» »

Humans need not apply

Humans need not apply

Temo vidijo: vsi
««
8 / 10
»»

bluefish ::

PrihajaNodi je izjavil:

če pogledava trg dela v Sloveniji kot v tujini, kjer je največ povpraševanja po IT kadrih, strojnikih, elektrikarjih ipd. ti resno misliš, da se bo katera od njih prekvalificirala v enega izmed teh poklicev? Poleg tega pozabljaš, da je izobrazba samo ajd 20% vse ostalo so delovne izkušnje. Ko berem tvoje poste je kot da gledam reklamo za Always vložke, kjer se reklamni proizvod glasi z Always vložki boste vedno brezskrbni tako podnevi kot ponoči.
Potem pač svetuj mladim, naj se vpišejo na Srednjo trgovsko. Always bodo še bolj udobni.

PrihajaNodi je izjavil:

Oblek je bilo manj. Kar pomeni da danes družbeni standard narekuje več oblek kot v preteklosti.
Si morda pomislil na to, da je lahko oblek sedaj več, ker ni potrebe po mukotrpnem drajsanju v mrzli vodi?

PrihajaNodi je izjavil:

Poleg tega pozabljaš, da si delo lahko dobil kadarkoli.
Statistika te demantira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

PrihajaNodi ::

Potem pač svetuj mladim, naj se vpišejo na Srednjo trgovsko.


Kam pa? Trg, kjer je danes povpraševanje bo čez 4 leta lahko zasičen. Kam potem?

Always bodo še bolj udobni.


Tako kot skret papir.

Si morda pomislil na to, da je lahko oblek sedaj več, ker ni potrebe po mukotrpnem drajsanju v mrzli vodi?


Pa seveda, ker na vsaki cunji piše "made in china".

Statistika te demantira.


Govoriva za srednji vek?

jype ::

PrihajaNodi> Oblek je bilo manj.

Aja? Koliko jih pa imaš?

PrihajaNodi> Kuha se nič več ne doma, ker enostavno ni časa, zato se gre v Mcdonald...

Aja? Zakaj pa ne kuhaš doma?

PrihajaNodi> pomeni da se je boljše?

Ja, boljše se je. Vsak, kdor želi, lahko je boljše.

PrihajaNodi> Well ne, si pa lahko odprl pekarno in začel sam z obrtjo, danes (zahvala gre seveda avtomatizaciji in korporacijam) je skrajno nemogoče da bo tvoja pekarna obiskana med toliko ponudbe.

Me prav zanima, čemu toliko pekarn tako dobro uspeva, če naj bi bilo res to, kar ti praviš.

PrihajaNodi> Kam pa? Trg, kjer je danes povpraševanje bo čez 4 leta lahko zasičen. Kam potem?

Kam drugam. Kako je pa to drugače od srednjega veka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

bluefish ::

PrihajaNodi je izjavil:

Govoriva za srednji vek?
Močno upam, da ne. Slednjega romanticizirajo le tisti, ki so ga videli na srednjeveškem pustnem karnevalu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

vostok_1 ::

Mene pa zanima zakaj mislite, da gre lahko samo gor in ne več navzdol?

Jype. Povej mi kako bi recimo izboljšal situacijo 40 letni delavec, ki je večino lajfa delal preprosta dela...dostava, proizvodnja, gradbena dela pri čemr ima komaj kaj na računu.
Kako si tak človek lahko preprosto izboljša življenje?
Seveda. Če je nadpovprečno inteligenten se bo hitro znašel. Ampak gausu pač nihče ne zbeži.
Boš mu razlagal bayesian machine learning?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

Mene pa zanima zakaj mislite, da gre lahko samo gor in ne več navzdol?


Najprej se moramo uskladiti glede tega, kam gre trenutno. In če je "danes" bolje od "včeraj".

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

49106 ::

Me prav zanima, čemu toliko pekarn tako dobro uspeva, če naj bi bilo res to, kar ti praviš.


Iz istega razloga, kot so ljudje masovno kupovali nepremičnine. Če ima kdo pekarno, naj jo proda, preden bo prepozno :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

vostok_1 ::

nevone je izjavil:

Mene pa zanima zakaj mislite, da gre lahko samo gor in ne več navzdol?


Najprej se moramo uskladiti glede tega, kam gre trenutno. In če je "danes" bolje od "včeraj".

o+ nevone


Men se predvsem zdi, da tlakujemo teren za slabe razmere, ko pa lahko ne bi.

Drugače to je predvsem odvisno od človeka do človeka. Eni so se mogoče bolj znašli nekoč drugi danes.

Kateri kravi je boljše, tisti ko je sestradana se pasla po pustih travnikih ali danes ko je zasuta s hrano v tesnih kletkah?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

PrihajaNodi ::

bluefish je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Govoriva za srednji vek?
Močno upam, da ne. Slednjega romanticizirajo le tisti, ki so ga videli na srednjeveškem pustnem karnevalu.


Sprasujem tebe. Ce greva v cas rimljanov le - ti se zdalec niso ziveli slabo. Vprasanje samo ba racun koga?

bluefish ::

PrihajaNodi je izjavil:

Sprasujem tebe. Ce greva v cas rimljanov le - ti se zdalec niso ziveli slabo. Vprasanje samo ba racun koga?
Kateri Rimljani? Tisti v Senatu ali "na cesti"?

PrihajaNodi ::

Kateri kravi je boljše, tisti ko je sestradana se pasla po pustih travnikih ali danes ko je zasuta s hrano v tesnih kletkah?


Se boljse: volk ali buldog danes.

bluefish je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Sprasujem tebe. Ce greva v cas rimljanov le - ti se zdalec niso ziveli slabo. Vprasanje samo ba racun koga?
Kateri Rimljani? Tisti v Senatu ali "na cesti"?


Rimski drzavljani na vrhuncu imperija.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

PrihajaNodi je izjavil:

Rimski drzavljani na vrhuncu imperija.
Nič kaj privlačno: http://www.ancient.eu/article/637/

PrihajaNodi ::

bluefish je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Rimski drzavljani na vrhuncu imperija.
Nič kaj privlačno: http://www.ancient.eu/article/637/


Sem prebral zacetek. Kot da beres danasnji casopis. Vprasanje le koliko in komu so morali placevati davke tisti s kmetijami. Besedo suzenj menjas z besedo kitajec.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Men se predvsem zdi, da tlakujemo teren za slabe razmere, ko pa lahko ne bi.

Avtomatizacija ni tlakovanje terena za slabe razmere. Neprilagoditev nanjo je pa lahko. Je pa precej lažje, če imaš kaj vzeti v roke, kot če si gol in bos.

Drugače to je predvsem odvisno od človeka do človeka. Eni so se mogoče bolj znašli nekoč drugi danes.

To pa seveda drži. Vsem ljudem ne gre konstantno vse navzgor. In jasno, nismo še rešili vseh problemov, ampak to ne bi smelo biti vodilo pri razmišljanju, ampak raje pogled na to, kar je pa kljub vsemu že rešeno.

Kateri kravi je boljše, tisti ko je sestradana se pasla po pustih travnikih ali danes ko je zasuta s hrano v tesnih kletkah?

Če vprašaš sestradano kravo, bo rekla, da tisti, ki ima hrano. Če vprašaš kravo v kletki, bo pa rekla, da tisti, ki se sestradana pase po pustih travnikih. Tukaj pač nobena izbira ni idealna, in obe bi rade oboje. Ampak precej lažje je tisto v kletki spustiti na prostost, kot da si sestradana zagotovi dovolj hrane. Torej, če imaš kaj vzeti v roke je večja prednost, kot če imaš zgolj svobodo in moraš za vse še poskrbeti.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

nevone je izjavil:

Men se predvsem zdi, da tlakujemo teren za slabe razmere, ko pa lahko ne bi.

Avtomatizacija ni tlakovanje terena za slabe razmere. Neprilagoditev nanjo je pa lahko. Je pa precej lažje, če imaš kaj vzeti v roke, kot če si gol in bos.

Drugače to je predvsem odvisno od človeka do človeka. Eni so se mogoče bolj znašli nekoč drugi danes.

To pa seveda drži. Vsem ljudem ne gre konstantno vse navzgor. In jasno, nismo še rešili vseh problemov, ampak to ne bi smelo biti vodilo pri razmišljanju, ampak raje pogled na to, kar je pa kljub vsemu že rešeno.

Kateri kravi je boljše, tisti ko je sestradana se pasla po pustih travnikih ali danes ko je zasuta s hrano v tesnih kletkah?

Če vprašaš sestradano kravo, bo rekla, da tisti, ki ima hrano. Če vprašaš kravo v kletki, bo pa rekla, da tisti, ki se sestradana pase po pustih travnikih. Tukaj pač nobena izbira ni idealna, in obe bi rade oboje. Ampak precej lažje je tisto v kletki spustiti na prostost, kot da si sestradana zagotovi dovolj hrane. Torej, če imaš kaj vzeti v roke je večja prednost, kot če imaš zgolj svobodo in moraš za vse še poskrbeti.

o+ nevone


Avtomatizacija ni, če bodo deležni vsi njenih dobrot. Kako pa se češ pripravit, če rabiš 1 človeka da opravlja vse?
Dajte mi povedat, kakšne bodo te službe, ker tattoo parlor just wont cut it.
Mislim. Pameten viktorjanec je morda slutil, kakšne bodo spremembe. IMO ni res, da se ne da napovedat.

Bodo ljudje še potrebovali transport? Vsaj na začetku ja. Torej. Avtonomna vozila bodo to nalogo zlahka prevzele. Bo prevozno sredstvo statusni simbol? Bomo imeli super specializirane custom pralce avtomobilov, ki bodo servirali te petičneže? In no situation, ne vidim, kako bi lahko človek imel prednost pred mašino, razen v kolikor bo to pač prestiž...imet osebnega, človeškega pralca avtomobila. Pa še to bo zgolj enih par.

Bodo se ljudje še kregali v prihodnosti? Vrjetno ja. Potrebni bodo odvetniki? Maybe. Probably not.
Dovolj, da se uvede zakon, ko boš moral bit 24/7 priklopljen na nadzorne naprave. Vsak trenutek ko ne boš, bo zavarovalnica lepo dvignila roke in noge na mizo.
Za tiste ekstremne primere pa bosta tista dva odvetnika več kot preveč.

Hrana? Hah. Že danes je komaj kaj kmetovalcev. Če uspe ta zadeva z invitro gojenjem, pa bo to metalo vn zrezke kot ekstrudor plastične čepke. Kje bo tu potrebna človeška roka? I fail to see. Kakšne bodo pa službe na tem področju? Probably just marketing. Ali kake hipster varjante.
Da pa bi zdrava in močna ekonomija laufala zgolj na storitvenem/entertainment sektorju...i have yet to see conclusive evidence.
Morate razumet, da marketing osebja ne rabiš, če nihče ne more nič kupit. Razen če proda svojo dušo nekako.

Rim je imel robote. Ampak je laufal, le do takrat, ko si jih je lahko privošču tudi srednji razred.
So yeah. With free labor, you need to also give free shit. Drugače vse propade.



Že res, da je lažje kletko odklenit, ampak komu je to v interesu naredit?
Again:
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

Avtomatizacija ni, če bodo deležni vsi njenih dobrot. Kako pa se češ pripravit, če rabiš 1 človeka da opravlja vse?


Ko bo dosežena kritična stopnja avtomatizacije, bomo po moje zlahka rešili probleme, ker se bo enostavno vsakemu lahko ponudilo paket, ki ga bo zadovoljil.

Dokler se pa za "koristna dela" še potrebuje ljudi, je pa malo težje, ker lahko nedelovni preveč obremenijo tiste, ki morajo dobrine zagotavljat.

(Če se seveda ne bomo prej preselili na drug substrat.)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

PrihajaNodi> Sem prebral zacetek. Kot da beres danasnji casopis. Vprasanje le koliko in komu so morali placevati davke tisti s kmetijami. Besedo suzenj menjas z besedo kitajec.

Z izjemo, da danes ne umirajo več od lakote in bolezni, da imajo dostop do izobrazbe in so vsi pismeni, ter da se je življenska doba običajnega Janeza podaljšala za 30 let.

49106 ::

Z izjemo, da danes ne umirajo več od lakote in bolezni


Lažnjivec.

poweroff ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kuha se nič več ne doma, ker enostavno ni časa, zato se gre v Mcdonald...pomeni da se je boljše?

Ja, hrana v McDonaldsu je boljša in bolj zdrava kot:
a) lakota
b) plesnivi ostanki, ki so jih praljudje uspeli nabrati pozimi na kakšnem polju
c) v zemljo zakopano (danes imamo hladilnik) meso živali, ki so jo ubili pred 3 tedni
sudo poweroff

jype ::

Messiah> Lažnjivec.

NO U.

PrihajaNodi ::

poweroff je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Kuha se nič več ne doma, ker enostavno ni časa, zato se gre v Mcdonald...pomeni da se je boljše?

Ja, hrana v McDonaldsu je boljša in bolj zdrava kot:
a) lakota
b) plesnivi ostanki, ki so jih praljudje uspeli nabrati pozimi na kakšnem polju
c) v zemljo zakopano (danes imamo hladilnik) meso živali, ki so jo ubili pred 3 tedni



Res je bila. A ko so hrano imeli so bili lahko tudi po več časa prosti, saj niso bili v službi po 8 ur in več. Svoboda zamenjana za "varnost".

nevone ::

A ko so hrano imeli so bili lahko tudi po več časa prosti, saj niso bili v službi po 8 ur in več. Svoboda zamenjana za "varnost".


A ni čudn, da so vseeno težili k izboljšavam raznih aspektov življenja, ko so se imeli tako fino?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

PrihajaNodi ::

nevone je izjavil:

A ko so hrano imeli so bili lahko tudi po več časa prosti, saj niso bili v službi po 8 ur in več. Svoboda zamenjana za "varnost".


A ni čudn, da so vseeno težili k izboljšavam raznih aspektov življenja, ko so se imeli tako fino?

o+ nevone


Ja, tudi buldog je ena izmed "izboljšav".

jype ::

Saj niso bili več časa prosti. 8 urni delavnik je šele od pred slabimi dvesto leti.

nevone ::

Res je bila. A ko so hrano imeli so bili lahko tudi po več časa prosti, saj niso bili v službi po 8 ur in več. Svoboda zamenjana za "varnost".


Torej, če ti damo hrano in svobodo, boš zadovoljen?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nokkj ::

Bistvena stvar pri vsem, kar se mene tiče je moč povprečnega posameznika. Čisto fizikalno mišljeno. Ta moč se povečuje skozi celotno zgodovino. Dandanes je to nekje na par k Wattov (se mi zdi, kakšna puška, 2 ipd).

Oblika družbe je močno korelirana s to vrednostjo.

Seveda se razvoj ne bo ustavil, če določen čas (50, 100, ...) let bo lahko povprečen posameznik kontroliral 50.000, 100.000 W. Družba se bo morala prilagoditi, ali bomo pa vsi mrtvi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nokkj ()

MasterTade ::

nevone je izjavil:

kako pa veš da je bilo v preteklosti slabše?


Povej, kaj je bilo boljše.

Jaz ti lahko povem kaj je bilo slabše. Recimo, ženske so v ledeno mrzlih potokih prale perilo. Moški so opravljali težaška dela, za katera danes uporabljajo stroje. Epidemije se bile neobvladljive ..., in teh izboljšav je ogromno. Ampak človek, ki hoče vse danes, tukaj, takoj, težko prizna, da so ljudje kdaj živeli v slabših pogojih, kot živi danes on sam.

o+ nevone



Razlika med bogatimi in revnimi po svetu pa še vedno narašča in je večja kot kdajkoli prej. Hmm

Zgodovina sprememb…

jype ::

MasterTade> Razlika med bogatimi in revnimi po svetu pa še vedno narašča in je večja kot kdajkoli prej. Hmm

In vendar se revnim standard viša hitreje, kot se bogatim.

nevone ::

Razlika med bogatimi in revnimi po svetu pa še vedno narašča in je večja kot kdajkoli prej. Hmm


Se pravi tebe moti _razlika_ in ne sam položaj posameznikov?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

PrihajaNodi ::

nevone je izjavil:

Razlika med bogatimi in revnimi po svetu pa še vedno narašča in je večja kot kdajkoli prej. Hmm


Se pravi tebe moti _razlika_ in ne sam položaj posameznikov?

o+ nevone



Ta razlika doloca polozaj. Enakopravnosti resda nikoli ni bilo, kar pa ne pomeni, da smo dosegli napredek.

nevone ::

Ta razlika doloca polozaj. Enakopravnosti resda nikoli ni bilo, kar pa ne pomeni, da smo dosegli napredek.


Napredek je, če ti je v kateremkoli aspektu življenja danes bolje, kot ti je bilo včeraj. Ne pa, če si isti trenutek, ko si Teslo lahko privošči sosed, to lahko privoščiš tudi ti.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

Mene bolj to zanima...ali je možno imeti napredek, ampak ne iti v tako smer kot gremo sedaj.

Je možno imeti vrhunsko zdravstvo in se furat s kolesi? Je nujno imeti vsako leto nov, večji in močnejši avtomobil ali bolj fensi smartphone?

Je nujno imeti tako free-for all potrošnjo?

To je podobna dilema kot enkrat neka debata o LHCju. Ali ima smisel sploh investirat v LHC ko pa uporabnega od njega bomo bolj malo dobili. Argument je bil, da bomo kot stranski produkt dobili nove fensi zadeve.
Kaj pa če bi kar direkt investirali v te nove fensi zadeve and cut the middleman.

Jaz mislim, da je možno, ampak to je tisto kar jaz govorim. Terja spremembo mentalitete. Pa ne govorim o centralnoplanskem gospodarstvu.
Moti me to, da najprej treba naredit miljon butastih zadev, da naredimo neko inercijo, na kateri se bo gojilo druge zadeve.
It's pretty wasteful if you ask me.

To me predvsem skrbi, da naš prihodnji razvoj bo bolj neka slepa veja, ali pa vsaj kilava.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

jype ::

vostok_1> Je možno imeti vrhunsko zdravstvo in se furat s kolesi? Je nujno imeti vsako leto nov, večji in močnejši avtomobil ali bolj fensi smartphone?

Zakaj se ti zdi, da ne bi bilo možno?

vostok_1> Terja spremembo mentalitete.

Ja, saj to se počne v šolah, ko se otrokom razlaga o cross-dressingu in spolni identiteti in takih rečeh. Da bodo, ko odrastejo, manj debilno reagirali na ljudi, ki niso videti kot tisti iz Neckermannovega kataloga, ampak so drugačni.

vostok_1> To me predvsem skrbi, da naš prihodnji razvoj bo bolj neka slepa veja, ali pa vsaj kilava.

Skrbi naj te zase in za generacijo, ki jo pomagaš vzgajat.

poweroff ::

Če smo že pri tem... kakšni genocidi so se izvajali v starem veku in celo še v srednjem veku. Pa izumiranje živali zaradi lova.

Kje je pa takrat kdo protestiral?

Bolje je, brez skrbi. Ni idealno, je pa precej bolje.
sudo poweroff

BigWhale ::

nevone je izjavil:

Razlika med bogatimi in revnimi po svetu pa še vedno narašča in je večja kot kdajkoli prej. Hmm


Se pravi tebe moti _razlika_ in ne sam položaj posameznikov?


Seveda. Ljudi najpogosteje moti to, da imajo drugi vec, kot oni sami in ne to, da imajo nekateri premalo.

Ce bi jih motilo to, da imajo nekateri premalo, bi prodali vse svoje imetje, obdrzali toliko kot nujno potrebujejo in vse ostali bi dali tistim, ki imajo res premalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

7982884e ::

vostok_1 je izjavil:


Haha. Naivnež.
Ti boš klinc odpru farmo. Ker kot prvo bodo vse storili, da ti zagrenijo lajf. Kot drugo razen "elite" si tega nihče ne bo mogel privoščit.
Mogoče na 20 poskusel...bo nekomu uspelo prodreti. Will that be you?

Cez mejo kam?

A ti veš, da večino commodity-jev je v lasti nekaj ultrakorporacij, že desetletja?
Zadnjič gledam semena obične zelenice...proizvajalec...Monsanto. Ki ga bo baje Bayer kupu or something.
To ni več neka zadeva, ki se dogaja tam daleč čez ocean. It's happening all around us.

lej, ne govori drugim, da so naivnezi, ce pol pribijas take, da rabis met glavo v celofan zavito.

nevem zakaj bi mi zlobna elita prepovedala odpret biznis piscancev. ne vem zakaj si tega ne bi mogel privosciti. ne vem od kje kar na enkrat 100% drzijo vse te tvoje predpostavke.

nevone ::

BigWhale je izjavil:

nevone je izjavil:

Razlika med bogatimi in revnimi po svetu pa še vedno narašča in je večja kot kdajkoli prej. Hmm


Se pravi tebe moti _razlika_ in ne sam položaj posameznikov?


Seveda. Ljudi najpogosteje moti to, da imajo drugi vec, kot oni sami in ne to, da imajo nekateri premalo.

Ce bi jih motilo to, da imajo nekateri premalo, bi prodali vse svoje imetje, obdrzali toliko kot nujno potrebujejo in vse ostali bi dali tistim, ki imajo res premalo.


Nisi zastopu. Moje vprašanje je se je nanašalo na isto osebo. Torej da človeka raje moti to, da ima manj kot nekdo drug, kot da bil zadovoljen, da ima več, kot je imel včeraj, oziroma več, kot bi imel v preteklosti, ki jo včasih tako rad opeva.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

Mene bolj to zanima...ali je možno imeti napredek, ampak ne iti v tako smer kot gremo sedaj.

Je možno imeti vrhunsko zdravstvo in se furat s kolesi? Je nujno imeti vsako leto nov, večji in močnejši avtomobil ali bolj fensi smartphone?

Je nujno imeti tako free-for all potrošnjo?

Veš kaj pravijo, od viška glava ne boli. Jaz ne razumem, čemu vam je toliko do nekega optimuma, ki ga itak ni, ker smo ljudje različni. Eni imajo radi eno, drugi drugo. Fino je, da se čim več tega pokriva. Ne razumem, kaj je narobe z močnejšim avtomobilom in fensi smartphonom. Vsi ti izdelki potrebujejo vpletenost ljudi, ki z dejavnostjo, ki jo morajo opravljati pridobivajo nova znanja, ki so koristna za nadaljni razvoj.

Kaj pa če bi kar direkt investirali v te nove fensi zadeve and cut the middleman.

Kdo pa je middleman? Če imamo middlemane to pomeni samo to, da jih nekdo potrebuje.

Moti me to, da najprej treba naredit miljon butastih zadev, da naredimo neko inercijo, na kateri se bo gojilo druge zadeve.
It's pretty wasteful if you ask me.

Mene zanima, kaj je tisto, kar ne bi smeli početi in kaj je tisto, kar je edino zveličavno. Ljudje pač delamo, kar nam pride na pamet in pod roke. Če ne delamo direktno škode, je iz vsega skupaj lahko samo korist, tudi če ne delamo ves čas v vseh pogledih optimalno.

To me predvsem skrbi, da naš prihodnji razvoj bo bolj neka slepa veja, ali pa vsaj kilava.

Največji problem je, da nas je strah nas samih. Razvoj vedno je in vedno bo prinašal boljše čase in se ga v resnici ne bi smeli bati. Je pa jasno, če gledaš vedno skozi črna očala in če ti vsako osebno nezadovoljstvo zamegli širši pogled, potem je prihodnost res lahko samo črna.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

nevone je izjavil:

Mene bolj to zanima...ali je možno imeti napredek, ampak ne iti v tako smer kot gremo sedaj.

Je možno imeti vrhunsko zdravstvo in se furat s kolesi? Je nujno imeti vsako leto nov, večji in močnejši avtomobil ali bolj fensi smartphone?

Je nujno imeti tako free-for all potrošnjo?

Veš kaj pravijo, od viška glava ne boli. Jaz ne razumem, čemu vam je toliko do nekega optimuma, ki ga itak ni, ker smo ljudje različni. Eni imajo radi eno, drugi drugo. Fino je, da se čim več tega pokriva. Ne razumem, kaj je narobe z močnejšim avtomobilom in fensi smartphonom. Vsi ti izdelki potrebujejo vpletenost ljudi, ki z dejavnostjo, ki jo morajo opravljati pridobivajo nova znanja, ki so koristna za nadaljni razvoj.

Kaj pa če bi kar direkt investirali v te nove fensi zadeve and cut the middleman.

Kdo pa je middleman? Če imamo middlemane to pomeni samo to, da jih nekdo potrebuje.

Moti me to, da najprej treba naredit miljon butastih zadev, da naredimo neko inercijo, na kateri se bo gojilo druge zadeve.
It's pretty wasteful if you ask me.

Mene zanima, kaj je tisto, kar ne bi smeli početi in kaj je tisto, kar je edino zveličavno. Ljudje pač delamo, kar nam pride na pamet in pod roke. Če ne delamo direktno škode, je iz vsega skupaj lahko samo korist, tudi če ne delamo ves čas v vseh pogledih optimalno.

To me predvsem skrbi, da naš prihodnji razvoj bo bolj neka slepa veja, ali pa vsaj kilava.

Največji problem je, da nas je strah nas samih. Razvoj vedno je in vedno bo prinašal boljše čase in se ga v resnici ne bi smeli bati. Je pa jasno, če gledaš vedno skozi črna očala in če ti vsako osebno nezadovoljstvo zamegli širši pogled, potem je prihodnost res lahko samo črna.

o+ nevone


1. Eni imamo radi eno, drugi drugo. Se strinjam. V odprtem sistemu...have at it.
V resnici si ljudje sami nalagamo omejitve, ker drugače bi se med seboj pobili.
Libertarnosti, v zaprtih sistemih ni.

In razen če se bo tvoj mož kmalu kaj domislil, bo vsako leto manj svobodno. Manj svobodno at things that really count.

2. A pijavke tudi potrebujemo? Not really. So pač stranski produkt evolucije. And we somehow managed to live with them.

3. Kar ne bi smeli počet je preveč delovat na podlagi čustev in nagonov in premalo na razumu.

4. Again. Odgovori mi...bi ti bila raje tista lačna in svobodna krava ali sita in zaklenjena?
Moj odgovor je...raje sem malo bolj lačen in malo več svoboden.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

4. Again. Odgovori mi...bi ti bila raje tista lačna in svobodna krava ali sita in zaklenjena?>

Raje sem v položaju iz katerega je lažje preiti v drugo željeno stanje, torej raje sem sita in zaklenjena.

Moj odgovor je...raje sem malo bolj lačen in malo več svoboden.

Vprašanje koliko si pripravljen biti lačen. Tisto malo lačen in svoboden se meni zdi, da bolj vleče na nič lačen in svoboden.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

nevone je izjavil:

4. Again. Odgovori mi...bi ti bila raje tista lačna in svobodna krava ali sita in zaklenjena?>

Raje sem v položaju iz katerega je lažje preiti v drugo željeno stanje, torej raje sem sita in zaklenjena.

Moj odgovor je...raje sem malo bolj lačen in malo več svoboden.

Vprašanje koliko si pripravljen biti lačen. Tisto malo lačen in svoboden se meni zdi, da bolj vleče na nič lačen in svoboden.

o+ nevone


Kaj ti, da mislit, da je lažje pridt iz tvojega?

Kot rečeno...obstaja zelo popularna knjiga (in film) na točno to temo.

Idealno, bi želel biti sit in svoboden...kot kaže pa to je izredno težko spravit skupaj.
It this case, raje malo stradam ampak prosto ustvarjam, kot pa sem sit in mentalno mrtev. But that's just me.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

Tvoja premisa, da ne moreš prosto ustvarjat, je napačna.

nevone ::

vostok_1

Kateri pogoji bi sploh morali biti izpolnjeni, da bi ti smatral, da si svoboden? Svoboda je resnici zelo raztegljiv pojem. Stopenj svobode je več, popolna svoboda pa ni možna.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

PrihajaNodi ::

Svoboda pomeni, da nisi manipuliran od cloveka. Res, obstajajo faktorji narave a vseeno bolje, da crknes v naravi kot prezivis desetletja v kletki.

Zgodovina sprememb…

jype ::

PrihajaNodi> Svoboda pomeni, da nisi manipuliran od cloveka. Res, obstajajo faktorji narave a vseeno bolje, da crknes v naravi kot prezivis desetletja v kletki.

To izbiro še vedno imaš, pa se očitno vsak dan sproti raje odločiš za kletko.

PrihajaNodi ::

To izbiro še vedno imaš, pa se očitno vsak dan sproti raje odločiš za kletko.


Lahko je tebi to ponavljat, ko imas na racune miljone. Ostali imamo ravno toliko izbire kot jo imajo sibirski tigri, da prezivijo.

7982884e ::

vostok_1 je izjavil:

Mene bolj to zanima...ali je možno imeti napredek, ampak ne iti v tako smer kot gremo sedaj.

Je možno imeti vrhunsko zdravstvo in se furat s kolesi? Je nujno imeti vsako leto nov, večji in močnejši avtomobil ali bolj fensi smartphone?
ja, treba.
zato ker to po eni strani zagotavlja denarno pokritost kupa industrij, ki razvijajo hardver in softver, in ker po drugi strani nepotrebno mocan flagship telefon za 800 eur pomeni obstoj zadost-dobrega telefona za 150 eur za navadno rajo vecine sveta.

pametni telefoni so v svetu povzrocili precej, precej vecje spremembe, kot ljudje mislijo.

nevone ::

Svoboda pomeni, da nisi manipuliran od cloveka.


Ja, fino je, če te drugi ljudje ne omejujejo. Ampak to je v resnici premalo za kvalitetno življenje. Za kvalitetno življenje je treba pokriti vsaj osnovne potrebe, ki te ohranjajo pri življenju. Poleg tega, da te ljudje do neke mere omejujejo, tudi do neke mere zagotavljajo, da so na voljo dobrine, ki si jih kot en posameznik ne moreš zagotoviti.

Res, obstajajo faktorji narave a vseeno bolje, da crknes v naravi kot prezivis desetletja v kletki.


Hja, to je res samo do trenutka, ko si zares prepuščen krempljem narave. Takrat potem obrneš ploščo.

Lahko je tebi to ponavljat, ko imas na racune miljone. Ostali imamo ravno toliko izbire kot jo imajo sibirski tigri, da prezivijo.


Svoboda sama po sebi tudi ne zagotalja milijonov na računu.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

bluefish ::

PrihajaNodi je izjavil:

Lahko je tebi to ponavljat, ko imas na racune miljone. Ostali imamo ravno toliko izbire kot jo imajo sibirski tigri, da prezivijo.
Svobodo torej ti enačiš s količino denarja na računu? Torej si materialist.

Kakorkoli, trenuten sistem ti v določenem delu ustreza. V nasprotnem primeru bi razpoložljiva sredstva namenil za letalsko karto do pragozdov Amazonke,... in živel v svobodi. Ampak OK, glede tega je že bila debata v nekaj drugih temah, ki se je sprevrgla v nizanje tisoč in enega izgovora proti temu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

7982884e ::

PrihajaNodi je izjavil:

Svoboda pomeni, da nisi manipuliran od cloveka. Res, obstajajo faktorji narave a vseeno bolje, da crknes v naravi kot prezivis desetletja v kletki.

tale izjava je zanimiva. sploh ker mislim, da bi jo 100% ljudi spremenilo ob prvem pojavu malo resnejse lakote ali pa spanca pod milim, hladnim in mokrim nebom.
««
8 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

O smislu življenja v svetu brez služb (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10528132 (22990) PrihajaNodi
»

Boston Dynamics pokazal, kaj zmorejo novi humanoidni roboti (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
36078577 (70948) PrihajaNodi
»

Prihodnost globalnega gospodarstva (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31541153 (35632) kow
»

Foxconn se želi do leta 2018 70-odstotno robotizirati (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
33062229 (55067) TESKAn
»

Evolucija pri ljudeh (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
11519339 (17184) jype

Več podobnih tem