» »

Twin Peaks

Twin Peaks

«
1
2

Kurzweil ::



- IMDB stran
- Za več podrobnosti, lahko spremljate tudi njihovo spletno stran

Ta legendarna serija seveda potrebuje svoj topic na Slo-techu. Kot je tipično pri Davidu Lynchu, njegovega stila nekateri ne marajo, drugi pa ga obožujemo. Kdor je pravi ljubitelj te serije, ki jo osebno uvrščam v sam vrh vseh serij, vseh časov je tako pogledal obe sezoni in nato še film Twin Peaks - Fire walk with me. Tako, da bom nadaljeval kar od tu dalje. Laura Palmer je dejala ""I'll see you again in 25 years" in očitno se bo držala obljube.

Torej po nekaj pregovarjanjih in finančnih usklajevanjih je David Lynch, skupaj z Markom Frostom za leto 2017 najavil novih 18 delov, pred dnevi pa je bila objavljena tudi celotna igralska zasedba, del katere je velika večina igralcev iz izvirnika, tu pa tam pa kdo tudi manjka, kot naprimer legendarna na dolgo nazaj preminula Log Lady (Margaret Lanterman). Če naštejem par zanimivih imen, na prej omenjenem seznamu: Monica Bellucci, Amanda Seyfried, Ashley Judd, Francesca Eastwood, Madelina Zima, Michael Cera, Tom Sizemore, John Savage, Tim Roth, Jim Belushi, Richard Chamberlain, Naomi Watts (Mulholland Drive), Laura Dern (Wild at heart), Balthazar Getty (Lost Highway), Eddie Vedder (Pearl Jam), Sharon Van Etten, Trent Reznor (Nine inch nails) in tako naprej. Torej podobno, kot recimo pri Tarantinu, bomo videli cel kup "hišnih" Lynchevih igralcev.

Sicer živimo v časih, ko se legendarne franšize serijsko uničujejo, ampak sam nekako Lynchu in Frostu zaupam. Tega 80'/90' spirita iz originalnega Twin Peaksa gotovo ne bomo dobili, upam pa da dobimo vsaj kvalitetnih in dostojnih 18 delov, kjer bomo dobili pravo dozo misterija. Spodaj pa še trailer, oz. bolje rečeno teaser:

oo7 ::

Nisem še nikoli gledal. Za kaj se pa gre v tej seriji?

kuglvinkl ::

Ena luštna umre, in potem all hell break loose.
Your focus determines your reallity

genesiss ::

To je kakšna fora da je "Twin Peaks" na IMDB v narekovajih?

Kurzweil ::

@M-Power, nekak tak, kot je omenil kuglvinkl. Večina nas die hard fanov smo tako, gledali serijo pred dobrimi 20 leti in nas malce spremlja nostalgija, takrat pravtako niso bile serije na nivoju, kot danes, predvsem pa je bila za tiste čase, ko so to serijo praktično gledali vsi, stvar precej posebna ou. za starejše čudna, no nekaterim ni bilo na koncu jasno nič. Če poznaš Lyncha, tako veš za kaj gre približno, namreč precej je simbolizma, bizarnosti, misterioznosti, trilerja in raznih odvodov, ki kot sem omenil že zgoraj so ti super, ali pa jih ne maraš. Mene osebno gane že sam soundtrack, nekateri karakterji so res zmešani, scene in posebej spirit, ki ga ima ta serija je nekaj posebnega. Serija ima do sedaj samo 2 sezoni, tako da si poglej, imam pa po tem, kar vidim, da preferiraš na slo-techu občutek, da ti serija ne bo všeč, ker je res precej posebna. Drugače pa zgodba na kratko, mrtvo najdejo eno dekle, ki je lepa in sploh vzorna in vse kar si vsak starš želi. Ko se v malem selu zgodi takšna tragedija, so seveda vsi zgroženi in v Twin Peaks se odpravijo razni detektivi in lokalni policisti raziskovat zadevo, stvar postane vedno bolj "fucked up" in zakomplicirana, kakšen mlajši gledalec bi rekel, da je stvar "zatripana"... več ne bom, spoilerji pač. Če imaš rad klišeje, klasičen dramaturški lok, predvsem pa predvidljivo zgodbo s happy endingom, to ne bo zate. Za mene osebno je to ena od top 10 serij poleg raznih Breaking bad, Game of Thrones, The Wire, Sopranos, Rome, Boardwalk empire, Oza, Farga, True Detectiva, House of cards, Twilight Zona in tako naprej, seveda žanr tu nima veze...

@genesiss, jaz nikjer ne vidim narekovajev.

bambam20 ::

Kakšno vlogo bo imel pa Cooper ?

Kurzweil ::

Dale Cooper (Kyle MacLachlan)?

Zgleda bo isto agent, kot je bil prej, glede na to, da zanj piše na IMDBju da igra 18 epizod in da je na vsem promo materialu, vključno s plakatom, ki sem ga dodal v 1. postu, bi rekel, da bo isto kot prej glavni protagonist serije (vsaj glede na to koliko, ga bomo gledali).

oo7 ::

Kurzweil je izjavil:

@M-Power, nekak tak, kot je omenil kuglvinkl. Večina nas die hard fanov smo tako, gledali serijo pred dobrimi 20 leti in nas malce spremlja nostalgija, takrat pravtako niso bile serije na nivoju, kot danes, predvsem pa je bila za tiste čase, ko so to serijo praktično gledali vsi, stvar precej posebna ou. za starejše čudna, no nekaterim ni bilo na koncu jasno nič. Če poznaš Lyncha, tako veš za kaj gre približno, namreč precej je simbolizma, bizarnosti, misterioznosti, trilerja in raznih odvodov, ki kot sem omenil že zgoraj so ti super, ali pa jih ne maraš. Mene osebno gane že sam soundtrack, nekateri karakterji so res zmešani, scene in posebej spirit, ki ga ima ta serija je nekaj posebnega. Serija ima do sedaj samo 2 sezoni, tako da si poglej, imam pa po tem, kar vidim, da preferiraš na slo-techu občutek, da ti serija ne bo všeč, ker je res precej posebna. Drugače pa zgodba na kratko, mrtvo najdejo eno dekle, ki je lepa in sploh vzorna in vse kar si vsak starš želi. Ko se v malem selu zgodi takšna tragedija, so seveda vsi zgroženi in v Twin Peaks se odpravijo razni detektivi in lokalni policisti raziskovat zadevo, stvar postane vedno bolj "fucked up" in zakomplicirana, kakšen mlajši gledalec bi rekel, da je stvar "zatripana"... več ne bom, spoilerji pač. Če imaš rad klišeje, klasičen dramaturški lok, predvsem pa predvidljivo zgodbo s happy endingom, to ne bo zate. Za mene osebno je to ena od top 10 serij poleg raznih Breaking bad, Game of Thrones, The Wire, Sopranos, Rome, Boardwalk empire, Oza, Farga, True Detectiva, House of cards, Twilight Zona in tako naprej, seveda žanr tu nima veze...

@genesiss, jaz nikjer ne vidim narekovajev.



Hvala za razlago :) bom pogledal pa, da vidim.

bambam20 ::

Kurzweil je izjavil:

Dale Cooper (Kyle MacLachlan)?

Zgleda bo isto agent, kot je bil prej, glede na to, da zanj piše na IMDBju da igra 18 epizod in da je na vsem promo materialu, vključno s plakatom, ki sem ga dodal v 1. postu, bi rekel, da bo isto kot prej glavni protagonist serije (vsaj glede na to koliko, ga bomo gledali).



A si prepričan, da ga bomo gledali v vlogi FBI agenta? Po moje bo saj veš kje ..

SambaShare ::

...

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

Ja glede na konec 2. sezone, bi lahko imel tudi kakšno drugo, novo vlogo, da ne napišem preveč. Ampak mimogrede se lahko zgodi, da gre za kakšen Lynchev twist, lahko pa da bo kar oboje, torej kot je povsod rečeno, da bo spet agent Cooper, ampak malce manj "stable", kot v prvih dveh sezonah. Verjetno bo kar slednje.

bambam20 ::

Kurzweil je izjavil:

Ja glede na konec 2. sezone, bi lahko imel tudi kakšno drugo, novo vlogo, da ne napišem preveč. Ampak mimogrede se lahko zgodi, da gre za kakšen Lynchev twist, lahko pa da bo kar oboje, torej kot je povsod rečeno, da bo spet agent Cooper, ampak malce manj "stable", kot v prvih dveh sezonah. Verjetno bo kar slednje.



Mogoče bo pridno papal tablete in mu jih bo nekje vmes zmanjkalo. :))

Kurzweil ::

Ko se Lynch odloči, tut tablete več ne pomagajo. :D Zato pa ga mam tak rad, ker pri njemu res nikol ne veš...

andromedar ::

Kar kurjo kožo sem dobil, ko sem po ~20 letih spet slišal ta soundtrack :D
Eh?

raceboy ::

...odlicna serija. Takrat sem bil se v osnovni soli in smo si poleti priborili gledat takratno Sovo (se ne spomnem ali je bila se Ljubljana 1 ali ze Slo 1 ali 2). Skratka. Ce se prav spomnem je bila pred Twin Peaks zmeraj serija Cheers? in potem, ko je zacel Twin Peaks smo se skrivali pod deko, ko je pokazalo Bob-a kako je hodil z njegovim ognjem :)) ... Soundtrack pa je top shit!

andromedar ::

Eh?

Kurzweil ::

Ja Sova je bila takrat super, dejansko se je tam predvajalo najboljše serije in tu pa tam kakšen film. A žal je šla h vragu podobno kot Sobotna noč, Resnična resničnost, Videošpon in še kaj, kar je bilo v vseh teh letih, sploh zares kvalitetnega in unikatnega na nacionalki. Nekjdo je prej omenil, da mu naredi kurjo kožo že sam soundtrack od Twin Peaksa, meni tudi. Tudi tale uvodna špica od Sove...

Kurzweil ::

Zelo pomembno za nadaljevanje Twin Peaksa, še naprej bo za soundtrack skrbel mojster Angelo Badalamenti. Evo nov teaser z njim v "glavni vlogi":

oo7 ::

Twin Peaks | Kyle MacLachlan & The Cast Talk About Returning | SHOWTIME Series (2017)

oo7 ::

The wait is over -- Twin Peaks, the follow-up to David Lynch's cult ABC series, will debut on Showtime on May 21 at 9 PM with a two-hour premiere, Showtime president David Nevins announced at the top of the network's TCA session today.

Asked whether there is a possibility for a second new season on Showtime, Nevins did not rule out a continuation completely, but noted that the upcoming 18-episode installment "is designed to be close-ended, one-time event."

http://deadline.com/2017/01/twin-peaks-...

imagodei ::

Kurzweil je izjavil:

Ja Sova je bila takrat super, dejansko se je tam predvajalo najboljše serije in tu pa tam kakšen film. A žal je šla h vragu podobno kot Sobotna noč, Resnična resničnost, Videošpon in še kaj, kar je bilo v vseh teh letih, sploh zares kvalitetnega in unikatnega na nacionalki. Nekjdo je prej omenil, da mu naredi kurjo kožo že sam soundtrack od Twin Peaksa, meni tudi. Tudi tale uvodna špica od Sove...


Noro... :) Zdajle sem si pogledal tale avizo od Sove in mi je bil tolk domač, kot da sem ga nazadnje videl včeraj. Scene iz Terminatorja 2, pa Indiana Jones III, pa The Abyss... Kt bi doživel Deja Vu. :) Uvodno špico od Sove sem (smo) očitno videl(i) tisočkrat.
- Hoc est qui sumus -

Kurzweil ::

@imagodei, ja mene tudi zagrabi ena močna nostalgija, to je bil čas, ko smo bili še relativno mladi in ko je RTV še imel kvaliteten program. Redke so bile Sove, ki jih nisem gledal, tudi če sem zamudil sem gledal ponovitev, ali pa sem komu od domačih rekel, naj posname, takrat še na video kaseto, ki pa so morale biti tiste, ta najdaljše, da je šlo časovno vsaj za silo vse gor.

Aja, mimogrede znan je datum premiere novega Twin Peaksa, to je 21. maj 2017 oz., kot piše v novici, še 130 dni.

bambam20 ::

imagodei je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

Ja Sova je bila takrat super, dejansko se je tam predvajalo najboljše serije in tu pa tam kakšen film. A žal je šla h vragu podobno kot Sobotna noč, Resnična resničnost, Videošpon in še kaj, kar je bilo v vseh teh letih, sploh zares kvalitetnega in unikatnega na nacionalki. Nekjdo je prej omenil, da mu naredi kurjo kožo že sam soundtrack od Twin Peaksa, meni tudi. Tudi tale uvodna špica od Sove...


Noro... :) Zdajle sem si pogledal tale avizo od Sove in mi je bil tolk domač, kot da sem ga nazadnje videl včeraj. Scene iz Terminatorja 2, pa Indiana Jones III, pa The Abyss... Kt bi doživel Deja Vu. :) Uvodno špico od Sove sem (smo) očitno videl(i) tisočkrat.



In scene iz Zajca Rogerja,Dad Boot, Max headroom, Megla

jype ::

M-Power, ta serija ni zate:

Kurzweil ::

Evo še en teaser

Kurzweil ::

Kurzweil ::



Pozabil sem napisati. T minus 84 days 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

oo7 ::

Twin Peaks Puzzle #1 | Can You Solve It? | SHOWTIME Series (2017)


Twin Peaks Puzzle #2 | Can You Solve It? | SHOWTIME Series (2017)


Twin Peaks Puzzle #3 | Can You Solve It? | SHOWTIME Series (2017)


Twin Peaks Puzzle #4 | Can You Solve It? | SHOWTIME Series (2017)

bambam20 ::

A se mogoče ve kaj o zgodbi?

Me zanima , kako bodo vpeljali Agenta Cooperja, glede, da ga je obsedla blaznost?

Kurzweil ::

Dogaja se 25 let pozneje, kolker gledam casting in promo material (ključno s sliko, ki sem jo dal v prvem postu) bo igral po mojem, da isto vlogo, vidim da bo tudi Lynch (režiser) spet igral onega annoying naglušnega agenta oz. šefa agentov. Nimam pa pojma, ali se bo navezovalo direktno na Lauro, ali bodo kakšne druga zadeve. Mimogrede rupsi31, si pogledal film, ki je potem sledil seriji z naslovom Fire walk with me?

bambam20 ::

Kurzweil je izjavil:

Mimogrede rupsi31, si pogledal film, ki je potem sledil seriji z naslovom Fire walk with me?


Nisem. Bi ga moral ?

Kurzweil ::

Boš verjetno kar malce presenečen, da ti bo Lynch v tem filmu dal odgovore na večino stvari iz Twin Peaksa, če ti je bila serija všeč, moraš to definitivno pogledat!

oo7 ::

Twin Peaks | It Is Happening Again | SHOWTIME Series (2017)

bambam20 ::

na prvo žogo ne deluje preveč ok.

harvey ::

bambam20 je izjavil:

na prvo žogo ne deluje preveč ok.

v ponedeljek, 22.05.2017 bo jasno kakšne žoge so :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

oo7 ::

Že na voljo ;)

Vanich ::

A je zakaj, a se splača pogledat? Ehhh...itak bom pogledal.

bambam20 ::

Kaj naj rečem. BO kdo drug povedal, ki je bolj vpet v Twin Piks dogajanje.

Po mojem mnenju bi bilo bolje, če bi Twin Peaks pustili tam, kjer je bil. V preteklosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

oo7 ::

4 epizode so že zunaj.

Trenutno na IMDB ocena 9,8 od 1239 uporabnikov.

bambam20 ::

oo7 je izjavil:

4 epizode so že zunaj.

Trenutno na IMDB ocena 9,8 od 1239 uporabnikov.



A že 4-i so dostopne?

Mah.. te ocene ne pomenijo kaj dosti.

oo7 ::

bambam20 je izjavil:

oo7 je izjavil:

4 epizode so že zunaj.

Trenutno na IMDB ocena 9,8 od 1239 uporabnikov.



A že 4-i so dostopne?

Mah.. te ocene ne pomenijo kaj dosti.


Enako je bilo pri Prison Break zdaj je ocena malo padla.

bambam20 ::

oo7 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

oo7 je izjavil:

4 epizode so že zunaj.

Trenutno na IMDB ocena 9,8 od 1239 uporabnikov.



A že 4-i so dostopne?

Mah.. te ocene ne pomenijo kaj dosti.


Enako je bilo pri Prison Break zdaj je ocena malo padla.


Gledal bom ampka kaj prida občutak po prvem delu nimam.

Nikonja ::

Sej Lynch itak ni normalna oseba in vsi kateri pravijo da razumejo njegovo umetnost so pacijenti ker je tudi on sam ne razume. Twin Peaks je itak stvar zase, večina bo pogledala 2 epizodi ker je tolk hypa okrog tega, in potem obupala ker im dobesedno nič ne bo jasno. Vse je izprepletneno z neskončno dolgimi scenami ki nič ne pomenijo potem je par trenutkov ko misliš mogoče je to to, ampak čez 5 minut ti je vse skupaj še manj jasno.

Ne vem, nisem bil nek nor ljubitelj twin peaksa ampak ko sem pogledal prvo epizodo sm resnično dobil željo za samomorom :)

Upam da ostali najdete neki smisel !

harvey ::

Ne vem, nisem bil nek nor ljubitelj twin peaksa ampak ko sem pogledal prvo epizodo sm resnično dobil željo za samomorom :)

Tolk hudo pa ni bilo, da bi kar izstopil iz kolesja sistema. No, res je bilo (za)dosti skoncentrirane lynchevske poetike, a vendarle se je black lodge in Bob odstrl malo bolj kot v prvi seriji. Sedaj vsaj enoznačno vemo, kdo je Bob in česa vse je zmožen. Je pa obetavno, da je prišla na plano stara druščina; James (padel z motorjem in je sedaj malo manj zgovoren, a roko na srce, že prej ni bil prav brihten in ne vem, kako je bil lahko član "fantov iz knjižnjice"), dr. Jacoby s šaflami in "taborjenjem" sredi gozda, Jimmy Horn pa v elementu s cannabisom....

Sicer pa moramo Lyncha gledati skozi njegovo osnovno formo kot slikarja in marsikdaj filmski prizori niso nič drugega kot slike, -lepe, presunljive, strašne, bizarne, surrealistične...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

bambam20 ::

Pogledal vse 4-i epizode a mi ni jasno nič.

yayo ::

Po 25 letih spet začel gledati original serijo, takrat me je navdušila, ampak sem večji del pozabil. Sedaj pa ne vem če ta novo gledati paralelno ali počakati da končam prvi dve sezoni.

harvey ::

bambam20 je izjavil:

Pogledal vse 4-i epizode a mi ni jasno nič.

Verjamem in to je tudi namen (Lyncha), da si ves zmeden. Pač vse je mogoče in nič ni mogoče hkrati. Kar dela na stara leta je še bolj odpilil - modra vrtnica, bolj modro ne more biti, je rekel Gordon v pogovoru z Albertom...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

bambam20 ::

harvey je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Pogledal vse 4-i epizode a mi ni jasno nič.

Verjamem in to je tudi namen (Lyncha), da si ves zmeden. Pač vse je mogoče in nič ni mogoče hkrati. Kar dela na stara leta je še bolj odpilil - modra vrtnica, bolj modro ne more biti, je rekel Gordon v pogovoru z Albertom...


Daj obrazloži pomen modre vrtnice.

Zakaj so ponovno odprli primer Laure Palmer..

Kaj se dogaja s Cooperjem?

harvey ::

bambam20 je izjavil:

harvey je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Pogledal vse 4-i epizode a mi ni jasno nič.

Verjamem in to je tudi namen (Lyncha), da si ves zmeden. Pač vse je mogoče in nič ni mogoče hkrati. Kar dela na stara leta je še bolj odpilil - modra vrtnica, bolj modro ne more biti, je rekel Gordon v pogovoru z Albertom...


Daj obrazloži pomen modre vrtnice.

Zakaj so ponovno odprli primer Laure Palmer..

Kaj se dogaja s Cooperjem?

Blue rose se verjetno nanaša na projekt bluebook pri katerem je sodeloval major Briggs (oče od Bobbyja, Bobby je sedaj policist). Šlo je za to, da je bil projekt usmerjen k raziskovanju mejnih zadev ala NLP, skratka nekaj nerazložljivega, neoprijemljivega, a vendar nekako možno obstoja - črna in bela luknja (lodge), zlo in dobro.

Primer Laure Palmer niso odprli, temveč preko teh dokumentov želijo najdi izginulega Cooperja. Dokumente pa so dali na mizo zato, ker je Gospa z deblom poklicala Hanka (indijanca), da lahko preko manjkajočega dokumenta in zaradi njegovega porekla lahko odkrije ključ do izginotja agenta Cooperja.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

bambam20 ::

Hvala :).
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Serija: True Detective - spoiler contaminated (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Sedem umetnosti
511113793 (2236) HitroDihanje
»

Sons of Anarchy - serija (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9021942 (1138) Likalnik
»

Mr. Robot (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Sedem umetnosti
30874622 (25531) A. Smith
»

Deadwood: The Movie

Oddelek: Sedem umetnosti
121309 (836) Kurzweil
»

Top horror igre ?

Oddelek: Igre
171701 (1286) next3steps

Več podobnih tem