» »

Skype simultano prevaja!

Skype simultano prevaja!

Slo-Tech - Microsoft je izdal prvo verzijo Skypa, ki podpira simultano prevajanje govorjenega besedila. Medtem ko so junija kazali prototip, ki je prevajal iz angleščine v nemščino ter nazaj, ima nova verzija izključno podporo za angleščino in španščino. Drugi jeziki bodo še sledili.

Nova verzija je dostopna le tistim, ki so se prijavili v preizkusni program. Za uporabo potrebujemo operacijski sistem Windows 8, 8.1 ter v prihodnosti Windows 10 in aktiviran Microsoft oziroma Skype ID. Če te pogoje izpolnjujemo, lahko preizkusimo Skype Translation Preview. Microsoft je v promocijske namene posnel videoposnetek, kjer se pogovarjata učenki iz ZDA in Mehike, vsaka v svojem jeziku, resno pa so si novost ogledali ter jo preizkusili na Mashable.

Sistem deluje zelo dobro. Navajeni smo, da ga sistemi za strojno prevajanje lomijo ter da prepoznavanje govora ne deluje gladko, a novi Skype je tu resnično izdatno napredoval. Sistem praktično v realnem času prepoznava govorjeno besedilo in ga zapisuje (transkripcija), hkrati pa skrbi za simultano prevajanje in produkcijo govora pri prejemniku. Izberemo lahko celo, ali naj sogovornik tolmačen govor sliši z moškim ali ženskim glasom.

Skype ne bo ostal omejen na španščino in angleščino. Ta jezika sta podprta že od samega začetka zato, ker sta med najpomembnejšimi v svetu in ker je tehnična plat prevajanja med njima sorazmerno enostavna. Nemščina - ki smo jo videli poleti - je nekoliko težja za simultano tolmačenje, ker se glagoli zvrstijo na koncu, zato bomo morali nanjo še malo počakati. Microsoft pač noče izdajati polizdelkov. Je pa prevajanje pisane besede že ta hip mogoče v 40 jezikih, dodajajo v Microsoftu.

Sistem za prevajanje se sproti uči, zato bo povečanje števila uporabnikov pozitivno vplivalo na kakovost prevodov. Sestavljata ga dva osnovna modula, ki imata še cel kup pomožnih servisov. To sta prepoznavanje govora (SR) in strojno prevajanje (MT), podporo pa nudijo sistemi za popravljanje govora (ki prečrta podvojene besede, zloge, polglasniške premore ipd.), ter produkcijo govora.

Za preizkus se prijavite.

63 komentarjev

«
1
2

smash ::

kolk denarja gre danes v učenje jezikov? a nebi bilo smiselno ves ta denar preusmeriti v razvoj teh naprav, ki bodo omogočala simultano prevajanje

ker čez 20 let ne vidim več potrebe po učenju nekega jezika, razen kot kakšno specialnost

slušalko v uho in ti takoj prevaja, kar poslušaš

PrihajaNodi ::

Torej ukinit fakultete z poudarkom na tujih jezikih. Sluzba tolmaca je tudi out.

feryz ::

Pa možgane na off. Generiranje še bolj tupih ljudi, se lahko začne.

Me zanima, če bodo Finci še vztrajali, da se namesto pisane pisave, mulci učijo desetprstnega tipkanja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

mrTwelveTrees ::

fantje... sej tega ne morte več ustavit....

PrihajaNodi ::

Zakaj bi se icili pisati v fizicni obliki? Uciti tujih jezikov? Torej bo obstalo samo se matematika, fizika in programiranja. Ceprav bi se (roko na srce) lahko ucili tudi doma oziroma preko spleta. Imel bos pa na voljo ucitelje s celega sveta.

Tody ::

Zakaj bi se učili matematiko? Sej maš zde že APP ki ti zračuna vsako formulo? Tudi programirat ti ni treba znat sej wordpress zna že vse! Če ne pa imaš plugine!

PrihajaNodi ::

Tody je izjavil:

Zakaj bi se učili matematiko? Sej maš zde že APP ki ti zračuna vsako formulo? Tudi programirat ti ni treba znat sej wordpress zna že vse! Če ne pa imaš plugine!


Kaj pa potem?

fosil ::

Me zanima če ob tem hkrati tudi pretvori vse pogovore v tekst obliko in jih shrani.
Oziroma če skype to že sicer počne brez prevajanja.
Za razne organe je to veliko bolj prikladno za shranjevanje vseh pogovorov in iskanje po določenih besedah.
Tako je!

Evolve ::

Eni še zmer živite v srednjem veku :D in kar naenkrat so ljudje, ki koristijo take zadevce, tupi

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: bmen ()

feryz ::

Bodo tupi!
Če niso že!
Recimo imajo težave z razumevanjem teksta...

GTX970 ::

fosil je izjavil:

Me zanima če ob tem hkrati tudi pretvori vse pogovore v tekst obliko in jih shrani.
Oziroma če skype to že sicer počne brez prevajanja.
Za razne organe je to veliko bolj prikladno za shranjevanje vseh pogovorov in iskanje po določenih besedah.

Saj za take namene so primarno sistem razvili...

profii ::

Naenkrat bomo veseli da imamo samo ~2 miljona govorečih naš mali jezik in zato nezanimiv za auto speech to text - tričrkovna agencija safe.

Jupito ::

feryz je izjavil:

Bodo tupi!
Če niso že!
Recimo imajo težave z razumevanjem teksta...


Najbolj tupo pri vsem skupaj je pravzaprav razmišljanje, da naenkrat ne bo treba znati skoraj ničesar, da boš fino živel. (Že gremo po isti liniji kot tipični srednješolski pragmatiki: "Zakaj bi moral to znati; tega ne bom rabil nikoli!", 20 let pozneje: "Seveda živim v kleti pri tastarih, ko mi povsod kot pogoj za zaposlitev postavljajo ravno tisto, česar ne znam. Šolski sitem me je zajebal, stari!")

Sicer pa srčno upam, da kmalu dobimo samvozen Google kavč, ker se mi v 21. stoletju res ne da več prečkati ceste kot srednjem veku. Dvomim, da je kakorkoli bolj varno ali sploh bolje zame, ampak jaz hočem prečkati cesto v pravem neckbeard stilu (na kavču, v rimljanski togi in z vrečko čipsa)!
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

PrihajaNodi ::

Jupito je izjavil:

feryz je izjavil:

Bodo tupi!
Če niso že!
Recimo imajo težave z razumevanjem teksta...


Najbolj tupo pri vsem skupaj je pravzaprav razmišljanje, da naenkrat ne bo treba znati skoraj ničesar, da boš fino živel. (Že gremo po isti liniji kot tipični srednješolski pragmatiki: "Zakaj bi moral to znati; tega ne bom rabil nikoli!", 20 let pozneje: "Seveda živim v kleti pri tastarih, ko mi povsod kot pogoj za zaposlitev postavljajo ravno tisto, česar ne znam. Šolski sitem me je zajebal, stari!")

Sicer pa srčno upam, da kmalu dobimo samvozen Google kavč, ker se mi v 21. stoletju res ne da več prečkati ceste kot srednjem veku. Dvomim, da je kakorkoli bolj varno ali sploh bolje zame, ampak jaz hočem prečkati cesto v pravem neckbeard stilu (na kavču, v rimljanski togi in z vrečko čipsa)!



Zakaj bi moral karkoli znati ce Google vse ve? Ni potrebe za ucenje. Vcasih je mularije bejbe osvajala v real lajfu danes pa se to dela z lajki. Ne vem kako sicer poteka spolno obcevanje a tvoja sedezna bi bila koristna, ce se nobenemu ne bi ljubilo hoditi.

Sicer pa dobra ideja tisto s kavcem? Si se prijavil na kickstar?

carota ::

GTX970 je izjavil:

fosil je izjavil:

Me zanima če ob tem hkrati tudi pretvori vse pogovore v tekst obliko in jih shrani.
Oziroma če skype to že sicer počne brez prevajanja.
Za razne organe je to veliko bolj prikladno za shranjevanje vseh pogovorov in iskanje po določenih besedah.

Saj za take namene so primarno sistem razvili...

Sedaj bi radi samo še izpilili prevode, pa so se domislili zastonj outsourcanja. :)

ZigaZiga ::

Jupito je izjavil:

feryz je izjavil:

Bodo tupi!
Če niso že!
Recimo imajo težave z razumevanjem teksta...


Najbolj tupo pri vsem skupaj je pravzaprav razmišljanje, da naenkrat ne bo treba znati skoraj ničesar, da boš fino živel. (Že gremo po isti liniji kot tipični srednješolski pragmatiki: "Zakaj bi moral to znati; tega ne bom rabil nikoli!", 20 let pozneje: "Seveda živim v kleti pri tastarih, ko mi povsod kot pogoj za zaposlitev postavljajo ravno tisto, česar ne znam. Šolski sitem me je zajebal, stari!")


Mislim, da vse več zaposlitev zahteva praktično znanje, ne pa recimo slovenščine (in ostalih predmetov), za katere srednješolci govorijo, da jih ne bo treba nikoli znat. Torej recimo sprogramirat en real life problem - tega ne obravnavajo na nobeni računalniški srednji šoli, zahtevajo pa v večini zaposlitev na področju programiranja. Na srednjih šolah se pritožujejo ravno zaradi snovi splošnih predmetov, za katero nobenemu delodajalcu ni mar. Noben ti ne bo rekel ne sam zato, ker si imel slovenščino 2, za strokovne predmete so pa bolj pozorni, samo nad strokovnimi predmeti se pa redkokateri srednješolec pritožuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZigaZiga ()

Looooooka ::

Pismo ste tečni. A se boste vseh klincevih jezikov naučili? Saj je že prleke težko razumet.
Tole bo rešilo veliko problemov in zmanjšalo stroške.
Maš startup pa ne dovolj denarja in bi rad prodajal tujcem. Ja klinc boš moral pač nekoga zaposlit, ki bo znal jezik.
Al pa čez par let pač uporabit tak cheap ass support v štartu. Bolje kot da si že ob priložnosti mrtev zaradi pomanjkanja financ.
Si šel na počitnice in zalutal po cesti? Ja zakaj si pa nisi vzel 4 let in se naučil jezika preden si šel ZA EN TEDEN na počitnice a ne?
Eni res niste normalni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Glugy ::

sprotno učenje? Sej google se tud sprot uči pa glej kok ga še dandanes lom pri mnogih velikih jezikih. Pač izbral so lahka jezika za medsebojno trojno prevajanje, ostalo bo pa skrompucalo tko k je blo vedno pr strojnem prevajanju. Vsaj tko se bojim. bom pa prijetno presenečen če se motim.

flbroker ::

Pol pa samo rabimo en EMP da nas vse skupaj poslje v srednji vek.

Tody ::

Looooka strojni prevajalci so že in to kar dobri. Iz angleščine v Japonščino naprimer. Na dopustu tudi ne vidim opcije da boš ti z lokalci govoril preko skypa :D Za biznis niti približno niso zadosti tele prevajalci, gre se pa bolj za mindset ki ga kažejo tukaj uporabniki. Ne rabim se učit angleščine saj google vse zna. No to vodi samo v propad. Drugače pa pozdravljam razvoj algoritmo.

francek1 ::

feryz je izjavil:

Pa možgane na off. Generiranje še bolj tupih ljudi, se lahko začne.

Me zanima, če bodo Finci še vztrajali, da se namesto pisane pisave, mulci učijo desetprstnega tipkanja?

Možgane bomo v prihodnosti izkoristili za kaj bolj pametnega, kot je kopičenje faktografskih podatkov. To že zdaj zna vsak telefon. Človeški možgani so namenjeni ustvarjanju.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Utk ::

Mislim, da vse več zaposlitev zahteva praktično znanje, ne pa recimo slovenščine (in ostalih predmetov), za katere srednješolci govorijo, da jih ne bo treba nikoli znat. Torej recimo sprogramirat en real life problem - tega ne obravnavajo na nobeni računalniški srednji šoli, zahtevajo pa v večini zaposlitev na področju programiranja. Na srednjih šolah se pritožujejo ravno zaradi snovi splošnih predmetov, za katero nobenemu delodajalcu ni mar. Noben ti ne bo rekel ne sam zato, ker si imel slovenščino 2, za strokovne predmete so pa bolj pozorni, samo nad strokovnimi predmeti se pa redkokateri srednješolec pritožuje.
Ja me prav zanima kako boš nekaj prav naredil po neki specifikaciji, ki jo je napisalo polpismeno budalo in je še slabša kot je bi napisal google translate.

smash ::

sej delat čipke je tud fajn znat, pa se tega ne učimo v šoli, ker imamo druge ljudi za to, pravtako bo z prevajalci...

najprej bodo ti stroji dovolj za enostavno debato ter vzpostavitev kontakta za nekoga, ki ima business, bi se šel rad globalno trgovanje in nimaš denarja za prevajanje v n jezikov

kasneje (čez nekaj let, in ne destletij) pa bodo ti stroji brez težav nadomestili tudi eksperte

čez 50 let pa itak človek ne bo imel slušalk v ušesu, ampak vsadek, ki bo montiran v minuti, bo omogočal napajanje direktno iz človeka in bo imel notri wifi povezavo v net, in bo seveda simultano prevajal direktno, ali pa špilal musko

kaj pa vem, stvar bo šla definitivno v smer tehnološkega razvoja, če ga ne bo kak dogodek začasno ustavil, ne bo ga pa prekinil oz obrnil v kako drugo smer

BigWhale ::

flbroker je izjavil:

Pol pa samo rabimo en EMP da nas vse skupaj poslje v srednji vek.


Zakaj bi ostal pri EMPju? En gamma ray burst in smo v pred-kambriju!

Joze_K ::

ma vseeno,... jaz pa sem navdušen kam gre ta sistem... potovanja po svetu bodo postala hiper užitna...si šel v Francijo z znanjem angleščine, nemščine,... pa si bil ko butl,...dokler nisi našel nekoga, ki je bil pripravljen stopiti stopnico nižje in se pogovarjat v tujem jeziku,... vsekakor bo to enormna prednost za človeka,... bistveno večja kot je bila odprava mej... šele sedaj bodo meje "sporazumevanja", "sodelovanja" res odpravljene...
čakamo še samo mikrozadevco za uho in to je to! 8-)

PrihajaNodi ::

smash je izjavil:

sej delat čipke je tud fajn znat, pa se tega ne učimo v šoli, ker imamo druge ljudi za to, pravtako bo z prevajalci...

najprej bodo ti stroji dovolj za enostavno debato ter vzpostavitev kontakta za nekoga, ki ima business, bi se šel rad globalno trgovanje in nimaš denarja za prevajanje v n jezikov

kasneje (čez nekaj let, in ne destletij) pa bodo ti stroji brez težav nadomestili tudi eksperte

čez 50 let pa itak človek ne bo imel slušalk v ušesu, ampak vsadek, ki bo montiran v minuti, bo omogočal napajanje direktno iz človeka in bo imel notri wifi povezavo v net, in bo seveda simultano prevajal direktno, ali pa špilal musko

kaj pa vem, stvar bo šla definitivno v smer tehnološkega razvoja, če ga ne bo kak dogodek začasno ustavil, ne bo ga pa prekinil oz obrnil v kako drugo smer


In tocno sem gremo. Zagovorniki tehnologije bi rekli zakaj imeti outdated papirnat passport ko pa imas lahko cip v telesu, kjer ti ob vstopu v drugo drzavo takoj izpise stanje na FB profilu. Ja en EMP bi bil potreben.

Joze_K je izjavil:

ma vseeno,... jaz pa sem navdušen kam gre ta sistem... potovanja po svetu bodo postala hiper užitna...si šel v Francijo z znanjem angleščine, nemščine,... pa si bil ko butl,...dokler nisi našel nekoga, ki je bil pripravljen stopiti stopnico nižje in se pogovarjat v tujem jeziku,... vsekakor bo to enormna prednost za človeka,... bistveno večja kot je bila odprava mej... šele sedaj bodo meje "sporazumevanja", "sodelovanja" res odpravljene...
čakamo še samo mikrozadevco za uho in to je to! 8-)


Anglescina je postala ze univerzalna razen ce ne hodis po kaksnih barakarskih naseljih.

Zgodovina sprememb…

smash ::

PrihajaNodi je izjavil:


Anglescina je postala ze univerzalna razen ce ne hodis po kaksnih barakarskih naseljih.



jah, pejt mal u francijo pa se probi kej zment v angleščini

Joze_K ::

Nodi

Anglescina je postala ze univerzalna razen ce ne hodis po kaksnih barakarskih naseljih.


očitno si velik svetovni popotnik, da take streljaš... eno je teorija... pa gledanje ameriških filmov.... drugo pa je "življenje", pa realnost, pa 100 in ena situacija, ki ti to še kako lahko prav pride....

ampak ti že veš

PrihajaNodi ::

smash je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:


Anglescina je postala ze univerzalna razen ce ne hodis po kaksnih barakarskih naseljih.



jah, pejt mal u francijo pa se probi kej zment v angleščini


V Franciji je anglescina obvezen predmet, zdj s kom se ti druzis oziroma kje ti hodis pa nevem. Tudi kitajci kar dobro govorijo anglesko.

Realist ::

A podporo za IPv6 so mogoče realiziral?

poweroff ::

profii je izjavil:

Naenkrat bomo veseli da imamo samo ~2 miljona govorečih naš mali jezik in zato nezanimiv za auto speech to text - tričrkovna agencija safe.

Ne se preveč veselit. Transkripti slovenskega jezika že delajo in to kar dobro. Prevajanje v 5 jezikov pa tudi. Zadeva se razvija v našem AI Labu.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

Saso_C ::

Microsoft pač noče izdajati polizdelkov

Jeb.emtiš. Potem pa jaz nimam Microsoftovih Winsov. ;(

Looooooka ::

Ja ker windowsi so polizdelek v primerjavi s čem točno?
S tvojo beležnico in grafitnim svinčnikom?
S konkurenco, ki zasluži več brez, da bi zraven prodala hardware?
Aja čak verjetno si mislil z LCARSom.
Prav imaš. POLIZDELEK! Prekleti šalabajzerji.

smash ::

poweroff je izjavil:

profii je izjavil:

Naenkrat bomo veseli da imamo samo ~2 miljona govorečih naš mali jezik in zato nezanimiv za auto speech to text - tričrkovna agencija safe.

Ne se preveč veselit. Transkripti slovenskega jezika že delajo in to kar dobro. Prevajanje v 5 jezikov pa tudi. Zadeva se razvija v našem AI Labu.


link ne dela

poweroff ::

Pardon. Zdaj dela.
sudo poweroff

Tody ::

Haha ja si prov predstavljam da si v baru in hočeš ogovorit eno mačko pa rečeš neki v napravo in ji jo pol prisloniš na uho... :D Pol ti pa neki zašepeta med rjuhami in rečeš "čak čak..." in ji spet pomoliš napravo v pred usta... Dokler ne bodo naredil izumil bable fisha je to vse kr neki. Nice try but no cigar.

zeleni ::

GTX970 je izjavil:

fosil je izjavil:

Me zanima če ob tem hkrati tudi pretvori vse pogovore v tekst obliko in jih shrani.
Oziroma če skype to že sicer počne brez prevajanja.
Za razne organe je to veliko bolj prikladno za shranjevanje vseh pogovorov in iskanje po določenih besedah.

Saj za take namene so primarno sistem razvili...


Niso. Prepoznavanje govora je ze staro in tisto bi bilo dovolj. Poleg tega se da iskati tudi po audio zapisih. Tu gre za simultano prevajanje.

m0LN4r ::

Fenomenalno. Naj zrihtajo kolko tolko english-japanese in obratno pa gremo pecat azijske nyancate ane?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

iso2000 ::

smash je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:


Anglescina je postala ze univerzalna razen ce ne hodis po kaksnih barakarskih naseljih.



jah, pejt mal u francijo pa se probi kej zment v angleščini


Se čisto strinjam. Sem bil letos na Korziki in sem imel na momente kar težave zaradi neznanja jezika. Pa lahko da imajo obvezno angleščino, samo jih to očitno ne gane preveč. Samo jaz sem sklenil, da se bom rajši poizkusil naučiti vsaj par osnov enega romanskega jezika in se ne bi zanašal samo na stroj...
Vsekako se mi zdi takšno strojno prevajanje koristno, ampak za znanje jezika ga pa ne bi zamenjal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iso2000 ()

smash ::

iso2000 je izjavil:

smash je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:


Anglescina je postala ze univerzalna razen ce ne hodis po kaksnih barakarskih naseljih.



jah, pejt mal u francijo pa se probi kej zment v angleščini


Se čisto strinjam. Sem bil letos na Korziki in sem imel na momente kar težave zaradi neznanja jezika. Pa lahko da imajo obvezno angleščino, samo jih to očitno ne gane preveč. Samo jaz sem sklenil, da se bom rajši poizkusil naučiti vsaj par osnov enega romanskega jezika in se ne bi zanašal samo na stroj...
Vsekako se mi zdi takšno strojno prevajanje koristno, ampak za znanje jezika ga pa ne bi zamenjal.


zakaj nebi menjal? a ko bodo neki japonci naredil neka svoja pravila za peljanje po njihovih "novih" cestah, se boš tudi tega učil? ali boš raj pustil avtu, da te sam popelje po njihovih cestah?

iso2000 ::

smash je izjavil:

iso2000 je izjavil:

smash je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:


Anglescina je postala ze univerzalna razen ce ne hodis po kaksnih barakarskih naseljih.



jah, pejt mal u francijo pa se probi kej zment v angleščini


Se čisto strinjam. Sem bil letos na Korziki in sem imel na momente kar težave zaradi neznanja jezika. Pa lahko da imajo obvezno angleščino, samo jih to očitno ne gane preveč. Samo jaz sem sklenil, da se bom rajši poizkusil naučiti vsaj par osnov enega romanskega jezika in se ne bi zanašal samo na stroj...
Vsekako se mi zdi takšno strojno prevajanje koristno, ampak za znanje jezika ga pa ne bi zamenjal.


zakaj nebi menjal? a ko bodo neki japonci naredil neka svoja pravila za peljanje po njihovih "novih" cestah, se boš tudi tega učil? ali boš raj pustil avtu, da te sam popelje po njihovih cestah?

Vsekakor bi se poizkusil naučiti, oziroma bi me to zanimalo. Stroj bi imel pa za "backup". Pač sem še malo stare šole in rad čim več stvari znam / naredim sam.

link_up ::

se vidi da nimate pojma, zakaj so splosni predmeti v soli. Se bolj se pa pozna ucinek zanicevanja splosnih predmetov...in ne! v firmi nocemo nepismenih debilov, ki kamcatko uvrscajo med ognjenike!
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

Tody ::

Link_up pa kaj se sekiraš, google jim bo povedal za vsak problem, ki ga bodo imeli, z tujimi poslovnimi partnerji se bodo pogvarjal preko skypa, kodo jim bodo pisali frameworki... In življenje bo lepo!

PrihajaNodi ::

Tody je izjavil:

Link_up pa kaj se sekiraš, google jim bo povedal za vsak problem, ki ga bodo imeli, z tujimi poslovnimi partnerji se bodo pogvarjal preko skypa, kodo jim bodo pisali frameworki... In življenje bo lepo!



Ja? V čem je problem? Kmalu pride še dodelan IOT pa smo na konju. Tako bom dal zjutraj raco v pečico ob dveh bom obvestil pečico naj da na 180 c in hej ko bom doma me čaka kosilo.

Tody ::

Čaki a še nimaš take pečice? Pa pod katerim kamnom ti živiš? Zdej boš še rekel da hodiš ti v trgovino namesto hladilnika??? Šaljiveci ti!

PrihajaNodi ::

Zaenkrat še hodim v trgovino fizično, a bodo kmalu spremembe ko boš vse naročil preko spleta in dobil preko Dronovo. Je še ceneje da grem sam kot da čakam da mi nekdo to pripelje.

Pečico sem pa že gledal ja.

http://www.nasvet.com/internet-trgovine/

iso2000 ::

link_up je izjavil:

se vidi da nimate pojma, zakaj so splosni predmeti v soli. Se bolj se pa pozna ucinek zanicevanja splosnih predmetov...in ne! v firmi nocemo nepismenih debilov, ki kamcatko uvrscajo med ognjenike!


Ja, funkcionalna pismenost je tudi precej na psu. Ni mi npr. jasno, kako človek s končano tehnično fakulteto ni sposoben spacat spodobnega prevoda članka iz angleščine v poljudnoznanstveno slovenščino. Ali pa iz glave spisat kratkega sestavka o določeni tehnični zadevi. Tako da osnove so vsekakor pomembne. Saj ne rečem, potrebujemo ozko usmerjene strokovnjake, ampak od povprečnega zemljana deležnega normalnega šolskega sistema, bi pričakoval da je sposoben spisat par razumljivih stavkov. In takim google translate definitvno ne koristi.

smash ::

iso2000 je izjavil:

link_up je izjavil:

se vidi da nimate pojma, zakaj so splosni predmeti v soli. Se bolj se pa pozna ucinek zanicevanja splosnih predmetov...in ne! v firmi nocemo nepismenih debilov, ki kamcatko uvrscajo med ognjenike!


Ja, funkcionalna pismenost je tudi precej na psu. Ni mi npr. jasno, kako človek s končano tehnično fakulteto ni sposoben spacat spodobnega prevoda članka iz angleščine v poljudnoznanstveno slovenščino. Ali pa iz glave spisat kratkega sestavka o določeni tehnični zadevi. Tako da osnove so vsekakor pomembne. Saj ne rečem, potrebujemo ozko usmerjene strokovnjake, ampak od povprečnega zemljana deležnega normalnega šolskega sistema, bi pričakoval da je sposoben spisat par razumljivih stavkov. In takim google translate definitvno ne koristi.


ni potrebe da bi bilo v prihodnosti znanje jezikov del splošne razgledanosti

Glugy ::

iso2000 je izjavil:

link_up je izjavil:

se vidi da nimate pojma, zakaj so splosni predmeti v soli. Se bolj se pa pozna ucinek zanicevanja splosnih predmetov...in ne! v firmi nocemo nepismenih debilov, ki kamcatko uvrscajo med ognjenike!


Ja, funkcionalna pismenost je tudi precej na psu. Ni mi npr. jasno, kako človek s končano tehnično fakulteto ni sposoben spacat spodobnega prevoda članka iz angleščine v poljudnoznanstveno slovenščino. Ali pa iz glave spisat kratkega sestavka o določeni tehnični zadevi. Tako da osnove so vsekakor pomembne. Saj ne rečem, potrebujemo ozko usmerjene strokovnjake, ampak od povprečnega zemljana deležnega normalnega šolskega sistema, bi pričakoval da je sposoben spisat par razumljivih stavkov. In takim google translate definitvno ne koristi.


al pa če že pa uporablja tuje besede izrečene mal bl po slovensk, namest da bi slovenske uporabu. to mene ful mot.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skype posluša in govori že šest jezikov

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
823319 (2734) Qushaak
»

Skype prevaja med štirimi jeziki, dostopen je vsem

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
2515834 (13145) zmaugy
»

Skype simultano prevaja! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
6323473 (19095) m0LN4r
»

Aplikacija za tolmačenje na iPhonu

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
173984 (3356) romci

Več podobnih tem