» »

TTIP in CETA

TTIP in CETA

««
12 / 13
»»

PrihajaNodi ::

bluefish je izjavil:

MrStein je izjavil:

Me bo prijavil modni policiji, če kupim po akcijski ceni? (ki je vsak drugi teden)
Hja, pravljica o zlobnih kartelih se potem hitro sesuje.


Niti ne, potrosnik pac ne bo sel po kruh, banane, jogurt in mleko v 4 razlicne trgovine, kajne. Ravno zato so banane se boljsi primer od mleka.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

PrihajaNodi je izjavil:

Niti ne, potrosnik pac ne no sel po kruh, banane, jogurt in mleko v 4 razlicne trgovine, kajne.
Točno tako. Še en udarec za "kartel".

xmetallic ::

MrStein je izjavil:

xmetallic je izjavil:

MrStein je izjavil:

LeClerc, Alpsko mleko 1,5% 0,67 EUR 1L

Slabo vidiš


Problem je, da dobro vidim. In sem zaradi tega skoz v težavah...



Ampak jaz bona nimam. Torej 84 zame? Itak tle prikazuješ neke akcijske cene.

bluefish ::

Resno, nehajte že s tem pritoževanjem nad akcijskimi cenami. Izpade hinavsko.

PrihajaNodi ::

bluefish je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Niti ne, potrosnik pac ne no sel po kruh, banane, jogurt in mleko v 4 razlicne trgovine, kajne.
Točno tako. Še en udarec za "kartel".


Kaksen pa?

bluefish ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kaksen pa?
Tisti, na katerega se navezuje vprašanje, ki je še kar brez odgovora.

Mr.B ::

PrihajaNodi je izjavil:

bluefish je izjavil:

MrStein je izjavil:

Me bo prijavil modni policiji, če kupim po akcijski ceni? (ki je vsak drugi teden)
Hja, pravljica o zlobnih kartelih se potem hitro sesuje.


Niti ne, potrosnik pac ne no sel po kruh, banane, jogurt in mleko v 4 razlicne trgovine, kajne.

Seveda bo sel. Moja mama gre v tri trgovine, jaz pač nimam časa. Ali je to posledica da zaslužim dovolj, da se mi ne splača zaradi nefunkcionalnega javnega prevoza v Sloveniji (ko sem še bil) iti v n trgovin, da prikrajšam in izgubim celi dan, ali pa je moji mami dolgčas, ali pa ima tako majhno pokojnino, ki je še vedno višja/bo višja od tvoje, ko ti delaš zavestno na minimalnem dohodku (pa ne vzeti to za žaljenje je samo vzrok/posledica).
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PrihajaNodi ::

bluefish je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Kaksen pa?
Tisti, na katerega se navezuje vprašanje, ki je še kar brez odgovora.


To vprasanje je enako kot recimo vprasanje zakaj je Donald Trump bogat.

bluefish ::

S to razliko, da za Donalda poznamo odgovor. Ti ga pa še nisi sproduciral.

Sicer pa pozabi, ker vem, da ne boš odgovoril. Vidim, da je to vse skupaj Sizifovo delo z dodatkom vrtenja v krogu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

PrihajaNodi ::

Mr.B je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

bluefish je izjavil:

MrStein je izjavil:

Me bo prijavil modni policiji, če kupim po akcijski ceni? (ki je vsak drugi teden)
Hja, pravljica o zlobnih kartelih se potem hitro sesuje.


Niti ne, potrosnik pac ne no sel po kruh, banane, jogurt in mleko v 4 razlicne trgovine, kajne.

Seveda bo sel. Moja mama gre v tri trgovine, jaz pač nimam časa. Ali je to posledica da zaslužim dovolj, da se mi ne splača zaradi nefunkcionalnega javnega prevoza v Sloveniji (ko sem še bil) iti v n trgovin, da prikrajšam in izgubim celi dan, ali pa je moji mami dolgčas, ali pa ima tako majhno pokojnino, ki je še vedno višja/bo višja od tvoje, ko ti delaš zavestno na minimalnem dohodku (pa ne vzeti to za žaljenje je samo vzrok/posledica).


Ok cajt ima, bencin, avto in vzdrzevanje pa placa mol?

Mr.B ::

PrihajaNodi,
Ok cajt ima, bencin, avto in vzdrzevanje pa placa mol?

Ne tvoj zaključek je napačen.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PrihajaNodi ::

Mr.B je izjavil:

PrihajaNodi,
Ok cajt ima, bencin, avto in vzdrzevanje pa placa mol?

Ne tvoj zaključek je napačen.


Pravzaprav tvoj zacetek.

Daniel ::

Mr.B je izjavil:

Daniel je izjavil:

bluefish je izjavil:

Ja, starost traktorjev je pri nas problem. Tako kot seveda tudi manjše število delovnih ur napram drugim, manjša izkoriščenost oziroma raba za en delovni stroj,... Izsledki raziskave iz 2006. Bistvenih sprememb do danes ni bilo.


Odvisno kako gledaš, našemu Stery 430 letnik 76 je števec odpovedal pri 14000 delovnih urah pa je to bilo že nekje 15 let nazaj. Le kdo bi vedel koliko jih ima že sedaj.

Saj to kar si povedal samo potrjuje tezo, traktorjev je veliko in so stari. Zato jih tisti, ki jih imajo več ponavadi zapnejo za kakšen stroj, ki ga rabijo dnevno (npr. mešalna prikolica ali odjemalec silaže), ostalo delo pa opravijo z drugimi stroji.

Kakšen IMT 539 se npr. odlično obnese pri porivanju krme v jasli, pa nima na trgu nobene vrednosti. Jo pa ima za kmeta, ki mu ni treba zaradi tega kupovati namenskega stroja ali si uničevati hrbta parkrat na dan.

Ok razumem, zato je propadla Juge, ker so talali traktorje gratis, danes si jih pa ne morejo privoščiti, ker bi v nasprotnem primeru dejansko morali delati.


Ne vem ali si sarkastičen ali kaj. Kdo bi moral delati? Sploh pa Steyr ni narejen v jugi, tako, da ne vem kaj ima to veze z jugo.

Mogoče bo ena druga primerjava med nekoč in danes bolj na mestu:

Ko sem bil še otrok smo na njivi sejali Kumino. Tega je bilo za par vreč in ko smo tisto kumino prodali smo si lahko takrat kupili nakladalno prikolico (Sip 19 m3).

Danes primerljive nakladalne prikolice, glede na rast velikosti kmetij približno enkrat večje, tam okrog 33 m3 stanejo od 35000 EUR navzgor. Kaj (razen indijske konoplje) lahko danes kmet proda iz njive, da bi si lahko privoščil takšen nakup?

Npr. za koruzo si je kolega računal, da mu ostane približno 300 EUR čistega pri hektarju (in to letos, ko so pridelki rekordni). Torej bi moral za nakup takega stroja danes posejati vsaj 115 hektarjev koruze, da bi si lahko z dobičkom kupil stroj.

Cenovna razmerja so pač povsem porušena. In že takrat ko smo kupovali stroje od prihodka od kumine je vmes zaslužil še prodajalec. Kako dolgo lahko tak sistem kot je sedaj (podprt s subvencijami namesto z realnim plačilom za proizvod) še zdrži?

Mr.B ::

PrihajaNodi je izjavil:

Mr.B je izjavil:

PrihajaNodi,
Ok cajt ima, bencin, avto in vzdrzevanje pa placa mol?

Ne tvoj zaključek je napačen.


Pravzaprav tvoj zacetek.

Pravzaprav se izmikaš odgovoru ker veš da je 50/50 kot vzrok/posledica, pa ne veš default.

Daniel je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Daniel je izjavil:

bluefish je izjavil:

Ja, starost traktorjev je pri nas problem. Tako kot seveda tudi manjše število delovnih ur napram drugim, manjša izkoriščenost oziroma raba za en delovni stroj,... Izsledki raziskave iz 2006. Bistvenih sprememb do danes ni bilo.


Odvisno kako gledaš, našemu Stery 430 letnik 76 je števec odpovedal pri 14000 delovnih urah pa je to bilo že nekje 15 let nazaj. Le kdo bi vedel koliko jih ima že sedaj.

Saj to kar si povedal samo potrjuje tezo, traktorjev je veliko in so stari. Zato jih tisti, ki jih imajo več ponavadi zapnejo za kakšen stroj, ki ga rabijo dnevno (npr. mešalna prikolica ali odjemalec silaže), ostalo delo pa opravijo z drugimi stroji.

Kakšen IMT 539 se npr. odlično obnese pri porivanju krme v jasli, pa nima na trgu nobene vrednosti. Jo pa ima za kmeta, ki mu ni treba zaradi tega kupovati namenskega stroja ali si uničevati hrbta parkrat na dan.

Ok razumem, zato je propadla Juge, ker so talali traktorje gratis, danes si jih pa ne morejo privoščiti, ker bi v nasprotnem primeru dejansko morali delati.


Ne vem ali si sarkastičen ali kaj. Kdo bi moral delati? Sploh pa Steyr ni narejen v jugi, tako, da ne vem kaj ima to veze z jugo.

Mogoče bo ena druga primerjava med nekoč in danes bolj na mestu:

Ko sem bil še otrok smo na njivi sejali Kumino. Tega je bilo za par vreč in ko smo tisto kumino prodali smo si lahko takrat kupili nakladalno prikolico (Sip 19 m3).

Danes primerljive nakladalne prikolice, glede na rast velikosti kmetij približno enkrat večje, tam okrog 33 m3 stanejo od 35000 EUR navzgor. Kaj (razen indijske konoplje) lahko danes kmet proda iz njive, da bi si lahko privoščil takšen nakup?

Npr. za koruzo si je kolega računal, da mu ostane približno 300 EUR čistega pri hektarju (in to letos, ko so pridelki rekordni). Torej bi moral za nakup takega stroja danes posejati vsaj 115 hektarjev koruze, da bi si lahko z dobičkom kupil stroj.

Cenovna razmerja so pač povsem porušena. In že takrat ko smo kupovali stroje od prihodka od kumine je vmes zaslužil še prodajalec. Kako dolgo lahko tak sistem kot je sedaj (podprt s subvencijami namesto z realnim plačilom za proizvod) še zdrži?

Ok potem so vsi drugi bistveno bolj produktivni ali bolj delavni ali imajo nižji standard, izberi default..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Daniel ::

Ali imajo še več subvencij iz strani države opcijo si pozabil. In politiko, ki dejansko vzpodbuja kmetovanje, ne pa tako kot pri nas, ko se eno leto spremeni davčna zakonodaja zaradi katere naslednjo leto plačaš 4000 EUR davka, leto za tem pa se zadeva odpravi, ker bojda ni ustrezna itd.

Pa npr. če že gledava standard v Avstriji tudi precej cenejši dizel...

Nekatere države pač vedo kako je treba, pri nas pa je kmet bolj ali manj nebodigatreba, zažiralec proračuna, traktorski prekupčevalec in tisti ki zasvinja zrak z gnojnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Daniel ::

Sicer pa, a nisi gledal kako so pred časom Francoski kmetje protestirali zaradi nizkih odkupnih cen? Saj ni ta težava omejena na Slovenijo, je kar povsod po EU, v nekaterih državah bolj, v drugih manj izrazita.

http://milkprices.nl/Reviews/eng201609....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

PrihajaNodi ::

Mr.B je izjavil:

PrihajaNodi,
dej no dej. Raje se začni ukvarjat, zakaj v Sloveniji niste sprostili cene goriva. Aja verjetno zaradi takih kot ti, ki bi se začeli dreti, da bodo cene narasle v nebo ker se bodo kartelno dogovorili.

Drugače pa imaš ceno mleka : https://trgovina.mercator.si/market/brs... sedaj pa razloži alpsko melko 84c/l in pomursko 99c/l.

Nodi za primerjavo ti dam še online shop najdražje avstrijske trgovine : https://www.merkurmarkt.at/shop/suche?q...



Prelepa Avstrija

cegu ::

Če smo že pri mleku, ima EU celoten portal za spremljanje cen mleka in mlečnih izdelkov, ter količino shranjevanja v maslu in mleku v prahu.

http://ec.europa.eu/agriculture/market-...

Je bilo letos v EU Parlamentu večkrat na obravnavi mleko - EU ga proizvede veliko preveč kar škodje vsem proizvajalcem mleka. Komisija ga zato odkupuje od vseh mlekarjev in spravlja v mleku v prahu in maslu, nato pa prodaja naprej.

Mlečna kriza se ni izboljšala kljub trudu, zato, če se ne popravi z večjim izvozom na kitajsko, bodo preizkusili najprej s prostovoljnim nato z obveznim znižanjem proizvodnje. Tu pa so že v luft skočili predstavniki mesne industrije - ker manj mleka pomeni več mesa in v krizo spravi še eno industrijo.

next3steps ::

marS je izjavil:

potem je to to, le zakaj je potem folk proti?

V eni državi je več komplikacij, v drugi manj. Če sporazum potegne črto nekje vmes po sredini pomeni, da bo nekdo bolj najebal, nekdo manj.
TL;DR Uči EU, kako fafati tiča korporacijam.

next3steps ::

Daniel je izjavil:

Ali imajo še več subvencij iz strani države opcijo si pozabil. In politiko, ki dejansko vzpodbuja kmetovanje, ne pa tako kot pri nas, ko se eno leto spremeni davčna zakonodaja zaradi katere naslednjo leto plačaš 4000 EUR davka, leto za tem pa se zadeva odpravi, ker bojda ni ustrezna itd.

Pa npr. če že gledava standard v Avstriji tudi precej cenejši dizel...

Nekatere države pač vedo kako je treba, pri nas pa je kmet bolj ali manj nebodigatreba, zažiralec proračuna, traktorski prekupčevalec in tisti ki zasvinja zrak z gnojnico.

Haha. Še pomnite, ko se kmeta ni obravnavalo kot podjetnika?
Ah ne, se ne rabite. To se dogaja leta 2016.

Master_Yoda ::

PrihajaNodi je izjavil:

Mr.B je izjavil:

PrihajaNodi,
dej no dej. Raje se začni ukvarjat, zakaj v Sloveniji niste sprostili cene goriva. Aja verjetno zaradi takih kot ti, ki bi se začeli dreti, da bodo cene narasle v nebo ker se bodo kartelno dogovorili.

Drugače pa imaš ceno mleka : https://trgovina.mercator.si/market/brs... sedaj pa razloži alpsko melko 84c/l in pomursko 99c/l.

Nodi za primerjavo ti dam še online shop najdražje avstrijske trgovine : https://www.merkurmarkt.at/shop/suche?q...



Prelepa Avstrija


A ni sistem trenutno taksen, da je dolocena samo maximalna cena? Bi BP lahko bili bencinski servisi konkurencni in spustili ceno, ampak je ne - raje imajo vsi na najvisji mozni. Zaradi tega je utopicno pricakovati da se bencin ne bo podrazil.

Smrekar1 ::

maco-maco je izjavil:

O GMO je že bila tema: Študija, objavljena v IJBC, kaže, da gensko spremenjena hrana morda ni varna


In od takrat smo že nekajkrat ugotovili, da gre za nabijanje posameznikov, ki praviloma iščejo načine kako priti do lahkega zaslužka s pomočjo izkoriščanja fobij pri naivnežih.

Master_Yoda je izjavil:


A ni sistem trenutno taksen, da je dolocena samo maximalna cena? Bi BP lahko bili bencinski servisi konkurencni in spustili ceno, ampak je ne - raje imajo vsi na najvisji mozni. Zaradi tega je utopicno pricakovati da se bencin ne bo podrazil.


Tretnutni sistem v bistvu deluje kot kartelni dogovor trgovcev goriva. Na začetku omembe vrednih razlik ne bo, kasneje pa lahko pride tudi do pocenitev - seveda ob pravilni politiki države, ki ji v bistvu čisto ustrezajo tudi nekaj višje cene goriva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

jype ::

PrihajaNodi> Prelepa Avstrija

Meni se to zdi super in komaj čakam, da se znebite odvisnosti od diktatur bližnjega vzhoda.

IMO bi morali na vsak liter goriva plačati še visok davek, namenjen izgradnji infrastrukture, ki omejuje geopolitične vzvode tistih, ki imajo naravne vire, a kršijo človekove pravice.

Berserker ::

jype je izjavil:

PrihajaNodi> Prelepa Avstrija

Meni se to zdi super in komaj čakam, da se znebite odvisnosti od diktatur bližnjega vzhoda.

IMO bi morali na vsak liter goriva plačati še visok davek, namenjen izgradnji infrastrukture, ki omejuje geopolitične vzvode tistih, ki imajo naravne vire, a kršijo človekove pravice.


Super, ker bo okrjena mobilnost in višje cene pripomogle k boljšemu standartu povprečnega državljana.

Mr.B ::

Berserker je izjavil:

jype je izjavil:

PrihajaNodi> Prelepa Avstrija

Meni se to zdi super in komaj čakam, da se znebite odvisnosti od diktatur bližnjega vzhoda.

IMO bi morali na vsak liter goriva plačati še visok davek, namenjen izgradnji infrastrukture, ki omejuje geopolitične vzvode tistih, ki imajo naravne vire, a kršijo človekove pravice.


Super, ker bo okrjena mobilnost in višje cene pripomogle k boljšemu standartu povprečnega državljana.

Ja sej to imaš direkt v Sloveniji. Nikakršne mobilnosti in ne ravno konkurenčne cene.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

Berserker> Super, ker bo okrjena mobilnost in višje cene pripomogle k boljšemu standartu povprečnega državljana.

200 manj mrtvih bo vsako leto. To ni dovolj dobro?

Večina držav z bistveno cenejšimi naftnimi derivati kot Slovenija ima bistveno nižji življenski standard kot Slovenija.

konspirator ::

Večina držav z bistveno cenejšimi naftnimi derivati kot Slovenija ima bistveno nižji življenski standard kot Slovenija.

Luksemburg, Španija, Avstrija, Andora, Avstralija, ZDA.


200 manj mrtvih bo vsako leto. To ni dovolj dobro?

Ter 400 več mrtvih zaradi srčnih kapi :|.

Ter urgentne primere bi namesto z rešilcem vozili z rikšo ali kravjo vprego.

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

EU politiki že v paniki :)

Juncker and Tusk come CRAWLING to Trump to try and secure trade deal with weasel letter

JEAN-CLAUDE Juncker and Donald Tusk have invited newly-elected US president Donald Trump to a EU-US in a desperate attempt to re-start TTIP negotiations.

http://www.express.co.uk/news/world/730...

jype ::

No, zdej se pa vid, kdo hoče TTIP. Vi ste pa razlagal, da nam ga hočjo Američani uturit!

noraguta ::

xmetallic je izjavil:

MrStein je izjavil:

xmetallic je izjavil:

MrStein je izjavil:

LeClerc, Alpsko mleko 1,5% 0,67 EUR 1L

Slabo vidiš


Problem je, da dobro vidim. In sem zaradi tega skoz v težavah...



Ampak jaz bona nimam. Torej 84 zame? Itak tle prikazuješ neke akcijske cene.

Tud če ga imaš tu notri je bolj malo mleka.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

PrihajaNodi ::

jype je izjavil:

No, zdej se pa vid, kdo hoče TTIP. Vi ste pa razlagal, da nam ga hočjo Američani uturit!


Zakaj je to pomembno?

oo7 ::

jype je izjavil:

No, zdej se pa vid, kdo hoče TTIP. Vi ste pa razlagal, da nam ga hočjo Američani uturit!


TTIP hočejo EU politiki pijavke po domače povedano ne navadni ljudje.

PrihajaNodi ::

oo7 je izjavil:

jype je izjavil:

No, zdej se pa vid, kdo hoče TTIP. Vi ste pa razlagal, da nam ga hočjo Američani uturit!


TTIP hočejo EU politiki pijavke po domače povedano ne navadni ljudje.


Eu parlament ima več lobistov kot pos(r)lancev. Kristalno jasno je kakšna bo odločitev.

jype ::

PrihajaNodi> Zakaj je to pomembno?

Ker se je TTIP sprejemalo v tajnosti "zaradi zahtev ZDA".

No, glede na Trumpovo ljubezen do preglednosti (released tax returns), bo zdaj vse to javno, da se bo videlo, kdo ima koristi!

PrihajaNodi ::

Ker se je TTIP sprejemalo v tajnosti "zaradi zahtev ZDA".


In zakaj je to pomembno? Rezultat bi bil enak tudi če bi se dogovori sprejemali javno.

No, glede na Trumpovo ljubezen do preglednosti (released tax returns), bo zdaj vse to javno, da se bo videlo, kdo ima koristi!


In sedaj bomo dva tedna tu brali tvoje pizdenje nad Trumpom. Get real Trump = Hillary.

jype ::

PrihajaNodi> Trump = Hillary.

Ne, ni. Je sicer dobro, da ni zmagala Hillary, je pa slabo, da je zmagal Trump.

PrihajaNodi> In zakaj je to pomembno? Rezultat bi bil enak tudi če bi se dogovori sprejemali javno.

Aha, potem pa kar nadaljujte.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

noraguta ::

jype je izjavil:

PrihajaNodi> Zakaj je to pomembno?

Ker se je TTIP sprejemalo v tajnosti "zaradi zahtev ZDA".

No, glede na Trumpovo ljubezen do preglednosti (released tax returns), bo zdaj vse to javno, da se bo videlo, kdo ima koristi!

Trump je itak reku da se ne gret tippat
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

jype ::

noraguta> Trump je itak reku da se ne gret tippat

Reku je tut, da spoštuje ženske.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

noraguta> Trump je itak reku da se ne gret tippat

Reku je tut, da spoštuje ženske.


Medtem ko ti pizdiš, se ti smeji v fris kako hitro se spustiš sprovocirat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

jype ::

Raptor F16> Medtem ko ti pizdiš, se ti smeji v fris kako hitro se spustiš sprovocirat.

Sprovocirat? Samo izpostavljam dejstvo, da v resnici tudi vi nimate pojma, kaj bo Trump dejansko storil.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Raptor F16> Medtem ko ti pizdiš, se ti smeji v fris kako hitro se spustiš sprovocirat.

Sprovocirat? Samo izpostavljam dejstvo, da v resnici tudi vi nimate pojma, kaj bo Trump dejansko storil.


Ti pa veš kaj bo storil?
A da NE?
Ja kaj potem kompliciraš?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

jype ::

Raptor F16> Ti pa veš kaj bo storil?

No, jaz sem vendar jype. Malo spoštovanja, prosim.

Raptor F16> Ja kaj potem kompliciraš?

Saj ne kompliciram, samo vedet vam dajem, da se ne boste nategnili.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Raptor F16> Ti pa veš kaj bo storil?

No, jaz sem vendar jype. Malo spoštovanja, prosim.

Raptor F16> Ja kaj potem kompliciraš?

Saj ne kompliciram, samo vedet vam dajem, da se ne boste nategnili.

:))
klasika

:D Kako se pa bom sam nategnil s tem primerom, če pa nisem imel možnosti volit? :))
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

jype ::

Raptor F16> :D Kako se pa bom sam nategnil s tem primerom, če pa nisem imel možnosti volit? :))

Seveda si imel možnost volit, le volil si bodisi narobe, bodisi sploh ne, ker bi sicer lahko rekel, da si storil vse v svoji moči (pa tudi to ne bi bilo res - evropski politični proces zahteva intenzivno participacijo, ne pa neinteraktivno buljenje v zaslon).

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

Unknown_001 ::

@jype

Hipotetično: kaj pa če sem mladoleten? :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

jype ::

Raptor F16> Hipotetično: kaj pa če sem mladoleten? :D

Z grehom se že rodiš.

Cervantes ::

jype je izjavil:

Raptor F16> Hipotetično: kaj pa če sem mladoleten? :D

Z grehom se že rodiš.

Ob krstu se to resetira.

maco-maco ::

Sem se spraševal, al je krst al ime, tista prelomnica. Hvala. Se pravi, da če grešnika poliješ z vodo, spet postane brezmadežni? Al ga moraš potopit?

No, TTIP-a očitno noče nihče. Začnemo znova?
Kaj?

jype ::

maco-maco> No, TTIP-a očitno noče nihče. Začnemo znova?

Kako nihče, če sta pa Nemec in Poljak Trumpa prosila, da bi to mogoče vseeno imeli?

maco-maco ::

Donald Junfer? Ta dva sta nedolžna, kot kožica.

Pa moram priznat, da raje vidim, da svoje klorirane piščance izvažajo v JAR.

En bolj preprost sporazum. Da nam bo vsem jasno, za kaj se sploh gre. Da ne bo slabe volje.
Kaj?
««
12 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Začetek konca "land of the free" (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
506748 (4951) denisd
»

Prihodnost globalnega gospodarstva (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31540628 (35107) kow
»

O TTIP

Oddelek: Novice / NWO
267895 (5013) McMallar
»

Madžarska umaknila davek na internet

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
299487 (7842) [D]emon

Več podobnih tem