» »

Trening nog in zadnjice

Trening nog in zadnjice

1 2 3
4
5

jype ::

Speadge> zakaj bi jih pa človek sploh kritiziral?

Iz istega razloga, kot se kritizira programerje. Če nimaš krampa v roki, potem tisto, kar počneš, zagotovo ni resno delo.

Unknown_001 ::

Samael je izjavil:

To, da živiš na kmetiji še ne pomeni, da dejansko obdeluješ deset hektarjev zemlje. Mogoče počnejo to tvoji starši, medtem, ko se ti pod pretvezo študija ta čas po riti čohaš.


Oooo a na osebni nivo ste pripravljeni it. Posluši, dokler jaz vse obveznosti študija opravljam redno se nimava midva kaj debatirat o tem kapiš?


Btw. Kritika je lahko že splošno mnenje in ni nujno da se nanaša na osebo. V razmislek. Če rečem da se mi iz teh in teh razlogov to ne zdi smiselno početi podajam svoje kritično mnenje. Kdor ga pa vzame osebno je pa IZKLJUČNO NJEGOV problem s katerim se ne mislim ubadat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

Dajte se mal skulirat, pa da se kdo poda mnenje. Mislim da se je samo 5 uporabnikov do sedaj oglasilo v tej temi.
@ Pusti soncu v srce... @

_IKE_ ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Dajte se mal skulirat, pa da se kdo poda mnenje. Mislim da se je samo 5 uporabnikov do sedaj oglasilo v tej temi.



Kot sem napisal v prvem postu kaj se bo zgodilo, se je ( tudi z mojo pomočjo ) tudi zgodilo - tema je sla v maloro.

Da pa ti vseen odgovorim, za rit me boli organ. Jo pa delam preko izpadnih in step upsov.

Glute guy ima na to temo kr neki gradiva, sam bilder itak nima kej svetovat obicajnim ljudem>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

FTad ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Dajte se mal skulirat, pa da se kdo poda mnenje. Mislim da se je samo 5 uporabnikov do sedaj oglasilo v tej temi.


saj sem ti ze v prvem postu napisal. Ni treba tople vode odkrivat ;)

Unknown_001 ::

FTad je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Dajte se mal skulirat, pa da se kdo poda mnenje. Mislim da se je samo 5 uporabnikov do sedaj oglasilo v tej temi.


saj sem ti ze v prvem postu napisal. Ni treba tople vode odkrivat ;)


Točno tako. Na bicikl, pa gas.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Samael ::

Unknown_001 je izjavil:

Če rečem da se mi iz teh in teh razlogov to ne zdi smiselno početi podajam svoje kritično mnenje. Kdor ga pa vzame osebno je pa IZKLJUČNO NJEGOV problem s katerim se ne mislim ubadat.


Točno to je običajno problem tovrstnih debat oz. kritik. Da ne rečeš, da se ti to iz teh in teh razlogov ne zdi smiselno početje. Ampak, da na osnovi lastnega mnenja podaš neko posplošeno stereotipno izjavo in jo interpretiraš kot dejstvo. Tudi v tej temi si to storil.

Kdo so tisti ljudje v mestu napr. ki se ne pretegnejo, medtem ko ti na kmetiji pa se? Povsem prepričan sem, da se bo tisti, ki bo ta weekend napr. 12 ur na dan stal na nogah in kelnaril (saj veš, težki krožniki in pladnji gor, pa dol ... cel ljubi dan ...) bolj fizično pretegnil kot ti na vasi. Mogoče bo šel za tem še na partijo tenisa. Ali pa s kolesom v hribe. Če bo dovolj energije. Ampak saj to nima veze, kar hočem povedati je, da so tvoje pavšalne sodbe bedarija. Ne delajo vsi v mestu v pisarni, kot tudi vsi na vasi ne kidajo gnoja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Unknown_001 ::

Samael je izjavil:


Kdo so tisti ljudje v mestu napr. ki se ne pretegnejo, medtem ko ti na kmetiji pa se? Povsem prepričan sem, da se bo tisti, ki bo ta weekend napr. 12 ur na dan stal na nogah in kelnaril (saj veš, težki krožniki in pladnji gor, pa dol ... cel ljubi dan ...) bolj fizično pretegnil kot ti na vasi. Mogoče bo šel za tem še na partijo tenisa. Ali pa s kolesom v hribe. Če bo dovolj energije. Ampak saj to nima veze, kar hočem povedati je, da so tvoje pavšalne sodbe bedarija. Ne delajo vsi v mestu v pisarni, kot tudi vsi na vasi ne kidajo gnoja.


Kaj naj rečem, pozabil dodati "izjeme izvzete". Si štejem v čast da moje mnenje tako resno jemljete.

Tudi vasi so čedalje bolj podobne predmestjem ja, se strinjam kar sem v nadaljevanju dopolnil. Kdor ima doma še kakšno dejavnost je delo neizogibno, ker ni to tako da maš in potem samo od sebe raste sadje, zelenjada, ... Pravtako obrtna dejavnost tudi zahteva da se kaka stvar premakne na roke. I hope you also understand my point.

Pa lep večer.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

FTad ::

Samael je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Če rečem da se mi iz teh in teh razlogov to ne zdi smiselno početi podajam svoje kritično mnenje. Kdor ga pa vzame osebno je pa IZKLJUČNO NJEGOV problem s katerim se ne mislim ubadat.


Točno to je običajno problem tovrstnih debat oz. kritik. Da ne rečeš, da se ti to iz teh in teh razlogov ne zdi smiselno početje. Ampak, da na osnovi lastnega mnenja podaš neko posplošeno stereotipno izjavo in jo interpretiraš kot dejstvo. Tudi v tej temi si to storil.

Kdo so tisti ljudje v mestu napr. ki se ne pretegnejo, medtem ko ti na kmetiji pa se? Povsem prepričan sem, da se bo tisti, ki bo ta weekend napr. 12 ur na dan stal na nogah in kelnaril (saj veš, težki krožniki in pladnji gor, pa dol ... cel ljubi dan ...) bolj fizično pretegnil kot ti na vasi. Mogoče bo šel za tem še na partijo tenisa. Ali pa s kolesom v hribe. Če bo dovolj energije. Ampak saj to nima veze, kar hočem povedati je, da so tvoje pavšalne sodbe bedarija. Ne delajo vsi v mestu v pisarni, kot tudi vsi na vasi ne kidajo gnoja.


Problem njegove retorike je, da je vse, kar ne ustreza njemu, narobe, nesmiselno in neucinkovito in zeli na vsak nacin vsiliti to drugace mislecemu. Ce bi enostavno povedal, da njemu to ne ustreza (npr iti v fitnes, ne uporabljati prehrambene dodatke) ostalim pa pustil, da naj pocnejo, kakor jim pase, ne bi bilo potrebno toliko komentarjev jebanja drug drugega v glavo.

Mene ne moti, da rad je jesprej, joto in rizoto ipd..prav, naj uziva, ostale pa naj pusti, da uzivamo v prehrambenih dodatkih ;)

In kot je ze bilo veckrat receno, OP je spraseval za vaje v fitnesu in ne na prostem, na kolesu, ipd.

Invictus ::

FTad je izjavil:


In kot je ze bilo veckrat receno, OP je spraseval za vaje v fitnesu in ne na prostem, na kolesu, ipd.

Mi smo mu pa povedali, da je za to fitnes brez zveze.

Naj gre na TNZ vaje, moigoče bo vsaj kak dobra za pogledat tam ;). Čeprav je to bolj izjema kot pravilo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

FTad ::

Evo spet isto. Kot da bi govoril, da OP hoce npr. Audija, ostali pa mu tezite, da je audi brez veze, naj raje kupi Cliota, saj ga bo vseeno pripeljal iz tocke A do B... Pa dajte ze enkrat pustit, da OP dela tisto, kar mu ustreza.... -.-

_IKE_ ::

Invictus je izjavil:


Mi smo mu pa povedali, da je za to fitnes brez zveze.



Kar seveda ni res. Hint glute guy

Dobis pa pike za TNZ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

Unknown_001 ::

FTad je izjavil:


Problem njegove retorike je, da je vse, kar ne ustreza njemu, narobe, nesmiselno in neucinkovito in zeli na vsak nacin vsiliti to drugace mislecemu. Ce bi enostavno povedal, da njemu to ne ustreza (npr iti v fitnes, ne uporabljati prehrambene dodatke) ostalim pa pustil, da naj pocnejo, kakor jim pase, ne bi bilo potrebno toliko komentarjev jebanja drug drugega v glavo.

Mene ne moti, da rad je jesprej, joto in rizoto ipd..prav, naj uziva, ostale pa naj pusti, da uzivamo v prehrambenih dodatkih ;)

In kot je ze bilo veckrat receno, OP je spraseval za vaje v fitnesu in ne na prostem, na kolesu, ipd.


Lej ga hinavca vražjega. Ti tudi lahko nehaš drugim vsiljevat fitness. Ti bom pojasnil zakaj jaz tebe kot vsiljivega smatram. Bi bilo vse v redu če ne bi vse kar zadeva aktivnosti izven teretane metali v koš. Govort da se z biciklom, tekom v breg, in vajami z lastnim telesom ne da nič narest je tipična ignoranca ob kateri se mi ob dobrih dnevih smeji ob slabih pa mi obrne želodec.

Drgač pa hvala za feedback. Bom drugič drugače napisal ker vidim da me marsikdo krivo razume kot sovražnika. To je tisti zoprni del virtualne komunikacije ker ne vidiš telesne govorice posameznika iz katere lahko ugotoviš v kakšnem kontekstu je bilo kaj mišljeno.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Unknown_001 ::

FTad je izjavil:

Evo spet isto. Kot da bi govoril, da OP hoce npr. Audija, ostali pa mu tezite, da je audi brez veze, naj raje kupi Cliota, saj ga bo vseeno pripeljal iz tocke A do B... Pa dajte ze enkrat pustit, da OP dela tisto, kar mu ustreza.... -.-


Ahhh če že naj bo mercedes. Če bo mečko vozil se bo babam njegova rit bolj seksi zdela kot če bi vozil audi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

FTad ::

Unknown_001 je izjavil:

FTad je izjavil:


Problem njegove retorike je, da je vse, kar ne ustreza njemu, narobe, nesmiselno in neucinkovito in zeli na vsak nacin vsiliti to drugace mislecemu. Ce bi enostavno povedal, da njemu to ne ustreza (npr iti v fitnes, ne uporabljati prehrambene dodatke) ostalim pa pustil, da naj pocnejo, kakor jim pase, ne bi bilo potrebno toliko komentarjev jebanja drug drugega v glavo.

Mene ne moti, da rad je jesprej, joto in rizoto ipd..prav, naj uziva, ostale pa naj pusti, da uzivamo v prehrambenih dodatkih ;)
In kot je ze bilo veckrat receno, OP je spraseval za vaje v fitnesu in ne na prostem, na kolesu, ipd.


Lej ga hinavca vražjega. Ti tudi lahko nehaš drugim vsiljevat fitness. Ti bom pojasnil zakaj jaz tebe kot vsiljivega smatram. Bi bilo vse v redu če ne bi vse kar zadeva aktivnosti izven teretane metali v koš. Govort da se z biciklom, tekom v breg, in vajami z lastnim telesom ne da nič narest je tipična ignoranca ob kateri se mi ob dobrih dnevih smeji ob slabih pa mi obrne želodec.

Drgač pa hvala za feedback. Bom drugič drugače napisal ker vidim da me marsikdo krivo razume kot sovražnika. To je tisti zoprni del virtualne komunikacije ker ne vidiš telesne govorice posameznika iz katere lahko ugotoviš v kakšnem kontekstu je bilo kaj mišljeno.



Narobe si me razumel. Vsi jemljete stvari iz konteksta. Jaz se nisem strinjal, da je dovolj za trening nog, da se OP zapelje s kolesom samo do fitnesa, kot je jype napisal na zacetku. Sele potem je bilo govora o raznih gorskih turah ipd

Ja saj ni cudno, da te vsi gledajo kot sovraznika, glede na to, kako nespostljivo pises..halo

Pa ko ze govoris o hinavstvu, si sam isto naredil glede supplementov, ko si na vsak nacin hotel povedat, kako je to strup in blablabla...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FTad ()

Unknown_001 ::

Iskreno povedano mi dol visi kako name gledate. Tak me ne poznaš in se ne sekiram orav dosti, če bi me pa res poznal bi pa videl da je v tisti "nespoštljivosti" veliko heca le da folk preveč dobesedno vse skup jemlje ker pač ne ve v kakšnem razpoloženju je bilo to napisano. Prispodoba z mestjanarji je bla mal za podkurit ampak nikakor ne slabonamerno.

Za supplemente pa zgolj menim da so bedarije. In mnogi izmed njih dejansko so genau za zagiftat ker imaš en kup predpripravljenih mešanic in kvazi izolatov. Al kolega saj sem jaz to dal čez, ni me treba učit. Tudi verjem da sem se prej pozanimal preden sem butnil trditev da PREKOMEREN vnos beljakovin obremenjuje jetra. Ni mi treba razlagat kaj je beljakovina ker skoraj upam stavit da področje biologije bolje obvladam kot ti in to brez wikipedije.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

FTad> Jaz se nisem strinjal, da je dovolj za trening nog, da se OP zapelje s kolesom samo do fitnesa, kot je jype napisal na zacetku.

Seveda je. Ti si mestno dete in do fitnesa nimaš 2200 višincev, drugi pa nismo takšni.

harmony ::

Unknown_001 je izjavil:

Tudi verjem da sem se prej pozanimal preden sem butnil trditev da PREKOMEREN vnos beljakovin obremenjuje jetra. Ni mi treba razlagat kaj je beljakovina ker skoraj upam stavit da področje biologije bolje obvladam kot ti in to brez wikipedije.

Definiraj PREKOMOREN. Koliko je mera? Pitje proteinskega sejka ob gledanju serije na foxu zagotovo obremeni ne samo jetra, ampak se kaj drugega. Ce pa clovek hodi v fitnes in nabija tiste utezi, potem brez proteinov, ohajev in mascob krepne cez 15min.

FTad ::

jype stari, ti spet kompliciras. Predpostavka je bila, da se zapeljes 2-3km od doma do fitnesa npr iz LJ cetra do btc-ja kar ti vzame 10-20min, ne pa spet teh tvojih gorskih relacij dolgih 1 uro...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FTad ()

Aston_11 ::

Beljakovinska zastrupitev, na kratko, za tiste, ki pretiravajo z beljakovinami. Pujs FTW!

jype ::

FTad> Predpostavka je bila

Tvoja, ja! Ne moreš kar predpostavljat takih reči. Meni je najbližji fitnes čez goro in skozi hosto, ampak preden pridem do tja sem že skuril tisoč kalorij in grem lahko domov.

FTad ::

Ja in tvoja predpostavka je bila, da tudi OP zivi v gorah in da mu je interes voznja s kolesom...

jype ::

FTad> Ja in tvoja predpostavka je bila, da tudi OP zivi v gorah in da mu je interes voznja s kolesom...

OP bi rad kolegom v oštariji pokazu moje noge in reku "Tole je taprav dec, pa fitnesa odznotrej še vidu ni!". To je tisto, kar je želel od teme.

harmony ::

jype je izjavil:

FTad> Predpostavka je bila

Tvoja, ja! Ne moreš kar predpostavljat takih reči. Meni je najbližji fitnes čez goro in skozi hosto, ampak preden pridem do tja sem že skuril tisoč kalorij in grem lahko domov.

Tvoje zivljenje je v takem okolju ocitno ze en velik fitnes. Si mogoce gozdar?

jype ::

harmony> Si mogoce gozdar?

Looooooka ::

harmony je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Tudi verjem da sem se prej pozanimal preden sem butnil trditev da PREKOMEREN vnos beljakovin obremenjuje jetra. Ni mi treba razlagat kaj je beljakovina ker skoraj upam stavit da področje biologije bolje obvladam kot ti in to brez wikipedije.

Definiraj PREKOMOREN. Koliko je mera? Pitje proteinskega sejka ob gledanju serije na foxu zagotovo obremeni ne samo jetra, ampak se kaj drugega. Ce pa clovek hodi v fitnes in nabija tiste utezi, potem brez proteinov, ohajev in mascob krepne cez 15min.

Ne bo, se v nobeni temi ni, ker ne ve.
V najboljsem primeru bos dobil smernice zdravnikov, ki temeljijo na kolicini potrebni za ohranjanje misicne made povprecnega cloveka. Torej ne nekoga, ki ima dejansko 30% vec misicne mase.
Ko bo dobil ljudi, ki ze 20 let te smernice presegajo za 3x pa nimajo nobenih problemov bo to zgolj statisticna anomalija(neobstojecih statistik), ki nima novenega vpliva na trditev.
Pa semnkar preprican, da nihce ne pozna nikogar, ki bi imel 'beljakovinsko zastrupitev'. Prej nekoga, ki ni pil dovolj vode za prebavo vnosa beljakovin ali pa je fasal kaj drugega.
Lahko pojes celo kanto in pijes vodo... bos pac sral kot kreten preden se ti bo uspelo zastrupiti.
Prej bo pocrkal folk, ki pozre po 10 hamburgerjev na dan ampak glej hudica...tudi ti ponavadi zivijo desetletja in jih prej rukne infarkt ne pa beljakovinska zastrupitev.
Larifari samooklicanih ekspertov, ki se smejejo drugim samooklicanim ekspertom.
Meni je v obeh primerih smesno.
Se bom rajsi naslonil na lastne izkusnje in dejstvo, da vse zdravniske preglede zdelam brez kakrsnihkoli problemov.
In glej hudica... jem glutennin precej redno pijem tudi pivo.

Invictus ::

FTad je izjavil:

jype stari, ti spet kompliciras. Predpostavka je bila, da se zapeljes 2-3km od doma do fitnesa npr iz LJ cetra do btc-ja kar ti vzame 10-20min, ne pa spet teh tvojih gorskih relacij dolgih 1 uro...

2-3 km 10-20 minut???? Kaj hodiš peš zraven kolesa?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Looooooka> precej redno pijem tudi pivo.

Z eno nogo praktično v grobu. Vsako popito pivo ti za 108 let skrajša življenje.

Unknown_001 ::

@Looooka vidiš jeba je ko si nerazgledan teliček.

Zastrupitev od beljakovin obstaja, le da gre za drugačne beljakovine. Vprašaj koga ki ga je kaka kača pičila kok je blo fajn ker od beljakovin baje itak nč ne more bit.

Ampak to ni naš primer. Vse kar ti prekomerno zaužiješ mora telo spravit ven in to predstavlja breme za presnovo, meddrugim jetra ki doživijo hipertorfijo ko ne morejo folgat. Pri prekomernem vnosu beljakovin se godi slednje:
-obremenitev presnove
-povečano izločanje vode in sečnine
-povečano izločanje kalcija
-hipertrofija jeter in ledvic

Zgornja meja se giblje med 2 - 2.5 g na kilogram telesne teže. Aktivnost pri tem žal ne igra vloge.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

No, če vztrajno veliko kolesariš prej ali slej dobiš bradikardijo in hipertrofijo srca.

To sicer ni problematično z zdravstvenega vidika, vseeno pa ni normalno.

Pomnite: Med spolnimi odnosi vzdržljivost pride bistveno bolj prav kot eksplozivnost in moč.

_IKE_ ::

Unknown_001 je izjavil:

@Looooka vidiš jeba je ko si nerazgledan teliček.

Zastrupitev od beljakovin obstaja, le da gre za drugačne beljakovine. Vprašaj koga ki ga je kaka kača pičila kok je blo fajn ker od beljakovin baje itak nč ne more bit.

Ampak to ni naš primer. Vse kar ti prekomerno zaužiješ mora telo spravit ven in to predstavlja breme za presnovo, meddrugim jetra ki doživijo hipertorfijo ko ne morejo folgat. Pri prekomernem vnosu beljakovin se godi slednje:
-obremenitev presnove
-povečano izločanje vode in sečnine
-povečano izločanje kalcija
-hipertrofija jeter in ledvic

Zgornja meja se giblje med 2 - 2.5 g na kilogram telesne teže. Aktivnost pri tem žal ne igra vloge.


Torej, poznaš koga ki je se zastrupil od prevelikega vnosa beljakovin ?

Ker jst ga ne, pa jih poznam kr nekaj iz "bilderske" scene. So prej kot z hoboki, mel probleme s kakimi drugimi galenika zadevščinami

Unknown_001 ::

_IKE_ je izjavil:



Torej, poznaš koga ki je se zastrupil od prevelikega vnosa beljakovin ?

Ker jst ga ne, pa jih poznam kr nekaj iz "bilderske" scene. So prej kot z hoboki, mel probleme s kakimi drugimi galenika zadevščinami


Neizpodbitno dejstvo je, da če se z biločim prenažiraš na dolgi rok to za sabo potegne posledice. Ampak tu pa najdeš eksperte ki trdijo drugače za beljakovine ker to pač ni po njihovi partijski knjižici ki jim jo je v glavo vtepel marketing. Zagovarjam stališče vsega po malem. A grozno je kako hitro vam uspe skozlat pomen. Iz "ne preveč" nastane "tega ne smeš" kar je totalno obračanje besed z namenom zavajanja in privabljanja pozornosti v svoj ekstrem.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

kingsix ::

Kaj spet ste na tem, da ti proteini uničujejo jetra? ROFLMAO

_IKE_ ::

Unknown_001 je izjavil:

_IKE_ je izjavil:



Torej, poznaš koga ki je se zastrupil od prevelikega vnosa beljakovin ?

Ker jst ga ne, pa jih poznam kr nekaj iz "bilderske" scene. So prej kot z hoboki, mel probleme s kakimi drugimi galenika zadevščinami


Neizpodbitno dejstvo je, da če se z biločim prenažiraš na dolgi rok to za sabo potegne posledice. Ampak tu pa najdeš eksperte ki trdijo drugače za beljakovine ker to pač ni po njihovi partijski knjižici ki jim jo je v glavo vtepel marketing. Zagovarjam stališče vsega po malem. A grozno je kako hitro vam uspe skozlat pomen. Iz "ne preveč" nastane "tega ne smeš" kar je totalno obračanje besed z namenom zavajanja in privabljanja pozornosti v svoj ekstrem.


Slednje je forumski trol v tej temi kot ponavadi ponovno izpeljal,ostali mu potem samo sledijo....

In tema je kot vse druge na to temo, spet šla v maloro...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

harmony ::

kingsix je izjavil:

Kaj spet ste na tem, da ti proteini uničujejo jetra? ROFLMAO

Pa ne pozabi, da ti visek proteinov zmanjsa lulcka.

Unknown_001 je izjavil:

@Looooka vidiš jeba je ko si nerazgledan teliček.

Zastrupitev od beljakovin obstaja, le da gre za drugačne beljakovine. Vprašaj koga ki ga je kaka kača pičila kok je blo fajn ker od beljakovin baje itak nč ne more bit.

Ampak to ni naš primer. Vse kar ti prekomerno zaužiješ mora telo spravit ven in to predstavlja breme za presnovo, meddrugim jetra ki doživijo hipertorfijo ko ne morejo folgat. Pri prekomernem vnosu beljakovin se godi slednje:
-obremenitev presnove
-povečano izločanje vode in sečnine
-povečano izločanje kalcija
-hipertrofija jeter in ledvic

Zgornja meja se giblje med 2 - 2.5 g na kilogram telesne teže. Aktivnost pri tem žal ne igra vloge.

Kaca picila in beljakovine? Drugacne beljakovine? Hipertorfija? Pa kje ti guglas te zadeve?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

Unknown_001 ::

harmony je izjavil:


Kaca picila in beljakovine? Drugacne beljakovine? Hipertorfija? Pa kje ti guglas te zadeve?


Ojoj... očitno ti moram res biokemijo razlagat.

No za začetek, beljakovine so naravni polimeri in naj ti povem: NE, ni vse isto.

Ti bom dal banalen primer "drugačnih beljakovin"
Na primer keratin ki je gradnik las, nohtov itd. je beljakovina.

Za naš primer obravnavamo kačji strup:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/194...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

FTad ::

pa zakaj zdaj vmesavas kacji strup v to temo?

Unknown_001 ::

FTad je izjavil:

pa zakaj zdaj vmesavas kacji strup v to temo?


Zato ker je en tapameten izjavil, da se od beljakovin ne da zastrupitve fasat. Strupe in povezavo z beljakovinami sem omenil zgolj zato da ne bo še kdaj podobnih bedarij kvasil okoli.

Tudi povedal sem, da to ni naš primer, sicer pa... če bi se kdo rad naprej kregal o tem, pa prav.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

FTad ::

Ti gres v take extreme, da je ze too much.... Zastrupitev z beljakovinami....Ne poznam nikogar, ki gi jedel toliko mesa, da bi do tega prislo....prej z alkoholom ipd...

Zgleda bolj, da bi se ti rad se naprej o tem kregal


A lahko en admin ze zaklene to temo?

jype ::

FTad> A lahko en admin ze zaklene to temo?

Pol boste pa spet rekl, da jo je jype zatrolal, medtem ko vsakič, ko kdo hoče debatirat o telesu pridete strokovnjaki za gospodarstvo in mu svetujete, da se prenažira z beljakovinami in na nezdrav način obremenjuje mišice.

Unknown_001 ::

FTad je izjavil:

Ti gres v take extreme, da je ze too much.... Zastrupitev z beljakovinami....Ne poznam nikogar, ki gi jedel toliko mesa, da bi do tega prislo....prej z alkoholom ipd...

Zgleda bolj, da bi se ti rad se naprej o tem kregal


A lahko en admin ze zaklene to temo?


Če si nepismen si pač nepismen. V strupih ki jih izloča večina strupenih živali so ravno beljakovine tiste ki ti škodo delajo, niso pa to iste beljakovine kot v prehrani.

Jaz resno obupujem. Ponujam vam roko da malo širše vidite stvari potem pa nazaj še vedno bedarije kvasiš. Primer prenažiranja z mesom si se pa izključni ti izmislil ne jaz. Če si trot si pač trot.

Pa čist tipično slovensko. Če ti nis vidu potem avtomatsko pomen, da ne obstaja in je "znanstvena fantastika".
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

kingsix ::

Raptor F16, pa kaj tebi ni jasno?

VSI dobro vemo o kakšnih beljakovinah/proteinih se tukaj pogovarjamo, ti pa prideš z forami kot je kačji strup. Mislim, da peto-šolčki vejo, da le-tega med drugim sestavljajo tudi proteini - ampak še enkrat tukaj ni govora o tem in to VSI vemo.

Kakšno roko pa ti ponujaš? Ne bluzi.

Še enkrat, kot sem te že prosil v drugi temi. Navedi študije ki potrjujejo, da prekomerno uživanje prehranskih beljakovin uničuje jetra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

jype ::

kingsix> Navedi študije ki potrjujejo, da prekomerno uživanje prehranskih beljakovin uničuje jetra.

Ni študij, ker je folku nerodno povedat, da hočjo zgledat fit, ne bi se pa radi preveč matral za to.

Kot tale, na primer: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/184...

_IKE_ ::

jype je izjavil:

FTad> A lahko en admin ze zaklene to temo?

Pol boste pa spet rekl, da jo je jype zatrolal, medtem ko vsakič, ko kdo hoče debatirat o telesu pridete strokovnjaki za gospodarstvo in mu svetujete, da se prenažira z beljakovinami in na nezdrav način obremenjuje mišice.



Ukvarjanje z fitnesom je po tvoje torej nezdravo?

Aha ja seveda, tisti tvoj "pameten" učitelj...

kingsix ::

Whey ti nebo pomagal popolnoma nič bolj, kot če poješ kak zrezek.

In patients with acute liver injury, clinicians should inquire about dietary supplement usage and consider immediate discontinuation of all unnecessary products.


Je imel že acute liver injury. No pa en primer, kjer očitno niso vedeli celotnega konteksta - možno da gre za uživanje tudi drugih substanc. Poznam primere kjer so pisali da imajo težave z jetri zaradi pro-hormonov in potem grejo k zdravniku kjer rečejo, da so jedli le whey in creatin. Če gre npr. kaj narobe pri injiciranju steroidov, potem grejo h zdravniku in rečejo, da so jim je ponesrečila injekcija vitamina b12. etc.
People lie, še posebaj pa v fitnes svetu glede tega kaj uživajo. Če bi imel to on res izkjučno zaradi Whey/Creatina bi bilo primerov mnogo več, ker to itak vsak otrok, ki hodi na fitnes dodaja k prehrani.

Proteinov pa se itak uživa preveč, fitnes industrija in reklame pač naredijo svoje. Z tam 100-120g proteinov na dan lahko čist lepo gradiš mišično maso - z ali brez wheya.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Unknown_001 ::

kingsix je izjavil:


Še enkrat, kot sem te že prosil v drugi temi. Navedi študije ki potrjujejo, da prekomerno uživanje prehranskih beljakovin uničuje jetra.


Ni študija ampak report:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/184...

https://www.hindawi.com/journals/isrn/2...
it is evident that “too much of a good thing” in diet could be useless or even harmful for healthy individuals [1, 29]. Many adults or even adolescents (especially athletes or body builders) self-prescribe protein supplements and overlook the risks of using them, mainly due to misguided beliefs in their performance-enhancing abilities [30]. Individuals who follow these diets are therefore at risk [31]. Extra protein is not used efficiently by the body and may impose a metabolic burden on the bones, kidneys, and liver


Kot vsaka stvar tudi beljakovine niso izjema. Vse kar pretiravaš potegne nekaj za sabo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

_IKE_ ::

kingsix je izjavil:

Whey ti nebo pomagal popolnoma nič bolj, kot če poješ kak zrezek.

In patients with acute liver injury, clinicians should inquire about dietary supplement usage and consider immediate discontinuation of all unnecessary products.


Je imel že acute liver injury. No pa en primer, kjer očitno niso vedeli celotnega konteksta - možno da gre za uživanje tudi drugih substanc. Poznam primere kjer so pisali da imajo težave z jetri zaradi pro-hormonov in potem grejo k zdravniku kjer rečejo, da so jedli le whey in creatin. Če gre npr. kaj narobe pri injiciranju steroidov, potem grejo h zdravniku in rečejo, da so jim je ponesrečila injekcija vitamina b12. etc.
People lie, še posebaj pa v fitnes svetu glede tega kaj uživajo. Če bi imel to on res izkjučno zaradi Whey/Creatina bi bilo primerov mnogo več, ker to itak vsak otrok, ki hodi na fitnes dodaja k prehrani.


bingo :)

Unknown_001 je izjavil:



Kot vsaka stvar tudi beljakovine niso izjema. Vse kar pretiravaš potegne nekaj za sabo.


Še voda te fenta če je je preveč, kljub temu da je zdrava >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

harmony ::

kingsix je izjavil:


Proteinov pa se itak uživa preveč, fitnes industrija in reklame pač naredijo svoje. Z tam 100-120g proteinov na dan lahko čist lepo gradiš mišično maso - z ali brez wheya.

Ja, ce si tezak 60kg. Kaj pa, ko je clovek tezak 80-90kg po defaultu?

Koliko nabitih piscancev z anaboliki in antibiotiki je pa takrat potrebno pozreti?

Eni konstantno nabijate o skodljivosti wheyev, a obenem se nazirate z raznimi pleskami, snicli...

Jaz jemljem anaboliko in mi ful pomaga pri izgradnji misicne mase. Koncno.

Aston_11 ::

harmony je izjavil:

Jaz jemljem anaboliko in mi ful pomaga pri izgradnji misicne mase. Koncno.
Tole bo puhlo. Najbrž veže vodo in se ti zdi, da mišice rasejo, ne moreš pa prekopati vrta. Pri sladkorni je taka prehrana sploh win-win.

harmony ::

Aston_11 je izjavil:

harmony je izjavil:

Jaz jemljem anaboliko in mi ful pomaga pri izgradnji misicne mase. Koncno.
Tole bo puhlo. Najbrž veže vodo in se ti zdi, da mišice rasejo, ne moreš pa prekopati vrta. Pri sladkorni je taka prehrana sploh win-win.

Ma to je bilj bolj sarkazem, vendar tudi malo resnice, ceprav je se prezgodaj o tem govoriti. Mogoce gre res za vezavo vode, ceprav je moc ostala na 90%. Ma hitro se clovek vrne, ce je bil prej redni obiskavalec fitnesa. Pretiravat pa tudi ne kaj prevec, posebej ne po 4 mesecni pavzi, pa se s sladkorno povrhu.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vadbena rutina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11111859 (8624) m0LN4r
»

buildanje mišične mase (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
558061 (6759) Unknown_001
»

Fitnes - vaje doma

Oddelek: Šport
4013697 (10781) Unknown_001
»

Vaje z utežmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14828104 (25042) Okapi

Več podobnih tem