» »

Policija in postopek

Policija in postopek

davidxxx88 ::

Imam dve uprašanji ali sem policistu ki me zaustavi dolžan odgovoriti na dve vprašanji
1 od kje greste?
2 ali ste kaj pil... Moj odgovor je vedno pristanem na pihanje...
  • polepsal: Mavrik ()

AC_DC ::

2x ne.

gregor_m ::

Verjetno ti ni potrebno odgovoriti na nobeno vprašanje. Če ne boš želel odgovoriti na prvo vprašanje boš po vsej verjetnosti imel poglobljen pregled vozila (rezervne žarnice, prva pomoč,...). Pri neodgovorjenem drugem vprašanju pa boš dobil za pihat. S takimi vprašanji verjetno policaji hitro vidijo, če kakšen zašvica, podobno kot na mejnem prehodu.

Jaz nikoli ne kompliciram, poveš kar ga zanima in se rešiš policaja v 1min.

shadeX ::

1. Ne... zakaj bi bil nekomu dolžan to povedat, čeprav je uradna oseba?
2. Isti odgovor..


Ampak vsak pameten lepo odgovori in se ne dela pametnjakoviča, ker verjemi da policaj bo zagotovo nekaj dobil da te zajebe nazaj in ti napiše položnico. Lahk ti manjka žarnica v obvezni opremi, lahk imaš pretečen rok prve pomoči, itd itd..

Tako da tega dialoga se izogibaj.

Policaj: Dober večer, od kje prihajate?
Ti: To pa te ubistvu sploh nima kaj zanimat.

Zapomni si da lepa beseda vedno najde lepo mesto :)

AC_DC ::

Jaz povem 2x ne z nasmehom na licu in mu dam vedeti, da naj j*be koga drugega.
Da bi mi zaradi tega šli podirati vozilo se ni zgodilo.

shadeX ::

Nisi še dobil zajebanega policaja očitno. Lepo bi blo vedet kolikokrat so te ustavili policaji in jim ti tako odgovoril nzaj :)

AC_DC ::

Po 20 sem nehal šteli.

Žarnice je 1x hotela videti policajka, moški nikoli.Takrat nisem rekel niti besede, samo prometno in vozniško sem ji podal.Menstra pač.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PaX_MaN ()

davidxxx88 ::

Am no da napišem zakaj prašam moj avto je bil parkiran par ur pred lokalom... policisti so šli v zasedo in me čakali ko se odlravim proti domu iz bljižnjega grma pridrvijo za mano ustavim... policist mi zateži ali ste kaj pil!!!!vozniško prometno prosim... 3 krat me je prašal če sem kaj pil prvič sem mu odgovoril da pristanem na pihanje potem pa samo še odgovor je enak prejšnemu... imam še eno vprašanje ali se ti mora policist predstaviti kljub temu da te udtavlja z policiskim avtom?

MTB ::

Zakaj imate takšne težave zaradi splošnih vprašanj?
Poveš, pa maš mir. Folk bi bil pa do njih osoren, "ker ima pravico", po drugi strani ima pa policist pravico preveriti marsikaj, takrat bi pa jokali, da se je spravil na vas.

AC_DC ::

MTB
Zakaj imate takšne težave zaradi splošnih vprašanj?
Poveš, pa maš mir.

Tako je, respect my authoritah !

Ko ti bully na ulici reče, daj 5 eur, mu jih daš , da imaš mir.
Wrong answer.

davidxxx88
Ali se je policist, ki ima postopek z državljanom, dolžan predstaviti ?

http://www.vlada.si/fileadmin/dokumenti...
#3


Če policist opravlja policijske naloge v civilni obleki, mora pred pričetkom izvajanja postopka pokazati službeno izkaznico in povedati, da je policist. Samo takšna predhodna predstavitev daje policistu pravico, da začne z izvajanjem policijskih pooblastil, hkrati pa osebi, s katero ima postopek, jasno naznani, da gre za uradni policijski postopek, ki ga izvaja upravičena oseba.

Če policist izvaja policijske naloge v uniformi, pa že z zunanjostjo dokazuje, da gre za uradno osebo, zato se mu ni treba predstaviti. Policist je dolžan povedati svoj priimek in naziv enote, ki ji pripada, le v primeru, če oseba, zoper katero se uporabi policijsko pooblastilo, to zahteva. Tega mu ni treba storiti, če to ovira izvršitev policijske naloge.

sandmat ::

davidxxx88 je izjavil:

Imam dve uprašanji ali sem policistu ki me zaustavi dolžan odgovoriti na dve vprašanji
1 od kje greste?
2 ali ste kaj pil... moj odgovor je vedno pristanem na pihanje...


Ko je mene vprašal oboje, mi je potem ponudil, da mi ne da pihat (šel sem iz poroke, pil sem N ur pred tem kozarec vina), ker mi ni treba. Tipo mi je želel pomagat :)

//offtopic: sem prostovoljno pihal in napihal 0.0.

jalovec09 ::

Mene so v roku 3 mesecev 2x ustavli pa nisem pogosto na cesti, 2x/tedne, prej pa 10 let nč ustavli. Prvič vozniško in prometno, drugič še pihal.
Tud mene je spraševal, če sem pil, rečeš ne.

NotSpecial ::

Jaz tut ne štekam zakaj se komurkoli zdi to takšen problem, da ga policist to vpraša. Je že res, da ga ne briga - pač daš "ego" na stran. Že zavoljo mirnega nadaljnjega postopanja mu (za svoje dobro) odgovoriš na vprašanja.

Če pa te že tok grize in na polno zagovarjaš, da nima pravice vedet kje si hodil in kaj si pil, se mu pač zlažeš. Najmanjši problem.

SaXsIm ::

AC_DC je izjavil:

MTB
Zakaj imate takšne težave zaradi splošnih vprašanj?
Poveš, pa maš mir.

Tako je, respect my authoritah !

Ko ti bully na ulici reče, daj 5 eur, mu jih daš , da imaš mir.
Wrong answer.

davidxxx88
Ali se je policist, ki ima postopek z državljanom, dolžan predstaviti ?

http://www.vlada.si/fileadmin/dokumenti...
#3


Če policist opravlja policijske naloge v civilni obleki, mora pred pričetkom izvajanja postopka pokazati službeno izkaznico in povedati, da je policist. Samo takšna predhodna predstavitev daje policistu pravico, da začne z izvajanjem policijskih pooblastil, hkrati pa osebi, s katero ima postopek, jasno naznani, da gre za uradni policijski postopek, ki ga izvaja upravičena oseba.

Če policist izvaja policijske naloge v uniformi, pa že z zunanjostjo dokazuje, da gre za uradno osebo, zato se mu ni treba predstaviti. Policist je dolžan povedati svoj priimek in naziv enote, ki ji pripada, le v primeru, če oseba, zoper katero se uporabi policijsko pooblastilo, to zahteva. Tega mu ni treba storiti, če to ovira izvršitev policijske naloge.


Enačit bullyje z policisti je pa res zelo inteligentno. Ker policiste imamo zato, da nas gnjavijo, ne? Pa pretepejo po možnosti.
SaXsIm

šernk ::

2 ali ste kaj pil... Moj odgovor je vedno pristanem na pihanje...


na to vprašanje karkoli odgovorim...vedno piham :))

praktično ni pravilnega odgovora, da ne bi dobil naslednje vprašanje: se strinjate da boste opravili alkotest?

sicer ti pa na obe vprašanji ni treba odgovorit. je pa vse odvisno kakšnega policaja dobiš potem. jaz jih marsikatero stvar med samim postopkom vprašam (ker kroži okoli ogromno gostilniških mitov) in če vidim da je policaj prijazen ga prijazno kaj povprašam zraven.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

SaXsIm ::

Vprašanje, ali ste kaj pili, je zato, ker če si pil preden si šel vozit, morajo malce počakati z administracijo testa, ker lahko pihneš direktno tisto pivo v alkotest, in bo test "false positive."
SaXsIm

Trololololol ::

AC_DC je izjavil:

Jaz povem 2x ne z nasmehom na licu in mu dam vedeti, da naj j*be koga drugega.
Da bi mi zaradi tega šli podirati vozilo se ni zgodilo.

Če bo hotel, bo že svetil po avtu ne glede na to, kaj mu ti rečeš.

MTB je izjavil:

Zakaj imate takšne težave zaradi splošnih vprašanj?
Poveš, pa maš mir. Folk bi bil pa do njih osoren, "ker ima pravico", po drugi strani ima pa policist pravico preveriti marsikaj, takrat bi pa jokali, da se je spravil na vas.

Ker imaš pravico do zasebnosti. In ker ti iz istega razloga ne more policaj drkati po skritih predalih v avtomobilu.

Včasih s takimi vprašanji bolj posega v mojo zasebnost kot recimo s tem, da razšravfa ves avto narazen.

PS Če sem pred 10 minutami žgal njegovo ženo, bi se že sklicoval na to.

Kaj se pa zgodi, če se se modri noče predstaviti? Je postopek neveljaven?

Zgodovina sprememb…

Mehmed ::

Trololololol je izjavil:


Kaj se pa zgodi, če se se modri noče predstaviti? Je postopek neveljaven?


Sam od sebe ne. On bo fasal kako sankcijo, ti bos imel zadoscenje ob tem, to je pa vse.

Drugace pa ne, ni treba na brezvezna vprasanja odgovarjat. Tko kot v meku ni treba prvo meni izbrat pa potem pijace.
Samo tko kot v meku, ce zacnes prevec odstopat od tega ustaljenega naucenega postopka, se nekateri hitro zmedejo pa se vse skupaj zakomplicira in podaljsa. Zato se ga vecina drzi, ne ker bi morali, ampak ker je vse skupaj enostavneje. Sej njim verjetno dol visi kje si bil pa kam gres, vec izvejo iz nacina kako odgovoris. A si ravnodusen ali se zacnes nekaj izmotavat ob najbolj enostavnem vprasanju itd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neprimerno verbalno zelo grdo obnašanje Policaja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35549642 (39914) tryhard
»

Pregled armaturnih predalov in prtljažnika s strani policije ? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26864347 (39337) Furbo
»

Pravice kriminalistev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13025121 (21249) Trololololol
»

Snemanje policista v Sloveniji

Oddelek: Loža
4514684 (10864) toplakd
»

Policija & državljan (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15939616 (29918) Mehmed

Več podobnih tem