» »

"Hočem mali Android telefon"

"Hočem mali Android telefon"

Magic1 ::

Pa zalogo ne delat s Samsung telefoni, ki se zelo radi napihnejo, če niso v uporabi.
Magic

ZveeZ ::

tonttu je izjavil:

GrimReaper3 je izjavil:

Sicer gledam da S23 ni dosti daljši od S10e, 146 proti 142 mm, ampak pomoje je treba nekje postaviti mejo, in ta je zame pri velikosti S10e

In kaj normalnega lahko danes se dobis za to velikost? Moj S10e je pocasi zacel spuscati duso (no baterijo) pa rabim nekaj novega. Zaenkrat sem pri S23 in tistih 4mm vec. Ja realno mi je ze S10e prevec in je tudi "samo par mm" vecji, kot je bil prejsni. S23 je tudi "samo par mm vecji kot S10e", ampak na koncu smo po par teh "saj je samo par mm" ze 2cm vec kot je bil par let nazaj vec kot dovolj velik telefon. Ne sorry ce bom hotel gledati film, ga bom na tv, tudi pri mojih letih vec kot dovolj dobro vidim na "majhen" telefon, ce je cca. 6" ekran majhen Za resno delo imam racunalnik, tako da mi je glavna prioriteta velikost, ki gre v zep, ne da moram na kolo vzeti s seboj nahrbtnik, da bom lahko telefon velikost A4 lista dal notri, ter pa vseeno spodoben (po specifikacijah, ne po velikosti ekrana) telefon. Cena nima veze, mora biti pa dobavljiv v Sloveniji (pac firma, sluzben telefon pa to). Kaksen predlog velikost S10e ali celo manjsi (ja vem.... vic leta).

Dejansko obstajajo manjsi telefoni od S10e. Le druge dimenzije moras gledati. Ti gledas samo na visino, medtem ko je sirina tista, zaradi katere ne mores upravljat telefona z enim prstom.

tonttu ::

@Zveez se strinjam. Ampak visina je vseeno precej pomembna, ce hocem da mi gre v zep. Je pa generalno tako sirina kot visina (2-3mm plus minus v debelino vsaj zame ne igra vloge). Torej kaksen predlog glede "manjsih kot S10e"? Resno me zanima, ker pac rabim nov telefon in ce je opcija bi raje manjsega kot S10e ne "saj je samo 4mm visji in samo 1mm sirsi kot S10e".

Ales ::

tonttu je izjavil:

...Moj S10e je pocasi zacel spuscati duso (no baterijo) pa rabim nekaj novega. ...
Rabiš samo profesionalno zamenjat baterijo. Za originalno ali kvalitetno OEM, seveda, ne kar eno.

V kratkem bo to še precej lažje, glede na nove evropske uredbe.

Magic1 ::

Edini manjši je iPhone 13 mini, ki pa seveda ni android.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

ZveeZ ::

tonttu je izjavil:

@Zveez se strinjam. Ampak visina je vseeno precej pomembna, ce hocem da mi gre v zep. Je pa generalno tako sirina kot visina (2-3mm plus minus v debelino vsaj zame ne igra vloge). Torej kaksen predlog glede "manjsih kot S10e"? Resno me zanima, ker pac rabim nov telefon in ce je opcija bi raje manjsega kot S10e ne "saj je samo 4mm visji in samo 1mm sirsi kot S10e".

Zanimivo, da ti 2, 3mm sirine ne igra vloge, v visino pa ja.
Zenfone 8, 9, 10 so tam tam v dimenzijah kakor s10e. Je pa nekaj odstopanj (v + in -) v visino in sirino.
So pa vsi trije tezji od s10e.
Mislim, da so tile + samsung s22/s23 se edini pametni manjsi telefoni.

Magic1 ::

Tukaj je ena Nokia, samo je HW zelo podhranjen:
https://www.amazon.co.uk/Nokia-5-45-Dua...
Magic

errhec ::

OPPO FIND N
73.0 mm x 132.6 mm x 15.9 mm
dd

kow ::

275g? To je miniaturni cegel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Magic1 ::

Če gledamo flip cegle, jih je že kar nekaj. Samo to je jurja plus in debelo.
Magic

tonttu ::

ZveeZ je izjavil:

Zanimivo, da ti 2, 3mm sirine ne igra vloge, v visino pa ja.

V debelino, ne v sirino. V sirino me moti ravno tako kot v visino. V debelino me pa dodaten milimeter, dva ali tri (vseeno ne dodatnih 10), res ne moti prevec. Saj ne da bi mi bilo vsec, definitivno pa ni dealbreaker.
Zenfoni so skoraj na desetinko milimetra mer S23.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonttu ()

111111111111 ::

Kaj imamo sedaj mali poceni telefon?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

mailer ::

Ne, nimamo. Sem vrgel v iskalnik 4.5" - 5" in ceno do 250€ pa so sami obskurni modeli. Če povečam velikost do 5.5" dobim pa samo Samsunga.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

ZveeZ ::

mailer je izjavil:

Ne, nimamo. Sem vrgel v iskalnik 4.5" - 5" in ceno do 250€ pa so sami obskurni modeli. Če povečam velikost do 5.5" dobim pa samo Samsunga.

Kateri je vecji od 5.9" zenfonea.

PrimozR ::

Magic1 je izjavil:

Mah, Zenfone 9 in 10 so zbezljali s ceno. Osnovna konfiguracija je 850EUR. Če se mal potruddiš in počakaš lahko dobiš eno leto star model devetke za 650EUR.

To pa samo 2 leti updejtov. S tem da Zenphone 10 launcah z Android 13, torej bo nadgrajen samo na Android 15. Pixli so za first party telefone s 3 leti podpore v bistvu grozni (pričakoval bi še vsaj kako leto), ampak letos prihajajoča osmica bo prišla že s 14ko, potem pa dobi 3 leta nadgradenj, torej 15, 16 in tudi 17, ker bo ta izšel pred datumom odreza podpore. Torej dve verziji androida več. Meni je pri Zenphonu to totalen no-go. Pa pri 9ki manjka wireless charging (ta je pač osebna, enim je to pomembno, enim ne).

Če hočeš telefon, ki je nižji od S10e, malo za hec, malo zares: https://phonesized.com/compare/#2218,11...

Sicer pa ja, gledati diagonalo je danes precej brezpredmetno, ker robovi displejov variirajo kar precej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

111111111111 ::

Jao bože, jaz pa sem ravno v nabavi novega telefona in sem hotel majhnega nekje do 200€, rabim pa mail, sms, telefon in googlove mape. Sem mislil da sem nezahteven, pa vidim, da se sploh ne da dobiti.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

gusto ::

Jup, tudi jaz sem imel težave, kaj po S10e, ki mu je pešala baterija. Dejansko nič pametnega, da bi bilo spodobno. Na koncu sem se odločil za S23. Teh par mm se kar pozna, S10e mi je po velikosti bolj ustrezal. Glavna stvar, ki je pretehtala za S23 je bila na koncu baterija oz. battery life, ki moram reči da je na S23 res ok. Kot noč in dan v primerjavi z S10e, ki je bil na tem področju res švoh. Ko na koncu vržem na vago pluse in minuse, se mi zdi, da sem se pravilno odločil.
Have you tried turning it off and on again?

ZveeZ ::

Ce gledas, da so veliki telefoni za 200€ bolj *meh*, ne mores pricakovati, da bos dobil karkoli uporabnega v malem ohisju za enak denar, ker tako ohisje zahteva malo vec prilagajanja pri postavitvi, izbiri ter razvoju/adaptaciji komponent.
Kajti ne glede na majhnost, bi vsi imeli amoled, 4500mAh s hitrim polnjenjem, spodoben SoC, microsd, 3.5mm jack...

Kak midrange za 400€ pa bi bil realno zelo izvedljiv.

JH84 ::

Pixel 4a se še dobi na ebayu, majhen, zmogljiv, poceni

OK.d ::

Dober predlog, drugače kje so že časi Htc One M8, če bi takšnega danes naredili s spodobnimi hardwerom ga takoj vzamem.
LPOK.d

Magic1 ::

Mah kje. Google Pixel 4a je že 3 leta star, SoC je bil že v štartu šfoh, baterija porazna in stane 300EUR... Težko to vidim kot dobro opcijo. Če že, se stegneš do Google Pixel 6a za nekaj čez 300EUR. Je malo večji, vendar bistveno boljši v vseh pogledih.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

ZveeZ ::

OK.d je izjavil:

Dober predlog, drugače kje so že časi Htc One M8, če bi takšnega danes naredili s spodobnimi hardwerom ga takoj vzamem.

Kaj tocno si zelis od tega modela?
Cene ni imel konkurencne.
Povprecno kamero, dobis za drobiz, povprecen zaslon tudi. Velikost je v rangu zenfonov in s22/s23, Sense UI pa pac ne bos dobil:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

Han ::

Novembra 2021 sem na AlzaShopu za 400 eur kupil S10e na rezervo, ker sem predvideval, da bo šel v kratkem iz proizvodnje in ker je S7 začenjal počasi šepati (baterija, odzivnost androida 8). Marca letos sem končno preklopil na S10e. Dobil sem enterprise model z androidom 11. Kljub temu, da je ležal v predalu skoraj leto in pol in se v tem času dvakrat popolnoma izpraznil, ni opaziti nobene napihnjenosti, baterija se obnaša kot nova. Z njim sem popolnoma zadovoljen.

Prijatelj ga je kupil letos spomladi in dobil letošnji S10e z androidom 12 za 250 eur iz Nemčije (DDV so pozabili obračunat).

ZveeZ ::

Zame bi bil perfekten compact pixel 7a s SD SoC-om (7+gen2) namesto rebrandanega Exynosa, LTPO ekranom ter fp senzor v power tipki.

Magic1 ::

Za ceno 400€:)) in potem se zbudiš.
Magic

ZveeZ ::

Magic1 je izjavil:

Za ceno 400EUR:)) in potem se zbudiš.

A ni 500?;)
Ce je Asus lahko spacal skupaj ZF8 za takratnih 550EUR-600EUR, verjamem da bi zneslo tudi Googlu danes s Pixlom.

Trenutno se uporabljam ZF8 in razen sw updatov, ne vidim v cemu je npr pixel 6, 6a, 7, 7a boljsi.
Da bi izdali zf9.2 ali pixel 7a.2 s sd 7+g2 za 600_, bi ga jutri narocil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

tonttu ::

V to sploh ne dvomim da ne bi uspeli spacati skupaj najdrazjega iphona ali samsunga za 100eur. Saj ga verjetno ze sedaj za precej manj kot za 100eur, ampak zakaj bi ga prodajali za 100eur ce ga lahko za 1000eur pa ljudje se vedno v vrstah cakajo nanj.

ZveeZ ::

Med proizvodno in prodajno ceno je veliko pijavk.
100EUR na kom za high end telefon je pravljica. To ne pokrije niti proizvodnjo, kaj sele razvoj in marketing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

Magic1 ::

Trenutno se od malih nasbolj splača slednje:
Pixel 6a za 350€
Pixel 7a za 450€
Zenfone 9 za 650€
Samsung S23 za 680€

Kaj drugega pa itak ne ostane dosti.
Magic

cesnja ::

Dodaj se iphone 13 mini za slabih 700 evrov.

Magic1 ::

Sej bi, sam je tema:
"Hočem mali Android telefon"
Sem ga pa že omenil višje.
Magic

Okapi ::

A Xperia 10 IV / V je že prevelika? Za moj okus je sicer dejansko malce previsoka (predolga), ampak se odkupi z zelo zmogljivo baterijo. Za moje potrebe najboljši telefon, kar sem jih kdajkoli imel (10 IV).

PrimozR ::

Magic1 je izjavil:

Mah kje. Google Pixel 4a je že 3 leta star, SoC je bil že v štartu šfoh, baterija porazna in stane 300EUR... Težko to vidim kot dobro opcijo. Če že, se stegneš do Google Pixel 6a za nekaj čez 300EUR. Je malo večji, vendar bistveno boljši v vseh pogledih.

Precej večji. Meni je umrla trojka (utrgan konektor na flexu baterije) pa zdajle čakam druge konektorje, da probamo rešiti zadevo. Ker vztrajno čakam osmico in se izogibm nakupu 7a. Ker pač velikost.

Magic1 ::

Problem Sonyja pri obeh modelih je, da je SoC zelo podhranjen. Ravno zato baterija toliko zdrži. Performance je na nivoju 5 let starih srednjerazrednikov. Že pri 4 so jamrali, da je vmesnik zatikajoč. Pri petki pa so istega uporabili... Bi bil definitivno kontender, če bi Sony uporabil kaj modernejšega. Imaš čipe, ki so dosti zmogljivejši in ponucajo podobno energije. 450EUR pa tudi ni tako malo, da bi spregledal tak minus.

Drugače pa dvomim, da bo še kdo šel proizvajat telefon pod 145mm. Tako da dvomim Primož, da boš dočakal.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Okapi ::

Magic1 je izjavil:

Problem Sonyja pri obeh modelih je, da je SoC zelo podhranjen. Ravno zato baterija toliko zdrži. Performance je na nivoju 5 let starih srednjerazrednikov.
Odvisno, kaj s telefonom počneš. Kar jaz uporabljam, vse dela dovolj dobro. In ker mi je najpomembnejše, da zdrži res dolgo (in ni prevelik), je trenutno za moje potrebe (skoraj) idealen. Če bi bil še kakšen centimeter krajši, da bi šel v vsak prsni žep na srajci...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Magic1 ::

Ja, tukaj je dosti odvisno kaj si že imel. Če si imel karkoli s boljšim soc-om, boš opazil.
Magic

mailer ::

Pa saj ne rabimo ne vem kakšnega čipovja za 1k€+ telefone. Rabimo izjemno varčne procesorje in zaslone, ki nam omogočijo čim daljše delovanje naprav z enim polnjenjem. To kar imamo sedaj so požrešne naprave, ki porabijo enormne količine energije. Če se spomnite smo stare nokie polnili 1x tedensko pa so imele od 1000 do nekje 1500mAh kapacitete baterij. Vem, da ni ravno prava primerjava ampak bolj trkanje na vest zakaj sploh potrebujemo tako zmogljive računalnike v roki. Ne vem zakaj bi bil problem naredit telefon z do 5000MAh veliko baterijo in varčnim drobovljem, ki bi zdržal ravno toliko. Bi vsaj bendtest nekateri preživeli, ker bi bila debelina naprave 12 namesto 7mm.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Meiniken ::

Ampak stare nokie si uporabljal le za klice in smse. Danes gor nabijaš igrce, bluetooth, wifi, 4/5g, filmi,...

Kar je včasih bil primerni namen telefona je danes le 'afterthought'. Danes je telefon 'entertainment unit'. A koga sploh danes zanima kvaliteta mikrofona v telefonu npr.?

Men je noro, da se baterija smatra za odlično če dobiš iz nje več kot 1 dan uporabe (pa ne neke 3k mah ampak 5k mah baterije). Dejansko je to problem posameznika in ne telefona.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Magic1 ::

Kot sem že rekel, tehnologija gre naprej. Niso vsi novi SoCi naviti in ultra potratni. Pač v primeru Xperie 10 je Sony ubral res najnižji rang Snapdragona. Verjetno ne zato, ker je najbolj varčen, temveč ker je res poceni. Še Samsung je tak SoC dal v 200€ telefon. En kompromis mora bit, s tem nimam problema, samo Sonyjev telefon ni poceni. Ne moreš rečt, da je zanič SoC feature, ker malo manj pokuri. Telefon zdrži zelo dolgo, ker je majhen, ima osnovni display in ima 5000mAh in ne toliko zaradi zelo podhranjenega SoCa. Za standby imajo SoCi itak varčna jedra, ne rabijo bit še glavna jedra totalen šrot in grafična.
Magic

PrimozR ::

Magic1 je izjavil:

Problem Sonyja pri obeh modelih je, da je SoC zelo podhranjen. Ravno zato baterija toliko zdrži. Performance je na nivoju 5 let starih srednjerazrednikov. Že pri 4 so jamrali, da je vmesnik zatikajoč. Pri petki pa so istega uporabili... Bi bil definitivno kontender, če bi Sony uporabil kaj modernejšega. Imaš čipe, ki so dosti zmogljivejši in ponucajo podobno energije. 450EUR pa tudi ni tako malo, da bi spregledal tak minus.

Drugače pa dvomim, da bo še kdo šel proizvajat telefon pod 145mm. Tako da dvomim Primož, da boš dočakal.

Tudi Pixel 3 ni pod 145 mm. Ampak že nekaj blizu tega je bolje kot nič Pixel 8 bo kot kaže najboljši približek temu s 150 mm - 7a je 152 mm, 7 pa 155 mm. Po širini so pa 68, 70 in 72 (7 in 7a). Tako da nek happy medium.
https://www.phonearena.com/phones/size/...

errhec ::

OPPO FIND N je 133x73x15, ne pride v poštev? Snap 888 8Gb RAM 256GB .... ?
dd

Magic1 ::

16mm star cegu za 1000€+ za katerega še ne veš koliko bo sploh zdržal...
Magic

Vanadium ::

ZveeZ je izjavil:

OK.d je izjavil:

Dober predlog, drugače kje so že časi Htc One M8, če bi takšnega danes naredili s spodobnimi hardwerom ga takoj vzamem.

Kaj tocno si zelis od tega modela?
Cene ni imel konkurencne.
Povprecno kamero, dobis za drobiz, povprecen zaslon tudi. Velikost je v rangu zenfonov in s22/s23, Sense UI pa pac ne bos dobil:)


Za tiste čase je bil to eden od top telefonov. Sem ga imel in sicer pixel edition (tudi sense ni slabo delal). Ja mogoče ni imel najboljše kamere in oled kakor samsung S5 (v tem obdobju je bil), je pa imel tekoče delovanje kar se za samsung in njihov ogabni TouchWiz ni moglo rečti. Da ne omenjam zvočnikov... pač vsak od teh flagshipov iz leta 2014 je imel svoje + in -... Dejansko HTC, če bi se vrnil malo back to roots in izdal podobni telefon s pridihom 2023 bi se mogoče lahko izkopali iz jebe v kateri je...

ZveeZ ::

V bistvu ravno z M8 in M9 se je zacel HTCjev demise.
Ze pred tem je prodaja pesala, ta dva "ponesrecenca" pa sta, po mojem, bila zadnja zeblja v krsto.
Sej razumem, da si bil z njim zadovoljen takrat. Tudi jaz sem obozeval mojo Xperio Z2 iz tistega casa.
Danes pa je tako dobra, da je sla prejsnji mesec v smeti, kljub temu da je delala brezhibno (tudi baterija).
Kaj bi si danes zelel od tistega telefona? Le dvonivojsko tipko za fotoaparat. Vse ostalo je dandanes crap.
Enako je s HTCjem. V spominu imas dobre zvocnike, vprasanje pa je kako se kosa z danasnjimi.
Zato mi ni jasno, kaj od tistega telefona bi si danes zelel. Ekvivalentov pa imas danes na izbiro malo morje.

Jaz menim, da je HTC (tudi SonyEricsson) pokopal slab marketing in so okoli leta 2010/2011 zamudili android vlak (v smislu marketinga).
Takrat je v medijih kraljeval sicer zelo povprecen Galaxy S (1). In to drzi se danes. Kljub nekaj slabih modelov, se je cisto vsak uspesno prodajal.
UI so imeli res za en k. Se dandanes je bloatan v rangu Xiaomija, pa ga ljudje vseeno na veliko kupujejo. Zakaj? Marketing, hype in zadnje case priznam, dolga podpora.
Tudi ce bi danes HTC izdal "the perfect phone", bi jim to bolj malo pomagalo, ker velika vecina populacije HTCja ne pozna in bi ob reklami pomislila na kitajsko sranje. Enako je npr z Asusom. Dober HW, skoraj brez bloata (kar je, se da uninsallat in dizejblat), cisti android interface, cena malenkost nizja od konkurence, kljub temu pa se proda v zelo malem stevilu. Ker ljudje enostavno ne poznajo Asus, specifikacije pa tudi ne gledajo (razen megapixlov).

Na drugi strani imas Nothing phone. Lani izdali prvi telefon in izid podprli z veliko marketinga ter nizko ceno napram konkurenci.
Letos, ko je (vsaj med geeki) dobro poznan, pa so ze nabili ceno oz jo izenacili s konkurenco, ker so ocenili da lahko.
Enako je bilo pred leti z oneplusom.

Long story short: lazje je prodat skatlo dreka za 500EUR z dobrim marketingom, kot pa vrhunski izdelek za 300EUR, brez marketinga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

Magic1 ::

Sad but true.
Magic

PrimozR ::

2010/2011 je bila Samsungova ponudba precej krš v primerjavi s HTC Desire. Ampak ja, to je bil zadnji krik. Ene par Oneov je bilo še dobrih, ampak niso zmogli konkurirati.

Vanadium ::

Se bom strinjal z večino, kar si napisal, ampak kakor sem rekel M8 ni bil slab telefon in ne primerjat telefon iz 2014 s telefoni iz 2023 (verjetno so nejgovi zvočniku tudi dan danes boljši od večine telefonov iz 2023). Še žena, ki ga je podedovala od mene ji je žal za njim kolikor ima las na glavi, da ji je padel v vodo... Je pa res, da so zamudili glavni android vlak, premalo oz preslabe reklame, ipd...

ZveeZ ::

Za objektivno oceno oceno zvocnikov, bi ga moral testirat danes. Tudi jaz sem imel v spominu, da sta xperii z1 ter z2 delali lepe slike. Well.. po danasnjih standardih so za en k.

Verjamem, da vama je dobro sluzil ampak danes vam vec ne bi.
Meni je bila pri M8 vsec le konstrukcija. Spomnim se, kako so reklamirali revolucionarno 4mpx kamero z velikimi pixli, katera je bila veliko razocaranje.
M9 pa so splavili s ponesrecenim sd810

PrimozR ::

Jaz sem trenutno na Pixel 3a (s svojim 3 imam težave, čakam, da se ga zrihta) pa moram priznati, da je kar razlika v uporabi v primerjavi s trojko. Je 3a precej bolj laggy, zdi se mi, da lovi slabše, itd. Tako da ja, rose tinted glasses pa to.

Lamoo ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kompaktni cenejši pametni telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
233053 (2116) bluefish
»

Iščem normalen "majhen" telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
425387 (3596) buttcrack
»

Sony telefoni (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9013777 (7944) zuz3k
»

Apple predstavil nov poceni iPhone SE (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
32850343 (35066) MrStein

Več podobnih tem