» »

Humans need not apply

Humans need not apply

Temo vidijo: vsi
««
10 / 10
»
»»

PrihajaNodi ::

bluefish je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Koliko? To še ni avtomatizirano?
Načeloma je. Ampak vi bi na cesto dali še tistih nekaj delavcev.


S tem samo priznavaš, da smo v "napredku" nekje zelo, zelo močno zgrešili s poti.

matobeli ::

Včeraj sem tole pogledal: http://www.ted.com/talks/david_autor_wh...

Na kratko: Avtomatizacija določenih opravil se dogaja že vso zgodovino, ludisti vedno težijo da bo to konec civilizacije, ljudje pa smo profesionalci o ustvarjanju novih služb (ni nujno da nepomembnih) in se to ne zgodi.

nevone ::

S tem samo priznavaš, da smo v "napredku" nekje zelo, zelo močno zgrešili s poti.


Ne nismo. V resnici s te poti ne smemo skreniti, samo prilagoditi se moramo nanjo.

Vrečke so prvenstveno namenjene uporabi, ne pa temu, da imajo delavci delo. Še vedno do sedaj smo izdelke izdelovali zato, ker jih potrebujemo in ne zato, da ima nekdo delo. Delo (,ki ga mnogi niti ne marajo preveč,) je samo stranski produkt zadovoljevanja potreb.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

nevone je izjavil:

Po tvojih besedaj pač ljudje delajo kar jim paše in to je prav.
Ni prav.


Jaz sem rekla samo to, da vrečke niso tak problem, ki se ga ne bi moglo reševati.

S tem, ko rešujemo problem z vrečkami tako, da jih ne prepovedujemo v bistvu večamo svobodo ljudi, ki jo ti tako rad izpostavljaš.

Tudi seveda ni prav, da ti država reče kaj moraš delat.

Zato appeliram na vas in ne na poslance.


Apelirati je treba na industrijo, da odpadke ustrezno sprocesira, kar se pa itak trudi. Jasno pa, da tisti brez idej, bi stvari samo ukinjali, namesto reševali na ljudem prijazen način.

Kot rečeno...potrebna je sprememba mentalitete, da to zreduciramo.


Kaj, uporabo pvc vrečk? Mislim, da ni potrebe. Ustrezno procesiranje je precej boljša možnost.

o+ nevone


Nevone...that is crap.


Ne, industriji ni v interesu reciklirati dokler se bo najdla kaka Somalija kjer bomo lahko metali zadeve, ali nigerija kjer na črno črpamo nafto.

Kupci imamo moč diktirati industriji. Sam mentaliteto moramo spremenit. Naslednjič ko greš v trgovino pač vzameš papirnato vrečko recimo.
Še vedno pa upam na solidne biorazgradljive vrečke.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

nevone ::

Ne, industriji ni v interesu reciklirati dokler se bo najdla kaka Somalija kjer bomo lahko metali zadeve, ali nigerija kjer na črno črpamo nafto.

This is crap.

Kupci imamo moč diktirati industriji. Sam mentaliteto moramo spremenit. Naslednjič ko greš v trgovino pač vzameš papirnato vrečko recimo.
Še vedno pa upam na solidne biorazgradljive vrečke.

Če so ob tem bolje počutiš, izvoli.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

imagodei ::

Okapi je izjavil:

Vrečke bi bilo treba obdavčiti, glede na to, koliko stroškov je z njimi, in kakšne probleme povzročajo v okolju (od proizvodnje naprej). Davek bi moral biti tak, da bi z njim dobili nekaj malega več, kot je stroškov z odpravljanjem vseh problemov, ki jih povzročajo vrečke. Potem bi se pa ljudje sami odločali, ali bodo imeli plastično vrečko za enkratno rabo, za večkratno rabo, ali pa bodo namesto nje uporabljali cekar ali kaj podobno trajnega. Včasi smo recimo v trgovino praktično vsi hodili s takimi torbami.



In se še vedno dobijo.


Ljudje so leni, v današnjem tempu življenja včasih pozabljivi. Jaz se velikokrat šele na blagajni trgovine spomnim celega predala vrečk, ki jih imamo doma. In če se pravi čas spomnim, brez zadržkov ponovno uporabim vrečko, ki jo imam doma.

Ampak resno: ni rešitev v obdavčitvi plastičnih vrečk in demoniziranju tistih, ki jih kupujemo. Rešitev je v tem, da se trgovcem prepove prodaja PVC vrečk oziroma da se na nivoju države (EU) omeji njihovo prodajo. Ker obstajajo neoporečne rešitve.

V Sparu npr lahko dobiš vrečko, izdelano iz škroba. Primerna je za na kompost in za kanto za biološke odpadke. Glede na to, da zadnja leta pridno ločujejo odpadke, hkrati pa (vsaj v našem gospodinjstvu) venomer pozabljamo nabavit vrečke za biološke odpadke, jaz v Sparu z velikim veseljem vzamem to "Eko" vrečko. Četudi je dražja od navadne.

Dokler bodo v prodaji navadne vrečke, jih bodo ljudje kupovali - razen če resno predlagaš, da bi bila cena ene vrečke 15 EUR? Če bi bila v vsaki trgovoni poleg (močno obdavčene) PVC vrečke na voljo še "Eko" vrečka iz škroba, ki bi bila par centov cenejša, se ve, katero bi ljudje kupovali.

Ker zanašat se na to, da bodo ljudje vrečke, košare ali nakupovalno torbo nosili s sabo, je nesmiselno. Nenazadnje velik delež ljudi nabavlja tudi neprimerno večje količine hkrati in jih ne morejo stlačiti v eno malo košarico.
- Hoc est qui sumus -

nevone ::

Rešitev je v tem, da se trgovcem prepove prodaja PVC vrečk oziroma da se na nivoju države (EU) omeji njihovo prodajo


Zakaj in čemu? Boš prepovedal tudi vso PVC embalažo in sploh vse iz tega materiala, ker nakupovalne vrečke so zelo majhen del vsega.

Povsem po nepotrebnem se demonizira te vrečke in ljudi, ki jih uporabljajo ter trgovce, ki jih prodajajo. PVC ni škodljiv. Je samo eden od materialov, ki ga človek s pridom uporablja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Okapi ::

Jaz vrečke recimo nikoli ne kupim. Iz principa;) V trgovino hodim z nahrbtnikom, ki se ga kupil posebej za to.
Vzamem pa tiste vrečke, ki jih dobim brezplačno,recimo pri samodejni blagajni, ker jih uporabljam kot vrečke za smeti, da teh ni treba posebej kupovati.

Je pa res, da tudi za odpadke načeloma vrečk ne bi rabil (razen menda za organske).

PVC ni škodljiv.
Ja, tudi svinec, azbest, živo srebro in ostala podobna roba je koristna, če jo prav uporabljaš.;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

vostok_1 ::

matobeli je izjavil:

Včeraj sem tole pogledal: http://www.ted.com/talks/david_autor_wh...

Na kratko: Avtomatizacija določenih opravil se dogaja že vso zgodovino, ludisti vedno težijo da bo to konec civilizacije, ljudje pa smo profesionalci o ustvarjanju novih služb (ni nujno da nepomembnih) in se to ne zgodi.



Kar sem že rekel. Stratifikacija bo največji problem. Zelo dobre službe in zelo slabe, kateri bodo delali za tiste z dobrimi. To se že danes vidi.

nevone je izjavil:

Ne, industriji ni v interesu reciklirati dokler se bo najdla kaka Somalija kjer bomo lahko metali zadeve, ali nigerija kjer na črno črpamo nafto.

This is crap.

Kupci imamo moč diktirati industriji. Sam mentaliteto moramo spremenit. Naslednjič ko greš v trgovino pač vzameš papirnato vrečko recimo.
Še vedno pa upam na solidne biorazgradljive vrečke.

Če so ob tem bolje počutiš, izvoli.

o+ nevone


PS. Nope.
Industrija sama je prešla na procesiranje zgolj in samo, ko so postale druge opcije predrage. Somalije pa bodo vedno, ali vsaj za dolgo časa.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

PrihajaNodi ::

Kar sem že rekel. Stratifikacija bo največji problem. Zelo dobre službe in zelo slabe, kateri bodo delali za tiste z dobrimi. To se že danes vidi.


Nevem zakaj gonijo toliko ta ludizem. Tako enostavno kot danes, kupiti človeka iz Indije ali Bosne in to za male pare še nikoli prej ni bilo mogoče. Saj pa je človek kot vse ostalo samo potrošni material. Zakaj bi bil vreden sploh kaj več? Če mi ne prinaša dobička ga brcnem iz firme. Torej ne morem govoriti o napredku.

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

nevone je izjavil:

Rešitev je v tem, da se trgovcem prepove prodaja PVC vrečk oziroma da se na nivoju države (EU) omeji njihovo prodajo


Zakaj in čemu? Boš prepovedal tudi vso PVC embalažo in sploh vse iz tega materiala, ker nakupovalne vrečke so zelo majhen del vsega.

Ne, zakaj? Nobene potrebe ni po ukinjanju druge embalaže, če ne obstaja boljša alternativa in če ne predstavlja ekoloških problemov. Če smo natančni, so vrečke izdelane pretežno iz polietilena, ne iz polivinil klorida; PE pa se dejansko v veliki meri uporablja prav za izdelavo različnih vrečk, gospodinjskih plastičnih folij, živilske embalaže (npr. jogurt lončkov), plastenk, zamaškov, plastičnih kantic za vodo, itd.

Ne vem, če lahko jogurtove lončke ali plastenke za vodo nadomestimo s kakšno alternativo v podobnem cenovnem rangu; za običajne vrečke, namenjene transportu živil iz trgovine do doma, pa definitivno obstaja primerna eco-friendly alternativa.

nevone je izjavil:

Povsem po nepotrebnem se demonizira te vrečke in ljudi, ki jih uporabljajo ter trgovce, ki jih prodajajo. PVC ni škodljiv.

In kljub temu PVC vrečke končajo v morju, kjer očitno prizadenejo tamkajšnji živelj. Kaj predlagaš, kako to preprečiti?
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

PrihajaNodi ::

Ne vem, če lahko jogurtove lončke ali plastenke za vodo nadomestimo s kakšno alternativo v podobnem cenovnem rangu


Steklo?

MasterTade ::

Ni dovolj profitabilno, raje naprej svinjamo planet ;)

nevone ::

In kljub temu PVC vrečke končajo v morju, kjer očitno prizadenejo tamkajšnji živelj. Kaj predlagaš, kako to preprečiti?


A zdaj naj se jaz za vsako ribo sekiram? Se ne bom. Call me whatever you want. Jaz vrečk v morje ne mečem niti kam drugam, kot v smeti.

Sicer pa, če bomo hoteli zaščititi vsako bilko bomo kmalu morali prepovedat še marsikaj. Normalno je, da naredimo nekaj "škode" naravi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

PrihajaNodi> Ko si bil ti majhen so bile papirnate vrečke, flašo od mleka si pa nesel nazaj.

Ne, v resnici so takrat liter mleka iz Ljubljanskih mlekarn prodajali "zacinjen" v PE vrečko, povsod so pa prodajali in uporabljali bele PE vrečke.

Nič od tega ni bilo razgradljivo.

nevone> Sicer pa, če bomo hoteli zaščititi vsako bilko bomo kmalu morali prepovedat še marsikaj. Normalno je, da naredimo nekaj "škode" naravi.

Mene moti, da se nihče ne želi odpovedat osebnim avtomobilom, ki so vir vsega zla na planetu, ker imam jaz tak občutek.

nevone ::

Mene moti, da se nihče ne želi odpovedat osebnim avtomobilom, ki so vir vsega zla na planetu, ker imam jaz tak občutek.


Hvala :)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

A vi znate samo v ekstremih razmišljat?

Zakaj bi altogether banali avtomobile?
Prosim, samo folk, da naj ne svinja po nepotrebnem in dvakrat premisli, ko želi kaj nepotrebnega naredit.

Ti praviš, da ni noben problem uletet z 30 let starim traktorjem na kurilca v ljubljano sredi največje gužve, po slovenski?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

MasterTade ::

Jaz se jim nočem odpovedat ker so pomembnejše stvari kot avto ki te sam pelje. Če ne znaš vozit imej javni promet, kolo ali pa pojdi peš. Če ne moreš vozit 0.0 vzameš taksi.Tako ali tako pa si s kolesom pogosto hitrejši kar se tiče mest. Nimam nič proti tem avtomobilom samo preden bo to dostopno enemu Slovencu na minimalcu bomo že spušali bio-rakete za leto 2070, da bi pa vse ostalo prepovedali, rekli ljudem naj se jebejo in kupijo to mašinerijo, ki je vredna več od njihovega imetja je pa no go. Sicer pa avtomatizacije prometa tako ali tako ne bom doživel, tako da mi je vseeno

nevone ::

Ti praviš, da ni noben problem uletet z 30 let starim traktorjem na kurilca v ljubljano sredi največje gužve, po slovenski?


Ne, jaz pravim, da vrečke niso problem.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Berserker ::

jype je izjavil:

PrihajaNodi> Ko si bil ti majhen so bile papirnate vrečke, flašo od mleka si pa nesel nazaj.

Ne, v resnici so takrat liter mleka iz Ljubljanskih mlekarn prodajali "zacinjen" v PE vrečko, povsod so pa prodajali in uporabljali bele PE vrečke.

Nič od tega ni bilo razgradljivo.

nevone> Sicer pa, če bomo hoteli zaščititi vsako bilko bomo kmalu morali prepovedat še marsikaj. Normalno je, da naredimo nekaj "škode" naravi.

Mene moti, da se nihče ne želi odpovedat osebnim avtomobilom, ki so vir vsega zla na planetu, ker imam jaz tak občutek.


Nemogoče. Naš življenski stil se povsem vrti okoli avta.

BigWhale ::

Dejmo, hitro hitro, nazaj on topic.

vostok_1 ::

Zate nevone




There isn't an infinite supply of capabilities.
Delo v eri perfektnih sužnjev je oxymoron.

AI communism or bust.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

:)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.
««
10 / 10
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

O smislu življenja v svetu brez služb (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10528101 (22959) PrihajaNodi
»

Boston Dynamics pokazal, kaj zmorejo novi humanoidni roboti (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
36078254 (70625) PrihajaNodi
»

Prihodnost globalnega gospodarstva (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31541113 (35592) kow
»

Foxconn se želi do leta 2018 70-odstotno robotizirati (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
33062177 (55015) TESKAn
»

Evolucija pri ljudeh (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
11519322 (17167) jype

Več podobnih tem