» »

Fitnes ?

Fitnes ?

Temo vidijo: vsi

ZaphodBB ::

Samo pogledam jih okoli sebe, kako delajo napačne vaje, narobe in s prevelikimi obremenitvami. Njihovo znanje anatomije, prehrane in drugih fizioloških procesov je podobno pomanjkljivo.

Pa ne mi o tem, da so samo v mojem fitnesu taki bedaki, sem videl dovolj fitnesov, da vem kaj govorim.

Včasih preberem tudi kakšen članek, evo enega kredibilnega.
http://www.bodybuilding.com/fun/betteru...

Tale pomojem tudi nekaj ve o teh zadevah:
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Ciklamen ::

Ne govorim za naše štručkote, govorim za ljudi na spletu. In če večina (ne govorim za vse) zagovarja enako zadevo, potem nekaj že je na tem :) Vse je pa nakoncu odvisno od posameznika kaj si želi. Meni klasični kardio sploh ne paše (pa čeprav lahko pol ure preživim na tekaču / stepperju / biciklu v fitnesu tega ne delam, ker se mi preprosto ne da in raje kvihtam) zato iščem alternative in vem, da alternative obstajajo v treningu kot sem ga prilepil jaz, ter Nighthawk.
- End of the Post ->

ZaphodBB ::

Ciklamen je izjavil:

Ne govorim za naše štručkote, govorim za ljudi na spletu. In če večina (ne govorim za vse) zagovarja enako zadevo, potem nekaj že je na tem :) Vse je pa nakoncu odvisno od posameznika kaj si želi. Meni klasični kardio sploh ne paše (pa čeprav lahko pol ure preživim na tekaču / stepperju / biciklu v fitnesu tega ne delam, ker se mi preprosto ne da in raje kvihtam) zato iščem alternative in vem, da alternative obstajajo v treningu kot sem ga prilepil jaz, ter Nighthawk.

Večina ljudi na spletu ti nekaj prodaja, tvoj uspeh ni njihova prioriteta. Poleg tega so ljudje na spletu čisto običajni ljudje. Nekateri so zelo pametni ampak debilov je precej več.

Nič ni narobe, če kvihtaš za porabo kalorij. Mnogo bolje, kot sedenje pred televizorjem. Samo ne se slepit, da je ta poraba zelo visoka. Ena ura kvihtanja je enako eni uri počasne hoje. Vključno z presnovnimi efekti po vadbi.

Ena ura hoje v hrib, pa prinese trikrat večjo porabo kalorij. Pa čeprav se po kvihtanju počutiš bolj zmatranega.

Tudi HIIT vadba ni vsa ustvarjena enako. Ti skippingi, sklece in to so fine funckionalne vadbe ampak za pravi burn moraš izvajati intervale pod visoko kardiovaskularno obremenitvijo. Šprinti v klanec recimo. In tak trening ti ravno tako vzame eno uro, če nisi bedak in se pravilno ogreješ in ohladiš. Da psihološkega pritiska intervalnega treninga niti ne omenjam.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

PurpleMoo ::

Zadeva je precej enostavna. Najprej se moraš odločiti, ali si želiš večje mišične mase, ali želiš hujšati - oboje hkrati ni mogoče.

Hujšanje = znižan vnos kalorij (k temu pripomore tudi vadba)
Večja mišična masa = povišan vnos kalorij, dvigovanje bremen (to je lahko tudi telovadba z lastno težo)

Tu se je smiselno vprašati "zakaj bi potem delal vaje za mišično maso medtem, ko hujšam, če pa ne dobim nobenih mišic?"
Telo je precej douchebag (za naše pojme), in med hujšanjem za energijo ne porablja samo telesne maščobe, temveč tudi razgrajuje mišice. Z redno obremenitvijo le-teh bo zmanjšanje mišične mase minimalno.
Nekdo bi lahko rekel "ja, jst sem pa zgubil(a) xx kg samo s kardio vadbo!"
Popolnoma verjetno, ampak potem je taka oseba na koncu skinny fat (oblečena izgleda dobro, pod obleko pa niti ne), ker, kot sem prej omenila, telo samodejno zmanjša njemu nepotrebne zaloge (tako maščobne, kot mišične). Edini način, da se temu izogne, je redna uporaba mišic. Ali je to delo na gradbišču, dvigovanje škatel, uteži, ali pa lastne teže.

Za hujšanje je najboljša kombinacija manjšega vnosa kalorij, nizko-frekvenčnega kardia, ter dvigovanje bremen. Kardio se načeloma lahko zaobide, ampak osebno to ne bi priporočala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: PurpleMoo ()

Looooooka ::

Nič ni narobe, če kvihtaš za porabo kalorij. Mnogo bolje, kot sedenje pred televizorjem. Samo ne se slepit, da je ta poraba zelo visoka. Ena ura kvihtanja je enako eni uri počasne hoje. Vključno z presnovnimi efekti po vadbi.

Ena ura hoje v hrib, pa prinese trikrat večjo porabo kalorij. Pa čeprav se po kvihtanju počutiš bolj zmatranega.

Zakaj bi kdorkoli kvihtal za porabo kalorij?
Plus tud izjava, da je enako uri počasne hoje na dolgi rok absolutno ne drži. Razlog je preprost. Če boš ti delal vaje z utežmi, kjer bo breme dejansko konkretno obremenilo mišico(ne zaradi števila ponovitev ampak zaradi same teže) bo vsakič prišlo do "mikro poškodb". Posledica bo večja mišica. Posledica večje mišice pa je večja poraba kalorij. Ravno zato se splača kombinirat oboje in zato je najbolj smešno, ko se folku, ki ima 50+ kil preveč svetuje samo kardio vaje. Zguba časa. Shujšal bo...ampak bistveno počasneje kot s kombinacijo kardia in vajami z utežmi.
Se pa absolutno strinjam z izjavo, da je stručkote z neta najboljše ignorirati. Je ceneje za par ur najet nekoga z izobrazbo na področju prehrane in treninga in potem upoštevati lastno telo. Nismo kloni :)
Še bolj pomembno od neke rutine pa magičnih kombinacij prehrane/ponovitev/teže se mi pa zdi to, da se človek navadi na reden trening. Nima veze kaj dela in koliko naredi v tistem času. Če te bo nekdo "zabediral" v prvem tednu se ne boš vrnin ne na fitness ne na tek. Ko zadeva postane rutina(pa čeprav si večino časa čvekal) obstaja veliko večja možnost, da bo oseba celo začela trenirati in si postavljati neke cilje, ki jih bo celo možno realizirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Aquinas ::

Človek prosi za nasvet, topic pa kot vedno - merjenje falusov. Moj je mimogrede 40 cm.

https://www.reddit.com/r/bodyweightfitn...

Na tem linku je milijon WOD-ov, samo refreshat je treba :)

http://woddrive.com/wod-return.html?typ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aquinas ()

c3p0 ::

Teorija za anaerobno vadbo je, da telo še 24ur po vadbi kuri več kalorij kot normalno (povišan metabolizem), sčasoma pa tudi v osnovi več, zaradi večje mase mišic. Med samo vadbo seveda ne kaj dosti.

Osebno kombiniram proste uteži s tekom, ne zaradi kurjenja maščobe in špegla, ampak ker mi tek enostavno paše.

Invictus ::

Dejstvo je da vsi ki bi radi shujšali, iščejo najkrajšo, lenobno pot. Sam žal tega ni.

Disciplina pri prehrani, redna vadba, ter seveda dovolj dolga vadba.

Če bi ljudje pol ure na dan nekaj telovadili namesto da buljijo TV, bi bilo marsikaj bolje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Margecan ::

Kaki fitnes...škoda dnarja rajši pridi k nam na kmetijo pa lahko bale sena premetavama :P
uspeh zagotovljen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Margecan ()

ZaphodBB ::


Plus tud izjava, da je enako uri počasne hoje na dolgi rok absolutno ne drži. Razlog je preprost. Če boš ti delal vaje z utežmi, kjer bo breme dejansko konkretno obremenilo mišico(ne zaradi števila ponovitev ampak zaradi same teže) bo vsakič prišlo do "mikro poškodb". Posledica bo večja mišica. Posledica večje mišice pa je večja poraba kalorij. Ravno zato se splača kombinirat oboje in zato je najbolj smešno, ko se folku, ki ima 50+ kil preveč svetuje samo kardio vaje. Zguba časa. Shujšal bo...ampak bistveno počasneje kot s kombinacijo kardia in vajami z utežmi.

A sem jaz priporočal eno uro počasne hoje za hujšanje? A si pismen? Jaz sem samo navedel dejstvo, da ena ura počasne hoje pomeni večjo porabo kalorij kot ena ura kvihatnja. VEDNO. Če si Coleman ali pa če si ena bakica. Zakoni termodinamike veljajo za vse. Večja mišica, ti pomaga porabit več energije skozi metabolizem in skozi cardio. Ni pa ta razlika dovolj velika, da bi rekel človeku, ki rabi shujšat - da naj si najprej nabilda 10kg mišic, potem pa začne s kardiom. Da ne omenjam tega, da ima človek, ki ima 50kg preveč - več kot dovolj mišic, kar vam je že večkrat povedal jype.

Ravno tako enim človek ne more dopovedat, da ne kvihtamo vsi zato, da bi bili videt kot mutanti. Nekateri kvihtajo zato, ker bi izven sezone radi izboljšali mišično ravnovesje v telesu. Ali pa samo povečali svojo moč.

Ne bit omejen.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Ciklamen ::

Invictus imaš prav, bližnjic ni :)

Ampak kot sem že 2x gori ponovil, žal se ne vidim vsak dan na kolesu / teku / kar koli. Rabim malo variacije, pa četudi bo proces preoblikovanja trajal dlje me ne moti, dokler v tem uživam.

Nisem nikjer rekel, da kardia ne bo. Zagotovo vsaj 2-3x na teden. In pa kot sem že napisal, raje bom denar od članarine porabil za kaj bolj meni koristnega - prehrano (jebiga sem še vseeno študent in denarja ni na pretek), pa čeprav je samo 32€ na mesec.
- End of the Post ->

thramos ::

Hujša se z kaloričnim deficitom. Ali se ga doseže z omejevanjem hrane ali povečano porabo je pravzaprav vseeno, že na srednji rok pa se je itak težko držati ekstremov (izredno malo jesti oz. zelo veliko migati). Najlažja in dolgoročno najbolj vzdržna pot je tako oboje - zmeren deficit in zmerna aktivnost. Ali gre za kardio ali za vaje za moč je spet pravzaprav vseeno - oba tipa treninga imata svoje prednosti (in minuse) zato se jih splača kombinirat. Ampak silit se z vadbo, ob kateri ne uživaš je na dolgi rok itak brezveze - dokler gre samo za hujšanje boš ob dovoljšnem deficitu hujšal tako ali tako. Če pa gre tudi za samo preoblikovanje telesa, kar v večini primerov pomeni tudi pridobivanje mišic, se vajam za moč ne da izognit (pa še cel kup pozitivnih vplivov imajo).

In pa hitrost hujšanja je popolnoma nepomembna (razen če imaš termin za fotošuting), ker je veliko bolj pomembno, da boš dolgoročno dosegel željeno težo.

Invictus ::

Ciklamen je izjavil:

Invictus imaš prav, bližnjic ni :)

Ampak kot sem že 2x gori ponovil, žal se ne vidim vsak dan na kolesu / teku / kar koli. Rabim malo variacije, pa četudi bo proces preoblikovanja trajal dlje me ne moti, dokler v tem uživam.

Nisem nikjer rekel, da kardia ne bo. Zagotovo vsaj 2-3x na teden. In pa kot sem že napisal, raje bom denar od članarine porabil za kaj bolj meni koristnega - prehrano (jebiga sem še vseeno študent in denarja ni na pretek), pa čeprav je samo 32€ na mesec.

Sam sem se vpisal v fitnes, kjer je bila letna karta 222,22 EUR (akcije ni več). Glede na to da posamezen obisk ponavadi stane reda 10 EUR, je to blazno poceni. Bom obrnil karto do maja ... Vse ostalo je samo plus ... Seveda če ima kdo namen hodit.

Obstaja pa cel kup načinov kako delati na moči brez fitnesa. Sam tečem, pred, na polovici in na koncu teka pa delaš vaje. Noben problem. Suma sumarum tako pride okoli 200 trebušakov in okoli 50-60 sklec zaenkrat na eno seanso. 2, 3x na teden, pa še bo že nekaj poznalo.

Na začtku sicer ni nič, potem naenkrat nekaj zgubiš, potem gre spet počasi. Bistvo je da pač malo spremeniš način življenja. Glede na to da je program na TV čisto v k****, je to kar dobra motivacija ... če si v LJ, bo pa motivacija pogled na gazelce ki tečejo po Tivoliju in Rožniku ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Looooooka ::

ZaphodBB je izjavil:


Plus tud izjava, da je enako uri počasne hoje na dolgi rok absolutno ne drži. Razlog je preprost. Če boš ti delal vaje z utežmi, kjer bo breme dejansko konkretno obremenilo mišico(ne zaradi števila ponovitev ampak zaradi same teže) bo vsakič prišlo do "mikro poškodb". Posledica bo večja mišica. Posledica večje mišice pa je večja poraba kalorij. Ravno zato se splača kombinirat oboje in zato je najbolj smešno, ko se folku, ki ima 50+ kil preveč svetuje samo kardio vaje. Zguba časa. Shujšal bo...ampak bistveno počasneje kot s kombinacijo kardia in vajami z utežmi.

A sem jaz priporočal eno uro počasne hoje za hujšanje? A si pismen? Jaz sem samo navedel dejstvo, da ena ura počasne hoje pomeni večjo porabo kalorij kot ena ura kvihatnja. VEDNO. Če si Coleman ali pa če si ena bakica. Zakoni termodinamike veljajo za vse. Večja mišica, ti pomaga porabit več energije skozi metabolizem in skozi cardio. Ni pa ta razlika dovolj velika, da bi rekel človeku, ki rabi shujšat - da naj si najprej nabilda 10kg mišic, potem pa začne s kardiom. Da ne omenjam tega, da ima človek, ki ima 50kg preveč - več kot dovolj mišic, kar vam je že večkrat povedal jype.

Ravno tako enim človek ne more dopovedat, da ne kvihtamo vsi zato, da bi bili videt kot mutanti. Nekateri kvihtajo zato, ker bi izven sezone radi izboljšali mišično ravnovesje v telesu. Ali pa samo povečali svojo moč.

Ne bit omejen.

Maš prav. Nehaj bit omejen. Rekel sem, da ta izjava na DOLGI ROK ne drži. Kar je čista resnica.
Če boš en mesec gledal tv al pa en mesec kvihtal bo konkretna razlika. Pa tud če ignoriraš velikost mišic in gledaš samo pokurjeno maščobo.
Kar se pa jypeta tiče je pa teba njegove izjave vedno jemat z velik rezerve. Če maš 30+ kil preveč maš dovolj mišic za hojo. Treba je pa upoštevat, da če jih boš pokuril s par mesečno dieto in laufanjem boš mel verjetno kar precej viseče kože na koncu, ki je s tekom ne boš nafilal. Maš torej samo 3 izbire. Hujšaš ful počas (LETA), greš na operacijo zadevo odstranit, al jo pa nafilaš z mišicami. Pri tem počasna hoja, tek in vse drugo oblike kardia ne morejo pomagat :)

thramos ::

Ja, brez problema se da narediti skoraj enakovreden trening tudi brez fitnesa, recimo takšni.

Looooooka ::

Margecan je izjavil:

Kaki fitnes...škoda dnarja rajši pridi k nam na kmetijo pa lahko bale sena premetavama :P
uspeh zagotovljen

Zato so vsi kmetje tko fit a ne :)
Lahko pol še "zdravo" kmečko pojedino. Tko bojo zihr vsi shujšal.

ZaphodBB ::

Maš prav. Nehaj bit omejen. Rekel sem, da ta izjava na DOLGI ROK ne drži. Kar je čista resnica.
Če boš en mesec gledal tv al pa en mesec kvihtal bo konkretna razlika. Pa tud če ignoriraš velikost mišic in gledaš samo pokurjeno maščobo.
Kar se pa jypeta tiče je pa teba njegove izjave vedno jemat z velik rezerve. Če maš 30+ kil preveč maš dovolj mišic za hojo. Treba je pa upoštevat, da če jih boš pokuril s par mesečno dieto in laufanjem boš mel verjetno kar precej viseče kože na koncu, ki je s tekom ne boš nafilal. Maš torej samo 3 izbire. Hujšaš ful počas (LETA), greš na operacijo zadevo odstranit, al jo pa nafilaš z mišicami. Pri tem počasna hoja, tek in vse drugo oblike kardia ne morejo pomagat :)

Ti kar pretepaj slamnate može. Ostaja dejstvo, da A > B, na dolgi in kratki rok. Od danes do termične smrti vesolja.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Looooooka ::

thramos je izjavil:

Ja, brez problema se da narediti skoraj enakovreden trening tudi brez fitnesa, recimo takšni.

sj to je fitnes?
Verjetno si mislil brez uporabe UTEŽI :)

Ti kar pretepaj slamnate može. Ostaja dejstvo, da A > B, na dolgi in kratki rok. Od danes do termične smrti vesolja.

Noben ti ne meče slamnatga moža, ker:
a)Se sploh nisem kregal s tabo
b)Dodal sem samo, da na dolgi rok ura hoje nima enakega efekta in ga ne bo nikoli imela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Looooooka ::

Če se pa že hočeš kregat ti pa lahko povem, da se SPLOH motiš, ker boš z eno uro počasne hoje pokuril manj kot 200 kalorij.
V eni uri konkretnega kvihtanja boš pokuril več.Od 200 do 450. Če boš delal dovolj velike obremenitve bo tvoj srčni utrip v vsakem primeru narastel. Če si med ponovitvami ne boš vzemal pavz boš mel konstantno večji pulz kot z eno urno hojo. V najslabšem primeru si na slabšem. Ampak potem tko al tko nisi eno uro kvihtal ampak si v eni uro kvihtal par minut pa vmes zgubljal čas, ki bi ga lahko ponucal za hojo.
Lahko si kupiš kakšno pametno zapestnico pa greš preverit.

ZaphodBB ::

Looooooka je izjavil:

Če se pa že hočeš kregat ti pa lahko povem, da se SPLOH motiš, ker boš z eno uro počasne hoje pokuril manj kot 200 kalorij.
V eni uri konkretnega kvihtanja boš pokuril več.Od 200 do 450. Če boš delal dovolj velike obremenitve bo tvoj srčni utrip v vsakem primeru narastel. Če si med ponovitvami ne boš vzemal pavz boš mel konstantno večji pulz kot z eno urno hojo. V najslabšem primeru si na slabšem. Ampak potem tko al tko nisi eno uro kvihtal ampak si v eni uro kvihtal par minut pa vmes zgubljal čas, ki bi ga lahko ponucal za hojo.
Lahko si kupiš kakšno pametno zapestnico pa greš preverit.

Ja, ker 50 kil pretežki debeluhi so poznani po tem, da lahko kvihtajo eno uro brez pavz. Daj poglej kakšne kvasiš no. Če kvihtaš eno uro brez pavz, to ni več kvihtanje ampak kardio oz. HIIT - če imaš dovolj velike obremenitve. S tem dokazuješ mojo poanto.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Looooooka ::

Ja, ker 50 kil pretežki debeluhi so poznani po tem, da lahko kvihtajo eno uro brez pavz. Daj poglej kakšne kvasiš no. Če kvihtaš eno uro brez pavz, to ni več kvihtanje ampak kardio oz. HIIT - če imaš dovolj velike obremenitve. S tem dokazuješ mojo poanto.

Kdo zdej slamnate može not meče.

Btw "brez pavze" je blo pretiravanje. Pavze maš vseen a ne ampak ne trajajo glih 10 minut. Konec koncev pri počasni hoji verjetno ne sediš na vsaki klopci, ki pride mimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

musicfreak ::

Da ne odpiram nove teme za tole. Ali je možno da bi samo s temi vajami 3x na teden, pridobival na mišični masi bicepa in tricepsa? Plus prehrana seveda...

Nekam malo in kratko...

Zgodovina sprememb…

vaščan ::

Kero kol vajo boš delal da preteguješ biceps in triceps boš ojačal fora je samo da mišico dost nahranš če ne jo boš hiral in bo efekt obraten kar ti hočeš.
Začni štet ko začne pečt. Vse kar delaš delaš za tisto zadnjo ponovitev ko umiraš zato ker takrat mišico res namatraš natrgaš in potem jo nafutraš se poceli in se ojača poveča.

Je pa tko če daš veliko obremenitev na mišico rabiš malo ponovitev da jo strgaš in ker jo ne hiraš veliko med treningom bo postala hitro večja. Tko da te vaje brez kil in veliko ponovitev niso ravno za pridobivat ogromno mase postaneš pa močen in definiran.

Looooooka ::

Ti sam večaj težo(in kalorije), ko se napredek ustavi. Od 200ih sklec kmalu postaneš dober v številu ponovitev pri sklecah. Joške zaradi tega ne bojo prav nič večje. Zato grejo ljudje, ki si želijo povečano misično maso slej kot prej na vaje z utežmi...pa magar če si dajo na hrbet enga kolega :P

c3p0 ::

Za mišično maso delaš 6-8 ponovitev (teža takšna, da ne zmoreš več, zadnji dvig mora komaj it skozi), skladno s tem progresivno višaš obremenitev.

100+ sklec, 200 počepov ipd. so že bolj aerobne vaje. Pa ne delaj le bi/triceps, ker boš smešno izgledal.

Vitez ::

Fajn je hodit v fitnes, če ste sicer športniki in vam je to dodatek, ali pa če vam gre za boljše počutje, ali pač želite postati malo močnejši, utrditi telo.

Če pa je cilj, da boste imeli six pack in boste ful pazili na hrano in žrli whey in šteli kalorije, pa je moj nasvet, da je to bedarija.

Zakaj. Zato, ker boste v ta cilj vložili nenormalno veliko napora, kar vas utegne zafrustrirati na drugih področjih. Primerke opazujem v svojo okolici.

Fitnes je v osnovi namenjen ljudem, ki se malo gibajo, da se vsaj malo razgibajo in pa športnikom. Fitnes v osnovi ni namenjen temu, da bi se folk, ki se sicer ne ukvarja s športom, tam nekaj napihoval, se šopal z wheyem, mogoče še čim, si štel kalorije, študiral, kdaj lahko kaj je in podobno.

To je danes vse skupaj nekaj izrojeno v neko subkulturo, ki nima veze z ničemer, samo z neko narcisoidnostjo.

Roko na srce, ni nobene potrebe, da bi se človeku, ki ni vrhunski športnik videle trebušne mišice. Pri vrhunskem športniku so mišice rezultat trdega treninga. On trenira, da je funkcionalen, ne da je lep. Vidne mišice so rezultat treninga. Pravemu športniku ni cilj lepota, cilj je funkcionalnost in natreniranost.

Pri teh današnjih fitneserjih je pa stvar obratna in vsak pošten fitnes trener vam bo tudi povedal, da je cilj fitnesa in tega, kar vas on uči, v prvi vrsti lepo zgledat.

Torej, tipični fitneser, ki "se hoče oblikovat" je v bistvu kvazi-športnik. On zgleda kot športnik, dejansko pa ne izvaja nobenih tako hudih treningov, kot vrhunski športniki, ki bi jim vizualno fitneser rad bil podoben. zato mora tolk bolj rigorozno pazit na prehrano, če hoče "dobro zgledat".

Še enkaj morte razumet. Ti fitnes guruji, ki svetujejo po raznih portalih, limajo gor svoje fotke, ko so našopani z vsem živim in tik pred kako tekmo. Ko niso v tem obdobju, pa mnogi zgeldajo čist drugače.

Če še vedno ne razumete: težnja, da bi se človek, ki ni vrhunski športnik, gnal za tem, da bi se mu zaradi štetja kalorij, rigorozne prehrane in premetavanja malo uteži, poznale trebušne mišice, je neumna in ni nobenega razloga, da bi človek to počel.

Moj nasvet: poiščite si šport, ki vas veseli, v fitnes pa pojdite le kot dodatek k temu športu.

Še to: tudi vrhunski boksar ni, ko se ne pripravlja na fajt, v polni formi. Mnoge kr lepo zalije. Zdaj s epa vprašajte: v čem je smisel, da hočejo ljudje, ki delajo v pisarnah in sploh niso hudi športniki, biti podobni videzu, kot ga ima vrhunski športnik v tekmovalnem obdobju? Pri čemer je njegov videz rezultat staršnega treninga, ne pa glupiranja v fitnesu. Razumete ta nesmisel cele fitenserske subkulture?

qwertyy ::

Vitez je izjavil:

On zgleda kot športnik, dejansko pa ne izvaja nobenih tako hudih treningov, kot vrhunski športniki, ki bi jim vizualno fitneser rad bil podoben.


Hahaha. Počepi z 140kg na hrbtu niso "nobeni hudi treningi". Sicer pa nevem zakaj se obremenjuješ s tem kaj drugi delajo. Brigaj se zase, če je nekomu všeč fitnes in bi rad naredil nekaj za svoje telo in izgled. Boljši izgled --> samozavest --> boljše življenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qwertyy ()

Unknown_001 ::

qwertyy je izjavil:

Vitez je izjavil:

On zgleda kot športnik, dejansko pa ne izvaja nobenih tako hudih treningov, kot vrhunski športniki, ki bi jim vizualno fitneser rad bil podoben.


Hahaha. Počepi z 140kg na hrbtu niso "nobeni hudi treningi".


A opravljaš tudi kakšna fizična dela? Vsaj premetavaš palete, hodiš v gozd, skladiščni delavec,... ? Če ne... Đabe, razen če ti je izziv in ti predstavlja nek simsel v življenju.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

qwertyy ::

Unknown_001 je izjavil:

qwertyy je izjavil:

Vitez je izjavil:

On zgleda kot športnik, dejansko pa ne izvaja nobenih tako hudih treningov, kot vrhunski športniki, ki bi jim vizualno fitneser rad bil podoben.


Hahaha. Počepi z 140kg na hrbtu niso "nobeni hudi treningi".


A opravljaš tudi kakšna fizična dela? Vsaj premetavaš palete, hodiš v gozd, skladiščni delavec,... ? Če ne... Đabe, razen če ti je izziv in ti predstavlja nek simsel v življenju.

Ne govorim zase, ampak verjemi, da nekomu, ki v fitnesu dela predvsem vaje za moč in vaje s lastno težo/štangami ni problem delati zgoraj naštete stvari.

Unknown_001 ::

Vitez je izjavil:

Fajn je hodit v fitnes, če ste sicer športniki in vam je to dodatek, ali pa če vam gre za boljše počutje, ali pač želite postati malo močnejši, utrditi telo.

Če pa je cilj, da boste imeli six pack in boste ful pazili na hrano in žrli whey in šteli kalorije, pa je moj nasvet, da je to bedarija.

Zakaj. Zato, ker boste v ta cilj vložili nenormalno veliko napora, kar vas utegne zafrustrirati na drugih področjih. Primerke opazujem v svojo okolici.

Fitnes je v osnovi namenjen ljudem, ki se malo gibajo, da se vsaj malo razgibajo in pa športnikom. Fitnes v osnovi ni namenjen temu, da bi se folk, ki se sicer ne ukvarja s športom, tam nekaj napihoval, se šopal z wheyem, mogoče še čim, si štel kalorije, študiral, kdaj lahko kaj je in podobno.

To je danes vse skupaj nekaj izrojeno v neko subkulturo, ki nima veze z ničemer, samo z neko narcisoidnostjo.

Roko na srce, ni nobene potrebe, da bi se človeku, ki ni vrhunski športnik videle trebušne mišice. Pri vrhunskem športniku so mišice rezultat trdega treninga. On trenira, da je funkcionalen, ne da je lep. Vidne mišice so rezultat treninga. Pravemu športniku ni cilj lepota, cilj je funkcionalnost in natreniranost.

Pri teh današnjih fitneserjih je pa stvar obratna in vsak pošten fitnes trener vam bo tudi povedal, da je cilj fitnesa in tega, kar vas on uči, v prvi vrsti lepo zgledat.

Torej, tipični fitneser, ki "se hoče oblikovat" je v bistvu kvazi-športnik. On zgleda kot športnik, dejansko pa ne izvaja nobenih tako hudih treningov, kot vrhunski športniki, ki bi jim vizualno fitneser rad bil podoben. zato mora tolk bolj rigorozno pazit na prehrano, če hoče "dobro zgledat".

Še enkaj morte razumet. Ti fitnes guruji, ki svetujejo po raznih portalih, limajo gor svoje fotke, ko so našopani z vsem živim in tik pred kako tekmo. Ko niso v tem obdobju, pa mnogi zgeldajo čist drugače.

Če še vedno ne razumete: težnja, da bi se človek, ki ni vrhunski športnik, gnal za tem, da bi se mu zaradi štetja kalorij, rigorozne prehrane in premetavanja malo uteži, poznale trebušne mišice, je neumna in ni nobenega razloga, da bi človek to počel.

Moj nasvet: poiščite si šport, ki vas veseli, v fitnes pa pojdite le kot dodatek k temu športu.

Še to: tudi vrhunski boksar ni, ko se ne pripravlja na fajt, v polni formi. Mnoge kr lepo zalije. Zdaj s epa vprašajte: v čem je smisel, da hočejo ljudje, ki delajo v pisarnah in sploh niso hudi športniki, biti podobni videzu, kot ga ima vrhunski športnik v tekmovalnem obdobju? Pri čemer je njegov videz rezultat staršnega treninga, ne pa glupiranja v fitnesu. Razumete ta nesmisel cele fitenserske subkulture?


Pozdravljam tako razmišljanje.

Še moj pogled:
Štetje kalorij je fail že v osnovi. Nismo mi stroj, da bi delovali na cifre, če se že gremo tako natančnost pri vnosu, ne vem zakaj potem ne beležimo vsakega giba ki ga naredimo, hej, pa več se gibljemo več pokurimo in obratno, right? Ne bo me nekdo prepričal da vsak dan točno isto količino kalorij pokuri. Kje fora potem? Jest normalno hrano in zmernost.

Kdor bi se že rad ukvarjal z dvigovanjem gewichtov in misli vsaj nekoliko resno vzeti te zadeve, naj si investira v lastno opremo, sploh če je človek netoleranten do raznih ala nastopaških for in bi rad imel mir. Dolgoročno je ceneje, kasneje lahko še vedno prodaš navlako, mir imaš in lahk delaš kar hočeš s to opremo, kadar hočeš.

Čeprav zadnjič sem neko stereotipno na internetu videl ob kateri se je bilo za nasmejat:
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

mgermo ::

Čist way off topic. A moram bit skladiščni delavec, če želim deadliftat 100kg? In bog ne daj, da bi ob tem mel še trebušne.
Kislo grozdje, pobje.

Unknown_001 ::

qwertyy je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

qwertyy je izjavil:

Vitez je izjavil:

On zgleda kot športnik, dejansko pa ne izvaja nobenih tako hudih treningov, kot vrhunski športniki, ki bi jim vizualno fitneser rad bil podoben.


Hahaha. Počepi z 140kg na hrbtu niso "nobeni hudi treningi".


A opravljaš tudi kakšna fizična dela? Vsaj premetavaš palete, hodiš v gozd, skladiščni delavec,... ? Če ne... Đabe, razen če ti je izziv in ti predstavlja nek simsel v življenju.

Ne govorim zase, ampak verjemi, da nekomu, ki v fitnesu dela predvsem vaje za moč in vaje s lastno težo/štangami ni problem delati zgoraj naštete stvari.


Saj zato pravim, če se že dela to, naj bo vsaj korist od tega. Jaz sem s pomočjo klasičnih vaj z lastno težo in svojimi prostoročnimi utežmi izboljšal držo, generalno okrepil celoto, izboljšal postavo in pridobil na moči ki mi pride prav, sploh ko je treba kdaj pomagat, da lahko težje predmete dvigujem pravilno brez da bi si zraven 5x skoraj raztrgal hrbtenico. Torej se mi je splačalo potruditi. Vkolikor je pa glavni moto samo kurčenje pred drugimi, kar je velik problem nekaterih (se ga tudi večinoma ne zavedajo), je pa res vseskupaj brezveze.

mgermo je izjavil:

Čist way off topic. A moram bit skladiščni delavec, če želim deadliftat 100kg? In bog ne daj, da bi ob tem mel še trebušne.
Kislo grozdje, pobje.


Nisi sposoben celotnega sestavka prebrati?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

mgermo ::

Sem in sem ga. In je še vedno napačno razmišljanje v celoti.

thramos ::

Vitez je izjavil:

Razumete ta nesmisel cele fitenserske subkulture?


Razumeš nesmisel kolesarske subkulture? Zapravljanje debilnih vsot denarja za 10 g lažji okvir in vohanje izpušnih plinov med šleparji? Ali pa geekovske: drkanje na 10Mhz hitrejši komp z led lučkami? Oz. če smo pri narcisoidmu, celotna modna subkultura. Ti verjetno hodiš naokoli v kartonasti škatli, ali daš kaj na svoj videz?

Sej se strinjam z marsičem, kar si napisal, ampak kot prvo, vse ljudi v fitnesu popredalčkaš v eno kategorijo, ki je po mojem mnenju v manjšini.

Kot drugo in glavno: kdo si ti, da boš sodil kaj je ostalim neumno in kaj nesmiselno počet?

Če uživajo, ne ogrožajo drugih, naj počnejo kar jim srce poželi. Če je alternativa nalivanje s pirom ali pa strmenje v zaslon 24/7, pa sploh.

_Blaze_ ::

Na osnovno vprašanje opa bi lahko dali malo bolj tehnične informacije glede na to da ste strokovnjaki. Obrok več ali manj, whey ali ne, ni nič uporabnega če se gremo pač zadevo malo bolj resno. Kot da bi jypu rekel da je vseeno ko pumpaš gumo ali pumpo pritisneš 3x ali 10x. To ne pomeni nič. Tip verjetno ve v milibare svoje gume. Podobno je pri fitnes. Pri svojih letih ima op zaradi več testosterona odlično šanso da si naredi relativno hitro preko newbgainsov "relativno" estetsko telo. In ja, to pač danes večina želi, da brez majice izgledajo dobro, tudi če dejansko morda nimajo moči bal sena premetavat. Večini tukaj je pa bolj važno slednje, čist ok.

Nekako splošno sprejeto je ko delaš na mišični masi (bulkaš) naj bi zaužil okrog 500 kalorij na dan več kot jih porabiš, če jih bistveno več se tudi precej rediš. Pri hujšanju (cutting) je konsenz da pri 500 kalorijah minusa na dan hujšaš okrog pol kile na teden, in pri treningu z obremenitvami minimalno izgubljaš mišice, ampak še vedno jih. Pri večjem minusu jih toliko bolj. Izgleda nekateri mislite da so beljakovinski dodatki potem glavni obroki v dnevu. To so samo dodatki in seveda niso potrebni, ampak je z njimi lažje doseči potrebno količino beljakovin brez da bi zraven dobil še veliko kalorij iz hidratov in maščob. Če imaš dovolj časa in denarja si urediš dieto tako da ne rabiš dodatkov, samo ni enostavno. Recimo profiji, ki si zjutraj skuhajo 6 obrokov za čez cel dan.

Da se ne bom spuščal preveč v macrote naj povem da naj bi fitneser vsaj približno štel koliko hidratov, maščob in beljakovin je na dan zaužil. Beljakovin naj bi zaužil med 1,6 in 2,2 gramov na kilogram telesne teže na dan. Če hujšaš ciljaš proti zgornji meji, ker pomaga ohranjati mišice. Toliko beljakovin dobiti niti ni toliko enostavno in dodatki tukaj lahko pomagajo.

Drugače pa fitnes ne krepi samo telesa ampak tudi karakter in disciplino človeka ker ni enostavno trpet bolečine, odrekanja, ne odnehati. Če se zadeve lotiš resno ima precej pozitivnih efektov, poleg postave. Seveda so pa vse športne aktivnosti pozitivne. Pa tudi funkcionalno moč ima povprečen fitneser, ne pa kot seveda en ki je specializiran za nekaj seveda.

Glede treningov ti op predlagam da ne pretiravaš z težo, da delaš pravilno, počivaš, ne delaš na napravah in čimveč delaš z lastno težo. Recimo pull-upi, chin-upi, sklece. Če jih še ne moreš delati delaj negative, torej da se dvigneš z pomočjo in počasi spuščaš. Začni delati in če boš plačal članarino za drugi mesec si pa začni čimveč brati in si poglej programe treningov, macrote, tehnike.

Ramena nazaj in dol.

thramos ::

_Blaze_ je izjavil:

Beljakovin naj bi zaužil med 1,6 in 2,2 gramov na kilogram telesne teže na dan. Če hujšaš ciljaš proti zgornji meji, ker pomaga ohranjati mišice. Toliko beljakovin dobiti niti ni toliko enostavno in dodatki tukaj lahko pomagajo.


Z ostalim se strinjam, vtaknil pa se bom v tole. Če pozabimo, da so takšne količine beljakovin v večini primerov nepotrebne, potrebe pa napihnjene s strani industrije dodatkov, v resnici sploh ni težko zaužiti toliko beljakovin.

200g zrezek piščanjčih prsi (50 g), pol kile posnete skute (60 g) in 3 jajca (20 g) pa si že na 130 g, brez da bi sploh prišteval rastlinske vire (fižol, krompir, oreščki). Dodatki beljakovin so popolnoma nepotrebni.

_Blaze_ ::

Popolnoma nepotrebno je v bistvu vse razen osnovnih pogojev za življenje, pa nekako vseeno želimo več da lahko živimo bolj udobno. Naj op pove če bi lahko izvajal tvojo priporočilo hrane, ali pa bi mu bilo morda precej enostavneje in tudi ceneje namesto pojesti pol kile skute na dan, si narediti 2 šejka. Gre se zgolj za praktičnost.

thramos ::

Če gre zgolj za praktičnost, vsekakor. Šejki so bolj priročni, tako kot že pripravljena hrana ali pa restavracije.

Potem se pa prednosti že končajo in začne cel kup slabosti. Cenejši? Sploh ne. Za pol kile skute (1,5 €) beljakovin recimo, rabiš tri merice teh beljakovin, kar pride 2,7 €. Da tega, da si skuto s sadjem in podobnim lahko narediš veliko okusnejšo, nasitno in najverjetne dolgoročno tudi bolj zdravo, sploh ne omenjam. ;)

OrkAA ::

V vecini primerov se gre predvsem za prakticnost. Ce gres za ~8 ur na dan v sluzbo, potem za 1-2 uri v fitnes, potem pa se opravis ostale dnevne opravke, ki se nabirajo, enostavno nimas casa pripravljat polnovrednih obrokov. Da ne omenjam koliko tezje je to, ce imas druzino.

Sam bi z najvecjim veseljem vsak dan 3x jedel zelo kvalitetne obroke, pa pac ne gre vedno. Ce zelis ohranjat stike s prijatelji oz. kakorkoli kvalitetno zapravit cas, ti sejki pridejo zelo prav. Ena minuta za sejk proti 20+ za piscanca (da ne stejem casa zapravljenega v trgovini).

Je pa res, da meni fitnes ni glavni zivljenjski cilj, dalec od tega. Vazno mi je, da poleg dolgotrajnega sedenja pocnem vsaj nekaj za utrjevanje misic. :)

thramos ::

OrkAA je izjavil:

Ce gres za ~8 ur na dan v sluzbo, potem za 1-2 uri v fitnes, potem pa se opravis ostale dnevne opravke, ki se nabirajo, ... Je pa res, da meni fitnes ni glavni zivljenjski cilj, dalec od tega.


Saj veš, da nas je takšnih večina? :) Pa se kljub temu da brez šejkov. Če res ne gre drugače, sta recimo dve banani ali pa čokoladno mleko še vedno boljša izbira kot šejk.

OrkAA ::

Zakaj bi bili dve banani in cokoladno mleko boljsa izbira kot sejk?

3man ::

OrkAA je izjavil:

Zakaj bi bili dve banani in cokoladno mleko boljsa izbira kot sejk?

Vedno sta. banana in cokoladno mleko sta manj procesirana kot katerakoli praskasta osnova za sejke. V praskih s katerimi vas fino lupijo je nekaj (10?) razlicnih izoliranih substanc. ze v banani jih je na stotine (ceprav vecina v sledovih) in tako v vseh zivilih iz narave. Tudi mleko je cist ok in smo nanj v vecini navajeni in prilagojeni. Problem imajo le oRtoreksiki in "ovce".
Voda in neki praski... saj ni vredno zgublat besed kaj sele denarja.

musicfreak ::

Poglej si koliko beljakovin ti data 2 banani in mleko in koliko šejk... pač to je treba jemat, če hočeš pridobit na masi oz. si na budgetu in si ne moreš privoščit dragih rib, mesa večkrat na dan, da napolniš 5-6 obrokov (šejki še so vedno najcenejša varinta beljakovin). Sicer pa so šejki samo za obdobje par mesecev, ko pridobivaš na masi (pri večini).

MrNighthawk ::

3man je izjavil:

OrkAA je izjavil:

Zakaj bi bili dve banani in cokoladno mleko boljsa izbira kot sejk?

Vedno sta. banana in cokoladno mleko sta manj procesirana kot katerakoli praskasta osnova za sejke. V praskih s katerimi vas fino lupijo je nekaj (10?) razlicnih izoliranih substanc. ze v banani jih je na stotine (ceprav vecina v sledovih) in tako v vseh zivilih iz narave. Tudi mleko je cist ok in smo nanj v vecini navajeni in prilagojeni. Problem imajo le oRtoreksiki in "ovce".
Voda in neki praski... saj ni vredno zgublat besed kaj sele denarja.


Ne vem, če je shake v katerem je glavni element sirotka, ki je stranski produkt mlečne industrije kaj manj procesiran kot pa čokoladno mleko, ki ni ravno "naravno", če smo čisto iskreni.

3man ::

MrNighthawk je izjavil:

3man je izjavil:

OrkAA je izjavil:

Zakaj bi bili dve banani in cokoladno mleko boljsa izbira kot sejk?

Vedno sta. banana in cokoladno mleko sta manj procesirana kot katerakoli praskasta osnova za sejke. V praskih s katerimi vas fino lupijo je nekaj (10?) razlicnih izoliranih substanc. ze v banani jih je na stotine (ceprav vecina v sledovih) in tako v vseh zivilih iz narave. Tudi mleko je cist ok in smo nanj v vecini navajeni in prilagojeni. Problem imajo le oRtoreksiki in "ovce".
Voda in neki praski... saj ni vredno zgublat besed kaj sele denarja.


Ne vem, če je shake v katerem je glavni element sirotka, ki je stranski produkt mlečne industrije kaj manj procesiran kot pa čokoladno mleko, ki ni ravno "naravno", če smo čisto iskreni.


cok. Mleko je mleko z dodatkom. Ta dodatek je tudi packarija a praski so ravno tako. Ne di delat utvar da je to cista sirotka... kako pa dosezejo tako stabilnost, da so roki trajanja tako dolgi.
In se v zvezi z zadost beljakovinami... kot je ze neko zgoraj zapisal - vse nad 1,5g na kg/tt je overkill in metanje denarja stran.

Pa mal smo offtopic. OP je tipicno potrosnisko zmeden. Fant, pozabi na dodatke, dokler imas urejeno prehrano in dokler nisi redno na vadbah moci. Ko bos po 3 letih doslednega "dela" zelel vec,bos ze nasel odgovore. Cim manj od bodybilderjev tem bolje - to vedno drzi, kar ti bo potrdila njihova reakcija na ta stavek. watch it :)

thramos ::

MrNighthawk je izjavil:

Ne vem, če je shake v katerem je glavni element sirotka, ki je stranski produkt mlečne industrije kaj manj procesiran kot pa čokoladno mleko, ki ni ravno "naravno", če smo čisto iskreni.


beljakovinska mešanica (sirotkin koncentrat, sirotkin izolat, hidroliziran izolat sirotkinih beljakovin, hidroliziran koncentrat sirotkinih beljakovin), glukozni sirup trdne snovi, kokosovo olje, natrijev kazeinat, dikalijev fosfat, silicijev dioksid, titanov dioksid, mono & digliceridi, kurkuma in anato izvlečki, umetna sladila, srednji trigliceridi, kakav (predelano z alkalijami), nat in umetne arome, lecitin, kalijev acesulfam, sukraloza.

vs.

mleko z 0,5 % m.m., čokoladni dodatek 12 % ( sladkor, čokolada v prahu ( kakav v prahu, sladkor ), glukozno-fruktozni sirup, stabilizator ( guar gum, karagenan).


In se v zvezi z zadost beljakovinami... kot je ze neko zgoraj zapisal - vse nad 1,5g na kg/tt je overkill in metanje denarja stran.

Pa mal smo offtopic. OP je tipicno potrosnisko zmeden. Fant, pozabi na dodatke, dokler imas urejeno prehrano in dokler nisi redno na vadbah moci. Ko bos po 3 letih doslednega "dela" zelel vec,bos ze nasel odgovore. Cim manj od bodybilderjev tem bolje - to vedno drzi, kar ti bo potrdila njihova reakcija na ta stavek. watch it :)


Točno tako.

MrNighthawk ::

thramos je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

Ne vem, če je shake v katerem je glavni element sirotka, ki je stranski produkt mlečne industrije kaj manj procesiran kot pa čokoladno mleko, ki ni ravno "naravno", če smo čisto iskreni.


beljakovinska mešanica (sirotkin koncentrat, sirotkin izolat, hidroliziran izolat sirotkinih beljakovin, hidroliziran koncentrat sirotkinih beljakovin), glukozni sirup trdne snovi, kokosovo olje, natrijev kazeinat, dikalijev fosfat, silicijev dioksid, titanov dioksid, mono & digliceridi, kurkuma in anato izvlečki, umetna sladila, srednji trigliceridi, kakav (predelano z alkalijami), nat in umetne arome, lecitin, kalijev acesulfam, sukraloza.

vs.

mleko z 0,5 % m.m., čokoladni dodatek 12 % ( sladkor, čokolada v prahu ( kakav v prahu, sladkor ), glukozno-fruktozni sirup, stabilizator ( guar gum, karagenan).


Predlagam, da si še malo prebereš kaj vse vsebuje industrijsko predelano mleko in kaj ugotavljajo študije.

c3p0 ::

Lahko tudi kupiš whey brez dodatkov in umetnih sladil, problem rešen:

Unflavoured: Whey Protein Concentrate (Milk) (100%), Emulsifier (Soy Lecithin)

Dodatna plusa sta, da vsebuje več beljakovin in je cenejši. E-ji za okus, sladkobo in aromo tudi stanejo.

krneki0001 ::

MrNighthawk je izjavil:

thramos je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

Ne vem, če je shake v katerem je glavni element sirotka, ki je stranski produkt mlečne industrije kaj manj procesiran kot pa čokoladno mleko, ki ni ravno "naravno", če smo čisto iskreni.


beljakovinska mešanica (sirotkin koncentrat, sirotkin izolat, hidroliziran izolat sirotkinih beljakovin, hidroliziran koncentrat sirotkinih beljakovin), glukozni sirup trdne snovi, kokosovo olje, natrijev kazeinat, dikalijev fosfat, silicijev dioksid, titanov dioksid, mono & digliceridi, kurkuma in anato izvlečki, umetna sladila, srednji trigliceridi, kakav (predelano z alkalijami), nat in umetne arome, lecitin, kalijev acesulfam, sukraloza.

vs.

mleko z 0,5 % m.m., čokoladni dodatek 12 % ( sladkor, čokolada v prahu ( kakav v prahu, sladkor ), glukozno-fruktozni sirup, stabilizator ( guar gum, karagenan).


Predlagam, da si še malo prebereš kaj vse vsebuje industrijsko predelano mleko in kaj ugotavljajo študije.


Vse mleko prodajano v trgovinah v sloveniji je predelano na tak način, da je škodljivo človeku.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

OrkAA ::

Verjetno je tale slikca ze zaokrozila po slotechu, pa vseeno. Hrana, ki je zrastla nekomu na vrtu je se vedno 'polna neznanih snovi', ki v resnici niso nic posebnega. Prav tako kot niso tiste v sejkih.

 All natural banana

All natural banana



En od praskov, ki ga zmiksam, kadar nimam casa za kaj drugega (ponavadi z banano za boljsi okus) je tale - http://www.the-nutrition.com/store/inde...

Vsaj po sestavi deluje veliko bolj uravnotezen obrok, kot pa banana in cokoladno mleko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fitnes-Proteini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9312612 (9927) Malner
»

Trening nog in zadnjice (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20133819 (31241) SmeskoSnezak
»

Kako se kvalitetno zrediti ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6327430 (25681) _IKE_
»

Prsne mišice. Kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13116520 (13252) m0LN4r
»

Vaje z utežmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14828043 (24981) Okapi

Več podobnih tem