» »

Mr. Robot

Mr. Robot

MrStein ::

Vsak dan se zgodi umor. A vsak dan preložijo kaki film, ki vsebuje umor?

Glej zgodbo o izraelskem trgovcu, ki ni zaprl trgovine po terorističnem napadu (v smislu žalovanja).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

link_up ::

zelo dolgocasno in zelo mukotrpno ... kaksen bullshit s tistimi narko vlozki... Podobno, kot Interstellar, kjer je sama drama okol casa .... boring. :)
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

Heisenberg ::

link_up je izjavil:

zelo dolgocasno in zelo mukotrpno ... kaksen bullshit s tistimi narko vlozki... Podobno, kot Interstellar, kjer je sama drama okol casa .... boring. :)



EJ! ne govori takole o Interstellar best movie EVER! ....... :P

ja s temi narkoti ga zajebejo, isto so začeli pri Fear The Walking Dead...kot da je vsak drug najstnik že na drogah ali kaj ?

oo7 ::

Finale prve sezone je že zunaj :)

Han ::

Kar dober nastavek za 2. sezono.

gembleru ::

Zaprl 10 min pred koncem... krneki.

DarkSite ::

podn o dela...

mislim, da sem kar zaključil s to serijo.

Han ::

Zadnji kader je po odjavni špici...

Assass1n ::

O bad, kdo bo čakal zdej do januarja :D
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Phantomeye ::

DarkSite je izjavil:

podn o dela...

mislim, da sem kar zaključil s to serijo.


Jaz tudi, sej toj je point season finale. Till next year!

Heisenberg ::

Ravno pogledal zadnji, katastrofa! meh...škoda, kako super serija bi bila lahko tole če ne bi bilo teh psiho variant...

Dami ::

Heisenberg je izjavil:

Ravno pogledal zadnji, katastrofa! meh...škoda, kako super serija bi bila lahko tole če ne bi bilo teh psiho variant...

To je blo men že po treh epizodah jasno. Finale pa sploh najslabši del cele sezone. No season 2 for me.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

innerspace ::

Whatever, dobra sezona s poudarkom na zjebani psihi.
Ocitno to ni prevec appealing za strejterje, meni je osebno vsec in bom ziher gledal s02.

Nisem pricakoval nekega katartzicnega finala, tako da ni bilo nobenih razocaranj.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Phantomeye ::

innerspace je izjavil:

Whatever, dobra sezona s poudarkom na zjebani psihi.
Ocitno to ni prevec appealing za strejterje, meni je osebno vsec in bom ziher gledal s02.

Nisem pricakoval nekega katartzicnega finala, tako da ni bilo nobenih razocaranj.


druga sezona bo o ljudeh v senci očitno, ko katerih je bilo govora že v prvem delu, če se ne motim. Pa o tem azijcu, ki skrivaj meša štrene.

Nikonja ::

Hejteri pejte pujso pepo gledat ker vaši 12 letni možgančki očitno samo to razumejo.

IL_DIAVOLO ::

Definitivno gledam naprej...dejstvo je, da je ta serija skupek manipulacij, kjer nikoli ne bo vse jasno, vedno je treba jemat z rezervo vsako sceno. Mislim da tyrel stoji za vsem tem, torej kot sem domneval, da se bo zgodba odvijala okoli tyrela. Btw, njegova žena je odigrala odlično tisto sceno z elliotom. Ne verjamem, da je mrtev.

Mi je pa res sumljivo na lahko, da bi kar en program zrušil cel svet...tukaj je nek trik. Podobno, kot finta moriartya pri sherlocku, da bi z eno kodo lahko imel dostop do vsakega sistema na svetu...not gonna happen.

Komaj čakam na novo sezono ;)

sheeshkar ::

Heisenberg je izjavil:

Ravno pogledal zadnji, katastrofa! meh...škoda, kako super serija bi bila lahko tole če ne bi bilo teh psiho variant...

Očitno si povsem zgrešil bistvo te serije. Ravno "psiho varjante" so najpomembnejši del. Sama zgodba o fsociety in revolucijah je postranskega pomena, tako kot je bilo kuhanje metamfetamina in zločini Walterja Whitea (kuhanje metha in zločini so bili samo način, ki je prikazal globino ter razvoj WW, tako kot so fsociety in revolucija samo način, ki prikazuje večplastnost Elliotovih psiholoških problemov ter njegov razvoj). Ja, to še zdaleč ni edina stvar, ki dela Mr. Robot in Breaking Bad tako dobre serije, tudi zgodba in ostali liki so bili pomembni (in seveda režija, glasba ter ostale tehnične prvine), vendar niso pa bili bistvo. Tako kot Breaking Bad, je Mr. Robot serija o razvoju nekega lika in vpliva, ki ga imajo njegove težave na vse bližnje (in tudi družbo v kateri živi). Seveda ne trdim, da je Mr. Robot tako dober kot Breaking Bad (ker absolutno ni), imata pa veliko skupnih lastnosti. To, da smo v finalu sezone gledali boj med Elliotom in Mr. Robotom je za serijo veliko bolj pomembno, kot da bi spremljali potek dogodkov, ki so privedli do zloma Evil Corpa in verjetnega zloma finančnih institucij. Meni osebno tudi veliko bolj zanimivo. Če pa nekateri še po 10ih delih niste dojeli, kaj je bistvo serije, potem pa res ne razumem, zakaj jo sploh še gledate? Pa ne me narobe razumeti, če vam serija ni všeč, ni problema, vsak ima svoj okus, vendar kritike kot je zgornja so očitno povsem zgrešile cilj.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Btw, njegova žena je odigrala odlično tisto sceno z elliotom.

Njegova žena je najbolj zanimiv lik te serije in to je v tej seriji zaradi ogromno dobrih likov velik dosežek. Igralka je fantastična. Njena scena z Elliotom je bila tok creepy :)) Pravzaprav je ukradla prav vse scene v katerih je nastopala. V drugi sezoni bo gotovo igrala veliko večjo vlogo kot do sedaj.

Zgodovina sprememb…

garamond ::

Tudi meni je Mr. Robot zelo všeč. Prva dva ali trije deli me še niso čisto prepričali, ampak potem se je zame serija izboljšala, v nasprotju z nekaterimi :P

Nisem pa še v nobeni seriji videl tako realno prikazanega hekanja -- no, razumljivo da ne prikaže iskanja zero day ranljivosti, bi bilo preveč dolgočasno. Ponavadi se realnost konča pri prikazu ukazne vrstice, očitno pa je, da Mr. Robot producira ena oseba, ki je računalničar in sodeluje s scenaristi in režiserji.

Če ne bi imela serija take geekovske teme, bi bila verjetno bolj znana.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

gembleru ::

Dej ne seri model, kaki 12 letni možgani. Serija je kup drjeka, tu ni nič za "ne razumet".

IL_DIAVOLO ::

gembleru je izjavil:

Dej ne seri model, kaki 12 letni možgani. Serija je kup drjeka, tu ni nič za "ne razumet".


Ce si mnenja da ni nic za razumet, potem pa res najbolje da nehas gledati serijo. Po 10 vsebinsko zelo bogatimi deli bi moral vsaj malo razmisljati.

Ampak ja, najlazje je rect da je serija za en drek, ker nima ocitnih hintov.

gembleru ::

Ni to fora, fora je da poskuša bit neka 2deep4u serija, če bi ostali na prvotni poti, bi bila dosti bolj zanimiva.

Magic1 ::

gembleru je izjavil:

Ni to fora, fora je da poskuša bit neka 2deep4u serija, če bi ostali na prvotni poti, bi bila dosti bolj zanimiva.

Človek pač ne šteka.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Phantomeye ::

gembleru je izjavil:

Ni to fora, fora je da poskuša bit neka 2deep4u serija, če bi ostali na prvotni poti, bi bila dosti bolj zanimiva.


sej to je prvotna pot. Verjameš ali ne, plot je načrtovan vnaprej, niso se nekega dne izmislili, ej pejmo zdaj tko nardit. Tak je bil plan od začetka. Ti hočeš rečt, da bi morala iti po poti, kakršni si ti želel, da gre.

Pa zadeva sploh ni 2deep4u, meni se zdi pretty straight-forward. Imaš glavnega karakterja, za katerega se izkaže, da njegov pogled na svet ni resničen, ampak distorziran. Če ti te stvari ne sedejo in iščeš tehnično usmerjene serije, potem zadeva ni zate.

Srsly, poglej si scorpion, ravno zate. Ali pa CSI: Cyber.

Zgodovina sprememb…

BlackMaX ::

gembleru je izjavil:

Ni to fora, fora je da poskuša bit neka 2deep4u serija, če bi ostali na prvotni poti, bi bila dosti bolj zanimiva.


Prosim ne me narobe razumet, kar ti bom sedaj rekel.

To ti ni tipična serija pri kateri ti je takoj jasno kaj se dogaja. Nekatere stvari, so ostalim jasne šele po parih delih. No tisti padec z ograje, kjer se Elliot pogovarja z Mr.Robotom je izgledalo kot, da ga je slednji porinil dol, no v finalnem delu smo videli, da je sam dol padel. In tukaj je še veliko več stvari, sam ne bom spojlu zaradi ostalih.

Pridejo situacije kjer je zaplet za zapletom, ki vodi do zmede. Ampak, to ti ni lahkotna serija in še DOBRO da ni.
Kajti teh kvazi serij je en kup. Ta pač ni taka, kar je zakon.

Sam enih delov nisem razumel ampak zaradi tega ne bom rekel, da je kr neki, ali pa v tvojem stilu 2deep4u.

Najhuje je ko pride kšn hejter in hoče vse na pladnju...če je to to, potem gledaš napačno serijo.

tiran2000 ::

serija je odlična.

leiito ::

Razočaranje nekaterih je verjetno posledica spoznanja, da to ni serija o hackingu in potem morda ni čisto jasno o čem pa sploh je.

Filmi, TV serije in knjige so seveda primarno zgodba, ampak ne samo zgodba in Mr Robot je briljanten na vseh nivojih, izviren show s širino in globino, ki je tudi v sicer progresivni sodobni televizijski produkciji redkost.

Osnovna tema je narava realnosti; Elliotove, naše, družbene, simbolika malware kode in shizofrenije, ampak tudi o transakcijski naravi odnosov, o kapitalizmu, smiselnosti revolucij itd itd in vse to brez moraliziranja in pridigarstva.

Ali bi bil izbris dolgov npr. res dober, če s tem uslužbenci hkrati izgubijo svoje pokojnine? Ali ne bojo domnevno osvobojene ovce čez nekaj let isto zadolžene kot danes, tistih nevidnih 1% od 1% pa vsako situacijo uspeli obrniti v svoj prid? V čem je potem point? Scena s psi v zavetišču, ki jih izpustijo npr., fajn, zdej so svobodni, ampak kdo jih bo pa hranil?

Ali pa npr., ko referira nevidno roko (tisto trga, po Adamu Smithu seveda) v eni od začetnih epizod, ko Darlene noče "pobegniti" od psihopatskega dilerja, čeprav jo je zlorabil, ker je njen meal ticket. V finalu Angela, ko ji začne prodajalec čevljev moralizirati, da kako lahko dela za te zločince v E Corp., uslužbenca postavi na njegovo realno mesto v shemi transakcijskih razmerij, "I don't know who you think you're talking to, but I'll try the Pradas next".

V tej seriji (scenarij je bil izvirno za film, tako da je prva sezona samo prvo dejanje) se stvari dogajajo z razlogom ali običajno več njih in Elliot ne jemlje morfija, ker bi bilo to značilno za ameriške tinejdžerje (čeprav je), ampak ker je anksiozno-depresiven, da disasociativne motnje ne omenjamo in za tovrstne težave opiati delujejo odlično, ker so pač pri duševnih bolečinah enako učinkoviti kot pri fizičnih. Morda sicer gre sicer za del trenda, ki smo ga videli že pri Dr House, Nurse Jackie, The Knick in še kje, ko avtorji postopoma de-programirajo publiko od zmotnega mita, da je uporaba opiatov nezdružljiva z normalnim funkcioniranjem posameznika.

V vsakem primeru je show vreden ponovnega ogleda, že zato ker vidiš kako elegantno gledalca zapelje v želeno smer, ne da bi pri tem "lagal" in imaš, neobremenjen z zgodbo, čas za detajle, vmes pa mogoče še kak članek ali podcast o seriji, ki je najbrž najbolj podrobno analizirana serija vseh časov na internetu.

BlackMaX ::

leiito je izjavil:

Razočaranje nekaterih je verjetno posledica spoznanja, da to ni serija o hackingu in potem morda ni čisto jasno o čem pa sploh je.

Filmi, TV serije in knjige so seveda primarno zgodba, ampak ne samo zgodba in Mr Robot je briljanten na vseh nivojih, izviren show s širino in globino, ki je tudi v sicer progresivni sodobni televizijski produkciji redkost.

Osnovna tema je narava realnosti; Elliotove, naše, družbene, simbolika malware kode in shizofrenije, ampak tudi o transakcijski naravi odnosov, o kapitalizmu, smiselnosti revolucij itd itd in vse to brez moraliziranja in pridigarstva.

Ali bi bil izbris dolgov npr. res dober, če s tem uslužbenci hkrati izgubijo svoje pokojnine? Ali ne bojo domnevno osvobojene ovce čez nekaj let isto zadolžene kot danes, tistih nevidnih 1% od 1% pa vsako situacijo uspeli obrniti v svoj prid? V čem je potem point? Scena s psi v zavetišču, ki jih izpustijo npr., fajn, zdej so svobodni, ampak kdo jih bo pa hranil?

Ali pa npr., ko referira nevidno roko (tisto trga, po Adamu Smithu seveda) v eni od začetnih epizod, ko Darlene noče "pobegniti" od psihopatskega dilerja, čeprav jo je zlorabil, ker je njen meal ticket. V finalu Angela, ko ji začne prodajalec čevljev moralizirati, da kako lahko dela za te zločince v E Corp., uslužbenca postavi na njegovo realno mesto v shemi transakcijskih razmerij, "I don't know who you think you're talking to, but I'll try the Pradas next".

V tej seriji (scenarij je bil izvirno za film, tako da je prva sezona samo prvo dejanje) se stvari dogajajo z razlogom ali običajno več njih in Elliot ne jemlje morfija, ker bi bilo to značilno za ameriške tinejdžerje (čeprav je), ampak ker je anksiozno-depresiven, da disasociativne motnje ne omenjamo in za tovrstne težave opiati delujejo odlično, ker so pač pri duševnih bolečinah enako učinkoviti kot pri fizičnih. Morda sicer gre sicer za del trenda, ki smo ga videli že pri Dr House, Nurse Jackie, The Knick in še kje, ko avtorji postopoma de-programirajo publiko od zmotnega mita, da je uporaba opiatov nezdružljiva z normalnim funkcioniranjem posameznika.

V vsakem primeru je show vreden ponovnega ogleda, že zato ker vidiš kako elegantno gledalca zapelje v želeno smer, ne da bi pri tem "lagal" in imaš, neobremenjen z zgodbo, čas za detajle, vmes pa mogoče še kak članek ali podcast o seriji, ki je najbrž najbolj podrobno analizirana serija vseh časov na internetu.


In še neki, super fajn je še to, da vedno se najde nekdo, ki vidi nekaj kar so ostali spregledali in samo s tem se lahko razvije debata. Recimo ta s psi, je fajn da so jih pustil, sam kdo jih bo hranil.

Meni je bila tudi ta dobra, ko je Elliot trkal na vrata Tyrellu in ga je Joanna zmotila s vprašanjem po dansko/švedsko je Ellito odvrnil, da ne ve kaj je rekla...in potem pa njena rekacija, priceless....veliko skriva ta reakcija...

IL_DIAVOLO ::

Če serija/film povzroči takšno debato, potem ustvarjalec ve, da je zadel v polno ;)

Da ne omenjam, koliko recnezij na je na spletu o posameznem delu, da sploh ne govorim o celotni sezoni.

Kultna serija, že zdaj.

gembleru ::

BlackMaX je izjavil:

gembleru je izjavil:

Ni to fora, fora je da poskuša bit neka 2deep4u serija, če bi ostali na prvotni poti, bi bila dosti bolj zanimiva.


Prosim ne me narobe razumet, kar ti bom sedaj rekel.

To ti ni tipična serija pri kateri ti je takoj jasno kaj se dogaja. Nekatere stvari, so ostalim jasne šele po parih delih. No tisti padec z ograje, kjer se Elliot pogovarja z Mr.Robotom je izgledalo kot, da ga je slednji porinil dol, no v finalnem delu smo videli, da je sam dol padel. In tukaj je še veliko več stvari, sam ne bom spojlu zaradi ostalih.

Pridejo situacije kjer je zaplet za zapletom, ki vodi do zmede. Ampak, to ti ni lahkotna serija in še DOBRO da ni.
Kajti teh kvazi serij je en kup. Ta pač ni taka, kar je zakon.

Sam enih delov nisem razumel ampak zaradi tega ne bom rekel, da je kr neki, ali pa v tvojem stilu 2deep4u.

Najhuje je ko pride kšn hejter in hoče vse na pladnju...če je to to, potem gledaš napačno serijo.


Model, ne mi nabijat kako "nism razumel" serije. Pravim da mi je krneki, ker so jo peljali v psiho smer. Ubistvu mi je cela stvar še kar cringe-worthy.

BlackMaX ::

gembleru je izjavil:

BlackMaX je izjavil:

gembleru je izjavil:

Ni to fora, fora je da poskuša bit neka 2deep4u serija, če bi ostali na prvotni poti, bi bila dosti bolj zanimiva.


Prosim ne me narobe razumet, kar ti bom sedaj rekel.

To ti ni tipična serija pri kateri ti je takoj jasno kaj se dogaja. Nekatere stvari, so ostalim jasne šele po parih delih. No tisti padec z ograje, kjer se Elliot pogovarja z Mr.Robotom je izgledalo kot, da ga je slednji porinil dol, no v finalnem delu smo videli, da je sam dol padel. In tukaj je še veliko več stvari, sam ne bom spojlu zaradi ostalih.

Pridejo situacije kjer je zaplet za zapletom, ki vodi do zmede. Ampak, to ti ni lahkotna serija in še DOBRO da ni.
Kajti teh kvazi serij je en kup. Ta pač ni taka, kar je zakon.

Sam enih delov nisem razumel ampak zaradi tega ne bom rekel, da je kr neki, ali pa v tvojem stilu 2deep4u.

Najhuje je ko pride kšn hejter in hoče vse na pladnju...če je to to, potem gledaš napačno serijo.


Model, ne mi nabijat kako "nism razumel" serije. Pravim da mi je krneki, ker so jo peljali v psiho smer. Ubistvu mi je cela stvar še kar cringe-worthy.


Haha, potem se kar zakleni in ne lezt ven iz hiše.
Boš presenečen.

Phantomeye ::

gembleru je izjavil:

Model, ne mi nabijat kako "nism razumel" serije. Pravim da mi je krneki, ker so jo peljali v psiho smer. Ubistvu mi je cela stvar še kar cringe-worthy.


Model, smo dojel, serija ti je 'kr neki', get over it :D

Vsaj napiš razloge zakaj ti ni všeč, tako kot je napisal leiito zakaj je njemu všeč. Samo cajt zapravljaš s tem, da si 10x napisal, da ti je krneki. Yet, še vedno tukaj, vsak teden ponavljaš eno in isto.

Kurzweil ::

Sicer serije še nisem začel gledat, ampak glede na to, da zadnji del še vedno drži oceno 9.2, potem verjetno ne more biti tak obup.

gembleru ::

Če mi klapa nabiva, da ne štekam serije. Nič, kr mejte ta elitistični circlejerk. Gembleru gre gemblat.

oo7 ::

Finale me ni najbolj prepirčal drugače pa prva sezona je bila dobra.

Izi ::

Meni pa serija ni všeč. Začetek je bil dober, sem mislil, da bo ostalo pri hackanju in računalniških zadevah, pa so hitro zavozili in na koncu se je vse skupaj izkazalo za navadno psihopatsko dramo.
Igralci so mi zelo dobri in mi je kar škoda, ker so vsebino zavozili.

leiito ::

To je zato, ker ste pričakovali serijo o hacking super herojih, ne pa lucidne analize in kritike sodobne družbe.

Phantomeye ::

leiito je izjavil:

To je zato, ker ste pričakovali serijo o hacking super herojih, ne pa lucidne analize in kritike sodobne družbe.


exacly, from my point of view je serija prinesla točno to, kar sem od nje pričakoval in še več.

Izi je izjavil:

Meni pa serija ni všeč. Začetek je bil dober, sem mislil, da bo ostalo pri hackanju in računalniških zadevah, pa so hitro zavozili in na koncu se je vse skupaj izkazalo za navadno psihopatsko dramo.
Igralci so mi zelo dobri in mi je kar škoda, ker so vsebino zavozili.


Kakšna je pa psihopatska drama? Izraz, ki ga iščeš je psihološka.

Zgodovina sprememb…

Iatromantis ::

I love it, toliko pomenljivih scen. Npr. ta je ena boljših.

sheeshkar ::

Iatromantis je izjavil:

I love it, toliko pomenljivih scen. Npr. ta je ena boljših.

Se strinjam, poleg tega pa mi je všeč, da dobro predstavijo tudi drugo plat "upora proti sistemu". Veliko serij bi preprosto jezdilo val navdušenja in potenciralo kritiziranje družbe ter sistema (vsak del bi imeli polno takšnih govorov, kot je ta na tvojem linku). Tukaj pa so dobro prikazali tudi negativne posledice, ki jih lahko prinesejo nezakonita dejanja, tudi če so v osnovi dobronamerna in jih kot privrženci glavnega junaka podpiramo (na osebni ravni to predstavlja smrt Shayle, na globalni ravni pa npr. potencialen zlom pokojninskih ter varčevalnih shem povsem nedolžnih ljudi itd.). Mislim, da bo v drugi sezoni tega še več, še posebej sedaj, ko so na kolena spravili finančni sistem.

oemdzi ::

Meni je iz ciste 10ke padla na 7ico, za kritiko sodobne druzbe jim res ni bilo potrebno koplicirati z vsemi temi halucinacijami,ki nekaterim serijo naredijo negledljivo, ker iz neke realne zgodbe naredijo ze skorajda znanstveno fantastiko kjer je vse mozno in zgodba enostavno ni vec tako zanimiva, saj pravila "igre" vec ne obstajajo in je vse skupaj precej brez repa in glave.

Hecno mi je tudi, kako se nekateri imajo za pametne, ker mislijo, da samo oni dojamejo bistvo serije in da ce dojames bistvo, ti mora biti serija vsec, oziroma ce ti serija ni vsec nisi dojel bistva.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

tiran2000 ::

lej serija je še vedno po definiciji umetnost, zato je ok če kaj zapletejo po svoje. se pa strinjam, da bi se serija znala tako zakomplicirat, da avtorji ne bodo znali končat... v primeru če nimajo celotnega scenarija vnaprej pripravljenega that is...

crniangeo ::

lahk pa da je scenarist presaljtu na trše droge? :P
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

leiito ::

oemdzi je izjavil:

Meni je iz ciste 10ke padla na 7ico, za kritiko sodobne druzbe jim res ni bilo potrebno koplicirati z vsemi temi halucinacijami,ki nekaterim serijo naredijo negledljivo, ker iz neke realne zgodbe naredijo ze skorajda znanstveno fantastiko kjer je vse mozno in zgodba enostavno ni vec tako zanimiva, saj pravila "igre" vec ne obstajajo in je vse skupaj precej brez repa in glave.

Hecno mi je tudi, kako se nekateri imajo za pametne, ker mislijo, da samo oni dojamejo bistvo serije in da ce dojames bistvo, ti mora biti serija vsec, oziroma ce ti serija ni vsec nisi dojel bistva.


"Negledljivo nekaterim" velja za vsako serijo in vsako osebno mnenje je subjektivno, ampak vseeno veljajo na vseh področjih umetnosti neka relativno objektivna merila kaj je dobro in kaj je fluff in, pogojno rečeno, avtoritete a la umetnostni zgodovinarji za slike, literarni/filmski kritiki za knjige in nekaj podobnega, kar tudi v angleščini še nima imena, recimo jim reviewers, za tivi serije. Pojmi kot npr. "bistvo serije" se v tem kontekstu ne pojavljajo.

Po teh (relativno) objektivnih kriterijih; kakovost scenarija, igre, kamere, glasbe itd. je Mr Robot obrtniško vrhunski, to zazna tudi večina laičnih očes in ušes. Obči konsenz kritikov je, da je Mr Robot vrhunska serija, vključno s finalom, in ne manjka pronicljivih, artikuliranih in prepričljivih zapisov, zakaj to drži.

Na drugi strani se vaša kritika omeji samo na zgodbo, pa še v tem delu samo na to, da ste bili nekako prepeljani žejne čez vodo, ker to ni bil do konca show o super hekerjih, ampak o povsem drugih stvareh, v nasprotju z vašimi pričakovanji.

Temu težko rečete argumentirano mnenje, to je izraz osebnega okusa, ali vam je ali vam ni všeč zgodba serije od tam naprej, ko postane jasno, da ni o hekerjih.

Runnagain ::

Top šit serija, glaasba, lik, dexter, psihadelika, konec...resnična osvežitev glede na zadnje cajte.

leiito ::

tiran2000 je izjavil:

lej serija je še vedno po definiciji umetnost, zato je ok če kaj zapletejo po svoje. se pa strinjam, da bi se serija znala tako zakomplicirat, da avtorji ne bodo znali končat... v primeru če nimajo celotnega scenarija vnaprej pripravljenega that is...


Ima. Mr Robot je bil prvotno mišljen kot film. Pa tudi sicer dvomim, da je veliko primerov, kjer serija ne bi imela celotnega loka definiranega že od začetka, to bi bilo težko prodati. Sploh ameriškim filmskim producentom, ki pri filmih testirajo različne verzije konca in valjda zmeri izberejo happy ending. Da pa se, in to se pogosto dela, če je serija uspešna, zgodbo raztegniti, dodajati sub-plote itd. in iz "nič" narediti extra sezono ali dve in tu se potem včasih fajn zaplezajo, Lost npr.

Se pa to ne nanaša nujno na sitcome, tisto so bolj vinjete momentov kot dramaturški lok in niti ni bistveno kakšen je konec ali če sploh je.

Sicer pa ja, Robot je vrgel senco, da misliti, redka kvaliteta v današnji produkciji.

sheeshkar ::

leiito je izjavil:

Sicer pa ja, Robot je vrgel senco, da misliti, redka kvaliteta v današnji produkciji.


Runnagain je izjavil:

Top šit serija, glaasba, lik, dexter, psihadelika, konec...resnična osvežitev glede na zadnje cajte.



Malce offtopic, ampak vseeno - takšne izjave so zadnje čase kar pogoste in moram reči, da resnično ne razumem zakaj. Živimo namreč v zlati dobi televizije. Še nikoli se TV produkcijam ni namenjalo toliko denarja in toliko pozornosti kot v zadnjih 10ih letih. Še pred desetletjem je bilo praktično nezaslišano, da bi igralci tipa Matthew McConaughey (torej nekdo, ki je velika filmska zvezda in ki lahko izbira praktično katerokoli filmsko vlogo) ali Kevin Spacey igrali v TV seriji. Včasih so se v TV serijah pojavljale zgolj propadle filmske zvezde (z izjemo raznih cameo vlog ali mini serij, ki so imele le nekaj delov), ki niso imele druge izbire, danes pa se marsikateri (kvaliteten/znan) igralec/igralka raje odloči za TV serijo kot za filmsko vlogo (seveda imajo filmi še vedno prednost, vendar ne za vsako ceno). Tudi scenariji, režija, glasba itd. vedno bolj sledijo kvaliteti filmov in nekatere serije so prave mojstrovine, primerljive na vseh nivojih s filmskimi mojstrovinami.

Seveda to še zdaleč ne pomeni, da je kar vsaka serija danes dobra, absolutno ne. Vendar situacija je povsem primerljiva s filmi, kjer prav tako posnamejo polno enega "sranja", a vsake toliko časa le uspejo posneti nekaj res kvalitetnega. Ampak tudi pri slabših serijah se pozna velik dvig kvalitete v produkciji in dandanes je serija v veliki večini slaba zaradi scenarija/režije ali povsem butaste in milijonkrat prežvečene zgodbe (poleg tega pa moramo tukaj v zakup tudi vzeti, da ima vsak svoj okus in kar jaz označim za "sranje" še ne pomeni, da to velja tudi za ostale). Igra, posebni efekti in podobno je v veliki večini serij na zelo visokem nivoju, oziroma skoraj zagotovo na veliko višjem nivoju kot večina serij pred 10imi leti (to ne pomeni, da takrat ni bilo dobrih serij - nasprotno, tudi takrat se je posnelo nekaj mojstrovin, pomeni samo, da so slabe serije bile res katastrofalne, dobrih serij pa je bilo veliko manj kot danes).

Kar se tiče Mr. Robota - meni osebno odlična serija in če bo nadaljevala v takšnem slogu še vsaj dve sezoni, jo bomo lahko postavili ob bok ostalim mojstrovinam. Vendar to ni "redka kvaliteta v današnji produkciji", niti ni dvignila TV serij na nek nov nivo kot sta to v preteklosti storila npr. Twin Peaks ali The Wire.

Zgodovina sprememb…

leiito ::

Strinjam se, zlata doba tivija. Več stvari se je pokrilo; tisti štrajk piscev, ko se je veliko talenta s filma odlilo v televizijo, tehnologija, pojav konkurence oz. novih ponudnikov vsebin, tudi to, da je javnost tako dobro sprejela OZ in potem The Wire. Ker ta show je že iz časov po "revoluciji".

Za filmsko produkcijo se pa ne bi strinjal, da po kakovosti sledi tiviju, prej nasprotno. Za to so seveda tudi ekonomski razlogi, big budget gre pač v preizkušene franšize. Valjda da niso vse serije dobre, ampak za moj okus, ki sicer ni absoluten, prihaja zadnjih 10 let, absolutno in relativno gledano, ven več odličnih serij (če se ne spuščamo na nivo epizod), kot odličnih filmov. Ne bi si upal trditi, da je po drugi strani tudi manjši % tivi produkcije totalen fluff, glede na razmah reality podna, brez tega pa morda tudi to.

Za moj okus je Robot redka kvaliteta v smislu, da je show, ki ti da misliti, v smislu da zastavlja relevantna vprašanja, ne da bi zaradi tega trpel entertainment value. Večina serij in produkcije nasploh, tudi sicer kakovostnih, je ipak predvsem ali izključno zabava, nimajo niti ambicije biti "družbeno angažirane" v smislu kot je Robot (ali kot je bil The Wire). Tudi Twin Peaks ni bil tak. Bil je pogojno rečeno edgy, za svoj čas pač (še vedno ni nihče rekel fuck), ali pa enostavno drugačen v času, ko so kraljevali sitcomi velikih treh, še vedno pa je bil predvsem zabava.

Sarkozy ::

tok sm slišal o tej seriji, da nisem mogel mimo
vseh 10 epizod v šusu
čisti užitek
Rami Malik je heker
A ne neki pokovec, ki heka vse po spisku
On je rešitelj sveta
Serija, ki te povleče, kot požirek hladnega piva po suhem grlu
Poklon filmu Fight Club
Igralci so hipnotično/twinpeakovski
Prednjači Rami malik in Švedsko/Danska naveza Tyrell
Do 8 dela te zrajcajo, nato sledi virtuozni finale
Konec je super, in dober nastavek za drugo sezono
tisti Whiterose na koncu kr neki vpade na žur...
Must see!
Ocena 9/10

ampak, 8-O
a se samo meni dozdeva, da sta Elliot in Tyrell, ena in ista oseba
fak, to morajo še razložiti v drugi sezoni
creepy dialog med Joanno Tyrell in Elliotom nakazuje na to

Ils sont fous ces Slovenes!

leiito ::

Možno, glede na disasociativno motnjo, čeprav se zdi na prvo žogo mogoče mal znucano, pa tudi v zgodbo čudno sede, Elliot bi potem hodil v dve službi, spal na dveh lokacijah itd. Robota se itak splača še 1x pogledat, bit pozoren na detajle. Top zmontirano tole, btw. Tvoje delo?

Sarkozy ::

ah ne
neka Adria s hrvaške
ni kej, obvlada 8-)
p.s.
američani majo itak vsi po 2 službi...;)
Ils sont fous ces Slovenes!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Westworld (Tv serija 2016- ) (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1005242871 (3649) oo7
»

Sons of Anarchy - serija (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9021821 (1017) Likalnik
»

Taboo - TV serija

Oddelek: Sedem umetnosti
437430 (675) oo7
»

The Orville (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
799087 (2882) cias

Več podobnih tem