» »

Olimpijske igre v HD

Olimpijske igre v HD

1
2
»

cekr ::

Pinnacle PCTV DVB-T Stick Solo ni sposoben prebavit HDTV. Za SD pa je dober.
Uporabiš lahko kar najnovejšo različico priloženega programa. Bo še najbolj delovalo. Moraš pa še najti Pinnaclov kodek MPEG4, da ti bo delovalo malo dlje, kot le kakšen teden.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

fulgur ::

pa se z močno mašino res ne bi dalo procesirati HD-ja? katera pinneclova (ali od kakšnega drugega proizvajalca) DVB-T verzija (ki jo ponujajo tudi slovenski trgovci) pa bi to omogočala?

lepa hvala za odgovor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fulgur ()

cekr ::

Tiste verzije, ki imajo že v nazivu HD.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

fulgur ::

Bi mogoče tole -> http://www.mimovrste.com/artikel/268002...
šlo s HDTV?

Res hvala za odgovor!! Če je to stvar, ki jo potrebujem za HDTV in SDTV na PC-ju, jo takoj kupim... Glede specifikacij, ki so naštete me zanima predvsem zahteva, da morajo biti Windows XP-ji nadgrajeni z zadnjim Service Pack paketom -> to je SP2... na prenosniku imam še service pack 1... je to možno nadgraditi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fulgur ()

cekr ::

Bo šlo. Verjetno je v paket vključen tudi sam kodek Mpeg4, tako da ti ne bo potrebno iskati kodekov.

Lahko poskušiš inštalirat na SP1. Verjetno pa je že pri inštalaciji blokada.
WinXP SP1 je možno nadgraditi na SP2 oz. kar na SP3.
Drugo je seveda, kako si lastniško vezan, ker če je piratska verzija ti lahko zavrne nadgradnjo oz. celo prepreči delo s trenutno verzijo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

mare1411 ::

V petek, 8. avgusta 2008, je RTV Slovenija poskusno začela prenašati televizijski signal visoke ločljivosti z olimpijskih iger v Pekingu. Tako je mogoče prenose tekem v živo, posebnih oddaj z olimpijskih iger spremljati na 2. programu TV Slovenija, Valu 202, na posebnem kanalu MMC RTV SLO ter odslej tudi na posebnem programu HD TV. Oddajanje HD TV pomeni predvsem posredovanje kakovostnejše slike in zvoka, kar lahko najbolje izkoristijo gledalci, ki že imajo v lasti novejše LCD ali širokozaslonske televizijske sprejemnike, ki so sposobni prikazovanja slike v bistveno večji resoluciji kot standardni televizijski sprejemniki.

Sprobano na zunanjo anteno - zakon!!!

fulgur ::

Okej, potem bom kupil ta nanostick... SP2 bom dal enemu mojstru za nadgraditi, ker na domačem računalniku ga že imam, na laptopu pa še ne...
Zanima pa me razlika med temi tremi modeli... Prvi je HD kompatibilen, za ostala dva (ki staneta enako oziroma še 10 evrov več)pa v specifikacijah ne piše, da bi bila HD kompatibilna... kje je torej razlog v enaki oziroma večji ceni zadnjih dveh izdelkov?

http://www.fmc.si/product.cp2?guid=7581... (Pinnacle PCTV nanoStick - 66,90 €)
http://www.fmc.si/product.cp2?guid=D5FE... (Pinnacle PCTV DVB-T Stick - 66,90 €)
http://www.fmc.si/product.cp2?guid=C8B8... (Pinnacle PCTV DVB-T Stick Ultimate - 76,90 €)

Hvala za odgovor!

p.s.: pa še tole sem našel na Pinnaclovi strani:
Pinnacle TV vmesniki za ogled HD TV preko omrežja DVB-T:

Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Pinnacle PCTV Hybrid Stick Solo

Pinnacle PCTV nanoStick -> cekr, prav si imel, hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fulgur ()

cekr ::

Specifikacije za vsak model poglej na uradni Pinnaclovi(angleški ali nemški, ameriško pusti pri miru) strani. V večino primerov je že v nazivu HD. Ko boš kupoval, še v trgovini poglej, če je kakšna takšna oznaka. Teh modelov je mnogo in te lahko trgovec hitro okoli prinese.
Zgleda, da je samo Nano model s HDTV.
Kakšnim hibridom se pa izogibaj. No, razen, če nujno ne rabiš tudi analognih programov.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

fulgur ::

Bo kar držalo... Kupil bom nanosticka -> http://www.pinnaclesys.com/PublicSite/u... (United Kingdom), saj očitno ostali HDTV ne podpirajo (to izhaja tudi iz uradne Pinnaclove strani)...

Cekr, najlepša hvala za pomoč. Zelo sem ti hvaležen!!

lep pozdrav

ravny ::

Kaj pa pravite na tole TerraTec Cinergy HTC USB XS HD, DVB-T DVB ? Imam moznost dvb t in dvb c zanimivo ... Ali je kdo ze preizkusil ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ravny ()

BigHugo ::

Kaj pa pravite na tole TerraTec Cinergy HTC USB XS HD, DVB-T DVB ? Imam moznost dvb t in dvb c zanimivo ... Ali je kdo ze preizkusil ?


Dela kot urica (analogni del, DVB-T in DVB-C). Z DVBViewerjem dela DVB-C in DVB-T več kot odlično.
LP BigHugo

Alexius Heristalski ::

Jaz gledam OI HD kanal na najcenejšem Lifeviewjevem USB DVB-T tunerju in dela kot švicarska ura. Le pravo programsko opremo in zadosti močan računalnik morate imeti. Konkretno ProgDVB 5 Pro in HD pack (iščite na Googlu) ter prenosnik z 2GHz procesorjem Core2Duo.

S tega stališča se mi Pinnacleovi izdelki zdijo močno precenjeni. Resda dobiš delujočo priloženo programsko opremo, ampak ni nič boljša od tega, kar uporabljam jaz.

Npr. tale Leadtek bi moral zadovoljivo opraviti nalogo.

Drugače pa lahko rečem, da je ta kanal daleč najboljše, kar nam je dosedaj ponudila TVS - povsem v nasprotju z zmazki, ki jih proizvaja vsakodnevno. Slika (H.264 16Mbps) in zvok (stereo 192kbps ter AC3 5.1 384kbps) sta izjemna, pa še nadležnih komentatorjev ni. Da bi tako ostalo tudi po OI!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

ravny ::

Kaj pa pravite na tole TerraTec Cinergy HTC USB XS HD, DVB-T DVB ? Imam moznost dvb t in dvb c zanimivo ... Ali je kdo ze preizkusil ?


Dela kot urica (analogni del, DVB-T in DVB-C). Z DVBViewerjem dela DVB-C in DVB-T več kot odlično.


Se pravi da priporočaš nakup zgoraj omenjenega USB stika . . .

BigHugo ::

Kaj pa pravite na tole TerraTec Cinergy HTC USB XS HD, DVB-T DVB ? Imam moznost dvb t in dvb c zanimivo ... Ali je kdo ze preizkusil ?


Dela kot urica (analogni del, DVB-T in DVB-C). Z DVBViewerjem dela DVB-C in DVB-T več kot odlično.


Se pravi da priporočaš nakup zgoraj omenjenega USB stika . . .


Vsekakor.
LP BigHugo

bbenci2 ::

Jaz gledam OI HD kanal na najcenejšem Lifeviewjevem USB DVB-T tunerju in dela kot švicarska ura. Le pravo programsko opremo in zadosti močan računalnik morate imeti. Konkretno ProgDVB 5 Pro in HD pack (iščite na Googlu) ter prenosnik z 2GHz procesorjem Core2Duo.

S tega stališča se mi Pinnacleovi izdelki zdijo močno precenjeni. Resda dobiš delujočo priloženo programsko opremo, ampak ni nič boljša od tega, kar uporabljam jaz.

Npr. tale Leadtek bi moral zadovoljivo opraviti nalogo.

Drugače pa lahko rečem, da je ta kanal daleč najboljše, kar nam je dosedaj ponudila TVS - povsem v nasprotju z zmazki, ki jih proizvaja vsakodnevno. Slika (H.264 16Mbps) in zvok (stereo 192kbps ter AC3 5.1 384kbps) sta izjemna, pa še nadležnih komentatorjev ni. Da bi tako ostalo tudi po OI!


Človek ne ve, kaj naj bi sploh kupil, da bi bil zadovoljen. Namreč jaz sem pred tremi leti kupil analogen USB Lifeviewjev tuner TV Walker Lite, potem mi je čez pol leta crknil, nato sem v garancijskem roku dobil novega iz trgovine, ki sploh ni delal, potem sem ga spet nesel nazaj in po drugi reklamaciji so mi dali spet novega, no in ta mi je potem čet eno leto spet crknil. Nato sem kupil Leadtek Palm Top, ki je delala v enoletnem garancijskem roku v redu, no čez kako leto pa mi več daljinec ni delal. Tako, da sem s temu tunerji prav obupal. No in zdaj sem pred EUROM 2008 kupil Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick 330E. Nato sem ugotovil, da z originalnim softom ne dela MPEG-4, potem sem po nekajdnevnem brskanju na netu našel Arcsoft Totalmedio, ki je brez problema predvajala MPEG-4, vendar s tem programom ne dela daljinec. Nato so na uradni spletni strani Pinnacla dali gor program, ki bi naj predvajal MPEG-4, potem sem ugotovil, da mi slika zmrzuje, predvsem na TV3, na RTV programih pa niti ne toliko. Zdaj, ko vidim, da za 40€ predvaja celo HD, kaj šele MPEG-4, da sem se pošteno zaletel pri nakupu, saj sem za omenjen tuner dal 120€, za ta denar bi dobil že Iskrin HD STB.
Skratka, RAZOČARAN!

Pesimist ::

Torej kaj zdaj rabim da dobim HD SLO1 na TV? Samo zunanjo DVBC anteno al kaj? Nej mi en tocno pove kero antetno in ce se da to v Mariboru sprejemat.

Alexius Heristalski ::

Brezveze vse še enkrat pisat.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

-ziga- ::

Doma še nimam HDTVja, sem pa bil včeraj v trgovini, kjer sem jih gledal in na fullHDTVju videl tudi OI na nacionalni. Slika je bila lepa, ampak nikakor primerljiva s kakšnim 1080p filmom. Ali oddajajo slabšo resolucijo (1080i?) ali je to bilo zaradi slabega sprejema v sami trgovini - začuda je samo na enem TVju kazalo OI, na vseh ostalih je bilo nekaj drugega, navadnega.

Alexius Heristalski ::

1080i je.

O slabem sprejemu lahko govoriš, če slike ne bi bilo, ali če bi se slika "kockala", zvok pa trokiral. To ni analogna televizija, kjer imaš v primeru slabega sprejema sneg in sence v sliki.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

-ziga- ::

Hvala za odgovor.

bbenci2 ::

Torej kaj zdaj rabim da dobim HD SLO1 na TV? Samo zunanjo DVBC anteno al kaj? Nej mi en tocno pove kero antetno in ce se da to v Mariboru sprejemat.


Na žalost v Mariboru ni možno sprejemat TV SLO HD, sprejem je možen izključno samo v Ljubljani in okolici, odvisno pač kje ste, kam še uspe priti signal iz oddajnika LJ Grad.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbenci2 ()

kixs ::

Gledam tale TV tuner Leadtek WinFast PxDVR3200H. Ima kdo kaksne izkusnje? Naj bi bil hibridni Digital/Analog in dodatno podpira tudi komponentni vhod.

Trenutno imam Leadtek WinFast TV2000 XP Expert in sem zadovoljen. Se bolj bi bil s tem, ce ima manjsi Lag.

lp

fulgur ::

mene zanima, zakaj mi pri skeniranju ne zazna HD kanala RTV. Sem v dosegu signala, ampak programa mi ne ulovi... imam pa Pinnacle Nanosticka... :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fulgur ()

cekr ::

Nastavi bolj podrobno skeniranje.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

fulgur ::

npr. v dvb dreamu, ki ga imam trenutno inštaliranega? kaj naj nastavim točno?

hvala za čimprejšnji odg., ker bo kmalu konec OI :(

Okapi ::

SLO HD je na 26. kanalu, če ti to kaj pomaga pri iskanju.

O.

fulgur ::

matr... sm za bežigradom... multipleks A imam na 45. kanalu (660000 kHz), kar pomeni, da signal dobim s Kuma... Pri 602000 KHz (37. kanal, ki prihaja z Lj. gradu) mi skeniranje nekaj zazna, a mi napiše no channels... enako napiše tudi pri 514000 KHZ (26. kanal), pri drugih frekvencah pa napiše no signal... nekaj torej zazna, samo premalo... kaj mi je sedaj storiti?

cekr ::

Eno usmerjeno anteno proti gradu. Na 37. kanalu bi ti moral vleči z Gradu, Krvavca in Krima.

Imaš najnovejši program?

Z gradu ti mora loviti kanale 26.(HD),37.(SD-1.mux),47.(HD).
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

fulgur ::

uporabil sem DVB Dream, ProgDVB, DVB viewer in Totalmedia... povsod ulovi na 45. kanalu... nimam pa usmerjene antene ampak sobno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fulgur ()

cekr ::

Poskusi s premikanjem/obračanjem antene po sobi. Očitno je, da ne uloviš zadovoljivega signala. Ker pa ujameš vsaj nekaj signala, si zelo blizu, da ti bo delovalo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

fulgur ::

nekako sem sedaj poskeniral HD signal POP TV /KANAL A na 47. kanalu, a ni ne slike ne zvoka... samo tema... (najbrž problem signal) RTV-jev HD signal pa sem se mi zdi da ujel, a stvar ne funkcionira -> se sploh ne postavi na ta kanal...

fulgur ::

jupi, dobil sem HDTV... uporabil sem USB podaljšek, ki sem ga nekje našel in sem s pomočjo magnetnega podstavka antene mojega nanosticka anteno priheftav zunaj na neko kovinsko palico in potem sem poskiniral in slika je bila... poskeniral sem tako testni HD RTV kot testni HD POP TV/ KANAL A... slednji pa sploh ne dela -> samo nekaj piska

hvala vam za pomoč -> rešitev je bila - kot je rekel cekr - premikanje antene.... jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

p.s.: še za dokaz, če mi kdo ne verjame:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fulgur ()

KoMar- ::

Hehe you da man :D
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV Slovenija-HD

Oddelek: Zvok in slika
489814 (5836) Alexius Heristalski
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956534 (33246) Alexius Heristalski
»

DVB-T MuxA zopet poln

Oddelek: Zvok in slika
494480 (3118) Alexius Heristalski
»

24ur res v HD (15.12.2008)

Oddelek: Loža
434578 (2412) TgT
»

PopTV PAL+

Oddelek: Loža
183585 (2894) Chessman

Več podobnih tem