» »

Fitnes ?

Fitnes ?

Temo vidijo: vsi

ZaphodBB ::


Vse mleko prodajano v trgovinah v sloveniji je predelano na tak način, da je škodljivo človeku.

Daj povej še kaj več, ne bodi sramežljiv.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

fosil ::

Verjetno je ciljal na homogenizirano mleko.
Dobiš v trgovini tudi nehomogenizirano, je v plastičnih steklenicah, namesto v tetrapaku.
Tako je!

krneki0001 ::

fosil je izjavil:

Verjetno je ciljal na homogenizirano mleko.
Dobiš v trgovini tudi nehomogenizirano, je v plastičnih steklenicah, namesto v tetrapaku.


Res misliš, da v sloveniji še obstaja nehomogenizirano mleko v kakršnikoli pakungi? Dobil ga boš samo še pri kmetu, kjer je direkt iz krave. Drugače pa vsa predelava mleka v sloveniji bazira na homogenizaciji. Samo mleko, če ni homogenizirano, ne more obstati več kot par dni. Pa si poglej na pakungo od mleka koliko časa je uporabno.

Poleg tega, čim ti piše, prekuhavanje ni potrebno, potem več da to ni več zdravo. Še od kmeta res tapravo mleko moraš zavret.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

thramos ::

An Objective Comparison of Chocolate Milk and Surge Recovery

Using research as the judge, chocolate milk was superior or equal to Surge in all categories. The single exception was a win for Surge in the convenience department. So, if the consumer were forced to choose between the two products, the decision would boil down to quality at the expense of convenience, or vice versa. I personally would go for the higher quality, lower price, and strength of the scientific evidence. Chocolate milk it is.

mitja73 ::

krneki0001 je izjavil:

fosil je izjavil:

Verjetno je ciljal na homogenizirano mleko.
Dobiš v trgovini tudi nehomogenizirano, je v plastičnih steklenicah, namesto v tetrapaku.


Res misliš, da v sloveniji še obstaja nehomogenizirano mleko v kakršnikoli pakungi? Dobil ga boš samo še pri kmetu, kjer je direkt iz krave. Drugače pa vsa predelava mleka v sloveniji bazira na homogenizaciji. Samo mleko, če ni homogenizirano, ne more obstati več kot par dni. Pa si poglej na pakungo od mleka koliko časa je uporabno.

Poleg tega, čim ti piše, prekuhavanje ni potrebno, potem več da to ni več zdravo. Še od kmeta res tapravo mleko moraš zavret.


Mlekomati na vsakem vogalu ?

OrkAA ::

thramos, hvala, zanimiva studija. Si jo malo natancneje preberem zvecer.

thramos ::

Ni ravno študija, gre pa za malo bolj metodičen način razkrivanja bullshita, ki ga sproducira industrija dodatkov (vlivi so jasno vidni tudi v tej temi ;)).

Ta stran (bodyrecomposition.com) je eden boljših virov informacij, tako o prehrani kot o treningu.

c3p0 ::

Ta Surge Recovery kot vidim ima le 25% beljakovin in skoraj 50% sladkorja. Inferiorni produkt v vsakem pogledu, ni čudno da ga čokoladno mleko povozi.

thramos ::

Seveda, ko je vsem jasno, da je Janezu (ki bi rad malo večje roke) potrebno po treningu čim hitreje (še pred tušem!) zaužiti čim večjo količino beljakovin (v poštev v resnici pride samo izolat s cross flow mikrofiltracijo obogaten z BCAA in glutaminom - TOP).

c3p0 ::

Čokoladno mleko bi pač padlo v takem članku, če bi ga primerjali z nevtralnim okusom wheya, na tak način. Saj primerjajo hranilne vrednosti obeh. Za cuker raje poješ banano.

Bro science pa je v tej industriji itak vse, v bistvu živi od tega. Drugače bi bilo na trgu morda par dodatkov. "Optimalno anabolično okno za hitrejšo absorbcijo beljakovin" ipd. pa so detajli, s katerimi se nek rekreativec naj ne bi rabil ubadat. A večinoma se, sicer bi na fitnesu hitro zmanjkalo tem...

thramos ::

Odvisno kaj je cilj. Če je to okrevanje po vadbi potem je cukr v čokoladnem mleku plus. Vsekakor pa je to že daleč izven rekreativnega fitnesa in se v celoti strinjam z drugim delom tvojega posta.

System ::

To v oklepaju se ne strinjam, ker izolat je samo bolj fina različica beljkovin, kar pomeni, da ima manj laktoze ter več beljakovin 90-94%, medtem ko ima koncentrat 70-85%. Tako, da ga je smiselno jemati samo, če te napihuje...kar pomeni, da si intoleranten na laktozo. Ali pa mas prevec denarja.

thramos ::

A lovit sekunde pred tuširanjem je pa skoraj nujno? :))

System ::

Eh to je tudi larifari cel ta window of oppurtunity.

Steinkauz ::

thramos je izjavil:

An Objective Comparison of Chocolate Milk and Surge Recovery

Using research as the judge, chocolate milk was superior or equal to Surge in all categories. The single exception was a win for Surge in the convenience department. So, if the consumer were forced to choose between the two products, the decision would boil down to quality at the expense of convenience, or vice versa. I personally would go for the higher quality, lower price, and strength of the scientific evidence. Chocolate milk it is.


In pol daš primerjavo med enim crap dodatkom(katerih ne manjka) in čokoladnim mlekom.
Najdi primerjavo med običnem natural whey isolatom (torej nesladkanim in brez dodanih arom) in čokoladnim mlekom pa pol poročaj...

Nad fitnesom se ponavad pa itak kurčijo taki, ki ga nikol niso probal furat dlje kot 1 mesec al pa celo sploh nikol.

Seveda se najde en kup tako zvanih zajebanih, ki pumpajo roke in prsa cele dneve.
Če delaš pa celotno telo in večinoma compound vaje pa bi ti pomagale tudi pri ostalem fizičnem delu.
Sam imam sedeče delo in deadlift dela čudeže proti bolečinah v križu.


Imeti "športno" telo seveda ni nujno. Tako kot ni nujno marsikaj v življenju, pa še vedno stremimo k njim.

Večina folka se ne zaveda koliko volje in discipline je potrebno za tako telo.
Seveda je najlažje rečt to je brezveze in gnit na kavču.

lebdim ::

itak je po fitnesih čist preveč pozerčkov, ki mislijo, kok so hudi, ko se dvigujejo, pa cel ljubi čas samo pumpajo biceps, al pa delajo joške, ko jih pogledaš pa v nogice, pa so tok drobne in pa piškave ... pa v soboto zvečer je največ takih pozerčkov, k pol grejo ven pa grejo to v diskač, pa morjo bit napumpani, k so "bolj privlačni za punce", ker so bolj nabildani. sam ne vem, kva punce na takih tipih privlači ... batine, ki jih bojo pol fasale :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

amacar ::

Foušija pretty much?

lebdim ::

zakaj bi bil fovš? samo na živce mi grejo pač taki pozerčki, k se majo za neki več ... ne sklada se to z mojo življenjsko filozofijo.

ne, sicer se pa moja opazka mogoče bolj nanaša na tiste, ki res ljubi čas v fitnesu dve uri pumpa in pumpa tist biceps. kaj ima od tega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

amacar ::

lebdim je izjavil:

ne, sicer se pa moja opazka mogoče bolj nanaša na tiste, ki res ljubi čas v fitnesu dve uri pumpa in pumpa tist biceps. kaj ima od tega?


To kar imamo mi, ko bluzimo ob pol 1 zjutraj po slo-techu.

Apache90 ::

Vsak ima svoje. Fitnes ti rata nek način življenja, sprostitev, avtomatsko komaj čakaš da greš trenirat. Da ne govorim seveda o posledicah: dobra kondicija, fit telo,..
Ne maram pa lenuhe, ki pridejo v fitnes, zasedejo napravo in se slikajo za na fb ali snapchat, ali pa ceu čas pišejo sporočila. To ni nič, v fitnes prideš trenirat, in daš vse od sebe, evo en clip od Arnolda, ki bi ga marsikdo moral večkrat predvajat :

Guzzy ::

lebdim, priporočam nadkompenzacijo 8-) v tebi se skriva skrita želja po bodybuidlingu :D
tako kot je apache90 rekel, ko to postane tvoj lifestyle se ne ubadaš več s takimi problemi, kot se ubadate v tej temi. Enostavno nardiš svoj research in ugotoviš kaj je najboljše za tvoje telo.

ZaphodBB ::

Sam se s fitnesom ukvarjam zaradi izgradnje in vzdrževanja bazične moči. In se strinjam, da mi ni nič bolj smešnega od levakov, ki imajo deformirana prsa in bicepse ter nič nog.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Apache90 ::

Se strinjam. Če se kok tok resno ukvarjaš s fitnesom veš da je izgradnja spodnjega dela enako pomembna kot izgradnja zgornjega dela.

qwertyy ::

Nevem zakaj se obremenjujete s takimi, ki skippajo leg day. Toliko bolje za vas, ki imate izklesano telo in noge kot Ronaldo. Pridete bolj do izraza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qwertyy ()

thramos ::

Jep, pa še kletka je frej.

Apache90 ::

Ma ne da se obremenjujemo, vsak posameznik ima svoj cilj. Ampak veliko neresnih je kar se fitnesa tiče. No tu pol nastane problem. Koliko jih poznam ki hodijo v fitnes že dalj časa rezultata pa nobenega. Seveda ne bo napredka če zasedejo napravo pol pa delajo vse drugo kot tisto kar bi morali, tisti ki so resni pa morajo čakat na vrsto. No, ne vsi. Jaz pridem do takih in jih spodim stran, tu ni zezancije.

MarStre ::

He he he, tisti ki (kao) trenirate noge, se bolj sekirate ker drugi ne delajo teh vaj od njih samih :D

Zakaj se toliko sekirate z izgledim drugih, zraven pa poudarjate da hodite na fitnes izključno iz nekih 'zdravstvenih' razlogov, višjih ciljev, folk z mišicami je pa glup?

Po mojih desetletnih izkušnjah, je na fitnesu zelo malo takih ki bi lahko prvi vrgli kamen. Večina pa misli da ima to 'pravico', tako da je kamenjanje vedno na dnevnem redu.

PurpleMoo ::

MarStre je izjavil:

Zakaj se toliko sekirate z izgledim drugih, zraven pa poudarjate da hodite na fitnes izključno iz nekih 'zdravstvenih' razlogov, višjih ciljev, folk z mišicami je pa glup?

Po mojih desetletnih izkušnjah, je na fitnesu zelo malo takih ki bi lahko prvi vrgli kamen. Večina pa misli da ima to 'pravico', tako da je kamenjanje vedno na dnevnem redu.


Heh, res je. Jaz priznam, da je glavni razlog, da hodim na fitnes to, da izgledam dobro. Drugi, da lahko več jem, tretji za zdravje, četrti pa, da ne gnijem doma. :D

Precej ljudi, ki hodi na fitnes, ima odnos "holier-than-thou".

qwertyy ::

Apache90 je izjavil:

Ma ne da se obremenjujemo, vsak posameznik ima svoj cilj. Ampak veliko neresnih je kar se fitnesa tiče. No tu pol nastane problem. Koliko jih poznam ki hodijo v fitnes že dalj časa rezultata pa nobenega. Seveda ne bo napredka če zasedejo napravo pol pa delajo vse drugo kot tisto kar bi morali, tisti ki so resni pa morajo čakat na vrsto. No, ne vsi. Jaz pridem do takih in jih spodim stran, tu ni zezancije.

1. Ne moreš sodit po tem, če človeka vidiš vsak četrtek delati roke. Nekateri si pač razdelijo dele telesa po dnevih. Morda dela noge ravno tisti dan, ko tebe ni. Poznaš njegov program?
2. Kdo si ti, da boš ljudem govoril, kaj morajo delati? Za fitnes plača ravno toliko kot ti in ima vso pravico zasesti napravo, ne glede na to kaj dela. Potem pride nek wannabe z nafilanim egotom in ga spodi. (ti)
3. Če si tak fitnes guru potem namesto, da se jim posmehuješ po forumih, raje daj kakšen nasvet, preveri formo itd. Vsi smo delali napake, ko smo začeli. Si ti ob prvem obisku fitnesa deadliftal 300kg?

Pozabil sem še dodati, da je najtežje dobiti mišice na mečih (spodnji del nog) in to je ponavadi ravno ta del, ki je najbolj opazen in zato ni videti napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qwertyy ()

Apache90 ::

qwertyy je izjavil:

Apache90 je izjavil:

Ma ne da se obremenjujemo, vsak posameznik ima svoj cilj. Ampak veliko neresnih je kar se fitnesa tiče. No tu pol nastane problem. Koliko jih poznam ki hodijo v fitnes že dalj časa rezultata pa nobenega. Seveda ne bo napredka če zasedejo napravo pol pa delajo vse drugo kot tisto kar bi morali, tisti ki so resni pa morajo čakat na vrsto. No, ne vsi. Jaz pridem do takih in jih spodim stran, tu ni zezancije.

1. Ne moreš sodit po tem, če človeka vidiš vsak četrtek delati roke. Nekateri si pač razdelijo dele telesa po dnevih. Morda dela noge ravno tisti dan, ko tebe ni. Poznaš njegov program?
2. Kdo si ti, da boš ljudem govoril, kaj morajo delati? Za fitnes plača ravno toliko kot ti in ima vso pravico zasesti napravo, ne glede na to kaj dela. Potem pride nek wannabe z nafilanim egotom in ga spodi. (ti)
3. Če si tak fitnes guru potem namesto, da se jim posmehuješ po forumih, raje daj kakšen nasvet, preveri formo itd. Vsi smo delali napake, ko smo začeli. Si ti ob prvem obisku fitnesa deadliftal 300kg?

Pozabil sem še dodati, da je najtežje dobiti mišice na mečih (spodnji del nog) in to je ponavadi ravno ta del, ki je najbolj opazen in zato ni videti napredka.


No, da ti odgovorim na vse 3 tvoje trditve.

1. Govoril sem o znancih ki jih poznam in vem kako delajo. Zato nikomur ne pametujem, naj delajo kar hočejo. Nekateri sprejmejo nasvet, drugi spet ne. Vedno pa poskušam pomagat.
2.Res je da plača fitnes tako kot jaz, ampak če prideš v fitnes je logično da boš treniral, ne pa zasedel napravo za eno uro, delal pa nič. Pa doživel sem že da pridejo na fitnes samo da se slikajo za na fb, snapcahat itd da bi folk videl kako fitnesirajo, potem pa spakirajo pa odidejo, ampak mene s tem nič ne motijo. Je pa nadležno to kar sem zgoraj omenil, zasedalje naprave brez dejanske uporabe te naprave. Na srečo hodijo okrog zaposleni v fitnesu in take hitro opozorijo, če pa jih ni v bližini, jih pa jaz ali nekdo ki bi rad uporabljal napravo.
3.Nikomur se ne posmehujem, samo delim svoje mnenje. Kar se tiče pomoči, pomagam če se le da. Tako kolegom kot tudi neznancem če me kdaj vprašajo kako pa kaj.

deyvid ::

Folk kaj pravite na ta paket ? "Doma so mi odstopili sobo in si lahko naredim homegym"


Budget je 700e.Zanima me pa a so kvalitetne reči ali bi moral kje drugje kupiti ?
Lp Deyvid

c3p0 ::

Riskiraj malo več za boljšo klop, jaz imam tole: http://fitnes-oprema.com/product_info.p...
+ je da se tudi sedalnemu delu da spreminjat nagib, pa tudi mnogo bolj masivna je.

Uteži verjetno dobiš ceneje v Sportsdirect (SD), kaj ti bo kufer.

http://podjetje.intersport.si/akcijska_...
Bolj uporabno, ker lahko delaš in bench press (dodaš zgornjo klopco) in počepe/squats, ki so ena ključnih vaj.

Dodaj še neko podlago iz pene, za 4m2 sem dal nekje 75€ in pa ravno in EZ curl palico, oboje dobiš spet v SD.

mgermo ::

Benč je slab, ročke za sklece so predrage (pred časom v lidlu 5€), uteži premalo in predrago. Sago je dal boljšo opremo.

deyvid ::

c3p0 je izjavil:

Riskiraj malo več za boljšo klop, jaz imam tole: http://fitnes-oprema.com/product_info.p...
+ je da se tudi sedalnemu delu da spreminjat nagib, pa tudi mnogo bolj masivna je.

Uteži verjetno dobiš ceneje v Sportsdirect (SD), kaj ti bo kufer.

http://podjetje.intersport.si/akcijska_...
Bolj uporabno, ker lahko delaš in bench press (dodaš zgornjo klopco) in počepe/squats, ki so ena ključnih vaj.

Dodaj še neko podlago iz pene, za 4m2 sem dal nekje 75€ in pa ravno in EZ curl palico, oboje dobiš spet v SD.

Samo negre naročit preko pošte to je problem...

qwertyy ::

deyvid je izjavil:

Folk kaj pravite na ta paket ? "Doma so mi odstopili sobo in si lahko naredim homegym"


Budget je 700e.Zanima me pa a so kvalitetne reči ali bi moral kje drugje kupiti ?
Lp Deyvid


Zakaj 2 klopci? Drugače pa dokaj vredu. Definitivno ti manka še olimpijska os(uporabna za ogromno različnih vaj) in na tvojem mestu bi si izdelal/kupil še fitnes kletko. Npr.


Z olimpijsko osjo, kletko in klopco imaš praktično poskrbljeno za vaje od nog do glave. Če kupiš še uteži in tisto za pullupe si zmagal.

Drugače ti pa priporočam, če šele začenjaš ta program: http://stronglifts.com/5x5/. Je super za začetnike, pridobiš OGROMNO moči, traja približno 45min in z zgoraj naštetimi stvarmi lahko delaš doma. Program je postal zelo popularen po vsem svetu, res ti ga priporočam. Model ima na svojem youtube channelu 2 videa v katerih ti vse razloži, pokaže vaje...

thramos ::

Tako je. Z dobro kletko (da ima še za pullup in dips), štango in klopco pokriješ vse osnovne vaje in si dober za nekaj let.

deyvid ::

qwertyy je izjavil:

deyvid je izjavil:

Folk kaj pravite na ta paket ? "Doma so mi odstopili sobo in si lahko naredim homegym"


Budget je 700e.Zanima me pa a so kvalitetne reči ali bi moral kje drugje kupiti ?
Lp Deyvid


Zakaj 2 klopci? Drugače pa dokaj vredu. Definitivno ti manka še olimpijska os(uporabna za ogromno različnih vaj) in na tvojem mestu bi si izdelal/kupil še fitnes kletko. Npr.


Z olimpijsko osjo, kletko in klopco imaš praktično poskrbljeno za vaje od nog do glave. Če kupiš še uteži in tisto za pullupe si zmagal.

Drugače ti pa priporočam, če šele začenjaš ta program: http://stronglifts.com/5x5/. Je super za začetnike, pridobiš OGROMNO moči, traja približno 45min in z zgoraj naštetimi stvarmi lahko delaš doma. Program je postal zelo popularen po vsem svetu, res ti ga priporočam. Model ima na svojem youtube channelu 2 videa v katerih ti vse razloži, pokaže vaje...


Pač dve klopci zato ker bi delal na eni bench pa za biceps vaje,na uni prosti pa razne vaje za hrbet pa skullcrusherje pa to.Okej bom probal dodati olimpisjko os pa skrivleno palico "za skullcrusherje,biceps" pa kletke si nemislim kupiti ker nimam tako velikega prostora "visokega" in mi kletna ne paše "saj sem začetnik.Sem se okvarjal večinoma časa na štangah.Pa nerad dead liftam oz squatam ker nimam filinga ko počepnem "neznam se čisto ravno postaviti"

Edit: pa dodal bi rad da za noge nebi delal doma saj lahko delam v naravi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: deyvid ()

qwertyy ::

Olimpijska os je nuja, če hočeš homegym. Kletka je visoka 2m, zato višina sobe ni izgovor ;)

Deadlift in squat sta 2 najpomembnejši in najbolj koristni vaji, še bodybuilderji jih ne spuščajo. Filing pa dobiš tako, da začneš samo s štango in nato postopoma dodajaš težo vsak naseldnji workou.

Kaj točno boš zunaj delal za noge? Tek ni isto. Kaj pa pozimi?

Namesto 2 klopc raje investiraj v kletko, boš pogruntal čez nekaj mesecov, da je zakon.

Sicer pa sodeč po zadnjih prispevkih iščeš kje kupiti steroide, zato raje prišparaj denar za kakšno operacijo, ki jo boš potreboval čez par let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qwertyy ()

deyvid ::

qwertyy je izjavil:

Olimpijska os je nuja, če hočeš homegym. Kletka je visoka 2m, zato višina sobe ni izgovor ;)

Deadlift in squat sta 2 najpomembnejši in najbolj koristni vaji, še bodybuilderji jih ne spuščajo. Filing pa dobiš tako, da začneš samo s štango in nato postopoma dodajaš težo vsak naseldnji workou.

Kaj točno boš zunaj delal za noge? Tek ni isto. Kaj pa pozimi?

Namesto 2 klopc raje investiraj v kletko, boš pogruntal čez nekaj mesecov, da je zakon.

Sicer pa sodeč po zadnjih prispevkih iščeš kje kupiti steroide, zato raje prišparaj denar za kakšno operacijo, ki jo boš potreboval čez par let.


Deadlift in squat je kr neki ker sem suh in nočem delati saj če narediš narobe kaj ti ide hrbet "poznam tut take"
Kaj bom delal za noge ? Hmm..Veliko se okvarjam z kolesom,lavfanje itd. in me za zdaj ne skrbijo noge "saj imam lower body debel-noge " upperbody pa suh-roke".
Za kletko bom razmislil.

Unknown_001 ::

@OP

Ti čist napak razmišljaš. Otepaš se vaj za krepitev hrbta in nog ki igrajo najpomembnejšo vlogo za vse nadaljnje dvige, hkrati bi pa že kot začetnik rad neki s skullchrusherji eksperimentiral??

Ti sploh veš kako je ta vaja obremenjujoča za komolce??? Dokler nisi sposoben 40 pravilnih sklec z roami skup narest v en šus nimaš se te vaje niti za pipnit. Ne ponovi iste napake kot jaz pred 2 letoma ko sem bil ves pameten ka sem mal po par BB forumih počekiral. Rezultat so bili zjebani komolci zaradi katerih sem moral en mesec pavzirat pa še pol je kake dva tedna bilo čutit skeljenje. Pa ko boš sel delat ne bit pameten pa si nabit kilažo gor. Fora te vaje je da narediš vsaj 15 ponovitev z nizko obremenitvijo in pravilno formo. Pa bognedaj da bi pri tej vaji stegoval roke do kraja da sklep "zakleneš". Vaja je za začetnime nevarna že pri nizkih kilažah, pa tud izkušenim predstavlja težke probleme če grejo pretiravat.

Še glede deadliftov in počepov. Kdo pa prav da moraš 80 kil iz prve nase obesit? Izberi kilažo ob kateri se dobro počutiš med izvajanjem vaje. Case closed

PS. Jst mam tud noge po naravi močne pa to ni ravno izgovor da ne bi počepov delal ;)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

lebdim ::

Mislim, da nekateri tukaj čisto preveč doktorirate iz fitnesa. Saj niste profesionalni fitneserji.

Treba je kombinirati ves del telesa. Precej grdo namreč zgleda, ko je nekdo zgoraj nabit, noge ima pa piškave.


Za rekreativno raven je dvakrat-trikrat po 2 uri čisto zadosti treninga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

ZaphodBB ::

Kletka + klopca + olimpijska os = Win!

Pač dve klopci zato ker bi delal na eni bench pa za biceps vaje,na uni prosti pa razne vaje za hrbet pa skullcrusherje pa to.

Squat, Deadlift, Pendley row, Bench press, Overhead press, Military press, pull-up. Celo telo imaš pokrito in vse kar rabiš je kletka + bench + olimpijska os.

Če je bilo dovolj dobro za Schwarzija bo tudi zate.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

thramos ::

deyvid je izjavil:


Pač dve klopci zato ker bi delal na eni bench pa za biceps vaje,na uni prosti pa razne vaje za hrbet pa skullcrusherje pa to.Okej bom probal dodati olimpisjko os pa skrivleno palico "za skullcrusherje,biceps" pa kletke si nemislim kupiti ker nimam tako velikega prostora "visokega" in mi kletna ne paše "saj sem začetnik.Sem se okvarjal večinoma časa na štangah.Pa nerad dead liftam oz squatam ker nimam filinga ko počepnem "neznam se čisto ravno postaviti"

Edit: pa dodal bi rad da za noge nebi delal doma saj lahko delam v naravi.


Potem kupi nekaj, kar boš čez eno leto, ko ne bo rezultatov in boš obupal, lahko čim dražje prodal. Morda bo že danes bolje, da denar porabiš za tečaj slovenščine - čez eno leto boš imel enako količino mišic, boš pa znal vsaj pisat. :))

Aja, vsi mamo nabite noge od fuzbala ...

deyvid ::

Unknown_001 je izjavil:

@OP

Ti čist napak razmišljaš. Otepaš se vaj za krepitev hrbta in nog ki igrajo najpomembnejšo vlogo za vse nadaljnje dvige, hkrati bi pa že kot začetnik rad neki s skullchrusherji eksperimentiral??

Ti sploh veš kako je ta vaja obremenjujoča za komolce??? Dokler nisi sposoben 40 pravilnih sklec z roami skup narest v en šus nimaš se te vaje niti za pipnit. Ne ponovi iste napake kot jaz pred 2 letoma ko sem bil ves pameten ka sem mal po par BB forumih počekiral. Rezultat so bili zjebani komolci zaradi katerih sem moral en mesec pavzirat pa še pol je kake dva tedna bilo čutit skeljenje. Pa ko boš sel delat ne bit pameten pa si nabit kilažo gor. Fora te vaje je da narediš vsaj 15 ponovitev z nizko obremenitvijo in pravilno formo. Pa bognedaj da bi pri tej vaji stegoval roke do kraja da sklep "zakleneš". Vaja je za začetnime nevarna že pri nizkih kilažah, pa tud izkušenim predstavlja težke probleme če grejo pretiravat.

Še glede deadliftov in počepov. Kdo pa prav da moraš 80 kil iz prve nase obesit? Izberi kilažo ob kateri se dobro počutiš med izvajanjem vaje. Case closed

PS. Jst mam tud noge po naravi močne pa to ni ravno izgovor da ne bi počepov delal ;)


Zakaj bi se otepal vaj za krepitve hrbta/nog ? Sem paja omenil,da sem hodil na "štange" "okoli 4 mesece" in pa v fitnesu sem bil 1. mesec tako da vem kako se dela kaj prav.Pa vem kako se delajo skullcrusherji prav ne si zaj predstavlat da sim dau 40 kill na to pa delal ...

ZaphodBB ::

Deadlift in squat je kr neki ker sem suh in nočem delati saj če narediš narobe kaj ti ide hrbet "poznam tut take"
Kaj bom delal za noge ? Hmm..Veliko se okvarjam z kolesom,lavfanje itd. in me za zdaj ne skrbijo noge "saj imam lower body debel-noge " upperbody pa suh-roke".
Za kletko bom razmislil.

Deadlift in squat sta problematična samo če ju delaš narobe.

Majhna začetna teža + kamera + dober youtube tutorial, pa boš varen:




In ne samo, da moč nog težko treniraš.

Squat je najpomembnejša vaja za krepitev telesa. Čim globji, čim težji in čim pogostejši. Če te skrbi tehnika, priporočam da greš v kakšen klub dvigovalcev uteži, ker oni za razliko od 90% fitneserjev znajo pravilno tehniko.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

deyvid ::

thramos je izjavil:

deyvid je izjavil:


Pač dve klopci zato ker bi delal na eni bench pa za biceps vaje,na uni prosti pa razne vaje za hrbet pa skullcrusherje pa to.Okej bom probal dodati olimpisjko os pa skrivleno palico "za skullcrusherje,biceps" pa kletke si nemislim kupiti ker nimam tako velikega prostora "visokega" in mi kletna ne paše "saj sem začetnik.Sem se okvarjal večinoma časa na štangah.Pa nerad dead liftam oz squatam ker nimam filinga ko počepnem "neznam se čisto ravno postaviti"

Edit: pa dodal bi rad da za noge nebi delal doma saj lahko delam v naravi.


Potem kupi nekaj, kar boš čez eno leto, ko ne bo rezultatov in boš obupal, lahko čim dražje prodal. Morda bo že danes bolje, da denar porabiš za tečaj slovenščine - čez eno leto boš imel enako količino mišic, boš pa znal vsaj pisat. :))

Aja, vsi mamo nabite noge od fuzbala ...


A maš problem če kdo sleng piše ? Stem sm odraščo pa me tut ne moti kk pišem al pa govorim.

m0LN4r ::

ZaphodBB je izjavil:

Kletka + klopca + olimpijska os = Win!

Pač dve klopci zato ker bi delal na eni bench pa za biceps vaje,na uni prosti pa razne vaje za hrbet pa skullcrusherje pa to.

Squat, Deadlift, Pendley row, Bench press, Overhead press, Military press, pull-up. Celo telo imaš pokrito in vse kar rabiš je kletka + bench + olimpijska os.

Če je bilo dovolj dobro za Schwarzija bo tudi zate.

Točno to. Sicer jaz imam občutek da OP trola na veliko in k zadevi se spravlja najmanj resno iz prispelih ZSjev.
Če mu je pa cilj samo nabit biceps in obseg. lol. Pa bližnjice in steroidi in dodatki, še preden lahk kej z lastno težo konkretno naredi.

Potem kupi nekaj, kar boš čez eno leto, ko ne bo rezultatov in boš obupal, lahko čim dražje prodal.

Hihi, nekaj takega ja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Unknown_001 ::

m0LN4r je izjavil:


Če mu je pa cilj samo nabit biceps in obseg. lol. Pa bližnjice in steroidi in dodatki, še preden lahk kej z lastno težo konkretno naredi.


Se prov sprašujem kako bi res zgledalo samo biceps plus steroide?

Ultimate heavy wanker BB cetegory;((
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

qwertyy ::

Btw, ne spuščaj se v steroide, ker sem 99% da ne veš kaj delaš. To ni kar tako, da kupiš se parkrat špikneš in mišice zrastejo.

m0LN4r ::

Unknown_001 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Če mu je pa cilj samo nabit biceps in obseg. lol. Pa bližnjice in steroidi in dodatki, še preden lahk kej z lastno težo konkretno naredi.


Se prov sprašujem kako bi res zgledalo samo biceps plus steroide?

Ultimate heavy wanker BB cetegory;((



Pod kožo je to mrtvo tkivo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fitnes-Proteini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9312569 (9884) Malner
»

Trening nog in zadnjice (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20133675 (31097) SmeskoSnezak
»

Kako se kvalitetno zrediti ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6327357 (25608) _IKE_
»

Prsne mišice. Kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13116464 (13196) m0LN4r
»

Vaje z utežmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14827932 (24870) Okapi

Več podobnih tem