» »

Odprava napake v stanovanju

Odprava napake v stanovanju

UNIVERZUM ::

Zanima me koliko časa ima lastnik, da oodpravi napako o kateri je bil obveščen, preden se lahko odpravljanja napake na njegove stroške lotim sam?
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

solatko ::

Odvisno za kaj gre, če je zadeva življensko nevarna, se mora odpravit takoj, sicer pa stvar lastnika.
Delo krepa človeka

UNIVERZUM ::

Ne zadeva ni življensko nevarna (pokvarjen ventil na pipi/voda ne preneha teči), mi pa povečuje strošek (najverjetneje ob poračunu).
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

St235 ::

Kaj pa lastnik pravzaprav pravi na zadevo?
Tukaj se lahko pojavi vprašanje ali to sploh sodi med popravila, ki jih je dolžan izvajat najemodajalec. IMO sicer pipe ravno ne moremo štet pod potrošni material ampak vseeno je lahko problem.

Kot poznam neke zakonsko določene meje kdaj mora biti napaka odpravljena ni, je pa najemodajalec vsekakor odgovoren za škodo, ki v tem času nastane. Oziroma imaš kot najemnik pravico, da izvedeš popravilo s katerim se prepreči nadalnja škoda ter potem to zahtevat od najemodajalca.

Zdaj od tukaj naprej pa lahko samo ugibamo kakšen je najemodajalec in kakšni so odnosi med vama.

Assass1n ::

Če imaš normalnega najemodajalca daj tiste 30€ za pipo (če je kuhinjska) pa zamenjaj sam pa ne kompliciraj za take malenkosti, pokaži račun pa ti bo stisnil tisti denar v roke.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

UNIVERZUM ::

Odnosi so v redu, niso strogo poslovni, niso pa niti prijateljski (se ne dobivamo izven rednih mesečnih srečanj za stroške in najemnino). Lastnik se strinja, da bo napako odpravil, na živce mi gre tisti "jutri",ki se vleče že dober teden.

@Assassin saj nakup pipe ni težava- menjal je pa sam ne bom (sem to poiskusil v preteklosti pa se ni dobro izšlo, pa edino lastnik ve, kje je glavni ventil), kar pomeni da bi moral dobiti mojstra (ki izda račun), posledično pa bi lastnik lahko trdil, da sem našel predragega.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

St235 ::

Saj se lahko v naprej zmeniš. Pač pokliči lokalnega majstra koliko računa, potem pokliči lastnika in mu povej, da si preveril in to stane XY, ter da boš dal napako odpravit in bi to odštel od najemnine.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[najem stanovanja] Obveznosti najemojemalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
819242 (6569) poweroff
»

Deložacija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30364225 (57141) Ishmael
»

Najemodajalec = nategator (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21637608 (24083) Timurlenk
»

Stanovanje za mlad par (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6513409 (11152) Okapi
»

Kakšne pravice ima najemodajalec(lastnik) stanovanja?

Oddelek: Problemi človeštva
448827 (8082) bosmla

Več podobnih tem