» »

"Hočem mali Android telefon"

"Hočem mali Android telefon"

blink ::

mr_chai je izjavil:

Jaz bi šel raje nazaj v obdobje pred mobiteli. Takrat si bil od določeni uri na nekem vogalu, kjer smo se zbirali. In si šel pogledat, če je kdo tam in si ga srečal in si reku "Živjo!!" Zdej pa vsi sam v ekrane bulte in to je lajf ?


A takole? https://www.sadanduseless.com/evil-ipho...

Vsaka mlajsa generacija poslusa od tastarih "pametovanja".

PrimozR ::

tiborrr je izjavil:

Pixel 6a (4a je še malo manjši) oziroma Iphone 13 Mini. Vse ostalo je druge klase.

Meni, uporabniku trojke, 6a relativno diši, ker je poleg bolj življenjskih dimenzij v primerjavi z vanilla šestko tudi vizir zadaj BISTVENO manj izrazit.

ZveeZ ::

Pa se cena je ugodna.

111111111111 ::

Ales je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Predvsem na androidu je bedna tipkovnica za majhne zaslone.

Katera? Imaš kup solidnih tipkovnic, med drugim tudi take, ki jim lahko sam prilagajaš razporede in velikosti tipk...

NIsem še našel tako dobre, kot je na iPhonih?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

PrimozR ::

Swiftkey?

Bolt ::

111111111111 je izjavil:


Predvsem na androidu je bedna tipkovnica za majhne zaslone.

111111111111 je izjavil:


NIsem še našel tako dobre, kot je na iPhonih?

Ti to mal trolaš ali si res tolk zabit da ne najdeš.
Glede na to kako "pametuješ" po celem forumu, torej trolaš kot ponavadi.
Na GP imaš nešteto raznoraznih tipkovnic, plus tega še cel kup identičnih iPhonu.
Na prvo žogo:
https://play.google.com/store/search?q=...

Tako da, šc trolček.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

MrStein ::

PrimozR je izjavil:


Kdor torej želi relativno majhen, žepabilen Android flagship, naj se vpiše na njegovi spletni strani:
https://smallandroidphone.com/


Tam omenja aplikacijo beeper , neki multiprotokol messanger, torej en app za Skype, Teams, IRC, Whatsapp itd

https://www.beeper.com/


A uporablja to kdo? Zgleda sicer da je v neki rani beta fazi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

energetik ::

Predvsem ne vidim razloga (oziroma je to verjetno dobiček), da proizvajalci ne naredijo vsaj 2 velikostnih razredov pri enaki zmogljivosti.

Tudi jaz takoj vzamem nekaj normalno zmogljivega v 4-4,5" dimenziji. Pisanje in delo mi je muka tudi na 6,5". Torej imel bi 4", ki bi ga lahko enostavno priklopil na docking z 2x27" ekranoma, dobro tipkovnico in miško. Ko sem zunaj, se itak samo prebere kak mejl, pogleda radarsko sliko ali odpre specialko z GPS, za to pa zadostuje tudi 4". Tudi kak hiter trejd na Binance gre komot na 4".
Te 6"+ cegli me ubijajo.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

PrimozR ::

MrStein je izjavil:

PrimozR je izjavil:


Kdor torej želi relativno majhen, žepabilen Android flagship, naj se vpiše na njegovi spletni strani:
https://smallandroidphone.com/


Tam omenja aplikacijo beeper , neki multiprotokol messanger, torej en app za Skype, Teams, IRC, Whatsapp itd

https://www.beeper.com/


A uporablja to kdo? Zgleda sicer da je v neki rani beta fazi.

Mam na 'to-do' da si postavim lokalno instanco na server (ker je free, njihov servis je pa plačljiv). Če/ko zrihtam, poročam. Predvsme zato, ker sem nedavno sprobal ene par aplikacij, ki v zavihke združi razne protokole (Franz in podobni), ampak so vsi imeli vsaj eno pomankljivost, poleg tega, da ne podpirajo Signala (sicer z razlogom, ker to nekako zahtevajo developerji Signala, da lahko nekako zagotavljajo varnost prometa med uporabniki).

energetik je izjavil:

Predvsem ne vidim razloga (oziroma je to verjetno dobiček), da proizvajalci ne naredijo vsaj 2 velikostnih razredov pri enaki zmogljivosti.

Tudi jaz takoj vzamem nekaj normalno zmogljivega v 4-4,5" dimenziji. Pisanje in delo mi je muka tudi na 6,5". Torej imel bi 4", ki bi ga lahko enostavno priklopil na docking z 2x27" ekranoma, dobro tipkovnico in miško. Ko sem zunaj, se itak samo prebere kak mejl, pogleda radarsko sliko ali odpre specialko z GPS, za to pa zadostuje tudi 4". Tudi kak hiter trejd na Binance gre komot na 4".
Te 6"+ cegli me ubijajo.

Ker je to avtomatično dvojni razvoj tako HW-ja kot SW updejtov, dvojna validacija vsega, dvojni tooling, dvojni SKU-ji za proizvajalce, trgovine, itd., torej dvojno vse, kupcev manjše variante je pa relativno malo. Pri iPhonu pičlih 10 %, pri Android verzijah vprašanje če ne bi bil ta delež še precej manjši. Na količinsko precej manjšo osnovo, torej se investicija v vse skupaj še toliko manj izplača.

Žal.

Tole z dockom je pa tako-tako... Android niti približno ni primeren za dekstop use, telefoni bodo po definiciji imeli težave z 2x27 (ker to zahteva 2 DP linka oz. en DP 1.4 link, če daisychainaš), itd. Ne bi bil presenečen, če bi DEJANSKO potreboval relativno zmogljiv HW zgolj za priklop monitorjev, kje je potem še software layer za to.

Mordaaaaaaa v prihodnosti, ko/če Google splavi Fuchsio oz. morda spari Android in Chrome OS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

111111111111 ::

Bolt je izjavil:


Ti to mal trolaš ali si res tolk zabit da ne najdeš.
Glede na to kako "pametuješ" po celem forumu, torej trolaš kot ponavadi.
Na GP imaš nešteto raznoraznih tipkovnic, plus tega še cel kup identičnih iPhonu.
Na prvo žogo:
https://play.google.com/store/search?q=...

Tako da, šc trolček.

Preizkusil sem že dve. Prosim usmeri me na točno tisto, ki je res dobra. Trenutno še nisem našel take, ki bi omogočala tako lepo pisanje kot tipkovnica na iphonu. Torej samo pametuješ s search funkcijo ali si katero od tipkovnic dejansko preizkusil?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Bolt ::

111111111111 je izjavil:

Bolt je izjavil:


Ti to mal trolaš ali si res tolk zabit da ne najdeš.
Glede na to kako "pametuješ" po celem forumu, torej trolaš kot ponavadi.
Na GP imaš nešteto raznoraznih tipkovnic, plus tega še cel kup identičnih iPhonu.
Na prvo žogo:
https://play.google.com/store/search?q=...

Tako da, šc trolček.

Preizkusil sem že dve. Prosim usmeri me na točno tisto, ki je res dobra. Trenutno še nisem našel take, ki bi omogočala tako lepo pisanje kot tipkovnica na iphonu. Torej samo pametuješ s search funkcijo ali si katero od tipkovnic dejansko preizkusil?

Ne nisem, samo tebe j v glavo trolček blesav. Jaz naj sedaj preizkušam namesto tebe te blesave tipkovnice!
Vau. Preizkusil je že dve. LOL
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

Meizu ::

:))

111111111111 ::

Bolt je izjavil:


Ne nisem, samo tebe j v glavo trolček blesav. Jaz naj sedaj preizkušam namesto tebe te blesave tipkovnice!
Vau. Preizkusil je že dve. LOL

Kakšno lepo izrazoslovje imaš. Tako je preizkusil sem že dve najbolje ocenjeni in ne dosegata iste učinkovitosti, kot itste na iPhonu. Očitno sem preizkusil 2 več kot ti.

Seveda nekateri mislite, da je to samoumevno, saj vendar piše v imenu aplikacije, da je takšna kot na iPhonu. Nekateri se pač ne spoznate na tehnologijo.

Še zmerljivke ti gredo slabo od rok. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

111111111111 ::

Bolt je izjavil:

Uporabniki z majhnimi telefoni imajo majhnega lulčka:))

Se ti moram opravičiti, očitno se res spoznaš na majhne telefone. :D Bom od sedaj naprej bolj upošteval tvoje mnenje, ker sem preveč obdarjen, da bi imel mali telefon. :P
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

murrieta ::

MrStein je izjavil:

PrimozR je izjavil:


Kdor torej želi relativno majhen, žepabilen Android flagship, naj se vpiše na njegovi spletni strani:
https://smallandroidphone.com/


Tam omenja aplikacijo beeper , neki multiprotokol messanger, torej en app za Skype, Teams, IRC, Whatsapp itd

https://www.beeper.com/


A uporablja to kdo? Zgleda sicer da je v neki rani beta fazi.


PrimozR je izjavil:

Mam na 'to-do' da si postavim lokalno instanco na server (ker je free, njihov servis je pa plačljiv).


Zadeva je matrix, izgleda, da so ga samo nasminkali preko clienta in naredili malo reklame za "kao" nov produkt.

https://matrix.org/

Postavis matrix in to je to. Ne vem zakaj bi nek sumljiv servis uporabljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

V-i-p ::

111111111111 je izjavil:

Bolt je izjavil:


Ne nisem, samo tebe j v glavo trolček blesav. Jaz naj sedaj preizkušam namesto tebe te blesave tipkovnice!
Vau. Preizkusil je že dve. LOL

Kakšno lepo izrazoslovje imaš. Tako je preizkusil sem že dve najbolje ocenjeni in ne dosegata iste učinkovitosti, kot itste na iPhonu. Očitno sem preizkusil 2 več kot ti.

Seveda nekateri mislite, da je to samoumevno, saj vendar piše v imenu aplikacije, da je takšna kot na iPhonu. Nekateri se pač ne spoznate na tehnologijo.

Še zmerljivke ti gredo slabo od rok. :D

Daj no 1...1 ne pretiravaj. Obnašaš se kot, da je eba yebena kur*eva tipkovnica vse na svetu in se brez iJapka tipkovnice telefona sploh ne da uporabljat. Tipkovnic je mali milijon, še več pa nastavitev. Od skina, do velikosti, prek oblike in čez oblike črk. Kaj za hudiča te muči al res samo drk*š s tem?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

111111111111 ::

V-i-p je izjavil:

Daj no 1...1 ne pretiravaj. Obnašaš se kot, da je eba yebena kur*eva tipkovnica vse na svetu in se brez iJapka tipkovnice telefona sploh ne da uporabljat. Tipkovnic je mali milijon, še več pa nastavitev. Od skina, do velikosti, prek oblike in čez oblike črk. Kaj za hudiča te muči al res samo drk*š s tem?

Ne vse, je pa velik del. Sem jo uporabljal na iPhone 6 in na androidu ne najdem/ne znam nastavit. To je bil dejansko samo moj komentar, da bo pri malem androidnem telefonu tipkovnica težava, Bolti pa je to eskaliral.

Bolj se mi zdi da ti in Bolti drkata, na mali telefon in tipkovnico.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Okapi ::

Še en ljubitelj malih telefonov tu.;)

Pred desetimi leti sem imel Xperia GO in bi takoj kupil še enega takega, če bi imel sodobno "notranjost".



Zdaj imam že par let Xperia XZ2 Compact, ki postaja že malo "utrujen", in se razgledujem, s katerim bi ga zamenjal. In ugotavljam, da je čedalje manjša izbira spodobnih malih modelov.

Se mi zdi, da bom vzel kar Xperia 10 IV, čeprav se mi zdi malo prevelik, in lahko bi bil malo zmogljivejši, kar se procesorja tiče. Predvsem zaradi baterije, ker v bistvu mi je pri telefonu to še najbolj pomembno - da zdrži en dan intenzivne rabe in ni treba proti večeru gledati, ali bo zdržal do konca, oziroma vedno s seboj nositi še en akumulator.

PrimozR ::

V-i-p je izjavil:

Daj no 1...1 ne pretiravaj. Obnašaš se kot, da je eba yebena kur*eva tipkovnica vse na svetu in se brez iJapka tipkovnice telefona sploh ne da uporabljat. Tipkovnic je mali milijon, še več pa nastavitev. Od skina, do velikosti, prek oblike in čez oblike črk. Kaj za hudiča te muči al res samo drk*š s tem?

iOS tipkovnica je po filingu precej drugačna od Android tipkovnic... To je precej dobro znano.

Meizu ::

Bolj gre za stvar navade... Ko sem jaz prešaltal iz iPhona na Android telefon sem tudi večinoma tipkal v prazno - ko sem se navadil je googlova tipkovnica čisto isti šmorn kot vse druge.

V-i-p ::

No, Meizu je povedal bistvo "krega".
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

PrimozR ::

Ja saj nisem nikjer rekel, da je ena slabša ali boljša. Rekel sem, da je občutek različen.

sekvap ::

vse to kar hočejo ima pixel 5. imel je tudi pixel 4 in 4a, imel je tudi pixel 3a in pixel 3.

uporabljam 3a, po treh letih dela kot urca, edino kar bi pri novih pogrešal je active edge. je ni bolj priročne stvari za utišat telefon.

z novo 6a so ga posrali. previsok in 180g :S. Sj ne da je 3a kaj nižji, ampak takrat ni bilo druge izbire.

moji pogoji OIS, mid range proc (high end samo kuri baterijo) cca 145mm višine, pod 150g in plastika za ohišje

Meizu ::

PrimozR je izjavil:

Ja saj nisem nikjer rekel, da je ena slabša ali boljša. Rekel sem, da je občutek različen.


Edina stvar, ki sem jo opazil med googlovo in iphone tipkovnico je to, da ima iphonova malenkost bolj kockasto oblikovane tipke, medtem ko so googlove ožje in višje. Mogoče je takole iz prve iPhonovo malo laže zadeti - ampak to lahko rešiš z drugo tipkovnico na androidu. Steklo je steklo, touch senzorji so pa praktično že na vseh telefonih top shit.

PrimozR ::

ALgoritmi so drugačni. Iz izkušenj ti lahko povem, da sem kot dolgoletni uporabnik Swiftkeya na Androidu na iPhonu izgubljen. To seveda ne pomeni, da je iPhone tipkovnica slaba. Je pa opazno drugačna. In povsem predstavljam si, da ljudi ta razlika lahko zmoti. Če so še nagnjeni k jamranju, pa dobimo jamrače na forumih, kako je alternativa zanič. Namesto da bi počakali par tednov in se navadili.

sekvap 5ka je absolutno predraga, glede na to, kaj je, 4ka nima fingerprint readerja (sem pred dvema letoma cincal, a bi trojko al štirko, ko mi je trojka po enem letu crknila), 4a se pa ne spomnim, kaj me je že zmotilo. Mislim da to, da ima teleofn v bistvu slabši proc kot moja trojka. Joke's on me, 4a še ima SW podporo, trojka ne več :)

frogec ::

+1 za Xperia 10 IV, sem ga prednaročil.

Šel sem iz Xperia XA2 na Samsung A70 in nazaj na Sony Xperia 10 IV.
A70 je odličen, vendar:
- EQ za glasvo je slab
- Življenjska doba baterije je padla na 2-3h SOT po 2,5 letih (V redu, vendar sem moral napolniti dvakrat, trikrat na dan)
-Telefon je malo prevelik.
- Pomanjkanje 5G
-kamera je meh
- Telefon se približuje EOL

Zakaj sem izbral Xperia 10 IV:

-Fantastična življenjska doba baterije
-Android 12 (nadgradnja z A70)
-eSim in podpora za dvojno sim - (samo hibridni dvojni sim na A73 ali A53)
- micro SD kartica razširljiva
- Solidna kamere z OIS
- Kompaktni telefon
- blizu vanilla Androida
-Side sense izgleda kul in uporaben
-boljši zaslon gorilla glass victus (kot gorilla 5/6 na a53 ​​in a73)
-boljša medijska izkušnja (EQ in video predvajalniki)
- Približno 5 % več vsebine na zaslonu (samsung/xiaomi 2400 v primerjavi s sony 2520 slikovnih pik)
-Pred kratkim sem dobil slušalke XM4s, stilska odločitev
-ima dejanski proximity senzor -kolegi s telefoni xiaomi se ob klicih nenehno utišajo/mutajo
-Lahko živim brez visoke hitrosti osveževanja in 4k videoposnetkov (na telefonu z ločljivostjo FHD).

Valvoline ::

frogec je izjavil:

+1 za Xperia 10 IV, sem ga prednaročil.

Šel sem iz Xperia XA2 na Samsung A70 in nazaj na Sony Xperia 10 IV.
A70 je odličen, vendar:
- EQ za glasvo je slab
- Življenjska doba baterije je padla na 2-3h SOT po 2,5 letih (V redu, vendar sem moral napolniti dvakrat, trikrat na dan)
-Telefon je malo prevelik.
- Pomanjkanje 5G
-kamera je meh
- Telefon se približuje EOL

Zakaj sem izbral Xperia 10 IV:

-Fantastična življenjska doba baterije
-Android 12 (nadgradnja z A70)
-eSim in podpora za dvojno sim - (samo hibridni dvojni sim na A73 ali A53)
- micro SD kartica razširljiva
- Solidna kamere z OIS
- Kompaktni telefon
- blizu vanilla Androida
-Side sense izgleda kul in uporaben
-boljši zaslon gorilla glass victus (kot gorilla 5/6 na a53 ​​in a73)
-boljša medijska izkušnja (EQ in video predvajalniki)
- Približno 5 % več vsebine na zaslonu (samsung/xiaomi 2400 v primerjavi s sony 2520 slikovnih pik)
-Pred kratkim sem dobil slušalke XM4s, stilska odločitev
-ima dejanski proximity senzor -kolegi s telefoni xiaomi se ob klicih nenehno utišajo/mutajo
-Lahko živim brez visoke hitrosti osveževanja in 4k videoposnetkov (na telefonu z ločljivostjo FHD).

Kje si narocil ter za kolk cekinckov? Xperie ne dobis @bangood varijante brez carine in podobno. :) Ta telefon je prv resni kandidat za menjava mi a3, po reviewih absolutni sot rekorder med malcki.

Okapi je izjavil:

Še en ljubitelj malih telefonov tu.;)

Pred desetimi leti sem imel Xperia GO in bi takoj kupil še enega takega, če bi imel sodobno "notranjost".



Zdaj imam že par let Xperia XZ2 Compact, ki postaja že malo "utrujen", in se razgledujem, s katerim bi ga zamenjal. In ugotavljam, da je čedalje manjša izbira spodobnih malih modelov.

Se mi zdi, da bom vzel kar Xperia 10 IV, čeprav se mi zdi malo prevelik, in lahko bi bil malo zmogljivejši, kar se procesorja tiče. Predvsem zaradi baterije, ker v bistvu mi je pri telefonu to še najbolj pomembno - da zdrži en dan intenzivne rabe in ni treba proti večeru gledati, ali bo zdržal do konca, oziroma vedno s seboj nositi še en akumulator.

mi6, xz2 compact, redmi 4 prime najboljsi telefoni vseh casov.
:D

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Mi a3, star 3 leta ze, sot 10ur+, 2 dni uporabe sot 5.5 ur pol baterije se na voljo, osvetlitev skoraj vedno proti maksimumu:

Zgodovina sprememb…

ZveeZ ::

Valvoline je izjavil:

Mi a3, star 3 leta ze, sot 10ur+, 2 dni uporabe sot 5.5 ur pol baterije se na voljo, osvetlitev skoraj vedno proti maksimumu:

Mi a3 je bil tako dober, da se je Xiaomiju splacalo ukiniti Mi A serijo, ker so delali konkurenco lastnemu miui sistemu. Z android one pa ni toliko profita, ker ni prednamescenih aplikacij in je manj podatkov za prodat.

Valvoline ::

Ma kaki android one crap, takoj fleshal miui gor :) Vsaj za 30%+ boljsi sot, automated tasks, itn. Kupil sele k so ga *modderji* preverjeno heknal da gre miui gor.
:D

ZveeZ ::

Valvoline je izjavil:

Ma kaki android one crap, takoj fleshal miui gor :) Vsaj za 30%+ boljsi sot, automated tasks, itn. Kupil sele k so ga *modderji* preverjeno heknal da gre miui gor.
:D

Ok ti imas pac potrebo po dolocenih funkcionalnosti (automated tasks). Miui ima boljsi SoT, ker ima bolj agresiven battery management, kar meni osebno ne lezi. Jaz raje rocno nastavim kaj naj mi ugasa kakor da moram rocno nastavljati kaj zelim, da laufa.
Tudi z AOne sistemom pa sem dosegal 10h+ SoT v dveh dnevih. Zame dovolj.

Okapi ::

Valvoline je izjavil:


Kje si narocil ter za kolk cekinckov? Xperie ne dobis @bangood varijante brez carine in podobno. :) Ta telefon je prv resni kandidat za menjava mi a3, po reviewih absolutni sot rekorder med malcki.
:D

Pri nas https://www.lorexcenter.si/izdelki/sony...

https://www.bigbang.si/sony-xperia-10-i...

499 evrov, + slušalke WFC500 (ki sicer stanejo 60-70 evrov) v prednaročilu.

Jaz sem ga naročil na amazon.de, kjer je zaradi poštnine 10 evrov dražji, ampak so na izbiro vse 4 barve (vzel zelenega), pri nas je samo črn in bel. In na anazonu piše, da bo dobavljiv 1 julija, pri nas pa naj bi bil šele 31. julija.

mailer ::

Vztrajate pri aadroid sistemu samo zaradi aplikacij, ki bi jih drugače pogrešali?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

ZveeZ ::

mailer je izjavil:

Vztrajate pri aadroid sistemu samo zaradi aplikacij, ki bi jih drugače pogrešali?

Vztrajamo dokler ni primerne alternative.

PrimozR ::

mailer je izjavil:

Vztrajate pri aadroid sistemu samo zaradi aplikacij, ki bi jih drugače pogrešali?

Vztrajamo? Kako misliš vztrajamo? Pa katere aplikacije naj bi pogrešali (predvidevam da na iOS)?

IL_DIAVOLO ::

Ta xperia je pa tudi meni zanimiva. 1" večja od honor-ja in skoraj enake teze.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

vinkop ::

sem dal v primerjavo moj 3 leta star s10+ in tole xperio 10IV pa moj stari telefon prav nič ne zaostaja, ker glede na ceno bi bil lahko tudi meni zanimiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vinkop ()

WizzardOfOZ ::

PrimozR je izjavil:

mailer je izjavil:

Vztrajate pri aadroid sistemu samo zaradi aplikacij, ki bi jih drugače pogrešali?

Vztrajamo? Kako misliš vztrajamo? Pa katere aplikacije naj bi pogrešali (predvidevam da na iOS)?

plačevanje z nfc preko nlbpay-a.
še osebno in vozniško naj dajo v digitalno obliko na telefon, pa ne bom rabil nič več s sabo nosit, samo še telefon.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

vinkop je izjavil:

sem dal v primerjavo moj 3 leta star s10+ in tole xperio 10IV pa moj stari telefon prav nič ne zaostaja, ker glede na ceno bi bil lahko tudi meni zanimiv.

Odvisno kaj gledaš. Sony dela 2x dlje na eno polnjenje, in če ti je to pomembno, je izbira jasna. Če imaš poleg tega raje manjši telefon, še toliko bolj.

PrimozR ::

WizzardOfOZ je izjavil:

PrimozR je izjavil:

mailer je izjavil:

Vztrajate pri aadroid sistemu samo zaradi aplikacij, ki bi jih drugače pogrešali?

Vztrajamo? Kako misliš vztrajamo? Pa katere aplikacije naj bi pogrešali (predvidevam da na iOS)?

plačevanje z nfc preko nlbpay-a.
še osebno in vozniško naj dajo v digitalno obliko na telefon, pa ne bom rabil nič več s sabo nosit, samo še telefon.

Na Androidu načeloma lahko pofejkaš to s Flikom... Sicer pa težko nekaj pogrešaš, če tega nimaš :P

Je pa itak samo vprašanje časa, kdaj Google pay pride tudi v Slovenijo.

Osebno in vozniško pa... Kako naj bi to funkcioniralo? Vezano na napravo? Al samo pač digitalno? Kaj, če ti crkne baterija? Na meji boš telefon prostovoljno (odklenjen? o.O) dal v roke policistom? Itd. itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

WizzardOfOZ ::

digitalno osebno in vozniško kot plačilno kartico, pa preko nfc posreduješ podatke na meji. ne rabiš nič dajat v roke policajem.

googla v osnovi ne uporabljam (itak je pa povsod zraven, ker so programerji leni, pa se jim ne da kode pisat in kr googlove storitve uporabijo), tako da nlb pay za plačila. na ajfonih pa to ne dela.

če bi nlb pay, klikin in še par zadev delal na windows telefonu iz leta 2015, bi bil še danes verjetno na lumii 950xl.
upam da bodo poštimal, da bodo na windows 11 delale android aplikacije, ker potem dam windows 11 na svoj telefon in se ne ukvarjam več s skropucalom od androida.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

PrimozR ::

Super. Also offtopic.

Zaphod_B75 ::

Mali smartfon ćš met. Če pobrskam po predalih kaj je od mojih starih fonov še preživelo:
Motorola defy, Samsung galaxy S3, Xiaomi mi A2 Lite pa Poco F1 je tudi 6" ekran dasiravno ni več tko zlo majhen.
Aja kolega še vedno nuca Iphone 4s .

Seveda ni nobene primerjave z zdajšnjimi flagshipi niti pod razno. Ampak slabši Performance zna bit kompromis ki ga že v prvi fazi vzel v račun z majhnostjo.

Kaj bi danes še bilo uporabno... Pomoje najboljš vsaj narest factrory reset in flešat telefon z nekim custom rom po želji.
Uglavnem vzami iz predala skorajda bilokeri telefon par let star model in go on from there. Razen če čš met NOV telefon (Če je tema o NOVIH malih smartfonih pol pač sorry za offtopic) in se ti ne da zgubljat časa z flešanjem custom romi itd.


Lep LP
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

mailer ::

Osebno bi lahko smartfon zamenjal z dumbphone z dobrim sprejemom 4G+ signla in brezhibnim hotspotom. Dodal bi še eno tablico za cca 200€. Tako bi dobil dolgo avtonomijo in udobno brskanje v kolikor bi ga potreboval. Baterija bi morala bit vsaj 2000mAh in procesor ne več kot 2 jedrni zaradi avtonomije. Boljše kombinacije zaenkrat ne vidim. Na majhnih zaslonih je brskanje naporno pa tudi vsakodnevno polnjenje mi ne odgovarja. Alternativa bi bila telefon do max 4.5-5", na eni strani klasični dumb phone z navadno tipkovnico in mono zaslonom, na drugi strani pa touch zaslon po čimvečji površini in max FHD resolucijo, najraje z android one sistemom, če že ni boljše alternatve.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

mr_chai ::

blink je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Jaz bi šel raje nazaj v obdobje pred mobiteli. Takrat si bil od določeni uri na nekem vogalu, kjer smo se zbirali. In si šel pogledat, če je kdo tam in si ga srečal in si reku "Živjo!!" Zdej pa vsi sam v ekrane bulte in to je lajf ?


A takole? https://www.sadanduseless.com/evil-ipho...

Vsaka mlajsa generacija poslusa od tastarih "pametovanja".


Dj ne bluzi. Na vlakih in busih se nismo nikol družili. Pjt danes pogledat v kakšno restavracijo kako zgledajo večerje, ali pijače kolegic v baru. Vsi prilimani na telefone. Tega ni bilo v naših starih časih. Smo se dejansko gledal v obraz in pogovarjali.

V-i-p ::

mr_chai: brez veze razlagat, ker današnja mladina enostavno ne verjame temu, da je bilo res tako ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

sentiš ::

mr_chai je izjavil:

Vsi prilimani na telefone.


Najdi si boljše prijatelje, ali pa bodi bolj zanimiv, da te bo vredno poslušati

IL_DIAVOLO ::

Pozdravljeni,

Sporočamo vam da smo naročeni telefon prejeli na zalogo, tako da bo odposlan preko Pošte Slovenija in ga lahko v prihodnjih dneh pričakujete na vašem naslovu.

Zahvaljujemo se vam za vaše naročilo.


Ok tega pa nisem pričakoval 8-)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

IL_DIAVOLO ::

Že imate svoje experie? Jaz sem jo dobil danes, malo me je presenetila ozka oblika :)

Drugače pa ja, lusten fon.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

cesnja ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Že imate svoje experie? Jaz sem jo dobil danes, malo me je presenetila ozka oblika :)

Drugače pa ja, lusten fon.

Za primerjavo z najmanjsim novim iphoneom: klik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kompaktni cenejši pametni telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
233033 (2096) bluefish
»

Iščem normalen "majhen" telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
425377 (3586) buttcrack
»

Sony telefoni (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9013717 (7884) zuz3k
»

Apple predstavil nov poceni iPhone SE (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
32850074 (34797) MrStein

Več podobnih tem