» »

Humans need not apply

Humans need not apply

Temo vidijo: vsi
««
9 / 10
»»

PrihajaNodi ::

Svoboda sama po sebi tudi ne zagotalja milijonov na računu.


Predstavlja ti samo neodvisnost in možnost uživanja napredka, ki ti ga današnja era nudi, od medicine do kvalitetne hrane.

tale izjava je zanimiva. sploh ker mislim, da bi jo 100% ljudi spremenilo ob prvem pojavu malo resnejse lakote ali pa spanca pod milim, hladnim in mokrim nebom.


"Ignorence is bliss indeed when we compare with our century"

nevone ::

Predstavlja ti samo neodvisnost in možnost uživanja napredka, ki ti ga današnja era nudi, od medicine do kvalitetne hrane.


Seveda ti, ampak temu težko rečeš neodvisnost. Neodvisnost je, da si ves napredek zagotoviš sam. To pa v resnici nima smisla, ker ne (z)moreš. Lahko pa sodeluješ z ljudmi in si tako od njih na nek način tudi odvisen, obenem pa poskušaš doseči, da je tudi od tebe kdo odvisen. Ampak ne tako, da ti zanj brezpogojno skrbiš, ampak da pač sodelujeta. Seveda, če si dovolj premožen, si morda lahko prvoščiš tudi to, da za nekoga skrbiš povsem brezpogojno, torej da od njega nimaš prav nobene koristi. Ampak to se načeloma "spodobi" samo, če tisti človek res nima zmožnosti z ničemer vračat.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

PrihajaNodi ::

Kup brezvezne filozofije. Pač ima denar in je neodvisen od šefa - službe (služenja). Pri čemer večini ljudi predstavlja služenje glavna življenska dejavnost.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Pač ima denar in je neodvisen od šefa - službe (služenja).

A toliko odvisen je pa lahko, da nekako pride do tistih milijonov?

Kup brezvezne filozofije.

I don't think so.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

PrihajaNodi ::

A toliko odvisen je pa lahko, da nekako pride do tistih milijonov?


Izjema ne potrjuje pravila.

bluefish ::

Saj to veš, da je tudi pri milijonarjih dedičih nekdo te silne milijone zaslužil?

PrihajaNodi ::

bluefish je izjavil:

Saj to veš, da je tudi pri milijonarjih dedičih nekdo te silne milijone zaslužil?


Raje mi povej koliko zivljenj potrebuje average joe, da te miljone lahko podari naslednikom? 100? 1000?

bluefish ::

Jah, če jih ne zasluži, potem bolj težko. Ampak "vsi enaki, vsi enakopravni" še v živalskem svetu ne deluje.

PrihajaNodi ::

Prevsem sluzenje je tisto, kar ti prinese miljone. Sicer pa ce preberes kar si napisal bos opazil da si kontradiktoren sam sebi.

Zgodovina sprememb…

Colt1911 ::

bluefish je izjavil:

Jah, če jih ne zasluži, potem bolj težko. Ampak "vsi enaki, vsi enakopravni" še v živalskem svetu ne deluje.


Med "zasluži" in dobi je razlika. Gromozanska !

bluefish ::

bluefish je izjavil:

Saj to veš, da je tudi pri milijonarjih dedičih nekdo te silne milijone zaslužil?

jype ::

Colt1911> Med "zasluži" in dobi je razlika. Gromozanska !

Razloži.

PrihajaNodi> Lahko je tebi to ponavljat, ko imas na racune miljone. Ostali imamo ravno toliko izbire kot jo imajo sibirski tigri, da prezivijo.

Moje premoženje je vredno znatno manj od "milijona". To bi bil problem, če bi se mi zdelo, da je skromen življenski slog na kakšenkoli način slab, pa sem prepričan, da ni. Če si se pripravljen odpovedat luksuzu, si morda že danes lahko popolnoma svoboden.

matobeli ::

jype je izjavil:

Če si se pripravljen odpovedat luksuzu, si morda že danes lahko popolnoma svoboden.


A to misliš naročnino na 500 kanalov, ajfon in novega clia? :))

nevone ::

PrihajaNodi je izjavil:

A toliko odvisen je pa lahko, da nekako pride do tistih milijonov?


Izjema ne potrjuje pravila.


To pa pomeni kaj?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Colt1911 ::

Colt1911> Med "zasluži" in dobi je razlika. Gromozanska !

Razloži.

Lahko na primer od očka direktorja dobiš 1000 € na dan , pa čeprav se ves dan le praskaš po jajcih in visiš na S-T.
Dobiš že , ampak zaslužiš si niti malice ne.

vostok_1 ::

Kaj je zame svoboda?

Well, anarhizem pravzaprav najbolj trofi poanto.
Anarhizem je libertarianism brez debilov.

Ali je pomembno imet flagship mobi za 800 eu?

Jaz pravim da ne. Obveno pa je skoraj imet tistega za 150EUR.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

nevone ::

Ali je pomembno imet flagship mobi za 800 eu?

Jaz pravim da ne. Obveno pa je skoraj imet tistega za 150EUR.


Poceni izdelki izvirajo iz dragih. Da imaš ti danes mobi za 150EUR, jih je nekaj prej moralo kupiti mobi za 800 eu.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

Nope.

Razen ugleda, flagshipi niso potrebni oz. so zgolj plačevanje znamke in imiđa. Zato pa ti lahko kitajci ponudijo vse high end featurje v nižjih modelih.
Da so flagshipi potrebni za poplačitev razvoja pa je tko...ali prodaš fensi in malo ali pa low end pa veliko.

Največ profita prinesejo mid range-i. Flagshipi so samo za suckerje in/ali premožne, ki hočejo biti first adopters.
Bolj kot za profit, gre tu za pridobitev zaupanja kupcev.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

PrihajaNodi ::

Meni recimo ni jasno zakaj se uporablja v trgovinah plasticne vrecke? To je samo en od primera "napredka". Trgovine bi lahko samo z malim marketibgom preprecile tone smeti, ampak interesa ni.

nevone ::

Zato pa ti lahko kitajci ponudijo vse high end featurje v nižjih modelih.


Kitajci so prišli na trg, ko je bil ta že razvit.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

nevone ::

Meni recimo ni jasno zakaj se uporablja v trgovinah plasticne vrecke?


Plastične vrečke so popolnoma neškodljive.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

Samo tri možnosti so:
- zavestno lažeš
- nimaš pojma
- si brezsrčna in te ne briga škoda, ki jo povzročajo

nevone ::

Okapi je izjavil:

Samo tri možnosti so:
- zavestno lažeš
- nimaš pojma
- si brezsrčna in te ne briga škoda, ki jo povzročajo


Kakšno škodo povzročajo?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::



krneki0001 ::

Okapi, cele vrečke so še najmanjši problem. Ok so problem, ker živalim v želodcu obstanejo in te shirajo do smrti zaradi smeti v želodcu. Ampak ko pa vrečke in ostala plastika razpadejo na mikro koščke plastike, takat so pa nam nevarni. Sploh slovensko morje je polno te plastike. Iz vode v školjke in v ribe, potem pa to jemo tudi mi. Pa še nobene pametne analize vsega tega niso naredili. Vedo da je mikroplastika prisotna, ampak kakšno škodo dela, pa noben ne ve.

nevone ::

Saj jih ni treba v naravi odlagat.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

nevone je izjavil:

Saj jih ni treba v naravi odlagat.

o+ nevone


Kot rečeno...potrebna je sprememba mentalitete, da to zreduciramo.

Po tvojih besedaj pač ljudje delajo kar jim paše in to je prav.
Ni prav.

Tudi seveda ni prav, da ti država reče kaj moraš delat.

Zato appeliram na vas in ne na poslance.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

matobeli> A to misliš naročnino na 500 kanalov, ajfon in novega clia? :))

Ja, točno to mislim. Ničesar od tega ne potrebuješ.

Colt1911> Lahko na primer od očka direktorja dobiš 1000 € na dan , pa čeprav se ves dan le praskaš po jajcih in visiš na S-T.

Kdo in kdaj je pa rekel, da je to zaslužek?

PrihajaNodi ::

nevone je izjavil:

Saj jih ni treba v naravi odlagat.

o+ nevone


Ne? Kam pa? V Afriko in Indijo?

jype ::

PrihajaNodi> Ne? Kam pa? V Afriko in Indijo?

Polietilen se da z razmeroma majhnimi stroški uporabiti kot surovino.

PrihajaNodi ::

zakaj bi jo v prvi vrsti sploh proizvajal za neuporaben produkt?

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Po tvojih besedaj pač ljudje delajo kar jim paše in to je prav.
Ni prav.


Jaz sem rekla samo to, da vrečke niso tak problem, ki se ga ne bi moglo reševati.

S tem, ko rešujemo problem z vrečkami tako, da jih ne prepovedujemo v bistvu večamo svobodo ljudi, ki jo ti tako rad izpostavljaš.

Tudi seveda ni prav, da ti država reče kaj moraš delat.

Zato appeliram na vas in ne na poslance.


Apelirati je treba na industrijo, da odpadke ustrezno sprocesira, kar se pa itak trudi. Jasno pa, da tisti brez idej, bi stvari samo ukinjali, namesto reševali na ljudem prijazen način.

Kot rečeno...potrebna je sprememba mentalitete, da to zreduciramo.


Kaj, uporabo pvc vrečk? Mislim, da ni potrebe. Ustrezno procesiranje je precej boljša možnost.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

PrihajaNodi ::

S tem, ko rešujemo problem z vrečkami tako, da jih ne prepovedujemo v bistvu večamo svobodo ljudi, ki jo ti tako rad izpostavljaš.


Točno to je tvoj problem in problem ovc. Enako je z religijo s tem ko župnik mudri ljudi kako naj pridejo v faro in jim obljublja svobodo je tudi vse ok. Gre za pranje mozga.

Apelirati je treba na industrijo, da odpadke ustrezno sprocesira, kar se pa itak trudi. Jasno pa, da tisti brez idej, bi stvari samo ukinjali, namesto reševali na ljudem prijazen način.


Zakaj jih v prvi vrsti sploh proizvaja? Zakaj ne naredi produkta, ki ga je možno ponovno uporabiti?

Kaj, uporabo pvc vrečk? Mislim, da ni potrebe. Ustrezno procesiranje je precej boljša možnost.


Precej omejeno razmišljanje. Veliko več energije potrošiš s takšnim vedenjem v primerjavi s tem da bi vse skupaj zavil v že recekliran papir. Koliko časa pa preživi konzerva?

Okapi ::

Vrečke bi bilo treba obdavčiti, glede na to, koliko stroškov je z njimi, in kakšne probleme povzročajo v okolju (od proizvodnje naprej). Davek bi moral biti tak, da bi z njim dobili nekaj malega več, kot je stroškov z odpravljanjem vseh problemov, ki jih povzročajo vrečke. Potem bi se pa ljudje sami odločali, ali bodo imeli plastično vrečko za enkratno rabo, za večkratno rabo, ali pa bodo namesto nje uporabljali cekar ali kaj podobno trajnega. Včasi smo recimo v trgovino praktično vsi hodili s takimi torbami.



In se še vedno dobijo.

nevone ::

Točno to je tvoj problem in problem ovc. Enako je z religijo s tem ko župnik mudri ljudi kako naj pridejo v faro in jim obljublja svobodo je tudi vse ok. Gre za pranje mozga.

Ne to ni moj problem. To je problem predvsem tistih, ki so čaščenje boga zamenjali s čaščenjem narave in demoniziranjem človeka, ki da je kriv za vse tegobe tega sveta, tako kot Adam in Eva, ki sta jedla prepovedan sad.

Zakaj jih v prvi vrsti sploh proizvaja? Zakaj ne naredi produkta, ki ga je možno ponovno uporabiti?

Saj ga je možno ponovno uporabiti, da ne govorim o tem, da greš koneckoncev lahko z isto vrečko večkrat po fasngo. Poleg tega je ogromno PVC-ja v uporabi, ker je praktičen, in ene nakupivalne vrečke so v resnici pljunek v morje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

matobeli ::

Ogromno PVCja je v uporabi predvsem ker je poceni.
Če govorimo o vrečkah za 1x uporabo, potem je težko pričakovat da boš z vrečko cel mesec hodil v trgovino ker bo prej razpadla.

nevone ::

Če govorimo o vrečkah za 1x uporabo, potem je težko pričakovat da boš z vrečko cel mesec hodil v trgovino ker bo prej razpadla.


Kar nekaj nakupov lahko zdrži. Sploh če hodiš pogosto v trgovino. Če greš pa 4x na mesec, itak porabiš precej malo vrečk.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

matobeli ::

Ah, ti maš zih v mislih tiste plačljive vrečke, ki so bolj močne. Ali pa kupuješ zgolj vato.
Tista navadna ki jo dobiš zastonj ali pa na hitrih blagajnah pa ne bo zdržala dveh pirov in enega mleka...

nevone ::

Tista navadna ki jo dobiš zastonj ali pa na hitrih blagajnah pa ne bo zdržala dveh pirov in enega mleka...


Ja, tista pa res ne :)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Jupito ::

matobeli je izjavil:

Ogromno PVCja je v uporabi predvsem ker je poceni.


In ker so takšne vrečke praktične. Ni problem, če se zmočijo, imajo dobro nislnost, lahko jih uporabiš za kaj drugega... in trajajo nekaj časa. Jaz mečem takoj proč samo biorazgradljive, navaden pvc pa grez za reciklažo, ko je uničena. Še tiste brezvezno tanke uporabim za kakšne dele ali orodje zavit, da se prah ne nabira.
Ampak to je verjetno zato, ker mi ni bilo nič k riti prinešeno v življenju. Smeh je sedaj, da večine ljudi ne bi brigalo, če bodo dobili neko papirnato vrečko ali razgradljivo/razdrobljivo plastično. Jaz bom pa hodil posebej kupovat vrečke, ko jih bom rabil (po večkratni ceni kot so sedaj). Lepo je videti, kako se "trajnostno" obnašanje nagrajuje in splača. :D
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

matobeli ::

Jupito je izjavil:


Ampak to je verjetno zato, ker mi ni bilo nič k riti prinešeno v življenju.


S tem predvidevaš da je bilo tvojim sogovornikom vse podarjeno?

Lahko šparaš in zavijaš svoje orodje kakor hočeš, ampak če bi dal 100€ za tazelene (namesto v pušco) bi naredil veliko večjo uslugo planetu.

Jupito ::

matobeli je izjavil:

Jupito je izjavil:


Ampak to je verjetno zato, ker mi ni bilo nič k riti prinešeno v življenju.


S tem predvidevaš da je bilo tvojim sogovornikom vse podarjeno?

Lahko šparaš in zavijaš svoje orodje kakor hočeš, ampak če bi dal 100EUR za tazelene (namesto v pušco) bi naredil veliko večjo uslugo planetu.

V življenju imam vedno največ težav z dvema vrstama bedakov:

Taprvi nočejo vklopiti možganov in delajo neumnosti.

Tadrugi pa se čutijo poklicani, da mislijo namesto njih in spreminjajo in omejujejo cel svet, samo zato da taprvim ni treba narediti ničesar. In tako omogočajo taprve, da ostanejo bedasti in delajo vedno nove neumnosti, kar omogoča tadruge, kar omogoča taprve ad infinitum.

And this is why we can't have nice things!
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jupito ()

matobeli ::

Spet neke osebnostne izpovedi?

Se pa strinjam, ne mormo imet lepih stvari ker ljudje še vedno mislijo da so plastične vrečke* res fina zadeva.

Jupito ::

matobeli je izjavil:

Spet neke osebnostne izpovedi?

Se pa strinjam, ne mormo imet lepih stvari ker ljudje še vedno mislijo da so plastične vrečke* res fina zadeva.


Ne. Me pa vesli, da ti ne paše, ko se najdeš v mojem pisanju. No, pa ko smo že na osebni ravni: daj mi 100 Eur, ji bom vložil v kak tehnično bolj dovršen produkt od plastičnih vrečk, bomo imeli vsi kaj od tega.
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jupito ()

matobeli ::

Nismo na nobeni osebni ravni. Razglabljamo o tem zakaj je plastična vrečka neumnost oziroma zakaj ni. Sploh ni pomembno kolikokrat vrečko ponovno uporabiš ali koliko šraufov imaš zavito v njo. Še vedno je to ena vrečka več, ki bo eventualno končala na smetišču. Po možnosti skupaj z šraufi.

Rešitev je zgolj ta da je v trgovini ne vzameš. Za začetek tiste ki so nepotrebne. Npr. Petrol, ko vzameš 1 mars in dobiš vrečko. Ali pa se ne gužvaš na hitri blagajni z polnim vozičkom, samo za to ker dobiš vrečke in lažje odneseš vse iz trgovine.

PrihajaNodi ::

matobeli je izjavil:

Nismo na nobeni osebni ravni. Razglabljamo o tem zakaj je plastična vrečka neumnost oziroma zakaj ni. Sploh ni pomembno kolikokrat vrečko ponovno uporabiš ali koliko šraufov imaš zavito v njo. Še vedno je to ena vrečka več, ki bo eventualno končala na smetišču. Po možnosti skupaj z šraufi.

Rešitev je zgolj ta da je v trgovini ne vzameš. Za začetek tiste ki so nepotrebne. Npr. Petrol, ko vzameš 1 mars in dobiš vrečko. Ali pa se ne gužvaš na hitri blagajni z polnim vozičkom, samo za to ker dobiš vrečke in lažje odneseš vse iz trgovine.



Ampak tako deluje sistem. Potrosnik se ne bo spremenil, korporacija pa tudi ne. Vrecka je pa sinonim za ljudi, ki bodo pristali na cestah.

bluefish ::

Pa veš, koliko ljudi bo pristalo na cesti, če se losamo plastičnih vrečk? Da ne bo pomote, vrečke morajo it, ampak ludizem 101.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

jype ::

PrihajaNodi> Potrosnik se ne bo spremenil

Kako da ne? Moji otroci v trgovini ne sprejmejo več plastične vrečke, tudi če jim jo hočejo šenkat. Ko sem bil jaz majhen, tega še ni bilo.

PrihajaNodi ::

bluefish je izjavil:

Pa veš, koliko ljudi bo pristalo na cesti, če se losamo plastičnih vrečk? Da ne bo pomote, vrečke morajo it, ampak ludizem 101.


Koliko? To še ni avtomatizirano?

jype je izjavil:

PrihajaNodi> Potrosnik se ne bo spremenil

Kako da ne? Moji otroci v trgovini ne sprejmejo več plastične vrečke, tudi če jim jo hočejo šenkat. Ko sem bil jaz majhen, tega še ni bilo.


Ko si bil ti majhen so bile papirnate vrečke, flašo od mleka si pa nesel nazaj.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

PrihajaNodi je izjavil:

Koliko? To še ni avtomatizirano?
Načeloma je. Ampak vi bi na cesto dali še tistih nekaj delavcev.
««
9 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

O smislu življenja v svetu brez služb (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10528132 (22990) PrihajaNodi
»

Boston Dynamics pokazal, kaj zmorejo novi humanoidni roboti (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
36078576 (70947) PrihajaNodi
»

Prihodnost globalnega gospodarstva (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31541153 (35632) kow
»

Foxconn se želi do leta 2018 70-odstotno robotizirati (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
33062227 (55065) TESKAn
»

Evolucija pri ljudeh (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
11519338 (17183) jype

Več podobnih tem