem klasičnega "modern ring" zvonenja :) Je možno, da sem ga spregledal, ali so ga enostavno ukinili? Skratka, tisto najbolj basic "klasično" zvonenje.

FireSnake ::

jsuln je izjavil:

Vzel 2x 4a5g v nemčiji, 360eur kos, s poštnino vred. Zaenkrat super zadovoljen.

Daleč najbolj moteča stvar - ni več ločene nastavitve glasnosti za zvonenje in notificatione. Ali piska čisto preveč naglas za obvestila (če želim imet normalen volume zvonenja), ali pa imam normalen volume obvestil, pa zvonenja ne slišim. Je kdo našel kakšno rešitev?

lpj


Jaz sem na 5ki just black pozitivno presenečen nad baterijo.
Če dam na power saver mi čez noč požre 4%.
Čez dan ga gonim veliko in baterija komot zdrži do večera.

Opazka: četudi reče "charging rapidly" je od kabla do kabla odvisno, kako hitro to je.
Dvojka se je polnila nenormalno hitro.

jsuln ::

Če drži kar sem prebral - če imaš vklopljeno tisto smart opcijo oz battery optimizator, potem telefon gleda kdaj imaš nastavljeno budilko za polnjenje overnight. Posledično bo prilagodil hitrost polnjenja, da ne "kuri" baterije s temi fast chargingi. Najbrž se ti zaradi tega hitrost polnjenja spreminja .. če imaš budilko čez 8 ur, ni nobenega smisla, da je telefon poln v uri in pol :)

WaterBoy ::

WaterBoy je izjavil:

Aha hvala za to. meni na P2 že od začetka drži zelo slabo, z leti pa samo še slabše postaja.

Pač sem se navadil da ko polnim telefon mora biti čisto pri miru. Kabli so vsi isti. Problem je v usbji na telefonu. Čistim ga tudi enkrat na mesec tako da umazanije ni not.

Saj ne morem verjeti

Po P2 si lastim več kot 2 leti in sedaj mi je le nekako uspelo spravit vse iz polnilnega porta in sedaj drži kabel not kot mora.
Prej sem mislil samo zarati tega menjati telefon, sedaj pa še ne :D

Jerry000 ::

A še komu Pixel 2XL malo lagira? Sem opazil da mi pri menjavi aplikacij začne malo štekat pixel 2 XL

OK.d ::

Nop, kakšen poseben razlog?
LPOK.d

acookook ::

Kero steklo pa ste ali bi vzeli za 4a5g? Odločam se bolj ali manj samo, če naj vzamem z/brez izreza za kamere (sprednjo in zadnje)...
.

FireSnake ::

Jaz za petko nimam stekla.
Spigen ovitek, pa je to to.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

CrispFox ::

A je kdo kupil ovitek v Sloveniji in kje? (Se mi ne ljubi čakat z Amazona.)
Drugače ovitek za Pixel 4 ne paše na 4a (4G), ne?

Sicer sem pa s Pixel 4a zelo zadovoljen, najbolj me preseneča vzdržljivost baterije, tudi do 4 dni včasih pridem. Česa takega že 10+ let nisem izkusil. Je pa res, da imam gor GrapheneOS, torej brez vseh Googlovih storitev, ki bi tekle dan in noč.

barakus ::

Kako si pa namestil graphene os? A bancne aplikacije ti normalno delajo?

acookook ::

Pa gcam?
Kako pa urihtam, da se baterija polni med spanjem od večera, do 1. alarma, ne pa od trenutka ko je naprava priklopljena in pač dokler traja (nekaj ur al kolko). Afaik nek tak battery Smart charging feature 4a5g ima.
.

CrispFox ::

barakus je izjavil:

Kako si pa namestil graphene os? A bancne aplikacije ti normalno delajo?

Jaz sem uporabil njihova navodila za inštalacijo v terminalu, omogočajo pa tudi namestitev prek brskalnika, baje je precej enostavno.

Sparkasse M.Stik deluje čisto brez problema. BankaIn (Intesa SaoPaolo) se je pa na enem drugem custom ROMu pritoževala, da ni Google Play Serviceov. Tako da je očitno odvisno od banke. Lahko poiščeš svoj app, če je slučajno že stestiran, na tem seznamu: https://plexus.techlore.tech/

Google Cam ni podprt, se ga pa z nekaj komplikacijami baje da namestiti. Lepo deluje Open Camera, ki naj bi podpirala tudi HDR+ prek Pixel Neural/Visual Core. (Tega Pixel 4a nima, tako da nimam izkušenj).

dominuspro ::

Ne kritiziram, se pa čudim temu, da kupiš google napravo, plačaš kakih 50% za OS in nato naložiš gor drugi OS.

FireSnake ::

CrispFox je izjavil:

A je kdo kupil ovitek v Sloveniji in kje? (Se mi ne ljubi čakat z Amazona.)
Drugače ovitek za Pixel 4 ne paše na 4a (4G), ne?

Sicer sem pa s Pixel 4a zelo zadovoljen, najbolj me preseneča vzdržljivost baterije, tudi do 4 dni včasih pridem. Česa takega že 10+ let nisem izkusil. Je pa res, da imam gor GrapheneOS, torej brez vseh Googlovih storitev, ki bi tekle dan in noč.


Jaz zem vzel na gizmo.si
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

CrispFox ::

dominuspro je izjavil:

Ne kritiziram, se pa čudim temu, da kupiš google napravo, plačaš kakih 50% za OS in nato naložiš gor drugi OS.

Imaš prav, to je kar ironično. Sumim pa, da je ravno Googleov hardware nekoliko cenejši na račun vseh podatkov, ki jih zbirajo (s telefonov in od drugod). Tako da jaz sem gledal na to tako, da sem dobil za srednje visoko ceno precej dobro strojno opremo, pri tem pa se mi ni bilo treba odpovedati preveč zasebnosti. (GrapheneOS baje veliko da tudi na varnost operacijskega sistema, ampak se ne bom delal, da se na to kaj zelo spoznam.)

Imamo pa srečo, da je veliko Googleovega truda na voljo vsem v obliki odprtokodnih rešitev. To velja že za sam Android (brez Googleovih dodatkov) kot tudi za Chrome (GrapheneOS uporablja Vanadium, ki temelji na Chromiumu). Nekaj kakovosti se torej prenese tudi v druge OSe.

@FireSnake, hvala za info!

prozac ::

kje lahko najceneje dobim google pixel 4a?

Tule je res ugodna cena, ampak ne vem kako naj jih prepričam, da pošljejo v Slovenijo?


https://www.mediamarkt.de/de/product/_g...

PrimozR ::

Thja, HW lahko dobiš kje tudi primerljiv, določene komponente verjetno celo boljše.

Selling point Pixlov je direktna linija do Googla za updejte in OS brez preoblek. Fotiči so bili nadpovprečni, sploh glede na HW, seveda na račun procesiranja in obdelave podatkov, ampak jih je to ujelo. Bomo videli, kakšna bo šestica.

mimo ::

Za 4 eur prodam 3 zaščitna stekla za Pixel 5. Kupljeno na amazon-u UK. Prevzem LJ/NM sicer po pošti. Več info na zs

acookook ::

acookook je izjavil:

Pa gcam?
Kako pa urihtam, da se baterija polni med spanjem od večera, do 1. alarma, ne pa od trenutka ko je naprava priklopljena in pač dokler traja (nekaj ur al kolko). Afaik nek tak battery Smart charging feature 4a5g ima.

Nihče ne ve, afaik sem pogledal navodila pa ni to to, al pa kaj jaz narobe razumem.
.

gr33k ::

Je kdo v zadnjem času naročal preko Saturna ali MediaMarkta, pa mu je uspelo preko C&M ali katere druge alternative poslati v Slo?

Sem že nekajkrat poskusil, pa mi zmeraj avtomatsko zavrne naročilo..

bzp ::

acookook je izjavil:

acookook je izjavil:

Pa gcam?
Kako pa urihtam, da se baterija polni med spanjem od večera, do 1. alarma, ne pa od trenutka ko je naprava priklopljena in pač dokler traja (nekaj ur al kolko). Afaik nek tak battery Smart charging feature 4a5g ima.

Nihče ne ve, afaik sem pogledal navodila pa ni to to, al pa kaj jaz narobe razumem.


Settings -> Battery -> Adaptive Battery -> Adaptive charging

fosil ::

gr33k je izjavil:

Je kdo v zadnjem času naročal preko Saturna ali MediaMarkta, pa mu je uspelo preko C&M ali katere druge alternative poslati v Slo?

Sem že nekajkrat poskusil, pa mi zmeraj avtomatsko zavrne naročilo..

Jaz sem februarja naročil iz MM preko C&M.
Je pa zanimivo, najprej sem probal iz Saturna in plačilo s kartico pa ni šlo skoz.
Potem pa na MM in plačilo s paypal, je pa šlo skoz.
Tako je!

acookook ::

@bzp: ja to imam vklopljeno & pa imam vseeno občutek, da se napolni čez kako urco in ne skoz celo noč (originalni polnilec). Gledal sem:
https://9to5google.com/2020/12/29/pixel...
When you charge your phone after 9 PM, with an active alarm set for 5-10 AM, your phone uses Adaptive charging. Otherwise, your phone charges normally.
Torej vštekam ga po 21h, alarm pa je ob 7:00, kolko vem, so torej pogoji izpolnjeni za adaptive charging, kot pravim, je že napolnjen v cca. uri. (Pixel 4a (5G))
.

bzp ::

Na zaklenjenem ekranu piše spodaj kako polni. Ali je adaptive ali je quick/rapid. Kaj več pa v resnici ne vem, sredi noči ne preverjam baterije. Je pa na 100% vsaj kakšne pol ure pred alarmom.

eeslliw54 ::

gr33k je izjavil:

Je kdo v zadnjem času naročal preko Saturna ali MediaMarkta, pa mu je uspelo preko C&M ali katere druge alternative poslati v Slo?

Sem že nekajkrat poskusil, pa mi zmeraj avtomatsko zavrne naročilo..


Jaz sem januarja preko Saturna in Mailboxde pa je šlo čez. Si ločil billing in delivery naslov? Billing daš svoje podatke, tudi državo Slovenijo. Samo pri delivery naslovu daš podatke od posrednika (Mailboxde, CM, kar koli pač imaš).

acookook ::

bzp je izjavil:

Na zaklenjenem ekranu piše spodaj kako polni. Ali je adaptive ali je quick/rapid. Kaj več pa v resnici ne vem, sredi noči ne preverjam baterije. Je pa na 100% vsaj kakšne pol ure pred alarmom.

Vedno je quick...

gr33k je izjavil:

Je kdo v zadnjem času naročal preko Saturna ali MediaMarkta, pa mu je uspelo preko C&M ali katere druge alternative poslati v Slo?

Sem že nekajkrat poskusil, pa mi zmeraj avtomatsko zavrne naročilo..

Glede datumov naročanja
Spisek trgovin katerih robo je mogoče dobiti, le preko posrednikov
.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: acookook ()

GupeM ::

bzp je izjavil:

Na zaklenjenem ekranu piše spodaj kako polni. Ali je adaptive ali je quick/rapid. Kaj več pa v resnici ne vem, sredi noči ne preverjam baterije. Je pa na 100% vsaj kakšne pol ure pred alarmom.

Ja, res je. Par dni nazaj sem s zbudil okrog treh zjutraj, po cca 4 urah spanja (alarm pa ob 6:30), pa je pisalo adaptive charging 94%. Če bi filal normalno, bi že zdavnaj bil na 100%. Quick charging pa še prej, tako da nekaj očitno deluje.

Lahko pa preveriš, če najprej dela quick charging do nekega procenta, recimo 30%, pa potem preklopi na adaptive? Samo ugibanje, da ti ga vsaj na nek dostojen odstotek napolni, če bi slučajno nujno moral vstati sredi noči?

gr33k ::

Hvala vsem za odgovore, mi je potem uspelo s kombinacijo MediaMarkt, C&M in PayPalom. Medtem, ko mi pri Saturnu na enak način nikakor ni šlo skozi. Pa nisem niti ločil billing in delivery naslova, sem vse kar vpisal iz C&M, čudno.

acookook ::

gr33k je izjavil:

Hvala vsem za odgovore, mi je potem uspelo s kombinacijo MediaMarkt, C&M in PayPalom. Medtem, ko mi pri Saturnu na enak način nikakor ni šlo skozi. Pa nisem niti ločil billing in delivery naslova, sem vse kar vpisal iz C&M, čudno.

Daj notri v tisti spisek svojo izkušnjo, ko dobiš.
.

acookook ::

Bom ga po deveti uri notri piknil v štrom, pa vidimo, če bo adaptive / quick.
.

acookook ::

Evo, sem ga piknil notri s parimo dodatnimi nastavitvami. Vsaj pisalo, je prilagodljivo polnjenje, kak pa je do 6:50 dejansko polnilo pa ne vem povedati.
.
««
29 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32149212 (582) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
889089 (5965) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146267 (2527) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
449971 (6982) blackbfm

Več podobnih tem