» »

"Hočem mali Android telefon"

"Hočem mali Android telefon"

««
7 / 7
»
»»

Magic1 ::

Kaj je majhno, je relativno. A če je med najmanjšimi na trgu pametnih telefonov, je pač majhen. Manjši je Apple 13 mini, vendar je to že staro. Še ti ne tako "majhni" telefoni izumirajo. Trenutno je minimum že 6.2in. Se nam bo ob prihodnji menjavi kolcalo po 5.9in.
Magic

Invictus ::

Majhen telefon je 3,5" :D.

Sam malih LCD ekranov ne delajo več...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Magic1 ::

https://www.mimovrste.com/klasicni-tele...
Jih je kot češ, samo to niso pametni telefoni. 70g!
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Okapi ::

Invictus je izjavil:

Majhen telefon je 3,5" :D.

Točno tako. Najbolj priročen pametni telefon, kar sem jih imel, je bil Sony Xperia Go (letnik 2012).



Če bi danes vanj dali en sodoben procesor, bi ga takoj vzel. Bi pa moral biti malo debelejši, ker je imel samo 1305 mAh baterijo.

Invictus ::

Sam sem imel Sony Z3. Super telefon, ki je imel vse.

Ne rabim niti močnega CPU, Samo enega dovolj močnegain z majhno porabo, samo 4G/5G, plus Android. Pač cel kup authentication sranja, ki ga zdaj rabiš za prijave.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Magic1 ::

Problem je, ker se majhni pametni telefoni slabo prodajajo. Apple je nehal s miniji, ker je bila prodaja preprosto prešvoh. Zdaj misli Asus, da bo prešaltal v segment velikih telefonov in bo zanimivo videt ali bo to nišno firmo v tem segmentu sploh kdo povohal. Se mi zdi, da jih bodo Kitajci preprosto povozili.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

MrStein ::

Magic1 je izjavil:

https://www.mimovrste.com/klasicni-tele...
Jih je kot češ, samo to niso pametni telefoni. 70g!

A je podpirajo Java aplikacij? (ki jih verjetno moraš z lupo iskati)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Egidij88 ::

Magic1 ::

Egidij88 je izjavil:

https://m.gsmarena.com/cubot_kingkong_m...

https://m.gsmarena.com/doogee_smini-126...

https://m.gsmarena.com/blackview_n6000-...

Kaj ti pomagajo ti "majhni" cegli 13-19mm debeline. Pa sploh niso tako majhni, so le kak centimeter manjši od s24.
Magic

Karen ::

Konec oktobra sem napisal da imam kak teden Jelly Star 3,2palčni telefon. Da malo update-a naredim: še vedno moj edini telefon. Ima Android 13, 8GB/256GB, 48mpix kamero, dodatno imam microsd notri namesto druge simke. Najprej minusi (pogojno): 1. ima samo 4G, ampak roko na srce sem imel prej 5G pa ni razlike; 2. od začetka je imel neke težave ko si govoril, se ekran ni ugasnil (proximity senzor - z neko rekalibracijo ali z updateom - ne vem kaj sem naredil - se je to uredilo). 3. premajhen ekran:D (hecam, mal me sicer starostna dioptrija zafrkava, ampak ni panike. Presenetljivo dobro delujejo vsi app-i, sem ter tja kakšnemu appu zmanjka kaka črka, ampak vse appe uporabljam); 4. počasen Wifi (ok, relativna stvar); 5. fotkanje je povprečno (sonce ok, ponoči je tema tako in drugače, nima AI gimmickov, ampak naredim zelo malo fotk tudi sicer); 6. debelina je moderni telefon krat 2 (nekam je pač treba dat baterijo - ne moti, ga večkrat iščem po žepih ker je tako majhen in nisem ziher ali sem ga vzel s sabo ali ne). 7. SW fora - kljub temu da je Android 13 je zelo agresiven z zapiranjem persistentnih aplikacij (še nisem vsega pogruntal) - recimo online nakup ki zahteva verifikacijo v mobilni banki - ne porine push-a temveč moraš odpret app da ti pushne. Po mojem nima veze s telefonom ampak z Androidom. 8. Nima wireless charginga, mogoče bi to v avtu mi prišlo kdaj prav. Od jutra do večera sem nekje na 40-50% baterije, nima fast charginga ampak je v 20 minutah praktično poln (se hitro polni, imho niti ne rabi kaj drugega).
Prednosti: res majhen, ampak ima vse kar imajo veliki. Ima IR (preklapljam TV) in 3,5 jack za slušalke na žico, ter NFC. Android 13, delajo vse aplikacije, mobilne banke in podobno. Cena sitnica: 225 EUR. Dobiš vse glavne rezervne dele, lahko sam zamenjaš baterijo. Ko hodiš po ulici se bejbe obračajo za tabo in slišiš: "lej ga kak ma majhnega" >:D. Če koga zanima še kak detajl pa vprašajte. Skratka 5 mesecev edini telefon, ne pogrešam Folda od prej recimo. Sem kupil ker sem mislil da bom prisiljen manj bulit v ekran, pa ni nič bolje :D

Okapi ::

Karen je izjavil:

Konec oktobra sem napisal da imam kak teden Jelly Star 3
Kje si ga kupil?

rokp ::

Se spomnim tvojega posta, zal kaksen teden ali dva prepozno (sem ravno takrat nabavil Galaxy Z Flip 5), da bi malo prisparal ;( .

Karen ::

Kupil direktno iz njihove spletne strani (unihertz je proizvajalec). Dobil v ene 5. dneh se mi zdi, skratka hitro je prišla pošiljka.

MrStein ::

Karen je izjavil:

nima fast charginga ampak je v 20 minutah praktično poln (se hitro polni, imho niti ne rabi kaj drugega).

To mi nikoli ni bilo jasno, kaj folk misli z "fast charging".
A to, da napolni baterijo v 10 minut ali manj?

Evo, podatek za en moderen telefon z skoraj 100W polnjenjem: 100% in 30 min

Torej to še vedno ni fast? Ker je več kot 15 minut?

Pa sorry za off topic.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Meiniken ::

Ljudje (pre)več visijo na telefonu -> hitro spraznijo baterijo (sploh tiste, ki so majhne) -> hočejo čimhitreje polnit, ker grejo čez 30 minut v štacuno -> in cikel se ponovi

Seveda se s tem baterija hitreje kvari ampak ljudi to ne briga. Ljudje praktično vsepovsod visijo na telefonih.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

111111111111 ::

Karen je izjavil:

Konec oktobra sem napisal da imam kak teden Jelly Star 3,2palčni telefon. Da malo update-a naredim: še vedno moj edini telefon. Ima Android 13, 8GB/256GB, 48mpix kamero, dodatno imam microsd notri namesto druge simke. Najprej minusi (pogojno): 1. ima samo 4G, ampak roko na srce sem imel prej 5G pa ni razlike; 2. od začetka je imel neke težave ko si govoril, se ekran ni ugasnil (proximity senzor - z neko rekalibracijo ali z updateom - ne vem kaj sem naredil - se je to uredilo). 3. premajhen ekran:D (hecam, mal me sicer starostna dioptrija zafrkava, ampak ni panike. Presenetljivo dobro delujejo vsi app-i, sem ter tja kakšnemu appu zmanjka kaka črka, ampak vse appe uporabljam); 4. počasen Wifi (ok, relativna stvar); 5. fotkanje je povprečno (sonce ok, ponoči je tema tako in drugače, nima AI gimmickov, ampak naredim zelo malo fotk tudi sicer); 6. debelina je moderni telefon krat 2 (nekam je pač treba dat baterijo - ne moti, ga večkrat iščem po žepih ker je tako majhen in nisem ziher ali sem ga vzel s sabo ali ne). 7. SW fora - kljub temu da je Android 13 je zelo agresiven z zapiranjem persistentnih aplikacij (še nisem vsega pogruntal) - recimo online nakup ki zahteva verifikacijo v mobilni banki - ne porine push-a temveč moraš odpret app da ti pushne. Po mojem nima veze s telefonom ampak z Androidom. 8. Nima wireless charginga, mogoče bi to v avtu mi prišlo kdaj prav. Od jutra do večera sem nekje na 40-50% baterije, nima fast charginga ampak je v 20 minutah praktično poln (se hitro polni, imho niti ne rabi kaj drugega).
Prednosti: res majhen, ampak ima vse kar imajo veliki. Ima IR (preklapljam TV) in 3,5 jack za slušalke na žico, ter NFC. Android 13, delajo vse aplikacije, mobilne banke in podobno. Cena sitnica: 225 EUR. Dobiš vse glavne rezervne dele, lahko sam zamenjaš baterijo. Ko hodiš po ulici se bejbe obračajo za tabo in slišiš: "lej ga kak ma majhnega" >:D. Če koga zanima še kak detajl pa vprašajte. Skratka 5 mesecev edini telefon, ne pogrešam Folda od prej recimo. Sem kupil ker sem mislil da bom prisiljen manj bulit v ekran, pa ni nič bolje :D

A aplikacij Drive za Triglav ti dela?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

OK.d ::

Drive od Triglava je tudi velik nateg, v resnici ti "kao" s popusti prodajajo drago zavarovanje.
LPOK.d

Karen ::

>A aplikacija Drive za Triglav ti dela?
Pojma nimam ker je ne uporabljam (beri: če bi vedeli kako hitro vozim/pravilneje: nizko letim:D), mi ne bi nikoli dali popustov haha. Ne vidim pa razloga zakaj ne bi, razen če na Androidu 13 tudi sicer ne dela. Delajo recimo vse banke kar jih imam: od nkbm, klikpro, n26, mbills, ikb hr banka, nlb pay, rekono, mdenarnica, curve, kucoin, ... saj ločljivost mislim da je 800x480, aplikacije so večinoma presenetljivo dobro prilagojene na to ločljivost (itak so narejene responsive, tako da se prilagodijo). Z vidika sistema samega pa ne vidim zakaj ne bi delalo, če dela na android 13.

111111111111 ::

Bi lahko poskusil? če ti jo naloži in požene. Meni v simulatorju sicer deluje, sem pa kupil en manjši kitajski telefon, pa ne dela. :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Karen ::

Sem naložil, se logiral z Google accountom, dela normalno. Nisem mu dajal posebnih pravic, odpre osnovno stran, pa potem se šetkam po menijih normalno. Skratka izgleda da dela, nič ni javil da je kje napaka in ni crashnila.

111111111111 ::

Karen je izjavil:

Sem naložil, se logiral z Google accountom, dela normalno. Nisem mu dajal posebnih pravic, odpre osnovno stran, pa potem se šetkam po menijih normalno. Skratka izgleda da dela, nič ni javil da je kje napaka in ni crashnila.

Najlepša hvala. Grem čekirat, kje se da dobiti telefonček najceneje. :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Karen ::

Po mojem kar pri proizvajalcu: unihertz
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kompaktni cenejši pametni telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
233052 (2115) bluefish
»

Iščem normalen "majhen" telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
425387 (3596) buttcrack
»

Sony telefoni (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9013777 (7944) zuz3k
»

Apple predstavil nov poceni iPhone SE (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
32850341 (35064) MrStein

Več podobnih tem