» »

Katere zimske gume?

Katere zimske gume?

««
24 / 64
»»

bambam20 ::

Dejansko je pommebno kako guma prime na slabe asfaltu oz. gladkem. Ram dejansko vidiš kako kvalitetna pnevmatika je.

Glasmaher ::

Pred kratkim sem montiral AVON WT7 205/55-16 pa nisem prepričan da je bila to dobra izbira. Občutek imam da je nekoliko pretrda.

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

D3m ::

The Avon WT7 is a Premium Touring Winter tyre designed to be fitted to Passenger Car


No problem.

Saj so britanske gume. Saj veš, zahodna superiornost.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Ghost7 ::

Glasmaher je izjavil:

Pred kratkim sem montiral AVON WT7 205/55-16 pa nisem prepričan da je bila to dobra izbira. Občutek imam da je nekoliko pretrda.


:D Hehe, le kaj si pričakoval :D

Kolk so v Eurotonu? 205/55R16 po 25€? :)

Pred Unionom imaš reklamo za TOMKAT - Sem se spraševal... kdo to kupi? Pa vidim, da se proda, precej gum iz Eurotona znosijo...

stara mama ::

Vsi pametni o pirelli, goodyear, michelin, dunlop, ..., res se pa dost proda poceni guma ja (tomket, sailunm, ...)
Prvi so tisti ki, ali se morajo pokazat, ali slepo vrjamejo testu v reviji, ali so pa vrhunski dirkači (teh je vsaj v glavi ogromno).
Tadrugi so pa ekonomiki, ali nimajo ali pa nočejo dat več.
Ne pa, da bi uporabili pamet in vzeli kak srednji razred. Kaj je narobe recimo s kako fuldo, semperito, nokian, .....
IMO najboljše razmerje med ceno, in tem da je še guma dokaj vredu.
Tud s temi gumami tiste 3 katastrofalne dni v letu ne boš ovira na cesti, ker se vedno najde nek bebec, ki bo slabši in bo on tebi zaprl pot.
Večina dni je pa suhih, tist kar je pa mokro pa itak moraš že v glavi naredit preskok, da vsaj pomisliš, da je lahko bolj spolzko. Nekateri sicer tega niso sposobni.
Ekologija™ in Trajnost™

D3m ::

Ghost7 je izjavil:

Glasmaher je izjavil:

Pred kratkim sem montiral AVON WT7 205/55-16 pa nisem prepričan da je bila to dobra izbira. Občutek imam da je nekoliko pretrda.


:D Hehe, le kaj si pričakoval :D

Kolk so v Eurotonu? 205/55R16 po 25€? :)

Pred Unionom imaš reklamo za TOMKAT - Sem se spraševal... kdo to kupi? Pa vidim, da se proda, precej gum iz Eurotona znosijo...


Najcenejša 40€ Sailun.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Ghost7 ::

stara mama je izjavil:


Ne pa, da bi uporabili pamet in vzeli kak srednji razred. Kaj je narobe recimo s kako fuldo, semperito, nokian, .....

Nič ni narobe. Vse te tri gume so solidne! Sploh P/P.

Tomkat, sailun (ki sicer oglašuje na svoji spletni strani, da so kupili Pirelijevo tehnologijo)... pač niso za se hecat na snegu in ledu. Za nedeljskega ata, ki pelje avto samo v sončnem vremenu pa "ajde". Pa še ta ata običajno zaupa tistemu kar je preveril in deluje in kupi "savske gume" (cenovne razlike pri 14" so zelo majhne).

Še Nexen in Falken, ki ju poziconiram višje, sta pozimi (po mojem mnenju po pregledanih testih, ki sem jih našel na google) bolj riskantni znamki, sigurno prej vzamem Savo. Seveda za avto s katerim se dela manj kot 10.000km na leto.

GrimReaper ::

next3steps je izjavil:

IMO kot sem že povedal, je za naše razmere dokaj nesmiselno dati tiste ta prave zimske gume gor, ko pa imamo sneg na cesti le dva tedna na leto.

Katere pa spadajo pod prave in pod neprave zimske?

Sneg niti nima tolk veze, po snegu so itak vse gume dobre, letos na ADAC testu edino Nankang ni bil.
Kako bo večino zime smo pomoje že videli zadnja 2 tedna, od 6.11., ko je bilo deževno, pa do danes, ko je bilo prejšnji teden in začetek tega -2 do -4°C.
In s Savo HP2 ni blo treba neki posebej prilagajat, kot je bilo omenjeno:

stara mama je izjavil:

Večina dni je pa suhih, tist kar je pa mokro pa itak moraš že v glavi naredit preskok, da vsaj pomisliš, da je lahko bolj spolzko. Nekateri sicer tega niso sposobni.

Včeraj en X3 50km/h, danes en 316i nekih borih 60km/h po ovinkih, sam sem šel BP 90, ter seveda ustrezno manj glede na zavitost ovinka.
Enako v dežju, tam sploh nikol nisem opazil da bi moral posebej prilagajat, če govorimo o normalnih hitrostih do 100 seveda.
Ne rečem da sem polagal ovinke na povsem enaki hitrosti kot po suhem pri 10+°C, ampak kaj dosti več kot tiste 5km/h pa res ni bilo potrebno zmanjševat. Kaki bolj spolzko neki, če imaš nove gume vsaj srednjega ranga, to sigurno ni problem.

Kdor vozi tako kot omenjena dva BMW-ja, ima zaradi mene lahko 10 let stare kitajske, meni ne spremeni veliko, v vsakem primeru bo 3. prestava in gas.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

Ghost7 je izjavil:

stara mama je izjavil:


Ne pa, da bi uporabili pamet in vzeli kak srednji razred. Kaj je narobe recimo s kako fuldo, semperito, nokian, .....

Nič ni narobe. Vse te tri gume so solidne! Sploh P/P.

Tomkat, sailun (ki sicer oglašuje na svoji spletni strani, da so kupili Pirelijevo tehnologijo)... pač niso za se hecat na snegu in ledu. Za nedeljskega ata, ki pelje avto samo v sončnem vremenu pa "ajde". Pa še ta ata običajno zaupa tistemu kar je preveril in deluje in kupi "savske gume" (cenovne razlike pri 14" so zelo majhne).

Še Nexen in Falken, ki ju poziconiram višje, sta pozimi (po mojem mnenju po pregledanih testih, ki sem jih našel na google) bolj riskantni znamki, sigurno prej vzamem Savo. Seveda za avto s katerim se dela manj kot 10.000km na leto.

Pireli ni ravno znak kvalitete, tako kot to nista Corona in Heineken. Dajo pa vsi trije dosti v reklame.

Gaius ::

Koliko je na tem, da moreš prvih par sto kilometrov vozit zmerneje in z švoh zaviranjem, z novimi gumami?

koyotee ::

Gaius je izjavil:

Koliko je na tem, da moreš prvih par sto kilometrov vozit zmerneje in z švoh zaviranjem, z novimi gumami?


Da nisi ti pomešal to z novimi diski in oblogami?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Gaius ::

Ne, nisem pomešal:

https://www.setyres.com/how-to-drive-on...
https://www.honestjohn.co.uk/forum/post...

pa ne samo ti članki, tudi ljudje na splošno govorijo to.

energetik ::

Gaius je izjavil:

Koliko je na tem, da moreš prvih par sto kilometrov vozit zmerneje in z švoh zaviranjem, z novimi gumami?
Voziš lahko kotti paše, moraš pa biti pripravljen takoj na začetku na morebiten slabši oprijem zaradi zaščitnega sloja na novi gumi. Ampak par 100km je po mojem hudo pretiravanje, jaz bi rekel par km če že. Vsaj jaz nisem imel kakšnih slabših občutkov pri novih gumah, pa sem jih takoj probla na polno, zaviranje in ovinke.

koyotee je izjavil:

Gaius je izjavil:

Koliko je na tem, da moreš prvih par sto kilometrov vozit zmerneje in z švoh zaviranjem, z novimi gumami?


Da nisi ti pomešal to z novimi diski in oblogami?
Velja isto ali še manj kot za gume, ~3 tedne nazaj sem si sam zmontiral nove diske in ploščice. Takoj sem šel na probo, 2x na polno zaviral in je bilo prvič morda res za odtenek razlike levo/desno, ma ta tretjič in naprej dela vse brezhibno, naravnost in grabi kot pri norcih. Še zasmrdelo ni nič takoj po prvem zaviranju, saj sem diske prej spucal s sprejem za bremze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

koyotee ::

energetik je izjavil:

Gaius je izjavil:

Koliko je na tem, da moreš prvih par sto kilometrov vozit zmerneje in z švoh zaviranjem, z novimi gumami?
Voziš lahko kotti paše, moraš pa biti pripravljen takoj na začetku na morebiten slabši oprijem zaradi zaščitnega sloja na novi gumi. Ampak par 100km je po mojem hudo pretiravanje, jaz bi rekel par km če že. Vsaj jaz nisem imel kakšnih slabših občutkov pri novih gumah, pa sem jih takoj probla na polno, zaviranje in ovinke.

koyotee je izjavil:

Gaius je izjavil:

Koliko je na tem, da moreš prvih par sto kilometrov vozit zmerneje in z švoh zaviranjem, z novimi gumami?


Da nisi ti pomešal to z novimi diski in oblogami?
Velja isto ali še manj kot za gume, ~3 tedne nazaj sem si sam zmontiral nove diske in ploščice. Takoj sem šel na probo, 2x na polno zaviral in je bilo prvič morda res za odtenek razlike levo/desno, ma ta tretjič in naprej dela vse brezhibno, naravnost in grabi kot pri norcih. Še zasmrdelo ni nič takoj po prvem zaviranju, saj sem diske prej spucal s sprejem za bremze.


Pri novih diskih in oblogah je pa res priporočljivo, da jih pa 100km uporabljaš bolj nežno...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

forplan ::

Sem bral nekaj strani nazaj pa nisem našel dobrega odgovora zame...

Kaj menite o teh gumah?:
vredestein quatrac5-ms-18560r15-88h-xl
falken--as200-tl-18560r15-84t-e-1083506
fulda-pnevmatika-multicontrol-18560r15-88h-xl

Ja celoletne. Letno se z avtom dela manj kot 2000km. Se ne vozi vsakodnevno. Ob sneženju oziroma ob kakem ledu ni potrebno na cesto.

Recimo je vredno kupiti dražjo med temi Vredestein? Nevem predvsem za to dimenzijo in pa celoletne imajo večinoma XL gume, ali pa so samo tiste ko sem jaz gledal večinoma XL. Bo vredu? Večja nosilnost se ne rabi... Kolikor vem so malo trše za vozit...
da se strinjam

smacker ::

Če se steguješ, potem maš Pirelli za ceno Vredestein: https://www.mimovrste.com/celoletne-avt...
Če se voziš po ravnih, spluženih cestah bo tud Falken/Fulda ok, z Fuldo boš mel malo nižjo porabo (po euro nalepki sodeč).

forplan ::

@smacker Odgovoril si mi minuto po tem ko sem naročal gume :)

Vzel sem ta dražje Vredestein.
Sem zjutraj videl še ta test (sicer druga dimenzija) pa so Vredestein na drugem mestu
da se strinjam

Sočni tiger ::

V današnjem Auto Bildu (št. 47 datum 24.11.2017 tiskana nemška izdaja) imate primerjalni test celoletnih pnevmatik dimenzije 185/65 R15. Meritve pri testu so bile opravljene pri novi gumah (8 mm profila), pri 4 mm profila in pri 2 mm profila.
Zanimivo branje za tiste, ki ste spraševali o tem kako se poslabšujejo vozne lastnosti z obrabo.

RegulusDraco ::

ne komplicirat. Continental ts860 se kupi in je to to. S Continental ali Goodyear nikdar ne zajebeš.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

forplan ::

Škoda da niso še kako nizko cenovno gumo dodali...

No zbral sem neko srednjo za srednjo ceno.

A obstaja kje test kjer bi testirali stare gume podobno kot tule pač znucane?
da se strinjam

D3m ::

Sočni tiger je izjavil:

V današnjem Auto Bildu (št. 47 datum 24.11.2017 tiskana nemška izdaja) imate primerjalni test celoletnih pnevmatik dimenzije 185/65 R15. Meritve pri testu so bile opravljene pri novi gumah (8 mm profila), pri 4 mm profila in pri 2 mm profila.
Zanimivo branje za tiste, ki ste spraševali o tem kako se poslabšujejo vozne lastnosti z obrabo.


Link?
|HP EliteBook|R5 6650U|

forplan ::

Travnik :)
da se strinjam

D3m ::

Sem našel samo lestvico.

1. Goodyear
2. Michelin
3. Continental
|HP EliteBook|R5 6650U|

DjTonic ::

Na enem vozilu imam izkušnje tudi z Nokian WRD4, brez pripomb. Drugače sem pred tem kupoval samo Michelin, Goodyear, Continental.

Sočni tiger ::

Povezave ne morem dati, imam tiskano izdajo. Zmagovalna guma je Michelin CrossClimate + 92V (Testsieger), Goodyear Vector 4 Seasons Gen-2 88T je drugi Eco-meister).
Za Michelin je podana ocena za novo gumo vorbildlich (zgledno), ocena za skupno obnašanje pa gut (dobro). Goodyear ima oceno za novo gumo dobro, ocena za skupno obnašanje pa zadovoljivo (befriedigend).

IL_DIAVOLO ::

No zdaj pa bojo le prave temperature...mogoce tudi nekaj snega :)

D3m ::

Končno. Poročam kako se obnesejo CC+
|HP EliteBook|R5 6650U|

harmony ::

RegulusDraco je izjavil:

ne komplicirat. Continental ts860 se kupi in je to to. S Continental ali Goodyear nikdar ne zajebeš.


Zakaj ze? Ker je en avto bild to napisal. Dej ne kaki ga.

m0LN4r ::

Evo Nove Nokian WR A4 so gori (215/40/17), dez in 5 stopinj. Prvi vtis zelo dober.
Prvih 50km, pri obracanju volana v kroznih se cuti da grabijo v smer zavijanja, bolj kot letne Bridgestone ki so bile gori.

Zaenkrat prijetno presenecen, vsaj nimajo tist cirkularski zvok v dezju, kot so jih mele Conti TS860...
Za pravo mnenje bo pa treba pocakat se na kak -5 in malo svezega snegeca, ampak se mi zdi da je to to za ceno.

Grabijo ze od prvega kilometra, zanima me ce bo tudi po nekaj tisoc enako.

Lp
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

PS: Izbral sem jih pa zato, ker se mi je dopadel izgled profila:
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

r0b3rt ::

Naj še jaz postavim vprašanje.
Dimenzija gum je cenovno zelo neugodna (205/45/17). Opažam, da se mi ne splača menjavat zimskih in letnih gum, ker jih prej kot obraba načne čas. Ker se celoletne bojda ne obnesejo razmišljam v smeri, da bi imel samo zimske. Vprašanje pa je katere, da se poleti ne bi preveč deformirale?

P.S. Letno prevozim cca 15k.

m0LN4r ::

Za 15k km letno se ti splaca vzet locen komplet. 4-5x menjas in vrzes v smeti. Zimske poleti so za drek, jih v najvecji vrocini poleti unicis ze prvo leto.
Zdaj pa 2 kompleta 4-5 let al vsako leto nov komplet...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

r0b3rt ::

Kaj pa Michelin CrossClimate?
https://www.amzs.si/motorevija/pnevmati...

D3m ::

Dobre so. Čakam na jutrišnji sneg.
|HP EliteBook|R5 6650U|

perci ::

zimske so čist OK do 25 stopinj, nad to temperaturo jih pa hitro uničiš

D3m ::

CC+ je narejena na letni.
|HP EliteBook|R5 6650U|

IL_DIAVOLO ::

r0b3rt je izjavil:

Naj še jaz postavim vprašanje.
Dimenzija gum je cenovno zelo neugodna (205/45/17). Opažam, da se mi ne splača menjavat zimskih in letnih gum, ker jih prej kot obraba načne čas. Ker se celoletne bojda ne obnesejo razmišljam v smeri, da bi imel samo zimske. Vprašanje pa je katere, da se poleti ne bi preveč deformirale?

P.S. Letno prevozim cca 15k.


Je pa se vedno precej boljsa izbira letna pozimi, kot pa zimska poleti. Ketne se vedno lahko das gor, ce je sila, tudi take iz blaga obstajajo in so user friendly.

koyotee ::

perci je izjavil:

zimske so čist OK do 25 stopinj, nad to temperaturo jih pa hitro uničiš


Zimske so ok do +8, potem pa so letne boljše.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

perci ::

ne uničijo se, to sem hotel povedat

koyotee ::

Seveda se prej uničijo, zimska guma je mehka, zato se pod težo deformira, kar povzroči segrevanje in večjo obrabo.

https://www.google.si/url?sa=t&source=w...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

perci ::

Jezus marija, dej nabav si očala.

Seveda se hitreje obrabijo. Se pa ne uničijo. Če pa zimsko gumo voziš pri 35 stopinjah, se ti prekuri in je pozimi potem neuporabna, čeprav ima še skoraj ves profil.

r0b3rt ::

Hvala za informacije do sedaj! Se pa pojavi nov problem. Gledam na strani in ravno te dimenzije ni navedene. Kaj sedaj? Večji presek ali širšo gumo?

D3m ::

Katero dimenzijo moraš imeti?

Če že večji presek.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

smacker ::

Poglej v homologacijo, katere dimenzije so ustrezne. Premium znamke za to dimenzijo ni, najboljše kar najdem so Nokian.
Sicer pa priporočam 2 kompleta, te nizkopresečne gume so že v osnovi drsalke :D

r0b3rt ::

205/45/17
Imam v planu preverit v homologaciji a se bojim, da tam ni navedenih alternativ, ker je serijska ta dimenzija. Manjših platišč pa ne bi kupoval.

smacker ::

https://e-uprava.gov.si/javne-evidence/...
Tu vpišeš št. prometne in registrske pa dobiš ;) Da ne boš papirjev po omari iskal :D

r0b3rt ::

smacker,hvala!

Potrjena predvidevanja,na 17" samo ta dimenzija zavedena :/

LeQuack ::

Kakšne to čudne avte kupujete s temi dimenzijami?
Quack !

D3m ::

r0b3rt je izjavil:

205/45/17
Imam v planu preverit v homologaciji a se bojim, da tam ni navedenih alternativ, ker je serijska ta dimenzija. Manjših platišč pa ne bi kupoval.


Se popravljam.

Vzemi širše gume.
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
24 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45157135 (2146) m0LN4r
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712900 (10550) matobeli
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28777878 (48660) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297779 (70192) gruntfürmich
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10623850 (19704) Domobrancek

Več podobnih tem