» »

Podaljšanje e-vloge za otroške dodatke

Podaljšanje e-vloge za otroške dodatke

matobeli ::

Zdravo,

Ravno je leto okoli in je potrebno ponovno oddati vlogo za otroške dodatke. To se v '15 dela seveda preko PCja z digitalnim potrdilom.
Ampak meni ne uspe. Na njihovih straneh piše da ni mogoče oddati vloge (oziroma se ne da namestiti proXSign vtičnika) z zadnjo verzijo Chroma, Firefoxa, IE naj bi zagnal kot admin pa bi moralo laufat. AMpak seveda da ne.

Kako sedaj?

Tukaj so zbrani njihovi "nasveti", sem kaj spregledal?

Matija82 ::

Potegni 32 FF.
http://archive.mozilla.org/pub/mozilla....

Meni je delalo.

matobeli ::

To sem pozabil napisal, če le obstaja možnost da deluje na posodobljenem brskalniku, bi raje to vzel.

Drugače pa hvala za link:)

Invictus ::

Pojdi po obrazec v knjigarno in oddaj. Najhitreje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mirkuma ::

Obup in e-uprava...
:-(
Imam vedno znova vsako leto podobne probleme, pri vlogah za zmanjšano plačilo vrtca...

Žalostno, ampak s fizično oddajo vloge na CSD se po novem manj zamudiš, kot s podpisno komponento e-vloge. Sploh je žur na OSX ali Lunuxu oddat e-vlogo.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

matobeli ::

Invictus je izjavil:

Pojdi po obrazec v knjigarno in oddaj. Najhitreje ...


Najhitreje če nimaš nič drugega za počet. Vse skupaj sem danes zabil 1/2 ure za to da sem ugotovil da ne morem oddati, porabil bom pa še 10min za oddajo na stari verziji FF.
V 40min pridem ravno do UE in nazaj. To je seveda, če je prazna čakalnica in če vzamem dopust. Med šihtom nimam te možnosti.

e-Uprava je sicer delni obup, ampak tolko da bi hodil fizično tja pa še ni.

edit: še vedno iščem možnost kako bi oddal na posodobljenih brskalnikih. Čist tako, za znanost :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Invictus ::

Meni vse kar je z upravo, dela na zadnjih brskalnikih.

Kaj ostali delate, ne vem. Kaj sem pa jaz naredil, pa tudi ne :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

M.B. ::

Na e-upravi še nisem nič oddajal. Sem pa uspešno oddal vlogo na e-vem na edavkih pa na delavski hranilnici. Vse na Linuxu na takrat najnovejših brskalnikih. Bi blo fajn da bi omogočli oddajanje tudi če imaš podtrdilo na pametnem ključku. Na delavski hranilnici dela na edavkih pa ne. Tako da moram kršit pravila spletne banke da lahko poslujem z državo.

Vem da za e-vem je bil takrat (maj letos) problem in ni podpisovanje delovalo na najnovejšem FF verzije 38 nekaj takrat. Stvar sem rešo s podpisno komponento NKBM, ki pa je delovala brez težav. Mislim da e-vem in e-uprava imata isto podpisno komponento.

(testiral in zgleda ne dela več na najnovejšem FF )Mogoče boš imel več sreče na Windowsih.

So pa na edavkih pred kratkim izdali novo različico podpisne komponente. (Ki še vedno ne podpira certifikata na pametnem ključku) deluje pa baje na najnovejših brskalnikih. Nevem pa če je ista komponenta kot na e-upravi. Nevem če so že posodobili potekli certifikat ki je potekel Februarja in ni mi jasno zakaj ni nekega standarda podpisovanj.

Ker Delavska hranilnica ima neki Java vtičnik ki deluje brez problema. E-vem ima neko proxsign stvar ki od njih ne deluje od NKBM pa deluje pri njih (kdo ve zakaj). Edavki ima neki Dgisign java stvar ki nekako deluje ne podpira pa certifikatov na pametnem ključku (čeprav ključek zazna) :). Deluje potem ko na x mestih omogočih neveljaven certifikat, tako da zgleda zelo profesionalno.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

edavki.durs.si (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
35982915 (7461) Buggy
»

gov.si mora pasti! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / NWO
21576893 (50186) čuhalev
»

Oracle opušča Java Plugin

Oddelek: Novice / Brskalniki
4121130 (18433) andromedar
»

NLB Klik komponenta za podpisovanje ne dela več

Oddelek: Pomoč in nasveti
122167 (1777) Tr0n
»

Storitve E-uprave

Oddelek: Programska oprema
137079 (6754) qwzyx

Več podobnih tem