» »

"Hočem mali Android telefon"

"Hočem mali Android telefon"

Leko ::

zavajon je izjavil:

@Leko
Jaz pa ne razumem nekaterih, ki jih tema popolnoma nič ne zanima, a kljub temu kliknejo na temo "Hočem mali Android telefon".
Že ime teme jasno pove, da je govora o velikosti telefona, kar pa je neposredno povezano s porabo elektrike.
Nekateri pač želijo majhen telefon z dolgo avtonomijo, drugim je bolj pomembna kamera, tretjim to, da njihova priljubljena igrica dela tekoče, četrtim nekaj tretjega...
Ampak v večini primerov vsem tem ne pade na pamet, da bi kliknili na temo, ki jih ne zanima, kaj šele, da bi v njej komentirali, in to žaljivo.

Kje to piše da me ne zanima! Še kako me zanima in ravno zato sem se oglasil, ker ne morem brat takega brezveznega nakladanja, laganja, zavajanja(zavajon, res ti pritiče ime tako da vseeno če se ne oglašaš s takimi traparijami), če pa ni to, pa je potem namerno nabijanje v prazno.
Zame je to žaljenje in norčevanje iz vseh uporabnikov foruma posebej mene.
Mi je pa znano to ja, radi bi mali telefon zraven pa še dobro baterijo, kamero in vsem ostalim. Potem pa jokanje v takih temah.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Okapi ()

Magic1 ::

Mali telefon, baterija(čas delovanja) ter performance so pač kontradiktorne zadeve. Ne moreš imeti vseh treh hkrati. Pri sony V popustiš konkretno na performance, pri ostalih na času delovanja.
Magic

zavajon ::

Imaš pa lahko mali telefon in dolgo avtonomijo. Majhen ekran porabi manj elektrike kot velik ekran.

Magic1 ::

Majhnih android telefonov s varčnim ARMom ne delajo. Praktično je Sony edini sodobni mali varčni android telefon s podhranjenim procesorjem. Zaslon pa porabi večinoma odvisno od osvetlitve. Če hočeš kaj videt na soncu, bo vsak telefon konkretno požrešen, dražji sploh imajo višjo možno svetilnost. V temačnem prostoru bo poraba zaslona zanemarljiva.
Magic

zavajon ::

Res je, ampak to še vedno ne ovrže teze da majhen ekran porabi manj elektrike kot velik ekran.
Kar se porabe CPU-ja tiče, bi morda lahko naredili kaj tudi v samem Androidu. Meni npr, telefon v idlu kuri cca. 17% CPU. Kar po mojem ni potrebno.

ZveeZ ::

Zanimivo branje glede prekomerne porabe baterije na androidih:

https://community.oneplus.com/thread/99...

TL:DR obcasno se splaca pustiti telefon cez noc na polnilcu

zavajon ::

Jaz ga skoraj vedno pustim čez noč na polnilcu, ker ga običajno dam polniti zvečer, zjutraj lahko pozabim.

GrimReaper3 ::

Okapi je izjavil:

A tega pa nisi uspel pogruntati iz mojega pisanja, da jaz IV že lep čas imam? Če bi danes kupoval, bi seveda vzel letošnji model.

Na GSMArena za 10 V pravijo (štirje na zadnjih dveh straneh), da laga pri odklepanju/zaklepanju. Tako da bom jaz enako kupil IV.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

zavajon je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Če je pri poplavi polnilcev leta 2023 treba polnilec vzet IZ OMARE in ČAKATI, da se telefon napolne, je nekaj hudo narobe po mojem mnenju... Čeprav nja, večina ljudi ima verjetno podoben odnos do električnih avtomobilov in polnejna le-teh, tako da v bistvu ne bi smel biti pretirano presenečen...

Ja, dobra primerjava med polnjenjem telefona in električnega avta. Zlahka si človek predstavlja scenarij, ko motaš zjutraj v službo ali nekam, pa ugotoviš, da imaš telefon na 3%. OK, bom zamudil 15 minut, da se mi telefon vsaj malo napolni. Nato prideš do svojega avta in zgroženo ugotoviš, da imaš elektrike le še za nekaj km. In si rečeš, OK, bom zamudil 2 uri, da poiščem hitro polnilnico in avto vsaj za silo napolnim.

In ko ta človek parkrat zamudi 2:15 uri in zaradi tega izgubi službo, si zaželi telefona in avta z veliko baterijo. No, ker takega avta ne najde, kupi bencinskega ;)

In zjutraj ugotoviš, da imaš prazen tank s premalo bencina, da prideš do bencinske. Now what? Ta argument se da raztegniti na vsa področja. Pa vsak tak primer je podobno nesmiselen.

zavajon je izjavil:

Če moram telefon polniti vsak drugi dan, je 50% verjetnost, da bo zjutraj prazen, Če ga moram polniti vsak 5. dan, je ta verjetnost 20%.

Če ga moraš polniti vsak dan, je pa verjetnost 100 %. Če ga pa vsak večer priklopiš, je pa verjetnost 0 %. V vsakem od naštetih primerov. Neverjetno!

zavajon je izjavil:

Že ime teme jasno pove, da je govora o velikosti telefona, kar pa je neposredno povezano s porabo elektrike.

Temo sem štartal jaz. Tukaj bom malo egoističnega kretena (še bolj, kot ponavadi, ampak OK), ampak ne, nima ABSOLUTNO _NOBENE_ veze s porabo elektrike. Gre za telefon, ki je dovolj majhen, da se ga da uporabljati z eno roko in gre v žep. Pa da je še vedno flagship, ima par drugih detajlov, itd. Poraba elektrike oz. baterije je povsem irelevantna, en teden avtonomije pri smartphonu je povsem ista tematika in preskakovanje ovir pri lopati od 7" kot pri 5" malčku. Večina nas pa telefone uporablja za to, za kar so namenjeni.

zavajon je izjavil:

Nekateri pač želijo majhen telefon z dolgo avtonomijo...

No in kaj točno ima to veze s kompaktnim flagship-like Android telefonom??

zavajon je izjavil:

Jaz ga skoraj vedno pustim čez noč na polnilcu, ker ga običajno dam polniti zvečer, zjutraj lahko pozabim.

Zakaj potem bluziš, da imaš 50 % šans, da je zjutraj prazen pa z električnimi in bencinskimi avtomobili???
Sam sebi kontradiktiraš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

zavajon ::

PrimozR je izjavil:

Zakaj potem bluziš, da imaš 50 % šans, da je zjutraj prazen pa z električnimi in bencinskimi avtomobili???
Sam sebi kontradiktiraš.

Funkcionalna pismenost ni ravno tvoja vrlina. Uporabil sem besedico "če".

GrimReaper3 ::

Jaz sem bil potem najprej nategnjen na Bolhi za novega S23 za 490EUR, še rešujem z banko. Upam da dobim nazaj, če pa ne, je pa vsaj zelo dobra šola za drugič.
Danes sem pa potem naročil Sony Xperia 10 V za 388EUR.

Meni nič ne paše polniti stvari, že avto sovražim tankati na vsakih 7-8 dni, kaj šele da bi moral polniti električnega.
Mobitele sem imel pa do sedaj same take, ki zdržijo 2 tedna do 2 meseca, tako da je ta Sony logična nadgradnja:
Samsung GT-E2370, Samsung Galaxy Europa GT-I5500, Lenovo A5000, Xiaomi Poco X3 NFC, Samsung Galaxy A52s.

Zgodovina sprememb…

ZveeZ ::

Poco x3, Galaxy A52s 2 tedna avtonomije? Morda v skatli, na off.

GrimReaper3 ::

V idle se da priti na 2-3 tedne. A52s sem testiral ravno ta teden, s kar nekaj uporabe je zdržal točno 7 dni, še vedno precej bolje kot en S10e, ki v idle zdrži samo 4 dni. X3 NFC pa prav tako testiram od 28.8.2023 23h, ampak za tega nimam SIM kartice. Sedaj je na 3%, se pravi dela 21 dni, s SIM kartico in vklopljenimi mobilnimi bi tako 14-18 dni.

Saj drugače če obstaja kak bolj realen test battery lifa kot samo ležanje v idle, se tudi priporočam.

Zgodovina sprememb…

V-i-p ::

Polnit dat telefon pred spanjem bi moralo biti isto, kot si it umit zobe, đizs.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

ZveeZ ::

V-i-p je izjavil:

Polnit dat telefon pred spanjem bi moralo biti isto, kot si it umit zobe, đizs.

Ni sans, da bi mi zdrzala baterija cel teden!
;D

GrimReaper3 je izjavil:

V idle se da priti na 2-3 tedne. A52s sem testiral ravno ta teden, s kar nekaj uporabe je zdržal točno 7 dni, še vedno precej bolje kot en S10e, ki v idle zdrži samo 4 dni. X3 NFC pa prav tako testiram od 28.8.2023 23h, ampak za tega nimam SIM kartice. Sedaj je na 3%, se pravi dela 21 dni, s SIM kartico in vklopljenimi mobilnimi bi tako 14-18 dni.

Saj drugače če obstaja kak bolj realen test battery lifa kot samo ležanje v idle, se tudi priporočam.

Ampak a ni potemtakem bolj smotrno kupiti nokio 3310 za 60€?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

cesnja ::

V-i-p je izjavil:

Polnit dat telefon pred spanjem bi moralo biti isto, kot si it umit zobe, đizs.

Mene ponoci moti coil whine napajalnika, zato sem se navadil polniti telefon zjutraj med zajtrkom.

Tezave z majhnimi baterijami so se dodobra razkrile med avgustovskimi poplavami. Najprej mi je telefon veselo pil baterijo, ker so bliznje in daljne postaje operaterjev delale z zmanjsano mocjo. Ob isti oziroma celo manjsi porabi sem zvecer prisel domov s 15% baterije (ponavadi je okoli 60%). Nato pa naslednji udarec - zaradi zemeljskih plazov je bila za en teden prekinjena dobava elektricne energije. Se dobro, da imam v garazi generator.

Skratka, ze zaradi obcasne krize bi bilo fino, ce bi telefoni stran od vticnice zanesljivo zdrzali vsaj dva dneva.

Magic1 ::

Pa ja imaš en počasen napajalnik brez coil whina...
Magic

Han ::

Kateri je ta napajalnik s coilwhine? Original Samsung, Huawei, pa npr. BlitzWolf, ne cvilijo med polnjenjem telefona.

@GrimReaper3: meni S10e komot zdrži vsaj 10 dni v idle.

PrimozR ::

cesnja je izjavil:

Skratka, ze zaradi obcasne krize bi bilo fino, ce bi telefoni stran od vticnice zanesljivo zdrzali vsaj dva dneva.

Pa električni avti imeli domet 2000 km, bencinski 500 litrski rezervoar, itd.

Dimenzionirati izdelke na 0,0001 % primerov uporabe nima nobenega smisla. Oz. nihče ni pripravljen plačati takšnega izdelka.

V-i-p ::

cesnja je izjavil:

V-i-p je izjavil:

Polnit dat telefon pred spanjem bi moralo biti isto, kot si it umit zobe, đizs.


Tezave z majhnimi baterijami so se dodobra razkrile med avgustovskimi poplavami.

Se strinjam, da v izrednih primerih prav pride močnejša baterija, vendar bi sam v tem primeru na telefonu aktiviral vsa možna redna in izredna varčevanja z energijo, poln powerbank imam pa vedno pripravljen. V normalnih okoliščinah pa ni potrebe. Spomnim se samo Samsunga Galaxy Alpha, kaj je bil lušten in majhen proti današnjimi, tam pa sem imel občasno problem z baterijo ker sem dosti fotkal z njim :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Okapi ::

PrimozR je izjavil:

cesnja je izjavil:

Skratka, ze zaradi obcasne krize bi bilo fino, ce bi telefoni stran od vticnice zanesljivo zdrzali vsaj dva dneva.

Pa električni avti imeli domet 2000 km, bencinski 500 litrski rezervoar, itd.

Dimenzionirati izdelke na 0,0001 % primerov uporabe nima nobenega smisla. Oz. nihče ni pripravljen plačati takšnega izdelka.

Govori zase.

Polnit telefon vsak večer ni problem. Problem je vedno s seboj nosit powerbank, da se ti ne zgodi, da ob dveh zjutraj, ko greš domov, ne bi mogel poklicati taksija, čeprav je bil telefon zjutraj, ko si šel od doma, na 100%.

Večina teh, ki vozijo za Glovo ali Wolt, ima vedno s seboj powerbank, ker dandanes redkokateri telefon zdrži 12+ ur intenzivne rabe.

pijavka ::

GrimReaper3 je izjavil:

Jaz sem bil potem najprej nategnjen na Bolhi za novega S23 za 490EUR, še rešujem z banko. Upam da dobim nazaj, če pa ne, je pa vsaj zelo dobra šola za drugič.

Lahko poveš kaj več? Mogoče si že, pa nisem zasledil. Kaj se je zgodilo?

Ahim ::

Han je izjavil:

Kateri je ta napajalnik s coilwhine? Original Samsung, Huawei, pa npr. BlitzWolf, ne cvilijo med polnjenjem telefona.

Moje izkusnje (z razlicnimi) so, da res ne cvilijo med polnjenjem - ampak ko niso obremenjeni, kar pa je neizogibno prej ali slej, saj se ne polni telefon ravno celo noc.

GrimReaper3 ::

pijavka je izjavil:

GrimReaper3 je izjavil:

Jaz sem bil potem najprej nategnjen na Bolhi za novega S23 za 490EUR, še rešujem z banko. Upam da dobim nazaj, če pa ne, je pa vsaj zelo dobra šola za drugič.

Lahko poveš kaj več? Mogoče si že, pa nisem zasledil. Kaj se je zgodilo?

Tole sem dobil na mail iz brezskrbibolha@gmail.com (povsem spregledal naslov ko sem kupoval):
Spoštovani kupec, prodajalec je sprejel vašo ponudbo. Kliknite za naročilo: https://bolha-sl.web-reserved.com/23250...

Potem sem se po Smartsupp pogovarjal z eno Zalo za katero nisem vedel ali je bot ali pravi človek.

Pa za plačilo me je vprašal 2x in sem tudi 2x potrdil v HID Approve, verjetno bi mi še večkrat pobral dol, ampak sem imel potem samo še 450€ od zahtevanih 490€.

GrimReaper3 ::

Sem mislil da bom jaz nategnil njega, da bom poceni dobil, je pa le on mene. Ma nič na tem svetu ne moreš dobiti pod ceno. Edino če sam prodajaš, to gre pa vse pod ceno, npr. pred kratkim A52s za 180€.

GrimReaper3 ::

Han je izjavil:

Kateri je ta napajalnik s coilwhine? Original Samsung, Huawei, pa npr. BlitzWolf, ne cvilijo med polnjenjem telefona.

@GrimReaper3: meni S10e komot zdrži vsaj 10 dni v idle.

Trenutno imam enega rabljenega iz Kitajske, baterija verjetno že slabša, ker je letnik 2019.

Ampak potem sem pa kupil novega iz Amazon.de, bil je letnik 2021, baterija je bila ob nakupu na 9%.
Prvi je zdržal max 5 dni, ta pa 4 dni. To je res samo v idle. Tudi mobilne podatke sem probal izklopit, po enem dnevu je bilo v obeh primerih 75%.

Še preden sem dal noter SIM kartico, sta pa zdržala precej več, 15 dni in 12 dni. Tako da možno da se da še kaj izklopit poleg mobilnih, da pije manj baterije.
Ampak to je meni smotano, da moram vklapljati podatke vedno ko hočem pogledati Gmail. Še pri A52s sem to delal, pa niti ne bi bilo treba, ker bi tudi tako zdržal vsaj od ponedeljka do petka.

Coilwhine imam jaz ravno pri tem kitajskem Samsung EP-TA200.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Moj je Enterprise model z odlično zaščitno folijo na ekranu, polnilec je vietnamski, coilwhina ni, priložen je bil celo micro USB -> USB C adapterček za starejše polnilce oziroma kable. Kupljen novembra 2021 na Alzashopu - takrat so še pošiljali k nam.

Tudi letošnji S10e (bettste.de jih je imel za 250 eur) zdržijo v idle brez težav dobrih 10 dni z izklopljenim netom, polnilci so ok - coilwhina ni.

PrimozR ::

ZveeZ ::

A nimamo ze tak overpriced telefon na trgu, pa ljudje ne stojijo zanj v vrsti?

2yrs update: check
Flagship sd: check
Solidna kamera: check
Under 6.1": check
Quality build: check
Cena okoli 800€: check

Mi deluje, kot da zelijo ponovno izumiti Zenfona.

Karen ::

Da se vrnemo nazaj k temi: zdajle ze par dni tapkam na najmanjši android telefon, tudi tale mas: Jelly Star. Ima vse kar imajo veliki,razen zaslona, 5G in wireless charginga. Za ostalo me pa vprašajte,tipka se presenetljivo relativno dobro.

PrimozR ::

ZveeZ je izjavil:

A nimamo ze tak overpriced telefon na trgu, pa ljudje ne stojijo zanj v vrsti?

2yrs update: check
Flagship sd: check
Solidna kamera: check
Under 6.1": check
Quality build: check
Cena okoli 800EUR: check

Mi deluje, kot da zelijo ponovno izumiti Zenfona.

Zenfone je gone.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

ZveeZ ::

PrimozR je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

A nimamo ze tak overpriced telefon na trgu, pa ljudje ne stojijo zanj v vrsti?

2yrs update: check
Flagship sd: check
Solidna kamera: check
Under 6.1": check
Quality build: check
Cena okoli 800EUR: check

Mi deluje, kot da zelijo ponovno izumiti Zenfona.

Zenfone je gone.


True, ampak oni delajo kopijo 10ke. Ce jo zrihtajo v roku pol leta, bo dejansko ista pasta z eno visjo android verzijo.
In pa, ce se zf9 in zf10 slabo prodajata, ni pricakovati, da se bo ta kaj bolje.

Egidij88 ::

ProdriveR ::

Jaz sem se odločil za S23, samo upam, da mi ne bo na koncu premajhen, ker sem navajen na mate 40 pro :) Sicer mije bila ravno pri mate-u velikost malce ovira, sploh za prenašanje po žepih. Sam je pa fajn velik ekran, pa konkretna baterija.

Pinturicchio ::

Nazadnje sem imel Redmi note 8 pro, potem sem nabavil pixel 6a. Nikoli, ampak res nikoli več ne bi šel na večji telefon. Optimalen za roko in žep.

kow ::

Moral bi probati pixel 4a. Malenkost manjsi, predvsem pa LAZJI.

Zaphod_B75 ::

PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Egidij88 ::

S23 je isto velik kot Zenfone 10.

suntrace1 ::

Kje bi se pri nas še dobil Zenfone 10?

Egidij88 ::

Zakaj bi to kupoval? Dobil bo samo se en update. Recimo S24 je podobnih dimenzij.

zavajon ::

A telefone se sicer kupuje glede na število updatov?

Invictus ::

Ja, v bistvu je support ful pomemben za napravo, ki stane nad 500 EUR.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Magic1 ::

Sploh je žur, ko pri zadnjem updatu kaj fajn zaružijo. In potem imaš ravno telefon izven garancije, ki mu kakšna osnovna funkcija ne dela, ali pije baterijo na polno.
Magic

Dober dan ::

Telefoni so dons vrh glave vsi dobri. Zdaj smo v dobi, ko se gleda samo še software podpora, da zadeva traja čim dlje.

zavajon ::

Kot vem, so glede verzije androida najbolj občutljive bančne aplikacije. Ampak se mi zdi, da danes vse delajo na 9.
Če torej danes kupiš telefon s 13, bo gotovo čez 5 let delalo še vse, telefoni, ki bi trajali dlje, pa so bolj redki.

SmeskoSnezak ::

Samsung Galaxy S24 je res skoraj tako majhen kot Zenfone 10. 6'2 ekran velikost vs 5.9.
Velikost: 146.5 x 68.1 x 9.4 mm (5.77 x 2.68 x 0.37 in) proti Zenfone : 147 x 70.6 x 7.6 mm (5.79 x 2.78 x 0.30 in)
@ Pusti soncu v srce... @

Okapi ::

Kaj pa Xperia 5 V? Je enak cenovni in velikostni razred.

Egidij88 ::

Spet neka obskurna jajca. Xperia 5V bo dobil Android 15 in potem je najbrz konec z njim. A je tko tezko Samsung al pa Pixel kupit? Sej nebi rekel za nek poceni Xiaomi, ampak tale Sony pa ni ravno zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

mailer ::

Obskurna jajca od Samsunga pa res ni treba rinit povsod. Ima Sony kar nekaj stvari, ki so jih ostali pozabili dodat.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

cesnja ::

Zenfone 10 je priblizno enako velik kot Galaxy S24 in hkrati kot navaden iphone. In noben od teh ni majhen telefon.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kompaktni cenejši pametni telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
233053 (2116) bluefish
»

Iščem normalen "majhen" telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
425387 (3596) buttcrack
»

Sony telefoni (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9013777 (7944) zuz3k
»

Apple predstavil nov poceni iPhone SE (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
32850345 (35068) MrStein

Več podobnih tem