» »

Zidar nesposoben za sojenje, tožilstvo in policija pa sta nezakonito dokazovala nasprotno

Zidar nesposoben za sojenje, tožilstvo in policija pa sta nezakonito dokazovala nasprotno

1
2
»

m0LN4r ::

Torej, če bom kdaj moral na sodišče si grem zrihtat potrdilo od kolega pa fertik, sem rešen?

Medijev v tej smeri ne spremljam, spremljam samo ST komentarje in mnenja pa jih tolko različnih, da me je dans zjutraj prešinlo, da me zanima kakšno je resnično stanje trenutno?
Torej to kaj govorijo mediji ni res ali so samo špekulacije? Torej kaka je zdaj "resnica" ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ulemek ::

m0LN4r je izjavil:

Torej, če bom kdaj moral na sodišče si grem zrihtat potrdilo od kolega pa fertik, sem rešen?

Medijev v tej smeri ne spremljam, spremljam samo ST komentarje in mnenja pa jih tolko različnih, da me je dans zjutraj prešinlo, da me zanima kakšno je resnično stanje trenutno?
Torej to kaj govorijo mediji ni res ali so samo špekulacije? Torej kaka je zdaj "resnica" ?


Ko sodišče postavi izvedenca določene stroke, ki ga poišče v imeniku, njemu pa je novoljo vsa tvoja zdravstvena dokumentacija, nikakor ni isto, kot bi šel mamico prositi za opravičilo, ker si buban, ali k zdravniku, da te je zagrabil križ (in bi ti na ta način uspelo doseči, da bi preložil obravnavo ali dve - več pač ne gre).

Sodišče je podvomilo v Popovičeva opravičila in na lastno pest angažiralo izvedenca, ki je ocenil, da on je sposoben in potem je tudi prihajal. Sicer je enkrat odigral nek napad, da je šibal rešilec, a ni zaleglo. Obsodbo je dočakal.

m0LN4r ::

Ali pa naj se predvidi vsaj mnenje sodnega izvedenca medicinske stroke, ne pa poljubnega zdravnika. Slednje je verjetno res preveč odprto za manipulacije.


Sodišče je podvomilo v Popovičeva opravičila in na lastno pest angažiralo izvedenca, ki je ocenil, da on je sposoben in potem je tudi prihajal. Sicer je enkrat odigral nek napad, da je šibal rešilec, a ni zaleglo. Obsodbo je dočakal.


Torej kaj imamo zdaj?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ulemek ::

Jah, na osnovi opravičila, ki je podprto z nekim izvidom ali mnenjem lečečega zdravnika sodnik ne bo kar tako ustavil postopka (če res nisi roža in je to očitno).

Takšno potrdilo služi in je mišljeno za enkratno/nekaj kratno opravičilo in nič več. Če sodnik posumi, da se to zlorablja, lahko za to angažira izvedenca. To je s procesnega vidika povsem pravilno.

A Zidarjev primer sedaj ni (več) tak. Tu je govora o trajni nesposobnosti in o izvedencih, s katerim je njegov zagovornik skušal v to prepričati sodišče (in kot kaže mu to tudi uspeva).

LeQuack ::

Mene samo gnev daje, da imajo taki zdravniki še vedno službo in so plačani iz našega denarja.
Quack !

ulemek ::

LeQuack je izjavil:

Mene samo gnev daje, da imajo taki zdravniki še vedno službo in so plačani iz našega denarja.


Nekateri so podkupljivi, drugi ne. Oboji lahko izdajo tako anamnezo/izvid. Bolečine je pač težko meriti, kaj šele dokazati, da jih ni. Pa cel kup simptomov se da simulirati. Zato bi dejansko moralo tožilstve resneje in zakonito pristopiti k reševanju problema, saj bi s premišljenim pridobivanjem dokazov lahko dokazali, da je simulant!

Pa, da ne bo izpadlo, da zagovarjam zdravnike, študentje so jih tudi fino podmazali, ko so imeli vsi migrene, če se spomnite. Pa nobenemu nič, ne študentom ne zdravnikom.

nejcek74 ::

Pa ko je vcasih vsak (ki se je le spomnil) s prometno nesreco dobil od zavarovalnice denar za poskodbe mehkega tkiva v vratu al kako se je ze tistemu reklo :) so bili zdravniki tudi fajn.
Glej tko je, na splosno je poklicna (osebna) integriteta bolj malo cenjena pri nas. S prstom radi kazemo na tiste, za katere fousljvo predvidevamo da jim gre bolje kot nam. Pozabljamo pa, da se vse to dogaja s prikritim strinjanjem (sodelovanjem) vecine.

SeMiNeSanja ::

Pri razvpitem primeru kot je Zidar, bi lahko tudi 'raziskovalni novinarji' odigrali svojo vlogo. Saj so nekaj poročali o tem, da se Zidar BAJE sonči nekje ob hrvaški obali, niso pa tega podkrepili niti z eno samo fotografijo.

Teško bi sodišče 'nepristransko' upoštevalo mnenja izvedencev, če bi se po časopisih pojavljale slike, na katerih Zidar tovori kopalne pripomočke do plaže, na katerih plava 30m od obale, bognedaj, da na kakšni sliki še vihti palico za golf.

ulemek ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Pri razvpitem primeru kot je Zidar, bi lahko tudi 'raziskovalni novinarji' odigrali svojo vlogo. Saj so nekaj poročali o tem, da se Zidar BAJE sonči nekje ob hrvaški obali, niso pa tega podkrepili niti z eno samo fotografijo.

Teško bi sodišče 'nepristransko' upoštevalo mnenja izvedencev, če bi se po časopisih pojavljale slike, na katerih Zidar tovori kopalne pripomočke do plaže, na katerih plava 30m od obale, bognedaj, da na kakšni sliki še vihti palico za golf.


Preiskovalni novinarji so najbolj koristni takrat ko vse drugo zataji. Posledice takšnega poročanja pa so v večini primerov omejene na pozive k moralni odgovornosti posameznika in k političnim ukrepom (običajno spremembi zakonodaje). Primer Thaler ipd. so izjeme. Novinarji prav tako ne smejo kršiti ustavno zagotovljenih pravic posameznikom in morajo spoštovati zakonodajo. Seveda, ni tako preprosto, saj se vedno tehta ob javnem interesu, a vseeno.

Največ bi lahko naredilo tožilstvo, če bi prišlo do dokazov, da je simulant zakonito in potem to dokazalo na sodišču.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mnenje: V obrambo sodišča (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / NWO
37182993 (70180) Mr.B
»

V obrambo sodišča (2) (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / NWO
522121926 (102967) PaX_MaN
»

Paralelni konstrukti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
14234796 (27918) trizob

Pravna dilema (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14020992 (18618) Ziga Dolhar
»

Kaj počno preiskovalni sodniki?

Oddelek: Loža
189771 (9107) BlueRunner

Več podobnih tem