» »

Mobitel z zelo dobro kamero

Mobitel z zelo dobro kamero

«
1
2

FiReFTW ::

Iščem par opcij za mobitel, rad bi da ima zelo dobro kamero.

Rad bi da je android

Gledal sem da ima google pixel7 pro ampak nima SD kartice kar mi je vlki minus
Huawei P60 pro zgleda da ima bolano kamero ampak nima android/google play itd...
Malo sem gledal samsunge ampak imajo vsi ukrivljene zaslone kar mi enostavno ni všeč

Ima kdo par dobrih predlogov?

Horas ::

xiaomi 12t pro. odlična kamera, full hd, 50mio in ali 200mio pxl.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

shinko ::

Iphone ti predlagam.

PacificBlue ::

Huawei P60 pro zgleda da ima bolano kamero ampak nima android/google play itd...

Uporabis Gspace app

Sicer pa Iphone. Serija 15 izzide v septembru

TheBlueOne ::

Pixel ima odlicen fotoaparat, morda najboljsi od vseh. Video je pravtako zelo OK kakor tudi cena.

https://www.amazon.de/Google-Pixel-Ents...

Mi imamo doma Pixel 6 in Samsung S22. Pixel dela lepse fotke, video pa nisem primerjal.

Kodi ::

Horas je izjavil:

xiaomi 12t pro. odlična kamera, full hd, 50mio in ali 200mio pxl.

Hoče telefon, ne šaomija:))

shinko je izjavil:

Iphone ti predlagam.

Rad bi androida!

PacificBlue je izjavil:

Huawei P60 pro zgleda da ima bolano kamero ampak nima android/google play itd...

Uporabis Gspace app

Sicer pa Iphone. Serija 15 izzide v septembru

Če te moti Huawei imaš možnost Honorja, ki ima google play in je dejansko kopija Huaweia. Honor Magic5 pro ima odlično kamero in dela odlične video posnetke, kar slednje za iPhona 4 pro ne morem rečt. Imamo oba doma. Tako da primerjam dnevno. Kaj bo z pregrešno drago serijo 15 pa lahko samo sanjamo.
So kompromisi. Vsak ima nekaj, kar ti ne bo odgovarjalo,. Vsaj jaz sem tak. Na splošno je Samsung še vedno najboljša izbira. Seveda pa vsak drug ponuja kakšno stvar, ki je boljša.
Če bi lahko izbiral bi sestavil skupaj vmesnik od Samsunga, kamera-slike iPhone, kamera-video Huawei-Honor-Samsung, baterija-Huawei-Honor.

link_up ::

ja pol pa xperia, ce more bit droid.
In and Out

Aramis ::

S23 ultra...

GBGe ::

Horas je izjavil:

xiaomi 12t pro. odlična kamera, full hd, 50mio in ali 200mio pxl.

Ne priporočam. V zelo dobri osvetlitvi je sicer ok, v neidealnih pogojih pa kar slab. Pa še leča je plastična.

Kodrnusa ::

Kolega kupil pixel 7 pro. Dela slike boljše od vsega kar sem videl do sedaj, vkljucno z iphoni.
Najvecja razlika je ko ni dovolj svetlobe. Res vrhunsko.
Mi je pa sam telefon meh...

V-i-p ::

FiReFTW je izjavil:


Huawei P60 pro zgleda da ima bolano kamero ampak nima android/google play itd...

Do Googlovih aplikacij na telefonih Huawei prej kot v 2 minutah
https://racunalniske-novice.com/do-goog...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

wcpapir ::

Horas je izjavil:

xiaomi 12t pro. odlična kamera, full hd, 50mio in ali 200mio pxl.

Daj ne budali se, na xiaomi sploh ne mores ujet objekta ce se premika, kamera je tako laggy da je neuporabno.

Horas ::

sam sem snemal tisto nevihto ki so jo imeli avstrijci, vmes pofotkal. primerjal s kolegom, ultra 23 gnusmas. kaj mislite kateri je imel bolšje slike? moj itak.

wcpapir dotični telefon ima odlično ujemanje premikaojčih objetkov met fotografiranjem.

kaj če bi raje iz izkušenj govorili kot pa iz 3rd party... babe čula baba rekla.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

PeternelG ::

@Horas: prosil bi za slike za primerjavo, ko sta s kolegom slikala nevihto

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Sony Xperia 1IV

https://acssony.si/xperia-telefon-1-m4-...

Zdaj znižana na 1150EUR.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kodi ()

wcpapir ::

Horas je izjavil:

sam sem snemal tisto nevihto ki so jo imeli avstrijci, vmes pofotkal. primerjal s kolegom, ultra 23 gnusmas. kaj mislite kateri je imel bolšje slike? moj itak.

wcpapir dotični telefon ima odlično ujemanje premikaojčih objetkov met fotografiranjem.

kaj če bi raje iz izkušenj govorili kot pa iz 3rd party... babe čula baba rekla.

Si me preprical toliko, da sem vzel 5min googlanja da sem poiskal primerjave. V dobro svetlobi in slabi svetlobi je S23 Ultra par razredov boljsi v fotografijah. Prosim tudi jaz za primerjavo teh fotografij.

Jaz sem decembra mislim da kupil iphone 14 plus in nisem zadovoljen. Ne sede mi v roko, kamera ni to to in iscem menjavo oziroma telefon kateri ga bo nadomestil...zaenkrat sem (bil) skoraj preprican da S23 Ultra.

ZveeZ ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Sony Xperia 1IV

https://acssony.si/xperia-telefon-1-m4-...

Zdaj znižana na 1150EUR.

Za cca 950€ jo dobis na amazon.it oz za cca 680 amazon warehouse.

Za cca 1250€ pa ze xperio 1 V.

wechta ::

Pomojem je zate direkt vivo x90 pro+, flagship phone, android
Fotoaparat na nivoju iPhone, malo preveč kričeče barve (popravi Zeiss natural setting), pa najboljši ob slabi svetlobi.

https://www.phonearena.com/news/Vivo-X9....

Kodi ::

link_up je izjavil:

ja pol pa xperia, ce more bit droid.

Nehi no s Xpariam.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Sony Xperia 1IV

https://acssony.si/xperia-telefon-1-m4-...

Zdaj znižana na 1150EUR.

Še eden8-O

PeternelG je izjavil:

@Horas: prosil bi za slike za primerjavo, ko sta s kolegom slikala nevihto

Ne jemlji ga resno če trolla.

wechta je izjavil:

Pomojem je zate direkt vivo x90 pro+, flagship phone, android
Fotoaparat na nivoju iPhone, malo preveč kričeče barve (popravi Zeiss natural setting), pa najboljši ob slabi svetlobi.

https://www.phonearena.com/news/Vivo-X9....

Ne še ti! Kot prvo ga v EU sploh ni za dobit, vemo zakaj, kot drugo pa je to nek polizdelek, ki bo v EU kmalu pozabljen.

Kot rečeno. Honor v vseh pogledih prekaša in iPhona in vse ostale. Če vam je vmesnik od Huaweia-Honorja všeč je to best bay trenutno. Vsi ostali youtube trollarji pa obvoz, če nimate primerjav posnetkov iz prve roke ne nekaj nabijat, kar nimate pojma.

m0LN4r ::

Ce polek navadnega pritiskanja gumb slikaj, obvladas se malo fotografijo in pro mode, lahko z S23 Ultra delas cudeze s pravimi nastavitvami.
Lahko tudi izklopis polepsevalne funkcije in slikas surovo, ce si za akcijo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FireSnake ::

shinko je izjavil:

Iphone ti predlagam.


Jabko?
Si ti primerjal kaj slike od Pixla in jabko?
Jaz sem.
Pixel 5 in jabka predzadnje generacije: to primerjave ni. Nisem mogel verjeti kako so ob robu slike na jabki popačene.

In to ti priporočaš?

Res bi rad vedel zakaj?

Kodrnusa je izjavil:

Kolega kupil pixel 7 pro. Dela slike boljše od vsega kar sem videl do sedaj, vkljucno z iphoni.
Najvecja razlika je ko ni dovolj svetlobe. Res vrhunsko.
Mi je pa sam telefon meh...


Tole drži.
V slabih svetlobnih pogojih je daleč nad vsemi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Kodi ::

FireSnake je izjavil:

shinko je izjavil:

Iphone ti predlagam.


Jabko?
Si ti primerjal kaj slike od Pixla in jabko?
Jaz sem.
Pixel 5 in jabka predzadnje generacije: to primerjave ni. Nisem mogel verjeti kako so ob robu slike na jabki popačene.

In to ti priporočaš?

Res bi rad vedel zakaj?

To ti lahko predlagajo samo taki, ki telefon sploh niso videli od blizu. Pa ok fotografije so še vedno na visokem nivoju, če se le malo potrudiš toda video je pa na nivoju Samsunga izpred 10 let.

Edina škoda je ker Huawei Mate 60 Pro ne bo na voljo izven Kitajske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodi ()

FireSnake ::

Tudi slike so za skozlat.

Pa primerjam s svojo starino pixel 5.

Isto šaomi: ne opletajte s temi polizdelki. Krš od krša.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FiReFTW ::

Zelo dosti nasvetov ki priporočajo zelo nasprotne stvari in eni komentarji ki pravijo da so drugi komentarji zanič, zdaj sem še bolj zmeden ko prej.

Kodi ::

FiReFTW je izjavil:

Zelo dosti nasvetov ki priporočajo zelo nasprotne stvari in eni komentarji ki pravijo da so drugi komentarji zanič, zdaj sem še bolj zmeden ko prej.

Ne sploh ne. Samo še enkrat si malo bolj počasi preberi kaj smo napisali pa ti bo takoj jasno kaj pride v ožji izbor.

red_baron ::

Tukaj imaš neodvisne teste:

https://www.dxomark.com/

Tudi sam imam PIXEL 7 PRO in lahko rečem samo noro glede slik. Imam ga od decembra 2022 in sem že kar nekaj slik naredil.

Za ta denar ni boljšega. Ob izidu je bil drugi najboljši fotoaparat na svetu.

Aja čez 2 meseca pride ven PIXEL 8 PRO ki naj bi imel sound eraser ali nekaj takega za zvok. Pixel 7 pro ima magic eraser za ljudi v slikah in res dobro izbriše ljudi, ki so v "napoto" na slikah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: red_baron ()

Kodi ::

FireSnake je izjavil:

Tudi slike so za skozlat.

Pa primerjam s svojo starino pixel 5.

Isto šaomi: ne opletajte s temi polizdelki. Krš od krša.

Slike iPhone 14 pro so odlične.
Ne moreš pa sedaj dajati v isti koš neke stare modele in novejše. Pustimo sedaj neke pixle5 ...
Dajmo se osredotočit na novejše največ leto dni stare telefone. Verjetno OP ne bo šel kupovat 5 let star model telefona.
Če povzamemo so v ožjem izboru: Pixel 7 pro, Samsung S24 ultra, Honor Magic5 pro, Huawei P60 (nima google playa, torej polizdelek, kar je za večino velik minus, ker se ne bodo ukvarjali z nekimi dodatnimi api, da bo, ČE bo delovalo, vsaj ne za ta denar, ajd če bi bil občutno cenejši).
Po moje prideta v ožji izbor S24 ultra ali Honor Magic5 pro, da lahko rečeš, da je tudi vse ostalo na nivoju.
Tiste teste youtube in dxomark ... pa si lahko vtaknete veste kam.

FiReFTW ::

Kaj recimo Huawei P60 Pro je ziher da si lahko namestiš google appse? Ker na youtubu ponekod piše da lahko ponekod pa piše kao EMUI 13.1 europe no google apps? Sem malo zmeden glede tega

bemfa ::

Samsung S23 ultra se vam z 200MP poščije na vaše jajce od telefonov.

Kodi ::

FiReFTW je izjavil:

Kaj recimo Huawei P60 Pro je ziher da si lahko namestiš google appse? Ker na youtubu ponekod piše da lahko ponekod pa piše kao EMUI 13.1 europe no google apps? Sem malo zmeden glede tega

Namestit ni problem. Bolj je problem koliko časa to deluje. Aplikacije se posodabljajo iz dneva v dan in kmalu pride do problemov. Še največji problem pa so določene aplikacije kot so banke in podobno.
Ali kupuješ telefon kot celoto, če pa hočeš samo dober fotoaparat pa si kupi fotoaparat in ne telefona.

pegasus ::

Jaz sem si kaufnil Olympus pen ep7. Fotke na nivoju fotiča in ne na nivoju telefona z dodatkom "computational photography", da se nastavit da je Bluetooth živ tudi ko je fotič off. Tako lahko z appom browsaš fotke na fotiču in jih objavljaš na FB oz. kjerkoližepač. Zame sprejemljiv kompromis.

NeeV ::

pegasus je izjavil:

Jaz sem si kaufnil Olympus pen ep7. Fotke na nivoju fotiča in ne na nivoju telefona z dodatkom "computational photography", da se nastavit da je Bluetooth živ tudi ko je fotič off. Tako lahko z appom browsaš fotke na fotiču in jih objavljaš na FB oz. kjerkoližepač. Zame sprejemljiv kompromis.


Kdo bi si mislil, fotič, ki dela fotke, kot pravi fotoaparat.

Imam S22 Ultra in dela fantastične fotke.

zobnik ::

mate20pro star nekaj let, dobil za 100 evrov in še vedno dela dobre slike....lahko da primerljive z novejšimi dražjimi, ker že takrat je stal 800 evrov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

krop ::

NeeV je izjavil:

pegasus je izjavil:

Jaz sem si kaufnil Olympus pen ep7. Fotke na nivoju fotiča in ne na nivoju telefona z dodatkom "computational photography", da se nastavit da je Bluetooth živ tudi ko je fotič off. Tako lahko z appom browsaš fotke na fotiču in jih objavljaš na FB oz. kjerkoližepač. Zame sprejemljiv kompromis.


Kdo bi si mislil, fotič, ki dela fotke, kot pravi fotoaparat.

Imam S22 Ultra in dela fantastične fotke.


Meni tudi

ZveeZ ::

zobnik je izjavil:

mate20pro star nekaj let, dobil za 100 evrov in še vedno dela dobre slike....lahko da primerljive z novejšimi dražjimi, ker že takrat je stal 800 evrov

Mam enakega doma v predalu in slika slabse od danasnjega xiaomija za 250€.

Kodi ::

zobnik je izjavil:

mate20pro star nekaj let, dobil za 100 evrov in še vedno dela dobre slike....lahko da primerljive z novejšimi dražjimi, ker že takrat je stal 800 evrov

Ne me smejat. Pa ti pojma nimaš kakšne slike delajo novejši dražji telefoni v primerjavi s tem tvojim mate20 pro, ki niti, ko je bil nov ni delal ne vem kako dobrih slik. Tudi približno ni bil na nivoju P30pro, ki je res delal in še danes dela odlične slike, ki pa se ne morejo v določenih pogojih primerjat z najnovejšimi flagshipi. Mečete v en koš starejše in novejše telefone in pa telefone za 200€ ali za 1k+. Najprej se odločite koliko je budget pa se bomo potem pogovarjali naprej.

mayne ::

Moj iphone 14pro max dela super fotke. Ima pa od punce S23 ultra bistveno boljši optični zoom.
Oba se ne moreta primerjat z nekim DSLR / DSLM.

Na https://www.gsmarena.com/ lahko primerjaš slike od praktično vseh relevatnih telefonov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mayne ()

Kiwix ::

Malo bolj objektivna primerjava...

The Best Smartphone Camera 2022 (Marques Brownlee)

TheBlueOne ::

Tezko premagas Pixel, ker ima enako dobre ali celo boljse fotke od 2x drazjih telefonov.

Proti marsikaterim drugim dobis Pixel 7, ki bo delal fotke na enakem ali bolsem nivoju, zraven pa morda lahko kupis se kaj takega:

https://www.amazon.de/Sony-Spiegellose-...

Kodi ::

mayne je izjavil:

Moj iphone 14pro max dela super fotke. Ima pa od punce S23 ultra bistveno boljši optični zoom.
Oba se ne moreta primerjat z nekim DSLR / DSLM.

Na https://www.gsmarena.com/ lahko primerjaš slike od praktično vseh relevatnih telefonov.

Se strinjam glede iPhona. Kot rečeno ga imamo doma in lahko primerjam slike iz prve roke še med Honorjem Magic5pro in Samsungom S22 ultra.
Honor dela primerljive slike, odvisno od pogojev, svetlobe in dodatnih nastavitev. Avtomatsko sta tam tam, če pa se na iPhonu malo poigraš z nastavitvami pa so odlične. Video pa je pri Iphonu v vseh pogojih katastrofalen nas nivoju Samsungov izpred 10 let. Medtem ko je na Honorju odličen. Mislim da trenutno najboljši od vseh, ki se prodajajo pri nas. Veliko slikam-snemam vnuka in primerjamo med sabo in so res odlični posnetki.
Je pa res, da je Pixel bil vedno v samem vrhu glede fotoaparata. Samo kaj, ko vse drugo ni na "nivoju".
Šaomi je pa itak daleč zadaj na vseh nivojih pač telefoni za nezahtevne uporabnike za mali badget. Tisti dobri šaomiji pa itak ne pridejo izven kitajske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodi ()

Kapitan Jack ::

S23 Ultra ubija.

Grem pa stavit, da vas 90% ne uporablja teh 200mil pixlov oziroma xxx mil pixlov. Namrec ta ni po defaultu in marsikdo se niti ne zaveda, da mora to opcijo najprej v foto aplikaciji vklopiti oziroma prestaviti na taksen nacin slikanja.

Prvi sem jaz imam es tri dvajsetko ultra in vse moje fotke so slikane v default nacinu - ampak rezultati so se zmeraj top sit...za domaco uporabo in podeliti s familijo top top.

ZveeZ ::

Kapitan Jack je izjavil:

S23 Ultra ubija.

Grem pa stavit, da vas 90% ne uporablja teh 200mil pixlov oziroma xxx mil pixlov. Namrec ta ni po defaultu in marsikdo se niti ne zaveda, da mora to opcijo najprej v foto aplikaciji vklopiti oziroma prestaviti na taksen nacin slikanja.

Prvi sem jaz imam es tri dvajsetko ultra in vse moje fotke so slikane v default nacinu - ampak rezultati so se zmeraj top sit...za domaco uporabo in podeliti s familijo top top.

Fuckin facepalm

TheBlueOne ::

Kodi je izjavil:


Je pa res, da je Pixel bil vedno v samem vrhu glede fotoaparata. Samo kaj, ko vse drugo ni na "nivoju".


Kaj pa vem. Jaz imam S22, moja Pixel 6, pa ne opazim nekih razlik v kakovosti. Pixel 7 je se boljsi. Software na Pixlu je cist, imas dolocene featurje katerih drugje ni in se kaj.

Mene cudi, da ni bolj popularen, posebej glede na ceno.

Ima pa Samsung zanimiv app za fotke: "expert raw app". Menda od Samsunga za Samsung, ti pa da dosti vec kontrole kot default aplikacija.

Zgodovina sprememb…

FiReFTW ::

Pri Pixel 7 me moti da nima opcije za SD kartico

TheBlueOne ::

Noben od boljsih nima te opcije. Mi imamo to reseno z MS Office paketi, kjer pet Office 365 paketov letno stane ca. 50€, vsak pa ima 1TB oblaka. Potem se sproti sinhronizira in je 100% varno, ce izgubis napravo.

Po drugi strani pa mi ni znano, da bi bili podatki na SD karticah kakorkoli zasciteni.

dronyx ::

Mi gre dostikrat na smeh, ko ljudje gledajo fotke na telefonih in se kregajo, kdo ima boljšo kamero, pri čemer gre pa dejansko za vprašanje kaj počne software na telefonu, ki sliko obdela.

Sparkxl ::

Res je veliko odvisno od SW in tukaj gugl nima konkurence. Imam pixl 7 in to dela omfg fotke ne moreš verjet. Šaomi pa tace stran...sem imel pred pixlom mi11, to ni za nikamor. Saj ne da je slaba kamera, samo konkurenca ima precej boljšo.

Omejitev SD kartico pa si izbij iz glave, ker boš ostal brez tel, ker to nima noben

zobnik ::

ZveeZ je izjavil:

zobnik je izjavil:

mate20pro star nekaj let, dobil za 100 evrov in še vedno dela dobre slike....lahko da primerljive z novejšimi dražjimi, ker že takrat je stal 800 evrov

Mam enakega doma v predalu in slika slabse od danasnjega xiaomija za 250EUR.


primerjaš telefon za 100 in 250 evrov, to je problem.

Najdi mi en telefon do 150 rabljen, ki dela boljše slike od mate20pro, razen še pride v upoštev p30 pro.
zdaj če išče telefon za 600 evrov+ potem to naj napiše v uvodu.
Kukr so vsi te novejši telefoni so že vsi tam tam s slikam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

ZveeZ ::

zobnik je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

zobnik je izjavil:

mate20pro star nekaj let, dobil za 100 evrov in še vedno dela dobre slike....lahko da primerljive z novejšimi dražjimi, ker že takrat je stal 800 evrov

Mam enakega doma v predalu in slika slabse od danasnjega xiaomija za 250EUR.


primerjaš telefon za 100 in 250 evrov, to je problem.

Najdi mi en telefon do 150 rabljen, ki dela boljše slike od mate20pro, razen še pride v upoštev p30 pro.
zdaj če išče telefon za 600 evrov+ potem to naj napiše v uvodu.
Kukr so vsi te novejši telefoni so že vsi tam tam s slikam.

Ma dobis ze za 100€ telefon z boljso kamero.

FiReFTW ::

Kje pa bi recimo ble najboljše opcije dobit ta Google pixel 7 recimo? Katere trgovine ali spletne strani priporočatw

Sem pogledal malo reviewe, youtube itd in mi je kar všeč, bi pa seveda kupil pro verzijo in 256gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FiReFTW ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Pixel (strani: 1 2 3 467 68 69 70 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
3456684618 (1141) akulp

samsung s23, s23 plus, s23 ultra (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11514889 (9910) Morison
»

Mobitel - najboljša kamera

Oddelek: Loža
202115 (1375) hojnikb

Več podobnih tem