» »

[Photoshop] Okno v zidu.

[Photoshop] Okno v zidu.

shadeX ::

Hey, potrebujem pomoč.

Imam 2 različna PNG-ja. Zid in okno (prikazana spodaj).






Rad bi jih združil skupaj, tako da bo izgledalo kakor da je okno V zidu. Če jih samo dam skupaj to ne zgleda vredu. (Slika spodaj). Kako bi v photoshopu moral narediti da bi izgledalo kot da je okno zares v zidu. Je kje kak trik, ki ga očitno ne poznam?

eric_cartman ::

Samo v senčenju je problem..Okno je že v štartu sfaljeno, ker če nekaj vgrajuješ notri, potem sence ne morejo biti na zunanji strani. Oz. potem ne bo zgledalo, kot da si okno vgradil v steno. Torej na okno apliciraš layerje in jih barvaš s črno barvo.. In jim potem odvzemaš opacity pa brišeš s soft radirko..



Spodnjo polico sem ti popravil oz. obrnil senco tako da je svetlejša zunaj, temnejša notri. Popravil sem tudi malo ob strani oken.. Ne vem zakaj je drop shadow na steklu..To zgleda, kot da sta okvir in steklo ločena za par centimetrov, čeprav se držita drug drugega..Problem je tudi rob okna, ki bi moral bit svetel pri opeki in temnejši proti steklu. Ti pa imaš tukaj črnega. Ampak you see my point.. Sicer pa je zelo slaba kvaliteta slike in tako je že v štartu težko delati. Sploh če rabiš kakšen selection tool, ki ti ga potem čisto nareže po robovih zaradi slabe kvalitete ipd.

shadeX ::

Ti si mi legenda. Najlepša hvala, zelo si mi pomagal. +10 za razlago. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Ko Slo-tech.ovci svoj wallpaper na ogled postavijo! (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Loža
2066888840 (16946) D3m
»

3D oblikovanje in animacija - Max, Maya, Softimage, Blender... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Zvok in slika
589183058 (23323) Machete
»

Pokažite svoje namizje! (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
710219570 (47889) nergac
»

Obnova lesenega stropa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5222127 (14772) ardom
»

Program za avto download podnapisov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21730387 (16894) KontraCepec

Več podobnih tem