» »

"Hočem mali Android telefon"

"Hočem mali Android telefon"

PrimozR ::

A gesture navigation Sony ima? Al samo gumbe na dnu displeja?

EDIT: vidim da ma.

Kako je z updejti pri Sonyju? Njihove fičrje (nek dvojni task switcher, predvsem pa 'side sense') se da izklopiti? Škoda, da nima wirless charginga, sicer kar dobro pofočka fičr list.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

ZveeZ ::

Jaz bom pa kar na Asusa pocakal:)
Looks promising:
https://m.gsmarena.com/asus_zenfone_9_o...

scipascapa ::

1000e+

ZveeZ ::

scipascapa je izjavil:

1000e+

Upam da ne. Prejsnje generacije so se dobile od 500-600€ dalje. V rangu nad 1k€ ima Asus Rog phonea.

Okapi ::

Moja Xperia 10 IV danes prišla.
Prva ugotovitev - v prsni žep srajce ne gre, je malo predolga. ZX2 Compact je pa lepo šel. Ampak s tem sem se vnaprej sprijaznil.

Okapi ::

Evo, po prvem tednu lahko rečem, da imam končno telefon, pri katerem mi ni treba skrbeti, kakšno je stanje baterije. Lahko ga cel dan intenzivno uporabljam, pa bo zvečer komaj kaj čez polovico prišel. Pri normalni rabi ga pa lahko polnim na dva ali tri dni, kar bo verjetno precej podaljšalo življenjsko dobo baterije.
Kar se baterije tiče, je to to, kar sem si že dolgo želel.

Zaslon je za moje potrebe več kot dovolj dober. Da ima "samo" 60 Hz osveževanja, me ne moti popolnoma nič. Kamere so tudi čisto v redu, 4k videa tako ali tako nisem nikoli uporabljal s telefonom, ali pogrešal. Tudi super slow motion, kot ga ima Sony ZX2 Compact, nima, ampak tudi tega ne potrešam.

Nekateri mu očitajo, da se počasi polni, ampak se mi zdi, da to vsi napačno merijo. Ker ni pomembno, koliko časa rabi do 100 ali 50%, ampak koliko časa rabi, da se napolni za X ur rabe. Sploh pa hitrost polnjenja ni pomembna, če ti ga nikoli ni treba sredi dneva na hitro polnit.

No, velikost me bo pa še naprej malo motila - ali pa bom moral odslej pazit, da kupujem srajce in jakne z dovolj velikim prsnim žepom;-)

Magic1 ::

Ni čudno, da nimaš težav s baterijo, če ima zelo nezahteven SoC, majhen 60Hz zaslon in relativno visoko kapaciteto baterije. To je pravi endurance telefon. Sam za kar visoko ceno, uradnih 500€ je kar konkretno za to.
Magic

Okapi ::

Za moje potrebe najboljša kombinacija opreme oziroma lastnosti. Zato me tudi cena ne moti.

Valvoline ::

Okapi je izjavil:

Za moje potrebe najboljša kombinacija opreme oziroma lastnosti. Zato me tudi cena ne moti.

A tvoj ima FM radio? Brez fm ne kupim telefon. :V Baje so v prodaji 3 razlicni modeli, en model je brez fm. Ce vprasas prodajalce nihce ne more potrdit ali ima ali ne. Ima duo sim ali 1 sim + 1 e-sim? Tist me tut odvraca, vcasih butnem se rezervno telemach kartico ko rabim vec neta (majo obcasno simke v akciji po 1e z prednalozeno revolucijo z 10gb pa se splaca)

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

za 500€ bi moral dobiti raketo.

link_up ::

Sony...itak! :)
In and Out

Okapi ::

Valvoline je izjavil:

Okapi je izjavil:

Za moje potrebe najboljša kombinacija opreme oziroma lastnosti. Zato me tudi cena ne moti.

A tvoj ima FM radio? Brez fm ne kupim telefon. :V Baje so v prodaji 3 razlicni modeli, en model je brez fm. Ce vprasas prodajalce nihce ne more potrdit ali ima ali ne. Ima duo sim ali 1 sim + 1 e-sim? Tist me tut odvraca, vcasih butnem se rezervno telemach kartico ko rabim vec neta (majo obcasno simke v akciji po 1e z prednalozeno revolucijo z 10gb pa se splaca)

Dual SIM ima, z dvema režama, radia pa ne vidim, da bi imel.

scipascapa je izjavil:

za 500€ bi moral dobiti raketo.

Saj dobiš - če ti je vzdržljivost najpomembnejša, ni boljšega telefona, tudi za 1000 € ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

klinker ::

ZveeZ je izjavil:

Jaz bom pa kar na Asusa pocakal:)
Looks promising:
https://m.gsmarena.com/asus_zenfone_9_o...


Te kamere sam zgledajo neke waw, al dejansko ima konkretno optiko itd?
Tej Asusi so me ze parkrat zamikali, a ne vem kako je v real life z njimi.

ZveeZ ::

klinker je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Jaz bom pa kar na Asusa pocakal:)
Looks promising:
https://m.gsmarena.com/asus_zenfone_9_o...


Te kamere sam zgledajo neke waw, al dejansko ima konkretno optiko itd?
Tej Asusi so me ze parkrat zamikali, a ne vem kako je v real life z njimi.

Bomo videli po releasu. Mam ZF8 in nad kamero nimam pripomb. Tudi camera SW je ok, saj je zelo redko, da gcam bolje sprocesira sliko od original aplikacije.
Edini drawback telefona je underdisplay fp senzor. Pri 9ki ga koncno ni vec.
Ce bo cena tako konkurencna, kot je bila pri prejsnjih modelih, bo to moj naslednji telefon (ceprav ne potrebujem se menjave).

janezvalva ::

"Hočem mali Android telefon"

ne, jaz bi raje veliko plahto.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

Magic1 ::

Jaz imam tudi ZF8 in je ok telefon. Edini problem imam s fiziko. Telefon je majhen in ima high end procesor. Torej se ob intenzivni uporabi hitro segreje. Tako intenzivna uporaba je itak le ob igranju, nekje v 15min se segreje procesor iz 27 na 38°C, kjer začne trotlat. Pozimi, ko je hladneje, je dosti bolje.
Magic

Ales ::

Magic1 je izjavil:

Jaz imam tudi ZF8 in je ok telefon. Edini problem imam s fiziko. Telefon je majhen in ima high end procesor. Torej se ob intenzivni uporabi hitro segreje. Tako intenzivna uporaba je itak le ob igranju, nekje v 15min se segreje procesor iz 27 na 38°C, kjer začne trotlat. Pozimi, ko je hladneje, je dosti bolje.

Na 38°C že zmanjšuje frekvenco procesorja? To se mi zdi zelo nizka temperatura za kaj takega. Integrirana vezja praviloma zmorejo precej višje delovne temperature.

zavajon ::

scipascapa je izjavil:

za 500€ bi moral dobiti raketo.

Saj je raketa.

OK.d ::

In to predolga.;)
LPOK.d

PrimozR ::

Ales je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Jaz imam tudi ZF8 in je ok telefon. Edini problem imam s fiziko. Telefon je majhen in ima high end procesor. Torej se ob intenzivni uporabi hitro segreje. Tako intenzivna uporaba je itak le ob igranju, nekje v 15min se segreje procesor iz 27 na 38°C, kjer začne trotlat. Pozimi, ko je hladneje, je dosti bolje.

Na 38°C že zmanjšuje frekvenco procesorja? To se mi zdi zelo nizka temperatura za kaj takega. Integrirana vezja praviloma zmorejo precej višje delovne temperature.

Vprašanje, kater temp senzor reporta. Verjetno ne tistega v SoC. Če bi bil SoC na 38, ne bi čutil, da je ohišje toplo.

Sicer se pa tudi veliki telefoni segrevajo. Morda nekaj malega pomaga večji hladilnik (če ga imajo), ampak čudežev še vedno ne naredi. Upoštevaj, da ima SOC v telefonu par W, v laptopih pa čez baker ventilatorje gonijo za 15 W porabe.

IL_DIAVOLO ::

Magic1 je izjavil:

Ni čudno, da nimaš težav s baterijo, če ima zelo nezahteven SoC, majhen 60Hz zaslon in relativno visoko kapaciteto baterije. To je pravi endurance telefon. Sam za kar visoko ceno, uradnih 500€ je kar konkretno za to.


Večina drugega kot high end avtonomije niti ne rabi. V poplavi ceglov s super duper procesorji je to tudi neke vrste dober marketinški trik.

Zdaj lahko koncno uporabljam telefon kot navigacijo brez polnjenja. Nikoli niti ne polnim na vec kot 90%.

Zaradi baterije sem nenazadnje bil primoran menjati sicer se cisto soliden telefon.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

PrimozR ::

Slab marketinški trik je to, ker mnogim ne pomeni nič oz. premalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Okapi ::

Dovolj je takih, ki jim pomeni dovo,j. Jaz sem navdušen.

klinker ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Ni čudno, da nimaš težav s baterijo, če ima zelo nezahteven SoC, majhen 60Hz zaslon in relativno visoko kapaciteto baterije. To je pravi endurance telefon. Sam za kar visoko ceno, uradnih 500€ je kar konkretno za to.


Večina drugega kot high end avtonomije niti ne rabi. V poplavi ceglov s super duper procesorji je to tudi neke vrste dober marketinški trik.

Zdaj lahko koncno uporabljam telefon kot navigacijo brez polnjenja. Nikoli niti ne polnim na vec kot 90%.

Zaradi baterije sem nenazadnje bil primoran menjati sicer se cisto soliden telefon.


Ce telefn nima v meniju te opcije, da sam fila manj %, je bolje da ga pustis do 100%.
Ce bos pozoren, se zadnjih 20% fila pocasneje, ker obenem tudi ohlaja baterijo. Pravtako ne zacne filat s polno mocjo takoj, ampak je krivulja malo blazja, da se temperatura pocasi dvigne.
Najslabse je telefone filat "na obroke". Jst ga raje priklopim cez noc, ce ima manj kot 50% in mi se nobena baterija ni sla po slabem, pa sem imel telefone po 4-5 let tudi. Moja zena nasprotno, vedno pozabi zvecer vklopit in pol preko dneva fila na obroke in po 1 letu ji baterija ze opazno manj drzi. Vse telefone je ona tako zjebala in po 2 letih je totalno fuc, pa je imela vedno highend, trenutno 13pro max, ki je meni drzal 3 dni bp, ona pa stalno na polnilcu ;((

ZveeZ ::

Magic1 je izjavil:

Jaz imam tudi ZF8 in je ok telefon. Edini problem imam s fiziko. Telefon je majhen in ima high end procesor. Torej se ob intenzivni uporabi hitro segreje. Tako intenzivna uporaba je itak le ob igranju, nekje v 15min se segreje procesor iz 27 na 38°C, kjer začne trotlat. Pozimi, ko je hladneje, je dosti bolje.

Ne vem kateri senzor si ti gledal. Sem, po tem tvojem postu, namensko installiral aplikacijo za pogledat temperaruro SoC-a in je v tistem trenutku bila 40°C. Dvomim, da se tvoj pri igranju segreje na zgolj 38°C, se manj pa, da ga pri takih temp throttla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

IL_DIAVOLO ::

klinker je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Ni čudno, da nimaš težav s baterijo, če ima zelo nezahteven SoC, majhen 60Hz zaslon in relativno visoko kapaciteto baterije. To je pravi endurance telefon. Sam za kar visoko ceno, uradnih 500€ je kar konkretno za to.


Večina drugega kot high end avtonomije niti ne rabi. V poplavi ceglov s super duper procesorji je to tudi neke vrste dober marketinški trik.

Zdaj lahko koncno uporabljam telefon kot navigacijo brez polnjenja. Nikoli niti ne polnim na vec kot 90%.

Zaradi baterije sem nenazadnje bil primoran menjati sicer se cisto soliden telefon.


Ce telefn nima v meniju te opcije, da sam fila manj %, je bolje da ga pustis do 100%.
Ce bos pozoren, se zadnjih 20% fila pocasneje, ker obenem tudi ohlaja baterijo. Pravtako ne zacne filat s polno mocjo takoj, ampak je krivulja malo blazja, da se temperatura pocasi dvigne.
Najslabse je telefone filat "na obroke". Jst ga raje priklopim cez noc, ce ima manj kot 50% in mi se nobena baterija ni sla po slabem, pa sem imel telefone po 4-5 let tudi. Moja zena nasprotno, vedno pozabi zvecer vklopit in pol preko dneva fila na obroke in po 1 letu ji baterija ze opazno manj drzi. Vse telefone je ona tako zjebala in po 2 letih je totalno fuc, pa je imela vedno highend, trenutno 13pro max, ki je meni drzal 3 dni bp, ona pa stalno na polnilcu ;((


Koliko vem, je najbolje filat na obroke in hkrati ne obremenjevati baterije pod 20% in nad 80%.

Dejansko je za baterijo baje priporocljivo, ce jo polniš večkrat dnevno po nekaj %.

Ima pa sony-eva baterija vgrajeno pametno tehnologijo, ki prekine polnjenje na 80 ali 90%. Ima tudi druge trike, ki pa jih sam ne morem koristiti, ker nimam rednega urnika spanca.

Telefona ne polnim vec pred spanjem. Baterija dejansko izgubi 1-2%. Polnim pa na 2 dni, uporabljam 30-90% range.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

klinker ::

Telefoni od zene se ne strinjajo, niti moji.
Ona fila na obroke, jst cez noc. Ona do zdaj zjebala vse, ampak prav vse baterije prej kot v 2 letih, oz. tu nekje, jst pa se nobene, oz. nobena ni zgubila vec kot 20% in to v vsaj 3 letih, najvec casa sem imel Note 8, skoraj 5 let, pa je se vedno drzal dan pa pol bp. Sem ga pa filal vseeno vsako noc, razen ce je ostalo vec kot 50%.

Magic1 ::

klinker je izjavil:

Telefoni od zene se ne strinjajo, niti moji.
Ona fila na obroke, jst cez noc. Ona do zdaj zjebala vse, ampak prav vse baterije prej kot v 2 letih, oz. tu nekje, jst pa se nobene, oz. nobena ni zgubila vec kot 20% in to v vsaj 3 letih, najvec casa sem imel Note 8, skoraj 5 let, pa je se vedno drzal dan pa pol bp. Sem ga pa filal vseeno vsako noc, razen ce je ostalo vec kot 50%.

Ja ti z menjavami na tri leta+ si res referenca. So eni telefoni, ki imajo razpon uporabne napetosti nastavljeno bolj ali manj konzervativno. Imam enega Lenovo, ki je po 6 letih filanja na 100% še vedno imel dobro avtonomijo. To so bili časi, ko se je baterija še filala na 4.2V.
ZF8 fila do 4.45V😱, večina gre danes do tam nekje. Samo ima opcijo polenja do 80 ali 90%. S 2A polnjenjem pride na 80% na malo čez 4.3V. Po 15mesecih je baterija izgubila ene par procentov.

Drugače glede trotlanja na 38°C, se to dogaja v optimiziranem načinu, v performance mode začne kasneje. Se pa v teh dneh hitro segreje na 40 in se kar občuti. Danes je SoC, baterija in zaslon termalno povezano, zato ne smejo pretiravat.
Magic

Bolt ::

klinker je izjavil:

Telefoni od zene se ne strinjajo, niti moji.
Ona fila na obroke, jst cez noc. Ona do zdaj zjebala vse, ampak prav vse baterije prej kot v 2 letih, oz. tu nekje, jst pa se nobene, oz. nobena ni zgubila vec kot 20% in to v vsaj 3 letih, najvec casa sem imel Note 8, skoraj 5 let, pa je se vedno drzal dan pa pol bp. Sem ga pa filal vseeno vsako noc, razen ce je ostalo vec kot 50%.

Spet kozlarije klinkera.
Zanimivo da jaz in moja delava popolnoma isto, polniva takrat ko je treba pa če tudi 5 minut pred službo za samo 5% in nisva še nič zjebala. Baterija taka kot pri novem.
Kot ti je pa povedal prav predhodnik pa ti nisi nobena referenca, glede na to da si v 8 letih imel dva telefona se v takih temah sploh nimaš kaj za oglašat. Veš telefoni in baterije so se v zadnjih 8 letih močno spremenili.
Če si ti nesposoben še ne pomeni, da ti moramo potem vsi sledit.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

PrimozR ::

cesnja ::

Ze iPhone mini bi lahko bil manjsi: https://www.phonearena.com/phones/size/...

mailer ::

Je kar dobra velikost, če bi imel baterijo tam do 4000mah z varčnim procesorjem in odstranljivo baterijo bi bil pa sploh bomba. Tudi če bi bil debelejši par milimetrov.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

hojnikb ::

kr dobra konkurenca iphone miniju v androidnem štabu. Če bi ruknal not kaksne bolse kamere pa kaksen mAh več (magar kot PRO model) bi bil kr prfect.
#brezpodpisa

PrimozR ::

Kaj boljšega od kamer pa hočeš?

Sicer je nekako bolj podoben navadnemu iPhonu kot Miniju, ampak OK.

mailer zakaj odstranljiva baterija? o.O

mailer ::

Stara šola.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Magic1 ::

Sam bo cena že kar brutalna. Za osmico sem dal 600€ ob izidu. Devetica ima malo boljši SoC, malo večjo baterijo in stranski fingerprint za vsaj 200€ več. Verjetno so ocenili, da je izgled tolk bolj kul, da lahko navijejo ceno.
Je pa imel Asus taktiko "realese" cene na začetku, ki se je po enem mesecu dvignila. Iz 600€ na 680€, poleg tega pa je bila osnovna verzija kasneje veliko težje dobavljiva. Tako da se je večinoma prodajal za 780€. Pri novem torej lahko pričakujemo, da bo cena kmalu po izidu jurja. Kako bo pa uplivala kriza na cene v jeseni, se pa še ne ve. Verjetno bo nek pritisk na cene, samo takrat bo folk imel večje težave, kot je velikost telefona.
Magic

scipascapa ::

9 je super po velikost 5,90'' yummi samo bo predrag.

Meiniken ::

Meni je tudi všeč. Samo predrag bo.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

PrimozR ::

Še največji minus je samo 2 let updejtov...

Bolj kot razmišljam, bolj je 'optimum' Galaxy S22. Če vsaj ne bi imel shitshowa od Samsung GUI-ja...

klinker ::

Bolt je izjavil:

klinker je izjavil:

Telefoni od zene se ne strinjajo, niti moji.
Ona fila na obroke, jst cez noc. Ona do zdaj zjebala vse, ampak prav vse baterije prej kot v 2 letih, oz. tu nekje, jst pa se nobene, oz. nobena ni zgubila vec kot 20% in to v vsaj 3 letih, najvec casa sem imel Note 8, skoraj 5 let, pa je se vedno drzal dan pa pol bp. Sem ga pa filal vseeno vsako noc, razen ce je ostalo vec kot 50%.

Spet kozlarije klinkera.
Zanimivo da jaz in moja delava popolnoma isto, polniva takrat ko je treba pa če tudi 5 minut pred službo za samo 5% in nisva še nič zjebala. Baterija taka kot pri novem.
Kot ti je pa povedal prav predhodnik pa ti nisi nobena referenca, glede na to da si v 8 letih imel dva telefona se v takih temah sploh nimaš kaj za oglašat. Veš telefoni in baterije so se v zadnjih 8 letih močno spremenili.
Če si ti nesposoben še ne pomeni, da ti moramo potem vsi sledit.


Bwahaha...smejem se otrockom, ker take komentarje lih 10letnik lahko spesni :))

PrimozR ::

Dejta se z drekom obmetavat na privat...

ZveeZ ::

Ce bi koga zanimal nakup ZF9:
https://www.mimovrste.com/telefoni-na-d...

PrimozR ::

https://www.androidcentral.com/phones/r...
https://gagadget.com/en/utechki-i-sluhi...

Ni mi sicer jasno jamranje čez baterijo, manjšo od 4400 mAh. Pixel 3 ima 2900, pa ni neke grozne panike...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

GrimReaper3 ::

Jaz si bom zdaj začel delati zalogo majhnih telefonov. Kaj veš, mogoče bo čez 10 let standard 7.0-7.5", kot je danes 6.5-6.8". Mogoče se pa vse obrne in bomo spet pri 4.5-5.5".
Saj do zdaj je bilo enako, najprej so bili cegli kot sta bila Nokia 5110 in Ericcson GA628, potem so zmanjševali do Nokia 8310, jaz sem preskočil/zamudil oboje. Od takrat naprej pa samo še povečujejo.

Doma imam še vedno Samsung Champ, Galaxy 5 in S4 mini, to so fletno majhni telefoni.

In sicer sem našel:
Samsung S10e (5.8"), presenetljivo se jih še da dobiti nove. 2 leti nazaj sem ga že imel, ampak 970U kateri mi doma ni sprejemal signala. Potem sem vzel cegel od telefona A52s. Še pred tem sem imel pa Poco X3 NFC, tega sem že komaj držal v roki za klicanje, sploh če je bil v priloženem ovitku. Se pravi so tako dolgo povečevali te telefone, da so močno otežili upravljanje z njegovo primarno funkcijo. Pa že A52s je zelo na meji kar se tega tiče. Prednost S10e je tudi da sploh ne rabi ovitka, ker nima ohišja iz neke poceni drseče plastike, ampak iz nespolzkega stekla.
Cubot KingKong Mini 3 (4.5")
iPhone 13 Mini (5.4")
Unihertz Jelly 2 (3.0")

Sicer gledam da S23 ni dosti daljši od S10e, 146 proti 142 mm, ampak pomoje je treba nekje postaviti mejo, in ta je zame pri velikosti S10e:
https://www.phonearena.com/phones/size/...
S10 pri 150 mm vem da je bil že malo predolg.

Na šihtu imamo pa A14, za stacionarni telefon. Tudi ne vem kako se to lahko imenuje mobilni telefon, ker bi rabil enega pomagača da ti ga nosi okoli.

Zgodovina sprememb…

al1976 ::

Imel s8 pa s10, pa pristal na koncu na s20. Z vsemi zadovoljen razen po kakih 2 letih zacne baterija sepat.
Vzel s23 pa me je presenetil format. Ni vec dolg in ozek ampak sirok pa se steklo so opustili tako da je sel od mene :)

Vmes poskusil se nekaj xiaomiev note ki smo jih dal otrokom pa tetam v uporabo ampak tudi sam ne vem kje se bo velikost ustalila. Se zdaj se spomnim mini nokia gsm k so bili najvecji frajerji z najmanjsimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: al1976 ()

Vanadium ::

Magic1 ::

Mah, Zenfone 9 in 10 so zbezljali s ceno. Osnovna konfiguracija je 850EUR. Če se mal potruddiš in počakaš lahko dobiš eno leto star model devetke za 650EUR.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

ZveeZ ::

Sej small form factor ne pomeni budget phone.
Zf9 za 650€ je dober deal. Sploh ko ga primerjas s konkurenco.
Zf10 pa imho ni vreden bistveno vec kot zf9.

Skoda le, ker tem modelom ne pada cena. Se zf8 se ne dobi pod 500€ :)

tonttu ::

GrimReaper3 je izjavil:

Sicer gledam da S23 ni dosti daljši od S10e, 146 proti 142 mm, ampak pomoje je treba nekje postaviti mejo, in ta je zame pri velikosti S10e

In kaj normalnega lahko danes se dobis za to velikost? Moj S10e je pocasi zacel spuscati duso (no baterijo) pa rabim nekaj novega. Zaenkrat sem pri S23 in tistih 4mm vec. Ja realno mi je ze S10e prevec in je tudi "samo par mm" vecji, kot je bil prejsni. S23 je tudi "samo par mm vecji kot S10e", ampak na koncu smo po par teh "saj je samo par mm" ze 2cm vec kot je bil par let nazaj vec kot dovolj velik telefon. Ne sorry ce bom hotel gledati film, ga bom na tv, tudi pri mojih letih vec kot dovolj dobro vidim na "majhen" telefon, ce je cca. 6" ekran majhen Za resno delo imam racunalnik, tako da mi je glavna prioriteta velikost, ki gre v zep, ne da moram na kolo vzeti s seboj nahrbtnik, da bom lahko telefon velikost A4 lista dal notri, ter pa vseeno spodoben (po specifikacijah, ne po velikosti ekrana) telefon. Cena nima veze, mora biti pa dobavljiv v Sloveniji (pac firma, sluzben telefon pa to). Kaksen predlog velikost S10e ali celo manjsi (ja vem.... vic leta).

Bolt ::

GrimReaper3 je izjavil:

Jaz si bom zdaj začel delati zalogo majhnih telefonov. Kaj veš, mogoče bo čez 10 let standard 7.0-7.5", kot je danes 6.5-6.8". Mogoče se pa vse obrne in bomo spet pri 4.5-5.5".

To je bedarija. Ni fora v velikosti ampak v programski opremi in še kaj drugega. Kot telefoni izpred 10 let niso več uporabni, tako ne bodo trenutni čez 10 let. Čez 10 let boš imel že čip v glavi:))
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kompaktni cenejši pametni telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
233045 (2108) bluefish
»

Iščem normalen "majhen" telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
425384 (3593) buttcrack
»

Sony telefoni (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9013765 (7932) zuz3k
»

Apple predstavil nov poceni iPhone SE (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
32850279 (35002) MrStein

Več podobnih tem