» »

NLB Klik komponenta za podpisovanje ne dela več

NLB Klik komponenta za podpisovanje ne dela več

Bellzmet ::

Zdravo,

do sedaj je v kliku vse delalo OK, sedaj pa po (mesecu, dveh?) javlja napako, da komponenta za podpisovanje ni nameščena. Sprememb pri certifikatih, geslih vmes ni bilo.

Poizkusil sem z IE in Chrome, ročno namestil komponento, sledil vsem navodilom a stvar ne dela:
http://www.nlb.si/klik-kdp

Še kakšna ideja?

Bellzmet ::

Java posodobljena, še vedno nič.

sajmon ::

Pred časom reševal težavo na enem računalniku, težava s podpisovanjem dokumentov pri oddaji na edavkih.

Tam je pomagalo tole .

Je bila pa tam težava samo v Chrome, v IE je delovalo.

Bellzmet ::

Sem že poizkusil. Ne pomaga.

Bellzmet ::

Hm zgleda (upam) da je pomagalo to, da sem ročno namestil 32bitno varianto komponento, čeprav imam 64bitne Windowse.

MIHAc27 ::

Jaz ti svetujem, da izklopiš avtomatsko posodabljanje browserjev... že kar nekajkrat je bila nova verzija kriva, za podobne težave (nima veza ali je IE, Chrome ali Mozilla).

Bellzmet ::

Hja bom rekel, da klinc gleda NLB...browserji se posodabljajo, naj še oni posodabljajo Klik sej jih plačujem za to storitev.

MaX ::

sicer ne vem, kakšno podpisno komponento uporablja Klik, ampak za storitve e-uprave je na njihovi spletni strani napisano takole:

Obvestilo: Podpisovanje dokumentov v verziji brskalnika Mozilla Firefox 33.x.x in novejših trenutno ne deluje, za nemoteno elektronsko podpisovanje priporočamo uporabo verzije brskalnika Mozilla Firefox 32.0.3 (slovenska različica brskalnika je dosegljiva tukaj). Pri podpisovanju v brskalniku Google Chrome se težave pojavljajo pri verziji v42 oziroma novejših (navodila za odpravo težav s podpisovanjem v verziji v42 se nahajajo tukaj).

Ob morebitnih težavah pri namestitvi podpisne komponente se obrnite na tehnično pomoč na tel. št.: 01 475 55 57 (med delovniki od 8 do 22 ure) ali na e-mail: podpora-ca@gov.si


vir: http://e-uprava.gov.si/storitve/

Bellzmet ::

Za Chrome sem sledil tem navodilm (sicer za Klik, NPAPI) pa ni pomagalo.

Tr0n ::

Ti se raje na NLB obrni, zato imajo support.

Bellzmet ::

Ja sej vem. Zadnjič sem se po 20h s tem ukvarjal in potem rešil zadevo. Od takrat pa nisem več potreboval.

borut_p ::

Obrni se na nlb. Si siguren, da je certifikat se veljaven. Kot vem imajo rok trajanja.

Tr0n ::

Pred kratkim so tudi vse certifikate menjavali na njihovi strani, ker SHA1 ni vec dovolj varen enkriptni hash. Tudi to lahko kaj vpliva.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

edavki.durs.si (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
35982827 (7373) Buggy
»

edavki ubuntu 13 chrome

Oddelek: Omrežja in internet
184518 (2173) harvey
»

Oracle opušča Java Plugin

Oddelek: Novice / Brskalniki
4121094 (18397) andromedar
»

Storitve E-uprave

Oddelek: Programska oprema
137077 (6752) qwzyx

Več podobnih tem