» »

Google Pixel

Google Pixel

««
6 / 70
»»

DrDeeJay ::

a se komu k ma pixla zdi, da se full hitro segreje?

Ma kdo k ma pixla mogoče inštalirano tudi aplikacijo Preveri račun? Men se zdi, da ta aplikacija na pixlu full dolgo fokusira...je na začetku full časa megleno vse...in se posledično ne da prebrati črtne kode. Včasih je treba probat večkrat. Pri uradnem appu za kamero pa s tem ni problema...

Zurbum ::

Lahko kdo od lastnikov Pixel-a preveri, ali drži, da nobena fotka naložena iz Pixla ne kuri prostora?

http://m.androidcentral.com/how-google-...


Uradno piše, da le fotke in videji narejeni s Pixlom ne kurijo placa.

Tinaamalaa ::

Kako ne kurijo placa? Ce se v oblak uploadajo in izbrisejo iz diska edino...
Nikjer v clabku to ne piše...imaš neomejeno prostora za shranjevanje slik, ce nalagas iz Pixla

Mavrik ::

Zurbum je izjavil:

Lahko kdo od lastnikov Pixel-a preveri, ali drži, da nobena fotka naložena iz Pixla ne kuri prostora?

http://m.androidcentral.com/how-google-...


Uradno piše, da le fotke in videji narejeni s Pixlom ne kurijo placa.


Drži ja. Na telefonu v nastavitvah (tam kjer je ponavadi preostali prostor) piše "Full resolution photos & videos uploaded from your Pixel device will get unlimited storage."
The truth is rarely pure and never simple.

Zurbum ::

Mislil sem na plac v cloudu. Kolikor berem je uradna razlaga, da so le fotke in videji narejeni s Pixlom deležni tega bonusa, v tistem članku zgoraj pa avtor pravi, da to velja za vse kar se naloži v cloud iz Pixla.

Zanima me, če si na Pixla dam vse moje fotke in iz njega to shranim v cloud, ali bom deležen neomejene shrambe v originalni obliki ali ne?

Mavrik ::

Načeloma ja, aplikacija namreč ne loči med slikami posnetimi s kamero in z drugih virov. Čeprav če boš naložil 600GB RAW slik boš verjetno mel probleme z Googlom :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Zurbum ::

Hvala za info :)
poraja se mi edino vprašanje, ali bo Google ta bombonček v nekem trenutku ukinil ali ne...

Chromebook-i so free space dobili le za 2 leti.

Buddah ::

Iščem podatek o dosedaj prodanih Pixel napravah. Nič konkretnega ne najdem...
Ima morda kdo kak podatek glede tega? Koliko je bilo prodanih oz.ali je Pixel popularen pri kupcih.

Tinaamalaa ::

Malo več kot pol milijona je bilo prodanih do zdaj. S7 je ze vec kot 30 milijonov prodanih...

dr.Akula ::

Buddah je izjavil:

Iščem podatek o dosedaj prodanih Pixel napravah. Nič konkretnega ne najdem...
Ima morda kdo kak podatek glede tega? Koliko je bilo prodanih oz.ali je Pixel popularen pri kupcih.

Še vedno je toliko popularen, da ne morejo zagotavljati sprotne zaloge, še posebej za XL verzijo.
ni podatka

Mavrik ::

Google se je baje precej zaračunal okoli popularnosti in povpraševanja niti približno ne dohitevajo: http://www.theverge.com/2017/1/18/14315... .

To bi naj bil tudi razlog za bedno dobavljivost v EU - v večini držav še vedno ni na voljo :/

Izgleda da bodo uspeli prodati okoli 3 milijone naprav v letu.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Jerry000 ::

Šalabajzeri...ka so pa pričakovali? Da bo 10 naprav kupljenih? Sej so pa ja oglaševal da je top šit in oh in sploh. Pol so pa še ceno dvignal sky high...prehiteli Apple v ceni...men se to zdi mal to much

Buddah ::

Zanimivo! Me zanima ali povpraševanja ne dohitevajo zaradi velikega števila naročil...ali zato ker supply side šibek. Glede na to kako počasi se vse skupaj odvija verjetno second hand Pixla še dolgo časa ne bo na voljo za 400e. Ohhh!
Kako ste lastniki kaj zadovoljni s telefonom?

Tinaamalaa ::

Povpraševanja ne dohitevajo, ker imajo premalo zaloge...kako lahko veliki igralci Samsung, Apple, Huawei, Xiaomi...pa prodajo vsaj 10x vecje količine.
Telefoncek naceloma ni slab... Sicer dizajn meni osebno ni ravno povšeči.

DrDeeJay ::

Buddah je izjavil:

Zanimivo! Me zanima ali povpraševanja ne dohitevajo zaradi velikega števila naročil...ali zato ker supply side šibek. Glede na to kako počasi se vse skupaj odvija verjetno second hand Pixla še dolgo časa ne bo na voljo za 400e. Ohhh!
Kako ste lastniki kaj zadovoljni s telefonom?


Men je telefon top...res ni "najlepši" ampak itak je skoz v ovitku ;)

Je pa po pričakovanjih...hiter, odziven, dela vrhunske fotke (tudi ponoči).

Če se ti ne mudi nujno se vseen mogoče splača počakat drugo generacijo (da bo dodan waterproof, mogoče wireless charging, Bezel-less oblika) itd...al pa počakat na to kakšen bo Samsung Galaxy 8. Trend bo letos očitno šel v telefone pri katerih se bo ekran raztezal od roba do roba.

jaz sem pač rabil nov telefon z dobrim fotičem in hotel stock experiance. Glede na to...je bil Pixel edina logična izbira.

Jerry000 ::

Kar pa mene jezi je pa to da google store še vedno ni v SLO...pa spotify ampak ok to je drugo. Izhajal bodo top telefoni, a dobit jih ne bomo mogli direktno...samo preko ebay (dražje) ali če bomo v tujini. Upam da uredijo Google store tudi pri nas...pa spotify :P

Modri dirkač ::

Saj ga tudi še lep čas ne bo, tako kot apple store-a ne bo.
Briga njih za tako mali trg ...
Everybody lies!

Jerry000 ::

Modri dirkač je izjavil:

Saj ga tudi še lep čas ne bo, tako kot apple store-a ne bo.
Briga njih za tako mali trg ...

Apple store ni, samo mamo trgovine ki hitro ponudijo nove applove naprave...za google pa nič. Mogoče sem se narobe izrazil, rad bi da slovenija dobi google naprave tako kot imamo za apple.

DrDeeJay ::

http://www.androidcentral.com/google-st...

sedaj si ga lahko naročite tudi v nemčiji (s slovenskim google play accountom in kreditno kartico)...samo, če se ne motim ga je možno poslati zgolj na naslov v državo preko katerega stora je bil kupljen.

Tu pa pridejo prav storitve kot je http://www.borderlinx.com/SI/en/

Jerry000 ::

DrDeeJay je izjavil:

http://www.androidcentral.com/google-st...

sedaj si ga lahko naročite tudi v nemčiji (s slovenskim google play accountom in kreditno kartico)...samo, če se ne motim ga je možno poslati zgolj na naslov v državo preko katerega stora je bil kupljen.

Tu pa pridejo prav storitve kot je http://www.borderlinx.com/SI/en/

Se sploh splača? Tole kar so nrdil je krneki...če poznam nekoga v nemčiji bi pač prej on nabavil namesto mene in potem po pošti poslal...sedaj je enako le da jaz kupim...znanec vseeno dobi in more poslat. Naj google raje omogoči worldwide pošiljanje....sej pa majo še kje skladišča al ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

celebro ::

Je lažje naročiti iz nemškega amazona. Dobiš za isto ceno.

Jerry000 ::

Na ebay je še ceneje :)

DrDeeJay ::

z nemškega amazona mislim, da tud ne pošiljajo v Slovenijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DrDeeJay ()

celebro ::

Odvisno od prodajalca. Jaz sem moral ročno iz seznama izbrati takega, ki je poslal v Slovenijo - Amazon prikaže najcenejšega, ne pa najcenejšega, ki pošilja na tvojo lokacijo.

Buddah ::

Ima kdo 32gb verzijo in lahko pokomentira storage? Določeni US review-i poudarjajo da je 128gb skorajda nujen. Trenutno shajam z 16gb storage-a...bi pa seveda prijalo imeti več!

Infinity ::

Buddah je izjavil:

Ima kdo 32gb verzijo in lahko pokomentira storage? Določeni US review-i poudarjajo da je 128gb skorajda nujen. Trenutno shajam z 16gb storage-a...bi pa seveda prijalo imeti več!



Jaz imam 32gb XL verzijo in nimam nobenih problemov, trenutno imam še 10gb fraj.
Fotkam kar dosti (Photos mi po 1 mesecu slike iz naprave odstrani), glasbo streamam iz Play Music, tako da mi ta nič placa ne zasede, ostalo pa zasedejo aplikacije in sistem.

LPi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infinity ()

Mavrik ::

Buddah je izjavil:

Ima kdo 32gb verzijo in lahko pokomentira storage? Določeni US review-i poudarjajo da je 128gb skorajda nujen. Trenutno shajam z 16gb storage-a...bi pa seveda prijalo imeti več!


Jaz mam na 128G verziji zasedenih 42GB in še to večinoma samo ker ne brišem 4K posnetkov. Tako da nekega problema z 32G ni - edino fotoaparat in videi bodo hitro to požrli če boš ogromno slikal.
The truth is rarely pure and never simple.

Buddah ::

Na svojem M8 sem navdušen nad front facing zvočniki...kakšen je glede audio izkušnje Pixel? Verjetno se z "boom sound"-om ravno ne more primerjati? Sicer...zadovoljivo?

Mavrik ::

Zvočniki so ok, sam niso tako zelo dobri kot so bili na mojem M7 recimo. Pa pozicija je taka da če gledaš video v landscape jih hitro pokriješ.
The truth is rarely pure and never simple.

klinker ::

Samo zvocniki na M7 in 8 so bli samo kricaci, kvaliteta zvoka pa zal nikakva.

Dober dan ::

Vsi nalagate fotke v googlov oblak?

Egidij88 ::

Jaz ja. Zastonj in neomejen auto-backup.

Mavrik ::

Dober dan je izjavil:

Vsi nalagate fotke v googlov oblak?


Jap, Photos so eden najboljših Googlovih produktov.
The truth is rarely pure and never simple.

Dober dan ::

Jaz se močno zanimam za nakup pixel telefona, sploh je fajn ta opcija z google photos. Ampak na netu sem nekaj bral, da je politika nekaj fejlana. Bom poizkusil tudi sam. Če pri uploadu slik izberem opcijo high in ne original size, ostane slika vseeno originalne velikosti, če telefon dela slike z 12MP? Nekje sem zasledil, da naj bi google zmanjševal samo slike, ki so večje od 16MP?

PINki ::

Kolikor vem ima le Pixel exclusive možnost, da vse slike in posnetke shranjuje brez kompresije, torej original quality. Vsaj tako je bilo ob izidu, dvomim tudi, da so spremenili politiko, ker to naj bi bil feature, da je naprava bolj privlačna za kupce.

Mavrik ::

Dober dan je izjavil:

Jaz se močno zanimam za nakup pixel telefona, sploh je fajn ta opcija z google photos. Ampak na netu sem nekaj bral, da je politika nekaj fejlana. Bom poizkusil tudi sam. Če pri uploadu slik izberem opcijo high in ne original size, ostane slika vseeno originalne velikosti, če telefon dela slike z 12MP? Nekje sem zasledil, da naj bi google zmanjševal samo slike, ki so večje od 16MP?


Če imaš v Google Photos nastavljeno "high quality", ti bo strežnik vse slike preko 16MP pomanjšal na 16MP. Nekoliko tudi rekompresirajo JPEGe, sam razlika ni opazna. Če boš dal gor video, bodo vsi videi preko 1080p zmanjšani na 1080p.

Če imaš Pixla te opcije v nastavitvah sploh več ni - slike se vedno nalagajo v polni kvaliteti.
The truth is rarely pure and never simple.

Jerry000 ::

Js bi pixel sam zarad tega nabavu :P

Dober dan ::

Slike pod 16MP pa pusti v orogonalni kvaliteti? Danes imajo skor vsi telefoni 12MP. Tudi meni je to všeč in razmišljam, da bi nabavil pixla. Za zlovdat imam cca 100GB slik xD

Mavrik ::

Verjetno bo ceneje kot Pixel to da preprosto plačaš un denar za 100GB storaga na GDrive ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Dober dan ::

Sj po moji kmečki logiki tk ni neke fore pri nalaganju slik, razen pri videu. Tudi pixel ima samo 12MP kamero, tak da plus naredi samo 4K video. Če se prav razumem, ne bi smelo biti razlike pri nalaganju slik med high in original prepisom.. :)

starboi ::

Ko je pred vrati naslednik Pixla ni nobene logike v kupovanju lanskoletnega še vedno težko dobavljivega modela .

Mavrik ::

"Pred vrati" - morda boš ga lahko dobil januarja 2018.
The truth is rarely pure and never simple.

starboi ::

Imaš popolnoma prav , ampak bi priporočal vseeno da si preberete nedavni zanimiv članek na strani androidpolice na to temo :

http://www.androidpolice.com/2017/05/01...

Jerry000 ::

Ja, sam novi pixel bo glih tko dobavljiv kot stari - tezko. Cena bo pa spet visoka, stari pixel pa malo nizka cena. Ce ne poznas koga v nemciji potem je nabava pixla jebena. Slovenijo pa tko ne bodo podprli se kmalu

dr.Akula ::

Pomojem tudi nima smisla nabavljati trenutnega Pixla, članek ki ga je linkal starboi lepo opiše razloge. Samo poglejte te preterane stranice spodaj in zgoraj, pa pojdite potem gledat Galaxy S8, kar bo najbrž postalo standard za telefone v prihodnje. Čez leto ali dve se vam bo zdel Pixel več kot smešen. Če imate možnost počakajte še par mesecev da vidite kakšen bo Pixel 2. Če jim rata zrihtati dobavljivost in vam bo všeč, ga vzemite. Do takrat bo zunaj tudi OnePlus 5, ki je tudi opcija za pure Android.
ni podatka

Mavrik ::

Tole jamranje čez rob spodi odzgoraj pa je verjetno najbolj debilen argument kar sem ga kdaj videl v zadnjih dveh letih. Se mi zdi da to predvsem moti vse druge ljudi ne pa tiste ko telefon dejansko primejo v roke.

S8 je pa seksi in bo tako ostal naslednjih 6 mesecev dokler ne bodo začeli vsi po vrsti štekati in piti baterijo zaradi crappy Samsung softwara.
The truth is rarely pure and never simple.

dr.Akula ::

Mavrik je izjavil:

S8 je pa seksi in bo tako ostal naslednjih 6 mesecev dokler ne bodo začeli vsi po vrsti štekati in piti baterijo zaradi crappy Samsung softwara.

Nisem priporočal da kdorkoli kupi SG8 in imam enako mnenje glede Samsungove preobleke. Zdaj grem pa natlačit slamo nazaj v strašilo.
ni podatka

noob96 ::

Kje se da kupiti Pixel/XL in pa dvojko ki bo prišla ven. Bo možen nakup v SLO?

Jerry000 ::

Se mi zdi da ne...google ne podpira slovenije. Drugače pa lanski model dobiš na ebay.

Nejkoy ::

Kdo kupil pixel? Zadovoljen s telefonom? Kje ga kupiti?

lp
««
6 / 70
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32150913 (2283) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
889959 (6835) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146419 (2679) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
4410162 (7173) blackbfm

Več podobnih tem