» »

Domače branje: Norbert Wiener: Cybernetics (1948)

1
2
»

PrihajaNodi ::

Ne. Narava vedno vzame absolutno vse. Vse. Narava je največja in najbrutalnejša totalnost, ki si jo lahko zamisliš, pa verjetno še malo huje.


Aja? Da pa nič? Seveda, saj so cikli. Tudi lubadar jemlje pa vendar je to koristno z vidika narave kot cikla. Mi pa lahko pojasniš komu služi plastična vrečka z vidika naravnega cikla?



Kakšna pa je to "drugačna energija"? Pa ne, da si odkril nekaj, česar niso ne Zvajštajn, ne Njutn, ne Hoking?


Očtino še nisi slišal za visoko stopnjo entropije. In to ustvarja človek. Ti lahko povem za naslov kakšne knjige če želiš.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

PrihajaNodi je izjavil:

Mi pa lahko pojasniš komu služi plastična vrečka z vidika naravnega cikla?
Naravnemu ciklu.

PrihajaNodi ::

Naravnemu ciklu.


Misliš tistemu ko jo kit požre in se z njo zaduši?

bluefish ::

V širšem pogledu je tudi smrt kita del naravnega cikla. Ali je to zaradi vrečke ali starosti, je vseeno.

PrihajaNodi ::

V bistvu ne, če zaradi "plastičnih vrečk" masovno izginjajo vrste, katerih uničenje ne služi nikakršnemu cilju. Spet se želiš izvleči s primeri ko/če se kit zaleti v skalo in pogine kot enakovredno temu kar se dejansko dogaja v našem morju (beri: hladilniku).

bluefish ::

Kakemu cilju točno pa je služilo izumrtje dinozavrov in na tisoče vrst pred in za njimi?

PrihajaNodi ::



Zelo dobro predstavljena zadeva. Če bi do tega prišlo bi se vzpostavilo stanje nizke entropije. Mogoče s kakšnim kometom:)

bluefish je izjavil:

Kakemu cilju točno pa je služilo izumrtje dinozavrov in na tisoče vrst pred in za njimi?



Torej želiš povedati, da smo ljudje kot asteroid, oziroma rak kot sem ga sam poimenoval? No pa se približujeva cilju.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

PrihajaNodi je izjavil:

Torej želiš povedati, da smo ljudje kot asteroid, oziroma rak kot sem ga sam poimenoval? No pa se približujeva cilju.
Ne.

PrihajaNodi ::

Ne.


Ne razumem, mi sedaj želiš povedati da je določen dogodek v treh miljardah letih pravilo in ne izjema? Kot je recimo tisti, ki je pokopal dinozavre? Seveda je vesolje sestavljeno iz kaosa in ravnovesja, jaz samo trdim da mi spadamo med prvo.

bluefish ::

Problem je, da človeštvu in nasploh trenutnemu življu prepisuješ prevelik pomen glede na starost vesolja ter planeta.

PrihajaNodi ::

Problem je, da človeštvu in nasploh trenutnemu življu prepisuješ prevelik pomen glede na starost vesolja ter planeta.


Res je, pa vendar v svojem času ko biva tu zastruplja sebe in okolico. Sloni recimo so že na poti v izumrtje. Se gremo lahko kloniranje, a kaj na bo to pomagalo če pa je fucked up okolje v katerega bi lahko dali primerke določene vrste, razen če jih bomo nagačili in dali v muzeje.

Lep primer propada naroda je Velikonočni otok, kjer si narava še sedaj ni opomogla. In bo potreben še kakšen vulkanski izbruh da bodo tla spet rodovitna. Od približno leta 300 ko so prvi naseljenci poselili otok pa do leta 2014 si otok še ni opomogel. Zakaj izpostavljam ta primer? Ker majhni narodi hitreje pokažejo kaj lahko določeni vedenjski vzorci povzročijo, tako na naravo kot na človeka. Je pa sedaj problem ker je tu globalizacija in reverse process ne bo možen.

P.s. govorim seveda za človeka in vrste katere so še tu, je pa jasno da je zemlja še mlada.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

PrihajaNodi je izjavil:

Res je, pa vendar v svojem času ko biva tu zastruplja sebe in okolico.
Indeed. Vendar pa je po drugi strani izjemno malo takih, ki so se pripravljeni odreči udobju, čeprav ne skoparijo s kritikami.

PrihajaNodi ::

Sam vidim problem, da je enostavno preveč ljudi ki so vodeni, manjko izobraženosti (v pravem pomenu besede, ne tiste napiflane iz naših slovenskih FDV enot). Če vidiš da moramo imeti v 21. stoletju še vedno dušne pastirje aka predsednike, župnike...Potem pač nekaj ne špila. Psihologija množic in pohlep vladarjev ima lahko katastrofalne učinke ne samo na človeka temveč tudi na okolico v kateri biva. Je pa fino če lahko razmišljaš da je planet in vesolje mlado, ko gledaš kako se dejansko degradira okolje in je enako kot da ne živiš tu in sedaj, pač pa v "fikciji", kaj je bilo v preteklosti in bo v prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Eh, pa smo spet pri zlobnih stricih, ki diktirajo početje prav vsakega Zemljana.

PrihajaNodi ::

Si v rimski legiji kjer boš poslan v bitko. Tabori so narejeni, zunaj njih pa Germani in Briti. Torej kam lahko pobegneš, se skriješ kot legionar, ki misli s svojo glavo? Not much choice really left.

p.s. upam da ni pretežka analogija.

L.p.

Nodi

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Stvar je, da nisi v taki situaciji. Dobršen del populacije ima možnost, da zavrže vse pridobitve tega sveta in se gre prvinskost. Ampak jasno, besede so eno, dejanja drugo.

PrihajaNodi ::

Stvar je da je davke potrebno plačat denar pa nekje pridobiti.Torej če si na parceli je potrebno plačati davke, prav tako imeti dovoljenje za lov. Hell saj so dali še na gobe določeno kvoto. Torej ne, ne gre.

bluefish ::

Ni problema. Prideluješ zelenjavo, jo prodajaš ali menjaš s somišljeniki, ki lovijo,... Samo jasno, to je v resnici še najmanjši problem pri dejanski odločitvi za tako življenje.

Manu ::

Markoff je izjavil:

Velika podjetja se združujejo, ker se jim ne da tekmovati. Lenoba. V tem primeru lenoba ni koristna za družbo, ker ne goni napredka, ampak stagnacijo.

Zdrav monopol je takšen oksimoron kot je npr. hipotetični izraz "ljubeče posilstvo". Mi prosim navedeš en primer zdravega monopola?

Kdo govori o tekmovanju brez sočutja? Pa ne da si našel v mojem komentarju še kaj na temo Kučan vs. Janša? Citiraj, kar sem napisal, ne kaj ti misliš, da sem morda hotel napisati.

Še enkrat: zdravega monopola v tem vesolju NI. Če bi bil, bi mi že v svojem prvem komentarju dal 5 primerov, kaj šele enega. Niti oligopol ni zdrav. Tako kot totalitarizem ni zdrav. Ja, lahko fašeš razsvetljenega absolutista, a na enega takega pride 20 nerazsvetljenih. Pravih Princev teme ™. In, ne, razsvetljenega absolutista ni na spregled če krepko preko 100 let.

Definicija besede monopol je sestavljena iz dveh besed: mono (en, edini) in polein (prodajati, barantati). Torej gre za ekonomski izraz. Sam sem ga uporabil širše, ker je pač to najbolj primeren izraz za koncept, ki ga želim predstaviti pod tem izrazom.

Na primer v našem sončem sistemu imamo samo eno sonce. In to je dovolj, da se je razvilo življenje na zemlji.

V našem telesu imamo samo ene možgane in ne dveh, ki bi tekmovale med sabo. Eni možgani so dovolj in tako je tudi bolj ekonomično.

V telesu imamo samo eno srce, ki pumpa hranila v celice. Lahko bi imeli dve, ki bi tekmovali med sabo katero je boljše, ampak po tem ni potrebe, ker to preprosto ne bi bilo ekonomično.

Na svetu obstaja samo eno človeštvo (ali žival, ki ima najbolj razvite možgane) in tako ima človeštvo monopol nad živalmi in rastlinami (v smislu uporabe in preoblikovanja naravnih virov).

V tem smislu sem uporabil idejo zdravega monopola. In sam verjamem, da gre globalizacija v to smer. V smer združevanja v zdrav monopol.

Ekonomija pa ni nič drugega kot trgovanje med posamezniki znotraj celote. Tako je zame logično, da bo morala naša ekonomija preiti iz tekmovalnega koncepta v koncept sodelovanja, ki bo za rezultat imela zdrav monopol.

Zdrav monopol pa ne bo prinesel nazadovanja, ampak napredek, ker edini napredek je inteligenca. Namreč inteligenca dela po načelu 'mini maksi'. Minimalni input za maksimalni output. To je dovolj za nepredek in tekmovanje ni več potrebno (čeprav raznolikost še vedno obstaja).

(Je pa vprašanje, če je človeštvo dovolj pametno, da preide na koncept sodelovanja. Preveč delamo drug proti drugemu, vlade proti ljudem, narodi proti narodom... Ampak to je potem že druga tema.)

Upam, da sem dovolj razumljivo napisal.
----------------
P.S. Mene ne boš videl v debatah o partizanih in nemcih. Jaz raje gledam za temi omejitvami. Se mi zdi veliko bolj inteligentno. Škoda tratiti energije (prevelik input) za medsebojna tekmovanja (za mali output), raje uporabiti energijo za sodelovanje za skupno dobro (manjši input za večji output). To je tudi temelj inteligence.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

PrihajaNodi ::

Manu je izjavil:

Markoff je izjavil:

Velika podjetja se združujejo, ker se jim ne da tekmovati. Lenoba. V tem primeru lenoba ni koristna za družbo, ker ne goni napredka, ampak stagnacijo.

Zdrav monopol je takšen oksimoron kot je npr. hipotetični izraz "ljubeče posilstvo". Mi prosim navedeš en primer zdravega monopola?

Kdo govori o tekmovanju brez sočutja? Pa ne da si našel v mojem komentarju še kaj na temo Kučan vs. Janša? Citiraj, kar sem napisal, ne kaj ti misliš, da sem morda hotel napisati.

Še enkrat: zdravega monopola v tem vesolju NI. Če bi bil, bi mi že v svojem prvem komentarju dal 5 primerov, kaj šele enega. Niti oligopol ni zdrav. Tako kot totalitarizem ni zdrav. Ja, lahko fašeš razsvetljenega absolutista, a na enega takega pride 20 nerazsvetljenih. Pravih Princev teme ™. In, ne, razsvetljenega absolutista ni na spregled če krepko preko 100 let.

Definicija besede monopol je sestavljena iz dveh besed: mono (en, edini) in polein (prodajati, barantati). Torej gre za ekonomski izraz. Sam sem ga uporabil širše, ker je pač to najbolj primeren izraz za koncept, ki ga želim predstaviti pod tem izrazom.

Na primer v našem sončem sistemu imamo samo eno sonce. In to je dovolj, da se je razvilo življenje na zemlji.

V našem telesu imamo samo ene možgane in ne dveh, ki bi tekmovale med sabo. Eni možgani so dovolj in tako je tudi bolj ekonomično.

V telesu imamo samo eno srce, ki pumpa hranila v celice. Lahko bi imeli dve, ki bi tekmovali med sabo katero je boljše, ampak po tem ni potrebe, ker to preprosto ne bi bilo ekonomično.

Na svetu obstaja samo eno človeštvo (ali žival, ki ima najbolj razvite možgane) in tako ima človeštvo monopol nad živalmi in rastlinami (v smislu uporabe in preoblikovanja naravnih virov).

V tem smislu sem uporabil idejo zdravega monopola. In sam verjamem, da gre globalizacija v to smer. V smer združevanja v zdrav monopol.

Ekonomija pa ni nič drugega kot trgovanje med posamezniki znotraj celote. Tako je zame logično, da bo morala naša ekonomija preiti iz tekmovalnega koncepta v koncept sodelovanja, ki bo za rezultat imela zdrav monopol.

Zdrav monopol pa ne bo prinesel nazadovanja, ampak napredek, ker edini napredek je inteligenca. Namreč inteligenca dela po načelu 'mini maksi'. Minimalni input za maksimalni output. To je dovolj za nepredek in tekmovanje ni več potrebno (čeprav raznolikost še vedno obstaja).

(Je pa vprašanje, če je človeštvo dovolj pametno, da preide na koncept sodelovanja. Preveč delamo drug proti drugemu, vlade proti ljudem, narodi proti narodom... Ampak to je potem že druga tema.)

Upam, da sem dovolj razumljivo napisal.
----------------
P.S. Mene ne boš videl v debatah o partizanih in nemcih. Jaz raje gledam za temi omejitvami. Se mi zdi veliko bolj inteligentno. Škoda tratiti energije (prevelik input) za medsebojna tekmovanja (za mali output), raje uporabiti energijo za sodelovanje za skupno dobro (manjši input za večji output). To je tudi temelj inteligence.



Well said. Zelo inteligentno razmišljanje.

Okapi ::

Namesto homeostaze pa bomo imeli družbo, v kateri si bodo lahko ,,človeško" življenje privoščili samo še lastniki pametnih strojev.
??? Če ljudje ne bodo imeli denarja kupovati izdelkov teh pametnih strojev, tudi njihovi lastniki ne bodo imeli nič od tega.

Ko so se pojavili prvi stroji in so mnogi zaradi tega izgubili delo, so nekateri tudi mislili, da se bliža konec sveta in da bodo stroji nadomestili delavce. Pa se je izkazalo, da ima prav po zaslugi strojev delo več ljudi kot kdajkoli prej.

Ali bo umetna inteligenca tudi ustvarjala delovna mesta, bo treba pa še videti, ker si v resnici nihče ne zna dobro predstavljati, kakšna bo pravzaprav ta umetna inteligenca. Bo to ubogljiv suženj, ki bo delal 24/7 za svoj obrok elektrike, ali pa bo zahteval dopust, regres, pokojnino? Bodo lahko pametni stroji opravljali čisto vsa dela, ali samo nekatera? Kakšna nova delovna mesta bodo zaradi pametnih strojev nastala, ki si jih sedaj niti predstavljati ne moremo?

V telesu imamo samo eno srce, ki pumpa hranila v celice. Lahko bi imeli dve, ki bi tekmovali med sabo katero je boljše, ampak po tem ni potrebe, ker to preprosto ne bi bilo ekonomično.
To recimo je precejšnja pomanjkljivost. Če bi imeli dve, kot imamo dve ledvici, ali dve očesi, bi lahko brez posebne škode preboleli izgubo enega. Enako velja za možgane.

PrihajaNodi ::

Okapi bodi dosleden in si preberi še enkrat razpravo v tej temi. Imam občutek da napišeš nekaj samo zato ker moraš, ne veš pa točno kaj pišeš.
Od parnih strojev smo že pisali in to se izpostavlja kot sveto resnico. Dejstvo pa je da se je okolica začela spreminjati ravno z industrjsko revolucijo. Na bolje? Industrializacija je prinesla globalizacijo, kjer se je začela najprej tekma s poceni delovno silo (to smo že igubili), sedaj pa bodo v Foxconnu nadomestili tudi delavce s stroji, le ti bodo odšli nazaj na riževa polja delati za pest riža.

Lastnike ne briga ali bodo ljudje imeli denar, dovolj je že da ima nekaj bogatešev otroke 2 - 3 ki imajo svinjsko visok budget, pa si potem lahko kupi telefon za 5000 EUR namesto da si ga revež kupi za 200 EUR. Pa še kakega sužnja si najame zraven oziroma bi ga lahko dobil skupaj z aparatom (btw, v singapurju imaš sužnje, ženske ki so iz Vietnama, Laosa in jih lahko kupiš na tržnici, so pa bolj v stilu house wife variant, verjetno pa ne bo nobena prijavila lastnika če jo bo uporabil tudi za spolne igrice). Potem je pa recimo še vojna, ki zreducira prebivalstvo in poveča industrializacijo, preizkusi se nova orožja.

Če je umetna inteligenca inteligentna bo ustvarjala čim manj človeških delovnih mest (porabijo preveč energije) za čim večji output, vendar output za koga.

Pa še tole imamo sicer dve ledvici, ki ne tekmujeta med seboj temveč se dopolnjujeta, torej obe dajeta porizvod 100% ne daje ga pa ena 30% ker je bolj lene sorte druga pa 100%. Enako je pri očesu in vidnem polju. Pa tudi možgani delujejo v soodvisnosti, desna hemisfera upravlja levo stran telesa in obratno.

In Okapi in podobni, če misliš da ti bodo Google, Apple in Amazon poslali robota ki bo delal za vas vam lahko samo rečem wake and welcom to the World. Če nimaš znanj, ki bi bile in uporabne za njih, boš odletel kot gumb. Upam da pišeš iz Silicijev Doline ali vsaj iz kakšnega kraja podobnega njemu.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Dejstvo pa je da se je okolica začela spreminjati ravno z industrjsko revolucijo. Na bolje?
Ljudi je vedno več, standard je čedalje višji, življenjska doba se daljša ... Za ljudi kot vrsto je vsekakor bolje.

Lastnike ne briga ali bodo ljudje imeli denar, dovolj je že da ima nekaj bogatešev otroke 2 - 3 ki imajo svinjsko visok budget, pa si potem lahko kupi telefon za 5000 EUR namesto da si ga revež kupi za 200 EUR.
:)) In od kje ima otrok 5000 evrov za telefon? Ker mu jih ati bankir natisne?

če misliš da ti bodo Google, Apple in Amazon poslali robota ki bo delal za vas vam lahko samo rečem wake and welcom to the World. Če nimaš znanj, ki bi bile in uporabne za njih, boš odletel kot gumb.
Če bodo hoteli, da od njih kaj kupim, bodo morali poskrbeti, da bom imel s čim kupiti.

Kapitalist si samo s strojem ne more nič pomagati, če ni kupcev za izdelke. Ceno pa določa ponudba in povpraševanje. Zdaj pa malo razmisli, kakšne bodo cene, če bo ponudba ogromna (ker bodo pač pametni stroji delali hitro in poceni), povpraševanje pa majhno (ker ljudje ne bodo imeli denarja niti za hrano, kaj šele za iPhone).

Pa še tole imamo sicer dve ledvici, ki ne tekmujeta med seboj temveč se dopolnjujeta, torej obe dajeta porizvod 100% ne daje ga pa ena 30% ker je bolj lene sorte druga pa 100%.
Redundanca je za preživetje zelo koristna. Bolje je imeti dve manjši ledvici, kot eno veliko. In prav nič težko si ni predstavljati, da bo z genskim inženirigom izboljšani človek prihodnosti imel še rezervno srce.

Potem je pa recimo še vojna, ki zreducira prebivalstvo in poveča industrializacijo, preizkusi se nova orožja.
Ja, pa NWO, bilderbergi, chemtrailsi & stuff.>:D

O.

PrihajaNodi ::

Ljudi je vedno več, standard je čedalje višji, življenjska doba se daljša ... Za ljudi kot vrsto je vsekakor bolje.


Na podlagi česa to sklepaš? Saj pa je jasno da se recimo v ZDA od leta 1980 revščina in brezposelnost povečujeta. To sem že nekje objavil. Beda in revščina bosta še večji. Zaposlitvene agencije pa bodo dobri "angeli" kjer bo v primeru smrti delavca, odgovornost prelagana na agencijo s strani naročnika in obratno. Tako se bosta obe strani izognile kakršnikoli odgovornosti. Hell v rimski legiji si bil deležen vsaj vojnega plena in po 25 letih služenja v legiji dobil rimsko državljanstvo.

In od kje ima otrok 5000 evrov za telefon? Ker mu jih ati bankir natisne?


Uf škoda energije za takšne butaste odgovore.

Če bodo hoteli, da od njih kaj kupim, bodo morali poskrbeti, da bom imel s čim kupiti.


Si naiven, jebe se njim zate. Boš pač živel v slumu. Kot rečeno upam da pišeš iz Silicijev Doline.

Kapitalist si samo s strojem ne more nič pomagati, če ni kupcev za izdelke. Ceno pa določa ponudba in povpraševanje. Zdaj pa malo razmisli, kakšne bodo cene, če bo ponudba ogromna (ker bodo pač pametni stroji delali hitro in poceni), povpraševanje pa majhno (ker ljudje ne bodo imeli denarja niti za hrano, kaj šele za iPhone).


Sem ti že napisal zgoraj. Saj ni potrebe po srednjem sloju, troši lahko pač bogatejši sloj, ki ga je sicer manj, se pa dvigne cena produktom.

Redundanca je za preživetje zelo koristna. Bolje je imeti dve manjši ledvici, kot eno veliko. In prav nič težko si ni predstavljati, da bo z genskim inženirigom izboljšani človek prihodnosti imel še rezervno srce.


Zakaj pa ne še rezevnih možganov?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Saj ni potrebe po srednjem sloju, troši lahko pač bogatejši sloj, ki ga je sicer manj, se pa dvigne cen produktom.
:)) Nekaj bogatašev si bo torej med sabo prodajalo drage stvari. Ker vidim, da si bolj težko predstavljaš stvari, ti bom ilustriral, kako bi bilo to videti.

PrihajaNodi ::

Okapi priporočam ti da si prebereš o čem v tej temi knjiga sploh govori. Potem si preberi še recimo knjigo Klavirski Avtomat.

Tale slika je enaka kot vprašanja zakaj se cene stanovanj ne znižajo če pa ljudje nimajo denarja in zakaj so stanovanja prazna ljudje pa na cestah in šotorih. Beats me! Pa zakaj gradimo drage štadione ljudje pa nimajo za hrano. Smešna vprašanja mi postavljaš, medtem pa sam misliš da poznaš odgovore na njih.

Zgodovina sprememb…

Manu ::

Okapi je izjavil:

To recimo je precejšnja pomanjkljivost. Če bi imeli dve, kot imamo dve ledvici, ali dve očesi, bi lahko brez posebne škode preboleli izgubo enega. Enako velja za možgane.

Iz stališča ekonomije ni pomanjkljivosti.

Da imamo eno srce in ene možgane je rešeno z razmnoževanjem. Ti mogoče umreš, ko ti srce mrkne, tvoji potomci pa živijo še naprej.

Inteligenca narave je to že vse rešila v milijonih let evolucije. Vse je tako kot mora biti in to celo preizkušeno v praksi.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Okapi ::

Tale slika je enaka kot vprašanja zakaj se cene stanovanj ne znižajo če pa ljudje nimajo denarja in zakaj so stanovanja prazna ljudje pa na cestah in šotorih. Beats me!
A ti razložim? Na prvi del vprašanje je odgovor - cene se nižajo. Od 2008 do danes za najmanj četrtino. Na drugi del vprašanja pa - ker ljudje nimajo denarja. Posledično so šla v stečaj praktično vsa gradbena podjetja (beri: bogataši, ki so nekaj izdelovali in nato ugotovitili, da tega ne morejo nikomur prodati, ker nihče nima dovolj denarja).

Ti bi to rešil tako, da bi si gradbinci in nepremičninarji med seboj prodajali stanovanja.>:D

Potem si preberi še recimo knjigo Klavirski Avtomat.
Zakaj mi raje ne predlagaš Komunističnega manifesta? Tudi tam so marsikaj prerokovali o prihodnosti.

A veš, kdo je svoj traktat začel z besedami:
The Industrial Revolution and its consequences have been a disaster for the human race


Inteligenca narave je to že vse rešila v milijonih let evolucije. Vse je tako kot mora biti in to celo preizkušeno v praksi.
Kar dela narava niti slučajno ni optimalno. S pametnim načrtovanjem lahko narediš vse bolje kot z naključnim.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

PrihajaNodi ::

A ti razložim? Na prvi del vprašanje je odgovor - cene se nižajo. Od 2008 do danes za najmanj četrtino. Na drugi del vprašanja pa - ker ljudje nimajo denarja. Posledično so šla v stečaj praktično vsa gradbena podjetja (beri: bogataši, ki so nekaj izdelovali in nato ugotovitili, da tega ne morejo nikomur prodati, ker nihče nima dovolj denarja).


Spet butasti odgovori. Cene se sicer nižajo vendar ne v takšni meri kot se nižajo plače in raste nezaposlenost. Odgovarjaš kot Alenka Bratušek ko stalno omenja BDP in njegovo rast. Poglej si raje koliko podjetij je šlo v stečaj od leta 2008 in koliko se jih je na novo ustanovilo. Bogataši so zafurali samo firme, denar jim je ostal, ljudje pa so dolgoročno izgubili delovna mesta. Je pa problem, če misliš da si Tovšakova ali Zidar ne moreta kupiti nepremičnine.

Ti bi to rešil tako, da bi si gradbinci in nepremičninarji med seboj prodajali stanovanja.


Stanovanja enostavno stojijo. Kaj ti ni jasno. Še najemi ne laufajo v Sloveniji. Mi je situacija na trgu malo bolj jasna. Samo pomisli, najemnina za garsonjero v Lj opremljeno 350 + dve varščini pa si na 1050. Kar je pod 350 je žalost, ampak žalost, ki ni vredna življenja v takšni luknji. Ljudje pa potrebujejo že za začetek najema posojila.

Kar dela narava niti slučajno ni optimalno. S pametnim načrtovanjem lahko narediš vse bolje kot z naključnim.


Če bi bilo vesolje popolno nas ne bi bilo tukaj. Tega tudi ne razumeš kajne.
Je pa res Monsantro štručko kar se tiče njegovih idej za planiranje in gensko manipuliranje. Ampak hej profit pa bo.

The Industrial Revolution and its consequences have been a disaster for the human race


Če si je Adolf Hitler čistil zobe, to pomeni da si jih jaz ne smem?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Stanovanja enostavno stojijo. Kaj ti ni jasno.
Meni so stvari precej jasne, problem je, ker tebi niso čisto nič.

Ti bi problem premajhne kupne moči za stanovanja rešil tako, da bi stanovanja prodajal samo bogatašem - sicer bi jih prodal manj, ampak zato po astronomskih cenah. Zdaj pa malo pomisli in se vprašaj, zakaj gradbincev ta genialni sistem ne rešuje.

Namesto gradbincev in stanovanj si lahko zamisliš kateregakoli drugega kapitalista, ki izdeluje nekaj, kar je predrago, da bi ljudje kupovali.

O.

Manu ::

Okapi je izjavil:

Pa še tole imamo sicer dve ledvici, ki ne tekmujeta med seboj temveč se dopolnjujeta, torej obe dajeta porizvod 100% ne daje ga pa ena 30% ker je bolj lene sorte druga pa 100%.
Redundanca je za preživetje zelo koristna. Bolje je imeti dve manjši ledvici, kot eno veliko. In prav nič težko si ni predstavljati, da bo z genskim inženirigom izboljšani človek prihodnosti imel še rezervno srce.

Nima smisla dodajati novo srce v telo. To ni ekonomično. Preveč energije se usmerja v nekaj, kar že dobro dela.

Bolj smiselno je izboljšati življenjski standard in ohranjati oz. izboljševati okolje od katerega je naše zdravje odvisno.

Veliko bolj inteligentno je usmeriti sile v ohranjanje vitalnosti oz. dolgoživost celic. Problem telesa je staranje.

S prehrano, zdravim okoljem, zniževanjem stresa (od preživetja k kvalitetnemu življenju brez strahu), z znanostjo lahko izboljšamo življenjske pogoje na zelo visoko raven. Tu je še veliko prostora.

Žal pa namesto, da napredujemo, nazadujemo z degradacijo okolja in vse to samo zaradi kratkoročnih koristi posameznikov, namesto, da se gleda na dolgoročno korist človeštva, katerega del je vsak posameznik.

Na primer: problem umiranja čebeljih panjev je en tak problem, ki kaže na nesposobnost človeške civilizacije. Nekaj se sicer premika, ampak le zaradi 'okoljevarstvenih ekstremov'. Ostala populacija, ki se ima za inteligentno pa je tiho in jo to nič ne skrbi. Pojavljajo se celo 'pametne' ideje, da bomo tako in tako naredili robotske čebele, pa bo stvar rešena.

Iz perspektive inteligence je bolj smiselno ohranjati to kar že imamo in dokazano deluje skozi milijone let, kot pa usmerjati vse moči v uničevanje nečesa, kar že preverjeno deluje in potem še popravljanje le-tega.

Treba si je zapomniti, da inteligenca deluje po načelu mini maksi. Ne popravljaj še manj pa ne uničuj tistega, kar deluje. To je inteligenca. Inteligenca je kot lego kocke. Kocko postavljaš na že postavljeno kocko. Narava pa je že davno postavljena kot osnova na kateri človek gradi naprej. Je preizkušena in v milijonih let izboljšana do take mere, da jo v dokumentarnih filmih lahko samo občudujemo. Ni potrebe po popravljanju, ampak le po gradnji na njeni osnovi.

Osnove se ne uničuje...., če si inteligenten.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

PrihajaNodi ::

Meni so stvari precej jasne, problem je, ker tebi niso čisto nič.


Žal ti niso. Sem delal v tem fohu, tako da prosim prenehaj z neumnostmi.

Ti bi problem premajhne kupne moči za stanovanja rešil tako, da bi stanovanja prodajal samo bogatašem - sicer bi jih prodal manj, ampak zato po astronomskih cenah. Zdaj pa malo pomisli in se vprašaj, zakaj gradbincev ta genialni sistem ne rešuje.


Kdo pravi da se to ne dogaja? Pa kaj ti resno čakaš da bodo stanovanja padla na 50 EUR m2 v lj? Misliš da se kdo sekira če je takšno stanje? Samo Strabag bo prevzel gradbeno dejavnost v Sloveniji, stanje pa bo enako ali slabše.

Se ti obremenjuješ z ljudmi v Južni Ameriki, kjer je viden razkol med ogromnimi slumi in dragimi nebotičniki poleg?

Okapi ::

Misliš da se kdo sekira če je takšno stanje?
Samo cel gradbeni sektor v Sloveniji, ki je medtem propadel.>:D

O.

PrihajaNodi ::

Nima smisla dodajati novo srce v telo. To ni ekonomično. Preveč energije se usmerja v nekaj, kar že dobro dela.

Bolj smiselno je izboljšati življenjski standard in ohranjati oz. izboljševati okolje od katerega je naše zdravje odvisno.


Tako je, optimizacija in izboljšava enega srca, kot pa povečanje kvanitetite in posledično celotne mase telesa.

Na primer: problem umiranja čebeljih panjev je en tak problem, ki kaže na nesposobnost človeške civilizacije. Nekaj se sicer premika, ampak le zaradi 'okoljevarstvenih ekstremov'. Ostala populacija, ki se ima za inteligentno pa je tiho in jo to nič ne skrbi. Pojavljajo se celo 'pametne' ideje, da bomo tako in tako naredili robotske čebele, pa bo stvar rešena.


Ne se ne premika, stagnira. Za izumrtje čebel imamo že pripravljene drone, ki bodo prevzele delo opraševanja, koit si že sam nakazal na to. To ni ideja pač pa realnost. Butasta človeška logika.

Samo cel gradbeni sektor v Sloveniji, ki je medtem propadel.


Kateri pa je to? To so samo slabo plačani delavci, ki sedaj še tistega nimajo kar so imeli. Dvomim pa da se Tovšakova in Zidar utapljata v solzah.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Okapi ::

http://topdocumentaryfilms.com/foods-ma...

:)) To ti je jasno, da gre za parodijo?.
NewBees are fully equiped to fight their natural enemies.
Katere naravne sovražnike imajo roboti? Cigane, ki nabirajo barvne kovine?:))

PrihajaNodi ::

To ti je jasno, da gre za parodijo?.


Parodijo na kaj? Kako zabit je človek da plačuje za vodo, ki je zapakirana flaši?

Katere naravne sovražnike imajo roboti? Cigane, ki nabirajo barvne kovine?


To je bilo bolj mišljeno da jih nima. Razen človeka, kjer bo potem potrebno ustvarit drone ki bo lovil sovražnikove drone...

Okapi ::

Daj, vsaj video si poglej, če že limaš link. Pride sršen in ga robočebele zaplinijo. Kot da bi sršen kaj hotel koščkom plastike in silicija.

O.

PrihajaNodi ::

Ne vidim problema v insekticidu, sicer ne vem kako bo to vplivalo na maso in hitrost pa vseeno. A ni to nekaj norega da bi čebela uničevala še sršene in komarje, medtem ko bi opraševala? Konec malarije, mir in sreča na svetu.

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strah pred umetno inteligenco je odveč (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5913280 (11064) Cange
»

Foxconn se želi do leta 2018 70-odstotno robotizirati (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
33062044 (54882) TESKAn
»

Domače branje: Christopher Steiner: Automate This (2012) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Domače branje
7214149 (10931) jype
»

Neural Networks

Oddelek: Znanost in tehnologija
106104 (5090) rasta
»

3. znanstvena tehnološka revolucija

Oddelek: Znanost in tehnologija
292550 (1833) drejc

Več podobnih tem