» »

Google Pixel

Google Pixel

««
2 / 69
»»

Jerry000 ::

Ne vem, jaz SD kartice nisem niti malo pogrešal na Nexus 4, tudi zdaj jo ne bi pogrešal. Stereo zvočniki? Ne rabim, baterija? Mam zdaj slabšo OnePlus X pa mi skoraj 2 dni drži. Cena? Jebi ga, je dražje, ampak če mi bo telefon deloval 3 leta, bom pač vzel + všeč mi je. Kamera oziroma fotkič je zame velik + da so ga tok izbolšal. Poleg vsega, dobival bom redne updejte kar mi je bilo na N4 top.

Egidij88 ::

Ja, boš povedal glede updejtov čez kakšno leto. Jaz lahko danes rečem, da imam Nexus 5X in nimam najnovejšega, kar Google lahko ponudi.

http://www.androidpolice.com/2016/10/04...

Kaj vse dobim in ne dobim, ko pride 7.1 OTA. Texas v glavnem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

matija14 ::

Dober quote iz AndroidAuthority:

That price sounds familiar, and that's a big deal for two reasons - yes, the Google Pixel seems to be squarely targeting the iPhone crowd with offerings that are obviously different from Apple's phones but are valued at the same high price point. Google fans may flock to the Pixel, as it is the only place to get what is Google's furthest evolution of Android yet. However, the price also somewhat alienates any of the users that were hoping for another year of at least somewhat affordable Android - whereas last year's Nexus phones had a premium offering that was supplemented by a lesser but more affordable complement, the opposite is true this year - to get the best, you'll have to pay the premium.

Jerry000 ::

To nisem vedel da 5X nima vsega kar google ponuja. V času nexusov je bilo rečeno da boš 2 leti up to date z androidom. Glede an Pixel in ceno bu upal, da se doda še kakšno leto zraven. Vsekakor pa počakam na kakšen review in upal da bo pri nas na policah da ga lahko grem prijet v roke (telefon). Ker roko na srce, začetni hype me je prijel, prvi vtisi so mi všeč, me ne motijo stvari kot sem jih omenil. Bom pa dal času čas da vidim kako bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

scipascapa ::

Jerry000 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

zakaj boš dajal tok denarja za tak jajc?

Ker lahko?


ker glup odgovor, saj lahko tudi skočiš z letala brez padala, pa ne boš, ali?

Mavrik ::

Zakaj točno se ti pa zdi da bi se on (ali kdorkoli) moral tebi zagovarjati za nakup kosa elektronike? O.o
The truth is rarely pure and never simple.

flbroker ::

Glede na to da mi tale telefon zamenja laptop in tablico je potem verjetno vreden denarja ker imam vse v eni napravi. Sploh ko dobim zraven unlimited storage, pa se zraven xGB pri Amazon Prime, na telefonu ne rabim vec kot 32GB prostora. Na Nexus 5X je zaslon superb, obnasa se kot stylus ker risem in pisem na njem isto kot na samsungovi s2 stylus tablici. Pricakujem da bo izkusnja enaka ali boljsa na Pixlu. Nakup je opravljen, ?719 ni svoh za tako napravo glede na to da sem prezadovoljen z Nexusom.

Jerry000 ::

scipascapa je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

zakaj boš dajal tok denarja za tak jajc?

Ker lahko?


ker glup odgovor, saj lahko tudi skočiš z letala brez padala, pa ne boš, ali?

Glup odgovor za glup vprašanje...simple as that

flbroker je izjavil:

Glede na to da mi tale telefon zamenja laptop in tablico je potem verjetno vreden denarja ker imam vse v eni napravi. Sploh ko dobim zraven unlimited storage, pa se zraven xGB pri Amazon Prime, na telefonu ne rabim vec kot 32GB prostora. Na Nexus 5X je zaslon superb, obnasa se kot stylus ker risem in pisem na njem isto kot na samsungovi s2 stylus tablici. Pricakujem da bo izkusnja enaka ali boljsa na Pixlu. Nakup je opravljen, ?719 ni svoh za tako napravo glede na to da sem prezadovoljen z Nexusom.

Si v tujini da si ga naročil že?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

tikitoki ::

Jerry000 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

zakaj boš dajal tok denarja za tak jajc?

Ker lahko?


Pateticen argument. Lahko se tudi ruknes pred tovornjak, pa se nisem zasledil, da bi to ljudje v trumah poceli.

flbroker ::

Jerry000 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

zakaj boš dajal tok denarja za tak jajc?

Ker lahko?


ker glup odgovor, saj lahko tudi skočiš z letala brez padala, pa ne boš, ali?

Glup odgovor za glup vprašanje...simple as that

flbroker je izjavil:

Glede na to da mi tale telefon zamenja laptop in tablico je potem verjetno vreden denarja ker imam vse v eni napravi. Sploh ko dobim zraven unlimited storage, pa se zraven xGB pri Amazon Prime, na telefonu ne rabim vec kot 32GB prostora. Na Nexus 5X je zaslon superb, obnasa se kot stylus ker risem in pisem na njem isto kot na samsungovi s2 stylus tablici. Pricakujem da bo izkusnja enaka ali boljsa na Pixlu. Nakup je opravljen, ?719 ni svoh za tako napravo glede na to da sem prezadovoljen z Nexusom.

Si v tujini da si ga naročil že?


Ja, zivim v UK. Narocil sem Silver (modrega ni na voljo, ceprav ga niti ne bi imel ker zgleda malo cudno, mogoce je modra barva le za US trg) XL z 32GB za £719 pa tri mesce google music se dobim zraven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flbroker ()

kumer ::

problem je v tem, da je gooogle šel v high end segment, pozabil pa je na mid range
nexus so včsih bili poznani po dobrem razmerju cena/kvaliteta/čisti android
sedaj ko je cena šla v nebo, vsaj za mene niso več zanimivi ti tel...

LP

Jerry000 ::

tikitoki je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

zakaj boš dajal tok denarja za tak jajc?

Ker lahko?


Pateticen argument. Lahko se tudi ruknes pred tovornjak, pa se nisem zasledil, da bi to ljudje v trumah poceli.

Patetičen argument za patetično vprašanje...

kumer je izjavil:

problem je v tem, da je gooogle šel v high end segment, pozabil pa je na mid range
nexus so včsih bili poznani po dobrem razmerju cena/kvaliteta/čisti android
sedaj ko je cena šla v nebo, vsaj za mene niso več zanimivi ti tel...

LP

Seveda, ciljajo bolj na premium...googli so bli poznani po mid range telefonih, zdaj hočjo bit pa poznani za high range. Drugače pa čar androida...nabaviš drugega če ti Pixel ni ušeč in je predrag ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

System ::

Ciljajo bolj na premium ceno, ne telefon. Ker telefon res ni nek presezek, isto kot iPhone.
V praksi pa ti kitajec za 5x manj denarja nudi isto ali se boljso izkusnjo.

hojnikb ::

boljso izkusnjo sigurn ne.
#brezpodpisa

flbroker ::

Software je to kar prodaja Pixel, ne hardware ali dizajn.

seminal ::

Meni je pa malo zgrešena tale politika. No zgleda s temi poceni nexusi niso nič zaslužili. Imel 4, 5, sedaj 5x, vidim pa da bom šel naslednje leto na drugo ladjo(7S+) Punca ima 6S + in dela vse hitreje, sploh brskanje po spletu je tam instant pri mojem pa traja :D
5x ma premali ram, ker more velikokrat spraznit vmes, tako da sem razočaran, kamera je ok, čerapv brez OIS so videi konktretno bolj streseni, pa tale elektronski stablizatro je kurac, kaj ti to pomaga obrezovanje, fizično more bit prisotno. Baterija tudi bolj boga me zanima če bo dosegala 8-9ur SOT-a Iphona...
Pomoje je od tega pixla še note7 boljši, če bojo baterije porihtali.

System ::

Boljso izkusnjo ja, kakor za koga...Sem imel Nexus 5x pa je tudi bil katastrofa, sploh baterija.
Software oz. redne posodobitve pa ponavadi prinesejo zraven se kup napak, samo za to, da se nekateri palijo, da imajo najnovejsi build.
V praksi in delovanju pa ga komot nese kitajec z lolly.

Jerry000 ::

Men samsung sploh ne potegne, osebno so mi samsungi grdi ko šus...pa še touch wiz. Drugi iPhone sem razmišljal tudi malo...ampak mam že nekaj kupljenih appov in bi ob menjavi moral še 1x vse nabavit...tle se mi ustavi. Če bi se appe dalo prenest na iPhone bi mogoče poskusil z iPhonom

hojnikb ::

kitajci ti da pa polomljen rom brez updejtov. Pol se pa pejt
#brezpodpisa

System ::

Jaz nisem dobil polomljen ROM na kitajcu, mas isto OTA stable update in pa na developer ROMu update na cca 2 tedna. Je pa res, da nimas slovenscine, ce ne flashas neuradnega eu ROMa. Samo potem ti se vedno ostanejo cenejsi telefoni v prosti prodaji, ki so dovolj dobri za povprecnega uporabnika.

hojnikb ::

mogoče kak priznan kitajc ala xiaomi. Kakšen noname pa pozabi na kake upgrejde.
#brezpodpisa

shadeX ::

Mavrik je izjavil:

Zakaj točno se ti pa zdi da bi se on (ali kdorkoli) moral tebi zagovarjati za nakup kosa elektronike? O.o


Če je že komentiral, naj vsaj obrazloži zakaj se mu zdi Pixel najboljši nakup. "Ker lahko", na tehničnem forumu ne deluje. Žal.

Po njegovih komentarjih sodeč, nima sploh pojma kaj sploh govori, še manj pa zna argumentirat svoje trditve.

@Jerry Sorry buddy. Ya know I love ya ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

System ::

hojnikb je izjavil:

mogoče kak priznan kitajc ala xiaomi. Kakšen noname pa pozabi na kake upgrejde.

Ja mas prav, sej ziher ni slab telefoncek ta pixel, samo za tako ceno mislim, da imas vec boljsih opcij. Mi je pa nekak logicno zakaj je tako.

hojnikb ::

seveda, za tak se najdejo bolši telefoni hw wise.
#brezpodpisa

Jerry000 ::

shadeX je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Zakaj točno se ti pa zdi da bi se on (ali kdorkoli) moral tebi zagovarjati za nakup kosa elektronike? O.o


Če je že komentiral, naj vsaj obrazloži zakaj se mu zdi Pixel najboljši nakup. "Ker lahko", na tehničnem forumu ne deluje. Žal.

Po njegovih komentarjih sodeč, nima sploh pojma kaj sploh govori, še manj pa zna argumentirat svoje trditve.

@Jerry Sorry buddy. Ya know I love ya ;)

Dobr no, si bom vzel mal časa, tole mi je mal bol všeč "vprašanje" kot zakaj mislš zapravlat za ta jajca :). Zakaj se mi zdi dober nakup? Predvsem zato, ker imam jaz osebno rad vse redne updejte, bil nekoč na Nexus 4 in mi je blo top. Zakaj boljši Pixel od 5X? Ker pri 5X me je RAM odvrnil...ja 2GB je dost, ampak dons jih pa že veliko jamra da se mašini pozna podhranjenost RAMa. Drugo zakaj Pixel, ker je pač frišen telefon in ker imam denar in ker sem lani rekel da bom počakal naslednje leto da si nabavim googlov mobi. Zdej pa eno je začetni hype kateri me je iskreno rečeno malo prevzel, drugo pa je da bom počakal da se v meni hype umiri in da vidim telefon v živo in kakšen review da mi potrdi mojo odločitev (ali odkloni). Design telefona mi je všečen (zadaj oni gloss mi je malo tko tko ampak mi ni deal breaker). Baterija je OK (zdej mam slabšo in mam dost), kamera če je res taka kot pravjo je zame to TOP. Verjetno ne bo najboljši nakup, bo pa subjektiven (zame dovolj). Ja, za isti denar dobim S7 kateri ma zame najgrši design telefona ter Touch Wiz in ja, za ta denar dobim iPhone vendar ker imam (sem že napisal) nekaj kupljenih appov, jih ob menjavi na iPhone zgubim in jih moram še 1x nabavit. Kar je no go.

Here you go buddy :), tolk zaenkrat na hitro

hojnikb ::

a pri teh flagship telefonih že obstaja kak aosp rom, da nebi mel crap kamere ?
Ker last time i checked je pri upgrejdu na kakšen cyanogenmod ali kej takega šla kvaliteta kamere dost dol. Vsaj pri svoji s4 to opažam
#brezpodpisa

Formula 1 ::

hojnikb je izjavil:

boljso izkusnjo sigurn ne.

Tudi enake najbrž ne ampak ampak je pa vprašanje če je 5X slabša ;) No ja jaz bom kampiral na Nexusu 5X, pričakujem da bodo fantje iz XDA kaj načarali s temi launcherji ki so na Pixlu. Jaz toliko ne bi dal za telefon ampak zagotovo jih bodo kar nekaj prodali.

hojnikb ::

je pa kr ironično ime; pixel, gor pa 1080p ekran :)
#brezpodpisa

Jerry000 ::

Formula 1 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

boljso izkusnjo sigurn ne.

Tudi enake najbrž ne ampak ampak je pa vprašanje če je 5X slabša ;) No ja jaz bom kampiral na Nexusu 5X, pričakujem da bodo fantje iz XDA kaj načarali s temi launcherji ki so na Pixlu. Jaz toliko ne bi dal za telefon ampak zagotovo jih bodo kar nekaj prodali.

Tako kot vedno (se mi zdi) na 1 let menjat telefon se mi ne zdi velik upgrade (razen če menjaš znamke npr iz samsung na HTC itd.). Če si lani nabavil 5X, se ti ne splača na Pixel menjat, se ti pa bo splačalo čez 2 leti...morda. No vsaj men se takrat iz N4 ni splačalo na N5 menjat.

link_up ::

meni se ze stiri leta ne splaca menjati note 3, ker je popolnoma enako zmogljiv, kot najnovejsi.
In and Out

Dosan ::

Egidij88 je izjavil:

Btw, v US je Pixel exclusive na Verizonu. Pa bootloaderja se ne da odklenit. Pa Pixel Launcher naj vsaj za zdaj nebi prisel na Nexuse. Smeh.

Edit: vidim, da pixla tudi OIS nimata


Pa dejmo še mal resničnih dejstev v to temo. Pixel NI Verizon exclusive, je pa Verizon CARRIER exclusive. Vsak US citizen ga še vedno lahko kupi na Google store ali v Best Buy etc - unlocked.

Prav tako Pixel nima locked bootloaderja, to je samo klasična Verizon poteza (torej samo Verizon Pixli bodo imeli locked bootloader).

Modra barva je pa ZAČASNO US exclusive, pride tudi vsepovsod drugod, bo pa limited quantity povsod.

Jerry000 ::

Dosan je izjavil:

Egidij88 je izjavil:

Btw, v US je Pixel exclusive na Verizonu. Pa bootloaderja se ne da odklenit. Pa Pixel Launcher naj vsaj za zdaj nebi prisel na Nexuse. Smeh.

Edit: vidim, da pixla tudi OIS nimata

Modra barva je pa ZAČASNO US exclusive, pride tudi vsepovsod drugod, bo pa limited quantity povsod.

Tut če ne :P

Formula 1 ::

Jerry000 je izjavil:

Formula 1 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

boljso izkusnjo sigurn ne.

Tudi enake najbrž ne ampak ampak je pa vprašanje če je 5X slabša ;) No ja jaz bom kampiral na Nexusu 5X, pričakujem da bodo fantje iz XDA kaj načarali s temi launcherji ki so na Pixlu. Jaz toliko ne bi dal za telefon ampak zagotovo jih bodo kar nekaj prodali.

Tako kot vedno (se mi zdi) na 1 let menjat telefon se mi ne zdi velik upgrade (razen če menjaš znamke npr iz samsung na HTC itd.). Če si lani nabavil 5X, se ti ne splača na Pixel menjat, se ti pa bo splačalo čez 2 leti...morda. No vsaj men se takrat iz N4 ni splačalo na N5 menjat.

Ne bom menjal, telefone nekako obdržim 2 leti, le Motorolo moto G sem po letu in pol ker mi je letos začela najedati s premalo spomina.

Stipex ::

Torej dobili ste premium "Nexusa" z top HW sedaj pa vam spet ne paše, ker stane toliko kot ajfon, ki ima precej slabše specse?
Kvaliteta se plača. Pa ne mi prosim z raznimi kitajci, ker sem se že opekel. Nikoli več. Če zadeva nima stock Android se je nočem niti dotaknit s palico.

Imel sem že Nexus 5, nato razočaran nad baterijo in kamero sem šel na iPhone 5s. Ko je spet prišel nov Nexus - 5X sem zopet kupil Nexusa, nato pa razočaran nad podobnimi stvarmi sem zopet šel na iPhone - 6s.
(N6 in N6p sta mi bila prevelika)

Nexus me je vsakič znova razočaral z slabo kvaliteto izdelave, slabimi shity volue gumbi (N5, N5X), zanič zvočnikom (N5 in N5X), slabo - počasno kamero (N5) in slabšim sprejemom signala (N5 in N5X).
Google Pixel Phone (Quite Silver) me bo mogoče celo prepričal v nakup in to da se ga ne znebim v bližnji prihodnosti :) Končno bomo lahko imeli vanilla Android na zmogljivi, kompaktni, premium napravi.

Edino ne štekam tega marketinga z unlimited storagem za slike. Saj je sedaj tudi tako, če uporabljaš Google Photo app in nekoliko zmanjšano kvaliteto slike... kaj je tu novega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stipex ()

Jerry000 ::

Novega je to da imaš original kvaliteto slike (RAW ali navadno) brez da izgubiš kvaliteto. Tiste slike ko shrani za free niso ravno kvalitetne.

dr.Akula ::

A ti kao vidiš razliko med tistimi, ki ti jih prekonvertira in originalnimi?
ni podatka

Jerry000 ::

Ja, je slika dosti slabsa (za FB je ok, za vec pa ne)

Dosan ::

dr.Akula je izjavil:

A ti kao vidiš razliko med tistimi, ki ti jih prekonvertira in originalnimi?


Zastonj backup velja tudi za 4K video.

gapipro1 ::

Prvi review-ji so začel prihajat in zgleda da je vse ok s telefonom.




Kdo že ve, če se ga bo dalo naročit pri nas kje? ali samo iz tujine?

Cancer ::

Ja, v Ameriki, kjer je cena za Pixel 650 dolarjev. Ne pa pri nas ko je cena 750€. Ne moreš primerjati tega.

Google se gre iPhone segment, medtem pa izpade kot nek bebav poizkus premiuma.

gapipro1 ::

Zakaj bi bil Pixel bebav poizkus?

Razen fizičnega designa je vse vidit ok.

Mavrik ::

gapipro1 je izjavil:



Kdo že ve, če se ga bo dalo naročit pri nas kje? ali samo iz tujine?


Verjetno bi se splačalo malo potežiti operaterjem.
The truth is rarely pure and never simple.

Jerry000 ::

So far so gut. Zdej sam še upam da ga bo Telekom dobil...to bo pa itq (če bo) drugi mesec ali pa decembra

Cancer ::

gapipro1 je izjavil:

Zakaj bi bil Pixel bebav poizkus?

Razen fizičnega designa je vse vidit ok.


Koliko časa Google podpira svoje produkte, 18 mesecev? Apple jih po 3-4 leta. Že res da telefon ni po tem času več tako hiter, je pa dober občutek da boš lahko imel telefon še dolgo časa, preden bo absolete. 18 mesecev je smešno kratek čas.

Pri Googlu je še par mesecev nazaj bil glavni produkt Nexus, za katerega so obljubljali prve posodobitve. S prihodom Pixla, je Google spremenil mnenje. Android 7.1 pride na Nexuse šele konec leta kot Developer Preview, na Pixel telefonih pa bo posodobitev že prej.

Google se je s takimi odločitvami zameril pri tistih, ki so do sedaj imeli Nexus telefone. Izgubili so precej zaupanja. Kdo pravi, da se ne more isto zgoditi s Pixlom, kar se je z Nexusi?

Mavrik ::

Za Pixla je podpora 24 (upd.) / 36 (sec.) mesecev.
The truth is rarely pure and never simple.

Cancer ::

No, so spremenili. Super. Je pa še vedno za moje pojme premalo.

Jerry000 ::

Mavrik je izjavil:

Za Pixla je podpora 24 (upd.) / 36 (sec.) mesecev.

Je to res? Imaš kakšen dober vir? Če je to res je to super.

pirlo ::

Jerry000 je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Za Pixla je podpora 24 (upd.) / 36 (sec.) mesecev.

Je to res? Imaš kakšen dober vir? Če je to res je to super.

Na njihovi strani pri telefonu. Pa že sedaj pri Nexusih je tako.

Cancer je izjavil:

Koliko časa Google podpira svoje produkte, 18 mesecev? Apple jih po 3-4 leta. Že res da telefon ni po tem času več tako hiter, je pa dober občutek da boš lahko imel telefon še dolgo časa, preden bo absolete. 18 mesecev je smešno kratek čas.

S tem, da pri Googlu je razlika glede na Apple tudi tu, da se vse aplikacije posodabljajo tudi, če ne dobiš nove verzije operacijskega sistema. Pa tudi ostali razvijalci še dolgo časa podpirajo stare verzije sistema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirlo ()

Mavrik ::

Jerry000 je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Za Pixla je podpora 24 (upd.) / 36 (sec.) mesecev.

Je to res? Imaš kakšen dober vir? Če je to res je to super.


Pod tech specs piše:

OS
Android 7.1 Nougat
Two years of OS upgrades from launch
Three years of security updates from launch


Meni bi bilo sicer ljubše če bi vsaj tri leta uspeli nadgraditi tudi OS.
The truth is rarely pure and never simple.

Jerry000 ::

Sorry, malo me je zaneslo. 24 je že sedaj pri nexusih ja, upal sem na 36mesecev update support. 2 leti za tako mašino (pixel) in ceno bi pričakoval minimum 3 leta...

««
2 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32149156 (526) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
889070 (5946) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146267 (2527) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
449970 (6981) blackbfm

Več podobnih tem