» »

Google Pixel

Google Pixel

««
28 / 69
»»

PrimozR ::

acookook ::

Tnx

Frgazor ::

a obstaja kak tool, ki bi na google photos iz telefona naložene slike avtomatsko prenesel na računalnik? zdaj imam v ta namen dropbox in dela vrhunsko, seveda pa sem omejen s prostorom

OK.d ::

LPOK.d

acookook ::

eeslliw54 je izjavil:

acookook je izjavil:

Mislim, da bi bilo primerno, da odpremo temo za seznam firm, ki pošiljajo na take naslove, namesto, da se spama v vsaki temi extra....


Nebi bilo slabo, je pa res, da Google Pixel trenutno ne mores dobiti na drug način, v Sloveniji ga namreč nihče ne prodaja. Sam sem ga kupil ravno zato, ker je kar nekaj oseb napisalo, kje in kako so ga dobili in po dobrih izkušnjah sem se odločil.

Evo, tema Spisek trgovin katerih robo je mogoče dobiti, le preko posrednikov

CrispFox ::

Zdravo,

za Pixel 4a že nekaj časa tako na mediamarkt kot saturn.de piše "Leider keine Lieferung möglich". Morda kdo ve, ali to pomeni le, da trenutno ni na zalogi in moram z nakupom počakati, ali pa delam kaj narobe?

Drugo vprašanje pa je: ali je kdo nakup že opravil kar preko google.store, je mogoče uporabiti naslov dostave Cheaper&More?

OK.d ::

Lani sem naročil iz UK Google stora Google home hub preko C&M, plačal pa z Revolut kartico z angleškim BIN-om.
LPOK.d

Jazzie ::

A vam "libela" na fotoaparatu Pixel 4a dela pravilno? Meni se zdi, kot da ni prav naravnost?

acookook ::

Evo. Končno. Pišem s Pixla in moram priznati, da sem presenečen.

OK.d ::

Naredi par 8 osmic po zraku s telefonom v roki in boš videl če je potem kaj bolje.
LPOK.d

WaterBoy ::

Kako je usb c konektor na telefonu? Srži kabl močno notri? Tako da ti lahko visi z kabla dol?

dominuspro ::

acookook je izjavil:

Evo. Končno. Pišem s Pixla in moram priznati, da sem presenečen.

Kaj pa je tisto, kar te preseneča?

acookook ::

Pač preseneča me predvsem tisto, kar mu manjka glede na 5ko, oz. kar je bilo praktično od vseh, kot nek moteč faktor....aja pa to me še preseneča :D https://www.theverge.com/2021/1/13/2223...

OK.d ::

Ups fail, probaj zamenjati navigation system, če bo slučajno kaj bolje.
https://imgur.com/VcIMbWB
LPOK.d

acookook ::

Mah saj ni tak hudo, se pa še gesture sistem učim? Koliko pa vam baterija drži? Meni cirka dan pa pol (tiste non essential zadeve sem v ozadju omejil)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: acookook ()

Jazzie ::

Meni zdrži cca 48 ur ob zmerni uporabi. Nimam nič omejeno v ozadju, sem pa na začetku naložila aplikacijo za obvestila na zaslonu namesto LED lučke in jo hitro zbrisala, ker mi je ful požirala baterijo.

acookook ::

No ja, meni je dan pa pol, pa verjamem, da to Good enogh za današnje telefone.Sem pa naredil napako pa pozabil nabaviti zaščito (v Sloveniji vsaj ovitke ne najdem). Je kakšna posebna znamka kar te bolj "plastične" ovitke.

acookook ::

Ja ta firma legit? https://www.amazon.de/QITAYO-Google-Pan... also lahko potem pozabim na * pay?

Jerry000 ::

Evo, Pixel 2XL uporabnik, 16. so ukinili original slike na photos.

WaterBoy ::

Še enkrat sprašujem: kako vam drži USB-c konektor na novejših pixlih? Drži močno kabel not? Lahko obrneš telefon na glavo na kablu?

Hvala

acookook ::

Drži mi močno. Drugo ne razumem...

misticnimrk ::

drži. V enih primerih je potrebno kdaj pa kdaj počistit USB-C priključek na telefonu.

OK.d ::

Z 2 XL se igram kot z jojo igračko:)
Drži drži močno, probaj z drugim kablom.
LPOK.d

WaterBoy ::

Aha hvala za to. meni na P2 že od začetka drži zelo slabo, z leti pa samo še slabše postaja.

Pač sem se navadil da ko polnim telefon mora biti čisto pri miru. Kabli so vsi isti. Problem je v usbji na telefonu. Čistim ga tudi enkrat na mesec tako da umazanije ni not.

misticnimrk ::

Moja je tudi redno 'čistila' in zagotavljala kako ni smeti noter - polnilec/kabel pa se s tem ni strinjal.
Sem se moral fajn potrudit z buciko vse ven spravit. Od takrat še ni bilo težav.

GupeM ::

misticnimrk je izjavil:

Moja je tudi redno 'čistila' in zagotavljala kako ni smeti noter - polnilec/kabel pa se s tem ni strinjal.
Sem se moral fajn potrudit z buciko vse ven spravit. Od takrat še ni bilo težav.

Tudi jaz sem bil prepričan, da na 2XL ni smeti not. Tudi ko si pogledal, je bilo noter videti vse gladko, brez smeti. Ko sem se pa enkrat konkretno lotil z bucko, pa sem ugotovil, da so smeti bile samo tako močno stlačene noter, da je bilo povsem glako za videt. Sem kar kakšnih 20 minut pucal, da sem vse ven spravil, tako trdo je bilo vse skupaj.

dominuspro ::

Mogoče komu koristi info, da sem včeraj dobil pixel 5. Naročil in plačal pri Mediamarkt.de 9.1. in preko cheaper&more dobil v roke 20.1.. Poleg sem naročil en poceni prozorni gumijasti ovitek za 6€, kar mi je podražalo poštnino za cca 5€ na 16,49€. Mediamarkt je namreč na C&M poslal ovitek posebej. Je pa res vse potekalo gladko.

Prvi vtisi o telefonu so super.

Jerry000 ::

dominuspro je izjavil:

Mogoče komu koristi info, da sem včeraj dobil pixel 5. Naročil in plačal pri Mediamarkt.de 9.1. in preko cheaper&more dobil v roke 20.1.. Poleg sem naročil en poceni prozorni gumijasti ovitek za 6€, kar mi je podražalo poštnino za cca 5€ na 16,49€. Mediamarkt je namreč na C&M poslal ovitek posebej. Je pa res vse potekalo gladko.

Prvi vtisi o telefonu so super.

Kolk pa je cena Pixla 5 pa z vsem C&M?

dominuspro ::

@Jerry000

Pixel 5 je 629€, silikonski basic ovitek pa 6,95€. Skupaj sem plačal mediamarketu 635,95€. Poštnina do C&M je zastonj.
C&M mi je pa računal še 16,49€ za manipulacijo in dostavo do doma. Domov mi je dostavil GLS. Brez ovitka bi stal C&M cca 12€(ker je MM poslal ovitek posebej...)
Vse skupaj torej 656,44€.

acookook ::

kaj vse pa je potrebno, da omogočim bubble za vse sorte messaging aplikacij. sem si pogledal par vodičev (tudi na android central) vklopil vse živo, bubbli se pa še ne kažejo. V nastavitvah so vklopjeni, v aplikaciji messages pa samo trenutno samo za en stik (za katerega sicer hočem, da ima mehurčke)

acookook ::

kriko1 ::

Kaj to da podatki ne delajo in sms-ev ne dobivam med klicem, je to kaka fora A1 omrezja ali pixlov?

PrimozR ::

Kater standard (oz. generacija) omrežja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

galu ::

Se mi zdi, da je GPay/NFC na 4a opazno bolj nezanesljiv kot na Pixel 1. Nazadnje se mi je celo zgodilo to, da je fon zahteval PIN za plačilo, po vnosu pa nič več od njega. Sem na koncu moral uporabiti fizično kartico.
Tako to gre.

kriko1 ::

@PrimozR: 4g. Imam pa se mobitel sim kartico not, baje bi moral imeti VoLTE pa nikjer v nastavitvah ne najdem opcije za vklop.
Torej po mojem mi ne bi delalo ce bi migriral operaterja. Rahlo smotano se posebej, ker ne dobim vec niti sms-a, odkar je google migriral to na podatkovni prenos.

PrimozR ::

Hm... Načeloma GPRS (in Edge?) podpira le en link, torej samo klici ali pa samo podatki hkrati, drugje bi moralo biti OK...

Mavrik ::

PrimozR je izjavil:

Hm... Načeloma GPRS (in Edge?) podpira le en link, torej samo klici ali pa samo podatki hkrati, drugje bi moralo biti OK...


Če nimaš VoLTE ti bo telefon dropnil s 4G na 3G/2G tako da se pri tem pojavi isti problem. Težava je verjetno da Telekom ni provisional Pixlov za VoLTE, tako da se opcija ne pojavi.
The truth is rarely pure and never simple.

kriko1 ::

Sedaj sem nasel opcijo na SIM za Telekom "Data during calls".
Sem mislil da telefon izkoristi drugi SIM med klicem, ker privzeto imam na A1, ampak sedaj delovalo. Mogoce je pa to opcija za VoLTE. Morem se malo poizkusat.

FireSnake ::

Je petko sploh možno dobiti kje pri nas?
Jaz nisem nikjer zasledil.

V Nemčiji zadevo veselo prodajajo:
https://geizhals.eu/google-pixel-5-just...

Zgodovina sprememb…

acookook ::

Preveri Kommadata mobi trgovina, so pa cene vesele.

misticnimrk ::

Pozdravljeni,

je kdo kupoval 4a 5g, ki je med 4a in 5? Iz kje in po kakšni ceni?
Kako je zadovoljen z njim?

Nakup npr. v nemčiji, preko ebaya. Kako je z uveljavljanjem morebitne garancije?
Telekom in ostala druščina podpira eSIM?

Hvala za vse odgovore.

thebaloh ::

Kako je z garancijo, če ga kupim preko Cheaper&More se potem obrneš direktno na trgovino kjer si ga naročil?
Se ga je morda kdo naveličal pa bi ga prodal :)

acookook ::

misticnimrk je izjavil:

Pozdravljeni,

je kdo kupoval 4a 5g, ki je med 4a in 5? Iz kje in po kakšni ceni?
Kako je zadovoljen z njim?

Nakup npr. v nemčiji, preko ebaya. Kako je z uveljavljanjem morebitne garancije?
Telekom in ostala druščina podpira eSIM?

Hvala za vse odgovore.

Jaz ga mam, mislim za ceno 400€ je res kraja bi belem dnevu, dobil sem ga pa pri media marktu preko servisa cheaper and more za 414€ skupaj. Jaz ga ne bi kupoval prek eBaya (če ga prodaja kakšna štacunca, potem poglej garancijske pogoje štacune). Za eSim mislim, da ima samo A1, Telekom nwm, telesmeh pa 100% nima esim

misticnimrk ::

Na mediamarkt trenutno nimajo tega telefona :(
Na mobileshop je slabih 500 € (478). Nevem, a so cene tako poskočile?
Na sploh ga je težko dobit (po normalni ceni) imam občutek.

Drugače pa se mi zdi nekako v tem rangu do 500€ 4a 5g precej smiselna izbira.
Edina resna slabost, ki jo vidim je to, da ima sorazmerno majhno baterijo in za SD765G upam da se bo dobro ustaral.
Plusi so še osnovni android z dolgo podporo, dobra kamera, odklepanje s prstnim odtisom na zadnji strani, 3.5 jack...

Da odgovorim glede eSIM - Telekom in A1 imata podporo.

Bi pa vprašal kako ste kaj v praksi zadovolni z glasnostjo / kvaliteto zvoka?

PrimozR ::

thebaloh je izjavil:

Kako je z garancijo, če ga kupim preko Cheaper&More se potem obrneš direktno na trgovino kjer si ga naročil?
Se ga je morda kdo naveličal pa bi ga prodal :)

Poslati ga mora nazaj nekdo z nemškega naslova, vsaj pri MediaMarktu.

Enkrat sem šel skozi to (UK Play Store) in ne grem nikoli več. Recimo, da garancije ne boš potreboval, ampak po drugi strani sem po skoraj točno enem letu vsakič reklamiral (vedno samo prvi primerek, zamenjava je bila v akciji dve leti oz. trojka trenutno dodatno leto) Nexus 4, Nexus 5X in Pixel 3.

Po mojem mnenju mora biti garancija enostavno rešljiva. Na Amazonu je celo preveč enosavna, ko je crknil fotič na Pixlu, sem poslal mail kaj narediti in v 15 minutah dobil nazaj avtomatski mail z return labelom, kjer sem imel en teden časa, da telefon pošljem nazaj. Ko so ga prejeli, sem dobil nazaj kupnino. Potem se je pa začela kalvarija z iskanjem nadomestka, kar je trajalo ~1 mesec. Če bi prej vedel, da bom dobil vrnjeno kupnino, bi seveda prej kupil nov telefon in šele nato vrnil starega Amazonu, ker je povratek nazaj na Nexus 4 kar boleč :)

dominuspro ::

misticnimrk je izjavil:

Na mediamarkt trenutno nimajo tega telefona :(


Jaz vidim, da ga imajo in je cena 419€.

misticnimrk ::

Mediamarkt.de ima, res je.
Mislim, da ga bom kar vzel.

thebaloh ::

Ima morda kdo Pixel 2XL ki bi ga prodal, lahko je tudi v slabem stanju potreboval bi ga v bistvu le toliko da si naredim sync z novim Pixel 5. Na mojem mi je odpovedal povezovalnik kabel med aparatom in matično.
No v bistvu sem ga dal na servis pod popravilo kamere pa se jim je ponesrečilo in ekran je praktično ne uporaben, kasneje je potem odpovedal še flat kabel za tuch.

fotka iz po servisu.
https://photos.app.goo.gl/63jna1d3jj1ci...

PrimozR ::

Am... A nimaš zadeve syncane v Googlov Mothership? Jaz se vedno samo prijavim z Google accountom v (nov oz. factory resetan, nima veze) telefon pa se praktično vse postavi nazaj.

FireSnake ::

acookook je izjavil:

Preveri Kommadata mobi trgovina, so pa cene vesele.


Hvala, sem pogledal:
https://mobitrgovina.com/izdelek/google...

Ja, cene so neprimerno preveč napihnjene.
100€ več, kot v tujini, bi jim še dal.
Tako pa izgleda, da bo treba naročiti iz Nemčije.
««
28 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32150521 (1891) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
889746 (6622) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146382 (2642) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
4410125 (7136) blackbfm

Več podobnih tem