» »

Twin Peaks

Twin Peaks

1
2
»

puginho ::

Evo pogledal prva dva dela, meni je všeč, originalen pristop, spooky, presenečen nad brutalnostjo določenih prizorov, kri kar fajn teče. Ocene so zaenkrat zelo visoke.

1b0r ::

Je treba najprej pogledati prvi dve sezoni, se zgodba nadaljuje?

puginho ::

Obvezno

harvey ::

1b0r je izjavil:

Je treba najprej pogledati prvi dve sezoni, se zgodba nadaljuje?

Ja, Twin Peaks 2017 je 25 let po dogodkih iz prvih dveh sezon. Priporočljivo je, da so ti vsaj osebe znane, drugače boš precej lost in time and space...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

jype ::

Twin Peaks ni za normalne ljudi. Ne trudite se. Če vam Lyncheva poetika ne diši, je za vas posnel Straight Story.

1b0r ::

Sam sem gledal že Twin Peaks film posnet po seriji ter vse njegove filme, in mi je zelo všeč (edino Inland Empire mi ni bil neki), prav tako sem padel noter v novo serijo.
Ampak sem zdaj na hitro pogledal staro, in jo je očitno res treba pogledat prej, ker je velikokrat ta red room, pa vsi karakterji in lokacije so enaki.
Je pa imel Lynch srečo, da je 90-ega imel tako mlade igralce, poglejte njihovo gladko kožo, po hitrem pregledu so v novi seriji vsi stari igralci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1b0r ()

jype ::

Saj zdaj bi tudi lahko imel mlade igralce, ampak point je, da so isti igralci.

Tudi našo mačko Lynch temeljito psihira:

1b0r ::

harvey je izjavil:

Ja, Twin Peaks 2017 je 25 let po dogodkih iz prvih dveh sezon. Priporočljivo je, da so ti vsaj osebe znane, drugače boš precej lost in time and space...

Si imel prav, je kar nujno pogledat komplet prvi dve sezoni ter film.

bambam20 ::

Ne vem koliko imata prvi dve sezoni in film s tole novo serijo.

Sarkozy ::

a kdo tole še gleda? 8-O
Ils sont fous ces Slovenes!

Ice-Heki ::

Jap.

harvey ::

Sarkozy je izjavil:

a kdo tole še gleda? 8-O

Itak, ne moreš kar odnehati :))



bambam20 je izjavil:

Ne vem koliko imata prvi dve sezoni in film s tole novo serijo.

Vsaj toliko, da lahko hodiš po nekih markacijah. Itak pa lahko Lyncha gledaš kot dele za sebe brez recimo navezave na neke njegove koncepte. Pač gledaš njegove domislice kot slike.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

yayo ::

že pri original drugi sezoni iz devetdesetih sta Lynch in Frost prišla v spor glede tega kako razviti naprej serijo, Lynch je šel snemat nek svoj film in našel čas le za režiranje prve in zadnje epizode druge sezone. Ko je postalo jasno, da ne bo financ za tretjo sezono sta s Frostom odločila, da bosta posnela celovečerec ali dva, pa se je spet zataknilo pri konceptu. Frost je bil za nadaljevanje in komično/proceduralni/soap opera stil, Lyinch pa je hotel biti Lynch in je želel narediti film o zadnjih dnevih Laure Palmer. Fire Walk With Me celovečerec je rezultat Frostovega odstopa od projekta in je bolj kot kaj drugega psihološki horror film. Predstavljen je bil na Kanskem festivalu kjer ga je baje publika izžvižgala, Tarantino je takrat, kot Lynchev fan (bil je član žirije), izjavil, da je David stlačil glavo v lastno rit s tem filmom. In TP 2017 je bolj nadaljevanje FWWM kot original serije. Meni je, po petih epizodah kar všeč, čeprav vidim vse napake in dolgcajt momente katerih ne manjka. Od vsega me je najbolj zmotil tisti zeleni prstan gimmick katerega je Lynch uvedel že v FWWM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

harvey ::

Od vsega me je najbolj zmotil tisti zeleni prstan gimmick katerega je Lynch uvedel že v FWWM.


Dobra :), ja radi ga imajo...
 null

null


Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Sarkozy ::

jest sem prišel do 10 epizode
ni slabo
verjamem, da ima vsaka scena svoj smisel
ampak
mi lahko razloži kaj nam je hotel povedat s celotno 8 epizodo 8-O
Ils sont fous ces Slovenes!

AndrejS ::

8 epizode nisem mogel pogledat do konca. 2x zaspal med gledanjem.

yayo ::

harvey je izjavil:




 null

null



tole je ročno narejen obesek iz lakiranega lesa katerega je nekdo prodajal na Etsy-ju. Official TP merchandise obesek, kakršnega vidimo v seriji, je iz navadne plastike in nima white lodge/black lodge logo. Stane 7 ali 8$ ampak ne pošiljajo v Evropo.

harvey ::

Ja sej, to sem hotel povedati, da ga imajo radi in da delajo razne zadeve s to grafiko, celo tatuje si dajejo in nek nakit s to grafiko.

8 del je Lynchevsko videnje nastanka zla.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Sarkozy ::

Misliš videnje nastanka BOBa
saj zlo je obstajalo že prej 8-)

je potem možno, da sta ta dva
 L+S

L+S



Leland in Sarah Palmer ?

Ils sont fous ces Slovenes!

harvey ::

Ja, Lynchevski Bob - zlo, brutalnost, nasilje.., ki, kot vidiš, se lahko naseli v marsikatero osebo in ni strogo vezan le na Lelanda.


Ne, bolj bi rekel, da je npr. S. Palmer prej tista punčka, ki je pojedla čudnega hrošča, ker če si gledal prejšnje zadeve, veš da ima Sarah sposobnosti nekih videnj. V osmem delu imaš tudi neka pojavljanja simbolov konjev in v prejšnjih epizodah jih je Sarah videva v svojih videnjih/sanjah. Kaj je bilo s tistim prizorom v TP 2017 v enem tretjem delu, ko je Sarah Palmer gledala pobijanje nekih gnujev ali nekaj takega s strani levinje, pa bo morda še odstrto, ker do sedaj se še ni nič pojavila, recimo nekaj v tem smislu kot zlatenje lopat s strani dr. Jacobyja, ki ima kot vidimo svojo agendo videoblogov reševanja sveta in prodajo lopat - presprejanih z zlato bronzo, da se izkopleš iz dreka...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Sarkozy ::

harvey je izjavil:

Ne, bolj bi rekel, da je npr. S. Palmer prej tista punčka, ki je pojedla čudnega hrošča, ker če si gledal prejšnje zadeve, veš da ima Sarah sposobnosti nekih videnj...


ja
ampak, to je ista punčka, kot tista s fantom :D
Ils sont fous ces Slovenes!

harvey ::

Leland se mi zdi, da je tej sezoni čist pase, razen bežno mislim, da je nekaj tacal kot privid v black lodgeu in pa, da so odrili neke skrite stvari na policijski postaji, kamor jih je Leland skril. Ni nujno, da sta se spoznala na tak način, je pa seveda možno, dosti izbire ni :) Leland je bil nek vaški top odvetnik, ala nekdaj Senica, ki je zastopal pomembneže kalibra Ben Horn.

Bolj zanimivo se mi zdi, da še ni Audrey Horne nič na sceni, če sploh bo. Bo verjetno še več domislic, mi je pa trenutno zelo nelogično, da Diane, ex Cooperjeva tajnica, kar skupaj z FBI preiskuje težave, ki so se pojavile, čeprav jo imata Albert in Gordon na sumu...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Gregex ::

Nikoli gledal te serije. A če začnem zdej s to novo sezono bo ok, al je treba pogledat za nazaj 2 sezoni izpred 25 let? Se zadeva nadaljuje al je to čist frišno?

jype ::

Začni na začetku, IMO.

yayo ::

ja, če ne začneš od začetka boš nehal gledati po drugi epizodi, ker ti bo vse skupaj zgledalo kot en LSD trip.

jype ::

No, tudi če začneš od začetka bo videti kot LSD trip, le malo bolj te bo zanimalo, kako se bo končal.

Gregex ::

Od zacetka it is then. Hvala.

yayo ::

Pa film Fire Walk With Me si poglej potem, ko daš skozi prvi dve sezoni, potem pa še skupek neuporabljenih/zbrisanih scen zbranih v dodatku The Missing Pieces. Tonalno je film čisto drugačen od serije, zatežen in grozljiv, ampak te bo dobro pripravil na tekočo serijo. Pa famozni gimmick zeleni prstan prvič nastopi šele v filmu (pa David Bowie, Chris Isaac etc.)

SambaShare ::



Kdor zna, zna ;).

karafeka ::

No, končno nekaj zaradi česar lahko zaspim zvečer....

b3D_950 ::

kdaj se to začne na hbo?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

IL DIAVOLO ::

yayo je izjavil:

Pa film Fire Walk With Me si poglej potem, ko daš skozi prvi dve sezoni, potem pa še skupek neuporabljenih/zbrisanih scen zbranih v dodatku The Missing Pieces. Tonalno je film čisto drugačen od serije, zatežen in grozljiv, ampak te bo dobro pripravil na tekočo serijo. Pa famozni gimmick zeleni prstan prvič nastopi šele v filmu (pa David Bowie, Chris Isaac etc.)


Pa po vsaki epizodi twin peaks mora obvezno pogledat epizodo breaking bada, da si bo popravil okus.

jype ::

Eni sploh ne štekate sodobne umetnosti.

Sarkozy ::

14. epizoda 8-O
-Gordonove sanje
-Sarah Palmer v baru
-gola azijka z opičjim glasom
-tip z zeleno rokavico
mi zna kdo razložiti te skrite pomene

 ep14

ep14



kaj pa če je vse skupaj nateg
in Cooper vse to sanja :D
Ils sont fous ces Slovenes!

yayo ::

Twin Peaks najboljša serija letos neglede na nekatere razvlečene scene. Vse je prepleteno, vse se vklaplja kot kitajska škatlica. Seveda pa je potrebno po vsaki pogledani epizodi še prebrat povzetek na straneh kot (za 15.epizodo):
http://www.vulture.com/2017/08/twin-pea...
http://ew.com/recap/twin-peaks-season-3...
https://www.vox.com/culture/2017/8/20/1...
http://www.refinery29.com/2017/08/16886...
Je veliko stručkotov na netu, ki vzamejo pod miskroskop sleherni fotogram in katerim nič ne zbeži. 8-)

Sarkozy ::

evo
končno je Cooper spet tisti pravi

še dva dela do konca :D
Ils sont fous ces Slovenes!

jype ::

I AM THE SLO-TECH.

Sarkozy ::

je bil to cliffhanger za 4.sezono :D

Ils sont fous ces Slovenes!

AndrejS ::

Mene pa zanima katerih drog Lynch ne konzumira. Ker po ogledu serije se mi zdi da je vse probal !

yayo ::

Sarkozy je izjavil:

je bil to cliffhanger za 4.sezono :D

Nisem sicer še imel možnost pogledati končni dve epizodi ampak:

‘Twin Peaks’: No Talks For Another Season But “Door’s Always Open To David Lynch,” Showtime Bosses Say

Sarkozy ::

ker konec je v stilu
" Lynch fucked up us again"

kdo za vraga, vse to sanja?
Ils sont fous ces Slovenes!

yayo ::

AndrejS je izjavil:

Mene pa zanima katerih drog Lynch ne konzumira. Ker po ogledu serije se mi zdi da je vse probal !

legende iz Hindu tradicije in, zanimivo, (sem zapopadel v sceni z Monico Bellucci) literatura Jorgea Luisa Borgesa sta v veliki meri osnova Lynchevih fantazij. Lynch je velik pristaš transcendentalne meditacije, btw.

IL DIAVOLO ::

yayo je izjavil:

Twin Peaks najboljša serija letos neglede na nekatere razvlečene scene. Vse je prepleteno, vse se vklaplja kot kitajska škatlica. Seveda pa je potrebno po vsaki pogledani epizodi še prebrat povzetek na straneh kot (za 15.epizodo):
http://www.vulture.com/2017/08/twin-pea...
http://ew.com/recap/twin-peaks-season-3...
https://www.vox.com/culture/2017/8/20/1...
http://www.refinery29.com/2017/08/16886...
Je veliko stručkotov na netu, ki vzamejo pod miskroskop sleherni fotogram in katerim nič ne zbeži. 8-)


Večina top serij še niti ni bilo izdanih...in ko bojo, se noben ne bo več spomnil ta "umetnosti"

jype ::

IL DIAVOLO je izjavil:

Večina top serij še niti ni bilo izdanih...in ko bojo, se noben ne bo več spomnil ta "umetnosti"
Vsaka Lyncheva halucinacija ima svoje privržence.

yayo ::

IL DIAVOLO je izjavil:


Večina top serij še niti ni bilo izdanih...in ko bojo, se noben ne bo več spomnil ta "umetnosti"


popolnoma legitimno mnenje a me bolj zanima kako bodo 2107 povzeli kritiki.

Cunami80 ::

Men je bla serija TOP! Sploh pa na konc. Komi čakam naslednjo sezono!

yayo ::

Navdušen sem nad zadnjimi dvemi epizodami, fak, na koncu, ko je poiskal Lauro v alter dimenziji je Cooper zgledal bolj kot križanec med Bad Cooperjem (hladno obnašanje in profi uporaba nasilja) in originalom (moralna drža in plemenita motivacija). Lynch je kot badgerji iz Far Cry 4: He doesn't give a fuck :))
Prvi članek je zanimiv, drugi pa tudi.
Twin Peaks Finale Recap: We're Going Home
Twin Peaks Finale Recap: What the Hell Just Happened?

EDIT
I couldn't resist...
 Twin Peaks & Grand Budapest Hotel

Twin Peaks & Grand Budapest Hotel

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Sarkozy ::

Cunami80 je izjavil:

Komi čakam naslednjo sezono!


baje, da je ne bo
mogoče čez 25 let :))
Ils sont fous ces Slovenes!

scipascapa ::

gledam serijo pa mi ni nič jasno lol :P

MostWanted ::

tudi meni ni bilo, hkrati pa se mi zdi kot da vem za kaj se gre :))
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Serija: True Detective - spoiler contaminated (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Sedem umetnosti
511117697 (6140) HitroDihanje
»

Sons of Anarchy - serija (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9022476 (1672) Likalnik
»

Mr. Robot (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Sedem umetnosti
30877935 (28844) A. Smith
»

Deadwood: The Movie

Oddelek: Sedem umetnosti
121403 (930) Kurzweil
»

Top horror igre ?

Oddelek: Igre
171806 (1391) next3steps

Več podobnih tem