» »

Katere zimske gume?

Katere zimske gume?

««
34 / 64
»»

perci ::

Problem je, ker folku ni panike dat 30k+ za avto, potem pa vozijo najslabse 19" cungalunga gume.In potem beremo, da je nekdo nenadoma zavil na nasprotni pas in ubil nekoga nic krivega.


Bog ne daj, da kupiš Nexen gume - ti povem, da s temi gumami redno voziš po napačni strani avtoceste - se sploh ne da drugač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

J.McLane ::

WarpedGone je izjavil:

Za porabo mi je vseeno, samo da so poceni ...
priceless ...


Dobra ja, če povzamem tele energijske nalepke je med E in A razlike za 0,45 l/100 km, če gume zdržijo 40k km je to 230 €.

Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

starfotr ::

perci je izjavil:

Problem je, ker folku ni panike dat 30k+ za avto, potem pa vozijo najslabse 19" cungalunga gume.In potem beremo, da je nekdo nenadoma zavil na nasprotni pas in ubil nekoga nic krivega.


Bog ne daj, da kupiš Nexen gume - ti povem, da s temi gumami redno voziš po napačni strani avtoceste - se sploh ne da drugač.


No, roko na srce, niso ravno nek presežek. In ne vem zakaj bi sebe in druge ogrožal zaradi nekaj 10 eur prihranka.

perci ::

kako veš, če jih testerji ne upajo niti uvrstiti med testirane gume...

Dimnik ::

starfotr je izjavil:

perci je izjavil:

Problem je, ker folku ni panike dat 30k+ za avto, potem pa vozijo najslabse 19" cungalunga gume.In potem beremo, da je nekdo nenadoma zavil na nasprotni pas in ubil nekoga nic krivega.


Bog ne daj, da kupiš Nexen gume - ti povem, da s temi gumami redno voziš po napačni strani avtoceste - se sploh ne da drugač.


No, roko na srce, niso ravno nek presežek. In ne vem zakaj bi sebe in druge ogrožal zaradi nekaj 10 eur prihranka.


Daj komentiraj, ko jih boš vozil....ne na pamet

easyrider3 ::

Jaz vem da nobenih nobeno znamko gum ne vozim več kot maksimalno 4 sezone pa ni važno koliko profila imajo. Prav čuti se po dveh sezonah da guma ni tisto kakor prvo sezono kaj šele ko je enkrat stara 4 leta. Saj gre tud takrat če se voziš v mejah normalnega samo nikoli ne veš kaj pa takrat ko bo treba nenadno zavirat ali podobno takrat je pa katastrofa.

borisk ::

starfotr je izjavil:

nato pa tankajo na samopostrežnih pumpah, da prihranijo 50 cenotv


sicer se strinjam glede vsesplošnega šparanja, ampak kje si videl pumpo z "bencinkelnarjem" v sloveniji? tega se spomnim iz mojih otroških časov, ko je imel petrol še takšen logotip

Utk ::

nato pa tankajo na samopostrežnih pumpah, da prihranijo 50 cenotv

Jaz tankam na samopostrežnih, da si prihranim gužvo, hojo do pulta, čakanje v vrsti tam, da nekdo še prevzame pošto in plača položnice, športne stave in kaj vse še delajo, pa prihranim si ponujanje čokoladic. Če petrol ima tudi te samopostrežne avtomate, pa jih ni sposoben vzdrževat (oz. jih noče, ker potem ne kupiš čokoladice), je njihov problem.

easyrider3 ::

Mene zanima od kod dobivajo te ocene za gume recimo guma dobi oceno C/A a potem na testu se izkaže za totalen poden a tiste z oceno C/C so pa med najboljšimi.

 Test zimskih pnevmatik 205/65 R16 C

Test zimskih pnevmatik 205/65 R16 C

SumTingWong ::

Ima kdo kakšne izkušnje z Kleber? Ugotovil sem, da so middle range in pa od Michelin. Ocene tujih uporabnikov so OK, cena je super.

fokz8 ::

@sumtingwong

nimam izkušenj, berem pa same pozitivne stvari povsod. letos sam študiram o teh :)
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

Utk ::

easyrider3 je izjavil:

Mene zanima od kod dobivajo te ocene za gume recimo guma dobi oceno C/A a potem na testu se izkaže za totalen poden a tiste z oceno C/C so pa med najboljšimi.

Te ocene lepi proizvajalec sam brez vsakega najmanjšega nadzora.

IL_DIAVOLO ::

easyrider3 je izjavil:

Mene zanima od kod dobivajo te ocene za gume recimo guma dobi oceno C/A a potem na testu se izkaže za totalen poden a tiste z oceno C/C so pa med najboljšimi.

 Test zimskih pnevmatik 205/65 R16 C

Test zimskih pnevmatik 205/65 R16 C



To je dimenzija za kombije, bo bolj primerna dimenzija 185/65/15, ki je prilagojena za osebna vozila.

https://www.amzs.si/motorevija/pnevmati...

chucki ::

feryz je izjavil:

Ha, ha, ha, ljudje, ki se klatijo po forumih in avta v bistvu sploh ne uporabljajo oz. ga uporabljajo kakor ga, komajda, gledajo in se žrejo zaradi DOT.
Pa to ne moreš verjet.
Jaz se niti pod razno ne ozrem na to. Guma je dobra, če je dobra, tudi po petih in več letih. "Kitajske" so pa kitajske od prvega dne dalje.
Pa jaz rabim gume!!! Kakor tudi tisti, ki so v moji bližini, rabijo moje gume. Življenjsko smo odvisni od njih.
Prioritete so malo krepko drugačne, kot dve leti star DOT.


Zaradi mene lahko voziš lesena kolesa, jaz bom pa izbral DOT2019, če lahko ;)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

facepalm ::

Jaz imam pa letos celoletne (dobil z avtom). Komaj cakam prvi sneg, da vidim kaj zmorejo.

easyrider3 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Mene zanima od kod dobivajo te ocene za gume recimo guma dobi oceno C/A a potem na testu se izkaže za totalen poden a tiste z oceno C/C so pa med najboljšimi.

 Test zimskih pnevmatik 205/65 R16 C

Test zimskih pnevmatik 205/65 R16 C



To je dimenzija za kombije, bo bolj primerna dimenzija 185/65/15, ki je prilagojena za osebna vozila.

https://www.amzs.si/motorevija/pnevmati...


Saj jaz kupujem gume za kombi tako da meni pride prvi ta test samo vse to je tudi malo čudno saj guma je kao najbolje ocenjena od vseh na ledu a potem za v sneg je kao najslabša . Zdaj pa res več ne verjamem ne tem ki so testiral gume ne proizvajalcem in verjamem samo še tistim ki so jih vozili in sam bom videl kako se bo obnašala guma.

pa še nekaj tisti testi ko se gleda kako je dobra v suhem,pa poraba, pa glasnost sploh ni pomembna za človeka ki se vozi po predpisih počasi in de dela dolge relacije in kilometrazo. Za zimsko gumo je najbolj pomembno da je dobra v snegu,mokrem,ledu.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Zima je pretežno mokra, snega je za vzorec, ledu skoraj ni. Razen če je poledica, takrat pa itak solijo.

Tako da guma mora biti najboljša na mokri podlagi.

easyrider3 ::

Ja to je res da mora biti najboljša v mokri podlagi samo takrat ko vrže sneg je tudi treba da avto gre dobr sploh če imaš otroke za v šolo in vrtec vozit. Tako,da pri meni bi kot prvo veljalo da rab take ki gredo po snegu in plundri dobr sploh k se ceste slabo čistijo in sploh ker imam nekaj orenk hribov in mora avto it kaj če mi takrat taka guma k ne gre po snegu dobr

AnjaNja ::

Kdo ve, če so TRACMAX X-PRIVILO S-130, GT-RADIAL WINTERPRO 2, ROTALLA S130 v redu? Se dobro obnašajo na mokrem (oprijem, vodljivost) in vsaj približno dobro na snegu (ketne so na nakupnem listu). Saj ocena bi naj bila B...ampak te ocene so tako-tako, niso suho zlato, za te gume pa prvič slišim.
Na papirju se berejo skorja tako dobro kot Dunlop Winter Sport 5, Good year Ultra grip 9+ in Nokian wr d4. Zanima me pa predvsem dimenzija 195/55/16 (včasih so med dimezijami razlike v oprijemu, vodljivosti, obnašanju...)

Aja še to. Kje jih pa vi kupujete? Mal gledam, kje bi pač dobila najbolj ugodno, za kvalitetno gumo.

radmannsdorf ::

Jaz sem vzel dve Nankang. Komaj čakam da jih dam gor! :)

feryz ::

Še dve "enaki" gumi nista enaki, kaj šele, če so različne po dimenzijah, letnicah ali karkoli.
Take sprednje jaz rabim, pa najdite razliko. Razen v ceni.
Ok, ena ima vejico pri opisu.

zobnik ::

Z rabljenimi ni nič narobe, saj tudi z novimi lahko greš po grdi cesti pa jih lahko uničiš v tistem tednu po montaži

Kazen za premal profila je 20 evrov če plačaš takoj, tko da ne vem zakaj tolk strašijo 15.novembra s tem, če je suho bodo gume držale, če pa sneg pa takrat ne greš jikamor, bus, vlak uporabš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

AnjaNja ::

Odvisno kje živiš in kam greš. Povsod ni vlaka, avtobusne linije pa redke...Avto, s spodobnimi gumami, pa znat moraš vozit po snegu in ketne montirat. Res ne greš kofetkat in po obiskih pa v trgovine. služba-domov, kar je pač nujno.

stara mama ::

Po mojih izkušnjah ni važno kako slabo opremo imaš, vedno je na cesti kak pajac s še slabšo opremo. In večkrat je potreben samo en tak, da ustvari prometne zastoje. Takrat je pa kazen mislim da 200€/400€

easyrider3 ::

Sem si izbral na izbiro dve pnevmatiki Matador MPS 530 in Goodride SW612 za kombi katere si lahko privoščim in še zmeraj mi ni jasno kako je vsepovsod na testih guma kar dobra,ponekod najboljša a v snegu pa je katostrofalna isto kot Sava Trenta kar ne vem če je v resnici to res ali nalašč to tako ocenijo. Recimo gumo MATADOR MPS 530 je dobila slabo oceno za na suhi cesti a vsi drugi testi so boljši kakor Pirelli Carrier Winter kateraa je bila izbrana kot 2.-najboljša guma. Res da me tiste ocene testov glede hrupa,obrabe,porabe goriva sploh ne zanimajo ker nimajo nobene veze z vožnjo po zimi in sploh k delam zeloooo malo kilometrov. Od vsega začetka sem gledal tudi kitajsko gumo Goodride SW612 katera ima edino slabo oceno v vožnji po snegu drugod je kar dobra in bi se drugače lahko zavrtela v sam vrh če bi dobila boljšo oceno v snegu isto velja za Maxxis Vansmart snow WL2. Zdaj se treba odločit ali gumo Matador katera stane 70 eur ali kitajski Goodride katera je KAO slaba v snegu in stane 54 Eur. Nagibam se da bi vzel kar Matador čeprav je 15 eur dražja saj jo kar veliko ljudi hvalijo in sploh ker je že skoraj 20 let pod okriljem Continental koncerna. Vse druge gume so pa kar dražje zato ne pridejo v poštev saj se vrtijo cene kar okrog 100 eur po komadu.

 TEST zimskih gum za KOMBI

TEST zimskih gum za KOMBI

zobnik ::

zgoraj napisal da je 20 evrov kazni za premal profila moja napak to velja, če nimaš ketn pa maš 4mm profila na letnih gumah.
Kazen za premal profila je 400 evrov.

easyrider3 ::

V sloveniji velja da mora za pozimi guma imeti minimalno 3.mm profila pa ni važno ali je letna ali zimska.Recimo v avstriji in še v drugih državah je minimalno 4.mm profila za zimsko gumo in od letos ali že od lani je v Nemčiji obvezna pnevmatika za zimo z oznako snežinke na njej saj M+S napis ali podobno ni več sprejemljiv.

FTad ::

A je kdo ze slisal za 215/60 R16 99H XL Semperit Master Grip 2 pnevmatike? So ok? VW jih prodaja pri homologiranih platiscih v paketu. Pri nakupu mi ponujajo 50% na platisca + gume (razlika je 500EUR).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FTad ()

buttcrack ::

radmannsdorf je izjavil:

Jaz sem vzel dve Nankang. Komaj čakam da jih dam gor! :)

kakšna je sedaj dejanska oznaka teh čungalung? C - C ali E - C?

Raindancer ::

Mene zanima, kakšne izkušnje imate z zimskimi gumami dimenzije 185 / 60 /R15, če kdo? Iščem pa kakovostne, ker bi morale zdržat vsaj 4 sezone, pač odvisno, kako bodo zdržale.

Vožnja na mešanem terenu, okoli 10.000 km letno. Podeželje (tudi zdrapane ceste), mesto, malo manj avtoceste, je pa nekaj poštenih klancev, ki znajo zagrenit situacijo, še zlasti pozimi. Stil vožnje umirjen.

Trenutno imam v ožjem izboru te:

- Bridgestone Blizzak LM 005 (C/A/70) : Na avtu doslej bridgestonke generacije LM 001, ki so se dobro obnesle. LM 005 je nova generacija, prišla ven v začetku leta 2019, tako da trenutno o njej še ni nič konkretnega. Če jih je kdo slučajno imel, me zanimajo izkušnje.

- Dunlop Winter Response 2 (C/B/68) : Kako je z obrabo? In z glasnostjo? Bile naj bi precej tihe, kaj pravite uporabniki?

- Continental WinterContact TS860 (E/B/71) :- Zadnji ADAC test jim je prisodil samo oznako priporočljivo, mene zanima konkretno, če jih je kdo imel v moji dimenziji in kako so se kaj obnašale. Kakšna je izraba - so vredne dodatnega keša ali se plačuje bolj za znamko?

- Kleber Krisalp HP 3 (E/B/68) - Če jih je kdo imel, kako se kaj obnesejo? ADAC jim je dal prvo mesto, ampak vseeno, če lahko kdo od vas pove konkretne izkušnje, bi zelo pomagalo.

- Vulkanizer je kot opcijo ponudil Goodyear UltraGrip9+ in Michelin Alpine 4. Pravi, da imajo michelinke majhno izrabo. Mnenja?

Hvala in lep pozdrav,

Raindancer

feryz ::

Jaz kupujem zadnji dve, Goodyear in Michelin.
Zadovoljen.
Pa so pri meni zelo obremenjene gume.

J.McLane ::

Pri 10k km letno je obraba zadnje kar te mora skrbeti, zato bi Michelin kar črtal iz seznama. Sam sem bil zelo zadovoljen z Bridgestone LM001, tako da imam za letos naročene LM005.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

stara mama ::

Zimske se vozijo 3-4 mesece na leto. Kdo tule je res tak maher, da ga skrbi obraba? Pustiš pol življenja v avtu, če se toliko voziš.

feryz ::

Kje ga pa ti pustiš? Na kavču?

stara mama ::

feryz je izjavil:

Kje ga pa ti pustiš? Na kavču?

Tam skoraj nič, večino na delu, nekaj na treningih, preostalo z bližnjimi, še za hobije mi ne ostane skoraj nič.
Kavč je v mojem stanovanju bolj v vlogi lepotnega dodatka.

Twixz ::

Continental WinterContact, mnenja? :)

lolipop2 ::

A ima smisel imeti letne/zimske, če narediš na leto manj kot 8000 km? je bolje, da si omislim celoletne?

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: AndrejO ()

stara mama ::

lolipop2 je izjavil:

A ima smisel imeti letne/zimske, če narediš na leto manj kot 8000 km? Je bolje, da si omislim celoletne?

Vozi samo zimske.

Zgodovina sprememb…

lolipop2 ::

Tudi, če večino KM naredim v poletnem času?

stara mama je izjavil:

lolipop2 je izjavil:

A ima smisel imeti letne/zimske, če narediš na leto manj kot 8000 km? Je bolje, da si omislim celoletne?

Vozi samo zimske.

stara mama ::

Ja potem pa samo letne, pa ketne v prtljažnik, ne vem zakaj tako kompliciranje.
Tisti dan na leto ko boš trofil slabo vreme se boš pa drugače znajdel.

Drugač pa ni z zimskimi čist nič narobe poleti (razen večje obrabe in porabe)

J.McLane ::

Celoletne so čisto dober kompromis za tiste, ki v hudem sneženju ne rinejo v neke gorske klance. Pri celoletnih imaš take, ki so praktično enakovredne zimskim (npr. Nokian WeatherProof) in take, ki so boljše v dežju (Michelin Crossclimate, Bridgestone Weather Control A005) ali pa take ki so kompromis med temi (GY Vector 4Seasons).
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Twixz ::

lolipop2 je izjavil:

A ima smisel imeti letne/zimske, če narediš na leto manj kot 8000 km? je bolje, da si omislim celoletne?


Jst bi kupu nove letne in zimske, vozu jih 5 sezon, ne neki drage. :D

AnjaNja ::

stara mama je izjavil:

Ja potem pa samo letne, pa ketne v prtljažnik, ne vem zakaj tako kompliciranje.
Tisti dan na leto ko boš trofil slabo vreme se boš pa drugače znajdel.

Drugač pa ni z zimskimi čist nič narobe poleti (razen večje obrabe in porabe)


In precej daljše zavorne poti, kar marsikdo pozabi in vozi s premalo varnostne razdalje in drugemu poljubi rit.

Sicer imam jaz dostikrat navado, da zadnjo sezono še zimske zvozim čez poletje, pa spet odvisno od vožnje koliko in kje.

J.McLane ::

Če tako gledaš je tudi komplet dveh (zimska+letna) kompromis, a veš kako boljše se v ledu obnesejo gume z bodicami, res neprimerljivo, mi pa raje reskiramo svoja življenja in se v poledico podajamo na cesto z navadnimi zimskimi gumami. Tudi pri zaviranju v mokrem so velikokrat boljše letne gume, kljub mrazu, mi pa reskiramo življenja z zimskimi.

Varnost na cesti je samo v glavah voznikov in čisto nikjer drugje.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

easyrider3 ::

Mene res zanima za tiste celoletne gume kako naredijo zmes gume da je ta prava za vroče in mrzle dni. Zdaj če je zmes narejena za zimsko obdobje je poleti premehka in se potem čez poletje v vročini struktura zmesi poslabša pa je drugo zimo že slabši oprijem v zimskem obdobju. V Nemčiji je že obvezna zimska oprema gum z oznako snežinke vse drugo od M+S je prepovedano kar je tudi prav. Človek je lahko še toliko previden na cesti in vozi počasi vendar pride tudi do takih primerov ko treba na hitro reagirati pa zavirati,spreminjati smeri in takrat je treba imeti DOBRO gumo. Dan danes večina že gleda da bi čim manj denarja zapravili za gume in kot pravi sodelavc on vozi skoz Sava Eskimo S3 M+S že 4 leta in škoda menjat dvakrat na leto gume saj zapraviš zato več kot 60 eur. Tako razmišlja veliko ljudi in špara pri pomembnih stvareh ker VARNOST je prvo kar je pomembno ko se vsedemo za volan vozila. Škoda da imajo taki ljudje denar za vozilo ko pa potem tako spravljajo v nevarnost sebe in druge ljudi. Treba je imeti dobre gume na avtu če pride kdaj do tistega trenutka ko jih najbolj potrebuješ in ne sme ti biti žal da si moral denar dati za njih. Za dodatno zavarovanje tudi denar mečemo a sploh ne hodimo k zdravniku potem tudi to najbolje da opustimo. Jaz maksimalno do 4-sezon imam gume potem jih pa stran vržem ker so prestare in sam čutim da niso več take kot prve dve leti.

lonewolf_ ::

easyrider3 je izjavil:

Mene res zanima za tiste celoletne gume kako naredijo zmes gume da je ta prava za vroče in mrzle dni. Zdaj če je zmes narejena za zimsko obdobje je poleti premehka in se potem čez poletje v vročini struktura zmesi poslabša pa je drugo zimo že slabši oprijem v zimskem obdobju. V Nemčiji je že obvezna zimska oprema gum z oznako snežinke vse drugo od M+S je prepovedano kar je tudi prav. Človek je lahko še toliko previden na cesti in vozi počasi vendar pride tudi do takih primerov ko treba na hitro reagirati pa zavirati,spreminjati smeri in takrat je treba imeti DOBRO gumo. Dan danes večina že gleda da bi čim manj denarja zapravili za gume in kot pravi sodelavc on vozi skoz Sava Eskimo S3 M+S že 4 leta in škoda menjat dvakrat na leto gume saj zapraviš zato več kot 60 eur. Tako razmišlja veliko ljudi in špara pri pomembnih stvareh ker VARNOST je prvo kar je pomembno ko se vsedemo za volan vozila. Škoda da imajo taki ljudje denar za vozilo ko pa potem tako spravljajo v nevarnost sebe in druge ljudi. Treba je imeti dobre gume na avtu če pride kdaj do tistega trenutka ko jih najbolj potrebuješ in ne sme ti biti žal da si moral denar dati za njih. Za dodatno zavarovanje tudi denar mečemo a sploh ne hodimo k zdravniku potem tudi to najbolje da opustimo. Jaz maksimalno do 4-sezon imam gume potem jih pa stran vržem ker so prestare in sam čutim da niso več take kot prve dve leti.


Se popolnoma strinjam. Sem vozil 15let staro corso pa sem si vseeno vzel nove po 4ih letih. Zdaj ko mam novega pa večjo dimenzijo, tudi ne mislim šparat.. ker če zaradi prišparanih "100€" zletim z ceste, bo večji strošek...

Sam sem se tudi odločil za LM005, sem pa tuhtal med TS860, Alpin5 in Ultragrip9+. Dobim jih v kratkem.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

starec Zosim ::

Katere zimske gume? V nekaj stavkih razčistimo celotno zadevo.
- včasih so bile premijke znamke resnično premijske tudi v kvaliteti, zdaj so le v ceni
- pri premijskih znamkah so gume izdelane izven matične domovine (Fr, D) mnogo slabše, sploh, če so romunske/poljske
izdelave
- ne nasedajte ADAC-ovim testom, ker so nerelevantni. ADAC skrbi le za interese nemške avto industrije
- najbolj realne ocene gum dobite na strani tyrereviews.co.uk
- najbolje je kupovati gume srednjega cenovnega razreda, saj se v tem primeru dobi največ gume za svoj denar
- Sava izdeluje odlične gume po zmerni ceni, tehnologija pa je GoodYear-Dunlop.
- Katere z. gume zelo cenim, za seboj pa imam 1 mio km? Sava eskimo HP2, Nexen winguard sport/ice/snow (odlična
korejska tehnologija), Kumho winter craft, Kleber (michelinova tehnologija)...

S Savo ne morete zgrešiti. Od Michelin, GY in Pirelli sem iz radovednosti prešel na Savo in sem zelo zadovoljen, pa še nekaj stotakov mi ostane v žepu.

Za naše izredno mile zime in za tiste voznike, ki ne delate veliko km, je najboljša opcija celoletna guma.

Zgodovina sprememb…

SambaShare ::

starec Zosim je izjavil:


S Savo ne morete zgrešiti. Od Michelin, GY in Pirelli sem iz radovednosti prešel na Savo in sem zelo zadovoljen, pa še nekaj stotakov mi ostane v žepu.


Sam enako. Dodaten plus Sava gum, ki ga nikjer ne izpostavljajo, je da bistveno manj prijemajo/razmetavajo pesek in sol. Ker se precej vozim po zelo posutih cestah je že to odločilni faktor.

Miha 333 ::

Katero od teh predlagate za 195/65/15: GY UG 9+, Dunlop Winter Response 2, Bridgestone Blizzak LM005? Cene so praktično enake.

starec Zosim ::

GY, pod pogojem, da je izdelana v F ali D.
««
34 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45155897 (908) m0LN4r
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712822 (10472) matobeli
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28777449 (48231) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297252 (69665) gruntfürmich
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10623735 (19589) Domobrancek

Več podobnih tem