» »

Serija: True Detective - spoiler contaminated

Serija: True Detective - spoiler contaminated

««
2 / 11
»»

FlyingBee ::

žal je 6. del precej slab, na nivoju sit-com komedije in mehiške nadaljevanke - fore in natep**anja kolegove žene

Tr0n ::

Ti si celi sit-com. :)

DeeJay ::

Sej to ste opazil v 2. delu?
 ptiči

ptiči

Tr0n ::

Duh. :)

FlyingBee ::

Tr0n je izjavil:

Ti si celi sit-com. :)

primitivizem je za na TV, tako da ne vem kaj tukaj trolaš

dobra serija drugače, ampak 6. del res ni na nivoju ostalih

Tr0n ::

If you say so. :)

oo7 ::




Luči tudi ni popravil>:D. Koliko let je minilo od pretepa na policijski postaji pa, do tam kjer ga je povabil na pivo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Tr0n ::

Heh jp.

Sarkozy ::

Sodeč po Hartovi pleši
ene 7 let >:D

Ils sont fous ces Slovenes!

thramos ::

1995 je začetek preizkave, 2002 je pretep in 2012 je "sedanjost".

oo7 ::

Tr0n ::

Jp, druga sezona bo vec femalska. :)

Outcast ::

Nauk šestega dela: ženske so zleht:D
Komaj cakam 7.del in pogovor ob peru.

FlyingBee ::

po seksu je zgledal, kot da ga je ona sama poseksala oziroma kot da se je on zbudil iz kome in jo obtožil posilstva ... bedarije

Outcast ::

Temu se reče 'moč pizde' mogoče bos kdaj dozivel to....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Outcast ()

FlyingBee ::

upam ,da ne, kot recimo moč avta, ko bi po regionalki si zaželel 180 kmh ... posledice so lahko smrtonosne

Nikec3 ::

Noro dobra serija. Sedaj sem v dveh dneh pogledal vse, da lahko sedaj skupaj ugibamo kako bo do konca. Pri vsaki seriji rabim 3-4 epizode, da popolnoma "not padem". Nekako se mi je genialna zdela 4. epizoda, z izjemno posneto akcijo na koncu. Tista potujoča kamera je dala noro dober občutek ob gledanju. Potem pa itak verjetno najboljša epizoda serije, 5. Med gledanjem serije sem pomislil na nekaj variant kdo bi lahko bil morilec, itd.

Dejstvo je, da ima Rust konstantno težave z nespečnostjo, veliko omenja tudi sanje, pa še možgane ima skurjene od drog. Spomnim se, da je v eni epizodi omenil, da včasih je imel privide, sedaj pa jih nima več. To skoraj zagotovo ni filler informacija. Še najbolj epska scena celotne serije je, ko gre Rust zaslišati tisto punco v sirotišnici. Mislim, da je precej jasno, da je punca zakričala ob gledanju vanj in ob besedah "his face". Ta scena je imela tako dobro kombinacijo igre, glasbe in režije, da sem se ob njej dobesedno stresel. Je varianta, da ima Rust shizofrenijo, ter v "spanju" dela vse te grozote. To je seveda najbolj klišejska varianta, ki skoraj zagotovo ni pravilna.

Druga možnost je, da bi bil Marty. To se sliši izjemno banalno, ampak dejstvo je, da ga veliko ni doma. Res je, da ima ponavadi ljubice, ampak nimamo pogleda v to, koliko je manjkal. Sem pa skoraj prepričan, da se morilec (kdorkoli že je) svojih dejanj ne zaveda).

Lahko bi bil tudi kdorkoli drug, ampak se bojim, da bi bilo veliko razočaranje, če bi bila neka random oseba. Vsi namigi pri Rustu enostavno ne smejo biti stran vrženi, ker bo to drugače izjemno razočaranje. Mogoče sta (nezavedno) povezana celo oba.

Pri seriji najdem samo en minus. Zelo veliko klišejev (varanje, težavne najstnice, pijani policisti, pijani policisti, ki varajo žene, žena, ki spi z parnerjem,...) Velik plus so dialogi, in Rustov pogled na svet, ob katerem zagotovo začne razmišljati tudi vsak gledalec serije.

DODATEK: Obrat, ki ga je v svoji karieri naredil Matthew McConaughey je verjetno največji preobrat v zadnjem desetletju igranja. Igra je genialna, sploh ne vem če je lahko še boljše. Pobral bo vse nagrade povsem z razlogom, ker ni človeka, ki mu ne bi podelil vseh možnih nagrad.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

WallSreet ::

Nikec3

Zanimiva teorija tole z Rustom. Bi se kar strinjal da bi znal biti on vendar sam mislim, da bo nekdo drug neka 3 oseba. Žal mi je smao, ker ne bo Rusta pa Martya v 2 sezoni. Res mi je težko takole ko se navadiš na zasedbo potem pa povsem na novo to je malo bedno.

medenko ::

Se spomnim, kako nekateri niste marali serije po 2-3 delih......

Tr0n ::

Baje je imela premalo Hollywood akcije. :p

Gremio ::

Maggie,sicer zena Marty-a ima sigurno prste vmes.Dejanje seksa ni bilo le mascevanje za Martyeve skoke cez plot temvec tudi zavedanje da je Rust s svojimi raziskavami prisel preblizu spoznanju kdo je vse prisoten pri teh dejanjih.Maggie je s tem povzrocila spor oz razkol med njima.
Glavni pri teh umorih je ti.The Yellow King,lahko ga smatramo za osebo ali za naravni lik npr.sonce,zrtvovanje ljudi pri cascenju sonca.Moramo vedet da pri teh zrtovanjih sodeluje 5 oseb,za vodjo te skupine pa ker sili na plano Tuttle.
Moja teorija:
Maggie,hcerka Audrey ter Marty tast so nekako povezani v teh dejanjih.Audrey je bila prisotna oz je videla kaj je delala skupina ljudi zrtvam.Iz tega izhajajo njene narisane slike ter njeno cudno vedenje.Maggie je obiskovala Tutllovo solo.Marty ni povezan s tem kot tudi ne Rust,vendar naslov me malo bega TRUE(pravi) detective.Nikoli ne ves.Bo treba se dva tedna pocakat.

Sicer pa top serija!

Mufasa ::

Gledanje te nadaljevanke je ku špilanje Day of the Tentacle...brez space-time anomaly twista :)
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Sarkozy ::

Pizzolatto je izjavil, da je 85% zapleta in rešitev le tega v 1.delu
še enkrat si poglejte 1.del

sicer pa že sam uradni plakat za najavo serije, pove vse

 YK

YK

Ils sont fous ces Slovenes!

FlyingBee ::

Gremio je izjavil:

Maggie,sicer zena Marty-a ima sigurno prste vmes.Dejanje seksa ni bilo le mascevanje za Martyeve skoke cez plot temvec tudi zavedanje da je Rust s svojimi raziskavami prisel preblizu spoznanju kdo je vse prisoten pri teh dejanjih.Maggie je s tem povzrocila spor oz razkol med njima.
Glavni pri teh umorih je ti.The Yellow King,lahko ga smatramo za osebo ali za naravni lik npr.sonce,zrtvovanje ljudi pri cascenju sonca.Moramo vedet da pri teh zrtovanjih sodeluje 5 oseb,za vodjo te skupine pa ker sili na plano Tuttle.
Moja teorija:
Maggie,hcerka Audrey ter Marty tast so nekako povezani v teh dejanjih.Audrey je bila prisotna oz je videla kaj je delala skupina ljudi zrtvam.Iz tega izhajajo njene narisane slike ter njeno cudno vedenje.Maggie je obiskovala Tutllovo solo.Marty ni povezan s tem kot tudi ne Rust,vendar naslov me malo bega TRUE(pravi) detective.Nikoli ne ves.Bo treba se dva tedna pocakat.

Sicer pa top serija!

tole zna bit tako, dobro napisano

oo7 ::

medenko je izjavil:

Se spomnim, kako nekateri niste marali serije po 2-3 delih......


Jaz priznam men prvi del na začetku ni bil všeč. Potem sem pa čez 3 tedne pogledal vse štiri dele potem me je pa potegnilo notri:)
Isto je bilo pri Breaking bad.
Zdaj pa komaj čakam na ponedeljek>:D

Sarkozy ::

Nikec3 je izjavil:

Druga možnost je, da bi bil Marty. To se sliši izjemno banalno, ampak dejstvo je, da ga veliko ni doma. Res je, da ima ponavadi ljubice, ampak nimamo pogleda v to, koliko je manjkal. ...



Hart=YK

1. Njegov priimek pomeni "jelen". naklučje?

2. Nasilen: klofuta svoje otroke, premlati fanta svoje ljubice in popravi osebni opis fantoma v zaporu.

3. hladnokrvno ubije Ledouxa, da ja ne bi kaj povedal. hmmm

4. risba spirale v njegovi hiši

5. nenaravno rumeni lasje.

6. Krona pade z njegove rumene betice na spodnji del plakata. to pa že ne more biti naključje!

 Hart=Deer

Hart=Deer

Ils sont fous ces Slovenes!

Tr0n ::

To je samo missinformation. Noben of njiju verjetno ni, ker bi bilo prevec ocitno. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

oo7 ::

Na koncu bo pa tisti pijani župnik kriv:))

FlyingBee ::

več ljudi sodeluje pri teh sprijenih obredih, tako da Hart ni

WallSreet ::

Jaz imam nekaj teorij samo so tako nemogoče, da jih raje ne bom sploh omenjal, ker se boste smejali :)

oo7 ::

WallSreet je izjavil:

Jaz imam nekaj teorij samo so tako nemogoče, da jih raje ne bom sploh omenjal, ker se boste smejali :)


Kar povej:)

Sarkozy ::

WallSreet je izjavil:

Kako mi kar nekako zamori, ko bo 2 sezona povsem druga zgodba z novimi igralci. To sovražim, ker se navadim na igralce in potem pridejo novi. Upam, da so še kakšne možnosti da ostanejo isti...


možnosti so takorekoč nične

ker na koncu S01 oba umreta ;)

"And the earth was without form, and void; and darkness was upon the face of the deep. And the Spirit of God moved upon the face of the waters."
Genesis 1:2
Ils sont fous ces Slovenes!

CyberDuck ::

Serija je fenomenalna in komaj čakam ponedeljek. Noro dobra zadeva! ŽE dolgo me ni nobena serija tako potegnila not. Vaših teorij pa niti nočem brat, da mi nebi kdo slučajno pokvaril veselja :D

Nikec3 ::

@Sarkozy, ok, možno, da je Hart morilec. Vsekakor pa Hart ni mastermind za temi umori, ker je preprosto preveč butast. Še pred ženo ne more skriti, da jo vara (2x). Edini, ki je dovolj genialen za kaj takega organizirat je Rust, celo življenje že živi sam, droge, pa tista punca, ki kriči "his face" ob gledanju Rusta. Možno, da sta celo oba vpletena, ampak zaradi nekih okoliščin ne vesta en za drugega. Pa stavim, da je nekaj močno povezano z drogami.

Mene serija spominja na mešanico igre Max Payne in filma Donnie Darko. :)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Sarkozy ::

Nikec3 je izjavil:

Možno, da sta celo oba vpletena, ampak zaradi nekih okoliščin ne vesta en za drugega.


dejmo se presenetit 8-O
Ils sont fous ces Slovenes!

oo7 ::



WallSreet ::

Pizzolatto je izjavil, da je 85% zapleta in rešitev le tega v 1.delu


Če, mi daš lahko link njegove izjave. Če je to res bom jutri pogledal prvi del še 2x in morda razrešim tale primer hehe. Kdo bo tule gor rešil primer kdo bo "pravi detektivi" tule na slo techu? Me prav zanima če bo imel kdo prav. No moje mnenje je tako. Sam sem prepričan da je Rust tisti, ki ubija. Enostavno je preveč očitnih situacij (ena recimo, ki jo nihče ni omenil. Samo poglejte čisto prvi prizor v prvi sezoni takoj po glasbi v temi hodita 2 človek. Verjetno gre za Doro in Rusta, zakaj? Poglejte si naslednjo sceno ko gori polovico polja. Poglejte in videli boste Od Rusta vžigalnik :. Rust v serijo kadi kot zmešan in ta vžigalnik je vsako sezono prikaže mi pa tega sploh ne vzamemo resno :). Jaz menim, da je on to pa tudi zaradi tistega prizora v kliniki, kjer začne tista punca jokati ko ga pogleda v obraz. Moje mnenje je tudi, da Maggie in Rust sodelujeta pri ubijanju. Vendar potem spet, če je Rust morilec bi bilo to prepoceni zgodba. Na koncu bo neka 3 oseba povsem nepričakovano boste videli :))))). Enostavno mislim, da je prepoceni, če bi bil morilec Rust (čeprav trdim, da je on), ker gre vendarle za serijo, polno preobratov. Potem so tu še slike v Martiyevi sobi (tu menim da ima Maggie prste zraven). Na koncu bosta pa glavna krivca tista 2 policaja, ki zaslišujeta Rusta in Martya LOL.

Kdo bo razrešil primer tule me prav zanima :)

Gremo se igrico za štos:
Napišite svoje mnenje kdo bi bil po vašem mnenju morilec ter navedite en razlog zakaj.

Torej moje mnenje:

Rust

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

WallSreet ::

Tole je verjetno moja druga možnost. Tale model je povsem podoben tisti sliki, ki je bila med evidenco.







Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

piromanček ::

mogoče pa sta oba morilca, ampak ne vedo oz niso vedeli drug za drugega

Zgodovina sprememb…

Sarkozy ::

 PizzaMan

PizzaMan


I’ve enjoyed reading people theorize about what’s going to happen because it’s a sign that you’re connecting. But I’m also sort of surprised by how far afield they’re getting. Like, why do you think we’re tricking you? It’s because you’ve been abused as an audience for more than 20 years. The show’s not trying to outsmart you. And really if you pay attention… if someone watches the first episode and really listens, it tells you 85 percent of the story of the first six episodes.


link
Ils sont fous ces Slovenes!

Sarkozy ::

še tole

a je kdo opazu, da je punca iz 2.epizode na "gipsy hooker ranchu" ista oseba
kot punca iz 6.epizode, ki jo Hart kresne po nakupu tamponov

 Beth_prvič

Beth_prvič



 Beth_drugič

Beth_drugič



hehe
Hart je dobr naložu svoj denar
Ils sont fous ces Slovenes!

WallSreet ::

Sarkozy

To sem takoj opazil da gre za isto dekle. Kaj pa tole!!





Dobro si oglejte slike in opazili boste nekaj zanimivega :)

Gremio ::

Seveda,saj tudi pove ko imata debato v baru da sta se že srečala ko jo je spraseval o umorih.Prva je iz l.1995 druga je iz l.2002.
@WallSreet moje skromno mnenje je že podano nekaj postov višje..Sicer pa mislim da tam ne nosi Rust Doro v tistem prizoru na štartu prve epizode temveč Marty Rusta.

Ja sem opazil,mislim da je v domu Marty-a to narisala ali Audrey ali Maggie v mlajših letih(mislim da sta bile obe žrtve zlorab ali sta le videle del tega)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gremio ()

Sarkozy ::

WallSreet je izjavil:



To sem takoj opazil da gre za isto dekle


nisem hotel potencirati mojega odkritja o Beth

hotel sem samo omeniti, kak vizionar je Hart >:D

ne smemo ga kar tako odpisati, samo zgleda, da je butast...
Ils sont fous ces Slovenes!

Buggy ::

Sarkozy je izjavil:

WallSreet je izjavil:



To sem takoj opazil da gre za isto dekle


nisem hotel potencirati mojega odkritja o Beth

hotel sem samo omeniti, kak vizionar je Hart >:D

ne smemo ga kar tako odpisati, samo zgleda, da je butast...


pa saj pri Beth pa res nisi nic posebnega odkril, bolj ocitno kot je bilo v dialogu predstavljeno je pa ze skoraj tezko.

@WallSreet: brez zamere ampak bi lahko nehal spamat s temi otrocjimi gifi, se mi bo se serija zamerla.

Kar se tice pa morilca, bi pa rekel da bo na koncu nekaj misticnega, saj se v dialogih pojavlja cas kot krog, ki se ponavlja, tudi serija sama je sestavljena kot zanimiv casovni kolaz, poleg tega tudi razmisljanje Cohle-a glede zivljenja in smrti ter njegovo pojavljanje na slikah prizorisc umorov, nekako nakazuje na to da bo na koncu nek wirdo konec, kot je bil tudi v Twin Peaksu.

oo7 ::

V tej seriji je toliko enih podobnosti, da se ti lahko še zmeša:)
Še vikend potem pa sedmi del>:D

FlyingBee ::

heh, dobra ideja, gledalci smo detektivi in si lahko večkrat ogledamo dele ter nam do konca sezone že lahko jasno rata, bo pa vse sigurno zelo pozno razkrito, ker drugače itak bi bilo dolgčas

WallSreet ::

Mi zna kdo povedati, kje je ta ženska omenjana oziroma ali sploh je??



Ter kdo je tista punčka v prvi sezoni, ki jo Rust opazi (privid) ob cesti?

Nikec3 ::

ne smemo ga kar tako odpisati, samo zgleda, da je butast...

Sej ravno to. Da bi bil Hart mastermind za umori, bi bilo preprosto "out of character". Vedno bolj sumim Maggie.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Nikec3 ::

Na fb sem gledal malo po profilu True Detective in se ustavil ob tej sliki:

@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"
««
2 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fargo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Sedem umetnosti
30666033 (1653) IL_DIAVOLO
»

Sons of Anarchy - serija (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9021820 (1016) Likalnik
»

Stranger Things (2016) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10518613 (3341) Voss
»

The Wire

Oddelek: Sedem umetnosti
376151 (1297) meho7

Več podobnih tem