» »

Mr. Robot

Mr. Robot

««
«
1 / 7
»»

Assass1n ::

Čudno se mi zdi da serija nima uradne teme, in si jo definitivno zasluži!

http://www.imdb.com/title/tt4158110/

Kdo gleda, kako se vam zdi, jaz komaj čakam vsak del 8-)
Če kdo ne pozna, tematika je naša (geekovska :) ) ) priporočam.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

oo7 ::

Men zaenkrat dobra Tv serija še posebej glasba :)

IL_DIAVOLO ::

Dobra serija? Serija je top.

Takšnega žanra praktično ni na sceni in je prava osvežitev. Najbolj me pritegne, da prikažejo njegovo razmišljanje nam gledalcem, to smo lahko videli že pri dexterju.

Assass1n ::

Danes nov del, baje bodo razkrili malo več okoli osebe mr. robot ... Komaj čakam 8-)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Iatromantis ::

Ja škoda da je ne gleda več kdo... da bi lahko debatiral z njim :D

Vsaj sestra se je zasvojila s to nadaljevanko...

In kakšno je vaše mnenje, a MR. Robot sploh obstaja?

Vikking ::

Prvi del fantastičen, za naslednjimi deli je zadeva postala zmeram slabša in dolgočasna.

SeMiNeSanja ::

Nad serijo se je zelo navdušil tudi Corey Nachreiner, CTO podjetja WatchGuard, ki na GeekWire vsako epizodo komentira z vidika varnostnega eksperta.

Kogar zanima, če 'je to vse res možno', bo v teh prispevkih našel dokaj zanimivo in poučno čtivo. Priporočam!

http://www.geekwire.com/2015/mr-robot-r...
http://www.geekwire.com/2015/mr-robot-r...
http://www.geekwire.com/2015/mr-robot-r...
http://www.geekwire.com/2015/mr-robot-r...

innerspace ::

Meni je serija top, me zanima kaksen bo(ce sploh) razplet sezone.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

DarkSite ::

Sej ne vem, če sem prav videl ali razumel ampak ali je on šel k šefu in vzel telefon ter pogledal "autheniticator" tko kot ima google za dostop do gmaila.

Torej njegov šef, ki je taglavni in ki skrbi za varnost:
1) pušča telefon na mizi
2) nima nobenega LOCk screena, PIN code, prstni scanner itd. Očitno samo sliderja. akhmm..

bambam20 ::

Prvi del mi je bil zanimiv. Ne vem.. melce se je vse skupaj izjalovilo..

SeMiNeSanja ::

DarkSite je izjavil:

Sej ne vem, če sem prav videl ali razumel ampak ali je on šel k šefu in vzel telefon ter pogledal "autheniticator" tko kot ima google za dostop do gmaila.

Torej njegov šef, ki je taglavni in ki skrbi za varnost:
1) pušča telefon na mizi
2) nima nobenega LOCk screena, PIN code, prstni scanner itd. Očitno samo sliderja. akhmm..

Pa saj veš tisto o bosi kovačevi kobili?

Drugače pa bi me presenečalo, če nebi na pamet vedel unlock kode šefovega telefona :)

SeMiNeSanja ::

Še analiza hackov iz 8. epizode....
http://www.geekwire.com/2015/mr-robot-r...

Rias Gremory ::

Jaz se strinjam z naslednjim (z teme Tv serije ):

Dami je izjavil:

Goody je izjavil:

ray donovan - kvaliteta je v tretji sezoni zelo padla, je postala prav dolgočasna serija, ne vem če bom še gledal (prvi dve sta mi odlični, pravzaprav enako kot pri House of Cards). The Robot mene ni prepričal.

+3
Sem pričakoval več "hackanja" in tech stuff v the robot, oz. da se vsaj kaj dogaja. Tak je pa sam še ena psihološka drama. Res ne vem zakaj tak pomp okol te serije.

Edino z zadnjim delom se ne strinjam. Tudi jaz nisem pričakoval takšne drame ampak je dobra drama in zato tak "pomp". Prva epizoda mi je bila izjemna potem mi je bilo pa vse meh (ravno zato, ker sem pričakoval več "techy" stvari). Potem sem pa v četrtek pogledal 8 epizodo in me je odpihnilo. Prijatelju sem rekel, da je to najboljša epizoda do zdaj. Mogoče sem se moral navaditi na dramo. Se pa strinjam s tistim, ki je rekel, da so ženski karakterji bolj šibki.
Lep pozdrav
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

bambam20 ::

Rias Gremory je izjavil:

Se pa strinjam s tistim, ki je rekel, da so ženski karakterji bolj šibki.
Lep pozdrav


Zelo šibki. Dejansko odvečni. Sam potem bi bil že gay stuff..

Rias Gremory ::

bambam20 je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

Se pa strinjam s tistim, ki je rekel, da so ženski karakterji bolj šibki.
Lep pozdrav


Zelo šibki. Dejansko odvečni. Sam potem bi bil že gay stuff..

Nič narobe s tem.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Phantomeye ::

Rias Gremory je izjavil:

Jaz se strinjam z naslednjim (z teme Tv serije ):

Dami je izjavil:

Goody je izjavil:

ray donovan - kvaliteta je v tretji sezoni zelo padla, je postala prav dolgočasna serija, ne vem če bom še gledal (prvi dve sta mi odlični, pravzaprav enako kot pri House of Cards). The Robot mene ni prepričal.

+3
Sem pričakoval več "hackanja" in tech stuff v the robot, oz. da se vsaj kaj dogaja. Tak je pa sam še ena psihološka drama. Res ne vem zakaj tak pomp okol te serije.

Edino z zadnjim delom se ne strinjam. Tudi jaz nisem pričakoval takšne drame ampak je dobra drama in zato tak "pomp". Prva epizoda mi je bila izjemna potem mi je bilo pa vse meh (ravno zato, ker sem pričakoval več "techy" stvari). Potem sem pa v četrtek pogledal 8 epizodo in me je odpihnilo. Prijatelju sem rekel, da je to najboljša epizoda do zdaj. Mogoče sem se moral navaditi na dramo. Se pa strinjam s tistim, ki je rekel, da so ženski karakterji bolj šibki.
Lep pozdrav


Rajši vidim, da je heckanja toliko kot ga je, če to pomeni, da ostane believable (in tehnično verjetno). Ne tako kot scorpion, kjer smrdi vsaka beseda in dejanje v zvezi s hekanjem po bullshitu.

bambam20 ::

Pa hekanje je prikazano tko simpl :). Yeah right.

oo7 ::

SPOILER 8 epizoda



Mr Robot je oče od Elliota? In ker naj bi bil mrtev si on to vse predstavlja ali kaj se dogaja:)) ta serija je totalni mindfuck isto kot serija 12 monkeys:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Phantomeye ::

bambam20 je izjavil:

Pa hekanje je prikazano tko simpl :). Yeah right.


ja in? bistvo je, da ni za lase prevlečeno. kar poglej si kako epizodo scorpiona.

Nikonja ::

SPOILER 8 epizoda



Ta zadnja epizoda je res WTF !!!
Zdaj mi res ni več jasno a je on totalno mind zjeb.... pa ni vedu da so mu to sestra in oče ali "there is something really weird going on here " !

Nadaljevanka je zakon, tko te potegne vase, njegovi interni monologi, muzika, celotno vzdušje.... definitivno top letošnjega leta.

greatdrakon ::

karakter ima shizofrenijo ali pa boleva za multipolarnostjo, ki je samo še pojačana z drogami, ki jih jemlje. po moje bomo na koncu ugotovili, da se vse/večina dogaja v njegovem namišljenem svetu, ko ga bodo v zadnji episodi serije odpeljali na zdravljenje v psihiatrično ustanovo. je pa zanimiva serija, to pa...

Gremio ::

V zadnji seriji se je vsaj začelo dogajat,sicer se dogaja vse v Elliotovi glavi(namišljen svet).Malo bolj oziroma vse bo jasno v zadnjih dveh
epizodah...

True detective me letos ni prepričal,no realno ni bilo pričakovati biti na nivoji prve serije,ki je bila poleg Fargo najboljša lansko leto.
Ray DonovanS03- letos zelo solidno,vsaj po ogledanih petih epizod.
Zoo-nehal gledat po treh epizodah
ExtantS02-neki me ne potegne(sicer ima osnovo)
The Whispers-Okey,mal se vleče s Drill-om..lahko bi blo konc po 10 epizodah(13 epizod)
Wayward Pines-toplo,hladni občutki..lahko bi raztegnili še na eno ali dve seriji-škoda
Gotham-super,dobra igra Jade Pinckett Smith
Daredevil-kul,pozitivno presenečen
Vikings,GOT-top
House of Cards-Protagonista sta super..
Čakam Fargo S02 in Davincis Demons..

oo7 ::

8 epizoda je odlična posebno glasba v tej Tv seriji je fenomenalna.

Kot kaže je ostal samo še 1 del:'(

Heisenberg ::

Mr.Robot mi je bil zanimiv vse do dela ko se začne neko fantaziranje in neki psiho-đanki deli..tu me je malce minilo vse skupaj!
Postaja vedno manj realna in vse bolj fantazijska serija - škoda.

oemdzi ::

Heisenberg je izjavil:

Mr.Robot mi je bil zanimiv vse do dela ko se začne neko fantaziranje in neki psiho-đanki deli..tu me je malce minilo vse skupaj!
Postaja vedno manj realna in vse bolj fantazijska serija - škoda.

Enako,sploh pa te fore , kjer ima halucinacija velik vpliv na dogajanju in na koncu celo ugotoviš idiotizme, da je halucinacija vozila avto(ne govorim za mr.Robot)...Recimo osebek s halucinacijo je z nožem štihal svojo žrtev in ga nato pride pobrati "getaway" kombi, ki ga seveda vozi njegova halucinacija in spizdita z dogajanja. Mislim saj vem, da ni treba vse tako dobesedno jemati in se recimo vse to dogaja tako zgolj iz perspektive osebka, ki halucinira, ampak ni nikjer niti najmanšega namiga o temu in je to zame totalno zavajanje, ker vsaj jaz imam rad serije z repom in glavo, kjer dogajanje ne zgleda kot fantaziranje dveh 5letnikov, ki se bojujeta z igračkama superjunakov in jima sproti dodajata super moči.

Si predstavljate neko super kriminalno serijo z odličnimi zapleti in komaj čakate kako se bo razpletlo, na koncu pa eden od preiskovalcev najde čarobno palico in; taaadaaaaa, vse je rešeno !:)) No niti ni treba biti čarobna palica, to je mišljena bolj metaforično zaradi pretiravanja, da je očitno kaj mislim, lahko je tudi scena, kjer se preiskovalec spotakne ob neko random knjigo in ugotovi, da je to skrivni dnevnik kjer so kriminalci beležili vse svoje aktivnosti (Why? Who cares, right ? ). Še vedno bedno....
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

starboi ::

Kaj pa če bo na koncu prikazano, da je bilo vse skupaj samo v njegovi glavi in ga pokaže na psihiatričnem oddelku v prisilnem jopiču ? :O Zaenkrat je gledljivo, nadpovprečjem, kar nam trenutno ponuja trg tv serij.

Heisenberg ::

oemdzi je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

Mr.Robot mi je bil zanimiv vse do dela ko se začne neko fantaziranje in neki psiho-đanki deli..tu me je malce minilo vse skupaj!
Postaja vedno manj realna in vse bolj fantazijska serija - škoda.

Enako,sploh pa te fore , kjer ima halucinacija velik vpliv na dogajanju in na koncu celo ugotoviš idiotizme, da je halucinacija vozila avto(ne govorim za mr.Robot)...Recimo osebek s halucinacijo je z nožem štihal svojo žrtev in ga nato pride pobrati "getaway" kombi, ki ga seveda vozi njegova halucinacija in spizdita z dogajanja. Mislim saj vem, da ni treba vse tako dobesedno jemati in se recimo vse to dogaja tako zgolj iz perspektive osebka, ki halucinira, ampak ni nikjer niti najmanšega namiga o temu in je to zame totalno zavajanje, ker vsaj jaz imam rad serije z repom in glavo, kjer dogajanje ne zgleda kot fantaziranje dveh 5letnikov, ki se bojujeta z igračkama superjunakov in jima sproti dodajata super moči.

Si predstavljate neko super kriminalno serijo z odličnimi zapleti in komaj čakate kako se bo razpletlo, na koncu pa eden od preiskovalcev najde čarobno palico in; taaadaaaaa, vse je rešeno !:)) No niti ni treba biti čarobna palica, to je mišljena bolj metaforično zaradi pretiravanja, da je očitno kaj mislim, lahko je tudi scena, kjer se preiskovalec spotakne ob neko random knjigo in ugotovi, da je to skrivni dnevnik kjer so kriminalci beležili vse svoje aktivnosti (Why? Who cares, right ? ). Še vedno bedno....



hehe :) se podpišem, tukaj mi pride na misel vedno serija LOST, ko niso vedeli kako zaključiti so dodali "boga in cerkev" ker potem je pa možno vse razložiti, če vmešaš fantazijski svet boga hehe

Phantomeye ::

oemdzi je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

Mr.Robot mi je bil zanimiv vse do dela ko se začne neko fantaziranje in neki psiho-đanki deli..tu me je malce minilo vse skupaj!
Postaja vedno manj realna in vse bolj fantazijska serija - škoda.

Enako,sploh pa te fore , kjer ima halucinacija velik vpliv na dogajanju in na koncu celo ugotoviš idiotizme, da je halucinacija vozila avto(ne govorim za mr.Robot)...Recimo osebek s halucinacijo je z nožem štihal svojo žrtev in ga nato pride pobrati "getaway" kombi, ki ga seveda vozi njegova halucinacija in spizdita z dogajanja. Mislim saj vem, da ni treba vse tako dobesedno jemati in se recimo vse to dogaja tako zgolj iz perspektive osebka, ki halucinira, ampak ni nikjer niti najmanšega namiga o temu in je to zame totalno zavajanje, ker vsaj jaz imam rad serije z repom in glavo, kjer dogajanje ne zgleda kot fantaziranje dveh 5letnikov, ki se bojujeta z igračkama superjunakov in jima sproti dodajata super moči.

Si predstavljate neko super kriminalno serijo z odličnimi zapleti in komaj čakate kako se bo razpletlo, na koncu pa eden od preiskovalcev najde čarobno palico in; taaadaaaaa, vse je rešeno !:)) No niti ni treba biti čarobna palica, to je mišljena bolj metaforično zaradi pretiravanja, da je očitno kaj mislim, lahko je tudi scena, kjer se preiskovalec spotakne ob neko random knjigo in ugotovi, da je to skrivni dnevnik kjer so kriminalci beležili vse svoje aktivnosti (Why? Who cares, right ? ). Še vedno bedno....


Halucinacija ne vozi avtomobila. Vozi ga osebek, ki halucinira, ampak situacijo dojema kot da je sopotnik (neke vrste out of the body experience nekoga, ki boleha za t.i. disociativno motnjo osebnosti). Gledalec doživlja enake stvari, saj vidi dogajanje skozi oči nezanesljivega naratorja (v fight club je to Norton, v Mr. Robot je to Elliot). To, kar ti vidiš kot halucinacijo, ki pride iskat osebka je zgolj njegova fantazija. V resnici je pa avto npr. ves čas zraven. Seveda so te zadeve zaradi umetniške svobode pretiravane. Če pa hočeš, da ti je vse pojasnjeno, pa ta serija mogoče res ni zate, pa bi rajši izbral kaj lažjega. In če dobro opazuješ epizode mr. robota stalno namigujejo na končni razplet. Sprva nepomembni dialogi in prizori so se na koncu izkazali za precej pomembne namige. Samo, če tega nisi bil sposoben opazit, tvoj problem


lahko je tudi scena, kjer se preiskovalec spotakne ob neko random knjigo in ugotovi, da je to skrivni dnevnik kjer so kriminalci beležili vse svoje aktivnosti (Why? Who cares, right ? ).


Ti dejansko govoriš o dveh popolnoma različnih stvareh, ki jih nisi sposoben razlikovat. To, da se zaplet reši z nekim čudežnim predmetom je deus ex machina in nima veze s tistim, kar si pisal zgoraj.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

greatdrakon je izjavil:

karakter ima shizofrenijo ali pa boleva za multipolarnostjo, ki je samo še pojačana z drogami, ki jih jemlje. po moje bomo na koncu ugotovili, da se vse/večina dogaja v njegovem namišljenem svetu, ko ga bodo v zadnji episodi serije odpeljali na zdravljenje v psihiatrično ustanovo. je pa zanimiva serija, to pa...


Disociativna motnja osebnosti, ne shizofrenija (mislim, okej lahko ima tudi shizofrenijo, ampak ni vzrok za mr. robota, ker slednji ni prikazan kot zgolj halucinacija, ampak se tudi fizično manifestira in komunicira z drugimi ljudmi - skozi Elliota). Multipolarnost NE obstaja. Tisto je bipolarna motnja razpoloženja, kjer ima bolnik dve razpoloženjski stanji (depresijo in manijo). Razlog zakaj popravljam je, da je ljudstvo neizobraženo pri poznavanju pogostih psihičnih bolezni in potem miti postajajo fakti.

Na kratko, nekdo, ki ima shizofrenijo nima večih osebnosti.

Zgodovina sprememb…

gembleru ::

Preveč brezvezne homoerotike, nič ne doda k seriji.

IL_DIAVOLO ::

Pricakovano...mr robot je bil ves cas v glavi elliota, to ni bilo tezko ugotovit, glede na to, da ni komuniciral z nobenim zunaj elliotovega uma. Razen v zadnji epizodi, ki pa se je dogajalo pred tem.

Phantomeye ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pricakovano...mr robot je bil ves cas v glavi elliota, to ni bilo tezko ugotovit, glede na to, da ni komuniciral z nobenim zunaj elliotovega uma. Razen v zadnji epizodi, ki pa se je dogajalo pred tem.


Not really, v tisti epizodi, kjer je njegova sestra hotela sprožit 'virus' kljub temu, da so Dark army skenslali sodelovanje, se je mr. Robot drl nanjo. Medtem ko je Eliot stal zadaj. Med drugim tudi prizor pri tistem črncu s pištolo. Pa še par takšnih.

Heisenberg ::

Phantomeye je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pricakovano...mr robot je bil ves cas v glavi elliota, to ni bilo tezko ugotovit, glede na to, da ni komuniciral z nobenim zunaj elliotovega uma. Razen v zadnji epizodi, ki pa se je dogajalo pred tem.


Not really, v tisti epizodi, kjer je njegova sestra hotela sprožit 'virus' kljub temu, da so Dark army skenslali sodelovanje, se je mr. Robot drl nanjo. Medtem ko je Eliot stal zadaj. Med drugim tudi prizor pri tistem črncu s pištolo. Pa še par takšnih.



Res je, v bistvu dobiš občutek kot da se sproti izmišljujejo in da so se pred zadnjo serijo odločili, "kaj pa če bi bilo vse v njegovi glavi in je fotr res kriv. totatln twist yeah!" ...
pač gledajo na rating serije in vedno manj na zgodbo...

Phantomeye ::

Heisenberg je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pricakovano...mr robot je bil ves cas v glavi elliota, to ni bilo tezko ugotovit, glede na to, da ni komuniciral z nobenim zunaj elliotovega uma. Razen v zadnji epizodi, ki pa se je dogajalo pred tem.


Not really, v tisti epizodi, kjer je njegova sestra hotela sprožit 'virus' kljub temu, da so Dark army skenslali sodelovanje, se je mr. Robot drl nanjo. Medtem ko je Eliot stal zadaj. Med drugim tudi prizor pri tistem črncu s pištolo. Pa še par takšnih.



Res je, v bistvu dobiš občutek kot da se sproti izmišljujejo in da so se pred zadnjo serijo odločili, "kaj pa če bi bilo vse v njegovi glavi in je fotr res kriv. totatln twist yeah!" ...
pač gledajo na rating serije in vedno manj na zgodbo...


Serija je homage fight klubu. Tudi tam je Brat Pitt komuniciral z ljudmi. V bistvu gre serija v popolnoma enako smer. Še enak komad so uporabil, ko oba glavna lika dojameta, da je njun 'drugi' v resnici alter.

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

Ne razumem serije != izmišljevanje
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

ajfon ::

Jaz tudi nekako ne zastopim serije.. Saj zgleda okej pa vse, samo mi je tako malo dolgočasna

gembleru ::

Ma kaj je za zastopit, hoteli so nrdit neko deep serijo, meni je bedno izpadlo. Prve dve epizodi sta bili ok, od tam naprej je pa šlo vse navzdol.

IL_DIAVOLO ::

Phantomeye je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pricakovano...mr robot je bil ves cas v glavi elliota, to ni bilo tezko ugotovit, glede na to, da ni komuniciral z nobenim zunaj elliotovega uma. Razen v zadnji epizodi, ki pa se je dogajalo pred tem.


Not really, v tisti epizodi, kjer je njegova sestra hotela sprožit 'virus' kljub temu, da so Dark army skenslali sodelovanje, se je mr. Robot drl nanjo. Medtem ko je Eliot stal zadaj. Med drugim tudi prizor pri tistem črncu s pištolo. Pa še par takšnih.


Nisem se dobro izrazil...elliot in mr robot nikoli ne komunicirata skupaj z ostalimi zunaj uma elliota. Nekako se vedno ignorirata en drugega v druzbi.

Morda se motim...material za diskusijo.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pricakovano...mr robot je bil ves cas v glavi elliota, to ni bilo tezko ugotovit, glede na to, da ni komuniciral z nobenim zunaj elliotovega uma. Razen v zadnji epizodi, ki pa se je dogajalo pred tem.


Not really, v tisti epizodi, kjer je njegova sestra hotela sprožit 'virus' kljub temu, da so Dark army skenslali sodelovanje, se je mr. Robot drl nanjo. Medtem ko je Eliot stal zadaj. Med drugim tudi prizor pri tistem črncu s pištolo. Pa še par takšnih.


Nisem se dobro izrazil...elliot in mr robot nikoli ne komunicirata skupaj z ostalimi zunaj uma elliota. Nekako se vedno ignorirata en drugega v druzbi.

Morda se motim...material za diskusijo.


Jap, tko ja. Skratka mr. robot ni zgolj halucinacija, ampak tudi njegova sekundarna osebnost. Zdaj me matra firbec, kaj bo zdaj, ko se Elliot zaveda. Fight club se je končal tako, da je Norton spet prevzel nadzor in 'ubil' svojega alterja. V seriji bosta pa verjetno sodelovala naprej ...

Heisenberg ::

Pa ne smemo pozabit da poleg svojega navideznega fotra komunicira tudi z nami, z gledalci. Se pravi ima alter osebnost-svojega sovražnika in pa nas opazovalce, katerim se zaupa kot dobremu prijatelju.

Ja, hoteli so iti "deep" ampak jim nekako ni uspelo. Hoteli so imeti velik preobrat - 2x v bistvu. Ko je poljubil svojo sestro (to je zelo čudno izpadlo in sploh ni bil nek šok) isto pa tudi z zavedanjem da oče ni živ in tam z njimi.

V glavnem bolje da se sistancirajo od tega sranja in preidejo nazaj na spletke in hekanje.

Glugy ::

Nisem vedel da obstaja sploh taka serija. (zdele sm sam preletel opis). Bom defenitivno pogledal :)

IL_DIAVOLO ::

Zgodba se bo zdaj itak osredotocala na tyrela, ki ga ze nekaj casa potiskajo v sredisce zgodbe.

Phantomeye ::

Heisenberg je izjavil:

Pa ne smemo pozabit da poleg svojega navideznega fotra komunicira tudi z nami, z gledalci. Se pravi ima alter osebnost-svojega sovražnika in pa nas opazovalce, katerim se zaupa kot dobremu prijatelju.

Ja, hoteli so iti "deep" ampak jim nekako ni uspelo. Hoteli so imeti velik preobrat - 2x v bistvu. Ko je poljubil svojo sestro (to je zelo čudno izpadlo in sploh ni bil nek šok) isto pa tudi z zavedanjem da oče ni živ in tam z njimi.

V glavnem bolje da se sistancirajo od tega sranja in preidejo nazaj na spletke in hekanje.


Meni se zdi, da jim je uspelo. Zdaj pa je vprašanje, je ta tema namenjena temu, da izraziš kako ti serija ni všeč ali temu, da se debatira o vsebini?

gembleru ::

Kaj a če izraziš svoje mnenje, da ti ni všeč in podaš razlog, to ni debatiranje?

sheeshkar ::

Heisenberg je izjavil:

Ja, hoteli so iti "deep" ampak jim nekako ni uspelo. Hoteli so imeti velik preobrat - 2x v bistvu. Ko je poljubil svojo sestro (to je zelo čudno izpadlo in sploh ni bil nek šok) isto pa tudi z zavedanjem da oče ni živ in tam z njimi.

V glavnem bolje da se sistancirajo od tega sranja in preidejo nazaj na spletke in hekanje.

V bistvu niso šli na "veliki preobrat", vsaj ne v smislu šoka za gledalce. Kdor je serijo spremljal (in mu je bila všeč), je že od pilota naprej vedel, da je marsikatera scena lahko "lažna" oziroma da spremljamo dogajanje skozi oči nekoga, ki ima mentalne težave (poleg tega pa se še zadeva z drogami). Še več, na to dejstvo nas opozori prav Elliot in meni osebno je ravno razmišljanje o pomenu ali resničnosti neke scene najbolj fascinanten aspekt te serije. Scene z Mr. Robotom in "možmi v črnem", ki jima sledijo so se mi že od pilota naprej zdele zelo sumljive in sam sem že ob gledanju pilota začel razmišljati o tem, da Mr. Robot ne obstaja oziroma, da je to Elliot. Šlo je sicer bolj za slutnjo, ker me je pilot zelo spominjal na Fight Club in ko pomisliš na ta film, pomisliš, da nekdo ne obstaja. Se je pa ta slutnja vsak del posebej utrjevala in nekje v tretjem ali četrtem delu sem bil že prepričan, da Mr. Robot ne obstaja. Tudi v zadnjem delu, ko se končno pokaže, da Mr. Robot ne obstaja, Elliot nam gledalcem reče nekaj v smislu: "You knew all along, didn't you.", kar nakazuje na to, da avtor ni načrtoval velikega šoka, temveč bolj postopno spoznanje resnice, tako kot je resnico moral spoznati Elliot.

Kdor je želel gledati samo preproste spletke in hekanje je očitno imel povsem drugačna pričakovanja in lahko razumem, da nekaterim serija ni všeč, vendar za tiste, ki nas zanimajo bolj kompleksne zadeve, je tale serija odlična. Malce me spominja na Breaking Bad (ne mislim glede zgodbe, niti tona ali stila serije), predvsem v smislu nepredvidljivosti, kjer gledalci nikoli ne vemo, kaj nas čaka v naslednjem delu. Po pilotu smo morda lahko pričakovali "case of the week" superhero hekanje Elliota in poglabljanje zgodbe o fsociety, dobili pa smo psihološko dramo, kjer spremljamo razvoj mentalno nestabilne osebe, ki želi spremeniti svet, razvijanje ljubezenske zveze in njen propad, soočanje s smrtjo in lastnimi napakami itd., ki je začinjena z zelo zanimivo rdečo nitjo o fsociety. Meni je serija odlična, morda tudi zaradi paralel s Fight Clubom, ki je eden izmed mojih najljubših filmov sploh. Mislim tudi, da je to ena izmed tistih serij/filmov, ki postanejo še boljši ob drugem ogledu, ko lahko vidimo vse namige, ki smo jih prvič spregledali. Komaj čakam finale sezone!

Phantomeye ::

gembleru je izjavil:

Kaj a če izraziš svoje mnenje, da ti ni všeč in podaš razlog, to ni debatiranje?


Seveda lahko, sam kje je smisel se vračat nazaj v temo in govorit kako je to zanič in kako je ono slabo. Izraziš negativno mnenje in potem greš in pustiš, da o seriji debatirajo tisti, ki jim je všeč. Pač nima smisla dolgoročno. Pač živi in pusti živeti pato.

sheeshkar ::

Phantomeye je izjavil:

gembleru je izjavil:

Kaj a če izraziš svoje mnenje, da ti ni všeč in podaš razlog, to ni debatiranje?


Seveda lahko, sam kje je smisel se vračat nazaj v temo in govorit kako je to zanič in kako je ono slabo. Izraziš negativno mnenje in potem greš in pustiš, da o seriji debatirajo tisti, ki jim je všeč. Pač nima smisla dolgoročno. Pač živi in pusti živeti pato.

Se ne strinjam. Dokler je kritika podkrepljena z mnenji, ki nakažejo zakaj nekdo meni, da je nekaj slabo, potem je to dobrodošlo v vsaki temi in prav to lahko spodbudi debato. Meni osebno gredo na živce edino nepodkrepljena pljuvanja, ki bi jih lahko pričakoval samo od 5-letnih otrok, npr. "ta serija je bedna, vse je glupo..." - če pa temu sledijo razlogi zakaj je nekaj bedno in glupo, potem pa ni problema (dokler je napisano v nekem spoštljivem tonu in ne v ošabnem/pokroviteljskem tonu, kjer so vsi oboževalci neke serije ali filma "totalni kreteni ker jim je to vseč"). V bistvu enako velja za pozitivna mnenja - če ti je nekaj všeč, potem lahko poveš tudi kaj točno ti je tako všeč in zakaj je to "najboljša serija vseh časov" ipd. ter tako konstruktivno prispevaš svoj del k debati.

Heisenberg ::

Itak da bom pljuval, a sem povedal tudi kaj mi je všeč (hekanje,politika okoli firm in njeni šefi, itd...)
Serijo bom še naprej gledal ker ima nekaj kar me pritegne in sem pozoren med tem ko jo gledam!

Medtem ko je serija kot je Extant, ki bi morala po vseh pravilih mi biti TOP, pa mi ni in hitro odtavam z mislimi in drzaven brskam po spletu in bolj poslušam kot gledam.


Všeč mi je Mr.Robot ker je povezan s tistim kar mi je bilo kot otroku 80/90h najboljše, tisti začetki obsežnega računalništva. Trgovina MR.Robot bi bila zame kot otroku bolj zanimiva kot Gardaland :)
Se spomnim teh štacunc v Sloveniji, bile so prav majhne, lokalne štacunce, tako kot lokalni mini Mercatorji,Emone,Živila ;)
Imeli so super drage stvari in bili smo kar precej za bolj razvitim zahodom. To so bili cajti :)

Zgodovina sprememb…

Assass1n ::

Zaradi tragičnega dogodka kjer so ubili dva novinarja in naj bi bil v zadnjem delu podoben prizor je prestavljeno na drugi teden.
http://www.usatoday.com/story/life/tv/2...
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

gembleru ::

Kaj? Naslednji teden itak spet nebo, ker se bojo zabiti američani spet streljali...
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Westworld (Tv serija 2016- ) (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1005242871 (3649) oo7
»

Sons of Anarchy - serija (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9021821 (1017) Likalnik
»

Taboo - TV serija

Oddelek: Sedem umetnosti
437430 (675) oo7
»

The Orville (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
799087 (2882) cias

Več podobnih tem