» »

Iskanje po uradnem listu

Iskanje po uradnem listu

71GA ::

Pozdravljeni. Glede uradnega lista sem popoln laik in ni mi jasno, kako najdem to literaturo (Ur. l. RS, št. 33/91-I, 42/97, 66/00, 24/03, 69/04, 68/06,66/00).
Ćisto sem zmeden, saj se št. uradnih listov podvajajo - s tem mislim, da se kaka številka Ur. l. pojavlja daljnega leta 1991, prav tako pa leta 2015. Čudno.
ČE ima kdo kak nasvet in mi lahko pomaga, se priporočam.


LP Žiga

fikus_ ::

Npr 66/00 pomeni ur. list št 66 leto 2000

Ziga Dolhar ::

A ti bi v bistvu rad dobil besedilo Ustave Republike Slovenije?
https://dolhar.si/

71GA ::

Hvala! Se pravi tole 33/91-I pomeni 33. uradni list leta 91, 1. člen?

71GA ::

Ni odgovora ker nihče ne ve? JAh to je pa zelo nerodno...

PaX_MaN ::

PISRS ma povezave na vse te (dele) navedene uradne liste (razen če gre vmes za kak UL iz juge).

71GA ::

Zanima me, kaj pomeni "-I" na koncu "33/91-I"...

Ziga Dolhar ::

71GA je izjavil:

Zanima me, kaj pomeni "-I" na koncu "33/91-I"...


Ne vem kaj - morda prvi "zvezek" ali kaj drugega. Ne pa prvega člena.
https://dolhar.si/

fikus_ ::

71GA :: danes, 11:16:43

Ni odgovora ker nihče ne ve? JAh to je pa zelo nerodno...


71GA, najprej moraš ti vedeti kaj iščeš! Potem vzameš v roke Ur. list, kar sem ti že razložil št/leto, kaj pa pomeni "I", pa boš že ugotovil! Če se ti pa ne da na internetu poiskati uradne liste in malo pobrskati po njih, ti pa ne morem pomagati. Če bi pa vse rad imel na pladnju pa povej, mogoče se te kdo usmili!
Pa še to, stari zakoni so zelo verjetno spremenjeni in boš moral iskati "zadnji hit".

konspirator ::

btw, spremebe v UL so v inkrementalni obliki, tako da lahko pri zakonu z več spremembami skozi leta iščeš ko butelj, kakšna je zadnja oblika.

sumoborac ::

Ni potrebe. Uporabiš http://www.pisrs.si/Pis.web/ in imaš vedno na voljo tudi končno obliko z upoštevanimi vsemi spremembami. Torej iščeš samo predpis/zakon/pravilnik.
Prid sm al pa tm ostan...

MadMicka ::

Verjetn res hoče ustavo. Več uradnih listov je zato, ker je šlo za več sprememb. Tista "I" pa je mogoče zato, ker prej je bila SRS, potem pa RS. Mogoče, ugibam. Bi bilo treba polgedati Zakon o uradnem listu in morebitne podzakonske predpise, da bi prišli do tiste "I".

71GA ::

Problem je v MIZŠ, ki zahteva tisti "-I" na koncu in ne razloži, KAJ ZABOGA TO JE... Jaz zaradi vaše pomoči že znam najti uradni list. Bi bilo pa res super najti zadnjo različico ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 71GA ()

oo7 ::

Tisti I na koncu je Rimska št 1 kar pomeni prvo leto izdaje Uradnega lista.

71GA ::

HVALA! AVE!

oo7 ::


71GA ::

Ko iščem npr. tole predpisano literaturo:

Konvencija o otrokovih pravicah, (Ur. l. RS - MP št. 9/1992 (RS 35/92)) Zbirka mednarodnih dokumentov - I. del, Društvo za združene narode Republike Slovenije, 1995
V uradni list vnesem leto 1992 in desno kliknem na M9 (kar pomeni mednarodna pogodba št 9 predvidevam):
 Uradni list...

Uradni list...


No kar dobim je tole, kjer ni nikakršne "Konvencije o otrokovih pravicah"... KAJ? PA KAJ ME MINISTRSTVO ZAVAJA?
Potem poiskusim z iskalnim nizom "Konvencija o otrokovih pravicah" poiskati na PIS a dobim en kup zadetkov izmed katerih je prvi iz leta 1999 in ne 1992, kot piše na strani MIZŠ. Pa kaj je to?
 PIS

PIS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 71GA ()

oo7 ::

Konvencija o otrokovih pravicah

Sprejeta na Generalni skupščini Združenih narodov 20. novembra 1989 z resolucijo št.
44/25, objavljena v Uradnem listu SFRJ - Mednarodne pogodbe št. 15/90, Akt o
notifikaciji nasledstva glede konvencij Organizacije združenih narodov in konvencij,
sprejetih v mednarodni agenciji za atomsko energijo objavljen v Uradnem listu RS -
Mednarodne pogodbe št. 9/92


http://www.mzz.gov.si/fileadmin/pageupl...

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

71GA ::

Zanima me, kako to najdem v uradnem listu... In ali se zavedata, da nista objavila istega dokumenta. Se pravi zmeda je velika... Mislim, da je pravi dokument tisti, ki ga je objavil M-power ampak me zanima, kako priti do njega v Uradnem listu oz. še bolje PIS.

Glede na vir, ki ga navaja MIZŠ... gre za zavajanje s strani ministrstva...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 71GA ()

oo7 ::

Uradni list št 9 1992

http://www.uradni-list.si/_pdf/1992/Ur/...!/u1992009-pdf

Ampak kolikor sem jaz gledal notri nič ne piše o tej konvenciji o otrokovih pravicah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

rook912 ::

Neseposobnost pa taka. Na linku, ki ti ga je objavil Ziga Dolhar, ti čisto vse piše. Piše ti:
Sprejeta na Generalni skupščini Združenih narodov 20. novembra 1989 z resolucijo št.
44/25, objavljena v Uradnem listu SFRJ - Mednarodne pogodbe št. 15/90, Akt o
notifikaciji nasledstva glede konvencij Organizacije združenih narodov in konvencij,
sprejetih v mednarodni agenciji za atomsko energijo objavljen v Uradnem listu RS -
Mednarodne pogodbe št. 9/92

V nadaljevanju pa besedilo konvencije. Kje je zdaj problem??

PaX_MaN ::

Moti ga da se del z mednarodnimi pogodbami šteje drugače; kokr je videt.
Če pogledaš tisti "(Ur. l. RS - MP št. 9/1992 (RS 35/92))", vidiš da je (no, "je", je sam "obvestilo" da potrjujemo da smo jo enkrat sprejel in da je še vedno sprejeta) Mednarodne pogodbe št. 9/1992("MP št. 9/1992") v uradnem listu št. 35/1992("RS 35/1992"). Tale "Uradnem listu RS - Mednarodne pogodbe št. 9/92" enmau zavaja.

rook912 ::

Nič ne zavaja. Samo prebrat moraš, kar piše. Objavljen je akt o notifikaciji nasledstva, kjer RS izjavlja, da je pravna naslednica SFRJ in našteje med drugim tudi konvencije, ki jih s tem sprejema. Da bi pa objavili besedilo vsake konvencije je pa popolnoma nepotrebno. Konkretno je Konvencija o otrokovih pravicah našteta pod 20. točko (prva alineja na strani 104 oz. stran 6 omenjenega PDFa).

PaX_MaN ::

Ja, da je objavljeno v "Uradnem listu RS - Mednarodne pogodbe št. 9/92".
Ke te to je?

rook912 ::

Še enkrat. Probaj prebrat in razumet. V UL 9/92 je objavljen akt o notifikaciji nasledstva. Med drugim je našteta tudi Konvencija Zduženih narodov o otrokovih pravicah. In če bereš, ti piše:
20. Konvencija Združenih narodov o otrokovih pravicah: New York. 20. November 1989, objavljena v uradnem listu SFRJ - Mednarodne pogodbe, št. 15/90;.....
Kaj točno ti ni jasno??
Besedilo konvencije je objavljeno v UL SFRJ 15/90, v UL 9/93 pa RS izjavlja, da se ima za pravno naslednico SFRJ in sprejema omenjeno konvencijo pod pogojem, ki je naveden.
Res mi ni jasno kje je problem.

71GA ::

Problem je, ker je pravo tako zavozlano, da še pravniki kmalu ne bodo vedeli čisto nič. Sem spraševal pravnico glede tega pa ji ni blo jasno. Kaj ti to pove?

Ziga Dolhar ::

Da je tistih nekaj pravnikov, ki so ti v tejle temi pomagali, imelo neznansko srečo, da jim je uspelo najti tisto, kar iščeš. Nepojmljivo.
https://dolhar.si/

71GA ::

Tole ni produktivno. =)

rook912 ::

Pove mi, da je čas, da menjaš pravnico.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EU lahko še ta teden ratificira ACTO (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9813014 (9757) RejZoR
»

Evropsko sodišče za človekove pravice: policija ne sme hraniti DNK profilov nedolžnih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
528719 (7383) perci
»

Zakon o izbrisanih (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
46726447 (20652) majcenf
»

Spor(?) s Hrvaško (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
786209 (4790) Cr00k

Več podobnih tem