» »

Radeon 9000 pro 64MB TV OUT

Radeon 9000 pro 64MB TV OUT

zasavje ::

Hojla!
Imam eno težavo pa me zanima, če mi bo kdo pomagu???
Mam Radeon 9000 pro 64MB grafično kartico, zdaj sem si pa zaželel
to zadevo povezat z TV Panasonic 100Hz.
Tu pa nastane težava; jaz mam na TV sam črno belo sliko, brez ikon namizja
medtem ko je zvok OK. Vse skupaj sem povezal s kablom SVHS+scart. Na nastavitvah sem neki nastavljal sam očitno premal. Hočem, da mi nekdo, ki je imel podobne
težave pomaga (bom tuk hvaležen). Sem nove driverje za grafično dol potegnu pa nič, sm instaliru Nvidio (a jo sploh rabm??).
Ne me zmerjat, da nej si ogledam stare teme (sm jih pa ni nč pomagal).
LP>:D
  • premaknil: ToniT ()

OceanMan ::

Mislim, da je v nastavitvah za displays ena (oz. dve ikonici) s katerima omogočiš, da ti prikazuje vse in ne samo nekaterih stvari. Jaz esm mel podobne probleme s Č/B sliko, vendar je bil problem v scart adapterju.

zasavje ::

No vsaj eden ki se mel trud.
Ja v teh nastvitvah sem poiskusu vse živo.
Najmanjša resolucija, ki mi jo da na izbiro pri TV je 800x600, pol mam
dan na Slovenia, PAL B.
Ko odprem okno Zaslon-lastnosti imam ko kliknem na prvi okvir
Primarni monitor (monitor računalnika) obe kljukice, medtem ko
kliknem na drugi okvir (TV) imam aktivno samo eno ikonco (razširi namizje programa
Windows na ta monitor).
Še kakšen nasvet.
Kaj je blo narobe z scart priključkom?:O

Silvo ::

Živjo.Mislim da je tvoj problem že v sami povezavi.Verjetno imaš S video izhod in prav tak kabel prpeljan do TV.Vendar vsi TV ne podpirajo to povezavo.Za to ti svetujem nakup adapterja(S video v navaden činč)ter povezvo na rumen činč skart adapterja priključenega v tvoj TV.(položaj input) Veliko sreče!

OceanMan ::

Aja zdej sem šele vidu da maš povezano s S-video kablom. Probi kukr je silvo povedal iz tv-outa daj uni kabelček k si ga dobil zraven kartice, nato pa od tam poveži z navadni composite kablom (kabel moški činč na vsaki strani) do scarta na ženski video vtič. To bi moglo ziher super delat.

Pr meni je bil scart defekten. Je delalo stik noter so bli zviti pini.

Reloaded ::

LP!
Se strinjam z Oceanman-om Silvom. Zraven grafe si dobil adapter SVHS v ČINČ. Poveži tako in slika bo zasijala v barvah. :D :D Me pa nekaj zanima???
Praviš da imaš panasonic TV- pa me zanima, kaka je diagonala ekrana in če ti pri sliki na tv slika sega čez cel zaslon, ali maš kje kakšen črn rob, ki se ga ne da odpraviti v nastavitvah velikosti slike, ker meni ostaja spodaj črn rob in se mi ne dapovečat ekrana tako, da bi ta rob izginil.8-)
Reloaded!!!

zasavje ::

Ja hvala za koristen nasvet. Zdaj sem res zamenjal kabel za navednega pa se je dejansko pojavila barvna slika. Sam mam še vedno eno težavo in sicer zdej ko na monitorju aktiviram program za gledanje filmov se mi na zaslonu monitorja normalno in brez težav pojavi slika, medtem ko je na TV še vedno ni. V primeru, da jaz označim na full screen se mi na monitorju normalno pojavi slika čez cel zaslon medtem ko je na TV ni. Če pa zmanjšam okno in ga z miško nesem tako, da je viden na ekranu TV je pa slika popolnioma temna. Katere nastavitve je poptrebno še nastaviti???

PS: TV Panasonic diagonala ekrana je 72 cm imam pa tud jaz ta problem z črnim robom na spodnjem delu ekrana.

LP:)

OceanMan ::

Za gledanje filmov je v catalyst driverjih neka nastavitev. Tam k greš pod displays. Tam ti kaže kateri zasloni so povezani na kartico. Spodaj sta dve ikonici (en krogec al nekaj takega) tisto moraš enablat in bo delalo. Sam sicer ne vem kako je točno ker nimam več ati kartice. Sem mel pa isto kot jo maš ti in je delalo ok.

zasavje ::

Ej sorry ampak men še vedno ne potegne!
Mam vse povezan tko kot je treba sam če zdej želim gledat film
na TV mi iz računalnika sploh ne da slike (na računalniku normalno dela film
na TV mam pa še vedno sliko namizja). V prmeru, da z miško primem ikonco in
jo nesem na TV se mi pokaže sam če je to od BS Playerja mam čisto črnino,
ravno tako če dam full screen. Kaj je še narobe.

V-i-p ::

Ne bom pameten, samo mislim da imaš ti sledeče narobe: kot kaže na spodnji sliki: klikni enkrat na slikco za ekran 2, potem pa tisto kljukico za "Extend my Windows desktop onto this monitor." ODSTRANI, se pravi, ne sme je biti. Potrdi z ok, in to je to...:\
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

zasavje ::

Ej če jaz zdej to naredim, se pravi odsdtranim kljukico iz tistega
okencka, mam na TV popolno temo (sploh ni več slike - namizja).
Še kakšen nasvet????

(počasi zgubljam živce)!!

Sunna ::

tuki je morda kej pametnega

http://www.resellerratings.com/forum/t43312.html

http://hardwareanalysis.com/content/topic/5101/

tok je enih resitev sam mal treba googlat. upam da bo kej pomagal

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sunna ()

V-i-p ::

Lej, odstrani tisto kljukico, z desnim klikni na ekran 2 in klikni "Attached". Potrdi z ok in vžgi tv, je kaj bolje?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

zasavje ::

Jaz odstranim tisto kljukico na "Razširi namizje programa Windows na ta monitor" na drugem monitorju pol mi ga čist onemogoči. Če kliknem pol z desnim gumbom na drugi monitor imam možnost 4 rešitev in sicer:
1. priloženo
2. primarno
3. identificiraj
4. lastnosti
Na TV mam sliko namizja v primeru, da je označena št. 1, če ni je črnina in v primeru, da označim še št.2 vendar pol mam komplet vse na TV na rač. pa nič. V tem primeru film normalno dela na TV sam na rač. pa nič - sam namizje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963563978 (3307) anjica
»

PC NA TV

Oddelek: Strojna oprema
458301 (7696) opeter
»

Atijeva grafična in problem z sliko na tv

Oddelek: Pomoč in nasveti
5892 (794) igorjan
»

Radeon 9100 in TV out problem na Sony TVju...

Oddelek: Strojna oprema
5836 (787) pingo76
»

uporabljate tv-out na vaši grafični@NVIDIA? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
505910 (4815) bbobst

Več podobnih tem