» »

Brezžična TV

Brezžična TV

gexi45 ::

Mene zanima če je možno met brezžično televizijo ? Hočem met TV v eni sobi kjer ni koaksialnega kabla. Če je možno kaj za to potreboval. Pa če mi lahko kdo pove kakšna je razlika med DVB-T in DVB-C ? Pač jaz bi hotel imeti vse programe.

Excavator ::

Kaj takega mogoče...http://hardforum.com/threads/how-to-get... ampak so cene zelo visoke, zato pomoje je bolje, da sam napelješ kabel nekje in ga skriješ..kaj takega http://www.amazon.com/Flat-Cable-TV-Coa...

in pa

DVB-T - standard, ki definira prenos digitalnega signala preko zemeljskih oddajnikov. Hitrost prenosa podatkov je od 4 do 22Mbit/s.
DVB-C - standard, ki definira prenos signalov digitalne televizije preko kabelskega omrežja. Hitrost prenosa podatkov je 38 Mbit/s.

stapler rump ::

Povedano nekoliko bolj praktično kar se tiče standardov:

DVB-T je standard za brezžično oddajanje televizijskega programa. Pri nas je sprejem tega brezplačen (če odšteješ mesečni RTV prispevek). Na televizijo priklopiš ustrezno anteno, jo usmeriš proti najbližjemu oddajniku (npr. Krvavec) in stvar deluje. Na tak način lahko trenutno spremljaš RTV in večje slovenske komercialne programe. Več informacij.

DVB-C je standard za oddajanje televizijskega programa po kablu. Tipično pri nas to pomeni, da plačaš naročnino kabelskemu operaterju, ki ti v hišo pripelje kabel, na katerega potem priklopiš televizijo. Operaterji na kabel ponavadi oddajajo precej več programov, na primer tuje, lokalne programe, itd. - odvisno od operaterja in naročnine. Veliko operaterjev program na kablu šifrira in potrebuješ v sprejemniku njihovo kartico (CONAX modul).

Čeprav sta standarda precej podobna (vsi digitalni televizijski sprejemniki podpirajo oba), ni enostavnega (in legalnega) načina, da bi doma iz kabla, ki je v eni sobi, oddajal DVB-T signal v televizor v drugi sobi. Jaz bi ti svetoval, da vseeno na nek način napelješ koaksialni kabel v sobo, kjer imaš televizor.

Zgodovina sprememb…

sulicar ::

Imamo optiko pri telekomu in me zanima,a je kakšna možnost brezžične TV?Sosed mi je pravil ,da je možno....

Excavator ::

A ni odgovora na tvoje vprašanje zgoraj?

stuffy ::

Mislim, da Telekom ponuja Rukus.. :)

slodreamer ::

d4vid ::

Obstaja prenos po el. Omrezju na po isti fazo, al pa wifi ruckus. K modemu in k tvju das en sprejemnik/oddajnik pa zvezes na siol box pa dela.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833435610 (75138) zavajon
»

Prvi televizijski kanal v ločljivosti 4K (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
12635359 (30454) M-XXXX
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956483 (33195) Alexius Heristalski
»

Stare televizije bodo zastarele (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14611339 (7799) AngelOfDeath
»

Olimpijske igre v HD (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
828686 (6025) KoMar-

Več podobnih tem