» »

Katere zimske gume?

Katere zimske gume?

««
12 / 64
»»

Veron ::

Nekoga, ki ga zanima "Katere zimske gume?", bo tukaj prebral več o 4x4 pogonu kokr o gumah...

perci ::

Je pa res, da kdor je mislil kupit zimske gume, jih je že.

harmony ::

perci je izjavil:

Je pa res, da kdor je mislil kupit zimske gume, jih je že.

Kaj pa tisti, ki so kupili mogoce avtomobil decembra ali sedaj v januarju? Mogoce so gor ena jajca od zimskih gum in jih je potrebno zamenjati.

rosomah ::

harmony je izjavil:

perci je izjavil:

Je pa res, da kdor je mislil kupit zimske gume, jih je že.

Kaj pa tisti, ki so kupili mogoce avtomobil decembra ali sedaj v januarju? Mogoce so gor ena jajca od zimskih gum in jih je potrebno zamenjati.

je tema še aktualna? nikjer ne najdem testa za gume - zimske - kumho wintercraft wp71.... nataknjene imam 215/55 r17 original na avtu. našel samo za wp51.
avto je 4x4 in zaenkrat lahko povem, da se zelo dobro obnesejo tako na suhem, snegu in plezanju v klanec (zasnežen)- vse ovinkasto razen AC. v dežju pa še ni bilo prilike... glasnost?...hm....niti ne....

Tilen ::

Vse gume niso zajete v primerjalnih testih.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

rosomah ::

Tilen je izjavil:

Vse gume niso zajete v primerjalnih testih.

nov model...razumem...hvala vseeno

rosomah ::

rosomah je izjavil:

harmony je izjavil:

perci je izjavil:

Je pa res, da kdor je mislil kupit zimske gume, jih je že.

Kaj pa tisti, ki so kupili mogoce avtomobil decembra ali sedaj v januarju? Mogoce so gor ena jajca od zimskih gum in jih je potrebno zamenjati.

je tema še aktualna? nikjer ne najdem testa za gume - zimske - kumho wintercraft wp71.... nataknjene imam 215/55 r17 original na avtu. našel samo za wp51.
avto je 4x4 in zaenkrat lahko povem, da se zelo dobro obnesejo tako na suhem, snegu in plezanju v klanec (zasnežen)- vse ovinkasto razen AC. v dežju pa še ni bilo prilike... glasnost?...hm....niti ne....

evo - danes v dežju preizkušene (ravnina, podeželska ovinkasta cesta z "izletnimi conami"). preverjeno SAM na cesti...v mokrem isto kot v suhem (cca 70/h) -BP... pomoč 4x4?

stara mama ::

evo - letos celo zimo preizkušene nove nižji razred nekitajske gume (kormoran) - boljše kot so bile premium gume že takoj drugo sezono (UG8)
Ne vem, zakaj toliko komplicirate, razen če čisto vsako zimo menjate gume.
Ekologija™ in Trajnost™

bambam20 ::

Jaz sem letos decembra kupil savo eskimo s3. Hmm.. v mokrem se lepo držijo in v snegu. So izjemno tihe in zaznimivo ugobne in dejansko tudi na ac-ju pri visokih hitrostih ne tresejo nič.


Edini minus bom dal , da je očitno poraba , sicer ima napisan index porabe E očitno precej visok. med 7 in 8 litrov, kar pa nisem pričakoval, glede, da sem imel s toyo zimskimi porabo med 6 in 7 litri.

D3m ::

S3+?
|HP EliteBook|R5 6650U|

bambam20 ::

D3m je izjavil:

S3+?


Da :).

Kot rečem, pričakoval sem nižjo porabo.

D3m ::

Sprašujem, ker sem jih kupil dva meseca nazaj, pa so mi OK.

Za razliko v porabi pa ne vem, ker je avto nov.
|HP EliteBook|R5 6650U|

stara mama ::

Lejte, višja poraba zimskih gum je čisto normalna zadeva, je pa posledica tistih zarez/lamel v gumi. Več ma profila, globje so, bolj se mečka vse skupaj in povzroča večji kotalni upor, ampak to lahko pomeni da go guma zelo dobro grabila.
Manj je profila, manjša je njihova globina, manj grabi in tudi manj je kotalnega upora.

Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Zdej pa še razloži zakaj je bila nova letna B potenza glasnejša in z večjo porabo kot eno sezono vožena zimska V wintrac.

Pri gumah so stvari bol komplicirinae kot bi si na prvo žogo predstavljal.
Zbogom in hvala za vse ribe

krneki0001 ::

Upoštevat moraš še zmes gume, vsebnost silice,.... in 1000 drugih stvari. Ogromno je parametrov.

Mene moti recimo adacovo testiranje. 300km naredijo z gumo in potem določijo katera je najboljša. Torej lahko proizvajalec naredi gumo, ki prvih 1000 km drži noro dobro, potem je pa zanič. In bo zmagala na vseh testih.

Osebno imam raje gumo, ki bo naslednjih 50k kilometrov dobra z enakimi lastnostmi skozi ves čas, kot tako, ki bo prvih 500 odlična, potem pa samo še zadovoljiva naslednjih 20k.

WarpedGone ::

Mene moti recimo adacovo testiranje. 300km naredijo z gumo in potem določijo katera je najboljša. Torej lahko proizvajalec naredi gumo, ki prvih 1000 km drži noro dobro, potem je pa zanič.

Absolutno drži.
Niti enega testa še nism zasledil, ki bi spremljal 'staranje' gume aka test na recimo vsakih 10k prevoženih oz. 1 dodatno leto.
Zbogom in hvala za vse ribe

m0LN4r ::

Mene tudi moti, ker ni testov negaraziranih avtov z 200.000 kilometri po dveh zimah pod snegom vozen po luknjah/mestu, da bi videl kateri je bolj zanesljiv in manj razpada.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

SuperVeloce ::

stara mama je izjavil:

evo - letos celo zimo preizkušene nove nižji razred nekitajske gume (kormoran) - boljše kot so bile premium gume že takoj drugo sezono (UG8)
Ne vem, zakaj toliko komplicirate, razen če čisto vsako zimo menjate gume.

občutek te vara. Da je temu tako, se lahko zapelješ na kakšno dirkališče ali center varne vožnje (ali pri nas ali v tujini) in vprašaš, ter sam to stestiraš.

WarpedGone je izjavil:

Mene moti recimo adacovo testiranje. 300km naredijo z gumo in potem določijo katera je najboljša. Torej lahko proizvajalec naredi gumo, ki prvih 1000 km drži noro dobro, potem je pa zanič.

Absolutno drži.
Niti enega testa še nism zasledil, ki bi spremljal 'staranje' gume aka test na recimo vsakih 10k prevoženih oz. 1 dodatno leto.

ADAC naredi 12000km za obrabo. Vmes tudi testirajo, če guma odstopa od začetnega stanja. Prav tako testirajo isto dimenzijo istega modela iz večih tovarn, če to obstaja. Če so odstopanja prevelika, gumo enostavno diskvalificirajo s testa.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

perci ::

Mene tudi moti, ker ni testov negaraziranih avtov z 200.000 kilometri po dveh zimah pod snegom vozen po luknjah/mestu, da bi videl kateri je bolj zanesljiv in manj razpada.

Mene pa moti, da pišeš kretenske komentarje, ampak kaj čmo - takle mamo.

Ne poznam nikogar, ki vsako leto menja gume. To pomeni, da ima velika večina ljudi na avtu vsaj 2-3 leta stare gume. Relevantnost njihove kvalitete v tem času, je zelo zelo pomembna.

Po drugi strani poznam ogromno ljudi, ki menjajo avtomobile pred 200k km. Hence - kretenska primerjava.

Pa tudi sicer obstajajo dolgoročni testi avtomobilov. Svoj cajt jih je delal časnik Delo, npr., v tujini pa jih je še bistveno več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

GrimReaper ::

stara mama je izjavil:

Lejte, višja poraba zimskih gum je čisto normalna zadeva, je pa posledica tistih zarez/lamel v gumi. Več ma profila, globje so, bolj se mečka vse skupaj in povzroča večji kotalni upor, ampak to lahko pomeni da go guma zelo dobro grabila.

Jaz sem imel pozimi še z vsakim avtom malenkost manj, glavni razlog je pač da ne morš tolk terat kot poleti. Letos povprečje do konca oktobra 12,5, od takrat pa 12,0l.
Če se res cijaziš, pa mogoče da je pozimi mal več, ampak pri vaših nizkih porabah je povsem vseeno, če pije 7,5 namesto 7,0.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

bambam20 ::

stara mama je izjavil:

Lejte, višja poraba zimskih gum je čisto normalna zadeva, je pa posledica tistih zarez/lamel v gumi. Več ma profila, globje so, bolj se mečka vse skupaj in povzroča večji kotalni upor, ampak to lahko pomeni da go guma zelo dobro grabila.
Manj je profila, manjša je njihova globina, manj grabi in tudi manj je kotalnega upora.




Vem, da je pri zimskih višja poraba.

Samo, če sklepam, ker sem imej prej 14 colske zimske gume Kleber in Toyo in se mi je poraba gibala približno pri 6.5 litra, se mi zdi sedaj pri savi s3+ poraba ob istem režimu vožnje med 7.5 in 8 litrov kar mal šokantno visoka.

stara mama ::

bambam20 je izjavil:


Vem, da je pri zimskih višja poraba.
Samo, če sklepam, ker sem imej prej 14 colske zimske gume Kleber in Toyo in se mi je poraba gibala približno pri 6.5 litra, se mi zdi sedaj pri savi s3+ poraba ob istem režimu vožnje med 7.5 in 8 litrov kar mal šokantno visoka.

Lahk da je kaj drugega z avtom narobe, ne pozabit na primeren tlak in to, da motor dosti deluje hladen.
Če je pa kotalni upor toliko višji, pa že opaziš če si avta navajen.
Ekologija™ in Trajnost™

SaXsIm ::

Imam možnost ugodno dobiti Sava Eskimo S3+ 195/65/15, pa bi jih imel naslednjo zimo na avtu. Je to smiseln nakup v danem cenovnem razredu? Načeloma smo ta model pnevmatike že uporabljali doma, pa smo bili zadovoljni, je kakšna razlika med modelnimi leti? Za zimsko sezono 2016/17 pnevmatike namreč ni na AMZS testu.
SaXsIm

stara mama ::

Ja, zakaj pa ne.
Bistvo pri gumi je samo, da je čimbolj sveža ko jo uporabljaš.
Ekologija™ in Trajnost™

bambam20 ::

stara mama je izjavil:

Ja, zakaj pa ne.
Bistvo pri gumi je samo, da je čimbolj sveža ko jo uporabljaš.



Če bi bilo tako enostavno, bi vsi kupovali najcenejše znamke. Koliko denarja gre v razvoj gum, da imajo te potem različno dober oprijem na mokri podlagi.

jero_no1 ::

Velika res omembe vredna razlika bo, ko pride ven model Eskimo S4 oz. kakorkoli že se bo imenoval naslednik S3+.

The Player ::

Mogoče kdo ve, sedaj ko se bo začela poletna sezona, ali bodo imeli kakšne akcije za zimske pnevmatike?

hvala!

Veron ::

SaXsIm je izjavil:

Imam možnost ugodno dobiti Sava Eskimo S3+ 195/65/15, pa bi jih imel naslednjo zimo na avtu. Je to smiseln nakup v danem cenovnem razredu? Načeloma smo ta model pnevmatike že uporabljali doma, pa smo bili zadovoljni, je kakšna razlika med modelnimi leti? Za zimsko sezono 2016/17 pnevmatike namreč ni na AMZS testu.

Sava S3+ sploh ni slaba guma, sploh glede na dimenzijo, verjento ne gre za nek super hitr avto. Računaj, da so nekje normalne cene te gume 41eur/kos (nova, svež dot). Druga stvar, koliko kilometrov delaš in koliko hitro gumo zgoniš?

Sedaj naredi računico in se odloči, če je ugodno.

stara mama ::

bambam20 je izjavil:

stara mama je izjavil:

Ja, zakaj pa ne.
Bistvo pri gumi je samo, da je čimbolj sveža ko jo uporabljaš.



Če bi bilo tako enostavno, bi vsi kupovali najcenejše znamke. Koliko denarja gre v razvoj gum, da imajo te potem različno dober oprijem na mokri podlagi.

Dosti manj denarja kot pa v marketing, da farbajo take kot ti, kako so določene gume oh in sploh z novimi tehnologijami, drugo je pa vse sranje.

Pa še vedno je guma nek kavčukov balon s profilom
Ekologija™ in Trajnost™

stara mama ::

Pa tud tisti so mi smešni, ki gledajo vsakoletne teste, kupijo neki kar je mal boljše od druge opcije, pol jih pa vozijo 10 let.
Že drugo leto so tiste razlike popolnoma brez pomena.
Ekologija™ in Trajnost™

šernk ::

sava S3+ je v mokrem drugo sezono katastrofa od gume. kdor trdi nasprotno ali dobre konkurence še ni vozil ali pa ...sem jih imel v 185/60/R14 in 205/55/R16 dimenziji in v obeh so se obnašale enako in niso dajale občutka varnosti. Tudi zato sedaj eskimo HP ni prišla niti v izbor, pa čeprav je bila 30eur cenejša od gume, ki sem jih letos nabavil.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

D3m ::

Odvisno od avta.

S3+ so čisto ok.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gruntfürmich ::

dilema kot že ničkolikokrat poprej: naj stare zimske (4 sezone) letos zvozim in jeseni nove gor, ali naj jih vržem stran in dam letne gor ki jih že imam čisto nove kupljene že jeseni in čakajo doma?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

perci ::

če že maš letne, bi jih jaz zamenjal - itak se ti potem starajo v skladišču

D3m ::

Zvozi, jeseni nove gor.

Isto bom jaz naredil.

Letne so pa skladiščene.
|HP EliteBook|R5 6650U|

perci ::

Aja, ti si še eden izmed tistih, ki misli, da se guma, če je ne voziš, ne stara.

D3m ::

perci je izjavil:

Aja, ti si še eden izmed tistih, ki misli, da se guma, če je ne voziš, ne stara.


Ne. Ampak jih skladiščim, da zmanjšam učinek staranja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

GrimReaper ::

Sam bi jih letos že 1.3. menjal, ampak sem počakal do 14.3. Vi imate tako dilemo kot bi se vprašal, če bi do konca zlizal stare gojzarje, ali pa bi obul nove sandale.
Ampak ja, če voziš tako kot večina, 30 po naselju in 50 izven, je itak vseeno kaj imaš gor, 20 let stare bi bile vrh glave.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

SuperVeloce ::

gruntfürmich je izjavil:

dilema kot že ničkolikokrat poprej: naj stare zimske (4 sezone) letos zvozim in jeseni nove gor, ali naj jih vržem stran in dam letne gor ki jih že imam čisto nove kupljene že jeseni in čakajo doma?

Odvisno od občutka, ki ga boš imel med vožnjo. Če imajo še kar nekaj profila, bo vse skupaj poleti kot čigumi. Jaz ponavadi tisto leto, ko so zimske "za bek", vozim dlje z zimskimi (recimo do konca maja) in jih ponovno montiram že konec septembra, začetek oktobra. Potem novembra pa nove zimake gor. Čeprav v praksi je ponavadi tako, da z zimaki težko zdržim že tiste nujne 4 mesece, tako da vsaj en avto ima letne gor od marca do novembra :)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Za mobilni telefon denar ni problem, ko se gre za stik med življenjem in smrtjo, se pa prešteva kovance. Zamislite se malo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

next3steps ::

Ne vem, me folk dost čudno gleda, ko rečem, da vsako drugo leto nabavim novi komplet gum.
Me tudi dost glupo gledajo, ko jim omenim, da je bolje kupiti vse 4 nove, kot pa dve po dve. Celi komplet novih pomeni manjši obrabo - enako kot pri baterijah.
Pa menda ja ni težko vsako drugo leto dati 150 do 350 eur za gume? Ah, vsako leto in pol, če govorimo o dvojnem kompletu. Še cestnina in tehnični staneta na tako obdobje več.
Ah, na okrog 15k km. 3k gor ali dol.
PS Kupujem srednji rang.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Tilen je izjavil:

Za mobilni telefon denar ni problem, ko se gre za stik med življenjem in smrtjo, se pa prešteva kovance. Zamislite se malo.


A to je ksna marketinska fora od proizvajalcev? Ker za normalno *umirjeno* vožnjo ne rabis najdrazjih gum, plus ce se kdo spici vate ti tvoje gume nic ne pomagajo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

next3steps ::

Znucane gume gor ali dol, če so drage ali đabe, so isto sranje.

GrimReaper ::

blackbfm je izjavil:

A to je ksna marketinska fora od proizvajalcev? Ker za normalno *umirjeno* vožnjo ne rabis najdrazjih gum, plus ce se kdo spici vate ti tvoje gume nic ne pomagajo..

Še srednji rang je overkill, s Hankook sem celo zimo vozil na polno, ESP lučka je utripala konstantno, pa brez problemov.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

gruntfürmich ::

Tilen je izjavil:

Za mobilni telefon denar ni problem, ko se gre za stik med življenjem in smrtjo, se pa prešteva kovance. Zamislite se malo.

ja, pač večne dileme, čeprav neumne. penny wise, pound foolish :)) ok, bom menjal, ste me prepričali :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

stara mama ::

Tilen je izjavil:

Za mobilni telefon denar ni problem, ko se gre za stik med življenjem in smrtjo, se pa prešteva kovance. Zamislite se malo.

A ti prodajaš gume al kaj?
Ja ok, sam to povej tistmu, ki fura 10 let stare gume in hoče zrabit zadnji milimeter, ne pa tistim ki se dost vozimo in guma niti nima šans se postarat.

Pa gum ne morš vzet na 24 obrokov pot pretvezo zakupljenih količin :))
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Ne, ne prodajam gum. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

b3D_950 ::

Je možno, da letne gume postanejo bolj "mehke" v dežju, mislm, sedaj ko skoraj vsak dan dežuje se mi zdi, da je vožnja bolj smooth čez razne neravnine na cesti?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

energetik ::

Ne. Mogoče je tolk aquaplaninga, da kar plavaš čez neravnine... :))

b3D_950 ::

lol, pol mora bit pa nekaj v amortizerjih, da se spremeni ali pa kje drugje...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()
««
12 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45457485 (38) PrihajaNodi
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712926 (10576) matobeli
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28778053 (48835) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38298009 (70422) gruntfürmich
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10623911 (19765) Domobrancek

Več podobnih tem