» »

"Hočem mali Android telefon"

"Hočem mali Android telefon"

Vanadium ::

ZveeZ je izjavil:

Za objektivno oceno oceno zvocnikov, bi ga moral testirat danes. Tudi jaz sem imel v spominu, da sta xperii z1 ter z2 delali lepe slike. Well.. po danasnjih standardih so za en k.

Verjamem, da vama je dobro sluzil ampak danes vam vec ne bi.
Meni je bila pri M8 vsec le konstrukcija. Spomnim se, kako so reklamirali revolucionarno 4mpx kamero z velikimi pixli, katera je bila veliko razocaranje.
M9 pa so splavili s ponesrecenim sd810


Zato je pa treba gledati stare telefone s takratnimi očmi in jih ne primerjat z današnjimi kjer ga npr kaki redmi za 250€ poseka pri vseh specifikacijah. Drugače pa ja tista ultrapixel kamera je bila recimo, da kar fail, čeprav zdaj imaš podobna jajca 108 in več mp in potem pixel binding tko da smo na podobnem šmornu so pa senzorji, kar napredovali v teh 10 letih... SD810 pa raje ne bom omenjal, ker tole bi pa Qualcomm moral takrat narediti recall če se mene vpraša... Kakor rečeno jaz pogrešam tako obliko telefona, ker mi itak ekran od spodnjega do zgornjega roba ne sede oziroma mi je neuporabno in se takoj odpovem tem milimetrom v korist dobrih front fire zvočnikom. Sam očitno trg za taki telefon v 2023 ni več dovolj velik...

111111111111 ::

Lamoo je izjavil:

https://www.aliexpress.com/item/1005005...




Za 35€ sem kar enega naročil.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

ZveeZ ::

Vanadium je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Za objektivno oceno oceno zvocnikov, bi ga moral testirat danes. Tudi jaz sem imel v spominu, da sta xperii z1 ter z2 delali lepe slike. Well.. po danasnjih standardih so za en k.

Verjamem, da vama je dobro sluzil ampak danes vam vec ne bi.
Meni je bila pri M8 vsec le konstrukcija. Spomnim se, kako so reklamirali revolucionarno 4mpx kamero z velikimi pixli, katera je bila veliko razocaranje.
M9 pa so splavili s ponesrecenim sd810


Zato je pa treba gledati stare telefone s takratnimi očmi in jih ne primerjat z današnjimi kjer ga npr kaki redmi za 250€ poseka pri vseh specifikacijah. Drugače pa ja tista ultrapixel kamera je bila recimo, da kar fail, čeprav zdaj imaš podobna jajca 108 in več mp in potem pixel binding tko da smo na podobnem šmornu so pa senzorji, kar napredovali v teh 10 letih... SD810 pa raje ne bom omenjal, ker tole bi pa Qualcomm moral takrat narediti recall če se mene vpraša... Kakor rečeno jaz pogrešam tako obliko telefona, ker mi itak ekran od spodnjega do zgornjega roba ne sede oziroma mi je neuporabno in se takoj odpovem tem milimetrom v korist dobrih front fire zvočnikom. Sam očitno trg za taki telefon v 2023 ni več dovolj velik...


Ja saj te razumem. Tudi sam pogresam bottom bezel.

Btw, ce bi koga zanimal zenfone 8, 200€ pa roka:)
Sem se odlocil preiti na vecji telefon.

GrimReaper3 ::

Cubot KingKong Mini 3 sem danes vrnil nazaj.
https://www.gsmarena.com/cubot_kingkong...

Minusi:
-baterija zdrži v idle samo 4 dni (pri S10e G970F mi 14 dni, pri S10e G970U mi je 10 dni)
-slaba kamera
-predebel
-preozek zaslon (razmerje 22:9, S10e ima 19:9)
-zaslon ima slabe (sprane) barve, pa ne mislim samo IPS slabe
-težavno odpiranje gumijastega USB pokrova

Kitajec na AE mi je na odgovor, da mi ni všeč kapaciteta baterije, odgovoril naj kupim večji telefon. Ta je res bosa, najbolje da kupim njihovega 400g Cubot KingKong Star, če sem mu omenil tudi da je že Mini 3 predebel. Ta je pa še 4,4 mm debelejši.
S10e ima 3100 mAh pa zdrži 3,5x dlje.

Pač slabo sem gledal zunanje mere, moraš zmnožiti vse 3, da dobiš pravo predstavo velikosti. Cubot ima tako 102 cm^3, S10e pa 78,5 cm^3. Pa moraš vedeti še, da v žepu več pomeni debelina. Seveda pa tudi dolžina in širina.
Sem že ugotovil da je S10e idealnih mer, seveda greš pa lahko +10mm v višino (152 mm) in kakšen mm v širino (71 mm).

Če komu pomaga kako sem jaz iskal:
5.5-6.1", max 147mm, 2019+
5.8-6.0", 2019+

Pač za S10e alternative.
So pa:
ASUS Zenfone 8, 9 in 10. Chipseti 888, 8+ Gen 1 in 8 Gen 2. Ampak ti so v enem velikostnem in težnostnem razredu višje, par mm več po višini ter 20g več.
Google Pixel 5 - Če gledam tukaj, je 765G 10 razredov slabši chipset od Exynos 9820 v EU verziji S10e. Ampak se pa dobi na eBay iz Hong Konga novega za 240€.

GrimReaper3 ::

Zdaj me zanima samo še katerega S10e naj vzamem. Da najprej razložim, da sedaj imam samo enega iz Kitajske za 160EUR, flashan G970X v G970F ter z opraskanim ekranom. Zdaj iščem novega, ker ne maram opraskanih stvari.
G970U sem pa kupil 2 leti nazaj iz eBaya (bil je praktično nov, rabljen 2 tedna) in mi ni delal signal v zaprtih prostorih, samo zunaj na prostem. Kar sem potem bral je da imajo USA telefoni druge frekvence:
https://us.community.samsung.com/t5/Gal...
US and international models use different wave bands for signal.


Ne vem ali je to res ali je bil samo moj G970U zanič in naj raje iščem tega?

Zgodovina sprememb…

GrimReaper3 ::

Razlika v ceni je namreč 180EUR proti 340EUR:
https://www.ebay.de/itm/334737141139
https://www.amazon.de/-/en/Samsung-Smar...

Predvidevam da so ti kitajski OK ali je spet kakšen nateg?

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

https://vi.aliexpress.com/item/10050055...

Dejmo xiaomi, spacajte neki tazga z podobnim performancam ter kameram kaksnemu redmi note za 150e pa smo zmagal.
:D

Zgodovina sprememb…

zavajon ::

Zakaj pa bi tak telefon rabil performance? Se mi zdi, da bo tisti, ki mu ta telefon zadostuje, dal raje zanj 70€ kot 150, ne glede na performance.

Valvoline ::

zavajon je izjavil:

Zakaj pa bi tak telefon rabil performance? Se mi zdi, da bo tisti, ki mu ta telefon zadostuje, dal raje zanj 70EUR kot 150, ne glede na performance.

V bistvu zame sploh ni pomembna raw procesorsa moc, le da je kamera top, da je varcen snapdragon noter tj avtonomija baterije 2-3 dni, pa da navigacija laufa bp. Nic druzga ne rabim od fona. :)

Zgodovina sprememb…

ZveeZ ::

Valvoline je izjavil:

zavajon je izjavil:

Zakaj pa bi tak telefon rabil performance? Se mi zdi, da bo tisti, ki mu ta telefon zadostuje, dal raje zanj 70EUR kot 150, ne glede na performance.

V bistvu zame sploh ni pomembna raw procesorsa moc, le da je kamera top, da je varcen snapdragon noter tj avtonomija baterije 2-3 dni, pa da navigacija laufa bp. Nic druzga ne rabim od fona. :)

In to troje v malo ohisje, za male pare, ne spravis. Vsaj danes se ne.

zavajon ::

Valvoline je izjavil:

zavajon je izjavil:

Zakaj pa bi tak telefon rabil performance? Se mi zdi, da bo tisti, ki mu ta telefon zadostuje, dal raje zanj 70EUR kot 150, ne glede na performance.

V bistvu zame sploh ni pomembna raw procesorsa moc, le da je kamera top, da je varcen snapdragon noter tj avtonomija baterije 2-3 dni, pa da navigacija laufa bp. Nic druzga ne rabim od fona. :)

Potem nisi ti ciljna skupina za ta telefonček, ki si ga linkal.
Tisti, ki rabi tega, hoče da mu baterija zdrži vsaj 5 dni, za navigacijo ga ne bo uporabljal, ker je ekran premajhen, prav tako ne za redno fotografiranje, na 3" ekranu bolj težko vidiš, kaj si posnel.

PrimozR ::

ZveeZ ::

Ocitno so uporabniki glasovali z denarnico in odlocili, da niso pripravljeni placati za majhen flagship s cistim androidom, brez bloata:)

mailer ::

Ne, uporabniki so glasovali, da majhen telefon ni vreden 800€ in ne potrebujejo precenjeno "flagship" zapakirano prodajno foro. Hint je, da se lahko majhen povprečen telefon naredi tudi za tretjino cene in se bo prodajal bolj kot poceni cegli velikost 6" in več.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

ZveeZ ::

mailer je izjavil:

Ne, uporabniki so glasovali, da majhen telefon ni vreden 800€ in ne potrebujejo precenjeno "flagship" zapakirano prodajno foro. Hint je, da se lahko majhen povprečen telefon naredi tudi za tretjino cene in se bo prodajal bolj kot poceni cegli velikost 6" in več.

Bi se strinjal ce ne bi videl prodajne stevilke s22/s23.
Pac Asus bi moral znizat ceno na racun revenue-a bloata pa bi se za 500/600€ bolje prodajal. Zato so tudi xiaomiji in samsungi cenejsi.

pero50 ::

tale asus mi je res všeč, sploh ker ima dobro kamero, ampak ja, ko sem videl ceno je bil to takoj turn off. Realno bi morala biti cena okrog 500EUR

se še vedno naslajam ob svojem pixlu 3 in se bojim dneva, ko se bom moral od njega posloviti. Za moje pojme popoln telefon tudi v letu 2023

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pero50 ()

ZveeZ ::

pero50 je izjavil:

tale asus mi je res všeč, sploh ker ima dobro kamero, ampak ja, ko sem videl ceno je bil to takoj turn off. Realno bi morala biti cena okrog 500EUR

se še vedno naslajam ob svojem pixlu 3 in se bojim dneva, ko se bom moral od njega posloviti. Za moje pojme popoln telefon tudi v letu 2023

Ampak zakaj? S23 prav tako ni 500€

PrimozR ::

pero50 je izjavil:

tale asus mi je res všeč, sploh ker ima dobro kamero, ampak ja, ko sem videl ceno je bil to takoj turn off. Realno bi morala biti cena okrog 500EUR

se še vedno naslajam ob svojem pixlu 3 in se bojim dneva, ko se bom moral od njega posloviti. Za moje pojme popoln telefon tudi v letu 2023

Ni, nima updejtov :P

Je pa res, da precej bolje dela, kot Pixel 3a (sformatiran na novo, Pixel 3 pa v uporabi brez factory reseta mislim da 3 leta).

GrimReaper3 ::

Tale S10e sploh ni to kar sem mislil.
Mere so že idealne, je zelo lahko prenosljiv, sploh če si navajen na kakšne A52s 6.5" ali Xiaomi Poco 6.67". To zame sploh niso mobilni telefoni, sploh pa ne kakšen A14 ali Poco X5 s 165mm+. Mislim, WTF, začeli smo s cegli tipa Ericsson GA 628 in smo na koncu pristali pri ceglih, čeprav smo imeli majhne telefone od 2001 (se spomnim ko je prišel sošolec 2001 z Nokio 8310 in je bil kar smeh) do nekje 2018, narobe svet.
Ampak baterija je pa zato samo 3100. To pomeni da dela samo kakšen dan če ga veliko uporabljaš, v idle pa samo 4 dni.
Nazadnje da mi je telefon zdržal samo 4 dni v idle, je bil Samsung Champ iz leta 2010. Ta je bil pa po drugi strani idealnih mer za bolj preprosta opravila, to je pa v glavnem klicanje in SMS.
Če se baterija tako hitro prazni, sigurno večkrat ostaneš s praznim. Pri A52s nisem imel teh problemov.

Tako da bom probal zdaj s Xiaomi 12X, niti ni druge izbire do 450EUR. Tako sem iskal, letnik 2020+, max 153mm dolžine ter 6.1-6.4":
https://www.gsmarena.com/results.php3?n...

Ker 5.4-6.0" je samo ASUS Zenfone 8, 9 in 10:
https://www.gsmarena.com/results.php3?n...
Pa zgoraj vidim novico, da so že te ukinili. Pa ravno danes sem si rekel, da Samsung S in iPhone pa kar lepo vztrajajo pri 6.1".

S23 in Zenfone 10 sta mi tudi ok (baterija mora imeti vsaj 100h na GSMArena), ampak to je okoli 800EUR.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Jaz polnim S10e v povprečju enkrat na teden. V tem času ga uporabim za nekaj klicev in nekaj SMS prek 3G omrežja, mobilne podatke ali WiFi vklopim le za par bančnih plačil in hiter skok na www. Tako baterija dnevno izgubi le dobrih 10% kapacitete. :P

PrimozR ::

Em... Kje točno je problem, da telefon ne zdrži več kot en dan normalne uporabe? Če imaš tako specifične zahteve, da ga ne moreš vsak večer/noč polniti, potem se da verjetno potrpeti marsikateri kompromis. Večina uporabnikov pa pride zvečer do elektrike, da telefon priklopi.

Res res ne razumem te fame, da mora telefon zdržati X dni. Če zdrži X dni, ima x-krat preveliko baterijo.

V-i-p ::

@PrimozR: točno tako. Doma imam hitri polnilec, v službi na voljo hitri polnilec in seveda kadarkoli na voljo dober powerbank in res ne vem zakaj bi se v letu 2023 obremenjeval s tem kolilo zdrži baterija, saj pa nismo več v dobi mobireglje :))).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

ZveeZ ::

Jz preferiram, da telefon zdrzi 2 dni light uporabe oz 1.5 dneva normalne uporabe.
Zakaj?
Zato, da mi zdrzi cel dan, ce ga kdaj uporabljam nadpovprecno veliko in pa, da mi zdrzi cel delovnik, ce ga kdaj ne dam polnit zvecer.
Ravno iz tega razloga sem prodal Zenfonea 8. Vsak vecer je imel med 10 in 20% baterije. Tudi "top up" sredi dneva ni bilo nic presenetljivega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

PrimozR ::

Jaz sem že od prvega smartphona (HTC Desire) navajen, da telefon doma stalno priklapljam. Kar je itak slabo za baterijo, ampak taka je navada. Na Nexus 4 in Pixel 3 sem imel wireless charging, naslednji bo Pixel 8, ki ima prav tako ta fičr. Pod monitorjem je polnilni pad, kjer telefon večinoma počiva, ko sem doma. Če ga rabim, ga vzamem, sicer se fila. Problem rešen.

Nekako razumem tisti dan in pol proti 2, za primere težke uporabe, ampak WTF, 4 dni standbya pa res nima smisla no...

blackbfm ::

Ampak baterija je pa zato samo 3100. To pomeni da dela samo kakšen dan če ga veliko uporabljaš, v idle pa samo 4 dni.


okej baterija ni nek presežek pri s10e ampak bolj je problem neučinkovit exynos cpu/modem.. še v sleepu pije, razen če daš airplane mode

Jaz polnim S10e v povprečju enkrat na teden. V tem času ga uporabim za nekaj klicev in nekaj SMS prek 3G omrežja, mobilne podatke ali WiFi vklopim le za par bančnih plačil in hiter skok na www. Tako baterija dnevno izgubi le dobrih 10% kapacitete. :P


to potem skor nič ne uporabljaš.. "polovico" baterije skuriš komot v eni mal daljši seansi tiktoka (s predpostavko da ne začneš ravno pri 100% in končaš pri 0%)

PrimozR ::

Šele zdaj vidim vklapljanje wifi in podatkov... Res se vam da vsakič posebej to vklapljati in izklapljati? :D

Bi si mislil da si bo folk naštimal kako tasker skripto, da ko izklopijo ekran, da pobije te povezave npr...

Magic1 ::

In potem moraš non stop gledat na telefon, da sploh veš ali si kakšno sporočilo/mail dobil. Pa še to se verjetno ne sinhronizira takoj.
Drugače je to sranje. Zadnji popravek Zenfone8 je totalno ubil efektivnostv normalnem modu. Poraba v mirovanju je šla 2x gor. Novih nadgradenj ni več za pričakovat zaradi starosti. Dobr nas to nategnejo. Zdaj ga moram imet v efficiant modu, kjer ti killa marsikej in pol ne dela vse kadar bi moralo...
Magic

Pithlit ::

Han je izjavil:

Jaz polnim S10e v povprečju enkrat na teden. V tem času ga uporabim za nekaj klicev in nekaj SMS prek 3G omrežja, mobilne podatke ali WiFi vklopim le za par bančnih plačil in hiter skok na www. Tako baterija dnevno izgubi le dobrih 10% kapacitete. :P

Prek 3g boš pa ti velik delal, ja...
Life is as complicated as we make it...

ZveeZ ::

Magic1 je izjavil:

In potem moraš non stop gledat na telefon, da sploh veš ali si kakšno sporočilo/mail dobil. Pa še to se verjetno ne sinhronizira takoj.
Drugače je to sranje. Zadnji popravek Zenfone8 je totalno ubil efektivnostv normalnem modu. Poraba v mirovanju je šla 2x gor. Novih nadgradenj ni več za pričakovat zaradi starosti. Dobr nas to nategnejo. Zdaj ga moram imet v efficiant modu, kjer ti killa marsikej in pol ne dela vse kadar bi moralo...

Mas na uradni strani vse izdane posodobitve in lahko revertas na tisto verzijo, ki preferiras. Celo na A12/A11 lahko downgradeas brez odklepa bootloaderja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

ZveeZ ::

PrimozR je izjavil:

Šele zdaj vidim vklapljanje wifi in podatkov... Res se vam da vsakič posebej to vklapljati in izklapljati? :D

Bi si mislil da si bo folk naštimal kako tasker skripto, da ko izklopijo ekran, da pobije te povezave npr...


Take navade res ne razumem:)
Se boljsi so mi tisti, ki stalno ugasajo wifi ces, da kuri baterijo, a je ravno obratno:))

Nekateri pac ne morejo iz svoje koze in izklapljajo avtomatiko.

Jaz ob prvem setupu vse vklopim razen NFC (ga ne uporabljam) in tako ostane dokler aparat ne prodam/zavrzem.
Da bi moral vse ugasniti zato, da mi baterija zdrzi cez dan, bi tak telefon menjal se pred drugim priklopom na polnilec.

Han ::

Zakaj bi imel nekaj vklopljeno, če tega ne potrebuješ? Zakaj bi visel na TikToku, Instagramu, Frisbukvi..., če lahko čas bolje izkoristiš?

Ko se na obisku nisem mogel povezat prek stacionarca na služben komp, ker je Telemachov UBEE čudežno blokiral VPN, sem pač vklopil 4G in hotstpot na S10e in delal prek prenosnika...

zavajon ::

PrimozR je izjavil:

Em... Kje točno je problem, da telefon ne zdrži več kot en dan normalne uporabe? Če imaš tako specifične zahteve, da ga ne moreš vsak večer/noč polniti, potem se da verjetno potrpeti marsikateri kompromis. Večina uporabnikov pa pride zvečer do elektrike, da telefon priklopi.

Res res ne razumem te fame, da mora telefon zdržati X dni. Če zdrži X dni, ima x-krat preveliko baterijo.

Mi starejši občani smo pač navajeni na čase, ko smo telefon polnili 1x tedensko ;)

Miki N ::

zavajon je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Em... Kje točno je problem, da telefon ne zdrži več kot en dan normalne uporabe? Če imaš tako specifične zahteve, da ga ne moreš vsak večer/noč polniti, potem se da verjetno potrpeti marsikateri kompromis. Večina uporabnikov pa pride zvečer do elektrike, da telefon priklopi.

Res res ne razumem te fame, da mora telefon zdržati X dni. Če zdrži X dni, ima x-krat preveliko baterijo.

Mi starejši občani smo pač navajeni na čase, ko smo telefon polnili 1x tedensko ;)


Še starejši pa na čase, ko ne samo da ni rabil baterij ... še delal je ko je zmanjkalo štroma v hiši - tisto je bil kar dober "feature".

Okapi ::

Jaz lahko samo hvalim Xperio 10 IV. Procesorsko je sicer bolj skromen, ampak ker ne uporabljam nekih procesorsko zahtevnih programov ali iger, je zame v tem pogledu dovolj zmogljiv, zelo zmogljiva baterija je pa razkošje, ki se ga nočem več odreči. Ob skrmni rabi ga polnim na 4-5 dni, ob normalni na 3 dni, ob intenzivni na 2 dni, tudi ob zelo intenzivni (cel dan na poti, navigacija, brskanje po netu, gledanje filmov, cel dan BT s slušalkami na glavi, vklopljena dostopna točka za internet na tablici...) ga ne uspem popolnoma izpraznit v enem dnevu.

https://www.gsmarena.com/battery-test.p...

MrStein ::

ZveeZ je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Šele zdaj vidim vklapljanje wifi in podatkov... Res se vam da vsakič posebej to vklapljati in izklapljati? :D

Bi si mislil da si bo folk naštimal kako tasker skripto, da ko izklopijo ekran, da pobije te povezave npr...


Take navade res ne razumem:)
Se boljsi so mi tisti, ki stalno ugasajo wifi ces, da kuri baterijo, a je ravno obratno:))

Nekateri pac ne morejo iz svoje koze in izklapljajo avtomatiko.

Ah ja. Sploh avtomatsko klimo v avtu. Ročno nastavi na višjo temperaturo. Čez par minut je prevroče v avtu in nastavi manjšo temperaturo in močnejše pihanje. Čez par minut je prehladno in izklopi v celoti. Potem se spet avto od sonca segreje, je prevroče in spet vklopi...

Razumi kdor more.

Pa seveda obvezno izklapljanje BlueTooth in potem, ko je klic med vožnjo "joj, kje imam telefon... a lahko kaki sovoznik izbrska in dvigne?" namesto da bi komot s pritiskom na volanu sprejel (ali zavrnil klic).

No, smo off topic. :-P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zavajon ::

Okapi je izjavil:

Jaz lahko samo hvalim Xperio 10 IV. Procesorsko je sicer bolj skromen, ampak ker ne uporabljam nekih procesorsko zahtevnih programov ali iger, je zame v tem pogledu dovolj zmogljiv, zelo zmogljiva baterija je pa razkošje, ki se ga nočem več odreči. Ob skrmni rabi ga polnim na 4-5 dni, ob normalni na 3 dni, ob intenzivni na 2 dni, tudi ob zelo intenzivni (cel dan na poti, navigacija, brskanje po netu, gledanje filmov, cel dan BT s slušalkami na glavi, vklopljena dostopna točka za internet na tablici...) ga ne uspem popolnoma izpraznit v enem dnevu.

https://www.gsmarena.com/battery-test.p...

Ja, izgleda OK, le cena ni prav prijazna za ta rang. :|

Okapi ::

Če ti je najpomembnejša baterija, v razmeroma majhnem telefonu, je cena čisto OK.

Magic1 ::

Če že gledaš Xperio 10 IV, potem raje vzameš letošnji model petko. Je le 25€ dražja na Amazonu.
Magic

Okapi ::

A tega pa nisi uspel pogruntati iz mojega pisanja, da jaz IV že lep čas imam? Če bi danes kupoval, bi seveda vzel letošnji model.

zavajon ::

Zanimivo, da ima Xperia 10 V glede na IV večji ekran, isti "motor", enako baterijo a po Gsmarena večjo avtonomijo.

GrimReaper3 ::

Han je izjavil:

Jaz polnim S10e v povprečju enkrat na teden. V tem času ga uporabim za nekaj klicev in nekaj SMS prek 3G omrežja, mobilne podatke ali WiFi vklopim le za par bančnih plačil in hiter skok na www. Tako baterija dnevno izgubi le dobrih 10% kapacitete. :P

Hm, zanimivo. Meni je (imel sem 2) tisti z Android 9 (je demo verzija 970X, tako da se ne da posodobiti) brez SIM kartice zdržal nekje 14 dni, tisti z Android 11 pa 12 dni.
Čim sem dal noter SIM kartico, sta bila oba lepo na 4 dneh. Tudi izklop mobilnih podatkov ni spremenil stanja za dosti več kot kakšen procent.
Jaz kar stestiram vsakega koliko zdrži v idle, čim ga ornk uporabljaš je itak težko meriti, saj se vidi na GSMarena da imajo od 80h do 160h, to je 3-6 dni.
Npr. A52s če zdrži v idle 14 dni, potem je tudi med običajno uporabo boljši. In res je, 1 teden je še vedno zdržal.
Res pa da običajna raba zame ni enako kot za enega najstnika, ker delam na 2 šihta, na šihtu nimam časa za igračkanje s telefonom, doma pa tudi ne, za internet je seveda boljši 32-34" ekran na PC-ju.

Glede polnjenja vsakodnevno, če bi imel wireless, potem ni noben problem ga samo položit gor. Vzemat vsak večer iz omare polnilec, priklapljat v elektriko in v telefon ter čakat 1,5h (Samsungi imajo samo 15W), pa ni tako lahko. Po možnosti se spomniš napolnit samo pol ure preden greš na šiht, imaš pa samo 50% napolnjenega.
Eh, je kar fino če zdrži 14 dni v idle ali 7 dni zmerne uporabe, skoraj vsak 5000 mAh telefon je tega zmožen.

Xperia 10 IV in V izgledata ok, kot je rekel Okapi sta res najboljša izbira za moj režim uporabe.

Zgodovina sprememb…

ZveeZ ::

Se strinjam, da wireless charging in/ali hitro polnjenje nadomesti majhno baterijo.

Ko sem si lastil Xiaomi rn11pro+ s 120w polnjenjem, nisem imel (se vedno nimam) pojma koliko zdrzi baterija. Enostavno sem pogledal % pred odhodom od doma. Ce je bil procent prenizek, je sel telefon za par minut na polnilec in reseno. (Oglasevano 0-100% v manj kot 20min)

PrimozR ::

GrimReaper3 je izjavil:

Vzemat vsak večer iz omare polnilec, priklapljat v elektriko in v telefon ter čakat 1,5h (Samsungi imajo samo 15W), pa ni tako lahko. Po možnosti se spomniš napolnit samo pol ure preden greš na šiht, imaš pa samo 50% napolnjenega.


Čak... KAJ?? V predalu imam reci-piši 3 polnilce, ki nabirajo prah (originalnega Pixlovega vzamem s seboj na dopust, ker vem, da dela najbolje, reeeedko ga uporabim, če potrebujem hitro polnjenje). Pod monitorjem se doma in na šihtu najde USb-C kabel, če je potrebno polniti (Pixel 3A zdaj itak prek kabla, ker nima wireless polnjenja). Že od Nexus 4 časov, torej nekje 10 let, pa je ISTI polnilec in isti kabel (zdaj je dejansko začel umirati) priklopljen pri postelji in kabel speljan na nočno omarico. Kjer se telefon fila vsako noč. Ker, ne boste verjeli, večina ljudi vsaj nekaj ur na dan spi, kar je čas, ko telefona ne potrebuješ in se zlahka napolni. Pa to je možno povsem vsak dan. Od tukaj mi ni jasno, zakaj bi bilo dobro, da bi telefon držal X dni.

Če je pri poplavi polnilcev leta 2023 treba polnilec vzet IZ OMARE in ČAKATI, da se telefon napolne, je nekaj hudo narobe po mojem mnenju... Čeprav nja, večina ljudi ima verjetno podoben odnos do električnih avtomobilov in polnejna le-teh, tako da v bistvu ne bi smel biti pretirano presenečen...

zavajon ::

PrimozR je izjavil:

Če je pri poplavi polnilcev leta 2023 treba polnilec vzet IZ OMARE in ČAKATI, da se telefon napolne, je nekaj hudo narobe po mojem mnenju... Čeprav nja, večina ljudi ima verjetno podoben odnos do električnih avtomobilov in polnejna le-teh, tako da v bistvu ne bi smel biti pretirano presenečen...

Ja, dobra primerjava med polnjenjem telefona in električnega avta. Zlahka si človek predstavlja scenarij, ko motaš zjutraj v službo ali nekam, pa ugotoviš, da imaš telefon na 3%. OK, bom zamudil 15 minut, da se mi telefon vsaj malo napolni. Nato prideš do svojega avta in zgroženo ugotoviš, da imaš elektrike le še za nekaj km. In si rečeš, OK, bom zamudil 2 uri, da poiščem hitro polnilnico in avto vsaj za silo napolnim.

In ko ta človek parkrat zamudi 2:15 uri in zaradi tega izgubi službo, si zaželi telefona in avta z veliko baterijo. No, ker takega avta ne najde, kupi bencinskega ;)

ZveeZ ::

In kj ti v tem primeru pomaga telefon s 10.000mAh ali avto z 200kWh baterijo?
Na 3% soc?

zavajon ::

Če moram telefon polniti vsak drugi dan, je 50% verjetnost, da bo zjutraj prazen, Če ga moram polniti vsak 5. dan, je ta verjetnost 20%.

Leko ::

GrimReaper3 je izjavil:



Glede polnjenja vsakodnevno, če bi imel wireless, potem ni noben problem ga samo položit gor. Vzemat vsak večer iz omare polnilec, priklapljat v elektriko in v telefon ter čakat 1,5h (Samsungi imajo samo 15W), pa ni tako lahko. Po možnosti se spomniš napolnit samo pol ure preden greš na šiht, imaš pa samo 50% napolnjenega.

FAK
Res ne razumem nekaterih ali lažete sami sebi ali ste res toliko nesposobni, da nimate pojma kaj delate.
Kot prvo imajo Samsungi že par let 45W. Kod drugo kakšni polnilci v-iz omare!? LOL
Polnilec imaš priklopljen in kabel na mizi in potem ga samo priklopiš. Enako hitro kot če ga daš na wireless oziroma hitreje. Tako da kot je povedal PrimozR, če vidiš da je % premajhen priklopiš par minut preden greš in zadeva rešena. Toda ne nekateri odkrivate toplo vodo in si komplicirate lajf za brezveze.
Izklapljanje in vklapljanje mobilnih, wifija, BT LOL v letu 2023 zato, da ti baterija zdrži en teden ali več LOL:)) To mora bit res nekaj hudo narobe s to osebo.

ZveeZ ::

Leko je izjavil:


Kot prvo imajo Samsungi že par let 45W.

*hkhm* S22/S23 *hkhm*

Leko ::

ZveeZ je izjavil:

Leko je izjavil:


Kot prvo imajo Samsungi že par let 45W.

*hkhm* S22/S23 *hkhm*

No potem pa 25W, če smo res natančni in govorimo SAMO o "malih" telefonih, kar nikjer ni bilo omenjeno v komentarju katerega sem citiral, no pa, če smo že v temi mali telefoni, kar ted2 nista8-)
Bolj kot to, je pa bullshit tista o "vzet IZ OMARE in ČAKATI" kar pri 25 ali 15 pomeni 10 minut razlike.
Razen če imaš omaro z polnilcem nekje v drugem mestu in rabiš do tja pol ure z avtom:)) LOL
Skratka nabijanje v prazno.

zavajon ::

@Leko
Jaz pa ne razumem nekaterih, ki jih tema popolnoma nič ne zanima, a kljub temu kliknejo na temo "Hočem mali Android telefon".
Že ime teme jasno pove, da je govora o velikosti telefona, kar pa je neposredno povezano s porabo elektrike.
Nekateri pač želijo majhen telefon z dolgo avtonomijo, drugim je bolj pomembna kamera, tretjim to, da njihova priljubljena igrica dela tekoče, četrtim nekaj tretjega...
Ampak v večini primerov vsem tem ne pade na pamet, da bi kliknili na temo, ki jih ne zanima, kaj šele, da bi v njej komentirali, in to žaljivo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kompaktni cenejši pametni telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
233053 (2116) bluefish
»

Iščem normalen "majhen" telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
425387 (3596) buttcrack
»

Sony telefoni (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9013777 (7944) zuz3k
»

Apple predstavil nov poceni iPhone SE (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
32850345 (35068) MrStein

Več podobnih tem