» »

30 FPS vs 60 FPS

30 FPS vs 60 FPS

«
1
2 3

Tilen ::

Da razčistimo enkrat za vselej.

Klik

Pa veselo branje tistim, kateri pravite, da na 15-30 FPS lahko normalno igrate.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
  • spremenil: Tilen ()

para! ::

To trdijo samo slepi.
Death before dishonor!

Mr.B ::

V času CRT-jev je to še špilalo, kaj pa v času LCD-jev. LCD ti ravno ni sposoben reproducirati 72 sličic na sekundo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Tilen ::

Kot sem že v neki drugi temi povedal, primerjaš dve različni tehnologiji.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Dr_M ::

provzaprov je ta stevilka 60.
ampak to ni vazn.

no, da bosta se tuki tistdva linka, ki ju je Tilen objavil ze v drugi temi.

How CRT and LCD monitors work
wikipedia
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Saladin ::

Povsem odvisno od igre.
Za CS je vse pod 30 neprimerno. Za bolj počasen Oblivion je 20-25 dovolj. Za kakšno potezno strategijo pa je dovolj že 15 slikic na sekundo.
Čisto dovolj za normalno igranje.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

OChack ::

jst lepo igram streljačine pri 10fps- in umes brez problema jem sendvič pijem sok itd, čist na izi jst pravm, take your time>:D
LCD lahk sprojecira 1000000000000 sličic an sekundo, kot so kolegi omenil je to druga tehnologija, pa tud katodn CRT ni pregoru če si igrov pr 200fps, neki je kaj ti monitor prkaže, drugo je pa kaj grafa in procesor računata in meljeta, pa če vidš vsako ta 10. slikco nis nč zamudu, edin če maš vsync ukloplen pol pa je ovira
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

Tilen ::

Dajte kaksno podlago [link] za to kar govorite. Kristalne krogle so bolj tako-tako.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

OChack ::

mal gor poglej je iz wikipedie nekj, drgač pogooglej, pa tud stric tom in vrjetn tud ostali so pred leti mel članke o LCD zaslonih in njihovem delovanju ter zakaj 50Hz pri LCDju ni enako moteče kot 50(60) pri CRT (pri lcd ni utripanja)
Int€l inside, IDIOT Outside

Tilen ::

To me sploh ne moti tako, kot recimo tole :


Za bolj počasen Oblivion je 20-25 dovolj. Za kakšno potezno strategijo pa je dovolj že 15 slikic na sekundo.
Čisto dovolj za normalno igranje.



ali pa :

jst lepo igram streljačine pri 10fps-

Tukaj se pa zamislim...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Saladin ::

Sam lahko le govorim iz CRT perspektive.

Bom po domače povedal:
Ob hitrem premiku potrebuješ več sličic na sekundo, da tekoče zapolniš premik za zaslonu.
Ob počasnem premiku pa je dovolj manj sličic, saj zaradi počasnega premika ne zaznaš "pomanjkljaj" sličic.

Enostaven test.
Pred očmi si zelo počasi premikaj prst iz leve proti desni.
Prvo glej premik z odprtimi očmi, potem hitro žmigaj z očmi, nazadnje pa počasi odpiraj in zapiraj oči.
Ob dovolj počasnem premiku ne boš opazil večje razlike v premiku prsta. Bolj ko ti bo prst šel hitreje, večja bo razlika v gledanju z maksimalnimi FPS (odprte oči), nekaj manj (hitro žmiganje) in nizkimi FPS (počasno žmiganje).
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

;-) ::

Povejte z čim naj merim slike na sekundo v različnih igrah da mal vidim o čem meljete slamo...

Dr_M ::

sej je cist preprosto. zalaufite ksn quake2 in nastimite maxfps na 30,60,90 in 120, pa boste vidl, da je razlika ogromna.
jest sm aq2 zmeri igral s 120, drugac sploh nism mogu igrat dobr... ceprov je biu server kao nastiman na 90...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dolenc ::

Sicer sem bil tud jst pristaš teorije več kot 30 slikc oko ne zazna (prav tako je v grafičnih programih 30 slikc 1sec za animacijo). Sam dejansko je res da pri NEKATERIH špilih je razlika. Doom 3 je eden izmed takih, res deluje bol tekoče če je pri 60 koker pa če je pri 35. So pa špili kjer med 25 in naprej ni razlike (pa ne sam v igralnosti). Tko da jst sem se nehal s tem ubadat, koker vrže vn je vredu :D

simnov ::

o pa je opazna če je 30fps puška kar plava če je pa 60 pa sam cukne drugače sem pa zadovoljen se pa tudi z 30 , da igrati no f1 challenge pa res ne.

stock ::

Tilen tisti clanek je napisou sigurno spet en wannabe geek igricar.


Sicer pa kot pravijo odrugi seveda se opazi razlika med 30 in 60 fps (tisto za motion blur bom probu(je mogoce kj res!)) samo to ne pomeni da zdj ce je opazna razlika da pri 30 ni vec igrabilno!


puska plava? lej das mi fx5200 Cod 2 res:1024x768 pa te pri 15fps nabijem 10:3 pa pol rec da ni igrabilno! -to bi biu samo dokaz da se da igrat, zame je sevedno kot pravim igrabilno pri 30fps.


Zdj bi mogl tud gledat pojm 'igrabilno'> igrabilno je dokler zaradi performansov racunalnika ti ne izgubis na kvaliteti igranja (natancnosti, hitrosti odziva...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

Ajvan ::

tisto o 30fps da jih človeško oko ne zazna ni čisto res, res je da ne porajtaš če gledaš stvar direkt, če pa gledaš malo od strani(glavo obrneš vsaj 45 stopinj stran od objekta in gledaš s kotičkom očesa se to vidi. Saj je sestsva mrežnice pri robu malce drugačna kot na sredi in je zato večja fuzijska frekvenca očesa(to pomen da vidš utripat večjo frekvenco)(po drugi strani pa na ta način slabše barvno vidiš)(ker je razmerje palčk in čepkov pomaknjeno bolj proti palčkam). Tko da oko čist thenično gledano zazna frekvence večje od 30hz (nekje do 70 če se prov spomnm) sam ti če to direkt gledaš ne porajtaš.
Mem grede muha ma fuzijsko frekvenco cca 400hz
Najbl neumn se najbl dere

simnov ::

Ajvan a se mi zdi , da si ti malo pomešal slike na sekundo ne pa osveževalna frekvenca

Ajvan ::

ja mal me je zaneslo;)
Najbl neumn se najbl dere

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ajvan ()

opeter ::

Ajde, kot velik butalec bi vas prosil, da mi razložite tole: zanima me, kako lahko vidite razliko med 40-80-120 FPS, ko pa imate monitor LCD, ki izriše sliko 60 krat na sekundo oz. CRT, ki večinoma sliko izrisuje 75-85 krat na sekundo (ajde, nekateri bolši so imeli pri 1024x768 celo 120-140 Hz osveževanja). Kako lahko monitor, ki "ima 60 FPS", prikaže sliko, ki jo pumpa 7950GTX2 z 200 FPS (recimo pri 1024x768)?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Matev ::

Tilen bo spet rekel, da nimaš pojma in primerjaš dve različni tehnologiji.

Ampak on je itak nekompetenten.


Meni se zdi komercialno zaveden tisti, ki reče da je na LCD monitorju 120 fps bolj gladko kot 60 fps.
LCD onitor 120 fps sploh ni sposoben prikazati - kot ni sposoben prikazati 120 herčnega osveževanja.

Daedalus ::

Kako lahko monitor, ki "ima 60 FPS", prikaže sliko, ki jo pumpa 7950GTX2 z 200 FPS (recimo pri 1024x768)?

Ne more je. Ampak, ker Nvidia in ATi vesta, da zarad velikega števila FPS-jev luleki rastejo, to dejstvo rajši zamolčita, da ne bi kak lastnik uberleet grafe, ki iz vsakega špila potegne 500+ fps, ostal razočaran s kratkim. To, da monitor itak ne more prikazat 500+ fps pri "pametnih" igričarjih itak ni pomembno, ker ne vpliva na rast prekratkih okončin.

:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Hux ::

Ono kovbojsko streljacino Call of J... sem spilal na high texturah pa mel nekje 40 fps. Neigrabilno.

En tip na joker forumu ko ma slabsi komp ko jaz pa pravi da spila vse na high detajl vredu. Ko sem dal na high detajl in ze v prvi mapi pogledal okol je blo 35fps in po bregu dol 15 fps. LOL

Res nevem al je z enim folkom kaj narobe da nevidijo tega ali so prevec hvalili svoj komp v preteklosti in zaj nemorjo priznat al kaj koli...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Fatboyslim ::

nastimite maxfps na 30,60,90 in 120, pa boste vidl, da je razlika ogromna


Placebo efekt

Kar je nad 21FPS oko zazna kot gladko premikanje in ne moreš opaziti. Me prav zanima če bi ti jaz naštimal npr. 30 FPS in bi ti uganil koliko to je :\

Če že pogledaš logično; DVD filmi tečejo na 25 FPS in nihče ne more reči da ne tečejo glatko oz. da bi na 60 FPS izgledali bolje :)

Edit po prebranem HUXovem postu: Seveda je pri 30FPS možen nenaden padec frameov in potem se razlika opazi, vendar je pri konstantnem frame rateu (30 vs 60) to nemogoče

Zgodovina sprememb…

|SNap| ::

Pa a si sploh prebral kar je napisano na tistem linku v prvem postu?

Če ti želiš, da bi bile stvari tako preproste, to še ne pomeni, da v resnici so.

Matev ::

tilen pravi da je 60 fps komaj igralno in da je 120 fps veliko bolje
tudi na lcd monitorju

tu je srž ...

ne med 30 in 60 fps

ampak med 60 fps na lcd in 120 fps na lcd ki podpira zgolj 60 Hz osveževanje

Hux ::

sej CRT lahko tudi das na 60Hz pa primerjaj ce ti pase. Za foro ti povem da na TVju kateri ma samo 50Hz zgleda igra cist isto tekoce ko na CRT monitorju z 100Hz v clone nacinu. Tak da osvezevanje monitorja nima effecta na FPS in kak tekoce spilas. JE sicer nekaj meja ki se neda vec videt razlike oz je jaz neviidm vec nekje 60 bo to verjetno ja.
V dobeni igri pa nimas konstantega fpsja anyway zato teh ko 200fps kaze pride se kak prav v kasni bol zahtevni situaciji ko ostalim padne na 30 tebi pa na 90 recimo. Vsekakor bi sel za 200fps karto any time :D

razliko med 30 fps pa 60 fps se ti pri izkloplenem monitorju ugotovim :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Senitel ::

Posamezne slikce v filmih zajamejo celih 47ms (1/21) in posledično je vse zvezno. Posamezne slike v igrah zajamejo samo en TRENUTEK v recimo teh istih 47ms in možgani ne morejo iz posamezne slike ugotovit premikanja. Višji frame rate ko je več informacij o movementu dobiš. Nabijat fps čez osveževanje monitorja pa itak nima smisla. Potem je pa tukaj še razlika med maximumom in minimumom v fps...

Tilen ::

tilen pravi da je 60 fps komaj igralno in da je 120 fps veliko bolje

Kje to trdim? Ne mi podtikat. 60 FPS je ok, manj ne. Vse kar je vec kot 60 FPS, hvala bogu.

Drugace pa moj CRT rise 1200x1024 @ 100 Hz.

60 oz 60+ FPS sploh ni problem. Drugace pa preden komentirate preberite link v prvem postu, da boste priblizno vedeli o cem se govori ne pa samo iz kristalne krogle. Tam je lepo opisano zakaj FILM tece gladko pri 25-30 FPS in zakaj igra ne. Le klikniti je treba spodaj.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Matev ::

hja
potem ko si vse svoje poste spremenil - sedaj res ne piše tega (pre je pisalo)

in si trobil na ves glas in žalil vse, ki so ti želeli razložiti zadevo

Tilen ::

Ti se hecaš?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Matev ::

recimo:
-----------------
Tilen
registriran:
08.11.2003

Poslano: 09.09.2006 03:31:33 | odgovori
Pošlji zasebno sporočilo
Ne sanjat. Igrabilno je 60+ fps. Vse kaj je nizje je igrabilno samo v vasi domisliji.
-------------------------

skratka če te razumem:
60+ je igrabilno
vse ostalo tudi 60 ali 59 je pa ...

kje si to izjavil?
http://www.slo-tech.com/script/forum/izpisitemo.php?threadID=234824#neprebrano

Mavrik ::

Bi si kdo dejansko prebral celi članek prej kot nabija tukaj?
The truth is rarely pure and never simple.

Tilen ::

In koga sem žalil? Drugace 120 FPS sploh nikjer ne omenjam. To je omenil DR_M v tej temi malo više. Jaz razumem, da je to nekaterim tezko razlozit ampak poskusaj se z nekom pogovrit, ki je kdaj igral uradno CB/ESL in podobno. Med 59 in 60 tudi ni problem, logicno. Je pa to dalec od tega, kar ti zagovarjas. 30 FPS ipd.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

stock ::

Tko btw vecina teh vasih monitorjev CRT se itk ob uklopu igre da automatsko na 60hz (torej ti nepomaga tvoj 1024x768 150hz). Kot sm ze prej reku razlika je opazna samo s tem se ne izgubi igrabilnosti pri 30fps. Hux sej folk vid razliko med 15-30, 30-60 ampak se nepomen da ni vec igrabilno?

Pa tisti ki zagovarjate kaj oko zazna??? -caki mal nebos mi reku da ti buljis u steno ko spilas? in pol vidis da "steka"?


Primerjanje filma in igre se enim zdi glupo ane? pa ni! ce bi imeu tisti, ki ma 25(30)fps konstantno 30 recimo pri kaksnih dirkacinah je uredu. Pri strelskik pa ko pade bomba ti zbije na 10-15 ni vec tako lepo (je se igrabilno:P) samo takrt tud teb zbije iz 60 na 20-30fps.


Hehe> zato pa pise pri crysis zahteve minimum 6600gt -ma kaj minimum s tole grafo bom jst igrou na 1024x768med dx9.8-)

Tilen ::

stock, ta preklop je odvisen od igre in ne monitorja. Game CFG-ji omogocajo forcanje dolocenih frekvenc [tiste, ki lahko monitor prikaze, jasno] in nekatere igre [Lineage 2] imajo v sami igri moznost izbire resolucije ter osvezevanja pri doloceni locljivosti.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

opeter ::

S tem zadnjim Tilenovim postom se popolnoma strinjam - glede osveževanja v igrah. :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Hux ::

mah nemores primerjat filma pa igre sploh. Film je prikaz 24 slik na sekund. Igra pa je interaktivna zadeva kjer se lahko prmikas in ne samo bulis in tam je absolutno premalo 30 fps. Nevem mislim bluzis cistokrvne tumarije in je samo en korak da sam probas limitirat kaki halflife na 30 fps pa bos ze vido.

Jaz uporablam reforce tak da ni igre na tem planetu ki mi nedela na 100Hz. Lahko bi se vec ampak je 100 cist dovol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Matev ::

60 Hz osveževanja (ne FPS) pri CRT monitorjih je povsem neigrabilno ... ne zato ker bi štekalo ampak zato ker slika utripa
mogoče je dr_m mislil v osnovi - da ne igra na 60Hz ampak na min recimo 85 HZ ali 100 Hz

ampak to je seveda čisto druga zadeva

verjamem pa, da 90% ljudi, ki to bere sploh nima pojma kaj je to osveževanje zaslona in osveževanje slike v igri

Tilen ::

To pa zato, ker vecina sploh ne prebere tega kar jim je podano in svoje mnenje podaja glede na predhodnje objave.

Povezave se enkrat:

30vs60
How CRT and LCD monitors work
wikipedia
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

y00r3 ::

bolj je pomoje problem to da spil ni cist 100% fps dependant pol. 30fps je cist dost hitro in ce ni fps dependant bo seveda razlika tud med 200fps in 100fps.:\

R33D3M33R ::

Seveda je odvisno od igre kako framerate vpliva na gameplay. Bom podal moje izkušnje z igranjem.
V štirih letih odkar sem začel igrati svojo prvo streljačino pa do sedaj se je marsikaj spremenilo. Postal sem bolj občutljiv za framerate. Prej mi recimo FPS tam med 25-30 ni predstavljal zatikanja, sedaj pa imam pri takem framerate že težave. Vidim tudi razliko med 30 in 60 FPS, ampak to je spet odvisno od grafičnega pogona. V marsikateri igri namreč s povišanjem FPS opazim, da gameplay teče hitreje.
FPS večjim od 90 se pa tako ali tako poskušam izogibati - imam vklopljen V-SYNC, ker se v nekaterih igrah pojavi trganje slike (imam CRT)

Če bi me pred štirimi leti vprašali če je razlika, bi rekel ne, sedaj pa lahko rečem, da zagotovo je.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Hux ::

vsync je sranje ker opocasni reakcijski cas miske.

Tilen ::

Kaksen link mogoce? To pa res nisem vedel. Sicer ga ne uporabljam, pa vseeno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

simnov ::

jaz zaznam pri filmih ko so kakšni hitri efekti film kar malo pocuka

Hux ::

nimam linka na mojem starem LCDju Samsung 215TW sem vido da ko sem vklopo Vsync je se bol lagala miska kot je takaltak ze na tem bednem LCDju z input lagom. Zdaj na tem CRTju spet nic nevidim laganja niti malo tak da je to explusive LCD sranje ocitno ali pa tak miniaturno da se nevidi. :D

BTW pri filmah jaz tudi vidim cukanje. Predvsem ko so kake animirane scene kot kake vesoljske ladije itd.
Zaj pa nevem al je to posledica codiranja v divx in kompromis filesiza al je to tudi na orginalnem DVDju tak. Sej ko je kaki film na TVju se se nespomnim da bi kdaj tak cudno cukalo pri racunalniskih animacijah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Fatboyslim ::

To se vid pri ripanih/kompresiranih posnetkih ;)

SasoS ::

to ni zaradi kompresije ampak zaradi smotanega telecina in pretvorbe NTSC-PAL

fabrskd ::

Čist lepo se da igrat od 2-6fps. Ne vem no men prehistorik čist dobr laufa.
Screw you guys i'm going home!!!

matjash ::

ja pa civilizacijo (1) bi se dalo tud z 1 fpsjem popeljat v vesolje. :D
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FPS osnove (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
819845 (7933) kratos
»

YouTube podpira 60 sličic na sekundo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10028472 (24938) m0LN4r
»

'FPS-ji' so pomembni (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Igre
15013898 (10760) MrStein
»

sam 60 fpsjev???

Oddelek: Pomoč in nasveti
302418 (1655) stock
»

Človeško oko

Oddelek: Novice / Igre
113977 (3977) undefined

Več podobnih tem